kdelibs4 - en to ps translation catalogue (28 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Alt
ps: الټ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Backspace
ps: شاتشه

[ctx: keyboard-key-name]
en: Control
ps: مهار

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ctrl
ps: کنټرول

[ctx: keyboard-key-name]
en: Del
ps: ړنګ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Delete
ps: ړنګول

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
ps: ښکته

[ctx: keyboard-key-name]
en: End
ps: پای

[ctx: keyboard-key-name]
en: Enter
ps: ليکل

[ctx: keyboard-key-name]
en: Escape
ps: پرېښودل

[ctx: keyboard-key-name]
en: Home
ps: کور

[ctx: keyboard-key-name]
en: Ins
ps: ورننويستل

[ctx: keyboard-key-name]
en: Insert
ps: ورننويستل

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
ps: کيڼ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Menu
ps: غورنۍ

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageDown
ps: مخښکته

[ctx: keyboard-key-name]
en: PageUp
ps: مخبره

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgDown
ps: مخښکته

[ctx: keyboard-key-name]
en: PgUp
ps: مخبره

[ctx: keyboard-key-name]
en: PrintScreen
ps: پرده چاپ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Return
ps: راستنېدا

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
ps: ښي

[ctx: keyboard-key-name]
en: ScrollLock
ps: رغښتکولپ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Shift
ps: شېفټ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
ps: تشه

[ctx: keyboard-key-name]
en: Super
ps: ښه

[ctx: keyboard-key-name]
en: Tab
ps: ټوپ

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
ps: پاس
