khotkeys - en to se translation catalogue (31 entries)

en: Conditions
se: Eavttut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
se: Argumeanttat:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
se: Láse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
se: Aktiivalaš láse

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
se: Lihkadusat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
se: Kommeanta:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
se: Sisttisdoallá

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
se: Lea

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
se: Heive virolaš cealkágii

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
se: Ii sisttisdoala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
se: Ii leat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
se: Ii heive virolaš cealkágii

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
se: &Aicca automáhtalaččat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
se: Lásešlájat

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
se: Dábálaš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
se: Čállinbeavdi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
se: Láseš

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
se: Čana

en: New Action
se: Ođđa doaibma

en: Maintainer
se: Maŧásdoalli

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
se: Bidjat johtui go

en: Command/URL :
se: Gohččun/URL :

en: Active window:
se: Aktivere láse:

[ctx: And_condition]
en: And
se: Ja

en: Existing window:
se: Dihto láse:

[ctx: Not_condition]
en: Not
se: Ii

[ctx: Or_condition]
en: Or
se: Dahje

en: Menu Editor entries
se: Fállodoaimmahanreaiddu merkošat

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
se: Dát «doaibma»-fiila lea juo sisafievrriduvvon. Hálidatgo duođas dan ođđasit sisafievrridit?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
se: Dán «doaibma»-fiillas váilo gieddi «ImportID». Danne ii leat vejolaš mearridit jos lea ovdal sisafievrriduvvon. Hálidatgo duođas dan sisafievrridit?

en: Window simple:
se: Oktageardánis láse:
