khotkeys - en to sr translation catalogue (123 entries)

en: Conditions
sr: Услови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commandLabel)
en: Command/URL:
sr: Наредба/УРЛ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Remote application:
sr: Удаљени програм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, objectLabel)
en: Remote object:
sr: Удаљени објекат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, functionLabel)
en: Function:
sr: Функција:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: Arguments:
sr: Аргументи:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, execButton)
en: Call
sr: Позив

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, launchButton)
en: Launch D-Bus Browser
sr: Покрени д‑бус прегледач

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, window_group) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window
sr: Прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, active_radio)
en: Active window
sr: активни прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, specific_radio)
en: Specific window
sr: одређени прозор

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, action_radio)
en: Action window
sr: прозор радње

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, applicationLabel)
en: Application:
sr: Програм:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KPushButton, applicationButton)
en: Select Application ...
sr: Изабери програм...

[ctx: Condition type]
en: Active Window ...
sr: активни прозор ...

[ctx: Condition type]
en: Existing Window ...
sr: постојећи прозор ...

[ctx: Condition type]
en: And
sr: и

[ctx: Condition type]
en: Or
sr: или

[ctx: Condition type]
en: Not
sr: не

[ctx: Add a new condition]
en: And
sr: и

[ctx: new condition]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: New
sr: Нови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit...
sr: Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: Delete
sr: Обриши

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, global_group)
en: Input Actions Daemon
sr: Демон радњи уноса

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enabled)
en: Start the Input Actions daemon on login
sr: Покрени демон радњи уноса на пријављивању

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gestures_group)
en: Gestures
sr: Гестови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_timeout_label)
en: Timeout:
sr: Прековреме:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gestures_button_label)
en: Mouse button:
sr: Дугме миша:

en: Edit Gesture
sr: Уређивање геста

en: Draw the gesture you would like to record below. Press and hold the left mouse button while drawing, and release when you have finished.
sr: Исцртајте испод гест који желите да снимите. Притисните и држите лево дугме миша док цртате, отпустите га кад завршите.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, menu_button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: Edit
sr: Уреди

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, comment_label)
en: Comment:
sr: Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, edit_button)
en: &Edit...
sr: &Уреди...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, new_button)
en: &New...
sr: &Ново...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, duplicate_button)
en: &Duplicate...
sr: &Удвостручи...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delete_button)
en: &Delete
sr: &Обриши

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Window Data
sr: Подаци прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_title_label)
en: Window title:
sr: Наслов прозора:

[ctx: window title is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo)
en: Is Not Important
sr: није битан

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Contains
sr: садржи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is
sr: јесте

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Matches Regular Expression
sr: поклапа регуларни израз

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Contain
sr: не садржи

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not
sr: није

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_title_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Does Not Match Regular Expression
sr: не поклапа регуларни израз

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_class_label)
en: Window class:
sr: Класа прозора:

[ctx: window class is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_class_combo)
en: Is Not Important
sr: није битна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, window_role_label)
en: Window role:
sr: Улога прозора:

[ctx: window role is not important]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, window_role_combo)
en: Is Not Important
sr: није битна

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodetect)
en: &Autodetect
sr: &Аутоматски откриј

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Window Types
sr: Типови прозора

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_normal)
en: Normal
sr: обичан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_desktop)
en: Desktop
sr: површ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dialog)
en: Dialog
sr: дијалог

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, type_dock)
en: Dock
sr: сидриште

en: Test
sr: Проба

en: New Group
sr: Нова група

en: Export Group...
sr: Извези групу...

en: Import...
sr: Увези...

[ctx: @title:menu create various trigger types]
en: New
sr: Ново

en: Global Shortcut
sr: Глобална пречица

en: Window Action
sr: Радња прозора

en: Mouse Gesture Action
sr: Радња геста мишем

en: Command/URL
sr: Наредба/УРЛ

en: D-Bus Command
sr: Д‑бус наредба

en: K-Menu Entry
sr: Ставка К‑менија

en: Send Keyboard Input
sr: Пошаљи унос с тастатуре

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, comment_tab)
en: Comment
sr: Коментар

en: New Action
sr: Нова радња

en: Export Group
sr: Извоз групе

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, stateLabel)
en: Change the exported state for the actions.
sr: Измените стање извоза за радње.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateLabel)
en: Export Actions
sr: Извези радње:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, state)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Configure in which state the actions should be exported.</p>
    <p style=" margin-top:8px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Actual State</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in their current state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Disabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in a disabled state.</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enabled</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:8px; margin-left:30px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Export the actions in an enabled state.</p></body></html>
sr: <html><p>Подесите у којем стању треба извести радње:</p><ul><li><i>према текућем стању</i>: радње се извозе у стању у којем су</li><li><i>искључене</i>: радње се извозе у искљученом стању</li><li><i>укључене</i>: радње се извозе у укљученом стању</li></ul></html>

[ctx: Don't change the state of exported hotkey actions.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Actual State
sr: према текућем стању

[ctx: Export hotkey actions in enabled state.]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Enabled
sr: укључене

[ctx: Export hotkey actions into disabled state]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, state)
en: Disabled
sr: искључене

note: i18n: ectx: property (statusTip), widget (QLabel, idLabel)
en: KHotkeys file id.
sr: ИД фајла радњи.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, idLabel)
en: A khotkeys file id is used to ensure files are not imported more than once. They are mostly used for automatic updates from the KDE developers.
sr: ИД фајла радњи служи да се осигура да се фајл не увезе више од једанпут. Углавном се користе при аутоматским ажурирањима.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, idLabel)
en: Id
sr: ИД:

note: i18n: ectx: property (clickMessage), widget (KLineEdit, id)
en: Set import id for file, or leave empty
sr: Поставите увозни ИД фајла, или га оставите празног.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: Filename
sr: Име фајла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, allowMergingLabel)
en: Allow Merging
sr: Стапање дозвољено:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Merge into existing directories on import?
sr: Да ли при увозу стопити у постојеће фасцикли?

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, allowMerging)
en: Allow merging of content if a directory with the same name exists on importing. If merging is not allowed, there will be two directories with the same name.
sr: Дозволите стапање садржаја при увозу ако истоимена фасцикла већ постоји. Ако стапање се стапање не дозволи, добиће се две фасцикле са истим именом.

[ctx: action name]
en: Name
sr: име

[ctx: action enabled]
en: Enabled
sr: укључена

en: Type
sr: тип

en: KDE Hotkeys Configuration Module
sr: Поставни модул К‑пречица|/|$[својства дат 'Поставном модулу К‑пречица']

en: Copyright 2008 (c) Michael Jansen
sr: © 2008, Михаел Јансен

en: Michael Jansen
sr: Михаел Јансен

en: Maintainer
sr: одржавалац

en: Save changes
sr: Сачувај измене

en: Unable to contact khotkeys. Your changes are saved, but they could not be activated.
sr: Не могу да контактирам К‑пречице. Измене су сачуване, али се не могу активирати.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, settings_button)
en: Settings
sr: Поставке

en: Trigger
sr: Окидач

en: Action
sr: Радња

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, shortcut_label)
en: &Shortcut:
sr: &Пречица:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, when_group)
en: Trigger When
sr: Окини када

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_appears)
en: Window appears
sr: прозор се појави

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_disappears)
en: Window disappears
sr: прозор нестане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_gets_focus)
en: Window gets focus
sr: прозор добије фокус

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, window_lost_focus)
en: Window loses focus
sr: прозор изгуби фокус

en: Activate window:
sr: Активирај прозор:

en: Command/URL :
sr: Наредба/УРЛ:

en: D-Bus:
sr: Д‑бус:

en: Keyboard input:
sr: Унос са тастатуре:

en: No service configured.
sr: Није подешен ниједан сервис.

en: Input Action: %1
sr: Радња уноса: %1

en: Failed to start service '%1'.
sr: Не могу да покренем сервис „%1“.

en: Menu entry:
sr: Ставка менија:

en: Active window:
sr: Активни прозор:

[ctx: And_condition]
en: And
sr: и

en: Existing window:
sr: Постојећи прозор:

[ctx: Not_condition]
en: Not
sr: не

[ctx: Or_condition]
en: Or
sr: или

en: Menu Editor entries
sr: Ставке уређивача менија

en: This "actions" file has already been imported before. Are you sure you want to import it again?
sr: Овај фајл са радњама је већ увожен раније. Желите ли заиста поново да га увезете?

en: This "actions" file has no ImportId field and therefore it cannot be determined whether or not it has been imported already. Are you sure you want to import it?
sr: Овај фајл са радњама нема поље „ImportId“ и зато се не зна да ли је већ био увожен. Желите ли заиста да га увезете?

en: Gesture trigger
sr: Окидач гестом

en: Shortcut trigger:
sr: Окидач пречицом:

en: Voice trigger:
sr: Окидач гласом:

en: Window trigger:
sr: Окидач прозором:

en: Window simple:
sr: Једноставно на прозору:
