kdelibs4 - en to oc translation catalogue (17 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
oc: Retorn enrèire

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
oc: Contraròtle

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
oc: Suprimir

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
oc: Aval

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
oc: Fin

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
oc: Escap.

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
oc: Repertòri personal

[ctx: keyboard-key-name]
en: Hyper
oc: Iper

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
oc: Inserir

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
oc: Esquèrra

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
oc: Menut

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
oc: Retorn

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
oc: Drecha

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
oc: Espaci

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
oc: Onglet

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
oc: Amont

[ctx: keyboard-key-name]
en: Win
oc: Victòria
