kdelibs4 - en to be@latin translation catalogue (222 entries)

en: Console
be@latin: Kansol

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
be@latin: Nie ŭdałosia znajści kampanent redahavańnia tekstu „Kate”.
    Pravier pravilnaść instalacyi KDE.

en: Breakpoint
be@latin: Prypynak

en: JavaScript Debugger
be@latin: Adładžvalnika JavaScript

en: &Break at Next Statement
be@latin: P&rypyni na nastupnym vyražeńni

en: Break at Next
be@latin: Prypyni na nastupnym

en: Continue
be@latin: Praciahni

en: Step Over
be@latin: Pierakroč

en: Step Into
be@latin: Ukroč

en: Step Out
be@latin: Vyjdzi

en: Reindent Sources
be@latin: Uznavi vodstupy ŭ vytočnym kodzie

en: Report Exceptions
be@latin: Paviedamlaj pra vyklučeńni

en: &Debug
be@latin: &Adładź

en: &Settings
be@latin: &Nałady

en: Close source
be@latin: Začyni vytočny kod

en: Ready
be@latin: Hatova

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
be@latin: Ad sproby vykanać na hetaj staroncy skrypt uźnikła pamyłka.
    
    %1, radok %2:
    %3

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
be@latin: Nieviedoma, dzie raźličyć vyražeńnie. Prypyni skrypt ci adčyni fajł z vytočnym kodam.

en: Evaluation threw an exception %1
be@latin: Raźlik vykinuŭ vyklučeńnie „%1”.

en: JavaScript Error
be@latin: Pamyłka ŭ JavaScript

en: &Do not show this message again
be@latin: &Bolej nie pakazvaj hetkich paviedamleńniaŭ

en: Local Variables
be@latin: Lakalnyja źmiennyja

en: Reference
be@latin: Spasyłka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
be@latin: Značeńnie

en: Loaded Scripts
be@latin: Źmieščanyja ŭ pamiać skrypty

en: Parse error at %1 line %2
be@latin: Pamyłka ŭ raźbirańni na %1, u radku %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
be@latin: Paćvierdžańnie: vypłyŭnoje akno praz JavaScript

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
be@latin: Hety sajt vysyłaje formu, jakaja adčynić novaje akno hartača praz JavaScript.
    Ci chočaš dazvolić vysyłańnie hetaj formy?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
be@latin: <qt>Hety sajt vysyłaje formu, jakaja adčynić <p>%1</p> u novym aknie hartača praz JavaScript.<br />Ci chočaš dazvolić vysyłańnie hetaj formy?</qt>

en: Allow
be@latin: Dazvol

en: Do Not Allow
be@latin: Nie dazvol

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
be@latin: Hety sajt choča adčynić novaje akno hartača praz JavaScript.
    Chočaš jamu heta dazvolić?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
be@latin: <qt>Hety sajt choča adčynić<p>%1</p>u novym aknie hartača praz JavaScript.<br />Chočaš jamu heta dazvolić?</qt>

en: Close window?
be@latin: Začynić akno?

en: Confirmation Required
be@latin: Treba paćvierdzić

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
be@latin: Ci chočaš dadać zakładku dla miesca „%1” u svoj zbor?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
be@latin: Ci chočaš dadać zakładku z nazvaj „%2” dla miesca „%1” u svoj zbor?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
be@latin: JavaScript sprabuje dadać zakładku

en: Insert
be@latin: Dadaj

en: Disallow
be@latin: Zabarani

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
be@latin: Nastupnyja fajły nia buduć vykładzienyja na server, bo nie ŭdałosia ich znajści.
    Chočaš praciahvać?

en: Submit Confirmation
be@latin: Paćvierdžańnie vysyłańnia

en: &Submit Anyway
be@latin: &Vyšli ŭsio adno

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
be@latin: Nieŭzabavie ty vyšleš nastupnyja fajły z svajho kamputara ŭ sieciva.
    Ty sapraŭdy chočaš praciahnuć?

en: Send Confirmation
be@latin: Paćvierdžańnie vysyłańnia

en: Submit
be@latin: Pierašli

en: Reset
be@latin: Anuluj źmieny

en: Key Generator
be@latin: Hieneratar klučoŭ

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
be@latin: Dla „%1” nia znojdzieny plugin.
    Ci chočaš zabrać taki plugin z „%2”?

en: Missing Plugin
be@latin: Nie staje plugina

en: Download
be@latin: Zabiary z servera

en: Do Not Download
be@latin: Nie zabiraj z servera

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
be@latin: Źviestki pra dakument

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
be@latin: Hałoŭnaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
be@latin: Adras:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
be@latin: Zahałovak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
be@latin: Apošniaja admiena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
be@latin: Kadavańnie dakumenta:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
be@latin: Šapki HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
be@latin: Ułaścivaść

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
be@latin: &Redahuj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
be@latin: &Fajł

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
be@latin: &Vyhlad

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
be@latin: Panel pryładździa HTML

en: &Copy Text
be@latin: &Skapijuj tekst

en: Open '%1'
be@latin: Adčyni „%1”

en: &Copy Email Address
be@latin: &Skapijuj adras e-maiła

en: &Save Link As...
be@latin: &Zapišy łuč jak...

en: &Copy Link Address
be@latin: &Skapijuj adras łuča

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
be@latin: Frejm

en: Open in New &Window
be@latin: Adčyni ŭ novym &aknie

en: Open in &This Window
be@latin: Adčyni ŭ &hetym aknie

en: Open in &New Tab
be@latin: Adčyni ŭ &novaj kartcy

en: Reload Frame
be@latin: Aktualizuj frejm

en: Print Frame...
be@latin: Vydrukuj frejm...

en: Save &Frame As...
be@latin: Zapišy &frejm jak...

en: View Frame Source
be@latin: Pakažy vytočny kod frejm

en: View Frame Information
be@latin: Pakažy źviestki pra frejm

en: Block IFrame...
be@latin: Zablakuj IFrame...

en: Save Image As...
be@latin: Zapišy vyjavu jak...

en: Send Image...
be@latin: Vyšli vyjavu...

en: Copy Image
be@latin: Skapijuj vyjavu

en: Copy Image Location
be@latin: Skapijuj adras vyjavy

en: View Image (%1)
be@latin: Pakažy vyjavu (%1)

en: Block Image...
be@latin: Zablakuj vyjavu...

en: Block Images From %1
be@latin: Blakuj vyjavy z „%1”

en: Stop Animations
be@latin: Spyni animacyju

en: Search for '%1' with %2
be@latin: Šukaj vyraz „%1” z dapamohaj „%2”

en: Search for '%1' with
be@latin: Šukaj vyraz „%1” z dapamohaj

en: Save Link As
be@latin: Zapišy łuč jak

en: Save Image As
be@latin: Zapišy vyjavu jak

en: Add URL to Filter
be@latin: Dadaj adras u filtar

en: Enter the URL:
be@latin: Upišy adras:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
be@latin: Fajł z nazvaj „%1” užo isnuje. Ty sapraŭdy chočaš jaho nadpisać?

en: Overwrite File?
be@latin: Nadpisać fajł?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
be@latin: U tvajoj ściežcy „$PATH” nie ŭdałosia znajści kiraŭnika ściahvańniaŭ fajłaŭ (%1).

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
be@latin: Pasprabuj pierainstalavać jaho.
    
    Intehravanaść z aplikacyjaj „Konqueror” vyklučanaja.

en: Default Font Size (100%)
be@latin: Zmoŭčany pamier šryfta (100%)

en: Embeddable HTML component
be@latin: Unutrany kampanent HTML

en: View Do&cument Source
be@latin: Pakažy vytočny kod &dakumenta

en: View Document Information
be@latin: Pakažy źviestki pra dakument

en: Save &Background Image As...
be@latin: Zapišy &fonavuju vyjavu jak...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
be@latin: Vypišy hierarchiju vyjaŭleńnia ŭ STDOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
be@latin: Vypišy hierarchiju DOM u STDOUT

en: Stop Animated Images
be@latin: Spyni animacyju vyjavaŭ

en: Set &Encoding
be@latin: Vybiery &kadavańnie

en: Use S&tylesheet
be@latin: Karystajsia &stylevym arkušom

en: Enlarge Font
be@latin: Pavialič šryft

en: Shrink Font
be@latin: Źmienšy šryft

en: Toggle Caret Mode
be@latin: Pieraklučy sposab raboty karetki

en: This web page contains coding errors.
be@latin: Hetaja staronka maje pamyłki ŭ kodzie.

en: &Hide Errors
be@latin: &Schavaj pamyłki

en: &Disable Error Reporting
be@latin: &Nie paviedamlaj pra pamyłki

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
be@latin: <qt><b>Pamyłka</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
be@latin: <qt><b>Pamyłka</b>: vuzieł %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
be@latin: Pakazvaj vyjavy na staroncy

en: Error: %1 - %2
be@latin: Pamyłka: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
be@latin: Nie ŭdałosia skončyć zapatrabavanuju aperacyju.

en: Technical Reason:
be@latin: Techničnaje tłumačeńnie:

en: Details of the Request:
be@latin: Detali zapytu:

en: URL: %1
be@latin: Adras: %1

en: Protocol: %1
be@latin: Pratakoł: %1

en: Date and Time: %1
be@latin: Data j čas: %1

en: Additional Information: %1
be@latin: Dadatkovyja źviestki: %1

en: Description:
be@latin: Apisańnie:

en: Possible Causes:
be@latin: Mahčymyja pryčyny:

en: Possible Solutions:
be@latin: Mahčymyja raźviazki:

en: Page loaded.
be@latin: Staronka pračytanaja.

en: Automatic Detection
be@latin: Aŭtamatyčnaje vyznačeńnie

en:  (In new window)
be@latin:  (U novym aknie)

en: Symbolic Link
be@latin: Symbaličny łuč

en: %1 (Link)
be@latin: %1 (Łuč)

en: %2 (%1 K)
be@latin: %2 (%1 Kb)

en:  (In other frame)
be@latin:  (U inšym frejmie)

en: Email to:
be@latin: Pišy na:

en:  - Subject:
be@latin:  – Tema:

en:  - CC:
be@latin:  – CC:

en:  - BCC:
be@latin:  – BCC:

en: Save As
be@latin: Zapišy jak

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
be@latin: <qt>Hetaja staronka, da jakoj niama davieru, łučyć z <br /><b>%1</b>.<br />Ci chočaš śledavać łuču?</qt>

en: Follow
be@latin: Śleduj

en: Frame Information
be@latin: Źviestki pra frejm

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
be@latin:    <a href="%1">[Ułaścivaści]</a>

en: Save Background Image As
be@latin: Zapišy fonavuju vyjavu jak

en: Save Frame As
be@latin: Zapišy frejm jak

en: &Find in Frame...
be@latin: &Znajdzi ŭ frejmie...

en: &Find...
be@latin: &Znajdzi...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
be@latin: Uvaha: Hetaja niebiaśpiečnaja forma sprabuje vysłać źviestki niezašyfravanymi.
    Inšy karystańnik sieciva moža pierachapić ich i pračytać.
    Ty sapraŭdy chočaš praciahnuć?

en: Network Transmission
be@latin: Sietkavaje vysyłańnie

en: &Send Unencrypted
be@latin: &Vyšli niezašyfravanymi

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
be@latin: Uvaha: Tvaje źviestki buduć pierasłanyja praź sieciva niezašyfravanymi.
    Ty sapraŭdy chočaš praciahnuć?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
be@latin: Hety sajt sprabuje vysłać źviestki, upisanyja ŭ formu, e-maiłam.
    Ty sapraŭdy chočaš praciahnuć?

en: &Send Email
be@latin: &Vyšli e-maiłam

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
be@latin: <qt>Forma budzie pierasłanaja da <br /><b>%1</b><br /> na fajłavaj systemie.<br />Chočaš jaje pierasłać?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
be@latin: Hety sajt pasprabavaŭ pryčapić fajł z tvajho kamputara da źviestak, jakija vysyłajucca z formaj. Fajł byŭ adčepleny dziela tvajoj biaśpieki.

en: Security Warning
be@latin: Pieraściaroha systemy biaśpieki

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
be@latin: <qt>Dostup staronki, da jakoj niama davieru, da <br /><b>%1</b><br /> zakazany.</qt>

en: Security Alert
be@latin: Tryvožnaje papiaredžańnie systemy biaśpieki

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
be@latin: Kašalok „%1” adčynieny, ź jaho biaruć źviestki dla formaŭ i paroli.

en: &Close Wallet
be@latin: &Začyni kašalok

en: JavaScript &Debugger
be@latin: &Adładžvańnik JavaScript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
be@latin: Hetaj staroncy było zabaroniena adčynić novaje akno praz JavaScript.

en: Popup Window Blocked
be@latin: Vypłyŭnoje akno ŭstrymanaje

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
be@latin: Hetaja staronka pasprabavała adčynić vypłyŭnoje akno, ale sproba była ŭstrymanaja.
    Možaš kliknuć u hetuju ikonu ŭ paneli stanu, kab źmianić takija pavodziny
    systemy albo adčynić ustrymanaje akno.

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
be@latin: Pakažy pasiŭnaje &akno z źviestkami pra ŭstrymanaje akno

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
be@latin: &Naładź praviły dla stvareńnia novych akon praz JavaScript...

en: HTML Settings
be@latin: Nałady HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
be@latin: Prahlad dla vydruku (čorny tekst, bieły fon)

en: Print images
be@latin: Vydrukuj vyjavy

en: Print header
be@latin: Vydrukuj šapku

en: Filter error
be@latin: Pamyłka ŭ filtry

en: Inactive
be@latin: Niadziejny

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
be@latin: %1 (%2 - %3x%4 punktaŭ)

en: %1 - %2x%3 Pixels
be@latin: %1 - %2x%3 punktaŭ

en: %1 (%2x%3 Pixels)
be@latin: %1 (%2x%3 punktaŭ)

en: Image - %1x%2 Pixels
be@latin: Vyjava - %1x%2 punktaŭ

en: Done.
be@latin: Zroblena.

en: C&lear
be@latin: &Vyčyści

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
be@latin: Pamyłki JavaScript

en: Embeddable component for multipart/mixed
be@latin: Unutrany kampanent dla „multipart/mixed”

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
be@latin: Unikod

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
be@latin: Kirylica

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
be@latin: Zachodnie-eŭrapiejski

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
be@latin: Centralna-eŭrapiejski

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
be@latin: Hrecki

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
be@latin: Habrejski

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
be@latin: Turecki

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
be@latin: Japonski

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
be@latin: Bałtyjski

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
be@latin: Arabski

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
be@latin: Kitajski tradycyjny

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
be@latin: Kitajski sproščany

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
be@latin: Karejski

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
be@latin: Tajski

en: Pause
be@latin: Prypyni

en: New Web Shortcut
be@latin: Novy sieciŭny skarot

en: %1 is already assigned to %2
be@latin: „%1” užo pryviazany da „%2”

en: Search &provider name:
be@latin: &Nazva systemy pošuku:

en: New search provider
be@latin: Novaja systema pošuku

en: UR&I shortcuts:
be@latin: Skaroty &adrasoŭ:

en: Clear &History
be@latin: Vyčyści &historyju

en: Create Web Shortcut
be@latin: Stvary sieciŭny skarot

en: C&ase sensitive
be@latin: &Adroźnivaj vialikija j małyja litary

en: &Whole words only
be@latin: &Tolki słovy całkom

en: From c&ursor
be@latin: &Ad kursora

en: &Selected text
be@latin: &Vyłučany tekst

en: Regular e&xpression
be@latin: &Rehularny vyraz

en: Not found
be@latin: Ničoha nia znojdziena

en: No more matches for this search direction.
be@latin: U hetym kirunku pošuku bolš niama adpaviednikaŭ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
be@latin: &Šukaj:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
be@latin: &Nastupnaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
be@latin: &Papiaredniaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
be@latin: &Opcyi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
be@latin: Chočaš zachoŭvać hety parol?

en: Do you want to store this password for %1?
be@latin: Chočaš zachavać hety parol dla „%1”?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
be@latin: &Zachavaj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
be@latin: &Nikoli nie zachoŭvaj dla hetaha sajta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
be@latin: &Hetym razam nie zachoŭvaj

en: Basic Page Style
be@latin: Prosty styl staronki

en: the document is not in the correct file format
be@latin: dakument u niapravilnym farmacie

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
be@latin: važnaja pamyłka ŭ raźbirańni tekstu: %1 u radku %2, u słupku %3

en: XML parsing error
be@latin: Pamyłka ŭ raźbirańni XML
