kdelibs4 - en to tg translation catalogue (280 entries)

en: Call Stack
tg: Дастаи дархостҳо

en: Call
tg: Дархост

en: Line
tg: Сатр

en: Console
tg: Консол

en: Enter
tg: Ворид

en: Unable to find the Kate editor component;
    please check your KDE installation.
tg: Унсури муҳаррири Kate ёфт намешавад;
    Лутфан, насби KDE-и худро санҷед.

en: Breakpoint
tg: Нуқтаи ҷудокунӣ

en: JavaScript Debugger
tg: Ислоҳкунандаи JavaScript

en: &Break at Next Statement
tg: &Ҷудо кардан дар арзи навбатӣ

en: Break at Next
tg: Ҷудо кардан дар қимати навбатӣ

en: Continue
tg: Идома додан

en: Step Over
tg: Гузариш ба сатри дигар

en: Step Into
tg: Гузариш ба вазифа

en: Step Out
tg: Баромад аз вазифа

en: Reindent Sources
tg: Аз нав гузоштани фосила

en: Report Exceptions
tg: Гузориш дар бораи истисно

en: &Debug
tg: &Ислоҳи хатоҳо

en: &Settings
tg: &Танзимот

en: Close source
tg: Пӯшидани манбаъ

en: Ready
tg: Тайёр

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
tg: Ҳангоми иҷрокунии нақш дар ин саҳифа хато ба вуҷуд омад.
    
    %1 сатри %2:
    %3

en: Do not know where to evaluate the expression. Please pause a script or open a source file.
tg: Ягон маълумот дар бораи баҳодиҳии ифода нест. Лутфан, нақшеро таваққуф кунед ё ин ки файли манбаро кушоед.

en: Evaluation threw an exception %1
tg: Пайдоиши %1 ҳангоми баҳодиҳӣ

en: JavaScript Error
tg: Хатои JavaScript

en: &Do not show this message again
tg: &Ин паём дигар нишон дода нашавад

en: Local Variables
tg: Тағйирёбандаҳои маҳаллӣ

en: Reference
tg: Истиснод

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
tg: Қимат

en: Loaded Scripts
tg: Нақшҳои боршуда

en: A script on this page is causing KHTML to freeze. If it continues to run, other applications may become less responsive.
    Do you want to stop the script?
tg: Яке аз нақшҳои ин саҳифа кори KHTML-ро қатъ мекунад. Агар иҷрокунии нақш идома диҳад, барномаҳои дигар метавонанд суст кор намоянд.
    Шумо мехоҳед, ки ин нақшро манъ кунед?

en: &Stop Script
tg: &Манъ кардани нақш

en: Parse error at %1 line %2
tg: Хатои таҷзия дар %1 сатри %2

en: Confirmation: JavaScript Popup
tg: Тасдики амал: унсури пайдошавандаи JavaScript

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
tg: Сомонаи ҷорӣ дар ҳоли фиристодани шакле мебошад, ки равзанаи нави браузерро тавассути JavaScript мекушояд.
    Шумо мехоҳед, ки барои фиристодани шакл иҷозат диҳед?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
tg: <qt>Сомонаи ҷорӣ дар ҳоли фиристодани шакле мебошад, ки <p>%1</p>-ро дар равзанаи нави браузер тавассути JavaScript мекушояд.<br />Шумо мехоҳед, ки барои фиристодани шакл иҷозат диҳед?</qt>

en: Allow
tg: Иҷозат додан

en: Do Not Allow
tg: Иҷозат надодан

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
tg: Сомонаи ҷорӣ дар ҳоли дархости кушодани равзанаи нави браузер тавассути JavaScript мебошад.
    Шумо мехоҳед, ки барои ин амал иҷозат диҳед?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
tg: <qt>Сомонаи ҷорӣ дар ҳоли дархости кушодани <p>%1</p> дар равзанаи нави браузер тавассути JavaScript мебошад.<br />Шумо мехоҳед, ки барои ин амал иҷозат диҳед?</qt>

en: Close window?
tg: Равзанаро мепӯшед?

en: Confirmation Required
tg: Тасдики амал лозим аст

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
tg: Шумо мехоҳед, ки хатчӯбе бо нишонии ҷойгиршавии "%1" ба маҷмӯаи шумо илова карда шавад?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
tg: Шумо мехоҳед, ки хатчӯбе бо нишонии ҷойгиршавии "%1" ва унвони "%2" ба маҷмӯаи шумо илова карда шавад?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
tg: JavaScript дарҷкунии хатчӯбро кӯшиш кард

en: Insert
tg: Дарҷ кардан

en: Disallow
tg: Иҷозат надодан

en: The following files will not be uploaded because they could not be found.
    Do you want to continue?
tg: Файлҳои зерин бор карда намешаванд, зеро ки онҳо ёфт карда намешаванд.
    Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: Submit Confirmation
tg: Тасдики пешниҳод

en: &Submit Anyway
tg: &Ба ҳар ҳол пешниҳод кардан

en: You are about to transfer the following files from your local computer to the Internet.
    Do you really want to continue?
tg: Шумо дар ҳоли интиқоли файлҳои зерин аз компютери маҳалли худ ба Интернет қарор доред.
    Шумо дар ҳақиқат мехоҳед, ки ин амалро идома диҳед?

en: Send Confirmation
tg: Тасдики фиристодани файл

en: &Send File | &Send Files
tg[0]: &Фиристодани файл
tg[1]: &Фиристодани файлҳо

en: Submit
tg: Пешниҳод кардан

en: Reset
tg: Бозсозӣ кардан

en: Key Generator
tg: Эҷодкунии калидҳо

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
tg: Ягон васлкунак барои '%1' ёфт нашуд.
    Шумо мехоҳед, ки онро аз %2 боргирӣ намоед?

en: Missing Plugin
tg: Васлкунак насб нашудааст

en: Download
tg: Боргирӣ кардан

en: Do Not Download
tg: Боргирӣ накардан

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
tg: Ин намоябандӣ ҷустуҷӯшаванда аст. Калидвожаҳоро барои ҷустуҷӯ ворид намоед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel1)
en: You have indicated that you wish to obtain or purchase a secure certificate. This wizard is intended to guide you through the procedure. You may cancel at any time, and this will abort the transaction.
tg: Шумо нишон додед, ки мехоҳед гувоҳиномаи амниятро ба даст оред ё ин ки харед. Устоди ҷорӣ шуморо ҳангоми харидорӣ роҳнамоӣ мекунад. Шумо метавнед ин амалро дар вақти дилхоҳ бекор кунед, ва дар ин маврид интиқол қатъ карда мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel4)
en: You must now provide a password for the certificate request. Please choose a very secure password as this will be used to encrypt your private key.
tg: Акнун шумо бояд барои дархости гувоҳинома ниҳонвожаеро ворид намоед. Лутфан, ниҳонвожаи ҷиддию бехатарро интихоб намоед, зеро ки он барои рамзгузории калиди шахсии шумо истифода мешавад.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel6)
en: &Repeat password:
tg: &Ниҳонвожаро такроран ворид намоед:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, TextLabel5)
en: &Choose password:
tg: &Ниҳонвожаро интихоб намоед:

en: KDE Certificate Request
tg: Дархости гувоҳиномаи KDE

en: KDE Certificate Request - Password
tg: Дархости гувоҳиномаи KDE - Ниҳонвожа

en: Unsupported key size.
tg: Андозаи калид дастгирӣ намешавад.

en: KDE SSL Information
tg: Иттилооти SSL-и KDE

en: Please wait while the encryption keys are generated...
tg: Лутфан, то анҷоми эҷодкунии калидҳои рамзгузорӣ интизор шавед...

en: Do you wish to store the passphrase in your wallet file?
tg: Шумо мехоҳед, ки гузарвожаи худро дар файли ҳамён нигоҳ доред?

en: Store
tg: Нигоҳ доштан

en: Do Not Store
tg: Нигоҳ надоштан

en: 2048 (High Grade)
tg: 2048 (Дараҷаи баланд)

en: 1024 (Medium Grade)
tg: 1024 (Дараҷаи миёна)

en: 768  (Low Grade)
tg: 768  (Дараҷаи паст)

en: 512  (Low Grade)
tg: 512  (Дараҷаи паст)

en: No SSL support.
tg: Дастгирии SSL нест.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
tg: Иттилооти ҳуҷҷатнигорӣ

[ctx: @title:group Document information]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox2)
en: General
tg: Умумӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
tg: Сарлавҳа:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
tg: Таҳрири охирин:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
tg: Рамзгузории ҳуҷҷат:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _modeLabel)
en: Rendering mode:
tg: Реҷаи иҷрокунӣ:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
tg: Сарлавҳаҳои HTTP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
tg: Хусусият

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tg: &Таҳрир

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tg: &Намоиш

note: i18n: ectx: ToolBar (htmlToolBar)
en: HTML Toolbar
tg: Навори абзорҳои HTML

en: &Copy Text
tg: &Нусха бардоштани матн

en: Open '%1'
tg: Кушодани '%1'

en: &Copy Email Address
tg: &Нусха бардоштани нишонии почтаи электронӣ

en: &Save Link As...
tg: &Нигоҳ доштани пайванд ҳамчун...

en: &Copy Link Address
tg: &Нусха бардоштани пайванди нишонӣ

[ctx: @title:menu HTML frame/iframe]
en: Frame
tg: Чорчӯба

en: Open in New &Window
tg: &Кушодан дар равзанаи нав

en: Open in &This Window
tg: &Кушодан дар равзанаи ҷорӣ

en: Open in &New Tab
tg: &Кушодан дар варақаи нав

en: Reload Frame
tg: Аз нав бор кардани чорчӯба

en: Print Frame...
tg: Чопкунии чорчӯба...

en: Save &Frame As...
tg: &Нигоҳ доштани чорчӯба ҳамчун...

en: View Frame Source
tg: Намоиши манбаи чорчӯба

en: View Frame Information
tg: Намоиши иттилооти чорчӯба

en: Block IFrame...
tg: Қулфкунии IFrame...

en: Save Image As...
tg: Нигоҳ доштани тасвир ҳамчун...

en: Send Image...
tg: Фиристодани тасвир...

en: Copy Image
tg: Нусха бардоштани тасвир

en: Copy Image Location
tg: Нусха бардоштани ҷойгиршавии тасвир

en: View Image (%1)
tg: Намоиши тасвир (%1)

en: Block Image...
tg: Қулфкунии тасвирҳо...

en: Block Images From %1
tg: Қулфкунии тасвирҳо аз %1

en: Stop Animations
tg: Манъ кардани ҳаракатдиҳӣ

en: Search for '%1' with %2
tg: Ҷустуҷӯи '%1' бо '%2'

en: Search for '%1' with
tg: Ҷустуҷӯи '%1' бо

en: Save Link As
tg: Нигоҳ доштани пайванд ҳамчун

en: Save Image As
tg: Нигоҳ доштани тасвир ҳамчун

en: Add URL to Filter
tg: Илова кардани нишонии URL ба филтр

en: Enter the URL:
tg: Нишонии URL-ро ворид намоед:

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
tg: Файли бо номи "%1" аллакай вуҷуд дорад. Шумо мехоҳед, ки онро рӯиҳамнависӣ кунед?

en: Overwrite File?
tg: Файлро рӯиҳамнависӣ мекунед?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
tg: Мудири боргириҳо (%1) дар масири $PATH ёфт карда нашуд

en: Try to reinstall it  
    
    The integration with Konqueror will be disabled.
tg: Кӯшиш кунед, ки онро аз нав насб намоед  
    
    Ҳампайвандӣ бо Konqueror ғайрифаъол карда мешавад.

en: Default Font Size (100%)
tg: Андозаи ҳуруфи стандартӣ (100%)

en: Embeddable HTML component
tg: Унсури дарунсохтшавандаи HTML

en: View Do&cument Source
tg: &Намоиши манбаи ҳуҷҷат

en: View Document Information
tg: Намоиши иттилооти ҳуҷҷат

en: Save &Background Image As...
tg: Нигоҳ доштани &тасвири замина ҳамчун...

en: Print Rendering Tree to STDOUT
tg: Чоп кардани дарахти иҷрокунӣ ба STDOUT

en: Print DOM Tree to STDOUT
tg: Чоп кардани дарахти DOM ба STDOUT

en: Print frame tree to STDOUT
tg: Чоп кардани дарахти чорчӯба ба STDOUT

en: Stop Animated Images
tg: Манъ кардани тасвирҳои мутаҳаррик

en: Set &Encoding
tg: Танзими &рамзгузорӣ

en: Use S&tylesheet
tg: Истифодаи &ҷадвали услубҳо

en: Enlarge Font
tg: Калонкунии ҳуруф

en: <qt>Enlarge Font<br /><br />Make the font in this window bigger. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
tg: <qt>Калонкунии ҳуруф<br /><br />Ҳуруфи равзанаи ҷориро калонтар кунед. Барои нишон додани феҳрист бо андозаҳои ҳуруфи дастрас, тугмаи мушро зер карда, доред.</qt>

en: Shrink Font
tg: Хурдкунии ҳуруф

en: <qt>Shrink Font<br /><br />Make the font in this window smaller. Click and hold down the mouse button for a menu with all available font sizes.</qt>
tg: <qt>Хурдкунии ҳуруф<br /><br />Ҳуруфи равзанаи ҷориро хурдтар кунед. Барои нишон додани феҳрист бо андозаҳои ҳуруфи дастрас, тугмаи мушро зер карда, доред.</qt>

en: <qt>Find text<br /><br />Shows a dialog that allows you to find text on the displayed page.</qt>
tg: <qt>Ёфтани матн<br /><br />Равзанаи гуфтугӯиеро нишон медиҳад, ки ба шумо барои ёфтани матн дар саҳифаи нишондодашуда имкон медиҳад.</qt>

en: <qt>Find next<br /><br />Find the next occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
tg: <qt>Ёфтани навбатӣ<br /><br />Мувофиқати навбатии матнеро, ки шумо ба воситаи вазифаи <b>Ёфтани матн</b> ёфтед, меёбад.</qt>

en: <qt>Find previous<br /><br />Find the previous occurrence of the text that you have found using the <b>Find Text</b> function.</qt>
tg: <qt>Ёфтани қаблӣ<br /><br />Мувофиқати қаблии матнеро, ки шумо ба воситаи вазифаи <b>Ёфтани матн</b> ёфтед, меёбад.</qt>

en: Find Text as You Type
tg: Ҷустуҷӯи матн ҳангоми навиштан

en: This shortcut shows the find bar, for finding text in the displayed page. It cancels the effect of "Find Links as You Type", which sets the "Find links only" option.
tg: Ин миёнбур навореро барои ёфтани матн дар саҳифаи нишондодашуда нишон медиҳад. Он таъсиреро бо имкони "Ёфтани пайвандҳо ҳангоми навиштан" бекор мекунад, ки танҳои имкони "Ёфтани танҳо пайвандҳо" танзим мекунад.

en: Find Links as You Type
tg: Ёфтани пайвандҳо ҳангоми навиштан

en: This shortcut shows the find bar, and sets the option "Find links only".
tg: Ин миёнбур навореро барои ёфтани матн нишон медиҳад ва имкони "Ёфтани танҳо пайвандҳо"-ро танзим мекунад.

en: <qt>Print Frame<br /><br />Some pages have several frames. To print only a single frame, click on it and then use this function.</qt>
tg: <qt>Чопкунии чорчӯба<br /><br />Баъзе саҳифаҳо дорои якчанд чорчӯба мебошанд. Барои чоп кардани танҳо як чорчӯба, ба он зер карда, ин вазифаро истифода баред.</qt>

en: Toggle Caret Mode
tg: Фаъолсозии реҷаи дарҷкунӣ/ивазкунӣ

en: The fake user-agent '%1' is in use.
tg: Муайянкунандаи қалбакии браузери «%1» истифода мешавад.

en: This web page contains coding errors.
tg: Ин саҳифа дорои хатоҳои барномарезӣ мебошад.

en: &Hide Errors
tg: &Пинҳон кардани хатоҳо

en: &Disable Error Reporting
tg: &Ғайрифаъол кардани гузоришдиҳӣ оид ба хатоҳо

en: <qt><b>Error</b>: %1: %2</qt>
tg: <qt><b>Хато</b>: %1: %2</qt>

en: <qt><b>Error</b>: node %1: %2</qt>
tg: <qt><b>Хато</b>: гиреҳи %1: %2</qt>

en: Display Images on Page
tg: Намоиш додани тасвирҳо дар саҳифа

en: Error: %1 - %2
tg: Хато: %1 - %2

en: The requested operation could not be completed
tg: Амалиёти дархостшуда иҷро карда намешавад

en: Technical Reason:
tg: Сабаби техникӣ:

en: Details of the Request:
tg: Тафсилоти дархост:

en: URL: %1
tg: Нишонии URL: %1

en: Protocol: %1
tg: Протокол: %1

en: Date and Time: %1
tg: Сана ва вақт: %1

en: Additional Information: %1
tg: Иттлилооти иловагӣ: %1

en: Description:
tg: Тафсилот:

en: Possible Causes:
tg: Сабабҳои имконпазир:

en: Possible Solutions:
tg: Қарорҳои имконпазир:

en: Page loaded.
tg: Саҳифа бор шуд.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
tg[0]: %1 аз %2 тасвир бор шуд.
tg[1]: %1 аз %2 тасвир бор шуд.

en: Automatic Detection
tg: Муайянкунии худкор

en:  (In new window)
tg:  (Дар равзанаи нав)

en: Symbolic Link
tg: Пайванди рамзӣ

en: %1 (Link)
tg: %1 (Пайванд)

en: %2 (%1 byte) | %2 (%1 bytes)
tg[0]: %2 (%1 байт)
tg[1]: %2 (%1 байт)

en: %2 (%1 K)
tg: %2 (%1 К)

en:  (In other frame)
tg:  (Дар чорчӯбаи дигар)

en: Email to:
tg: Фиристодани паёми электронӣ ба:

en:  - Subject:
tg:  - Мавзӯъ:

en:  - CC:
tg:  - Нусха:

en:  - BCC:
tg:  - Нусхаи ноаён:'

en: Save As
tg: Нигоҳ доштан ҳамчун

en: <qt>This untrusted page links to<br /><b>%1</b>.<br />Do you want to follow the link?</qt>
tg: <qt>Ин саҳифаи беэътибор ба <br /><b>%1</b> пайванд дорад.<br />Шумо мехоҳед, ки ин пайвандро кушоед?</qt>

en: Follow
tg: Кушодан

en: Frame Information
tg: Иттилооти чорчӯба

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
tg:    <a href="%1">[Хусусиятҳо]</a>

[ctx: HTML rendering mode (see https://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Quirks
tg: Реҷаи мувофиқатсозӣ

[ctx: HTML rendering mode (see https://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Almost standards
tg: Қариб ба стандарт ҷавобгӯ мебошад

[ctx: HTML rendering mode (see https://en.wikipedia.org/wiki/Quirks_mode)]
en: Strict
tg: Мутобиқати ҷиддӣ ба стандартҳо

en: Save Background Image As
tg: Нигоҳ доштани тасвири замина ҳамчун

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
tg: Чунин менамояд, ки занҷири ҳаммонандии гувоҳиномаи SSL вайрон аст.

en: Save Frame As
tg: Нигоҳ доштани чорчӯба ҳамчун

en: &Find in Frame...
tg: &Ёфтан дар чорчӯба...

en: &Find...
tg: &Ёфтан...

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
tg: Огоҳӣ:  Ин шакли бехатар аст, вале он дар ҳоли бозгашти иттилооти шумо бе рамзгузорӣ қарор дорад.
    Тарафи сеюм метавонад ин иттилоотро ба даст оварда, бинад.
    Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед идома диҳед?

en: Network Transmission
tg: Интиқоли шабакаи интернет

en: &Send Unencrypted
tg: &Бе рамзгузорӣ фиристодан

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
tg: Огоҳӣ: Иттилооти шумо дар ҳоли интиқол бе рамзгузорӣ тавассути шабака қарор дорад.
    Шумо мутмаин ҳастед, ки мехоҳед идома диҳед?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
tg: Ин сомона дар ҳоли пешниҳоди иттилооти шакл тавассути почтаи электронӣ қарор дорад.
    Шумо мехоҳед, ки идома диҳед?

en: &Send Email
tg: &Фиристодани почтаи электронӣ

en: <qt>The form will be submitted to <br /><b>%1</b><br />on your local filesystem.<br />Do you want to submit the form?</qt>
tg: <qt>Шакл ба <br /><b>%1</b><br />дар низоми файлии маҳаллии шумо интиқол дода мешавад.<br />Шумо мехоҳед, ки шаклро интиқол диҳед?</qt>

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
tg: Ин сомона дар ҳоли замима намудани файл аз компютери шумо ва фиристодани он тавассути шакл қарор дорад. Барои муҳофизати шумо замима тоза карда шуд.

en: (%1/s)
tg: (%1/с)

en: Security Warning
tg: Огоҳии амниятӣ

en: <qt>Access by untrusted page to<br /><b>%1</b><br /> denied.</qt>
tg: <qt>Дастрасӣ аз саҳифаи беэътибор ба<br /><b>%1</b><br /> рад карда шуд.</qt>

en: Security Alert
tg: Огоҳии амниятӣ

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
tg: Ҳамёни '%1' кушода аст ва барои иттилооти шаклҳо ва ниҳонвожаҳо истифода мешавад.

en: &Close Wallet
tg: &Пӯшидани ҳамён

en: &Allow storing passwords for this site
tg: &Ниҳонвожаҳо барои ин сомона нигоҳ дошта шаванд

en: Remove password for form %1
tg: Тоза кардани ниҳонвожа аз шакли %1

en: JavaScript &Debugger
tg: &Ислоҳкунандаи JavaScript

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
tg: Ин саҳифа аз кушоиши равзанаи нав тавассути JavaScript пешгирӣ карда шуд.

en: Popup Window Blocked
tg: Равзанаи пайдошаванда қатъ карда шуд

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
tg: Ин саҳифа кушодани равзанаи пайдошавандаро кӯшиш кард, аммо қатъ карда шуд.Шумо метавонед барои идоракунии чунин рафтор ё кушодани равзанаи пайдошаванда
     ба ин нишона дар навори вазъият зер кунед.

en: &Show Blocked Popup Window | &Show %1 Blocked Popup Windows
tg[0]: &Нишон додани равзанаи пайдошавандаи қатъшуда
tg[1]: &Нишон додани %1 равзанаи пайдошавандаи қатъшуда

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
tg: &Нишон додани огоҳӣ оид ба равзанаи пайдошавандаи қатъшуда

en: &Configure JavaScript New Window Policies...
tg: &Танзимоти сиёсатҳои равзанаи нави JavaScript...

en: <qt><p><strong>'Print images'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, images contained in the HTML page will be printed. Printing may take longer and use more ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, only the text of the HTML page will be printed, without the included images. Printing will be faster and use less ink or toner.</p> </qt>
tg: <qt><p><strong>'Чопкунии тасвирҳо'</strong></p><p>Агар ин имкон фаъол бошад, тасвирҳое, ки дар саҳифаи HTML ҷойгир шудаанд, чоп карда мешаванд. Чопкунӣ метавонад вақти зиёдро гирад ва ранг ё тонерро зиёдтар истифода барад.</p><p>Агар ин имкон ғайрифаъол бошад, танҳо матне, ки дар саҳифаи HTML ҷойгир шудааст, бе ягон тасвир чоп карда мешавад. Чопкунӣ тезтар иҷро мешавад ва ранг ё тонер камтар истифода мешавад.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Print header'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will contain a header line at the top of each page. This header contains the current date, the location URL of the printed page and the page number.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will not contain such a header line.</p> </qt>
tg: <qt><p><strong>'Чопкунии сарлавҳа'</strong></p><p>Агар ин имкон фаъол бошад, ҳуҷҷати HTML-и чопшуда дар болои ҳар як саҳифа сатри сарлавҳаро дар бар мегирад. Сатри сарлавҳа дорои санаи ҷорӣ, нишонии URL-и саҳифаи чопшуда ва рақами саҳифа мебошад. </p><p>Агар ин имкон ғайрифаъол бошад, ҳуҷҷати HTML чунин сатри сарлавҳаро дар бар намегирад.</p> </qt>

en: <qt><p><strong>'Printerfriendly mode'</strong></p><p>If this checkbox is enabled, the printout of the HTML document will be black and white only, and all colored background will be converted into white. Printout will be faster and use less ink or toner.</p><p>If this checkbox is disabled, the printout of the HTML document will happen in the original color settings as you see in your application. This may result in areas of full-page color (or grayscale, if you use a black+white printer). Printout will possibly happen more slowly and will probably use more toner or ink.</p> </qt>
tg: <qt><p><strong>'Реҷаи дӯстонаи принтер'</strong></p><p>Агар ин имкон фаъол бошад, ҳуҷҷати HTML-и чопшаванда танҳо бо ранги сиёҳу сафед чоп карда мешавад, ва ҳар гуна заминаи рангин ба ранги сафед табдил дода мешавад. Чопкунӣ тезтар иҷро мешавад ва ранг ё тонер камтар истифода мешавад.</p><p>Агар ин имкон ғайрифаъол бошад, ҳуҷҷати HTML-и чопшаванда дар рангҳои аслӣ, чӣ тавре ки шумо ҳуҷҷатро дар барнома мебинед, чоп карда мешавад. Дар ин ҳолат саҳифаи пурра ба таври серранг чоп карда мешавад (ё дар рангҳои хокистарӣ, агар принтери сиёҳу сафедро истифода баред). Эҳтимол аст, ки чопкунӣ сустар иҷро мешавад ва ранг ё тонери зиёдро истифода мебарад.</p> </qt>

en: HTML Settings
tg: Танзимоти HTML

en: Printer friendly mode (black text, no background)
tg: Реҷаи дӯстонаи принтер (матни сиёҳ, бе замина)

en: Print images
tg: Чопкунии тасвирҳо

en: Print header
tg: Чопкунии сарлавҳа

en: Filter error
tg: Хатои филтр

en: Inactive
tg: Ғайрифаъол

en: KHTML Image
tg: Тасвири KHTML

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
tg: %1 (%2 - %3x%4 пиксел)

en: %1 - %2x%3 Pixels
tg: %1 - %2x%3 пиксел

en: %1 (%2x%3 Pixels)
tg: %1 (%2x%3 пиксел)

en: Image - %1x%2 Pixels
tg: Тасвир - %1x%2 пиксел

en: Done.
tg: Тайёр.

en: Access Keys activated
tg: Тугмаҳои дастрасӣ фаъоланд

en: C&lear
tg: &Пок кардан

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
tg: Хатоҳои JavaScript

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: This dialog provides you with notification and details of scripting errors that occur on web pages.  In many cases it is due to an error in the web site as designed by its author.  In other cases it is the result of a programming error in Konqueror.  If you suspect the former, please contact the webmaster of the site in question.  Conversely if you suspect an error in Konqueror, please file a bug report at https://bugs.kde.org/.  A test case which illustrates the problem will be appreciated.
tg: Равзанаи гуфтугӯи ҷорӣ ба шумо огоҳиҳо ва тафсилотро дар бораи хатоҳои нақшҳое, ки дар саҳифаҳои сомонавӣ пайдо мешаванд, нишон медиҳад.  Дар бисёр маврид, хатоҳо дар саҳифаҳои сомонавӣ ба сабаби хатоҳои муаллифони тарҳрезӣ ба вуҷуд меоянд.  Дар мавридҳои дигар, хатоҳо ба сабаби хатоҳои барномарезӣ дар Konqueror ба вуҷуд меоянд.  Агар фикр кунед, ки хатоҳо ба сабаби хатоҳои сомонасоз ба вуҷуд меоянд, бо сомонасоз дар тамос шавед.  Дар мавридҳои дигар, агар фикр кунед, ки хато аз дохили Konqueror ба вуҷуд меояд, лутфан, гузоришро дар бораи хато тавассути https://bugs.kde.org/ фиристонед.  Агар тавонед, ки мушкилиро бо мисолҳои тасвирдор пешниҳод намоед, муайянкунии хаторо осонтар мекунед.

en: Receiving corrupt data.
tg: Иттилооти вайроншуда қабул мешавад.

en: Embeddable component for multipart/mixed
tg: Унсури дарунсохтшаванда барои якчанд қисм/омехта

en: Copyright 2001-2011, David Faure <faure@kde.org>
tg: Ҳуқуқи муаллиф 2001-2011, Дэвид Фауре (David Faure) <faure@kde.org>

en: No handler found for %1.
tg: Ягон дастгузор барои %1 ёфт нашуд.

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
tg: Юникод

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
tg: Кирилликӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
tg: Аврупоии ғарбӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
tg: Аврупоии марказӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
tg: Юнонӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
tg: Яҳудӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
tg: Туркӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
tg: Ҷопонӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
tg: Балтикӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
tg: Арабӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
tg: Хитоии анъанавӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
tg: Хитоии оддӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
tg: Кореягӣ

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
tg: Тайландӣ

en: Play
tg: Пахш

en: Pause
tg: Таваққуф

en: New Web Shortcut
tg: Миёнбури сомонаи нав

en: %1 is already assigned to %2
tg: %1 аллакай ба %2 таъйин карда шуд

en: Search &provider name:
tg: &Номи таҳвилгари ҷустуҷӯ:

en: New search provider
tg: Таҳвилгари ҷустуҷӯи нав

en: UR&I shortcuts:
tg: Миёнбурҳои UR&I:

en: Clear &History
tg: &Тоза кардани таърих

en: Create Web Shortcut
tg: Эҷод кардани миёнбури сомона

en: C&ase sensitive
tg: &Ба ҳисоб гирифтани ҳуруфи худру калон

en: &Whole words only
tg: &Танҳо калимаҳои пурра

en: From c&ursor
tg: &Аз рӯи нишондиҳандаи муш

en: &Selected text
tg: &Матни интихобшуда

en: Regular e&xpression
tg: &Ибораҳои оддӣ

en: Find &links only
tg: &Ёфтани танҳо пайвандҳо

en: Not found
tg: Ёфт нашуд

en: No more matches for this search direction.
tg: Ягон мувофиқат барои ин самти ҷустуҷӯ ёфт нашуд.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: F&ind:
tg: &Ёфтан:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
tg: &Навбатӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
tg: &Қаблӣ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_options)
en: Opt&ions
tg: &Имконот

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_label)
en: Do you want to store this password?
tg: Шумо мехоҳед, ки ин ниҳонвожаро нигоҳ доред?

en: Do you want to store this password for %1?
tg: Шумо мехоҳед, ки ин ниҳонвожаро барои %1 нигоҳ доред?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_store)
en: &Store
tg: &Нигоҳ доштан

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_neverForThisSite)
en: Ne&ver store for this site
tg: &Барои ин сомона ҳеҷ гоҳ нигоҳ дошта нашавад

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_doNotStore)
en: Do &not store this time
tg: Дар &дафъаи ҷорӣ нигоҳ дошта нашавад

en: Basic Page Style
tg: Услуби саҳифаи асосӣ

en: the document is not in the correct file format
tg: ҳуҷҷат дар формати файли дуруст намебошад

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
tg: ҳатои таҷзияи ҷиддӣ: %1 дар сатри %2, сутуни %3

en: XML parsing error
tg: Хатои таҷзияи XML
