kdelibs4 - en to lb translation catalogue (158 entries)

en: JavaScript Debugger
lb: JavaScript-Debugger

en: &Break at Next Statement
lb: &Stop bei der nächster Feststellung

en: Continue
lb: Weider

en: &Settings
lb: &Astellungen

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
lb: E Feeler ass beim Versuch, e Script op dëser Säit lafen ze loossen, opgetrueden.
    
    %1, Zeil %2:
    %3

en: JavaScript Error
lb: JavaScript-Feeler

en: &Do not show this message again
lb: &Dëss Noricht net méi weisen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
lb: Wert

en: Parse error at %1 line %2
lb: Parsing-Feeler bei %1, Zeil %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
lb: Bestätegung: JavaScript-Fënsteren

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
lb: Dëss Säit probéiert, e Formular ofzeschécken, deen iwwer JavaScript eng nei Fënster opmëcht.
    Wëllt dir dat zouloossen?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
lb: <qt>Dëss Säit probéiert, e Formular ofzeschécken, deen iwwer JavaScript <p>%1</p> an enger neier Fënster opmëcht.<br/>Wëllt dir dat zouloossen?</qt>

en: Allow
lb: Erlaben

en: Do Not Allow
lb: Net erlaben

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
lb: Dëss Säit huet ugefrot, fir eng nei Fënster iwwert JavaScript opzemaachen.
    Wëllt dir dat zouloossen?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
lb: <qt>Dëss Säit huet ugefrot, fir<p>%1</p>an enger neier Fënster iwwert JavaScript opzemaachen.<br/>Wëllt dir dat zouloossen?</qt>

en: Close window?
lb: Fënster zoumaachen?

en: Confirmation Required
lb: Bestätegung noutwendeg

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
lb: Wëllt dir e Lieszeeche fir "%1" an är Sammlung dobäimaachen?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
lb: Wëllt dir e Lieszeeche mam Numm "%2" fir "%1" an är Sammlung dobäimaachen?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
lb: JavaScript huet probéiert, e Lieszeechen dobäizemaachen

en: Insert
lb: Asetzen

en: Disallow
lb: Net zouloossen

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
lb: Déi folgend Dateie ginn net eropgeluede well si net fonnt gi sinn.
    Wëllt dir weiderfueren?

en: Submit Confirmation
lb: Bestätegung schécken

en: &Submit Anyway
lb: Trotzdem &verschécken

en: Send Confirmation
lb: Bestätegung ofschécken

en: Submit
lb: Verschécken

en: Reset
lb: Zerécksetzen

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
lb: Kee Plugin fir '%1' fonnt.
    Wëllt dir op %2 een eroflueden?

en: Missing Plugin
lb: Plugin feelt

en: Download
lb: Eroflueden

en: Do Not Download
lb: Net eroflueden

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
lb: Dësem Index kënnt dir duerchsichen. Gitt Stëchwierder an:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
lb: Informatiounen zum Dokument

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
lb: Titel:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
lb: Als Lescht geännert:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
lb: Zeechesaatz vum Dokument:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
lb: HTTP-Headeren

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
lb: Eegeschaft

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
lb: V&eränneren

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
lb: &Datei

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
lb: &Usiicht

en: &Copy Text
lb: Text &kopéieren

en: Open '%1'
lb: '%1' opmaachen

en: &Save Link As...
lb: Link &späicheren als...

en: Open in New &Window
lb: An enger neier &Fënster opmaachen

en: Open in &This Window
lb: An &dëser Fënster opmaachen

en: Open in &New Tab
lb: An engem neien &Tab opmaachen

en: Reload Frame
lb: Frame nei lueden

en: Print Frame...
lb: Frame drécken...

en: Save &Frame As...
lb: &Frame späicheren als...

en: View Frame Source
lb: Quell vum Frame kucken

en: View Frame Information
lb: Frame-Informatioun kucken

en: Block IFrame...
lb: IFrame blockéieren...

en: Save Image As...
lb: Bild späicheren als...

en: Send Image...
lb: Bild verschécken...

en: Copy Image
lb: Bild kopéieren

en: Copy Image Location
lb: Adress vum Bild kopéieren

en: View Image (%1)
lb: Bild kucken (%1)

en: Block Image...
lb: Bild blockéieren...

en: Block Images From %1
lb: Biller vun %1 blockéieren

en: Stop Animations
lb: Animatiounen unhalen

en: Save Link As
lb: Link späicheren als

en: Save Image As
lb: Bild späicheren als

en: Add URL to Filter
lb: URL bei de Filter dobäimaachen

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
lb: Eng Datei mam Numm "%1" gëtt et schonn. Sidd dir sëcher, dass dir se iwwerschreiwe wëllt?

en: Overwrite File?
lb: Datei iwwerschreiwen?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
lb: Den Download-Manager (%1) konnt an ärem PATH net fonnt ginn

en: Default Font Size (100%)
lb: Standard-Schrëftgréisst (100%)

en: Embeddable HTML component
lb: Abettungsfäheg HTML-Komponent

en: View Do&cument Source
lb: &Quelltext kucken

en: View Document Information
lb: Dokument-Informatioun kucken

en: Save &Background Image As...
lb: Bild am &Hannergrond späicheren als...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
lb: Rendering-Bau op STDOUT drécken

en: Print DOM Tree to STDOUT
lb: DOM-Bam op STDOUT drécken

en: Stop Animated Images
lb: Animéiert Biller unhalen

en: Set &Encoding
lb: &Verschlësselung festléen

en: Use S&tylesheet
lb: S&til-Virlag benotzen

en: Enlarge Font
lb: Schrëft vergréisseren

en: Shrink Font
lb: Schrëft verklengeren

en: Find Text as You Type
lb: Text beim antippen ergänzen

en: Find Links as You Type
lb: Linke beim antippen ergänzen

en: Toggle Caret Mode
lb: Caret-Modus un/aus

en: The fake user-agent '%1' is in use.
lb: Dee geschmuggelte User-Agent '%1' gëtt benotzt.

en: This web page contains coding errors.
lb: Dës Websäit huet Kodéierungsfeler.

en: &Hide Errors
lb: Feeler &verstoppen

en: &Disable Error Reporting
lb: Feelerberichter &deaktivéieren

en: Display Images on Page
lb: D'Biller op dëser Säit weisen

en: The requested operation could not be completed
lb: Déi gewënschten Operatioun konnt net duerchgefouert ginn

en: Technical Reason:
lb: Technësche Grond:

en: Details of the Request:
lb: Detailer vun der Ufro:

en: Date and Time: %1
lb: Datum an Zäit: %1

en: Additional Information: %1
lb: Zousätzlech Informatioun: %1

en: Description:
lb: Beschreiwung:

en: Possible Causes:
lb: Méiglech Grënn:

en: Possible Solutions:
lb: Méiglech Léisungen:

en: Page loaded.
lb: Säit gelueden.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
lb[0]: %1 Bild vun %2 gelueden.
lb[1]: %1 Biller vun %2 gelueden.

en: Automatic Detection
lb: Automatësch Detektioun

en:  (In new window)
lb:  (an enger neier Fënster)

en: Symbolic Link
lb: Symbolësche Link

en:  (In other frame)
lb:  (an engem anere Frame)

en: Email to:
lb: E-Mail un:

en:  - Subject:
lb:  - Betreff:

en: Save As
lb: Späicheren als

en: Follow
lb: Opruffen

en: Frame Information
lb: Informatioun iwwert de Frame

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
lb:    <a href="%1">[Eegeschaften]</a>

en: Save Background Image As
lb: Bild am Hannergrond späicheren als

en: Save Frame As
lb: Frame späicheren als

en: &Find in Frame...
lb: Am Frame &sichen...

en: &Find...
lb: &Sichen...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
lb: Warnung:  Dësst ass e sëchere Formular, mais e versicht, är Daten onverschlësselt ze verschécken.
    Een Drëtte kéint dëss Informatioun offänken a kucken.
    Wëllt dir sëcher weiderfueren?

en: Network Transmission
lb: Netzwierk-Transmissioun

en: &Send Unencrypted
lb: Onverschlësselt &verschécken

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
lb: Warnung: Dir sidd dropp an dru fir är Daten onverschlësselt ze verschécken.
    Sidd dir iech sëcher, dass dir weiderfuere wëllt?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
lb: De Server probéiert, Formular-Daten iwwert E-Mail ze verschécken.
    Wëllt dir weiderfueren?

en: &Send Email
lb: E-Mail &verschécken

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
lb: De Server huet probéiert, eng Datei aus ärem Dateiesystem un de Formular drunnzehänken. Den Unhang ass zu ärer Sëcherheet geläscht ginn.

en: Security Warning
lb: Sëcherheetswarnung

en: Security Alert
lb: Sëcherheetsnoricht

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
lb: Den digitale Portemonnaie '%1' ass op a gëtt fir Formularer a Passwierder benotzt.

en: &Close Wallet
lb: Portemonnaie &zoumaachen

en: JavaScript &Debugger
lb: JavaScript-&Debugger

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
lb: Dëss Säit ass dovun ofgehal ginn, mat JavaScript eng nei fënster opzemaachen.

en: Popup Window Blocked
lb: Popup-Fënster blockéiert

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
lb: Dëss Säit huet probéiert, eng Popup-Fënster opzemaachen,
    an ass blockéiert ginn. Klickt op dësst Symbol an der Statusbar fir d'Fënster
    awer opzemaachen oder Astellunge virzehuelen.

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
lb: Passiv &Norichtefënster bei blockéierte Popup-Fënsteren uweisen

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
lb: JavaScript fir Fënsteren nei opzemaache &configuréieren...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
lb: <qt><p><strong>'Biller drécken'</strong></p><p>Wann dësst Haische markéiert ass, ginn d'Biller op der HTML-Säit gedréckt. Den Drockvirgang kéint méi laang daueren a méi Tënt oder Toner verbrauchen.</p><p>Wann dësst Haischen net markéiert ass, gëtt just den Text vun der HTML-Säit gedréckt, ouni d'Biller. Den Dockvirgang ass da méi schnell a verbrauch manner Tënt oder Toner.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
lb: <qt><p><strong>'Header drécken'</strong></p><p>Wann dësst Haische markéiert ass, gëtt ën Header vun enger Zeil uewen op all Säit matgedréckt. Dësen Header enthält den aktuellen Datum, d'URL vun der Säit, déi gedréckt gëtt an d'Nummer vun der Säit.</p><p>Wann dësst Haischen net markéiert ass, gëtt d'HTML-Säit ouni esou een Header gedréckt.</p> </qt>

en: HTML Settings
lb: HTML-Astellungen

en: Printer friendly mode (black text, no background)
lb: Dréckerfrëndleche Modus (schwaarzen Text ouni Hannergrond)

en: Print images
lb: Biller drécken

en: Print header
lb: Header drécken

en: Filter error
lb: Feeler am Filter

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
lb: %1 (%2 - %3x%4 Pixelen)

en: %1 - %2x%3 Pixels
lb: %1 - %2x%3 Pixelen

en: %1 (%2x%3 Pixels)
lb: %1 (%2x%3 Pixelen)

en: Image - %1x%2 Pixels
lb: Bild - %1x%2 Pixelen

en: Done.
lb: Fäerdeg.

en: Access Keys activated
lb: Kuerztasten ugeschalt

en: C&lear
lb: Eidelmaa&chen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
lb: Feeleren am JavaScript

en: Embeddable component for multipart/mixed
lb: Abettungsfäheg Komponent fir multipart/mixed

en: Clear &History
lb: &History läschen

en: C&ase sensitive
lb: Op Grouss-/Klengschreiwung opp&assen

en: &Whole words only
lb: Nëmme &ganz Wierder

en: From c&ursor
lb: Vum C&ursor un

en: &Selected text
lb: &Ausgewielten Text

en: Regular e&xpression
lb: Re&gulären Ausdrock

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
lb: &Weider

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
lb: &Zeréck

en: Basic Page Style
lb: Grondstil

en: the document is not in the correct file format
lb: den Dokument ass am falschen Dateiformat

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
lb: fatale Parsing-Feeler: %1, Zeil %2, Kolonn %3

en: XML parsing error
lb: XML Parsing-Feeler
