kdelibs4 - en to uz translation catalogue (164 entries)

en: JavaScript Debugger
uz: JavaScript debaggeri

en: &Break at Next Statement
uz: &Keyingi koʻrsatmada toʻxtatish

en: Continue
uz: Davom etish

en: &Settings
uz: Mos&lamalar

en: An error occurred while attempting to run a script on this page.
    
    %1 line %2:
    %3
uz: Bu sahifadagi skriptni ishga tushirishda xato roʻy berdi.
    
    %1 satr %2:
    %3

en: JavaScript Error
uz: JavaScript xatosi

en: &Do not show this message again
uz: &Bu xabar boshqa koʻrsatilmasin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Value
uz: Qiymat

en: Parse error at %1 line %2
uz: %1 %2 satrda ajratish xatosi

en: Confirmation: JavaScript Popup
uz: Tasdiqlash: JavaScript Popup

en: This site is submitting a form which will open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow the form to be submitted?
uz: Bu sayt JavaScript orqali brauzerning yangi oynasini ochadigan shakilni joʻnatmoqchi.
    Shakilni joʻnatishga ruxsat berasizmi?

en: <qt>This site is submitting a form which will open <p>%1</p> in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow the form to be submitted?</qt>
uz: <qt>Bu sayt JavaScript orqali brauzerning yangi oynasida <p>%1</p> sahifasini ochadigan shakilni joʻnatmoqchi.<br />Shakilni joʻnatishga ruxsat berasizmi?</qt>

en: Allow
uz: Ruxsat berish

en: Do Not Allow
uz: Ruxsat berilmasin

en: This site is requesting to open up a new browser window via JavaScript.
    Do you want to allow this?
uz: Bu sayt JavaScript yordamida brauzerning yangi oynasini ochishga urinayapti.
    Siz ruxsat berasizmi?

en: <qt>This site is requesting to open<p>%1</p>in a new browser window via JavaScript.<br />Do you want to allow this?</qt>
uz: <qt>Bu sayt JavaScript yordamida brauzerning yangi oynasida quyidagini ochishga urinayapti<p>%1</p><br />Siz ruxsat berasizmi?</qt>

en: Close window?
uz: Oynani yopaymi?

en: Confirmation Required
uz: Tasdiqlash talab qilinadi

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" to be added to your collection?
uz: '%1' bilan bogʻlovchi xatchoʻpni xatchoʻplar toʻplamiga qoʻshishni istaysizmi?

en: Do you want a bookmark pointing to the location "%1" titled "%2" to be added to your collection?
uz: '%1' bilan bogʻlovchi '%2' nomli xatchoʻpni xatchoʻplar toʻplamiga qoʻshishni istaysizmi?

en: JavaScript Attempted Bookmark Insert
uz: JavaScript xatchoʻpni qoʻshishga urindi

en: Insert
uz: Qoʻyish

en: Disallow
uz: Ruxsat berilmasin

en: Submit Confirmation
uz: Joʻnatishni tasdiqlash

en: Send Confirmation
uz: Joʻnatishni tasdiqlash

en: Submit
uz: Joʻnatish

en: Reset
uz: Tiklash

en: No plugin found for '%1'.
    Do you want to download one from %2?
uz: "%1" uchun plagin topilmadi.
    Uni "%2"dan yozib olishni istaysizmi?

en: Missing Plugin
uz: Plagin yetishmayapti

en: Download
uz: Yozib olish

en: Do Not Download
uz: Yozib olinmasin

en: This is a searchable index. Enter search keywords:
uz: Bu qidirib boʻladigan indeks. Tayanch soʻzlarini kiriting:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KHTMLInfoDlg)
en: Document Information
uz: Hujjat haqida maʼlumot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Title:
uz: Sarlavha:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _lmLabel)
en: Last modified:
uz: Oxirgi oʻzgartirish:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, _eLabel)
en: Document encoding:
uz: Hujjatning kodlash usuli:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox1)
en: HTTP Headers
uz: HTTP sarlavhalari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, _headers)
en: Property
uz: Xossasi

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uz: &Tahrirlash

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uz: &Fayl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uz: &Koʻrinish

en: &Copy Text
uz: &Matndan nusxa olish

en: Open '%1'
uz: '%1'ni ochish

en: &Save Link As...
uz: &Bogʻni saqlash

en: Open in New &Window
uz: &Yangi oynada ochish

en: Open in &This Window
uz: &Shu oynada ochish

en: Open in &New Tab
uz: &Yangi tabda ochish

en: Reload Frame
uz: Freymni qayta yuklash

en: Print Frame...
uz: Freymni bosib chiqarish

en: Save &Frame As...
uz: &Freymni saqlash

en: View Frame Source
uz: Freymning kodini koʻrish

en: View Frame Information
uz: Freym haqida maʼlumotni koʻrish

en: Block IFrame...
uz: IFrame'ni bekitish...

en: Save Image As...
uz: Rasmni saqlash

en: Send Image...
uz: Rasmni joʻnatish

en: Copy Image
uz: Rasmdan nusxa olish

en: Copy Image Location
uz: Rasmning manzilidan nusxa olish

en: View Image (%1)
uz: Rasmni (%1) koʻrish

en: Block Image...
uz: Rasmni bekitish...

en: Block Images From %1
uz: %1 manzilidan rasmlarni bekitish

en: Stop Animations
uz: Animatsiyani toʻxtatish

en: Search for '%1' with %2
uz: '%2' yordamida '%1'ni qidirish

en: Save Link As
uz: Bogʻni saqlash

en: Save Image As
uz: Rasmni saqlash

en: Add URL to Filter
uz: URL'ni filterga qoʻshish

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
uz: "%1" nomli fayl allaqachon mavjud. Uni almashtirishni istaysizmi?

en: Overwrite File?
uz: Faylni almashtiraymi?

en: The Download Manager (%1) could not be found in your $PATH
uz: Yozib olish dasturi (%1) sizning $PATH muhit oʻzgaruvchingizda koʻrsatilgan direktoriyalarda topilmadi.

en: Default Font Size (100%)
uz: Shriftning andoza oʻlchami (100%)

en: Embeddable HTML component
uz: Ichiga oʻrnatib boʻladigan HTML komponent

en: View Do&cument Source
uz: Hujjatning &kodini koʻrish

en: View Document Information
uz: Hujjat haqida maʼlumotni koʻrish

en: Save &Background Image As...
uz: O&rqa fon rasmini saqlash

en: Stop Animated Images
uz: Animatsiya rasmlarini toʻxtatish

en: Set &Encoding
uz: &Kodlash usulini tanlash

en: Use S&tylesheet
uz: S&tylesheet'dan foydalanish

en: Enlarge Font
uz: Shriftni kattalashtirish

en: Shrink Font
uz: Shriftni kichiklashtirish

en: This web page contains coding errors.
uz: Ushbu veb-sahifaning kodida xato bor.

en: &Hide Errors
uz: &Xatolarni bekitish

en: &Disable Error Reporting
uz: Xatoni xabar qilishni &oʻchirish

en: Display Images on Page
uz: Sahifadagi rasmlarni koʻrsatish

en: The requested operation could not be completed
uz: Talab qilingan amalni bajarib boʻlmadi

en: Technical Reason:
uz: Texnik sabab:

en: Details of the Request:
uz: Talabning tafsilotlari:

en: Date and Time: %1
uz: Sana va vaqt: %1

en: Additional Information: %1
uz: Qoʻshimcha maʼlumot: %1

en: Description:
uz: Taʼrifi:

en: Possible Causes:
uz: Extimol sabablar:

en: Possible Solutions:
uz: Extimol yechimlar:

en: Page loaded.
uz: Hujjat yuklandi.

en: %1 Image of %2 loaded. | %1 Images of %2 loaded.
uz[0]: %2-ta rasmdan %1-ta yuklandi.

en: Automatic Detection
uz: Avto-aniqlash

en:  (In new window)
uz:  (Yangi oynada)

en: Symbolic Link
uz: Ramziy bogʻ

en: %1 (Link)
uz: %1 (Bogʻ)

en:  (In other frame)
uz:  (Boshqa freymda)

en: Email to:
uz: Xat joʻnatish:

en:  - Subject:
uz:  - Mavzu:

en:  - CC:
uz:  - Nusxa:

en: Save As
uz: Saqlash

en: Follow
uz: Ochish

en: Frame Information
uz: Freym haqida maʼlumot

en:    <a href="%1">[Properties]</a>
uz:    <a href="%1">[Xossalari]</a>

en: Save Background Image As
uz: Orqa fon rasmini saqlash

en: Save Frame As
uz: Freymni saqlash

en: &Find in Frame...
uz: Freymda q&idirish

en: &Find...
uz: &Qidirish

en: Warning:  This is a secure form but it is attempting to send your data back unencrypted.
    A third party may be able to intercept and view this information.
    Are you sure you wish to continue?
uz: Diqqat: Ushbu shakil xavfsiz shakil, ammo sizning maʼlumotingizni kodlamasdan joʻnatishga urinayapti.
    Uchinchi taraf maʼlumotni yoʻlda ushlab olib uni koʻrishim mumkin.
    Davom etishga ishonchingiz komilmi?

en: Network Transmission
uz: Tarmoq aloqasi

en: &Send Unencrypted
uz: &Kodlamay joʻnatish

en: Warning: Your data is about to be transmitted across the network unencrypted.
    Are you sure you wish to continue?
uz: Diqqat: Maʼlumot kodlanmagan shakilda tarmoq orqali uzatilmoqda.
    Davom etishga ishonchingiz komilmi?

en: This site is attempting to submit form data via email.
    Do you want to continue?
uz: Bu sayt maʼlumotni elektron pochta orqali joʻnatishga urinayapti.
    Davom etishga ishonchingiz komilmi?

en: &Send Email
uz: Xat &joʻnatish

en: This site attempted to attach a file from your computer in the form submission. The attachment was removed for your protection.
uz: Bu sayt joʻnatilayotgan maʼlumotga kompyuteringizdagi faylni ilova qilishga urindi. Sizning himoyangiz uchun ilova olib tashlandi.

en: Security Warning
uz: Xavfsizlik ogohnomasi

en: Security Alert
uz: Xavfsizlik xabarnomasi

en: The wallet '%1' is open and being used for form data and passwords.
uz: '%1' qapchugʻi shakil maʼlumoti va maxfiy soʻzlar uchun ishlatilmoqda.

en: &Close Wallet
uz: &Qopchiqni yopish

en: JavaScript &Debugger
uz: JavaScript &debaggeri

en: This page was prevented from opening a new window via JavaScript.
uz: Bu veb-sahifaga JavaScript yordamida yangi oynani ochishga ruxsat berilmadi.

en: Popup Window Blocked
uz: Popap oyna toʻsilgan

en: This page has attempted to open a popup window but was blocked.
    You can click on this icon in the status bar to control this behavior
    or to open the popup.
uz: Ushbu sahifa popap oynani ochishga urinib koʻrdi, ammo bu urinishga toʻsiq qoʻyildi.
    Holat panelidagi shu tugmani bosib toʻsishni moslash yoki toʻsilgan popap oynani koʻrsatish mumkin.

en: Show Blocked Window Passive Popup &Notification
uz: Toʻsilgan popap oyna haqida &xabar berish

en: HTML Settings
uz: HTML moslamalari

en: Printer friendly mode (black text, no background)
uz: Printer uchun qulay usul (kora matn, orqa fonsiz)

en: Print images
uz: Rasmlarni bosib chiqarish

en: Print header
uz: Sarlavhani bosib chiqarish

en: Filter error
uz: Filter xatosi

en: %1 (%2 - %3x%4 Pixels)
uz: %1 (%2 - %3x%4 piksel)

en: %1 - %2x%3 Pixels
uz: %1 - %2x%3 piksel

en: %1 (%2x%3 Pixels)
uz: %1 (%2x%3 piksel)

en: Image - %1x%2 Pixels
uz: Rasm - %1x%2 piksel

en: Done.
uz: Tayyor.

en: C&lear
uz: T&ozalash

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, KJSErrorDlgBase)
en: JavaScript Errors
uz: JavaScript xatosi

en: Embeddable component for multipart/mixed
uz: multipart/mixed uchun ichiga oʻrnatib boʻladigan komponent

[ctx: @item Text character set]
en: Unicode
uz: Yunikod

[ctx: @item Text character set]
en: Cyrillic
uz: Kirilcha

[ctx: @item Text character set]
en: Western European
uz: Janubiy Yevropacha

[ctx: @item Text character set]
en: Central European
uz: Markaziy Yevropacha

[ctx: @item Text character set]
en: Greek
uz: Yunoncha

[ctx: @item Text character set]
en: Hebrew
uz: Yahudiycha

[ctx: @item Text character set]
en: Turkish
uz: Turkcha

[ctx: @item Text character set]
en: Japanese
uz: Yaponcha

[ctx: @item Text character set]
en: Baltic
uz: Boltiqcha

[ctx: @item Text character set]
en: Arabic
uz: Arabcha

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Traditional
uz: Anʼanaviy Xitoycha

[ctx: @item Text character set]
en: Chinese Simplified
uz: Soddalashtirilgan Xitoycha

[ctx: @item Text character set]
en: Korean
uz: Koreyscha

[ctx: @item Text character set]
en: Thai
uz: Taycha

en: Pause
uz: Vaqtincha toʻxtatish

en: Clear &History
uz: Tarixni &boʻshatish

en: C&ase sensitive
uz: &Katta-kichik harfni farqlash

en: &Whole words only
uz: &Faqat butun soʻz

en: From c&ursor
uz: &Kursordan

en: &Selected text
uz: &Belgilangan matn

en: Regular e&xpression
uz: Doimiy i&foda

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_next)
en: &Next
uz: &Keyingi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, m_previous)
en: &Previous
uz: O&ldingi

en: Basic Page Style
uz: Sahifaning oddiy uslubi

en: the document is not in the correct file format
uz: hujjat notoʻgʻri fayl formatida

en: fatal parsing error: %1 in line %2, column %3
uz: jiddiy ajratish xatosi: %1 %2 satr, %3 ustunda

en: XML parsing error
uz: XML ajratish xatosi
