kdelibs4_as - en to as translation catalogue (179 entries)

en: Call
as: কল

en: Line
as: ৰেখা

en: Console
as: কন্সোল

en: Enter
as: জমা কৰক

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
as: Kate লিপি সম্পাদক পোৱা নাযায়;
    অনুগ্ৰহ কৰি KDE সংস্থাপন পৰীক্ষা কৰক ।

en: JavaScript Debugger
as: JavaScript ডিবাগাৰ

en: Continue
as: আগবাঢ়ক

en: Step Over
as: আগবাঢ়ক

en: &Debug
as: ডিবাগ (&D)

en: &Settings
as: পছন্দ (&S)

en: Close source
as: উৎস বন্ধ কৰক

en: Ready
as: প্ৰস্তুত

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
as: এই পৃষ্ঠাত উপস্থিত এটা স্ক্ৰিপ্ট সঞ্চালনৰ সময়ত সমস্যা হৈছে ।
    
    %1 পংক্তি %2:
    %3

en: JavaScript Error
as: JavaScript সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: &Do not show this message again
as: এই বাৰ্তা পুনঃ প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব (&D)

en: Local Variables
as: স্থানীয় চলক

en: Reference
as: প্ৰতিনিৰ্দেশ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
as: মান

en: Loaded Scripts
as: স্ক্ৰিপ্ট তুলি লোৱা হৈছে

en: Parse error at %1 line %2
as: %1 ত বিশ্লেষণ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি, পংক্তি %2 ত

en: Confirmation: JavaScript Popup
as: নিশ্চায়ন: JavaScript পপ-আপ

en: Allow
as: অনুমতি প্ৰদান কৰা হ'ব

en: Do Not Allow
as: অনুমতি প্ৰদান কৰা ন'হ'ব

en: Close window?
as: সংযোগক্ষেত্ৰ বন্ধ কৰা হ'ব নেকি ?

en: Confirmation Required
as: নিশ্চিত কৰা আৱশ্যক

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
as: JavaScript দ্বাৰা পত্ৰচিহ্ন যোগ কৰাৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে

en: Insert
as: সন্নিবেশ কৰক

en: Disallow
as: অনুমতি প্ৰদান কৰা ন'হ'ব

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
as: নিম্নলিখিত নথিপত্ৰসমূহ চিনাক্ত নোহোৱাৰ ফলত আপলোড কৰা সম্ভৱ নহয় ।
    আপুনি আগবাঢ়িবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: Submit Confirmation
as: দৃঢ় কৰা জমা কৰক

en: &Submit Anyway
as: তথাপিও জমা কৰা হ'ব (&S)

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
as: নিম্নলিখিত নথিপত্ৰসমূহ আপুনি আপোনাৰ স্থানীয় কম্পিউটাৰৰ পৰা ইন্টাৰনে'টত স্থানান্তৰ কৰিবলৈ লৈছে ।
    আপুনি নিশ্চিত নে ?

en: Send Confirmation
as: নিশ্চিতি বাৰ্তা প্ৰেৰণ কৰক

en: Submit
as: জমা কৰক

en: Reset
as: ৰি-সেট কৰক

en: Key Generator
as: চাবি নিৰ্মাণ ব্যৱস্থা

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
as: '%1' ৰ বাবে প্লাগ-ইন পোৱা নাযায় ।
    %2ৰ পৰা ডাউনলোড কৰা হ'ব নেকি ?

en: Missing Plugin
as: অনুপস্থিত প্লাগ-ইন

en: Download
as: ডাউন্‌লোড কৰা হ'ব

en: Do Not Download
as: ডাউন্‌লোড কৰা ন'হ'ব

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
as: এইটো এটা অনুসন্ধানযোগ্য ইন্ডেক্স । অনুগ্ৰহ কৰি অনুসন্ধানৰ উদ্দেশ্যে শব্দ লিখক:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
as: আলেখ্যন সংক্ৰান্ত তথ্য

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
as: শিৰোনাম:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
as: সৰ্বশেষ পৰিবৰ্তন:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
as: আলেখ্যনৰ এনকোডিং:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
as: HTTP হেডাৰ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
as: বৈশিষ্ট্য

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
as: সম্পাদন (&E)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
as: নথিপত্ৰ (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
as: চাওক (&V)

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
as: HTML টুল-বাৰ

en: &Copy Text
as: লিপি নকল কৰক (&C)

en: Open '%1'
as: '%1' খোলক

en: &Copy Email Address
as: ঈ-মেইল ঠিকনা নকল কৰক (&C)

en: &Save Link As...
as: চিহ্নিত ৰূপে লিঙ্ক সংৰক্ষণ কৰক (&S)

en: &Copy Link Address
as: লিঙ্ক দ্বাৰা চিহ্নিত অৱস্থান নকল কৰক (&C)

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
as: ফ্ৰেম

en: Open in New &Window
as: নতুন সংযোগক্ষেত্ৰত খোলা হ'ব (&W)

en: Open in &This Window
as: চিহ্নিত সংযোগক্ষেত্ৰত খোলক (&T)

en: Open in &New Tab
as: নতুন টেবত খোলা হ'ব (&N)

en: Reload Frame
as: ফ্ৰেম পুনঃ তুলি লওক

en: Print Frame...
as: ফ্ৰেম মূদ্ৰণ কৰক...

en: Save &Frame As...
as: নতুন ৰূপত ফ্ৰেম সংৰক্ষণ (&F)...

en: View Frame Source
as: ফ্ৰেমৰ উৎস চাওক

en: View Frame Information
as: ফ্ৰেমৰ তথ্য চাওক

en: Block IFrame...
as: IFrame ৰোধ কৰক...

en: Save Image As...
as: নতুন ৰূপে ছবি সংৰক্ষণ কৰা হ'ব...

en: Send Image...
as: প্ৰতিমূৰ্তি পঠিয়াওক...

en: Copy Image
as: ছবি নকল কৰক

en: Copy Image Location
as: ছবিৰ অৱস্থান নকল কৰক

en: View Image (%1)
as: ছবি প্ৰদৰ্শন (%1)

en: Block Image...
as: ছবি প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব...

en: Block Images From %1
as: %1ৰ পৰা প্ৰাপ্ত ছবি প্ৰদৰ্শন কৰা ন'হ'ব

en: Stop Animations
as: এনিমেশন বন্ধ কৰা হ'ব

en: Search for '%1' with %2
as: '%1' অনুসন্ধান কৰিবলৈ %2 প্ৰয়োগ কৰা হ'ব

en: Search for '%1' with
as: '%1' ক এইটোৰে অনুসন্ধান কৰক

en: Save Link As
as: নতুন ৰূপে লিঙ্ক সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Image As
as: নতুন ৰূপে ছবি সংৰক্ষণ কৰা হ'ব

en: Add URL to Filter
as: ফিল্টাৰলৈ URL যোগ কৰা হ'ব

en: Enter the URL:
as: URL উল্লেখ কৰক:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
as: "%1" নামক এটা নথিপত্ৰ বৰ্তমানে উপস্থিত আছে । আপুনি নিশ্চিতৰূপে সেইটো আঁতৰাবলৈ ইচ্ছুক ?

en: Overwrite File?
as: নথিপত্ৰ নতুনকৈ লিখা হ'ব নেকি ?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
as: Download Manager (%1) ক আপোনাৰ $PATH ত পোৱা ন'গ'ল

en: Default Font Size (100%)
as: আখৰৰ অবিকল্পিত মাপ (১০০%)

en: Embeddable HTML component
as: প্ৰোথিত কৰিব পৰা HTML অংশ

en: View Do&cument Source
as: আলেখ্যনৰ উৎস চাওক (&c)

en: View Document Information
as: আলেখ্যন সংক্ৰান্ত তথ্য চাওক

en: Save &Background Image As...
as: নতুন নামেৰে পটভুমিৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰক...(&B)

en: Stop Animated Images
as: এনিমেছনৰ ছবি বন্ধ কৰা হ'ব

en: Set &Encoding
as: এনকোডিং নিৰ্ধাৰণ কৰক (&E)

en: Use S&tylesheet
as: স্টাইল-শিট ব্যৱহাৰ কৰা হ'ব (&t)

en: Enlarge Font
as: আখৰৰ মাপ বৃদ্ধি কৰা হ'ব

en: Shrink Font
as: আখৰৰ মাপ হ্ৰাস কৰা হ'ব

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
as: <qt><b>ভূল</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
as: <qt><b>ভূল</b>: নোড %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
as: পৃষ্ঠাত প্ৰতিমূৰ্তি দেখুৱাওক

en: Error: %1 - %2
as: ত্ৰুটি: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
as: অনুৰোধ কৰা কাৰ্য্য সম্পন্ন কৰা নাযায়

en: Technical Reason:
as: প্ৰযুক্তিগত কাৰণ:

en: Details of the Request:
as: অনুৰোধৰ বিৱৰণ:

en: Protocol: %1
as: আচাৰ বিধি: %1

en: Date and Time: %1
as: তাৰিখ আৰু সময়: %1

en: Additional Information: %1
as: অতিৰিক্ত তথ্য: %1

en: Description:
as: বিৱৰণ:

en: Possible Causes:
as: সম্ভাব্য কাৰণ:

en: Possible Solutions:
as: সম্ভাব্য সমাধান:

en: Page loaded.
as: পৃষ্ঠা তুলি লোৱা হৈছে

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
as[0]: %1 ছবি তুলি লোৱা হৈছে, সৰ্বমোঠ %2 ৰ ।
as[1]: %1 ছবি তুলি লোৱা হৈছে, সৰ্বমোঠ %2 ৰ ।

en: Automatic Detection
as: স্বয়ংক্ৰিয় চিনাক্তকৰণ

en:  (In new window)
as:  (নতুন সংযোগক্ষেত্ৰত)

en: Symbolic Link
as: সাঙ্কেতিক সংযোগ

en:  (In other frame)
as:  (পৃথক ফ্ৰেমেত)

en: Email to:
as: ঈ-মেইল প্ৰাপক:

en:  - Subject:
as:  - বিষয়:

en: Save As
as: নতুন ৰূপে সংৰক্ষণ

en: Follow
as: অনুসৰণ কৰক

en: Frame Information
as: ফ্ৰেম সংক্ৰান্ত তথ্য

en: Save Background Image As
as: নতুন ৰূপে পটভূমিৰ ছবি সংৰক্ষণ কৰক

en: Save Frame As
as: নতুন ৰূপে ফ্ৰেম সংৰক্ষণ

en: &Find in Frame...
as: ফ্ৰেমত অনুসন্ধান কৰক...(&F)

en: &Find...
as: অনুসন্ধান...(&F)

en: Network Transmission
as: নে'টৱৰ্ক পৰিবহন

en: &Send Unencrypted
as: এনক্ৰিপশন নোহোৱাকে প্ৰেৰিত হ'ব (&S)

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
as: সতৰ্কবাৰ্তা: আপোনাৰ তথ্য এনক্ৰিপশন নোহোৱাকে নে'টৱৰ্কত প্ৰেৰণ কৰা হ'ব ।
    আপুনি আগবাঢ়িবলৈ ইচ্ছুক নে ?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
as: বৰ্তমান ছাইটৰ দ্বাৰা ঈ-মেইলৰ মাধ্যমে তথ্য জমা কৰাৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে ।
    আগবাঢ়িব খোজে নেকি ?

en: &Send Email
as: ঈ-মেইল কৰক (&S)

en: Security Warning
as: নিৰাপত্তা সংক্ৰান্ত সতৰ্কবাৰ্তা

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
as: <qt>অৱিশ্বস্ত পৃষ্ঠা দ্বাৰা<br /><b>%1</b><br /> ৰ ব্যৱহাৰ প্ৰতিৰোধ কৰা হৈছে ।</qt>

en: Security Alert
as: নিৰাপত্তা সংক্ৰান্ত সূচনা

en: &Close Wallet
as: Wallet বন্ধ কৰক (&C)

en: JavaScript &Debugger
as: JavaScript ডিবাগাৰ (&D)

en: Popup Window Blocked
as: পপ-আপ সংযোগক্ষেত্ৰ ৰোধ কৰা হৈছে

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
as[0]: অৱৰুদ্ধ পপ-আপ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (&S)
as[1]: অৱৰুদ্ধ %1 পপ-আপ সংযোগক্ষেত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব (&S)

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
as: JavaScript ৰ নতুন সংযোগক্ষেত্ৰ সংক্ৰান্ত নিয়মনীতি বিন্যাস কৰক...&C

en: HTML Settings
as: HTML সংক্ৰান্ত বৈশিষ্ট্য

en: Print images
as: ছবি মূদ্ৰণ কৰা হ'ব

en: Print header
as: হেডাৰ মূদ্ৰণ কৰা হ'ব

en: Filter error
as: ফিল্টাৰ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
as: %1 (%2 - %3x%4 পিক্সেল)

en: %1 - %2x%3 Pixels
as: %1 - %2x%3 পিক্সেল

en: %1 (%2x%3 Pixels)
as: %1 (%2x%3 পিক্সেল)

en: Image - %1x%2 Pixels
as: ছবি - %1x%2 পিক্সেল

en: Done.
as: সমাপ্ত ।

en: Access Keys activated
as: অভিগমৰ চাবি সক্ৰিয় কৰা হৈছে

en: C&lear
as: পৰিশ্ৰুত কৰক (&l)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
as: JavaScript সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি

en: No handler found for %1.
as: %1 ৰ বাবে হেন্ডলাৰ পোৱা নাযায় ।

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
as: সিৰিলিক

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
as: পশ্চিত ইউৰোপিয়ান

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
as: মধ্য ইউৰোপিয়ান

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
as: গ্ৰিক

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
as: হিব্ৰু

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
as: তুৰ্কি

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
as: জাপানি

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
as: বল্টিক

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
as: আৰবি

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
as: পাৰম্পৰিক চীনা

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
as: সৰলিকৃত চীনা

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
as: কোৰিয়ান

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
as: থাই

en: Pause
as: স্থগিত

en: New Web Shortcut
as: নতুন ৱেব চমু পথ

en: %1 is already assigned to %2
as: %1 ক ইতিমধ্যে %2 লৈ বিতৰণ কৰা হৈছে

en: UR&I shortcuts:
as: URI চমু পথ (&I)

en: Clear &History
as: পূৰ্ববৰ্তী তথ্য আঁতৰাওঁক (&H)

en: Create Web Shortcut
as: ৱেব চমু পথ নিৰ্মাণ কৰক

en: C&ase sensitive
as: হৰফৰ ছাঁদ সম্পৰ্কে সচেতন (&a)

en: &Whole words only
as: অকল সম্পূৰ্ণ শব্দ (&W)

en: From c&ursor
as: আৰম্ভণিৰ কাৰ্ছাৰ (&u)

en: &Selected text
as: নিৰ্বাচিত লিপি (&S)

en: Not found
as: পোৱা ন'গ'ল

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
as: বিচাৰক (&i):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
as: পিছৰ (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
as: আগৰ (&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
as: বিকল্প (&i)

en: Basic Page Style
as: পৃষ্ঠাৰ মূল বিন্যাস

en: the document is not in the correct file format
as: আলেখ্যনত সঠিক নথিপত্ৰ বিন্যাস ব্যৱহৃত নহয়

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
as: মাৰাত্মক বিশলেষণৰ ভুল: %1 %2 শাৰীত, %3 স্তম্ভত

en: XML parsing error
as: XML বিশ্লেষণ সংক্ৰান্ত ত্ৰুটি
