kdelibs4 - en to hne translation catalogue (226 entries)

en: Call Stack
hne: काल स्टेक

en: Call
hne: काल

en: Line
hne: पंक्ति

en: Console
hne: बंद करव

en: Enter
hne: प्रविस्ट करव

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
hne: केएटीई संपादक अवयव नइ मिलिस;
    किरपा करके, अपन केडीई इंस्टालेसन जांचव.

en: Breakpoint
hne: ब्रेकपाइंट

en: JavaScript Debugger
hne: जावास्क्रिप्ट डिबगर

en: &Break at Next Statement
hne: अगला वक्तव्य मं ब्रेक करव (&B)

en: Break at Next
hne: अगले दफा ब्रेक करव

en: Continue
hne: जारी रखव

en: Step Over
hne: स्टेप ओवर

en: Step Into
hne: स्टेप इनटू

en: Step Out
hne: स्टेप आउट

en: Reindent Sources
hne: स्रोत रीइंडेंट करव

en: Report Exceptions
hne: एक्सेप्सन्स रिपोट करव

en: &Debug
hne: डिबग (&D)

en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

en: Close source
hne: स्रोत बन्द करव

en: Ready
hne: तैयार

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
hne: ये पेज मं एक स्क्रिप्ट चलाय के समय गलती होइस.
    
    %1 लकीर  %2:
    %3 पर

en: Evaluation threw an exception %1
hne: इवेल्यूएसन ह एक एक्सेप्सन %1 दिस

en: JavaScript Error
hne: जावास्क्रिप्ट गलती

en: &Do not show this message again
hne: ये संदेस ल दुबारा नइ देखाव (&D)

en: Local Variables
hne: लोकल वेरिएबल्स

en: Reference
hne: संदर्भ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
hne: मान

en: Loaded Scripts
hne: लोड करे गे स्क्रिप्ट

en: JavaScript
hne: जावास्क्रिप्ट

en: Parse error at %1 line %2
hne: पारसे गलती %1 लकीर %2 पर

en: Confirmation: JavaScript Popup
hne: पुस्टिकरनः जावास्क्रिप्ट पापअप

en: Allow
hne: स्वीकारव

en: Do Not Allow
hne: अनुमति नइ देव

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
hne: ये साइट जावास्क्रिप्ट के साथ नवा ब्राउजर विंडो खोले के निवेदन करत हे.
     का आप मन एखर अनुमति देहू?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
hne:  <qt>ये साइट जावास्क्रिप्ट के साथ<p>%1</p>नवा ब्राउजर विंडो खोले के निवेदन करत हे.<br />का आप मन एखर अनुमति देहू?</qt>

en: Close window?
hne: विंडो बंद करव?

en: Confirmation Required
hne: पुस्टि जरूरी

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
hne: निसानी ल इंगित करत जगह "%1"  का आप मन अपन संग्रह मं जोड़ना चाहथो ?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
hne: निसानी ल इंगित करत जगह "%1"  सीर्सक "%2" का आप मन अपन संग्रह मं जोड़ना चाहथो ?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
hne: जावास्क्रिप्ट हर निसानी सामिल करे के कोसिस करीस

en: Insert
hne: प्रविस्ट

en: Disallow
hne: अस्वीकार

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
hne: नीचे दे गे फाइल मन ल अपलोड नइ कर सकिस काबर कि ओ मन नइ मिलिस.
    का आप मन जारी रखना चाहथो ?

en: Submit Confirmation
hne: पुस्टिकरन जमा करव

en: &Submit Anyway
hne: जइसन भी हो जमा करव (&S)

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
hne: आप नीचे वाले फाइल मन ल अपन लोकल कम्प्यूटर से इंटरनेट मं हस्तांरित करत हो .
    का आप मन सचमुच जारी रखना चाहथो ?

en: Send Confirmation
hne: पुस्टिकरन भेजव

en: Submit
hne: जमा करव

en: Reset
hne: रीसेट

en: Key Generator
hne: कुंजी बनइया

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
hne:  '%1' बर कोनो प्लगइन नइ मिलिस.
    का आप मन एला %2 से डाउनलोड करना चाहथो ?

en: Missing Plugin
hne: प्लगइन नइ मिलिस

en: Download
hne: डाउनलोड

en: Do Not Download
hne: डाउनलोड नइ करव

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
hne: ये खोजे जा सके टेबल हे. खोजे बर कीवर्ड भरव:

en: KDE
hne: केडीई

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
hne: कागद जानकारी

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
hne: यूआरएल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
hne: सीर्सक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
hne: पिछला मर्तबा परिवर्धितः

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
hne: कागद एनकोडिंग:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
hne: एचटीटीपी सीर्सक

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
hne: गुन

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
hne: एचटीएमएल औजार-पट्टी

en: &Copy Text
hne: पाठ के नकल बनाव (&C)

en: Open '%1'
hne:  '%1' खोलव

en: &Copy Email Address
hne: ई-मेल पता नकल करव (&C)

en: &Save Link As...
hne: संकली अइसन सहेजव (&S)

en: &Copy Link Address
hne: संकली के पता नकल करव (&C)

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
hne: ढांचा

en: Open in New &Window
hne: नवा विंडो मं खोलव (&W)

en: Open in &This Window
hne: ये विंडो मं खोलव (&T)

en: Open in &New Tab
hne: नवा टैब मं खोलव (&N)

en: Reload Frame
hne: फ्रेम रीलोड करव

en: Print Frame...
hne: फ्रेम छापव....

en: Save &Frame As...
hne: फ्रेम अइसन सहेजव...(&F)

en: View Frame Source
hne: फ्रेम स्रोत देखव

en: View Frame Information
hne: फ्रेम जानकारी देखव

en: Block IFrame...
hne: आईफ्रेम रोकव...

en: Save Image As...
hne: फोटू अइसन सहेजव...

en: Send Image...
hne: फोटू भेजव...

en: Copy Image
hne: फोटू नकल करव

en: Copy Image Location
hne: संकली जगह कापी करव

en: View Image (%1)
hne: फोटू ( %1) देखव

en: Block Image...
hne: फोटू रोकव...

en: Block Images From %1
hne: %1 से फोटू रोकव

en: Stop Animations
hne: एनीमेसन बंद रखव

en: Search for '%1' with %2
hne: '%1' ल खोजव एखर साथ %2

en: Search for '%1' with
hne: '%1' ल खोजव एखर साथ

en: Save Link As
hne: संकली अइसन सहेजव

en: Save Image As
hne: फोटू अइसन सहेजव

en: Add URL to Filter
hne: फिल्टर मं यूआरएल जोड़व

en: Enter the URL:
hne: यूआरएल भरव:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hne: फाइल नाम "%1"  पहिली से ही अस्तित्व मं हे. का आप मन एखर ऊपर ही मेटाय के लिखना चाहू?

en: Overwrite File?
hne: फाइल ल मेटाय के लिखव?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
hne: डाउनलोड प्रबंधक (%1) आप मन के रस्ता ($PATH ) मं खोजे नइ जा सकिस

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
hne: एला फिर से  स्थापित करे के कोसिस करव 
    
     के-कान्करर के साथ एकीकरन अक्छम रहिही.

en: Default Font Size (100%)
hne: डिफाल्ट फोंट आकार (100%)

en: KHTML
hne: के-एचटीएमएल

en: Embeddable HTML component
hne: एम्बेडेड एचटीएमएल अवयव

en: View Do&cument Source
hne: कागद के स्रोत देखव (&c)

en: View Document Information
hne: कागद जानकारी देखव

en: Save &Background Image As...
hne: पिछोत अंगना फोटू ल अइसन सहेजव... (&B)

en: SSL
hne: एसएसएल

en: Print Rendering Tree to STDOUT
hne: STDOUT बर प्रिंट रेंडरिंग ट्री

en: Print DOM Tree to STDOUT
hne: डाम ट्री ल STDOUT मं छापव

en: Stop Animated Images
hne: एनिमेटेड फोटू रोकव

en: Set &Encoding
hne: एनकोडिंग सेट करव (&E)

en: Use S&tylesheet
hne: स्टाइल सीट उपयोग करव (&t)

en: Enlarge Font
hne: फोंट बड़ा करव

en: Shrink Font
hne: फोंट छोटा करव

en: Find Text as You Type
hne: जइसन आप मन टाइप करव पाठ खोजव

en: Find Links as You Type
hne: जइसन आप मन टाइप करव संकली खोजव

en: Toggle Caret Mode
hne: कैरट मोड टागल करव

en: The fake user-agent '%1' is in use.
hne: नकली कमइया-एजेंट '%1' उपयोग मं हे.

en: This web page contains coding errors.
hne: ये वेब मं कोडिंग गलती हे.

en: &Hide Errors
hne: गलती लुकाव (&H)

en: &Disable Error Reporting
hne: गलती रिपोटिंग अक्छम करव (&D)

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
hne: <qt><b>गलती</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
hne: <qt><b>गलती</b>: नोड %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
hne: पेज मं फोटू देखाव

en: Error: %1 - %2
hne: गलती: %1- %2

en: The requested operation could not be completed
hne: वांछित आपरेसन पूरा नइ हो सकिस

en: Technical Reason:
hne: तकनीकी कारनः

en: Details of the Request:
hne: निवेदन के विवरनः

en: URL: %1
hne: यूआरएल: %1

en: Protocol: %1
hne: प्रोटोकाल: %1

en: Date and Time: %1
hne: तारीक अउ समय: %1

en: Additional Information: %1
hne: अतिरिक्त जानकारीः %1

en: Description:
hne: वर्ननः

en: Possible Causes:
hne: संभावित कारन:

en: Possible Solutions:
hne: संभावित समाधानः

en: Page loaded.
hne: पेज लोड होइस.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
hne[0]: %2 मं से %1 फोटू लोड होइस.
hne[1]: %2 मं से %1 फोटू लोड होइस.

en: Automatic Detection
hne: अपन आप पता लगिस

en:  (In new window)
hne:  (नवा विंडो में)

en: Symbolic Link
hne: सिंबालिक संकली

en: %1 (Link)
hne: %1 (संकली )

en:  (In other frame)
hne:  (अऊ दूसर फरमा में)

en: Email to:
hne: ल ईमेल करव:

en:  - Subject:
hne:  - विसय:

en:  - CC:
hne:  - प्रतिलिपि:

en:  - BCC:
hne:  - बेनामी प्रतिलिपि:

en: Save As
hne: अइसन सहेजव

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
hne: <qt>ये अनस्ट्रक्चर्ड पेज<br /><b>%1</b> ल संकली करथे.<br />का आप मन संकली ल फालो करना चाहथो ?</qt>

en: Follow
hne: अनुसरन करव

en: Frame Information
hne: फ्रेम जानकारी

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
hne:    <a href="%1">[गुन]</a>

en: Save Background Image As
hne: पिछोत अंगना फोटू ल अइसन सहेजव...

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
hne: पीअर एसएसएल प्रमानपत्र चैन खराब लगथे.

en: Save Frame As
hne: फ्रेम अइसन सहेजव

en: &Find in Frame...
hne: फ्रेम मं खोजव...(&F)

en: &Find...
hne: खोजव...(&F)

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
hne: चेतावनी: ए एक सुरक्छित फारम हे फेर ए आप मन के डाटा अनएनक्रिप्टेड वापस भेजे के कोसिस मं हे.
    कोई तीसर पार्टी बीच मं से ए जानकारी ल देख सकथे 
    का आप मन सही मं जारी रखना चाहथो ?

en: Network Transmission
hne: नेटवर्क ट्रांसमिसन

en: &Send Unencrypted
hne: अनएनक्रिप्टेड भेजव (&S)

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
hne: चेतावनी: आप मन के डाटा नेटवर्क के ओ पार अनएनक्रिप्टेड भेजे जाही .
    का आप मन सही मं जारी रखना चाहथो ?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
hne: ये साइट, ईमेल के साथ फारम डाटा पेस करे के कोसिस मं हे.
    का आप मन एला जारी रखना चाहथो ?

en: &Send Email
hne: ईमेल भेजव (&S)

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
hne: <qt>फारम ल आप मन के लोकल फाइल सिसटम मं <br /><b>%1</b><br /> मं जमा करे जाही.<br />का आप मन फारम ल जमा करना चाहथो ?</qt>

en: Security Warning
hne: सुरक्छा चेतावनी

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
hne: <qt>भरोसा रहित पेज से <br /><b>%1</b><br /> मं पहुंच मना करिस.</qt>

en: Security Alert
hne: सुरक्छा चेतावनी

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
hne: बटुआ '%1' खुले हे अउ फारम डाटा अउ पासवर्ड बर उपयोग मं आवत हे.

en: &Close Wallet
hne: वैलट बंद करव (&C)

en: JavaScript &Debugger
hne: जावास्क्रिप्ट डिबगर (&D)

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
hne: जावास्क्रिप्ट के साथ ए पेज मं नवा विंडो खोले से रोक दे गिस

en: Popup Window Blocked
hne: पाप अप विंडो रोक दे गिस

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
hne[0]: रोके गे पापअप विंडो ल देखाव (&S)
hne[1]: रोके वाले %1 पापअप विंडो ल देखाव (&S)

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
hne: रोके गे विंडो पैसिव पापअप सूचना देखाव (&N)

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
hne: जावा स्क्रिप्ट नवा विंडो पालिसी कान्फिगर करव... (&C)

en: HTML Settings
hne: एचटीएमएल सेटिंग

en: Printer friendly mode (black text, no background)
hne: प्रिंटर मितान अइसन विधि (काला पाठ, कोनो पिछोत अंगना नइ)

en: Print images
hne: फोटू छापव

en: Print header
hne: हेडर छापव....

en: Filter error
hne: फिल्टर गलती

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
hne: %1 (%2 - %3x%4 पिक्सल्स)

en: %1 - %2x%3 Pixels
hne: %1 - %2x%3 पिक्सल्स

en: %1 (%2x%3 Pixels)
hne: %1 (%2x%3 पिक्सल्स)

en: Image - %1x%2 Pixels
hne: फोटू - %1x%2 पिक्सल्स

en: Done.
hne: पूरा.

en: Access Keys activated
hne: पहुंच कुंजी सक्रिय करिस

en: C&lear
hne: साफ करव (&l)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
hne: जावास्क्रिप्ट गलती

en: KMultiPart
hne: केमल्टीपार्ट

en: Embeddable component for multipart/mixed
hne: मल्टीपार्ट/मिक्स्ड बर एम्बेडेबल कम्पोनेंट

en: No handler found for %1.
hne:  %1 बर कोनो हेंडलर नइ मिलिस.

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
hne: युनिकोड

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
hne: साइरिलिक

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
hne: पस्चिमी यूरोपीय

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
hne: मध्य यूरोपीय

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
hne: यूनानी

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
hne: हिब्रू

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
hne: तुर्की

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
hne: जापानी

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
hne: बाल्टिक

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
hne: अरबी

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
hne: चीनी (परम्परिक)

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
hne: चीनी (सरल)

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
hne: कोरियाई

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
hne: थाई

en: Pause
hne: ठहरव

en: New Web Shortcut
hne: नवा वेब सार्टकट

en: %1 is already assigned to %2
hne: %1 ल पहिली से ही %2 से सम्बद्ध कर दे गे हे

en: Search &provider name:
hne: खोज देवइया के नामः (&p)

en: New search provider
hne: नवा खोज देवइया

en: UR&I shortcuts:
hne: यूआरआई सार्टकट्स: (&I)

en: Clear &History
hne: इतिहास साफ करव (&H)

en: Create Web Shortcut
hne: वेब सार्टकट बनाव

en: C&ase sensitive
hne: केस सेंसिटिव (&a)

en: &Whole words only
hne: सिरिफ पूरा अक्छर (&W)

en: From c&ursor
hne: संकेतक से (&u)

en: &Selected text
hne: चुने गे पाठ (&S)

en: Regular e&xpression
hne: रेगुलर एक्सप्रेसन (&x)

en: Not found
hne: नइ मिलिस

en: No more matches for this search direction.
hne: ए खोज दिसा बर कोई मैच नइ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
hne: खोजव: (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
hne: अगला (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
hne: पिछला (&P)

en: Basic Page Style
hne: मूल पेज सैली

en: the document is not in the correct file format
hne: कागद सही फाइल फार्मेट मं नइ हे

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
hne: गंभीर पारसिंग गलती: %1 लकीर %2, खंभा%3 पर

en: XML parsing error
hne: एक्सएमएल पारसिंग गलती
