kio4 - en to ar translation catalogue (19 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Icon…
ar: اختر الأيقونة…

en: All
ar: الكل

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Applications
ar: التطبيقات

en: Categories
ar: الفئات

en: Devices
ar: الأجهزة

en: Emblems
ar: الرموز

en: Emotes
ar: رموز المشاعر

en: Mimetypes
ar: أنواع MIME

en: Places
ar: الأماكن

en: Status
ar: الحالة

[ctx: Other icons]
en: Other
ar: أخرى

en: Browse…
ar: تصفّح…

en: No icons matching the search
ar: لا توجد أيقونات مطابقة لبحثك

en: No icons in this category
ar: لا يوجد أيقونات في هذه الفئة

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
ar: اختر الأيقونة

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
ar: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz | ملفات الأيقونات (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QComboBox, contextCombo)
en: Icon category
ar: فئة الأيقونة

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Search Icons...
ar: ابحث الأيقونة...
