kio4 - en to cs translation catalogue (19 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Select Icon…
cs: Vybrat ikonu…

en: All
cs: Vše

en: Actions
cs: Činnosti

en: Applications
cs: Aplikace

en: Categories
cs: Kategorie

en: Devices
cs: Zařízení

en: Emblems
cs: Emblémy

en: Emotes
cs: Emotikony

en: Mimetypes
cs: Typy MIME

en: Places
cs: Místa

en: Status
cs: Stav

[ctx: Other icons]
en: Other
cs: Jiné

en: Browse…
cs: Procházet…

en: No icons matching the search
cs: Vašemu hledání neodpovídá žádná ikona

en: No icons in this category
cs: Žádné ikony v této kategorii

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
cs: Vybrat ikonu

en: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Icon Files (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)
cs: *.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz|Ikony (*.ico *.png *.xpm *.svg *.svgz)

note: i18n: ectx: property (accessibleName), widget (QComboBox, contextCombo)
en: Icon category
cs: Kategorie ikon

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Search Icons...
cs: Hledat ikony...
