kdelibs4 - en to mai translation catalogue (232 entries)

en: Call Stack
mai: कॉल स्टैक

en: Call
mai: कॉल

en: Line
mai: रेखा

en: Console
mai: कंसोल

en: Enter
mai: एंटर कुँजी

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
mai: केएटीई संपादक अवयव नहि भेटल;
    कृप्या अपन केडीइ संस्थापना जाँचू.

en: Breakpoint
mai: ब्रेकपाइंट

en: JavaScript Debugger
mai: जावास्क्रिप्ट डिबगर

en: &Break at Next Statement
mai: अगिला वक्तव्य पर ब्रेक करू (&B)

en: Break at Next
mai: अगिला दफा ब्रेक करू

en: Continue
mai: जारी राखू

en: Step Over
mai: एकरा उप्पर जाउ

en: Step Into
mai: एकरा भीतर जाउ

en: Step Out
mai: बाहर जाउ

en: &Debug
mai: डिबग (&D)

en: &Settings
mai: जमावट (&S)

en: Close source
mai: स्रोत बन्न करू

en: Ready
mai: तैआर

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
mai: ई पृष्ठ पर एकटा स्क्रिप्ट चलाबै केर दौरान त्रुटि भेल.
    
    %1 पंक्ति  %2:
    %3 पर

en: Evaluation threw an exception %1
mai: मूल्यांकन ने एकटा एक्सेप्शन %1 देल

en: JavaScript Error
mai: जावास्क्रिप्ट त्रुटि

en: &Do not show this message again
mai: ई संदेश केँ दोबारा नहि देखाबू (&D)

en: Local Variables
mai: स्थानीय वेरिएबल्स

en: Reference
mai: संदर्भ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
mai: मान

en: Loaded Scripts
mai: लोड कएल स्क्रिप्ट

en: &Stop Script
mai: स्क्रिप्ट रोकू (&St)

en: Parse error at %1 line %2
mai: पारसे त्रुटि %1 पंक्ति %2 पर

en: Confirmation: JavaScript Popup
mai: पुष्टिकरणः जावास्क्रिप्ट पॉपअप

en: Allow
mai: स्वीकारू

en: Do Not Allow
mai: अनुमति नहि दिअ'

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
mai: ई साइट जावास्क्रिप्ट केर द्वारा नवीन ब्राउज़र विंडो खोलबा क' निवेदन कए रहल अछि.
     की अहाँ एकर अनुमति देंगे?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
mai:  <qt>ई साइट जावास्क्रिप्ट केर द्वारा<p>%1</p>नवीन ब्राउज़र विंडो खोलबा क' निवेदन कए रहल अछि.<br />की अहाँ एकर अनुमति देंगे?</qt>

en: Close window?
mai: विंडो बन्न करू?

en: Confirmation Required
mai: पुष्टि आवश्यक

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
mai: पसिन्न केँ इंगित करैत स्थान "%1"  केँ की अहाँ अपने संग्रह मे जोड़ब चाहैत छी?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
mai: पसिन्न केँ इंगित करैत स्थान "%1"  शीर्षक "%2" केँ की अहाँ अपने संग्रह मे जोड़ब चाहैत छी?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
mai: जावास्क्रिप्ट ने  पसंदीदा  शामिल करब की कोसिस की

en: Insert
mai: जोड़ू

en: Disallow
mai: मना करू

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
mai: निम्न फाइलसभ केँ अपलोड नहि कएल जाए सकैत चूंकि ओ नहि भेटल.
    की अहाँ जारी रखना चाहैत छी?

en: Submit Confirmation
mai: पुष्टिकरण जमा करू

en: &Submit Anyway
mai: जहिना  हो जमा करू (&S)

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
mai: अहाँ निम्न फाइलसभ अपने स्थानीय कम्प्यूटर सँ इंटरनेट पर हस्तांरित करब बला छी.
    की अहाँ सचमुच जारी रखनाइ चाहैत छी?

en: Send Confirmation
mai: पुष्टिकरण भेजू

en: Submit
mai: सुपुर्द करू

en: Reset
mai: रिसेट करू

en: Key Generator
mai: कुंजी निर्माता

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
mai:  '%1' क' लेल कोनो प्लगइन नहि भेटल.
    की अहाँ एकरा %2 सँ डाउनलोड कएनाइ चाहैत छी?

en: Missing Plugin
mai: प्लगइन नहि भेटल

en: Download
mai: डाउनलोड

en: Do Not Download
mai: डाउनलोड नहि करू

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
mai: ई ढूँढल जाए सकैबला तालिका अछि. ढूँढबा क' लेल कीवर्ड भरू:

en: KDE
mai: केडीइ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
mai: दस्ताबेज जानकारी

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
mai: सामान्य

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
mai: शीर्षक:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
mai: अंतिम बदलल:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
mai: दस्ताबेज एनकोडिंग:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
mai: रेंडरिंग विधि:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
mai: एचटीटीपी शीर्षिका

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
mai: गुण

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
mai: एचटीएमएल अओजार-पट्टी

en: &Copy Text
mai: पाठक नकल बनाबू (&C)

en: Open '%1'
mai:  '%1' खोलू

en: &Copy Email Address
mai: ई-मेल पता नकल करू (&C)

en: &Save Link As...
mai: लिंक एहन सहेजू (&S)

en: &Copy Link Address
mai: कड़ी क' पता नकल करू (&C)

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
mai: फ्रेम

en: Open in New &Window
mai: नवीन विंडोमे खोलू (&W)

en: Open in &This Window
mai: ई विंडो मे खोलू (&T)

en: Open in &New Tab
mai: नवीन टैब मे खोलू (&N)

en: Reload Frame
mai: फ्रेम फिनु लोड करू

en: Print Frame...
mai: फ्रेम छापू....

en: Save &Frame As...
mai: फ्रेम एहन सहेजू...(&F)

en: View Frame Source
mai: फ्रेम स्रोत देखू

en: View Frame Information
mai: फ्रेम जानकारी देखू

en: Block IFrame...
mai: आईफ्रेम रोकू...

en: Save Image As...
mai: छवि केर रूपेँ संचित करू...

en: Send Image...
mai: छवि भेजू...

en: Copy Image
mai: छवि नकल करू

en: Copy Image Location
mai: लिंक स्थान कापी करू

en: View Image (%1)
mai: छवि ( %1) देखू

en: Block Image...
mai: छवि रोकू...

en: Block Images From %1
mai: %1 सँ छवि रोकू

en: Stop Animations
mai: एनीमेशन बन्न राखू

en: Search for '%1' with %2
mai: '%1' केँ ढूँढू एकरा सँग %2

en: Search for '%1' with
mai: '%1' केँ ढूँढू एकरा सँग

en: Save Link As
mai: लिंक एहि रूपमे सहेजू

en: Save Image As
mai: बिंब एहि रूपमे सहेजू

en: Add URL to Filter
mai: फ़िल्टर मे यूआरएल जोड़ू

en: Enter the URL:
mai: यूआरएल भरू:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
mai: फाइल नाम "%1"  पहिने सँ अस्तित्व मे अछि. की अहाँ एकर उप्पर मेटाकए लिखनाइ चाहब?

en: Overwrite File?
mai: फाइल केर उप्पर लिखू?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
mai: डाउनलोड प्रबंधक (%1) अहाँक पथ ($PATH ) पर ढूंढल नहि जाए सकल

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
mai: एकरा फिनु सँ  स्थापित करबाक कोसिस करू 
    
     के-कॉन्करर केर सँग एकीकरण अक्षम रहेगा.

en: Default Font Size (100%)
mai: मूलभूत फोन्ट आकार (100%)

en: KHTML
mai: के-एचटीएमएल

en: Embeddable HTML component
mai: एम्बेडेड एचटीएमएल अवयव

en: View Do&cument Source
mai: दस्ताबेज क' स्रोत देखू (&c)

en: View Document Information
mai: दस्ताबेज जानकारी देखू

en: Save &Background Image As...
mai: पृष्ठ भूमि छवि केँ एहन सहेजू... (&B)

en: Print Rendering Tree to STDOUT
mai: STDOUT क' लेल प्रिंट रेंडरिंग ट्री

en: Print DOM Tree to STDOUT
mai: डॉम ट्री केँ STDOUT मे छापू

en: Stop Animated Images
mai: एनिमेटेड छवि रोकू

en: Set &Encoding
mai: एनकोडिंग नियत करू (&E)

en: Use S&tylesheet
mai: स्टाइल शीट इस्तेमाल करू (&t)

en: Enlarge Font
mai: फौन्ट पैघ करू

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
mai: <qt>फोन्ट आकार बढ़ाएं<br /><br /> एहि विंडो केर फोन्ट केँ पैघ करैत अछि. सबहि मोजुद फोन्ट आकारों केँ मेनू मे देखब क' लेल माउस बटन केँ क्लिक कए दबाए राखू.</qt>

en: Shrink Font
mai: फौन्ट छोट करू

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
mai: <qt>फोन्ट आकार घटाएं<br /><br />ई विंडो केर फोन्ट केँ छोट करैत अछि. सबहि मोजुद फोन्ट आकारों केँ मेनू मे देखब क' लेल माउस बटन केँ क्लिक कए दबाए राखू.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
mai: <qt>पाठ ढूँढू<br /><br /> एकटा समाद देखाबैत अछि जे अहाँक प्रदर्शित पृष्ठ पर पाठ ढूँढबाक अनुमति देत अछि.</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
mai: <qt>अगिला ढूँढू<br /><br />ओ पाठक अगिला उपस्थिति ढूंढता अछि. जकरा अहाँ <b>पाठ ढूँढू</b> काज द्वारा ढूंढल अछि. </qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
mai: <qt>पछिला ढूँढू<br /><br />ओ पाठक अगिला उपस्थिति ढूंढता अछि. जकरा अहाँ <b>पाठ ढूँढू</b> काज द्वारा ढूंढा अछि. </qt>

en: Find Text as You Type
mai: जहिना अहाँ टाइप करू पाठ ढूँढू

en: Find Links as You Type
mai: जहिना अहाँ टाइप करू कड़ी ढूँढू

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
mai: <qt>फ्रेम छपाइ<br /><br />कुछ पृष्ठों पर बहुत सारे फ़रमा होइछ. केवल एकटा फ़रमा केँ मुद्रित करब के लेल एहि पर क्लिक करू आओर एहि काज (फंक्शन) क' इस्तेमाल करू.</qt>

en: Toggle Caret Mode
mai: कैरट मोड टॉगल करू

en: The fake user-agent '%1' is in use.
mai: नकली प्रयोक्ता-एजेंट '%1' इस्तेमाल मे अछि.

en: This web page contains coding errors.
mai: ई वेब पर कोडिंग त्रुटिसभ छी.

en: &Hide Errors
mai: त्रुटिसभ छुपाएँ (&H)

en: &Disable Error Reporting
mai: त्रुटि रिपोर्टिंग अक्षम करू (&D)

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
mai: <qt><b>त्रुटि</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
mai: <qt><b>त्रुटि</b>: नोड %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
mai: पृष्ठ पर छवि देखाबू

en: Error: %1 - %2
mai: त्रुटि: %1- %2

en: The requested operation could not be completed
mai: वांछित आपरेशन पूरा नहि भए सकल

en: Technical Reason:
mai: तकनीकी कारणः

en: Details of the Request:
mai: निवेदन क' विवरणः

en: URL: %1
mai: यूआरएल: %1

en: Protocol: %1
mai: प्रोटोकॉल: %1

en: Date and Time: %1
mai: दिनांक आओर समय: %1

en: Additional Information: %1
mai: बाइली जानकारीः %1

en: Description:
mai: विवरण:

en: Possible Causes:
mai: संभावित कारण:

en: Possible Solutions:
mai: संभावित समाधानः

en: Page loaded.
mai: पृष्ठ लोड भ' गेल.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
mai[0]: %2 मे सँ %1 छवि लोड हो गई.
mai[1]: %2 मे सँ %1 छवि लोड हो गई.

en: Automatic Detection
mai: स्वतः जाँच

en:  (In new window)
mai:  (नवीन विंडो मे)

en: Symbolic Link
mai: सिंबॉलिक लिंक

en: %1 (Link)
mai: %1 (लिंक )

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
mai[0]: %2 (%1 बाइट्स)
mai[1]: %2 (%1 बाइट्स)

en:  (In other frame)
mai:  (आन फ़रमा में)

en: Email to:
mai: केँ इमेल करू:

en:  - Subject:
mai:  - विषय:

en:  - CC:
mai:  - प्रतिलिपि:

en:  - BCC:
mai:  - बेनामी प्रतिलिपि:

en: Save As
mai: एहिना सहेजू

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
mai: <qt>ई अनस्ट्रक्चर्ड पृष्ठ<br /><b>%1</b> केँ लिंक करैत अछि.<br />की अहाँ लिंक केँ फॉलो करना चाहैत छी?</qt>

en: Follow
mai: अनुसरण करू

en: Frame Information
mai: फ्रेम जानकारी

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
mai:    <a href="%1">[गुण]</a>

en: Save Background Image As
mai: पृष्ठ भूमि छवि केँ एहन सहेजू...

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
mai: पीअर एसएसएल प्रमाणपत्र चैन खराब प्रतीत हाएत अछि.

en: Save Frame As
mai: फ्रेम एहन सहेजू

en: &Find in Frame...
mai: फ्रेम मे ढूँढू...(&F)

en: &Find...
mai: ढूँढू (&F)...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
mai: चेतावनी: ई एकटा सुरक्षित फ़ॉर्म अछि मुदा ई अहाँक डाटा अनएनक्रिप्टेड वापस भेजबा की कोसिस मे अछि.
    कोनो तीसरी पार्टी बीच मे सँ एहि जानकारी केँ देख सकती अछि
    की अहाँ वाक़ई जारी रखना चाहैत छी?

en: Network Transmission
mai: नेटवर्क ट्रांसमिशन

en: &Send Unencrypted
mai: अनएनक्रिप्टेड भेजू (&S)

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
mai: चेतावनी: अहाँक डाटा नेटवर्क केर पार अनएनक्रिप्टेड भेजल जाए बला अछि.
    की अहाँ सच्चे जारी राखबाक लेल चाहैत छी?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
mai: ई साइट, इमेल केर द्वारा फ़ॉर्म डाटा पेश करबाक कोसिसमे अछि.
    की अहाँ एकरा जारी रखनाइ चाहैत छी?

en: &Send Email
mai: इमेल भेजू (&S)

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
mai: <qt>फ़ॉर्म केँ अहाँक स्थानीय फाइल सिस्टम पर <br /><b>%1</b><br />पर जमा कएल जएताह.<br />की अहाँ फ़ॉर्म केँ जमा कएनाइ चाहैत छी?</qt>

en: Security Warning
mai: सुरक्षा चेतावनी

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
mai: <qt>भरोसा रहित पृष्ठ सँ <br /><b>%1</b><br /> पर पहुँच नकारल गेल.</qt>

en: Security Alert
mai: सुरक्षा चेतावनी

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
mai: बटुआ '%1' खुलल अछि आओर फ़ॉर्म डाटा एवं कूटशब्द क' लेल उपयोग मे आबि रहल अछि.

en: &Close Wallet
mai: वैलट बन्न करू (&C)

en: JavaScript &Debugger
mai: जावास्क्रिप्ट डिबगर (&D)

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
mai: जावास्क्रिप्ट केर जरिआ एहि पृष्ठ पर नवीन विंडो खोलबा सँ रोका गेल

en: Popup Window Blocked
mai: पाप अप विंडो रोका गेल

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
mai[0]: रोके गेल पॉपअप विंडो केँ देखाबू (&S)
mai[1]: रोके गेल %1 पॉपअप विंडो केँ देखाबू (&S)

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
mai: रोके गेल विंडो पैसिव पॉपअप सूचना देखाबू (&N)

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
mai: जावा स्क्रिप्ट नवीन विंडो पॉलिसी बिन्यस्त करू करू... (&C)

en: HTML Settings
mai: एचटीएमएल बिन्यास

en: Printer friendly mode (black text, no background)
mai: प्रिंटर मित्रवत विधि (काला पाठ, कोनो पृष्ठ भूमि नहि)

en: Print images
mai: छवि छापू

en: Print header
mai: हेडर छापू....

en: Filter error
mai: फ़िल्टर त्रुटि

en: Inactive
mai: निष्क्रिय

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
mai: %1 (%2 - %3x%4 पिक्सल्स)

en: %1 - %2x%3 Pixels
mai: %1 - %2x%3 पिक्सल्स

en: %1 (%2x%3 Pixels)
mai: %1 (%2x%3 पिक्सल्स)

en: Image - %1x%2 Pixels
mai: छवि - %1x%2 पिक्सल्स

en: Done.
mai: सम्पन्न

en: Access Keys activated
mai: पहुँच कुँजी सक्रिय कएल गेल

en: C&lear
mai: साफ करू (&l)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
mai: जावास्क्रिप्ट त्रुटिसभ

en: KMultiPart
mai: केमल्टीपार्ट

en: Embeddable component for multipart/mixed
mai: मल्टीपार्ट/मिक्स्ड क' लेल एम्बेडेबल कम्पोनेंट

en: No handler found for %1.
mai:  %1 क' लेल कोनो हैंडलर नहि भेटल.

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
mai: यूनिकोड

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
mai: साइरिलिक

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
mai: पश्चिमी यूरोपीय

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
mai: बिचला यूरोपीय

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
mai: ग्रीक

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
mai: हिब्रू

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
mai: तुर्की

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
mai: जापानी

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
mai: बाल्टिक

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
mai: अरबी

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
mai: चीनी पारम्परिक

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
mai: चीनी (सरल)

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
mai: कोरियाइ

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
mai: थाइ

en: Play
mai: बजाउ

en: Pause
mai: ठहरू

en: Search &provider name:
mai: खोज प्रदायक क' नामः (&p)

en: UR&I shortcuts:
mai: यूआरआई शार्टकट्स: (&I)

en: Clear &History
mai: इतिहास साफ करू (&H)

en: C&ase sensitive
mai: केस सेंसिटिव (&a)

en: &Whole words only
mai: केवल संपूर्ण अक्षर (&W)

en: From c&ursor
mai: संकेतक सँ (&u)

en: &Selected text
mai: चुनल गेल पाठ (&S)

en: Regular e&xpression
mai: रेगुलर एक्सप्रेशन (&x)

en: Not found
mai: नहि भेटल

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
mai: खोजू (&i):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
mai: अगिला (&N)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
mai: पछिला (&P)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
mai: विकल्प (&i)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
mai: जमा करू (&St)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
mai: ई साइट क' लेल कहियो नहि जमा करू (&v)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
mai: ईबेर जमा नहि करू (&n)

en: Basic Page Style
mai: मूल पृष्ठ शैली

en: the document is not in the correct file format
mai: दस्ताबेज सही फाइल फॉर्मेट मे नहि अछि

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
mai: गंभीर पारसिंग त्रुटि: %1 पंक्ति %2, स्तम्भ%3 पर

en: XML parsing error
mai: एक्सएमएल पारसिंग त्रुटि
