kdelibs4 - en to crh translation catalogue (214 entries)

en: Call Stack
crh: Çağırım Çereni

en: Call
crh: Çağıruv

en: Line
crh: Satır

en: Console
crh: Konsol

en: Enter
crh: Kir

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
crh: Kate muarrir komponenti tapılamadı;
    lütfen KDE qurulımıñıznı teşkeriñiz.

en: Breakpoint
crh: Tınışlama noqtası

en: JavaScript Debugger
crh: JavaScript Arızasızlandırıcısı

en: &Break at Next Statement
crh: Soñraki &Beyanatta Tınışla

en: Break at Next
crh: Soñrakinde Tınışla

en: Continue
crh: Devam Et

en: Step Over
crh: Üstünden Adımla

en: Step Into
crh: İçke Adımla

en: Step Out
crh: Tışqa Adımla

en: &Settings
crh: &Tesbitler

en: Close source
crh: Menbanı qapat

en: Ready
crh: Azır

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
crh: Bu saifedeki skriptni çaptırmağa talpınğanda bir hata yaşandı.
    
    %1 satır %2:
    %3

en: JavaScript Error
crh: JavaScript Hatası

en: &Do not show this message again
crh: Bu risaleni bir daa köster&me

en: Local Variables
crh: Yerli Deñişçenler

en: Reference
crh: Sıltav

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
crh: Qıymet

en: Loaded Scripts
crh: Yüklengen Skriptler

en: Parse error at %1 line %2
crh: %1 içerisinde ayırıştıruv hatası satır %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
crh: Teyit: JavaScript Peyda Penceresi

en: Allow
crh: İzin Ber

en: Do Not Allow
crh: İzin Berme

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
crh: Bu sayt JavaScript vastasınen yañı bir kezici penceresini açmağa istey.
    Buña izin bermege isteysiñizmi?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
crh: <qt>Bu sayt JavaScript vastasınen yañı kezici penceresinde <p>%1</p> açmağa istey.<br />Buña izin bermege isteysiñizmi?</qt>

en: Close window?
crh: Pencereni qapat?

en: Confirmation Required
crh: Teyit Şarttır

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
crh: Cıyıntığıñızğa "%1" qonumına ilişken bir saife-iminiñ eklenüvini isteysiñizmi?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
crh: Cıyıntığıñızğa "%1" qonumına ilişken "%2" başlıqlı bir saife-iminiñ eklenüvini isteysiñizmi?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
crh: JavaScript Saife-imi Qıstırmağa Talpındı

en: Insert
crh: Qıstır

en: Disallow
crh: İzin Berme

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
crh: Aşağıdaki dosyeler üstke yüklenmeycek çünki olar tapılamadı.
    Devam etmege isteysiñizmi?

en: Submit Confirmation
crh: Teyitni Teslim Et

en: &Submit Anyway
crh: &Teslim Et Epbir

en: Send Confirmation
crh: Teyitni Yiber

en: Submit
crh: Teslim et

en: Reset
crh: Sıfırla

en: Key Generator
crh: Anahtar Doğurıcı

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
crh: '%1' içün bir plagin tapılamadı.
    %2 adresinden birini endirmege isteysiñizmi?

en: Missing Plugin
crh: Eksik Plagin

en: Download
crh: Endir

en: Do Not Download
crh: Endirme

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
crh: Bu qıdırıla bilgen bir indekstir. Qıdıruv anahtar sözlerini kirsetiñiz:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
crh: Vesiqa Malümatı

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
crh: Umumiy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
crh: Başlıq:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
crh: Soñki değişme tarihı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
crh: Vesiqa kodlandırması:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
crh: HTTP Başlıqları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
crh: Hasiyet

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
crh: &Tarir

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
crh: &Dosye

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
crh: &Körüniş

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
crh: HTML Alet Çubuğı

en: &Copy Text
crh: Metinni &Kopiyala

en: Open '%1'
crh: '%1' Аç

en: &Copy Email Address
crh: E-poçta Adresini &Kopiyala

en: &Save Link As...
crh: İlişimni Şöyle &Saqla

en: &Copy Link Address
crh: İlişim Adresini &Kopiyala

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
crh: Çerçive

en: Open in New &Window
crh: Yañı &Pencerede Aç

en: Open in &This Window
crh: &Bu Pencerede Aç

en: Open in &New Tab
crh: Yañı &İlmekte Aç

en: Reload Frame
crh: Çerçiveni Kene Yükle

en: Print Frame...
crh: Çerçiveni Bastır...

en: Save &Frame As...
crh: &Çerçiveni Şöyle Saqla

en: View Frame Source
crh: Çerçive Menbasını Köster

en: View Frame Information
crh: Çerçive Malümatını Köster

en: Block IFrame...
crh: İççerçiveni (iframe) Blokla...

en: Save Image As...
crh: Suretni Şöyle Saqla...

en: Send Image...
crh: Suretni Yiber...

en: Copy Image
crh: Suretni Kopiyala

en: Copy Image Location
crh: Suret Qonumını Kopiyala

en: View Image (%1)
crh: Suretni Köster (%1)

en: Block Image...
crh: Suretni Blokla...

en: Block Images From %1
crh: %1 Suretlerini Blokla

en: Stop Animations
crh: Canlandırmalarnı Toqtat

en: Search for '%1' with %2
crh: %2 içerisinde '%1' qıdır

en: Search for '%1' with
crh: '%1' içün şunıñnen qıdır

en: Save Link As
crh: İlişimni Şöyle Saqla

en: Save Image As
crh: Suretni Şöyle Saqla

en: Add URL to Filter
crh: URL Süzgüçke Eklensin

en: Enter the URL:
crh: URL Kirsetiñiz:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
crh: "%1" isminde dosye bar artıq. Onıñ üstüne yazmağa istegeniñizden eminmisiñiz?

en: Overwrite File?
crh: Dosye Üstüne Yazılsınmı?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
crh: $PATH içinde Endirme İdarecisi (%1) tapılamadı

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
crh: Onı kene qurmağa talpınıñız  
    
    Konqueror ile bütünleşme ğayrı qabilleştirilecek.

en: Default Font Size (100%)
crh: Ög-belgilengen Urufat Ölçüsi (100%)

en: Embeddable HTML component
crh: İçeri yatqızılabilgen HTML komponenti

en: View Do&cument Source
crh: &Vesiqa Menbasını Köster

en: View Document Information
crh: Vesiqa Malümatını Köster

en: Save &Background Image As...
crh: &Arqa-zemin Suretini Şöyle Saqla...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
crh: Qılış Ağaçını Standart Çıqtığa (STDOUT) Bastır

en: Print DOM Tree to STDOUT
crh: DOM Ağaçını Standart Çıqtığa (STDOUT) Bastır

en: Stop Animated Images
crh: Canlandırılğan Suretlerni Toqtat

en: Set &Encoding
crh: &Kodlandırmanı Tesbit Et

en: Use S&tylesheet
crh: &Uslûp-yaprağını Qullan

en: Enlarge Font
crh: Urufatnı Büyüt

en: Shrink Font
crh: Urufatnı Ufaqlaştır

en: Find Text as You Type
crh: Yazuvıñız Esnasında Metni Tap

en: Find Links as You Type
crh: Yazuvıñız Esnasında İlişimlerni Tap

en: Toggle Caret Mode
crh: İmleç Nizamını Döndür

en: The fake user-agent '%1' is in use.
crh: Sahte qullanıcı-vekili '%1' qullanılmaqtadır.

en: This web page contains coding errors.
crh: Bu İnternet saifesinde kodlama hataları bar.

en: &Hide Errors
crh: Hatalarnı &Gizle

en: &Disable Error Reporting
crh: Hata Bildirilüvini &Ğayrı Qabilleştir

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
crh: <qt><b>Hata</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
crh: <qt><b>Hata</b>: tüyüm %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
crh: Saifedeki Suretlerni Köster

en: Error: %1 - %2
crh: Hata: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
crh: İstengen işlem tamamlanamadı

en: Technical Reason:
crh: Tehnik Sebep:

en: Details of the Request:
crh: İstem Tafsilâtı:

en: Protocol: %1
crh: Protokol: %1

en: Date and Time: %1
crh: Tarih ve Vaqıt: %1

en: Additional Information: %1
crh: İlâve Malümat: %1

en: Description:
crh: Tasvir:

en: Possible Causes:
crh: Mümkün Sebepler:

en: Possible Solutions:
crh: Mümkün Çezimler:

en: Page loaded.
crh: Saife yüklendi.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
crh[0]: %2 suretniñ %1 danesi yüklendi.
crh[1]: %2 suretniñ %1 danesi yüklendi.

en: Automatic Detection
crh: Avtomatik Tanıma

en:  (In new window)
crh: (Yañı pencerede)

en: Symbolic Link
crh: Remziy İlişim

en: %1 (Link)
crh: %1 (İlişim)

en:  (In other frame)
crh:  (Diger çerçivede)

en: Email to:
crh: E-poçta kimge:

en:  - Subject:
crh:  - Mevzu:

en:  - CC:
crh:  - KK (CC):

en:  - BCC:
crh:  - KKK (BCC):

en: Save As
crh: Şöyle Saqla

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
crh: <qt>Bu inanılmağan saife <br /><b>%1</b> adresine ilişe.<br />İlişimni taqip etmege isteysiñizmi?</qt>

en: Follow
crh: Taqip et

en: Frame Information
crh: Çerçive Malümatı

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
crh:    <a href="%1">[Hasiyetler]</a>

en: Save Background Image As
crh: Arqa-zemin Suretini Şöyle Saqla

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
crh: Aqran SSL şeadetname zıncırı bozuq kibi körüne.

en: Save Frame As
crh: Çerçiveni Şöyle Saqla

en: &Find in Frame...
crh: Çerçivede &Tap...

en: &Find...
crh: &Tap...

en: Network Transmission
crh: Ağ Yayını

en: &Send Unencrypted
crh: Ş&ifrelenmegen Yiber

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
crh: Tenbi: Berüvleriñiz ağ üzerinden şifrelenmegen olaraq yayınlanmaq üzredir.
    Devem etmege istegeniñizden eminmisiñiz?

en: &Send Email
crh: E-poçta &Yiber

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
crh: <qt>Forma yerli dosye sistemiñizdeki <br /><b>%1</b><br /> adresine yiberilecektir.<br />Formanı teslim etmege isteysiñizmi?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
crh: Sayt forma tesliminde bilgisayarıñızdan bir dosye qoşmağa talpındı. İmayeñiz içün bu qoşumtı çetleştirildi.

en: Security Warning
crh: Telükesizlik Tenbisi

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
crh: <qt>İşanılmağan saife tarafından <br /><b>%1</b><br /> irişimi red etildi.</qt>

en: Security Alert
crh: Telükesizlik Uyanıqlaması

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
crh: '%1' cüzdanı açıqtır ve forma berüvleri ve sır-sözler içün qullanıla.

en: &Close Wallet
crh: Cüzdannı &Qapat

en: JavaScript &Debugger
crh: JavaScript &Arızasızlandırıcısı

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
crh: Bu pencereniñ JavaScript vastasınen yañı bir pencere açuvına mania olundı.

en: Popup Window Blocked
crh: Peyda Penceresi Bloklandı

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
crh: Bu saife bir peyda penceresini açmağa talpındı, ama mania olundı.
    Bu davranışnı muraqabe etmek yaki peyda penceresini açmaq içün
    durum çubuğındaki bu işaretçikke çerte bilesiñiz.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
crh[0]: Bloklanğan Peydanı &Köster
crh[1]: Bloklanğan %1 Peydanı &Köster

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
crh: Bloklanğan Peydalarnı &Köster

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
crh: JavaScript Yañı Pencere Siyasetlerini &Ayarla...

en: HTML Settings
crh: HTML Tesbitleri

en: Printer friendly mode (black text, no background)
crh: Bastırıcı-dostu nizam (qara metin, arqa-zeminsiz)

en: Print images
crh: Suretlerni bastır

en: Print header
crh: Başlıqnı bastır

en: Inactive
crh: Ğayrı faal

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
crh: %1 (%2 - %3x%4 Piksel)

en: %1 - %2x%3 Pixels
crh: %1 - %2x%3 Piksel

en: %1 (%2x%3 Pixels)
crh: %1 (%2x%3 Piksel)

en: Image - %1x%2 Pixels
crh: Suret - %1x%2 Piksel

en: Done.
crh: Tamam.

en: Access Keys activated
crh: İrişim Tuşları faalleştirildi

en: C&lear
crh: &Temizle

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
crh: JavaScript Hataları

en: Embeddable component for multipart/mixed
crh: Multipart/mixed içün içeri yatqızılabilgen komponent

en: No handler found for %1.
crh: %1 içün iç bir qollayıcı tapılmadı.

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
crh: Unikod

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
crh: Kiril

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
crh: Ğarbiy Avropa

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
crh: Merkeziy Avropa

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
crh: Yunanca

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
crh: İbraniyce

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
crh: Türkçe

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
crh: Yaponca

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
crh: Baltıq

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
crh: Arapça

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
crh: Çince, Ananeviy

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
crh: Çince, Basitleştirilgen

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
crh: Korece

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
crh: Tayca

en: Pause
crh: Duraqlat

en: New Web Shortcut
crh: Yañı İnternet Qısqa-yolu

en: New search provider
crh: Yañı qıdırma teminatçısı

en: UR&I shortcuts:
crh: UR&I (adres) qısqa-yolları:

en: Clear &History
crh: &Keçmişni Temizle

en: Create Web Shortcut
crh: İnternet Qısqa-yolunı İcat Et

en: C&ase sensitive
crh: Büyük-ufaq &hassasiyeti

en: &Whole words only
crh: Tek &bütün kelimeler

en: From c&ursor
crh: İ&mleçten itibaren

en: &Selected text
crh: &Saylanğan metin

en: Regular e&xpression
crh: Muntazam i&fade

en: Not found
crh: Eşleşme tapılmadı

en: No more matches for this search direction.
crh: Bu qıdırma yönelişi içün başqa eşleşmeler yoq.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
crh: &Tap:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
crh: &Nevbetteki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
crh: &Evelki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
crh: &İhtiyariyat

en: Basic Page Style
crh: Temel Saife Uslûbı

en: the document is not in the correct file format
crh: vesiqa doğru dosye formatında degildir

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
crh: ölümcil ayırıştıruv hatası: %2 satırdaki, %3 sutundaki %1

en: XML parsing error
crh: XML ayırıştıruv hatası
