kde4libs - en to sq translation catalogue (205 entries)

en: Call Stack
sq: Bllokim i Thirrjes

en: Call
sq: Thirrje

en: Line
sq: Rresht

en: Console
sq: Konsolë

en: Breakpoint
sq: Pikë thyerjeje

en: &Break at Next Statement
sq: &Thyeje Dëshminë Tjetër

en: Continue
sq: Vazhdo

en: &Settings
sq: &Parametrat

en: Close source
sq: Mbylle burimin

en: Ready
sq: Gati

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
sq: Ndodhi një gabim kur u përpoqëm të nisnim një skript në këtë faqe.
    
    %1 rreshti %2:
    %3

en: JavaScript Error
sq: JavaScript Gabim

en: &Do not show this message again
sq: &Mos e shfaq përsëri këtë mesazh

en: Local Variables
sq: Variablat Lokale

en: Reference
sq: Referenca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
sq: Vlera

en: Parse error at %1 line %2
sq: Gabim krahasimi në %1 rreshti %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
sq: Konfirmim: JavaScript Popup

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
sq: Kjo faqe po jep një formë e cila do të hapë një dritare shfletuesi të re me anë të JavaScript.
    Dëshironi ta lejoni hapjen e formularit?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
sq: <qt>Kjo faqe po jep një formë e cila do të hapet <p>%1</p> në një dritare të re shfletuesi me anë të JavaScript.<br />Dëshironi të lejoni dërgimin e formës?</qt>

en: Allow
sq: Lejo

en: Do Not Allow
sq: Mos E Lejo

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
sq: Kjo faqe po kërkon të hapë një dritare të re shfletuesi me anë të JavaScript.
    Dëshironi ta lejoni këtë?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
sq: <qt>Kjo faqe po kërkon të hapë<p>%1</p>në një dritare të re shfletuesi me anë të JavaScript.<br />Dëshironi ta lejoni këtë?</qt>

en: Close window?
sq: Ta mbyll dritaren?

en: Confirmation Required
sq: Kërkohet Konfirmimi

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
sq: Dëshiron që një libërshënues i drejtuar në vendndodhjen "%1" t'i shtohet koleksionit tuaj?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
sq: Dëshironi që një libërshënues që të çon në vendndodhjen "%1" të titulluar "%2" të shtohet në koleksionin tuaj?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
sq: Një JavaScript tentoi të vendoste një libërshënues

en: Insert
sq: Fut

en: Disallow
sq: Mos e lejo

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
sq: Skedarët që vijojnë nuk do të ngarkohen sepse nuk mund të gjenden.
    Dëshironi të vazhdoni?

en: Submit Confirmation
sq: Vendos Konfirmimin

en: &Submit Anyway
sq: &Vendose Gjithësesi

en: Send Confirmation
sq: Dërgo Konfirmimin

en: Submit
sq: Dërgo

en: Reset
sq: Rivendos

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
sq: Nuk u gjetën pluginë për '%1'.
    Dëshironi të shkarkoni një nga %2?

en: Missing Plugin
sq: Plugin-i Mungon

en: Download
sq: Shkarko

en: Do Not Download
sq: Mos e Shkarko

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
sq: Ky është një indeks i kërkueshëm. Vendosni fjalët kyçe të kërkimit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
sq: Keni treguar se dëshironi të merrni apo të bleni një çertifikatë të sigurtë. Ky udhëzues ka për qëllim t'iu udhëzojë përmes kësaj proçedure. Ju mund ta anulloni në çdo kohë dhe kjo do ta anullojë transaksionin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
sq: Tani ju duhet të jepni një fjalëkalim për kërkesën e çertifikatës. Ju lutemi zgjidhni një fjalëkalim shumë të sigurtë sepse ajo do të përdoret për të kriptuar çelësin tuaj privat.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
sq: &Përsërite fjalëkalimin:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
sq: Informacion mbi Dokumentin

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
sq: Të Përgjithshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
sq: Titulli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
sq: I Modifikuar së Fundmi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
sq: Kodimi i dokumentit:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
sq: Tiparet

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sq: &Modifiko

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedari

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sq: &Shfaq

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
sq: Shiriti i Veglave HTML

en: &Copy Text
sq: &Kopjo Tekstin

en: Open '%1'
sq: Hape '%1'

en: &Copy Email Address
sq: &Kopjo Adresën Email

en: &Save Link As...
sq: &Ruaje Lidhjen Si...

en: &Copy Link Address
sq: &Kopjo Adresën e Lidhjes

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
sq: Korniza

en: Open in New &Window
sq: Hape në një &Dritare të Re

en: Open in &This Window
sq: Hape në &Këtë Dritare

en: Open in &New Tab
sq: Hape në &Tabelë të Re

en: Reload Frame
sq: Ringarko Kornizën

en: Print Frame...
sq: Printo Kornizën...

en: Save &Frame As...
sq: Ruaje &Kornizën Si...

en: View Frame Source
sq: Shfaq Burimin e Kornizës

en: View Frame Information
sq: Shfaq Informacionin e Kornizës

en: Block IFrame...
sq: Blloko IKornizën...

en: Save Image As...
sq: Ruaje Imazhin Si...

en: Send Image...
sq: Dërgoje Imazhin...

en: Copy Image
sq: Kopjo Imazhin

en: Copy Image Location
sq: Kopjo Vendndodhjen e Imazhit

en: View Image (%1)
sq: Shfaqe Imazhin (%1)

en: Block Image...
sq: Bllokoje Imazhin...

en: Block Images From %1
sq: Bllokoji Imazhet Nga %1

en: Stop Animations
sq: Ndal Animacionet

en: Search for '%1' with %2
sq: Kërko për '%1' me %2

en: Search for '%1' with
sq: Kërko për '%1' me

en: Save Link As
sq: Ruaje Lidhjen Si

en: Save Image As
sq: Ruaje Imazhin Si

en: Add URL to Filter
sq: Shtoja URL-në Filtrit

en: Enter the URL:
sq: Vendos URL-në:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sq: Një skedar i emërtuar "%1" ekziston tashmë. Jeni i sigurtë që dëshironi ta mbishkruani?

en: Overwrite File?
sq: Ta Mbishkruaj Skedarin?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
sq: Menaxhuesi i Shkarkimeve (%1) nuk mund të gjendet në $PATH

en: Default Font Size (100%)
sq: Përmasa Paraprake e Gërmave (100%)

en: Embeddable HTML component
sq: Përbërës HTML i bashkangjitshëm

en: View Do&cument Source
sq: Shfaq Burimin e Do&kumentit

en: View Document Information
sq: Shfaq Informacionin e Dokumentit

en: Save &Background Image As...
sq: Ruaj &Imazhin e Sfondit Si...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
sq: Pema e Hapjes së Printimit në STDOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
sq: Pema DOM e Printimit në STDOUT

en: Stop Animated Images
sq: Ndal Imazhet e Animuara

en: Set &Encoding
sq: Vendos &Kodimin

en: Use S&tylesheet
sq: Përdor F&letë Stilimi

en: Enlarge Font
sq: Zmadho Gërmën

en: Shrink Font
sq: Zvogëlo Gërmën

en: Find Text as You Type
sq: Gjej Tekstin Ndërkohë që Shtyp

en: Find Links as You Type
sq: Gjej Lidhjet Ndërkohë që Shtyp

en: Toggle Caret Mode
sq: Mënyra Toggle Caret

en: The fake user-agent '%1' is in use.
sq: Agjenti fallco i përdorimit '%1' është në përdorim.

en: This web page contains coding errors.
sq: Kjo faqe interneti përmban gabime kodimi.

en: &Hide Errors
sq: &Fshihi Gabimet

en: &Disable Error Reporting
sq: &Çaktivizo Raportimin e Gabimeve

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
sq: <qt><b>Gabim</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
sq: <qt><b>Gabim</b>: nyja %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
sq: Shfaq Imazhet në Faqe

en: Error: %1 - %2
sq: Gabim: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
sq: Veprimi i kërkuar nuk mund të kompletohet

en: Technical Reason:
sq: Arsye Teknike:

en: Details of the Request:
sq: Detajet e Kërkesës:

en: Protocol: %1
sq: Protokolli: %1

en: Date and Time: %1
sq: Data dhe Koha: %1

en: Additional Information: %1
sq: Informacion Shtesë: %1

en: Description:
sq: Përshkrimi:

en: Possible Causes:
sq: Arsyet e Mundshme:

en: Possible Solutions:
sq: Zgjidhjet e Mundshme:

en: Page loaded.
sq: Faqja u ngarkua.

en: Automatic Detection
sq: Dallim Automatik

en:  (In new window)
sq:  (Në dritare të re)

en: Symbolic Link
sq: Lidhje Simbolike

en: %1 (Link)
sq: %1 (Lidhje)

en:  (In other frame)
sq:  (Në kornizë tjetër)

en: Email to:
sq: Email tek:

en:  - Subject:
sq:  - Subjekti:

en: Save As
sq: Ruaje Si

en: Follow
sq: Ndiqe

en: Frame Information
sq: Informacion i Kornizës

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
sq:    <a href="%1">[Parametrat]</a>

en: Save Background Image As
sq: Ruaje Imazhin e Sfondit Si

en: Save Frame As
sq: Regjistroje Kornizën Si

en: &Find in Frame...
sq: &Gjej në Kornizë...

en: &Find...
sq: &Gjej...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
sq: Kujdes: Kjo është një formë e sigurtë por po përpiqet t'i dërgojë të dhënat tuaja mbrapsht të pakriptuara.
    Një palë e tretë mund të jetë në gjendje ta gjurmojë dhe ta shfaqë informacionin.
    Jeni i sigurtë që dëshironi të vazhdoni?

en: Network Transmission
sq: Transmetimi i rrjetit

en: &Send Unencrypted
sq: &Dërgo pa e Kriptuar

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
sq: Kujdes: Të dhënat tuaja janë gati për të kaluar në rrjet të pa kriptuara.
    Jeni i sigurtë që dëshironi të vazhdoni?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
sq: Kjo faqe po përpiqet të dërgojë të dhëna me email.
    Dëshironi të vazhdoni?

en: &Send Email
sq: &Dërgo Email-in

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
sq: Faqja u përpoq të bashkangjiste një skedar nga kompjuteri juaj në formën për lëshim. Bashkangjitja u hoq për mbrojtjen tuaj.

en: Security Warning
sq: Paralajmërim sigurie

en: Security Alert
sq: Paralajmërim Sigurie

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
sq: Portofoli '%1' është hapur dhe po përdoret për të dhënat dhe fjalëkalimiet.

en: &Close Wallet
sq: &Mbylle Portofolin

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
sq: Kjo faqe u parandalua të hapte një dritare të re me anë të JavaScript.

en: Popup Window Blocked
sq: Dritarja Popup u Bllokua

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
sq: Kjo faqe tentoi të hapte një dritare popup por u bllokua.
    Ju mund të klikoni në ikonënë e saj në shiritin e gjendjes për të kontrolluar sjelljen e saj
    ose për të hapur popup-in.

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
sq: Shfaq Njoftimin Pasiv &Popup të Dritares së Bllokuar

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
sq: &Konfiguro Politikat e Dritares së Re JavaScript...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
sq: <qt><p><strong>'Printo imazhet'</strong></p><p>Nëse kjo kuti përzgjidhet, imazhet që përmban faqja HTML do të printohen. Printimi mund të zgjasë shumë dhe të përdorë shumë bojë apo tonifikues.</p><p>Nëse kjo kuti çaktivizohet, vetëm teksti i faqes HTML do të printohet, pa imazhet e përfshira. Printimi do të jetë më i shpejtë dhe do të përdorë më pak bojë apo tonifikues.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
sq: <qt><p><strong>'Printo kreun'</strong></p><p>Nëse aktivizohet kjo kuti, printimi i dokumentit HTML do të përmbajë një vijë kreu në krye të çdo faqeje. Ky kre përmban datën e momentit, vendndodhjen në URL të faqes së printuar dhe numrin e faqes.</p><p>Nëse kjo kuti ështëçaktivizuar, printimi i dokumentit HTML nuk do ta përmbajë një rresht të tillë kreu.</p> </qt>

en: HTML Settings
sq: Parametrat HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
sq: Mënyrë miqësore printimi (tekst i zi, pa sfond)

en: Print images
sq: Printo imazhet

en: Print header
sq: Printo kreun

en: Filter error
sq: Gabim filtri

en: Inactive
sq: Jo aktiv

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
sq: %1 (%2 - %3x%4 Pixelë)

en: %1 - %2x%3 Pixels
sq: %1 - %2x%3 Pixelë

en: %1 (%2x%3 Pixels)
sq: %1 (%2x%3 Pixelë)

en: Image - %1x%2 Pixels
sq: Imazhi - %1x%2 Pixelë

en: Done.
sq: U Bë.

en: Access Keys activated
sq: Çelësat e Hyrjes u Aktivizuan

en: C&lear
sq: P&astro

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
sq: Gabimet JavaScript

en: Embeddable component for multipart/mixed
sq: Përbërës i bashkangjitshëm për multipart/mixed

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
sq: Unikod

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
sq: Cirilike

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
sq: Europiane Perëndimore

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
sq: Europiane Qendrore

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
sq: Greke

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
sq: Hebraishte

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
sq: Turke

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
sq: Japoneze

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
sq: Balltike

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
sq: Arabe

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
sq: Kineze Tradicionale

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
sq: Kineze e Thjeshtëzuar

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
sq: Koreane

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
sq: Tailandeze

en: Play
sq: Luaje

en: Pause
sq: Pauzë

en: Clear &History
sq: Pastro &Historinë

en: Create Web Shortcut
sq: Krijo Shkurtore Web-i

en: C&ase sensitive
sq: I &Ndjeshëm Ndaj Madhësisë së Gërmave

en: &Whole words only
sq: &Vetëm fjalë të Plota

en: From c&ursor
sq: Nga k&ursori

en: &Selected text
sq: &Teksti i Përzgjedhur

en: Regular e&xpression
sq: Shprehje e &rregullt

en: Not found
sq: Nuk u gjet

en: No more matches for this search direction.
sq: Nuk ka më përputhje për këtë drejtim të kërkimit.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
sq: G&jeje:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
sq: &Tjetër

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
sq: &E Mëparshme

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
sq: Ops&ionet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
sq: Dëshironi ta ruajni këtë fjalëkalim?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
sq: &Ruaje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
sq: &Kurr mos i ruaj për këtë faqe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
sq: Mos e ruaj këtë herë

en: Basic Page Style
sq: Stil Bazë i Faqes

en: the document is not in the correct file format
sq: dokumenti nuk është në formatin e duhur të skedarit

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
sq: gabim në krahasimin e skedarëve: %1 në rreshtin %2, shtylla %3

en: XML parsing error
sq: Gabim në krahasimin e XML
