kdelibs4 - en to ku translation catalogue (18 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
ku: Jêbirin

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
ku: Jêr

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
ku: Dawî

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
ku: Navîn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
ku: Derketin

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
ku: Mal

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
ku: Hîper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
ku: Têxe Nav

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
ku: Çep

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
ku: Pêşek

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
ku: RûpelJêr

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
ku: RûpelJor

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
ku: ÇapDîmender

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
ku: Xebitandin

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
ku: Rast

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
ku: Navber

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
ku: Hilpekîn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
ku: Jor
