kdelibs4 - en to crh translation catalogue (18 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
crh: Backspace (Keri-boşluq)

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
crh: Büyük Arif Kiliti (CapsLock)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
crh: Control (Muraqabe)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
crh: Delete (Sil)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
crh: Aşağı

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
crh: Soñ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
crh: Enter (Kir)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
crh: Esc (Qaç)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
crh: Lâğu

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
crh: Ev

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
crh: Yuqarı

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
crh: Qıstır

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
crh: Sol

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
crh: Menü

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
crh: Return (Qayt)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
crh: Sağ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
crh: Boşluq

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
crh: Yuqarı
