kdelibs4 - en to hne translation catalogue (38 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Alt
hne: आल्ट

[ctx: keyboard-key-name]
en: AltGr
hne: आल्टजीआर

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
hne: बैक-स्पेस

[ctx: keyboard-key-name]
en: CapsLock
hne: केप्स-लाक

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
hne: कंट्रोल

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ctrl
hne: कंट्रोल

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
hne: डिलीट

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
hne: मेटाव

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
hne: नीचे

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
hne: आखरी

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
hne: एंटर

[ctx: keyboard-key-name]
en: Esc
hne: एस्केप

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
hne: एस्केप

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
hne: घर

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
hne: हाइपर

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
hne: इंस.

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
hne: इंसर्ट

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
hne: डेरी

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
hne: मेन्यू

[ctx: keyboard-key-name]
en: Meta
hne: मेटा

[ctx: keyboard-key-name]
en: NumLock
hne: न्यूम-लाक

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
hne: पेज-डाउन

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
hne: पेज-अप

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
hne: पेजनीचे

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
hne: पेजऊपर

[ctx: keyboard-key-name]
en: PauseBreak
hne: ठहरव

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
hne: प्रिंट-स्क्रीन

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrtScr
hne: प्रिंटस्क्रीन

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
hne: रिटर्न

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
hne: जेवनी

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
hne: स्क्राल-लाक

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
hne: सिफ्ट

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
hne: स्पेस

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
hne: सुपर

[ctx: keyboard-key-name]
en: SysReq
hne: सिस-रेक्

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
hne: टैब

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
hne: ऊपर

[ctx: keyboard-key-name]
en: Win
hne: विन
