kdelibs4 - en to or translation catalogue (12 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
or: ଲିଭାନ୍ତୁ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
or: ତଳ

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
or: ସମାପ୍ତ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
or: ପ୍ରବେଶ କରନ୍ତୁ (Enter)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
or: ବାହାରକୁ ଯାଆନ୍ତୁ (Escape)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
or: ମୂଳସ୍ଥାନ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
or: ଭର୍ତ୍ତୀ କରନ୍ତୁ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
or: ବାମ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
or: ତାଲିକା

[ctx: keyboard-key-name]
en: Meta
or: ଅଧି

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
or: ଡାହାଣ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
or: ଉପର
