kdelibs4 - en to csb translation catalogue (228 entries)

en: Call Stack
csb: Grëpa wëwòłaniów

en: Call
csb: Wëwòłanié

en: Line
csb: Réżka

en: Console
csb: Kònsola

en: Enter
csb: Wpiszë

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
csb: Ni mòże nalezc kòmpòneta editorë tekstu Kate;
    Proszã sprôwdzëc instalacëjã KDE.

en: Breakpoint
csb: Pùnktë załamaniô

en: JavaScript Debugger
csb: Debùgera JavaScript

en: &Break at Next Statement
csb: Ò&przestóń na pòstãpny instrukcëji

en: Break at Next
csb: Òprzestóń na nôslédny

en: Continue
csb: Kòntinuùjë

en: Step Over
csb: Skòkni dali

en: Step Into
csb: Wkroczë

en: Step Out
csb: Wëstãpi

en: Report Exceptions
csb: Rapòrtëjë wëjimczi

en: &Debug
csb: &Debùgowanié

en: &Settings
csb: Nas&tôwë

en: Close source
csb: Zamkni zdrój

en: Ready
csb: Parôt

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
csb: Òbczas zrëszaniô skriptów na ti starnié, òsta nalazłô fela.
    
    %1 réza %2:
    %3

en: JavaScript Error
csb: Fela JavaScriptu

en: &Do not show this message again
csb: &Nie pòkazëjë tegò wiadła wicy

en: Local Variables
csb: Môlowé zmienne

en: Reference
csb: Òdniesenié

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
csb: Wôrtnota

en: Loaded Scripts
csb: Wczëtóné skriptë

en: Parse error at %1 line %2
csb: Fela parsera %1 w réze %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
csb: Pòcwierdzenié: Òczénkò JavaScript

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
csb: Starna chce wësłac fòrmùlar, jaczi òtemknie sã w nowim òknie przezérnika z pòmòca Javascript.
    Dac zgòdã na to?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
csb: <qt>Starna chce wësłac fòrmùlar, jaczi òtemknie <p>%1</p> w nowim òknie przezérnika z pòmòca Javascript.<br />Dac zgòdã na to?</qt>

en: Allow
csb: Pòzwôlë

en: Do Not Allow
csb: Nie pòzwôlôj

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
csb: Na starna chce òtemknąc w nowé òkno przezérnika brëkùjąc JavaScript.
     Pòzwôlëc na to?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
csb: <qt>Na starna żãdô òtemkniãcô<p>%1</p>w nowim òknie przezérnika brëkùjąc JavaScript.<br /> Pòzwôlëc na to?</qt>

en: Close window?
csb: Zamknąc òkno?

en: Confirmation Required
csb: Wëmôgóné pòcwierdzenié

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
csb: Dodac załóżkã do "%1" do twòjich załóżków?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
csb: Dodac załóżkã do "%1" zatitlowóną "%2" do twòjich załóżków?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
csb: Próba wstawieniô załóżczi przez JavaScript

en: Insert
csb: Wstôwi

en: Disallow
csb: Nie dawôj zgòdë

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
csb: Nôslédné lopczi do wësłaniô nie òstałë nalazłé.
    Jisc dali?

en: Submit Confirmation
csb: Pòcwierdzenié wësłaniô

en: &Submit Anyway
csb: &Wëslë nimò tegò

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
csb: Zarô wëslesz nôslédné lopczi z twòjegò kòmpùtra do internetu.
    Na gwës jisc dali?

en: Send Confirmation
csb: Wëslë pòcwierdzenié

en: Submit
csb: Wëslë

en: Reset
csb: Doprowôdzë nazôd

en: Key Generator
csb: Generator kluczów

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
csb: Felënk wtëkôcza dlô '%1'.
    Zladowac jã z %2?

en: Missing Plugin
csb: Felëjący wtëkôcz

en: Download
csb: Ladëjë

en: Do Not Download
csb: Nie ladëjë

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
csb: To je przeszëkiwóny indeks. Wpiszr szëkóné kluczowé słowa:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
csb: Wëdowiédzô ò dokùmence

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
csb: Òglowé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
csb: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
csb: Slédnô edicëjô:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
csb: Kòdowanié dokùmentu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
csb: Nagłówczi HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
csb: Swòjizna

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
csb: &Edicëjô

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
csb: &Lopk

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
csb: &Wëzdrzatk

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
csb: Lëstew nôrzãdzów HTML

en: &Copy Text
csb: &Kòpérëjë tekst

en: Open '%1'
csb: Òtemkni '%1'

en: &Copy Email Address
csb: &Skòpérëjë e-mailową adresã

en: &Save Link As...
csb: &Zapiszë lënk jakno...

en: &Copy Link Address
csb: &Skòpérëjë adresã lënka

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
csb: Rama

en: Open in New &Window
csb: Òtemkni &w nowim òknie

en: Open in &This Window
csb: Òtemkni w &tim òknie

en: Open in &New Tab
csb: Òtemkni w &nowi karce

en: Reload Frame
csb: Òdswiéżë ramã

en: Print Frame...
csb: Drëkùjë ramã...

en: Save &Frame As...
csb: Zapiszë &ramã jakno...

en: View Frame Source
csb: Pòkôżë zdrój ramë

en: View Frame Information
csb: Pòkôżë wëdowiédzã ò ramie

en: Block IFrame...
csb: Blokùjë ramã (iframe)...

en: Save Image As...
csb: Zapiszë òbrôzk jakno...

en: Send Image...
csb: Wëslë òbrôzk...

en: Copy Image
csb: Skòpérëjë òbrôzk

en: Copy Image Location
csb: Skòpérëjë adresã òbrôzka

en: View Image (%1)
csb: Òbôczë òbrôzk (%1)

en: Block Image...
csb: Blokùjë òbrôzk...

en: Block Images From %1
csb: Blokùjë òbrôzczi z %1

en: Stop Animations
csb: Zatrzëmôj animacëjã

en: Search for '%1' with %2
csb: Nalezë '%1' w %2

en: Search for '%1' with
csb: Nalezë '%1' w

en: Save Link As
csb: Zapiszë lënk jakno

en: Save Image As
csb: Zapiszë òbrôzk jakno

en: Add URL to Filter
csb: Dodôj URL do filtra

en: Enter the URL:
csb: Pòdôj adresã URL:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
csb: Lopk ò mionie "%1" ju je. Nôdpisac gò?

en: Overwrite File?
csb: Nôdpisac lopk?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
csb: Ni mòże nalezc menadżera zladënkù (%1) na stegnié.

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
csb: Spróbùjë przeinstalowac gò 
    
    Integracëjô z Konquerorã je wëłączonô.

en: Default Font Size (100%)
csb: Domëszlnô miara fòntu (100%)

en: Embeddable HTML component
csb: Kòmpònent HTML

en: View Do&cument Source
csb: Pòkôżë zdrój do&kùmentu

en: View Document Information
csb: Pòkôżë wëdowiédzã ò dokùmence

en: Save &Background Image As...
csb: Zapiszë ò&brôzk spódkù jakno...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
csb: Drëkùjë drzewiã starnë na sztandardowé wińdzenié

en: Print DOM Tree to STDOUT
csb: Drëkùjë drzewiã DOM na sztandardowé wińdzenié

en: Stop Animated Images
csb: Zatrzëmôj animacëje

en: Set &Encoding
csb: Ùstôwi &kòdowanié

en: Use S&tylesheet
csb: &Brëkùjë bógã sztélów

en: Enlarge Font
csb: Zwiszi fònt

en: Shrink Font
csb: Zmniszi fònt

en: Find Text as You Type
csb: Nalezë tekst òbczas pisaniô

en: Find Links as You Type
csb: Nalezë lënk òbczas pisaniô

en: Toggle Caret Mode
csb: Przełączë trib kùrsora

en: The fake user-agent '%1' is in use.
csb: Brëkòwónô je falszëwô identifikacëjô przezérnika '%1'.

en: This web page contains coding errors.
csb: Starna zamëkô w swòjim kòdze fele.

en: &Hide Errors
csb: &Zatacë fele

en: &Disable Error Reporting
csb: &Wëłączë wëdowiédzã ò felach

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
csb: <qt><b>Fela</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
csb: <qt><b>Fela</b>: element %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
csb: Wëskrzëni òbrôzczi na starnie

en: Error: %1 - %2
csb: Fela: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
csb: Żądanô òperacëjô ni mògła òstac zakùńczonô

en: Technical Reason:
csb: Techniczné przëczënë

en: Details of the Request:
csb: Detale żądaniô:

en: Protocol: %1
csb: Protokół: %1

en: Date and Time: %1
csb: Datum ë czas: %1

en: Additional Information: %1
csb: Dodôwnô wëdowiédzô: %1

en: Description:
csb: Òpisënk:

en: Possible Causes:
csb: Mòżlëwé przëczënë:

en: Possible Solutions:
csb: Mòżlëwé rozwiązanié:

en: Page loaded.
csb: Starna wladowónô.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
csb[0]: %1 òbrôzk z %2 zladowóny.
csb[1]: %1 òbrôzczi z %2 zladowóné.
csb[2]: %1 òbrôzków z %2 zladowónëch.

en: Automatic Detection
csb: Aùtomatné rozpòznawanié

en:  (In new window)
csb:  (W nowim òknie)

en: Symbolic Link
csb: Symbòliczné zlënkòwanié

en: %1 (Link)
csb: %1 (lënk)

en:  (In other frame)
csb:  (W jinszi ramie)

en: Email to:
csb: E-mail do:

en:  - Subject:
csb:  - Téma:

en:  - CC:
csb:  - Kòpéjô (CC):

en:  - BCC:
csb:  - Slepô kòpéjô (BCC):

en: Save As
csb: Zapiszë jaknò

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
csb: <qt>Na starna nie jest bezpiecznô ë zamëkô w se lënk<br /> <b>%1</b>.<br />Chcesz ùżëc tegò lënka?</qt>

en: Follow
csb: Biéj za

en: Frame Information
csb: Wëdowiédzô ò ramie

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
csb:    <a href="%1">[Swòjiznë]</a>

en: Save Background Image As
csb: Zapiszë òbrôzk spódka jakno

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
csb: Lińcuch certifikata SSL drëdżi starnë wëdôwô sã bëc zepsëti.

en: Save Frame As
csb: Zapiszë ramã jakno

en: &Find in Frame...
csb: Nalezë w &ramie...

en: &Find...
csb: N&alezë...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
csb: Bôczënk: fòrmùlar je bezpieczny, chce równak wësłac twòje pòdôwczi bez szifrowaniô.
    Chtos mòże przechwëcëc twòje pòdôwczi ë pòdezdrzec tã wëdowiédzã.
    Jisc dali?

en: Network Transmission
csb: Sécowô transmisëjô

en: &Send Unencrypted
csb: &Wëslë nieszifrowóné

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
csb: Bôczënk: Twòje pòdôwczi bãdą wësłóne przez séc bez szifrowaniô.
    Jisc dali?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
csb: Starna chce wësłac pòdôwczi przez e-mail.
    Zezwòlëc na to?

en: &Send Email
csb: Wëslë &e-mail

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
csb: <qt>Fòrmùlar bãdze wësłóny do <br /><b>%1</b><br />môlowi systeme lopków.<br />Chcesz wësłac fòrmùlar</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
csb: Starna chca dodac lopk z twòjegò kòmpùtra do pòdôwków fòrmùlara. Przëdôwk òstôł, dlô bezpiekù, rëmniãti.

en: Security Warning
csb: Òstrzega sparłączonô z bezpiekã

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
csb: <qt>Òdmówiony przistãp do <br /><b>%1</b><br /> starne, jakô nie je bezpiecznô.</qt>

en: Security Alert
csb: Òstrzega systemë bezpiekù

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
csb: Pòrtfel '%1' je òtemkłi ë ùżëwóny do trzëmaniô parolów ë pòdôwków fòrmùlarów.

en: &Close Wallet
csb: &Zamkni pòrtfél

en: JavaScript &Debugger
csb: &Debùgera JavaScript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
csb: Zablokòwano próbã òtemkniãcô nowégò òkna przez JavaScript.

en: Popup Window Blocked
csb: Zablokòwóné wëskakùjącé òczénkò

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
csb: Na starna chca òtemknąc wëskôkającé òkno, le òstało to zablokòwóné przez przezérnik.
    Mòżesz klëknąc na ti ikònie plistwë stónu, bë skònfigùrowac zachòwanié przezérnika abò òtemknąc òczenkò.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
csb[0]: &Pòkôżë 1 zablokòwóné òkno
csb[1]: &Pòkôżë %1 zablokòwóné òkna
csb[2]: &Pòkôżë %1 zablokòwónëch òknów

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
csb: &Dôwôj wiédzã ò blokòwónëch òknach

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
csb: &Kònfigùrëjë pòlitikã JavaScript dlô nowich òknów...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
csb: <qt><p><strong>'Drëkùjë òbrôzczi'</strong></p><p>Jeżlë na optacëjô je włączonô, obrôzczi w dokùmentach HTML bãdą drëkòwóné. Wëdrëk bãdze wòlny ë bãdze zùżëté wicy tintë/tonera.</p><p>Jeżlë na optacëjô je wëłączonô, drëkòwóny bãdze blós tekst starnów HTML, bez òbrôzków. Wëdrëk bãdze chùtszi ë bãdze zùżëté mni tintë/tonera.</p></qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
csb: <qt><p><strong>'Drëkùjë nagłówk'</strong></p><p>Jeżlë na optacëjô je włączonô, to kòżdô starna wëdrëkù dokùmentu HTML bsdze zamëkała w se nagłówk z datumã, adresą dokùmentu ë numerã starnë.</p><p>Jeżlë na òptacëjô je wëłączonô, nagłówk nie bãdze drëkòwóny.</p> </qt>

en: HTML Settings
csb: Nastôwë HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
csb: Trib przëjazny dlô drëkera (czôrnô farwa, felënk spódkù)

en: Print images
csb: Drëkùjë òbrôzczi

en: Print header
csb: Nagłówk wëdrëkù

en: Filter error
csb: Felô filtra

en: Inactive
csb: Nie aktiwnô

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
csb: %1 (%2 - %3x%4 pikselów)

en: %1 - %2x%3 Pixels
csb: %1 - %2x%3 pikselów

en: %1 (%2x%3 Pixels)
csb: %1 (%2x%3 pikselów)

en: Image - %1x%2 Pixels
csb: Òbrôzk - %1x%2 pikselów

en: Done.
csb: Parôt.

en: Access Keys activated
csb: Klawisze przistãpù aktiwòwóné

en: C&lear
csb: Wë&czëszczë

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
csb: Fela JavaScript

en: Embeddable component for multipart/mixed
csb: Òsadzony kòmpònent dlô fòrmatu multipart/mixed

en: No handler found for %1.
csb: Felënk dopasowaniów dlô %1.

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
csb: Cërilica

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
csb: Zôpadnoeùropejsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
csb: Westrzédnoeùropejsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
csb: Grecczé

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
csb: Hebrajsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
csb: Tërecczé

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
csb: Japòńsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
csb: Bôłtëcczé

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
csb: Arabsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
csb: Chińsczé (zwëkòwi)

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
csb: Chińsczé (prosti)

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
csb: Kòrejańsczé

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
csb: Tajsczé

en: Pause
csb: Paùza

en: New Web Shortcut
csb: Nowô sécowô skrodzëna

en: %1 is already assigned to %2
csb: %1 je ju przëpisóné do %2

en: New search provider
csb: Nowi szëkôrz

en: UR&I shortcuts:
csb: Skrodzënë UR&I:

en: Clear &History
csb: Wëczëszczë &historëjã

en: Create Web Shortcut
csb: Ùsôdzë sécową skrodzënã

en: C&ase sensitive
csb: Ùznôwôj wiôlgòsc &lëterów

en: &Whole words only
csb: &Całowné słowa

en: From c&ursor
csb: Òd kùrsora

en: &Selected text
csb: &Zaznaczony tekst

en: Regular e&xpression
csb: &Regùlarny wësłôw

en: Not found
csb: Nie nalazłé

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
csb: &Nalezë:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
csb: &Dali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
csb: &Pòprzédny

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
csb: Òp&tacëje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
csb: Chcesz trzëmac nã parolã?

en: Do you want to store this password for %1?
csb: Chcesz trzëmac tã parolã dlô %1?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
csb: &Trzëmôj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
csb: &Nigdë nie trzëmôj dlô ti starnë

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
csb: Nie trzëmôj &terô

en: Basic Page Style
csb: Pòdspòdlowi sztél starnë

en: the document is not in the correct file format
csb: nen dokùment mô zmiłkòwi fòrmat

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
csb: fela parsowaniô: %1 w réze %2, kòlumnie %3

en: XML parsing error
csb: Fela parsera XML
