khotkeys - en to si translation catalogue (103 entries)

en: Conditions
si: නීති

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
si: විධානය/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
si: දුරස්ථ යෙදුම:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
si: දුරස්ථ වස්තුව:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
si: ක්‍රියාව:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
si: තර්‍ක:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
si: කැඳවුම

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
si: කවුළුව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
si: සක්‍රීය කවුළුව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
si: නිවේශිත කවුළුව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
si: ක්‍රියා කවුළුව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
si: යෙදුම:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
si: යෙදුම තෝරාගන්න...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
si: සක්‍රීය කවුළුව...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
si: පවතින කවුළුව...

[ctx: Condition type]
en: Or
si: or

[ctx: Condition type]
en: Not
si: not

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
si: සකසන්න...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
si: මකන්න

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
si: ඇතුළත් කිරීම් ක්‍රියා ඩීමනය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
si: පිවිසුමේදී ඇතුළත්කිරීම් ක්‍රියා ඩීමනය ආරම්භ කරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
si: කල් ඉකුත්වීම:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
si: මවුස බොත්තම:

en: Edit Gesture
si: හැසිරීම සකසන්න

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
si: ඔබ වාර්ථා කිරීමට කැමති හැසිරීම පහත අඳින්න. ඇඳීමේදී වම් මවුස බොත්තම ඔබා තදකරගන්න අවසන් වූ විට එය අතහරින්න.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
si: සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
si: සටහන:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
si: සකසන්න... (&E)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
si: නව... (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
si: පිටපත... (&D)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
si: මකන්න (&D)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
si: කවුළු දත්ත

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
si: කවුළු මාතෘකාව:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
si: අඩංගු

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
si: සාමාන්‍ය ප්‍රකාශන ගලපන්න

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
si: අඩංගු නොවන

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
si: නොවේ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
si: සාමාන්‍ය ප්‍රකාශන නොගැලපේ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
si: කවුළු කාණ්ඩය:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
si: ස්වයංක්‍රීය හැඳිනීම (&A)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
si: කවුළු වර්‍ගය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
si: සාමාන්‍ය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
si: වැඩතලය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
si: සංවාදය

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
si: ඩොක්

en: Test
si: පරීක්‍ෂාව

en: New Group
si: නව කණ්ඩායමක්

en: Export Group...
si: කණ්ඩායම නිර්යාත කරන්න...

en: Import...
si: ආයාත කරන්න...

en: Global Shortcut
si: ගෝලීය කෙටිමං

en: Window Action
si: කවුළු ක්‍රියා

en: Mouse Gesture Action
si: මවුස හැසිරීම් ක්‍රියාව

en: Command/URL
si: විධානය/URL:

en: D-Bus Command
si: D-Bus විධානය

en: K-Menu Entry
si: K-මෙනු ඇතුළත් කිරීම

en: Send Keyboard Input
si: යතුරුපුවරු ඇතුළත්කිරීම යවන්න

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
si: සටහන

en: New Action
si: නව ක්‍රියාවක්

en: Export Group
si: කණ්ඩායම නිර්යාත කරන්න

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
si: ක්‍රියාවන් සඳහා නිර්යාත තත්වය සකසන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
si: ක්‍රියාවන් නිර්යාත කරන්න

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
si: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ක්‍රියාවන් නිර්යාත විය යුතු අවස්තාව සකසන්.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සත්‍ය තත්ව</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ඒවායේ පවතින තත්ව සමඟ ක්‍රියාවන් නිර්යාත කරන්න.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">අක්‍රීය ක</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">අක්‍රීය කල තත්වයක් සමඟ ක්‍රියා නිර්යාත කරන්න.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සක්‍රීය ක</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">සක්‍රීය තත්වයක් සමඟ ක්‍රියා නිර්යාත කරන්න.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
si: නියම තත්වය

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
si: සක්‍රීය කල

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
si: අක්‍රීය කල

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
si: KHotkeys ගොනු id.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
si: khotkeys ගොනු අංකය එකම ගොනුවක් කිහිපවතාක් ආයාත නොකිරීම තහවුරු කිරීමට යොදාගනී.ඒවා KDE සංවර්ධකයන් විසින් ස්වයංක්‍රීය යාවත්කාලීන සඳහා යොදාගනු ලබයි.

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
si: ගොනුව සඳහා ආයාත අංකයක් සකසන්න, නැතහොත් එය එසේම තබන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
si: ගොනු නම

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
si: සම්මුහුර්තයට ඉඩදෙමින්

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
si: ආයාත කිරීමේදී පවතින බහාළුම් වලට සම්මුහුර්ත කරන්නද?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
si: එකම නම සහිත බහාළුම් පවතින විට අන්තර්ගතය සම්මුහුර්ත කිරීමට ඉඩ දෙන්න එයට ඉඩලබාදී නොමැති නම්. එහි එකම නමින් බහාළුම් දෙකක් පවතිනු ඇත.

en: Type
si: වර්‍ගය

en: KDE Hotkeys Configuration Module
si: KDE Hotkey සැකසුම් මොඩියුලය

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
si: හිමිකම 2008 (c) Michael Jansen

en: Maintainer
si: පරිපාලක

en: Save changes
si: වෙනස්කම් සුරකින්න

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
si: khotkeys සම්බන්ධ කරගැනීමේ වරදක්, ඔබේ වෙනස්කම් සුරැකි නමුත් ඒවා සක්‍රීය කල නොහැක.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
si: සැකසුම්

en: Trigger
si: ක්‍රියාකරවනය

en: Action
si: ක්‍රියාව

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
si: කෙටිමඟ (&S)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
si: විට ක්‍රියාකරන්න

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
si: කවුළුව පෙනෙයි

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
si: කවුළුව නොපෙනෙයි

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
si: කවුළුව නාඹිගත වේ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
si: කවුළුව නාඹිගත නොවේ

en: Activate window:
si: සක්‍රිය කවුළුව:

en: Command/URL :
si: විධානය/URL:

en: Keyboard input:
si: යතුරුපුවරු ඇතුළත්කිරීම:

en: No service configured.
si: කිසිඳු සේවාවක් සකසා නොමැත

en: Input Action: %1
si: ඇතුළත්කිරීමේ ක්‍රියාවක්: %1

en: Failed to start service '%1'.
si: '%1' සේවාව ආරම්භ කිරීම අසාර්ථකයි.

en: Menu entry:
si: මෙනු ඇතුළත්කිරීම:

en: Active window:
si: සක්‍රීය කවුළුව:

en: Existing window:
si: පවතින කවුළුව

en: Menu Editor entries
si: මෙනු සැකසුම් ඇතුළත්කිරීම්

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
si: මෙම "ක්‍රියාවන්" ගොනුව මීට පෙරත් ආයාත කර ඇත. ඔබට එය නැවත ආයාත කල යුතු බව විශ්වාසද?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
si:  "ක්‍රියාවන්" ගොනුව සතුව ආයාත ID අංකයක් නොමැති බැවින් එය මීට පෙර ආයාත කර ඇතිදැයි සොයාගත නොහැක, ඔබට එය ආයාත කිරීමට ඇවැසිද?

en: Gesture trigger
si: හැසිරීම් ක්‍රියාකරවනය

en: Shortcut trigger:
si: කෙටිමං ක්‍රියාකරවනය

en: Window trigger:
si: කවුළු මගින් ක්‍රියාකරවනය:

en: Window simple:
si: සරල කවුළුව:
