khotkeys - en to sk translation catalogue (128 entries)

en: Conditions
sk: Podmienky

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
sk: Príkaz/URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
sk: Vzdialená aplikácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
sk: Vzdialený objekt:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
sk: Funkcia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
sk: Argumenty:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
sk: Volanie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
sk: Spustiť D-Bus prehliadač

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group)
en: Window
sk: Okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
sk: Aktívne okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
sk: Špecifické okno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
sk: Okno akcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
sk: Aplikácia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
sk: Vybrať aplikáciu...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
sk: Aktívne okno ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
sk: Existujúce okno ...

[ctx: Condition type]
en: And
sk: A

[ctx: Condition type]
en: Or
sk: Alebo

[ctx: Condition type]
en: Not
sk: Nie

[ctx: Add a new condition]
en: And
sk: A

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
sk: Nové

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
sk: Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
sk: Odstrániť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
sk: Démon vstupných akcií

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
sk: Spustiť démona vstupných akcií pri prihlásení

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
sk: Gestá

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
sk: Časový limit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
sk: Tlačidlo myši:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Middle button
sk: Stredné tlačidlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Right button
sk: Pravé tlačidlo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 4
sk: Tlačidlo 4

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 5
sk: Tlačidlo 5

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 6
sk: Tlačidlo 6

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 7
sk: Tlačidlo 7

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 8
sk: Tlačidlo 8

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, gestures_button)
en: Button 9
sk: Tlačidlo 9

en: Edit Gesture
sk: Upraviť gesto

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
sk: Nakreslite nižšie gesto, ktoré chcete zaznamenať. Stlačte a počas kreslenia držte ľavé tlačidlo myši. Po dokončení ho pustite.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button)
en: Edit
sk: Upraviť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
sk: Komentár:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
sk: &Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
sk: &Nový...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
sk: &Duplikovať...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
sk: Dáta okna

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
sk: Titulok okna:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
sk: Nie je dôležité

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
sk: Obsahuje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
sk: Je

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
sk: Odpovedá regulárnemu výrazu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
sk: Neobsahuje

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
sk: Nie je

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
sk: Neodpovedá regulárnemu výrazu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
sk: Trieda okna:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
sk: Nie je dôležité

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
sk: Rola okna:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
sk: Nie je dôležité

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
sk: &Automaticky zistiť

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
sk: Typy okien

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
sk: Normálne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
sk: Plocha

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
sk: Dialóg

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
sk: Dok

en: New Group
sk: Nová skupina

en: Export Group...
sk: Exportovať skupinu...

en: Import...
sk: Importovať...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
sk: Nový

en: Global Shortcut
sk: Globálna klávesová skratka

en: Window Action
sk: Akcia okna

en: Mouse Gesture Action
sk: Akcia gesta myši

en: Command/URL
sk: Príkaz/URL

en: D-Bus Command
sk: D-Bus príkaz

en: K-Menu Entry
sk: Položka K-ponuky

en: Send Keyboard Input
sk: Poslať vstup z klávesnice

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
sk: Komentár

en: New Action
sk: Nová akcia

en: Export Group
sk: Exportovať skupinu

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
sk: Zmente stav exportovaných akcií.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
sk: Exportovať akcie

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
sk: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nastavte v akom stave by mali byť akcie exportované.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Aktuálny stav</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exportuje akcie v ich aktuálnom stave.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zakázané</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exportuje akcie v zakázanom stave.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Povolené</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Exportuje akcie v povolenom stave.</p></body></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
sk: Aktuálny stav

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
sk: Povolené

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
sk: Zakázané

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
sk: Identifikátor súboru KHotkeys.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
sk: Identifikátor súboru KHotkeys sa používa na zabezpečenie toho, aby neboli súbory naimportované viac krát ako raz. Väčšinou sa používajú pri automatických aktualizáciách od KDE vývojárov.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
sk: Identifikátor

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
sk: Nastavte identifikátor importovania pre súbor, alebo nechajte prázdne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
sk: Názov súboru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
sk: Povoliť zlučovanie

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
sk: Zlúčiť existujúce adresáre pri importe?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
sk: Povoľte zlučovanie obsahu, ak existuje rovnaký názov adresára pri importovaní. Ak nie je zlučovanie povolené, vzniknú dva adresáre s rovnakým názvom.

[ctx: action name]
en: Name
sk: Názov

[ctx: action enabled]
en: Enabled
sk: Povolené

en: Type
sk: Typ

en: KDE Hotkeys Configuration Module
sk: Ovládací modul KDE Hotkeys

en: Maintainer
sk: Správca

en: The current action has unsaved changes.
    Do you want to apply the changes or discard them?
sk: Aktuálna akcia obsahuje neuložené zmeny.
     Chcete zmeny aplikovať alebo ich chcete zahodiť?

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
sk: Nepodarilo sa kontaktovať khotkeys. Vaše zmeny boli uložené, ale nedajú sa aktivovať.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
sk: Nastavenia

en: Trigger
sk: Spúšťač

en: Action
sk: Akcia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
sk: Skrat&ka:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
sk: Spustiť ak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
sk: Okno sa objaví

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
sk: Okno zmizne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
sk: Okno je aktívne

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
sk: Okno je neaktívne

en: Activate window:
sk: Aktivovať okno:

en: Command/URL :
sk: Príkaz/URL:

en: Keyboard input:
sk: Vstup z klávesnice:

en: No service configured.
sk: Nie je nastavená žiadna služba.

en: Input Action: %1
sk: Vstupná akcia: %1

en: Failed to start service '%1'.
sk: Zlyhalo spustenie služby '%1'.

en: Menu entry:
sk: Položka ponuky:

en: Active window:
sk: Aktívne okno:

[ctx: And_condition]
en: And
sk: A

en: Existing window:
sk: Existujúce okno:

[ctx: Not_condition]
en: Not
sk: Nie

[ctx: Or_condition]
en: Or
sk: Alebo

en: Menu Editor entries
sk: Položky editora ponuky

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
sk: Tento súbor "akcií" bol už predtým naimportovaný. Naozaj ho chcete znovu importovať?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
sk: Tento súbor "akcií" nemá pole ImportId, a preto nie je možné určiť, či už nebol náhodou importovaný. Naozaj ho chcete importovať?

en: Custom Shortcuts Service
sk: Služba vlastných skratiek

en: Gesture trigger
sk: Spustenie gestom

en: Shortcut trigger:
sk: Spustenie klávesovou skratkou:

en: Window trigger:
sk: Spustenie pre okno:

en: Window simple:
sk: Jednoduché okno:
