kdelibs4 - en to vi translation catalogue (14 entries)

[ctx: keyboard-key-name]
en: Down
vi: Xuống

[ctx: keyboard-key-name]
en: Left
vi: Trái

[ctx: keyboard-key-name]
en: Right
vi: Phải

[ctx: keyboard-key-name]
en: Space
vi: Cách

[ctx: keyboard-key-name]
en: Up
vi: Lên

[ctx: tag-format-pattern <note> plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: Note: %1
vi: Ghi chú: %1

[ctx: tag-format-pattern <note> rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <i>Note</i>: %1
vi: <i>Ghi chú</i>: %1

[ctx: tag-format-pattern <warning> plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: WARNING: %1
vi: CẢNH BÁO: %1

[ctx: tag-format-pattern <warning> rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: <b>Warning</b>: %1
vi: <b>Cảnh báo</b>: %1

[ctx: tag-format-pattern <filename> plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘%1’
vi: '%1'

[ctx: tag-format-pattern <filename> rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: ‘<tt>%1</tt>’
vi: '<tt>%1</tt>'

[ctx: tag-format-pattern <resource> plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
vi: "%1"

[ctx: tag-format-pattern <resource> rich]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
vi: "%1"

[ctx: tag-format-pattern <icode> plain]
note: i18n: KUIT pattern, see the comment to the first of these entries above.
en: “%1”
vi: "%1"
