kdelibs4 - en to oc translation catalogue (186 entries)

en: Call Stack
oc: Rampèl d'empilada

en: Line
oc: Linha

en: Console
oc: Consòla

en: JavaScript Debugger
oc: Desbogaire Javascript

en: &Break at Next Statement
oc: &Interrompre a l'instruccion venenta

en: Continue
oc: Contunhar

en: Step Out
oc: Sortir

en: &Settings
oc: &Paramètres

en: Ready
oc: Prèst

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
oc: Un problèma es subrevengut en ensajant d'aviar un escript sus aquesta pagina.
    
    %1 linha %2 :
    %3

en: JavaScript Error
oc: Error JavaScript

en: &Do not show this message again
oc: Afichar &pas mai lo messatge

en: Reference
oc: Preferéncias

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
oc: Valor

en: Parse error at %1 line %2
oc: Error de sintaxi dins %1 linha %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
oc: Confirmacion : Fenèstra Javascript novèla

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
oc: Aqueste sit somet un formulari que dobrirà una fenèstra de navegaire novèla via JavaScript.
    Volètz autorizar la somission del formulari ?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
oc: <qt>Aqueste sit somet un formulari qu'ensaja de dobrir <p>%1</p> dins una fenèstra de navigacion novèla amb Javascript.<br />Volètz autorizar la somission del formulari ?</qt>

en: Allow
oc: Autorizar

en: Do Not Allow
oc: Autorizar pas

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
oc: Aqueste site ensaja de dobrir una fenèstra del navegaire amb Javascript.
    L'i volètz autorizar ?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
oc: <qt>Aqueste sit ensaja de dobrir <p>%1</p>dins una fenèstra de navigacion novèla amb Javascript.<br />L'i volètz autorizar ?</qt>

en: Close window?
oc: Tampar la fenèstra ?

en: Confirmation Required
oc: Confirmacion necessària

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
oc: Volètz apondre un marcapagina puntant vèrs l'emplaçament « %1 » a vòstra colleccion ?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
oc: Volètz apondre un marcapagina puntant vèrs l'emplaçament « %1 » e intitolat « %2 » a vòstra colleccion ?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
oc: Temptativa d'insercion de signet JavaScript

en: Insert
oc: Inserir

en: Disallow
oc: Desactivar

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
oc: Los fichièrs seguents seràn pas mandats perque an pas pogut èsser trobats.
    Volètz contunhar ?

en: Submit Confirmation
oc: Mandar una confirmacion

en: &Submit Anyway
oc: &Sometre çaquelà

en: Send Confirmation
oc: Mandar una confirmacion

en: Submit
oc: Sometre

en: Reset
oc: Reinicializar

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
oc: Cap de modul extèrn pas trobat per «%1».
    Ne volètz telecargar un dempuèi %2 ?

en: Missing Plugin
oc: Modul extèrn mancant

en: Download
oc: Telecargar

en: Do Not Download
oc: Telecargar pas

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
oc: Aquò es un indèx de recèrca. Picatz los mots claus de la recèrca :

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
oc: Document d'informacion

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, urlLabel)
en: URL:
oc: URL :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
oc: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
oc: Darrièra modificacion :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
oc: Encodatge del document :

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
oc: Entèstas HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
oc: Propietat

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
oc: &Edicion

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
oc: Barra d'espleches HTML

en: &Copy Text
oc: &Copiar lo tèxt

en: Open '%1'
oc: Dobrir « %1 »

en: &Save Link As...
oc: Enregistrar la cibla &jos...

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
oc: Encastre

en: Open in New &Window
oc: Dobrir dins una &fenèstra nòva

en: Open in &This Window
oc: Dobrir dins &la fenèstra

en: Open in &New Tab
oc: Dobrir dis un onglet &nòu

en: Reload Frame
oc: Tornar cargar lo quadre

en: Print Frame...
oc: Imprimir lo quadre...

en: Save &Frame As...
oc: Enregistrar lo &quadre jos...

en: View Frame Source
oc: Afichar lo còde font del quadre

en: View Frame Information
oc: Entresenhas suls quadres d'afichatge

en: Block IFrame...
oc: Blocar los « IQuadre »...

en: Save Image As...
oc: Enregistrar l'imatge jos...

en: Send Image...
oc: Mandar l'imatge...

en: Copy Image
oc: Copiar l'imatge

en: Copy Image Location
oc: Copiar l'emplaçament de l'imatge

en: View Image (%1)
oc: Afichar l'imatge (%1)

en: Block Image...
oc: Blocar l'imatge...

en: Block Images From %1
oc: Blocar los imatges de %1

en: Stop Animations
oc: Arrestar las animacions

en: Search for '%1' with %2
oc: Cercar « %1 » sus « %2 »

en: Search for '%1' with
oc: Cercar « %1 » sus

en: Save Link As
oc: Enregistrar lo ligam coma

en: Save Image As
oc: Enregistrar l'imatge coma

en: Add URL to Filter
oc: Apondre l'URL al filtre

en: Enter the URL:
oc: Picatz l'URL :

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
oc: Un fichièr «%1» existís ja. Lo volètz vertadièrament l'espotir ?

en: Overwrite File?
oc: Remplaçar lo fichièr ?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
oc: Impossible de trobar lo gestionari de telecargament (%1) dins vòstra variabla $PATH.

en: Default Font Size (100%)
oc: Talha de poliça per defaut (100 %)

en: Embeddable HTML component
oc: Compausant HTML integrable

en: View Do&cument Source
oc: Afichar lo còde font del do&cument

en: View Document Information
oc: Afichar las entresenhas del document

en: Save &Background Image As...
oc: Enregistrar l'imatge de &fons jos...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
oc: Imprimir l'arborescéncia de rendut dins STDOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
oc: Mandar l'arborescéncia DOM vèrs la sortida estandarda (stdout)

en: Stop Animated Images
oc: Arrestar los imatges animats

en: Set &Encoding
oc: Utilizar l'&encodatge

en: Use S&tylesheet
oc: Utilizar lo fuèlh d'est&il

en: Enlarge Font
oc: Augmentar la talha de las poliças

en: Shrink Font
oc: Redusir la talha de las poliças

en: Find Text as You Type
oc: Recèrca de tèxt al cors de la picada

en: Find Links as You Type
oc: Recèrca de ligams al cors de la picada

en: Toggle Caret Mode
oc: (Des)Activar lo mòde flècha

en: The fake user-agent '%1' is in use.
oc: La faussa identitat del navegaire « %1 » es utilizada.

en: This web page contains coding errors.
oc: Aquesta pagina web conten d'errors de codatge.

en: &Hide Errors
oc: &Amagar las errors

en: &Disable Error Reporting
oc: &Desactivar los rapòrts d'errors

en: Display Images on Page
oc: Visualizar los imatges sus la pagina

en: The requested operation could not be completed
oc: L'operacion demandada a pas pogut èsser acabada

en: Technical Reason:
oc: Rason tecnica :

en: Details of the Request:
oc: Detalhs de la requèsta :

en: URL: %1
oc: URL : %1

en: Date and Time: %1
oc: Data e ora : %1

en: Additional Information: %1
oc: Entresenhas suplementàrias : %1

en: Description:
oc: Descripcion :

en: Possible Causes:
oc: Causas possiblas :

en: Possible Solutions:
oc: Solucions possiblas :

en: Page loaded.
oc: Pagina cargada.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
oc[0]: %1 imatges cargats sus %2.
oc[1]: %1 imatges cargats sus %2.

en: Automatic Detection
oc: Deteccion automatica

en:  (In new window)
oc:  (dins una fenèstra novèla)

en: Symbolic Link
oc: Ligam simbolic

en: %1 (Link)
oc: %1 (ligam)

en: %2 (%1 K)
oc: %2 (%1 ko)

en:  (In other frame)
oc:  (dins un autre quadre)

en: Email to:
oc: Corriè eectronic a :

en:  - Subject:
oc:  - Subjècte :

en:  - CC:
oc:  - CC :

en:  - BCC:
oc:  - Bcc :

en: Save As
oc: Enregistrar coma

en: Follow
oc: Seguir

en: Frame Information
oc: Entresenhas suls quadres

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
oc:    <a href="%1">[Proprietats]</a>

en: Save Background Image As
oc: Enregistrar l'imatge de rèireplan jos

en: Save Frame As
oc: Enregistrar lo quadre jos

en: &Find in Frame...
oc: &Cercar dins lo quadre...

en: &Find...
oc: &Recercar...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
oc: Avertiment : aquò es un formulari securizat, çaquelà ensaja de mandar vòstras donadas sens las criptar.
    Una tèrça partida es susceptibla d'interceptar e de veire aquestas informacions.
    Volètz vertadièrament contunhar ?

en: Network Transmission
oc: Transmission ret

en: &Send Unencrypted
oc: &Mandar non criptat

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
oc: Avertiment : vòstras donadas van èsser transmesas via la ret sens èsser criptadas.
    Volètz vertadièrament contunhar ?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
oc: Aqueste sit ensaja de mandar de donadas de formularis per corrièr electronic.
    Volètz contunar ?

en: &Send Email
oc: &Mandar lo corrièr electronic

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
oc: Aqueste sit a ensajat de jónher un fichièr dempuèi vòstre ordenador al moment del mandadís de formulari. La pèça junta es estada suprimida per vòstra proteccion.

en: Security Warning
oc: Avertiment de seguretat

en: Security Alert
oc: Alèrta de seguretat

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
oc: Lo pòrtafuèlha « %1 » es dobert e utilizat per las donadas de formularis e los senhals.

en: &Close Wallet
oc: &Tampar lo pòrtafuèlha

en: JavaScript &Debugger
oc: &Desbogaire Javascript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
oc: Aquesta pagina es estada empachada de dobrir una fenèstra novèla via JavaScript.

en: Popup Window Blocked
oc: Fenèstra popup blocada

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
oc: Aquesta pagina a ensajat de dobrir una fenèstra popup mas es estada blocada.
    Podètz clicar sus aquesta icòna dins la barra d'estat per modificar
    aqueste comportament o per dobrir lo popup.

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
oc: Afichar la &notificacion de blocatge de las fenèstras popup passivas

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
oc: &Configurar JavaScript sus la gestion de las fenèstras novèlas...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
oc: <qt><p><strong>« Imprimir los imatges »</strong></p><p>S'aquesta casa es seleccionada, los imatges contenguts dins la pagina HTML seràn imprimits. L'impression serà de segur mai lenta e utilizarà mai de tinta o de toner.</p><p>S'aquesta casa es deseleccionada, sol lo tèxt de la pagina HTML serà imprimit sens los imatges. L'impression serà mai rapida e utilizarà mens de tinta o de toner.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
oc: <qt><p><strong>« Imprimir l'entèsta »</strong></p><p>S'aquesta causida es seleccionada, la sortida del document HTML contendrà una linha d'entèsta en naut de cada pagina.</p><p>S'aquesta causida es deseleccionada, la sortida del document HTML contendrà pas aqueste tipe de linha d'entèsta.</p> </qt>

en: HTML Settings
oc: Configuracion HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
oc: Mòde compatible amb l'impression (tèxt en negre, pas d'imatge de fons)

en: Print images
oc: Imprimir los imatges

en: Print header
oc: Imprimir l'entèsta

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
oc: %1 (%2 - %3x%4 pixels)

en: %1 - %2x%3 Pixels
oc: %1 - %2x%3 pixels

en: %1 (%2x%3 Pixels)
oc: %1 (%2x%3 pixels)

en: Image - %1x%2 Pixels
oc: Imatge - %1 x %2 pixels

en: Done.
oc: Terminat.

en: Access Keys activated
oc: Tòcas d'accès activadas

en: C&lear
oc: Netejar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
oc: Errors JavaScript

en: Embeddable component for multipart/mixed
oc: Compausant integrable pel tipe multipart/mixed

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
oc: Cirillic

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
oc: Europèu de l'oèst

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
oc: European central

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
oc: Grèc

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
oc: Ebrèu

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
oc: Turc

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
oc: Japonés

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
oc: Arab

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
oc: Chinés tradicional

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
oc: Chinés simplificat

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
oc: Corean

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
oc: Tailandés

en: Pause
oc: Pausa

en: Clear &History
oc: Escafar l'&istoric

en: C&ase sensitive
oc: Téne&r compte de la cassa

en: &Whole words only
oc: Sonque los mots &entièrs

en: From c&ursor
oc: Demp&uèi lo cursor

en: &Selected text
oc: Tèxt &seleccionat

en: Regular e&xpression
oc: E&xpression racionala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
oc: &Precedent

en: Basic Page Style
oc: Estil de pagina basic

en: the document is not in the correct file format
oc: lo format del fichièr es pas corrècte

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
oc: problèma grèu al moment de l'analisi : %1 a la linha %2, colomna %3

en: XML parsing error
oc: Problèma al moment de l'analisi du XML
