kio4 - en to uz translation catalogue (8 entries)

en: Actions
uz: Amallar

en: Applications
uz: Dasturlar

en: Categories
uz: Turkumlar

en: Devices
uz: Uskunalar

en: Mimetypes
uz: MIME turlari

en: Places
uz: Joylar

en: Status
uz: Holat

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, IconDialog)
en: Select Icon
uz: Nishonchani tanlash
