kio4 - en to be@latin translation catalogue (10 entries)

en: Actions
be@latin: Aperacyi

en: Applications
be@latin: Aplikacyi

en: Categories
be@latin: Katehoryi

en: Devices
be@latin: Pryłady

en: Emblems
be@latin: Znaki

en: Emotes
be@latin: Smajliki

en: Mimetypes
be@latin: Typy MIME

en: Places
be@latin: Miescy

en: Status
be@latin: Stanovišča

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
be@latin: Abiary ikonu
