kid3 - en to ca translation catalogue (1378 entries)

[ctx: CliCommand|]
en: Timeout
ca: Temps d'espera

[ctx: HelpCommand|]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: HelpCommand|]
en: Command name
ca: Nom de l'ordre

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Overwrite timeout
ca: Sobreescriu el temps d'espera

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Time
ca: Temps

[ctx: QuitCommand|]
en: Quit application
ca: Surt de l'aplicació

[ctx: QuitCommand|]
en: The current folder has been modified.
ca: S'ha modificat la carpeta actual.

[ctx: QuitCommand|]
en: Type 'exit force' to quit.
ca: Escriviu «exit force» per a sortir.

[ctx: CdCommand|]
en: Change folder
ca: Canvia de carpeta

[ctx: CdCommand|]
en: %1 does not exist
ca: %1 no existeix

[ctx: PwdCommand|]
en: Print the filename of the current folder
ca: Imprimeix el nom de fitxer de la carpeta actual de treball

[ctx: LsCommand|]
en: Folder list
ca: Llista de carpetes

[ctx: SaveCommand|]
en: Saves the changed files
ca: Desa els fitxers canviats

[ctx: SaveCommand|]
en: Error while writing file:
ca: Error en escriure el fitxer:

[ctx: SelectCommand|]
en: Select file
ca: Selecciona el fitxer

[ctx: SelectCommand|]
en: %1 not found
ca: %1 no trobades

[ctx: TagCommand|]
en: Select tag
ca: Selecciona una etiqueta

[ctx: GetCommand|]
en: Get tag frame
ca: Obtén un marc d'etiqueta

[ctx: SetCommand|]
en: Set tag frame
ca: Estableix un marc d'etiqueta

[ctx: SetCommand|]
en: Could not set "%1" for %2
ca: No s'ha pogut establir «%1» per a %2

[ctx: RevertCommand|]
en: Revert
ca: Reverteix

[ctx: ImportCommand|]
en: Import from file
ca: Importa des d'un fitxer

[ctx: ImportCommand|]
en: File path
ca: Camí al fitxer

[ctx: ImportCommand|]
en: Format name
ca: Nom del format

[ctx: ImportCommand|]
en: Source
ca: Font

[ctx: ImportCommand|]
en: Extraction
ca: Extracció

[ctx: ImportCommand|]
en: %1 not found.
ca: No s'ha trobat %1.

[ctx: ImportCommand|]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Automatic import
ca: Importa automàticament

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Profile name
ca: Nom del perfil

[ctx: BatchImportCommand|]
en: %1 not found.
ca: No s'ha trobat %1.

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: AlbumArtCommand|]
en: Download album cover artwork
ca: Descarrega el treball artístic de la caràtula de l'àlbum

[ctx: ExportCommand|]
en: Export to file
ca: Exporta a un fitxer

[ctx: ExportCommand|]
en: Format name
ca: Nom del format

[ctx: ExportCommand|]
en: %1 not found.
ca: No s'ha trobat %1.

[ctx: ExportCommand|]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: PlaylistCommand|]
en: Create playlist
ca: Crea una llista de reproducció

[ctx: FilenameFormatCommand|]
en: Apply filename format
ca: Aplica el format del nom de fitxer

[ctx: TagFormatCommand|]
en: Apply tag format
ca: Aplica el format de l'etiqueta

[ctx: TextEncodingCommand|]
en: Apply text encoding
ca: Aplica la codificació del text

[ctx: RenameDirectoryCommand|]
en: Rename folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Number tracks
ca: Nombre de peces

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Track number
ca: Número de la peça

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter name
ca: Nom del filtre

[ctx: FilterCommand|]
en: %1 not found.
ca: No s'ha trobat %1.

[ctx: FilterCommand|]
en: Available
ca: Disponible

[ctx: ToId3v24Command|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.4

[ctx: ToId3v23Command|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.3

[ctx: TagToFilenameCommand|]
en: Filename from tag
ca: Nom del fitxer des de l'etiqueta

[ctx: FilenameToTagCommand|]
en: Tag from filename
ca: Etiqueta des del nom de fitxer

[ctx: TagToOtherTagCommand|]
en: Tag to other tag
ca: Etiqueta a una altra etiqueta

[ctx: CopyCommand|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: PasteCommand|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: RemoveCommand|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: ConfigCommand|]
en: Configure Kid3
ca: Configura el Kid3

[ctx: ConfigCommand|]
en: Group.Option Value
ca: Grup.Opció Valor

[ctx: ConfigCommand|]
en: %1 does not exist
ca: %1 no existeix

[ctx: ConfigCommand|]
en: Invalid value %1
ca: valor no vàlid %1

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Execute command
ca: Executa l'ordre

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Could not execute
ca: No s'ha pogut executar

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'
ca: Ordre desconeguda «%1»

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Usage:
ca: Ús:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Parameter
ca: Paràmetre

[ctx: Kid3Cli|]
en: File path
ca: Camí al fitxer

[ctx: Kid3Cli|]
en: Tag numbers
ca: Números de les etiquetes

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame name
ca: Nom del marc

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame value
ca: Valor del marc

[ctx: Kid3Cli|]
en: Command specific
ca: Ordre específica

[ctx: Kid3Cli|]
en: Available Commands
ca: Ordres disponibles

[ctx: Kid3Cli|]
en: Usage:
ca: Ús:

[ctx: Kid3Cli|]
en: %1 does not exist
ca: %1 no existeix

[ctx: Kid3Cli|]
en: Error while writing file:
ca: Error en escriure el fitxer:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Unknown command '%1', -h for help.
ca: Ordre desconeguda «%1», -h per a l'ajuda.

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'. Type 'help' for help.
ca: Ordre desconeguda «%1». Per a l'ajuda escriviu «help».

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Usage:
ca: Ús:

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: TextCliFormatter|]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Timeout
ca: Temps d'espera

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Reading Folder
ca: S'està llegint la carpeta

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Started
ca: Iniciada

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Source
ca: Font

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Querying
ca: S'està consultant

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Fetching
ca: S'està obtenint

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Data received
ca: Dades rebudes

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Cover
ca: Caràtula

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Finished
ca: Finalitzada

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Aborted
ca: Interrompuda

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: User Actions
ca: Accions d'usuari

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Network
ca: Xarxa

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Plugins
ca: Connectors

[ctx: @default|]
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Open files
ca: Obre alguns fitxers

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a recently used folder
ca: Obre una carpeta usada recentment

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
ca: Reverteix els canvis de tots o dels fitxers seleccionats

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Saves the changed files
ca: Desa els fitxers canviats

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Quits the application
ca: Surt de l'aplicació

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files
ca: Selecciona tots els fitxers

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Deselect all files
ca: Desselecciona tots els fitxers

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find and replace
ca: Cerca i substitueix

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Shortcuts
ca: Configura les dreceres

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Toolbars
ca: Configura les barres d'eines

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
ca: Activa/desactiva la barra d'estat

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Preferences dialog
ca: Diàleg de preferències

[ctx: KdeMainWindow|]
en: O&pen Folder...
ca: O&bre una carpeta...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a folder
ca: Obre una carpeta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Re&load
ca: &Torna a carregar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reload folder
ca: Torna a carregar la carpeta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Unload
ca: Descarrega

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Import...
ca: &Importa...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from file or clipboard
ca: Importa des del fitxer o porta-retalls

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1...
ca: Importa des de %1...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1
ca: Importa des de %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags...
ca: Importa des de les etiquetes...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags
ca: Importa des de les etiquetes

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic I&mport...
ca: I&mporta automàticament...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic import
ca: Importa automàticament

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
ca: E&xplora les caràtules...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Browse album cover artwork
ca: Explora el treball artístic de la caràtula de l'àlbum

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Export...
ca: &Exporta...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Export to file or clipboard
ca: Exporta a un fitxer o al porta-retalls

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Create Playlist...
ca: &Crea una llista de reproducció...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Create M3U Playlist
ca: Crea una llista de reproducció M3U

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Filename Format
ca: Aplica el format del nom de &fitxer

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Filename Format
ca: Aplica el format del nom de fitxer

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Tag Format
ca: Aplica el format de l'e&tiqueta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Tag Format
ca: Aplica el format de l'etiqueta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
ca: Aplica la codificació del t&ext

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text Encoding
ca: Aplica la codificació del text

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename Folder...
ca: &Reanomena la carpeta...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Rename Folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Number Tracks...
ca: &Número de les peces...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Number Tracks
ca: Número de les peces

[ctx: KdeMainWindow|]
en: F&ilter...
ca: F&iltre...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.&4

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.4

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.&3

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.&3

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Play
ca: Re&produeix

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show &Picture
ca: Mostra la imat&ge

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show Picture
ca: Mostra la imatge

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
ca: O&culta automàticament les etiquetes

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto Hide Tags
ca: Oculta automàticament les etiquetes

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select All in &Folder
ca: Selecciona-ho tot a la &carpeta

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files in the current folder
ca: Selecciona tots els fitxers a la carpeta actual

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Invert Selection
ca: &Inverteix la selecció

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Previous File
ca: Fitxer a&nterior

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select previous file
ca: Selecciona el fitxer anterior

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Next File
ca: Fitxer s&egüent

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select next file
ca: Selecciona el següent fitxer

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Tag %1
ca: Des de l'etiqueta %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Filename
ca: Des del nom de fitxer

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Focus
ca: Enfoca

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Frames:
ca: Marcs:

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: KdeMainWindow|]
en: File List
ca: Llista de fitxers

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename
ca: &Reanomena

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Move to Trash
ca: &Mou a la paperera

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Folder List
ca: Llista de carpetes

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Section
ca: Secció

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Player
ca: Reproductor

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure - Kid3
ca: Configuració - Kid3

[ctx: @default|]
en: &Yes
ca: &Sí

[ctx: @default|]
en: folder to open
ca: carpeta a obrir

[ctx: @default|]
en: Audio Tag Editor
ca: Editor per a les etiquetes d'àudio

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Back
ca: &Enrere

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Forward
ca: En&davant

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Find:
ca: &Cerca:

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Previous
ca: Cerca l'anterior

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Next
ca: Cerca la següent

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Tags
ca: E&tiquetes

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Files
ca: &Fitxers

[ctx: ConfigDialog|]
en: &User Actions
ca: Accions d'&usuari

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Network
ca: &Xarxa

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Plugins
ca: &Connectors

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de &teclat

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Language
ca: &Idioma

[ctx: ConfigDialog|]
en: System
ca: Sistema

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom app&lication font
ca: Empra una lletra personalitzada d'ap&licació

[ctx: ConfigDialog|]
en: A&pplication Font...
ca: Lletra de l'a&plicació...

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom application &style
ca: Empra l'e&stil personalitzat de l'aplicació

[ctx: ConfigDialog|]
en: Unknown
ca: Desconegut

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use native system file &dialogs
ca: Empra els &diàlegs de fitxer natius del sistema

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Appearance
ca: &Aparença

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: ConfigDialog|]
en: Restore Defaults
ca: Restaura als valors predeterminats

[ctx: ConfigDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: ConfigDialog|]
en: The keyboard shortcut '%1' is already assigned to '%2'.
ca: La drecera «%1» ja està assignada a «%2».

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &File
ca: &Fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open files
ca: Obre alguns fitxers

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Open...
ca: &Obre...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a recently used folder
ca: Obre una carpeta usada recentment

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open &Recent
ca: Obre'n un/a &recent

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a folder
ca: Obre una carpeta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: O&pen Folder...
ca: O&bre una carpeta...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reload folder
ca: Torna a carregar la carpeta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&load
ca: &Torna a carregar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Unload
ca: Descarrega

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Saves the changed files
ca: Desa els fitxers canviats

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Save
ca: De&sa

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
ca: Reverteix els canvis de tots o dels fitxers seleccionats

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&vert
ca: Re&verteix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from file or clipboard
ca: Importa des del fitxer o porta-retalls

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Import...
ca: &Importa...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1
ca: Importa des de %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1...
ca: Importa des de %1...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags
ca: Importa des de les etiquetes

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags...
ca: Importa des de les etiquetes...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic import
ca: Importa automàticament

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic I&mport...
ca: I&mporta automàticament...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Browse album cover artwork
ca: Explora el treball artístic de la caràtula de l'àlbum

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
ca: E&xplora les caràtules...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Export to file or clipboard
ca: Exporta a un fitxer o al porta-retalls

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Export...
ca: &Exporta...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Create M3U Playlist
ca: Crea una llista de reproducció M3U

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Create Playlist...
ca: &Crea una llista de reproducció...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Quits the application
ca: Surt de l'aplicació

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Quit
ca: &Surt

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Edit
ca: &Edita

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files
ca: Selecciona tots els fitxers

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Deselect all files
ca: Desselecciona tots els fitxers

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Dese&lect
ca: Desse&lecciona

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files in the current folder
ca: Selecciona tots els fitxers a la carpeta actual

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select All in &Folder
ca: Selecciona-ho tot a la &carpeta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Invert Selection
ca: &Inverteix la selecció

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select previous file
ca: Selecciona el fitxer anterior

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Previous File
ca: Fitxer a&nterior

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select next file
ca: Selecciona el següent fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Next File
ca: Fitxer s&egüent

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Find...
ca: &Cerca...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find and replace
ca: Cerca i substitueix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Replace...
ca: &Substitueix...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Tools
ca: &Eines

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Filename Format
ca: Aplica el format del nom de fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Filename Format
ca: Aplica el format del nom de &fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Tag Format
ca: Aplica el format de l'etiqueta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Tag Format
ca: Aplica el format de l'e&tiqueta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text Encoding
ca: Aplica la codificació del text

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
ca: Aplica la codificació del t&ext

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Rename Folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename Folder...
ca: &Reanomena la carpeta...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Number Tracks
ca: Nombre de peces

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Number Tracks...
ca: &Nombre de peces...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: F&ilter...
ca: F&iltre...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.&4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.&3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Play
ca: Re&produeix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Settings
ca: A&rranjament

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the toolbar
ca: Activa/desactiva la barra d'eines

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Toolbar
ca: Mostra la barra d'&eines

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
ca: Activa/desactiva la barra d'estat

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show St&atusbar
ca: Mostra la barra d'est&at

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show Picture
ca: Mostra la imatge

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Picture
ca: Mostra la imat&ge

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto Hide Tags
ca: Oculta automàticament les etiquetes

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
ca: O&culta automàticament les etiquetes

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure Kid3
ca: Configura el Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Configure Kid3...
ca: &Configura el Kid3...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 Handbook
ca: Manual del Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 &Handbook
ca: &Manual del Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Kid3
ca: Quant al Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &About Kid3
ca: Qu&ant al Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Qt
ca: Quant a les Qt

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About &Qt
ca: Quant a les &Qt

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Player
ca: Reproductor

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Tag %1
ca: Des de l'etiqueta %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Focus
ca: Enfoca

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Filename
ca: Des del nom de fitxer

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: File List
ca: Llista de fitxers

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename
ca: &Reanomena

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Move to Trash
ca: &Mou a la paperera

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Folder List
ca: Llista de carpetes

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Section
ca: Secció

[ctx: Kid3MainWindow|]
en:  [modified]
ca:  [modificada]

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Audio Tag Editor
ca: Editor per a les etiquetes d'àudio

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: License
ca: Llicència

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure - Kid3
ca: Configuració - Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: User Actions
ca: Accions d'usuari

[ctx: @default|]
en: Kid3 Handbook
ca: Manual del Kid3

[ctx: RecentFilesMenu|]
en: &Clear List
ca: &Neteja la llista

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Reset
ca: Inicialitza

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Press F2 or double click to edit cell contents.
ca: Premeu F2 o feu-hi doble clic per a editar el contingut de la cel·la.

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
ca: Acció

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
ca: Drecera

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Server
ca: Servidor

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Accuracy
ca: Precisió

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Standard Tags
ca: Etiquetes estàndard

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Additional Tags
ca: Etiquetes addicionals

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Cover Art
ca: Caràtula

[ctx: Kid3Application|]
en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers admesos

[ctx: @default|]
en: No changes
ca: Sense canvis

[ctx: @default|]
en: All lowercase
ca: Tot en minúscula

[ctx: @default|]
en: All uppercase
ca: Tot en majúscula

[ctx: @default|]
en: First letter uppercase
ca: Primera lletra en majúscula

[ctx: @default|]
en: All first letters uppercase
ca: Totes les primeres lletres en majúscula

[ctx: FormatConfig|]
en: None
ca: Cap

[ctx: StarRatingMappingsModel|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: BatchImporter|]
en: Accuracy
ca: Precisió

[ctx: BatchImporter|]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: BatchImporter|]
en: Invalid File
ca: Fitxer no vàlid

[ctx: @default|]
en: Data received: %1
ca: Dades rebudes: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Ready.
ca: Llest.

[ctx: HttpClient|]
en: Data received: %1
ca: Dades rebudes: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Request sent...
ca: S'ha enviat la sol·licitud...

[ctx: @default|]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @default|]
en: Album
ca: Àlbum

[ctx: @default|]
en: Artist
ca: Artista

[ctx: @default|]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: @default|]
en: Year
ca: Any

[ctx: @default|]
en: Track
ca: Peça

[ctx: @default|]
en: Genre
ca: Gènere

[ctx: @default|]
en: Length
ca: Durada

[ctx: @default|]
en: Drive
ca: Unitat

[ctx: @default|]
note: %1 is a file name suffix, for example txt
en: %1 File
ca: Fitxer %1

[ctx: @default|]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: @default|]
en: Folder
ca: Carpeta

[ctx: @default|]
en: Shortcut
ca: Drecera

[ctx: @default|]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: @default|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: @default|]
en: Filenames
ca: Noms de fitxer

[ctx: @default|]
en: URL
ca: L'URL

[ctx: @default|]
en: URLs
ca: Els URL

[ctx: @default|]
en: Folder name
ca: Nom de la carpeta

[ctx: @default|]
en: Browser
ca: Navegador

[ctx: @default|]
en: QML base folder
ca: Carpeta base del QML

[ctx: @default|]
en: Encode as URL
ca: Codifica com un URL

[ctx: @default|]
en: --- separator ---
ca: --- separador ---

[ctx: @default|]
en: Begin of submenu
ca: Començament del submenú

[ctx: @default|]
en: End of submenu
ca: Fi del submenú

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Confirm
ca: Confirma

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Output
ca: Sortida

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Command
ca: Ordre

[ctx: @default|]
en: Create folder %1 failed
ca: Ha fallat en crear la carpeta %1

[ctx: DirRenamer|]
en: Create folder %1 failed
ca: Ha fallat en crear la carpeta %1

[ctx: @default|]
en: File %1 already exists
ca: El fitxer %1 ja existeix

[ctx: @default|]
en: %1 is not a folder
ca: %1 no és una carpeta

[ctx: @default|]
en: Rename %1 to %2 failed
ca: Ha fallat el canvi de nom de %1 a %2

[ctx: DirRenamer|]
en: File %1 already exists
ca: El fitxer %1 ja existeix

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a folder
ca: %1 no és una carpeta

[ctx: DirRenamer|]
en: Rename %1 to %2 failed
ca: Ha fallat el canvi de nom de %1 a %2

[ctx: @default|]
en: %1 already exists
ca: %1 ja existeix

[ctx: @default|]
en: %1 is not a file
ca: %1 no és un fitxer

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 already exists
ca: %1 ja existeix

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a file
ca: %1 no és un fitxer

[ctx: DirRenamer|]
en: New folder name is too different
ca: El nom nou de la carpeta és massa diferent

[ctx: @default|]
en: Create folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: @default|]
en: Rename folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: @default|]
en: Rename file
ca: Reanomena el fitxer

[ctx: DownloadClient|]
en: Ready.
ca: Llest.

[ctx: @default|]
en: padding (has no meaning)
ca: ompliment (no té sentit)

[ctx: @default|]
en: end of initial silence
ca: final del silenci inicial

[ctx: @default|]
en: intro start
ca: començament de la introducció

[ctx: @default|]
en: main part start
ca: començament de la part principal

[ctx: @default|]
en: outro start
ca: començament de la sortida

[ctx: @default|]
en: outro end
ca: final de la sortida

[ctx: @default|]
en: verse start
ca: començament del vers

[ctx: @default|]
en: refrain start
ca: començament de la tornada

[ctx: @default|]
en: interlude start
ca: començament de l'interludi

[ctx: @default|]
en: theme start
ca: començament del tema

[ctx: @default|]
en: variation start
ca: començament de la variació

[ctx: @default|]
en: key change
ca: canvi de la clau

[ctx: @default|]
en: time change
ca: canvi del temps

[ctx: @default|]
en: momentary unwanted noise (Snap, Crackle & Pop)
ca: soroll momentani no desitjat (Snap, Crackle i Pop)

[ctx: @default|]
en: sustained noise
ca: soroll sostingut

[ctx: @default|]
en: sustained noise end
ca: final del soroll sostingut

[ctx: @default|]
en: intro end
ca: final de la introducció

[ctx: @default|]
en: main part end
ca: final de la part principal

[ctx: @default|]
en: verse end
ca: final del vers

[ctx: @default|]
en: refrain end
ca: final de la tornada

[ctx: @default|]
en: theme end
ca: final del tema

[ctx: @default|]
en: profanity
ca: profanitat

[ctx: @default|]
en: profanity end
ca: final de la profanitat

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 0
ca: sincronització no predefinida 0

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 1
ca: sincronització no predefinida 1

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 2
ca: sincronització no predefinida 2

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 3
ca: sincronització no predefinida 3

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 4
ca: sincronització no predefinida 4

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 5
ca: sincronització no predefinida 5

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 6
ca: sincronització no predefinida 6

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 7
ca: sincronització no predefinida 7

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 8
ca: sincronització no predefinida 8

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 9
ca: sincronització no predefinida 9

[ctx: @default|]
en: not predefined synch A
ca: sincronització no predefinida A

[ctx: @default|]
en: not predefined synch B
ca: sincronització no predefinida B

[ctx: @default|]
en: not predefined synch C
ca: sincronització no predefinida C

[ctx: @default|]
en: not predefined synch D
ca: sincronització no predefinida D

[ctx: @default|]
en: not predefined synch E
ca: sincronització no predefinida E

[ctx: @default|]
en: not predefined synch F
ca: sincronització no predefinida F

[ctx: @default|]
en: audio end (start of silence)
ca: final de l'àudio (començament del silenci)

[ctx: @default|]
en: audio file ends
ca: final del fitxer d'àudio

[ctx: @default|]
en: reserved for future use %1
ca: reservat per a un ús futur %1

[ctx: @default|]
en: Tag 1
ca: Etiqueta 1

[ctx: @default|]
en: Tag 2
ca: Etiqueta 2

[ctx: @default|]
en: True if strings are equal
ca: Cert si les cadenes són iguals

[ctx: @default|]
en: True if string contains substring
ca: Cert si la cadena conté una subcadena

[ctx: @default|]
en: True if string matches regexp
ca: Cert si la cadena coincideix amb l'expressió regular

[ctx: @default|]
en: Logical AND
ca: «AND» lògic

[ctx: @default|]
en: Logical OR
ca: «OR» lògic

[ctx: @default|]
en: Logical negation
ca: Negació lògica

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Supported Files
ca: Tots els fitxers admesos

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Files
ca: Tots els fitxers

[ctx: FileSystemModel|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: FileSystemModel|]
en: Size
ca: Mida

[ctx: FileSystemModel|Match OS X Finder]
en: Kind
ca: Classe

[ctx: FileSystemModel|All other platforms]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: FileSystemModel|]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: FileSystemModel|]
en: My Computer
ca: El meu ordinador

[ctx: FileSystemModel|]
en: Computer
ca: Ordinador

[ctx: FrameTableModel|]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: FrameTableModel|]
en: File ID
ca: ID del fitxer

[ctx: FrameTableModel|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: FrameTableModel|]
en: Data
ca: Dades

[ctx: Kid3Application|]
en: Saving folder...
ca: S'està desant la carpeta...

[ctx: Kid3Application|]
en: Selection
ca: Selecciona

[ctx: Kid3Application|]
en: All Files
ca: Tots els fitxers

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Name
ca: Nom

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Size
ca: Mida

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Type
ca: Tipus

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Kind
ca: Classe

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Date Modified
ca: Data de modificació

[ctx: TagSearcher|]
en: Search finished
ca: Ha finalitzat la cerca

[ctx: TagSearcher|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: TagSearcher|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: TimeEventModel|]
en: Time
ca: Temps

[ctx: TimeEventModel|]
en: Event Code
ca: Codi de l'esdeveniment

[ctx: TrackDataModel|]
en: Track
ca: Peça

[ctx: TrackDataModel|]
en: Absolute path to file
ca: Camí absolut cap al fitxer

[ctx: TrackDataModel|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: TrackDataModel|]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: TrackDataModel|]
en: Length
ca: Longitud

[ctx: @default|]
en: Text Encoding
ca: Codificació del text

[ctx: @default|]
en: Data
ca: Dades

[ctx: @default|]
en: Description
ca: Descripció

[ctx: @default|]
en: Owner
ca: Propietari

[ctx: @default|]
en: Email
ca: Correu electrònic

[ctx: @default|]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: @default|]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: @default|]
en: Picture Type
ca: Tipus de la imatge

[ctx: @default|]
en: Image format
ca: Format de la imatge

[ctx: @default|]
en: Mimetype
ca: Tipus MIME

[ctx: @default|]
en: Counter
ca: Comptador

[ctx: @default|]
en: Identifier
ca: Identificador

[ctx: @default|]
en: Volume Adjustment
ca: Ajust del volum

[ctx: @default|]
en: Number of Bits
ca: Nombre de bits

[ctx: @default|]
en: Volume Change Right
ca: Canvi de volum del canal dret

[ctx: @default|]
en: Volume Change Left
ca: Canvi de volum del canal esquerre

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Right
ca: Pic de volum del canal dret

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Left
ca: Pic de volum del canal esquerre

[ctx: @default|]
en: Timestamp Format
ca: Format de la marca de temps

[ctx: @default|]
en: Content Type
ca: Tipus de contingut

[ctx: @default|]
en: Price
ca: Preu

[ctx: @default|]
en: Date
ca: Data

[ctx: @default|]
en: Seller
ca: Segell

[ctx: @default|]
en: Target Type
ca: Tipus de destinació

[ctx: @default|]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: @default|]
en: Track ID
ca: ID de peça

[ctx: @default|]
en: Edition ID
ca: ID d'edició

[ctx: @default|]
en: Chapter ID
ca: ID de capítol

[ctx: @default|]
en: Attachment ID
ca: ID d'adjunt

[ctx: @default|]
en: UTF16BE
ca: UTF16-BE

[ctx: @default|]
en: Other
ca: Altres

[ctx: @default|]
en: MPEG frames as unit
ca: Fotogrames MPEG com a una unitat

[ctx: @default|]
en: Milliseconds as unit
ca: Mil·lisegons com a una unitat

[ctx: @default|]
en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: @default|]
en: Text transcription
ca: Transcripció del text

[ctx: @default|]
en: Movement/part name
ca: Nom del moviment/part

[ctx: @default|]
en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: @default|]
en: Chord
ca: Acord

[ctx: @default|]
en: Trivia/pop up
ca: Trivial/imprevisible

[ctx: @default|]
en: None
ca: Cap

[ctx: @default|]
en: Shot
ca: Tret

[ctx: @default|]
en: Subtrack
ca: Subpeça

[ctx: @default|]
en: Edition
ca: Edició

[ctx: @default|]
en: Collection
ca: Col·lecció

[ctx: @default|]
en: Track Number
ca: Número de la peça

[ctx: @default|]
en: Album Artist
ca: Artista de l'àlbum

[ctx: @default|]
en: Arranger
ca: Arranjaments

[ctx: @default|]
en: Author
ca: Autor

[ctx: @default|]
en: BPM
ca: PPM

[ctx: @default|]
en: Catalog Number
ca: Número del catàleg

[ctx: @default|]
en: Compilation
ca: Compilació

[ctx: @default|]
en: Composer
ca: Compositor

[ctx: @default|]
en: Conductor
ca: Director

[ctx: @default|]
en: Copyright
ca: Drets d'autor

[ctx: @default|]
en: Disc Number
ca: Número del disc

[ctx: @default|]
en: Encoded-by
ca: Codificat per

[ctx: @default|]
en: Encoder Settings
ca: Configuració del codificador

[ctx: @default|]
en: Encoding Time
ca: Temps de la codificació

[ctx: @default|]
en: Grouping
ca: Agrupament

[ctx: @default|]
en: Initial Key
ca: Clau inicial

[ctx: @default|]
en: Lyricist
ca: Lletrista

[ctx: @default|]
en: Media
ca: Suport

[ctx: @default|]
en: Mood
ca: Estat d'ànim

[ctx: @default|]
en: Original Album
ca: Àlbum original

[ctx: @default|]
en: Original Artist
ca: Artista original

[ctx: @default|]
en: Original Date
ca: Data original

[ctx: @default|]
en: Performer
ca: Intèrpret

[ctx: @default|]
en: Picture
ca: Imatge

[ctx: @default|]
en: Publisher
ca: Editor

[ctx: @default|]
en: Release Country
ca: País de llançament

[ctx: @default|]
en: Remixer
ca: Remesclador

[ctx: @default|]
en: Sort Album
ca: Ordena per àlbum

[ctx: @default|]
en: Sort Album Artist
ca: Ordena per artista de l'àlbum

[ctx: @default|]
en: Sort Artist
ca: Ordena per artista

[ctx: @default|]
en: Sort Composer
ca: Ordena per compositor

[ctx: @default|]
en: Sort Name
ca: Ordena per nom

[ctx: @default|]
en: Subtitle
ca: Subtítol

[ctx: @default|]
en: Website
ca: Lloc web

[ctx: @default|]
en: WWW Audio File
ca: Fitxer d'àudio WWW

[ctx: @default|]
en: WWW Audio Source
ca: Font d'àudio WWW

[ctx: @default|]
en: Release Date
ca: Data de llançament

[ctx: @default|]
en: Work
ca: Treball

[ctx: @default|]
en: Audio Encryption
ca: Encriptatge de l'àudio

[ctx: @default|]
en: Audio Seek Point
ca: Punt de cerca de l'àudio

[ctx: @default|]
en: Chapter
ca: Capítol

[ctx: @default|]
en: Commercial
ca: Comercial

[ctx: @default|]
en: Table of Contents
ca: Taula de contingut

[ctx: @default|]
en: Encryption Method
ca: Mètode d'encriptatge

[ctx: @default|]
en: Equalization
ca: Equalització

[ctx: @default|]
en: Event Timing Codes
ca: Codis de temps dels esdeveniments

[ctx: @default|]
en: General Object
ca: Objecte general

[ctx: @default|]
en: Group Identification
ca: Identificació del grup

[ctx: @default|]
en: Linked Information
ca: Informació enllaçada

[ctx: @default|]
en: Music CD Identifier
ca: Identificador del CD de música

[ctx: @default|]
en: MPEG Lookup Table
ca: Taula de cerca MPEG

[ctx: @default|]
en: Movement Number
ca: Número del moviment

[ctx: @default|]
en: Movement Name
ca: Nom del moviment

[ctx: @default|]
en: Ownership
ca: Propietari

[ctx: @default|]
en: Play Counter
ca: Comptador de la reproducció

[ctx: @default|]
en: Podcast
ca: Pòdcast

[ctx: @default|]
en: Popularimeter
ca: Mesurador de la popularitat

[ctx: @default|]
en: Position Synchronisation
ca: Posició de la sincronització

[ctx: @default|]
en: Private
ca: Privada

[ctx: @default|]
en: Recommended Buffer Size
ca: Mida recomanada de la memòria intermèdia

[ctx: @default|]
en: Reverb
ca: Reverberació

[ctx: @default|]
en: Seek
ca: Cerca

[ctx: @default|]
en: Signature
ca: Signatura

[ctx: @default|]
en: Synchronized Lyrics
ca: Lletra sincronitzada

[ctx: @default|]
en: Synchronized Tempo Codes
ca: Codis del ritme sincronitzat

[ctx: @default|]
en: Podcast Category
ca: Categoria pòdcast

[ctx: @default|]
en: Podcast Description
ca: Descripció del pòdcast

[ctx: @default|]
en: Playlist Delay
ca: Retard de la llista de reproducció

[ctx: @default|]
en: Original Release Time
ca: Temps del llançament original

[ctx: @default|]
en: Recording Time
ca: Temps de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: Release Time
ca: Temps del llançament

[ctx: @default|]
en: Tagging Time
ca: Temps de l'etiquetatge

[ctx: @default|]
en: File Type
ca: Tipus de fitxer

[ctx: @default|]
en: Podcast Identifier
ca: Identificador del pòdcast

[ctx: @default|]
en: Time
ca: Temps

[ctx: @default|]
en: Podcast Keywords
ca: Paraules clau del pòdcast

[ctx: @default|]
en: Original Filename
ca: Nom del fitxer original

[ctx: @default|]
en: File Owner
ca: Propietari del fitxer

[ctx: @default|]
en: Produced Notice
ca: Anotació de producció

[ctx: @default|]
en: Recording Date
ca: Data de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: Radio Station Name
ca: Nom de l'emissora de ràdio

[ctx: @default|]
en: Radio Station Owner
ca: Propietari de l'emissora de ràdio

[ctx: @default|]
en: Size
ca: Mida

[ctx: @default|]
en: User-defined Text
ca: Text definit per l'usuari

[ctx: @default|]
en: Unique File Identifier
ca: Identificador únic del fitxer

[ctx: @default|]
en: Terms of Use
ca: Termes d'ús

[ctx: @default|]
en: Commercial URL
ca: URL comercial

[ctx: @default|]
en: Copyright URL
ca: URL dels drets d'autor

[ctx: @default|]
en: Podcast Feed
ca: Canal de pòdcast

[ctx: @default|]
en: Official Radio Station
ca: Emissora oficial de ràdio

[ctx: @default|]
en: Payment
ca: Pagament

[ctx: @default|]
en: Official Publisher
ca: Editorial oficial

[ctx: @default|]
en: User-defined URL
ca: URL definit per l'usuari

[ctx: @default|]
en: Contact
ca: Contacte

[ctx: @default|]
en: Total Discs
ca: Total de discs

[ctx: @default|]
en: Encoder
ca: Codificador

[ctx: @default|]
en: Encoding
ca: Codificació

[ctx: @default|]
en: Engineer
ca: Enginyer

[ctx: @default|]
en: Ensemble
ca: Conjunt

[ctx: @default|]
en: Guest Artist
ca: Artista convidat

[ctx: @default|]
en: Gapless Playback
ca: Reproducció sense pauses

[ctx: @default|]
en: Label
ca: Etiqueta

[ctx: @default|]
en: Label Number
ca: Número de l'etiqueta

[ctx: @default|]
en: License
ca: Llicència

[ctx: @default|]
en: Location
ca: Ubicació

[ctx: @default|]
en: Organization
ca: Organització

[ctx: @default|]
en: Part Number
ca: Número de la part

[ctx: @default|]
en: Producer
ca: Productor

[ctx: @default|]
en: Product Number
ca: Número del productor

[ctx: @default|]
en: Total Tracks
ca: Total de peces

[ctx: @default|]
en: Version
ca: Versió

[ctx: @default|]
en: Volume
ca: Volum

[ctx: @default|]
en: Duration
ca: Durada

[ctx: @default|]
en: Summary
ca: Resum

[ctx: @default|]
en: Synopsis
ca: Sinopsi

[ctx: @default|]
en: Total Parts
ca: Total de parts

[ctx: @default|]
en: Original Lyricist
ca: Lletrista original

[ctx: @default|]
en: User Rating
ca: Puntuació de l'usuari

[ctx: @default|]
en: Account Type
ca: Tipus de compte

[ctx: @default|]
en: Purchase Account
ca: Compte de compra

[ctx: @default|]
en: Artist ID
ca: ID de l'artista

[ctx: @default|]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: @default|]
en: Catalog ID
ca: ID del catàleg

[ctx: @default|]
en: Genre ID
ca: ID del gènere

[ctx: @default|]
en: HD Video
ca: Vídeo en HD

[ctx: @default|]
en: Keyword
ca: Paraula clau

[ctx: @default|]
en: Long Description
ca: Descripció llarga

[ctx: @default|]
en: Album ID
ca: ID de l'àlbum

[ctx: @default|]
en: Purchase Date
ca: Data de compra

[ctx: @default|]
en: Rating/Advisory
ca: Qualificació d'edat

[ctx: @default|]
en: Country Code
ca: Codi de país

[ctx: @default|]
en: Sort Show
ca: Ordenació dels programes

[ctx: @default|]
en: Media Type
ca: Tipus de suport

[ctx: @default|]
en: TV Episode
ca: Episodi de la TV

[ctx: @default|]
en: TV Episode Number
ca: Número de l'episodi de la TV

[ctx: @default|]
en: TV Network Name
ca: Nom de la xarxa de la TV

[ctx: @default|]
en: TV Show Name
ca: Nom del programa de la TV

[ctx: @default|]
en: TV Season
ca: Temporada de la TV

[ctx: @default|]
en: Movement Count
ca: Comptador del moviment

[ctx: @default|]
en: Show Work & Movement
ca: Mostra l'obra i el moviment

[ctx: @default|]
en: Podcast URL
ca: URL del pòdcast

[ctx: @default|]
en: Podcast GUID
ca: GUID del pòdcast

[ctx: @default|]
en: Composer ID
ca: ID del compositor

[ctx: @default|]
en: Chapters
ca: Capítols

[ctx: @default|]
en: Chapters (Nero)
ca: Capítols (Nero)

[ctx: @default|]
en: Chapters (QT)
ca: Capítols (Qt)

[ctx: @default|]
en: Archival Location
ca: Ubicació de l'arxiu

[ctx: @default|]
en: Commissioned
ca: Per encàrrec de

[ctx: @default|]
en: Cropped
ca: Escapçat

[ctx: @default|]
en: Dots Per Inch
ca: Punts per polzada

[ctx: @default|]
en: Keywords
ca: Paraules clau

[ctx: @default|]
en: Lightness
ca: Claredat

[ctx: @default|]
en: Number of Colors
ca: Nombre de colors

[ctx: @default|]
en: Subject
ca: Assumpte

[ctx: @default|]
en: Sharpness
ca: Agudesa

[ctx: @default|]
en: Source Form
ca: Format de la font

[ctx: @default|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: @default|]
en: Tag 1 and Tag 2
ca: Etiqueta 1 i etiqueta 2

[ctx: @default|]
en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

[ctx: @default|]
en: Prepend t1/append t2 if not empty
ca: Anteposa t1/annexa t2 si no està buida

[ctx: @default|]
en: Truncated
ca: Truncada

[ctx: @default|]
en: Size is too large
ca: La mida és massa gran

[ctx: @default|]
en: Must be unique
ca: Cal que sigui única

[ctx: @default|]
en: New line is forbidden
ca: La línia nova està prohibida

[ctx: @default|]
en: Carriage return is forbidden
ca: El retorn de carro està prohibit

[ctx: @default|]
en: Owner must be non-empty
ca: El propietari no pot estar buit

[ctx: @default|]
en: Must be numeric
ca: Ha de ser numèrica

[ctx: @default|]
en: Must be numeric or number/total
ca: Ha de ser numèrica o número/total

[ctx: @default|]
en: Format is DDMM
ca: El format és DDMM

[ctx: @default|]
en: Format is HHMM
ca: El format és HHMM

[ctx: @default|]
en: Format is YYYY
ca: El format és AAAA

[ctx: @default|]
en: Must begin with a year and a space character
ca: Ha de començar amb un any i un caràcter espacial

[ctx: @default|]
en: Must be ISO 8601 date/time
ca: Ha de ser la data/hora en l'ISO 8601

[ctx: @default|]
en: Must be musical key, 3 characters, A-G, b, #, m, o
    or Camelot wheel value 1A-12A, 1B-12B
ca: Ha de ser clau musical, de 3 caràcters, «A-G», «b», «#», «m»,
    «o» o el valor de la roda de Camelot «1A-12A», «1B-12B»

[ctx: @default|]
en: Must have ISO 639-2 language code, 3 lowercase characters
ca: Ha de tenir un codi d'idioma en l'ISO 639-2, 3 caràcters en minúscula

[ctx: @default|]
en: Must be ISRC code, 12 characters
ca: Ha de ser un codi ISRC, 12 caràcters en minúscula

[ctx: @default|]
en: Must be list of strings separated by '|'
ca: S'han de llistar les cadenes separades per «|»

[ctx: @default|]
en: Has excess white space
ca: Hi ha excés en l'espai en blanc

[ctx: @default|]
en: 32x32 pixels PNG file icon
ca: Icona de fitxer PNG de 32x32 píxels

[ctx: @default|]
en: Other file icon
ca: Una altra icona de fitxer

[ctx: @default|]
en: Cover (front)
ca: Caràtula (frontal)

[ctx: @default|]
en: Cover (back)
ca: Caràtula (posterior)

[ctx: @default|]
en: Leaflet page
ca: Pàgina del fullet

[ctx: @default|]
en: Lead artist/lead performer/soloist
ca: Artista principal/intèrpret principal/solista

[ctx: @default|]
en: Artist/performer
ca: Artista/intèrpret

[ctx: @default|]
en: Band/Orchestra
ca: Banda/Orquestra

[ctx: @default|]
en: Lyricist/text writer
ca: Lletrista/escriptor del text

[ctx: @default|]
en: Recording Location
ca: Ubicació de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: During recording
ca: Durada de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: During performance
ca: Durada de la interpretació

[ctx: @default|]
en: Movie/video screen capture
ca: Captura de pantalla de la pel·lícula/vídeo

[ctx: @default|]
en: A bright coloured fish
ca: Un peix amb colors vius

[ctx: @default|]
en: Illustration
ca: Il·lustració

[ctx: @default|]
en: Band/artist logotype
ca: Logotip de la banda/artista

[ctx: @default|]
en: Publisher/Studio logotype
ca: Logotip de l'editor/estudi

[ctx: @default|]
en: Absolute path to file
ca: Camí absolut cap al fitxer

[ctx: @default|]
en: Modification date
ca: Data de modificació

[ctx: @default|]
en: Creation date
ca: Data de creació

[ctx: @default|]
en: Directory name
ca: Nom de la carpeta

[ctx: @default|]
en: Number of tracks
ca: Nombre de peces

[ctx: @default|]
en: Extension
ca: Extensió

[ctx: @default|]
en: Bitrate
ca: Taxa de bits

[ctx: @default|]
en: Samplerate
ca: Freqüència de mostreig

[ctx: @default|]
en: Channels
ca: Canals

[ctx: @default|]
en: Codec
ca: Còdec

[ctx: @default|]
en: Marked
ca: Marcada

[ctx: @default|]
en: Escape for HTML
ca: Escapa l'HTML

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Automatic Import
ca: Importa automàticament

[ctx: BatchImportDialog|]
en: D&estination:
ca: D&estinació:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Profile:
ca: &Perfil:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: BatchImportDialog|]
en: New
ca: Nou

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Reading Folder
ca: S'està llegint la carpeta

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Started
ca: Iniciada

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Source
ca: Font

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Querying
ca: S'està consultant

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Fetching
ca: S'està recuperant

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Data received
ca: Dades rebudes

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Cover
ca: Caràtula

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Finished
ca: Finalitzada

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Aborted
ca: Interrompuda

[ctx: BatchImportDialog|]
en: A&bort
ca: In&terromp

[ctx: BatchImportDialog|]
en: S&tart
ca: &Inicia

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: Import Source
ca: Importa la font

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Server:
ca: &Servidor:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Accuracy:
ca: &Precisió:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Standard Tags
ca: Etiquetes e&stàndard

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Additional Tags
ca: Etiquetes &addicionals

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: C&over Art
ca: Ca&ràtula

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Browse Cover Art
ca: Explora les caràtules

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Artist/Album
ca: &Artista / Àlbum

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Source
ca: &Font

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Source:
ca: Font:

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &URL extraction
ca: Extracció de l'&URL

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Match
ca: Coincidència

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Picture URL
ca: URL de la imatge

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Browse
ca: Ex&plora

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Click Browse to start
ca: Feu clic a Explora per a començar

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Then drag the picture from the browser to Kid3.
ca: Llavors arrossegueu la imatge des del navegador cap a dins de la finestra del Kid3.

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: ID3v1
ca: ID3 versió 1

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark truncated fields
ca: &Marca els camps truncats

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding:
ca: Codificació del t&ext:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: ID3v2
ca: ID3 versió 2

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use &track/total number of tracks format
ca: Empra el nombre de peces/&total del format de les peces

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track number &digits:
ca: &Dígits del número de la peça:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Genre as text instead of numeric string
ca: &Genera com a text en lloc d'una cadena numèrica

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &WAV files with lowercase id3 chunk
ca: Fitxers &WAV amb el bloc id3 en minúscules

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mar&k standard violations
ca: Mar&ca les infraccions de l'estàndard

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Version used for new tags:
ca: &Versió per a les etiquetes noves:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: ID3v2.3.0
ca: ID3 versió 2.3.0

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: ID3v2.4.0
ca: ID3 versió 2.4.0

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Ogg/Vorbis
ca: Ogg Vorbis

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Co&mment field name:
ca: Nom del camp de co&mentari:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Picture field name:
ca: Nom del camp de la imat&ge:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Write mode:
ca: Mode d'&escriptura:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Compact
ca: Compacta

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Do not shrink
ca: No encongeixis

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Avoid insert
ca: Evita la inserció

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Picture
ca: Imatge

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mark if &larger than (bytes):
ca: Marca si és més &gran que (bytes):

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show only custom genres
ca: Mo&stra només els gèneres personalitzats

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Cu&stom Genres
ca: Gèneres per&sonalitzats

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Custom F&rames
ca: Ma&rcs personalitzats

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use drag and drop to reorder the items
ca: Empreu arrossegar i deixar per a reordenar els elements

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Quick Access Frames
ca: Marcs d'accés &ràpid

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: RIFF INFO
ca: INFORMACIÓ RIFF

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track nu&mber field name:
ca: Nom de camp del nú&mero de la peça:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Tag Format
ca: Format de l'e&tiqueta

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Rating
ca: Puntuació

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &1
ca: Etiqueta &1

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &2
ca: Etiqueta &2

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &3
ca: Etiqueta &3

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: All Ta&gs
ca: Totes les eti&quetes

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Startup
ca: Inici

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Load last-opened files
ca: Ca&rrega els últims fitxers oberts

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Save
ca: Desa

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Preserve file timestamp
ca: &Conserva la marca de temps del fitxer

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark changes
ca: &Marca els canvis

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: F&ilename for cover:
ca: Nom de f&itxer per a la caràtula:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding (Export, Playlist):
ca: Codificació del t&ext (Exporta, Llista de reproducció):

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: File List
ca: Llista de fitxers

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filte&r:
ca: Filt&re:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Inclu&de folders:
ca: Carpetes a incl&oure:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: E&xclude folders:
ca: Carpetes a e&xcloure:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show hidden files
ca: Mostra els fitxers &ocults

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from tag
ca: Nom del fitxer des de l'etiqueta

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from filename
ca: Etiqueta des del nom de fitxer

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Filename Format
ca: &Format del nom de fitxer

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from Tag
ca: Nom del fitxer des de l'etiqueta

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from Filename
ca: Etiqueta des del nom de fitxer

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Browser
ca: Navegador

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Web &browser:
ca: Na&vegador web:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Context &Menu Commands
ca: Ordres del &menú contextual

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Play on double click
ca: Re&produeix en fer doble clic

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Select file on play
ca: &Selecciona el fitxer en reproducció

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&udio output:
ca: Sortida d'à&udio:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: System
ca: Sistema

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy
ca: Intermediari

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Proxy:
ca: &Servidor intermediari:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Use authentication with proxy
ca: &Usa autenticació amb el servidor intermediari

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy user &name:
ca: &Nom d'usuari al servidor intermediari:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy pass&word:
ca: Contrasen&ya al servidor intermediari:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Metadata Plugins && Priority
ca: Co&nnectors de metadades i prioritat

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&vailable Plugins
ca: Connectors dispo&nibles

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Changes take only effect after a restart!
ca: Els canvis només tindran efecte en el següent reinici!

[ctx: @default|]
en: Images
ca: Imatges

[ctx: @default|]
en: All Files
ca: Tots els fitxers

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: From Clip&board
ca: &Des del porta-retalls

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &To Clipboard
ca: Al &porta-retalls

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Import...
ca: &Importa...

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Export...
ca: &Exporta...

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &View...
ca: &Visualitza...

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: ExportDialog|]
en: Export
ca: Exporta

[ctx: ExportDialog|]
en: H&eader:
ca: Ca&pçalera:

[ctx: ExportDialog|]
en: &Tracks:
ca: Pe&ces:

[ctx: ExportDialog|]
en: F&ooter:
ca: P&eu de pàgina:

[ctx: ExportDialog|]
en: To F&ile...
ca: A un f&itxer...

[ctx: ExportDialog|]
en: To Clip&board
ca: Al &porta-retalls

[ctx: ExportDialog|]
en: &Source:
ca: &Font:

[ctx: ExportDialog|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: ExportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: ExportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: ExportDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: ExportDialog|]
en: File Error
ca: Error en el fitxer

[ctx: ExportDialog|]
en: Error while writing file:
ca: Error en escriure el fitxer:

[ctx: FilterDialog|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: FilterDialog|]
en: &Preview
ca: Vista &prèvia

[ctx: FilterDialog|]
en: &Filter:
ca: &Filtre:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Expression:
ca: &Expressió:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: FilterDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: FilterDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: FilterDialog|]
en: Started
ca: Iniciada

[ctx: FilterDialog|]
en: Finished
ca: Finalitzada

[ctx: FilterDialog|]
en: Aborted
ca: Interrompuda

[ctx: FilterDialog|]
en: A&bort
ca: In&terromp

[ctx: FilterDialog|]
en: &Apply
ca: &Aplica

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find and Replace
ca: Cerca i substitueix

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: F&ind:
ca: C&erca:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Find
ca: &Cerca

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Re&place:
ca: &Substitueix:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Replace
ca: &Substitueix

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Replace &all
ca: Substitueix-ho &tot

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Options
ca: Opcions

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Match case
ca: Fes concordar les &majúscules

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Backwards
ca: E&nrere

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Regular &expression
ca: &Expressió regular

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Tags
ca: E&tiquetes

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Select a&ll
ca: Seleccion&a-ho tot

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find
ca: Cerca

[ctx: ImportDialog|]
en: Accuracy:
ca: Precisió:

[ctx: ImportDialog|]
en: Cover Art:
ca: Caràtula:

[ctx: ImportDialog|]
en: From F&ile/Clipboard...
ca: Des del f&itxer/porta-retalls...

[ctx: ImportDialog|]
en: From T&ags...
ca: Des de les &etiquetes...

[ctx: ImportDialog|]
en: &From Server...
ca: Des del se&rvidor...

[ctx: ImportDialog|]
en: D&estination:
ca: D&estinació:

[ctx: ImportDialog|]
en: Revert
ca: Reverteix

[ctx: ImportDialog|]
en: Check maximum allowable time &difference (sec):
ca: Comprova la diferència màxima de temps permesa (seg):

[ctx: ImportDialog|]
en: Match with:
ca: Coincideix amb:

[ctx: ImportDialog|]
en: &Length
ca: &Durada

[ctx: ImportDialog|]
en: T&rack
ca: &Peça

[ctx: ImportDialog|]
en: &Title
ca: &Títol

[ctx: ImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: ImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: ImportDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: ImportDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Number Tracks
ca: Nombre de peces

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start &number:
ca: &Número d'inici:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Destination:
ca: &Destinació:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Reset counter for each folder
ca: &Restableix el comptador en cada carpeta

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Total number of tracks:
ca: Nombre &total de peces:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create Playlist
ca: Creació d'una llista de reproducció

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist File Name
ca: Nom del fitxer de la llista de reproducció

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Same as &folder name
ca: El mateix, com el nom de la &carpeta

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create ne&w empty playlist:
ca: Crea una no&va llista de reproducció buida:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: New
ca: Nova

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Cr&eate in:
ca: Cr&ea dins:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Current folder
ca: Carpeta actual

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Every folder
ca: Cada carpeta

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Top-level folder
ca: Carpeta de nivell superior

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist Content
ca: Contingut de la llista de reproducció

[ctx: PlaylistDialog|]
en: For&mat:
ca: Fo&rmat:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Incl&ude only the selected files
ca: Inclo&u només els fitxers seleccionats

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by file &name
ca: Ordena per &nom de fitxer

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by &tag field
ca: Ordena pel camp de l'e&tiqueta

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use &relative path for files in playlist
ca: Empra un camí &relatiu per als fitxers a la llista de reproducció

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use full p&ath for files in playlist
ca: Empra un c&amí absolut per als fitxers a la llista de reproducció

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write only &list of files
ca: Escriu només la &llista de fitxers

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write &info using
ca: Escriu la &informació usant

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en:  [modified]
ca:  [modificada]

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat una llista de reproducció.
    Voleu desar-la?

[ctx: RenDirDialog|]
en: Rename Folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: RenDirDialog|]
en: Preview
ca: Vista prèvia

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: RenDirDialog|]
en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Action:
ca: &Acció:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Source:
ca: &Font:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Edit...
ca: &Edita...

[ctx: RenDirDialog|]
en: From:
ca: Des de:

[ctx: RenDirDialog|]
en: To:
ca: A:

[ctx: RenDirDialog|]
en: Folder Name from Tag
ca: Nom de la carpeta des de l'etiqueta

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Find
ca: &Cerca

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Server:
ca: &Servidor:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&GI Path:
ca: Camí del C&GI:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Token:
ca: &Testimoni:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Standard Tags
ca: Etiquetes e&stàndard

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Additional Tags
ca: Etiquetes &addicionals

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&over Art
ca: Ca&ràtula

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: ServerImportDialog|]
en: Ready.
ca: Llest.

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Server:
ca: &Servidor:

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Track Title/Artist - Album
ca: Títol/Artista de la peça - Àlbum

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: State
ca: Estat

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &OK
ca: D'ac&ord

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Apply
ca: &Aplica

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result
ca: Sense resultat

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result selected
ca: No s'ha seleccionat cap resultat

[ctx: TagImportDialog|]
en: Import from Tags
ca: Importa des de les etiquetes

[ctx: TagImportDialog|]
en: Source:
ca: Font:

[ctx: TagImportDialog|]
en: Extraction:
ca: Extracció:

[ctx: TagImportDialog|]
en: D&estination:
ca: D&estinació:

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Apply
ca: &Aplica

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: TextImportDialog|]
en: Import from File/Clipboard
ca: Importa des del fitxer/porta-retalls

[ctx: TextImportDialog|]
en: Header:
ca: Capçalera:

[ctx: TextImportDialog|]
en: Tracks:
ca: Peces:

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Help
ca: A&juda

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Save Settings
ca: De&sa la configuració

[ctx: TextImportDialog|]
en: From F&ile...
ca: Des del f&itxer...

[ctx: TextImportDialog|]
en: From Clip&board
ca: Des del &porta-retalls

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Download
ca: Baixa

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Opening folder...
ca: S'està obrint la carpeta...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Abort
ca: Interromp

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %1 is not writable
ca: %1 no és d'escriptura

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file:
ca: Error en escriure el fitxer:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: File Error
ca: Error en el fitxer

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
ca: Error en escriure el fitxer. Voleu canviar els permisos?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat la carpeta actual.
    Voleu desar-la?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat una llista de reproducció.
    Voleu desar-la?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Exiting...
ca: S'està sortint...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n folders | %n folders
ca[0]: %n carpeta
ca[1]: %n carpetes

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n files | %n files
ca[0]: %n fitxer
ca[1]: %n fitxers

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n selected | %n selected
ca[0]: %n seleccionada
ca[1]: %n seleccionades

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Ready.
ca: Llest.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Creating playlist...
ca: S'està creant una llista de reproducció...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Files not found
ca: No s'ha trobat cap fitxer

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Import
ca: Importa

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while renaming:
ca: Error en reanomenar:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing directories?
ca: Voleu intentar-ho després de tancar les carpetes?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en:  [filtered %1/%2]
ca:  [filtrades %1/%2]

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Add Frame
ca: Afegeix un marc

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Select the frame ID
ca: Seleccioneu l'ID del marc

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename File
ca: Reanomena el fitxer

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Enter new file name:
ca: Introduïu el nom nou de fitxer:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename %1 to %2 failed
ca: Ha fallat el canvi de nom de %1 a %2

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing folders?
ca: Voleu intentar-ho després de tancar les carpetes?

[ctx: @default|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
ca: Realment voleu moure aquest %1 element a la paperera?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
ca: Realment voleu moure aquests %1 elements a la paperera?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move this item to the trash?
ca: Realment voleu moure aquest element a la paperera?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Move to Trash
ca: Mou a la paperera

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Folder must be empty.
ca: La carpeta no pot estar buida.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Could not move these files to the Trash
ca: No s'han pogut moure aquests fitxers a la paperera

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Expand All
ca: Expandeix-ho tot

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A&bort
ca: In&terromp

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Automatic Column Widths
ca: Amplada automàtica de les columnes

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Custom Column Widths
ca: Amplada personalitzada de les columnes

[ctx: FileList|]
en: C&lear
ca: &Neteja

[ctx: FileList|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: FileList|]
en: &Expand all
ca: &Expandeix-ho tot

[ctx: FileList|]
en: &Collapse all
ca: &Redueix-ho tot

[ctx: FileList|]
en: &Play
ca: Re&produeix

[ctx: FileList|]
en: E&dit
ca: E&dita

[ctx: FileList|]
en: &Open
ca: &Obre

[ctx: FileList|]
en: Open Containing &Folder
ca: Obre la &carpeta contenidora

[ctx: FileList|]
en: Execute
ca: Executa

[ctx: FileList|]
en: Could not execute
ca: No s'ha pogut executar

[ctx: Kid3Form|]
en: F&ile
ca: &Fitxer

[ctx: Kid3Form|]
en: Name:
ca: Nom:

[ctx: Kid3Form|]
en: From:
ca: Des de:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename from Tag %1
ca: Nom del fitxer des de l'etiqueta %1

[ctx: Kid3Form|]
en: To:
ca: A:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1 from Filename
ca: Etiqueta %1 des del nom de fitxer

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag &%1
ca: Etiqueta &%1

[ctx: Kid3Form|]
en: From Tag %1
ca: Des de l'etiqueta %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: Kid3Form|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: Kid3Form|]
en: From
ca: Des de

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename
ca: Nom del fitxer

[ctx: Kid3Form|]
en: To
ca: A

[ctx: Kid3Form|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: Kid3Form|]
en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: Kid3Form|]
en: Add...
ca: Afegeix...

[ctx: Kid3Form|]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: SectionActions|]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: SectionActions|]
en: Next
ca: Següent

[ctx: SectionActions|]
en: Transfer
ca: Transfereix

[ctx: SectionActions|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: SectionActions|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: SectionActions|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: SectionActions|]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: SectionActions|]
en: Add
ca: Afegeix

[ctx: SectionActions|]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: SectionActions|]
en: Open Parent Folder
ca: Obre la carpeta superior

[ctx: SectionActions|]
en: Open Current Folder
ca: Obre la carpeta actual

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Add...
ca: &Afegeix...

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Up
ca: A&munt

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Down
ca: A&vall

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Edit...
ca: &Edita...

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Remove
ca: &Elimina

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start time
ca: Temps d'inici

[ctx: ChapterEditor|]
en: End time
ca: Temps de finalització

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start offset
ca: Desplaçament inicial

[ctx: ChapterEditor|]
en: End offset
ca: Desplaçament final

[ctx: ConfigTable|]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: ConfigTable|]
en: &Insert row
ca: &Insereix una fila

[ctx: ConfigTable|]
en: &Delete row
ca: S&uprimeix la fila

[ctx: ConfigTable|]
en: &Clear row
ca: &Neteja la fila

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Use for playlist and folder names
ca: Emprar-ho per als noms de llistes de reproducció i de carpetes

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Maximum length:
ca: Longitud màxima:

[ctx: FormatBox|]
en: Automatically apply format
ca: Aplica automàticament el format

[ctx: FormatBox|]
en: String replacement:
ca: Cadena de substitució:

[ctx: FormatBox|]
en: From
ca: Des de

[ctx: FormatBox|]
en: To
ca: A

[ctx: FormatBox|]
en: Case conversion:
ca: Conversió entre majúscules i minúscules:

[ctx: FormatBox|]
en: Locale:
ca: Configuració regional:

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Remove
ca: &Elimina

[ctx: FormatListEdit|]
en: New
ca: Nou

[ctx: FrameTable|]
en: WWW Audio Source
ca: Font d'àudio WWW

[ctx: FrameTable|]
en: &Select all
ca: &Selecciona-ho tot

[ctx: FrameTable|]
en: &Deselect all
ca: &Desselecciona-ho tot

[ctx: ImageViewer|]
en: View Picture
ca: Visualitza la imatge

[ctx: ImageViewer|]
en: &Close
ca: Tan&ca

[ctx: PictureLabel|]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: PictureLabel|]
en: Next
ca: Següent

[ctx: @default|]
en: Drag album
    artwork
    here
ca: Arrossegueu
    aquí la
    caràtula

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play
ca: Reprodueix

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play/Pause
ca: Reproduir/Pausa

[ctx: PlayToolBar|]
en: Stop playback
ca: Atura la reproducció

[ctx: PlayToolBar|]
en: Previous Track
ca: Peça anterior

[ctx: PlayToolBar|]
en: Next Track
ca: Peça següent

[ctx: PlayToolBar|]
en: Close
ca: Tanca

[ctx: PlayToolBar|]
en: Mute
ca: Silencia

[ctx: PlayToolBar|]
en: Volume: %1%
ca: Volum: %1%

[ctx: ProgressWidget|]
en: &Cancel
ca: &Cancel·la

[ctx: StringListEdit|]
en: Add Item
ca: Afegeix un element

[ctx: StringListEdit|]
en: Edit Item
ca: Edita l'element

[ctx: SubframesEditor|]
en: Edit...
ca: Edita...

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add...
ca: Afegeix...

[ctx: SubframesEditor|]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add Frame
ca: Afegeix un marc

[ctx: SubframesEditor|]
en: Select the frame ID
ca: Seleccioneu l'ID del marc

[ctx: TableModelEdit|]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Top level
ca: Nivell superior

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Ordered
ca: Ordenada

[ctx: TagFormatBox|]
en: Validation
ca: Validació

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add
ca: &Afegeix

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete
ca: Su&primeix

[ctx: TimeEventEditor|]
en: From Clip&board
ca: &Des del porta-retalls

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Import...
ca: &Importa...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Export...
ca: &Exporta...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Events
ca: Esdeveniments

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Lyrics
ca: Lletra

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Offset
ca: Desplaçament

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Milliseconds
ca: Mil·lisegons

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Insert row
ca: &Insereix una fila

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete rows
ca: &Suprimeix les files

[ctx: TimeEventEditor|]
en: C&lear
ca: &Neteja

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add offset...
ca: &Afegeix un desplaçament...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Seek to position
ca: Ve&s a la posició

[ctx: @default|]
en: MusicBrainz Fingerprint
ca: Empremta digital de MusicBrainz

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Unrecognized
ca: No reconegut

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Recognized
ca: Reconegut

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: User Selection
ca: Selecció de l'usuari

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: ID Lookup
ca: Cerca per l'ID

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Fingerprint
ca: Empremta digital

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Metadata Lookup
ca: Cerca per les metadades

[ctx: @default|]
en: AENC - Audio encryption
ca: AENC - Encriptatge de l'àudio

[ctx: @default|]
en: APIC - Attached picture
ca: APIC - Imatge adjunta

[ctx: @default|]
en: COMM - Comments
ca: COMM - Comentaris

[ctx: @default|]
en: COMR - Commercial
ca: COMR - Comercial

[ctx: @default|]
en: ENCR - Encryption method registration
ca: ENCR - Registre del mètode d'encriptatge

[ctx: @default|]
en: EQUA - Equalization
ca: EQUA - Equalització

[ctx: @default|]
en: ETCO - Event timing codes
ca: ETCO - Codis de temps dels esdeveniments

[ctx: @default|]
en: GEOB - General encapsulated object
ca: GEOB - Objecte general encapsulat

[ctx: @default|]
en: GRID - Group identification registration
ca: GRID - Registre de la identificació del grup

[ctx: @default|]
en: IPLS - Involved people list
ca: IPLS - Llista de les persones implicades

[ctx: @default|]
en: LINK - Linked information
ca: LINK - Informació enllaçada

[ctx: @default|]
en: MCDI - Music CD identifier
ca: MCDI - Identificador del CD de música

[ctx: @default|]
en: MLLT - MPEG location lookup table
ca: MLLT - Taula de cerca de la ubicació en el MPEG

[ctx: @default|]
en: OWNE - Ownership frame
ca: OWNE - Marc propietari

[ctx: @default|]
en: PRIV - Private frame
ca: PRIV - Marc privat

[ctx: @default|]
en: PCNT - Play counter
ca: PCNT - Comptador de la reproducció

[ctx: @default|]
en: POPM - Popularimeter
ca: POPM - Mesurador de la popularitat

[ctx: @default|]
en: POSS - Position synchronisation frame
ca: POSS - Marc de sincronització de la posició

[ctx: @default|]
en: RBUF - Recommended buffer size
ca: RBUF - Mida recomanada de la memòria intermèdia

[ctx: @default|]
en: RVAD - Relative volume adjustment
ca: RVAD - Ajust relatiu del volum

[ctx: @default|]
en: RVRB - Reverb
ca: RVRB - Reverberació

[ctx: @default|]
en: SYLT - Synchronized lyric/text
ca: SYLT - Lletra/text sincronitzat

[ctx: @default|]
en: SYTC - Synchronized tempo codes
ca: SYTC - Codis del ritme sincronitzat

[ctx: @default|]
en: TALB - Album/Movie/Show title
ca: TALB - Títol de l'àlbum/pel·lícula/programa

[ctx: @default|]
en: TBPM - BPM (beats per minute)
ca: TBPM - PPM (pulsacions per minut)

[ctx: @default|]
en: TCOM - Composer
ca: TCOM - Compositor

[ctx: @default|]
en: TCON - Content type
ca: TCON - Tipus de contingut

[ctx: @default|]
en: TCOP - Copyright message
ca: TCOP - Missatge dels drets d'autor

[ctx: @default|]
en: TDAT - Date
ca: TDAT - Data

[ctx: @default|]
en: TDLY - Playlist delay
ca: TDLY - Retard de la llista de reproducció

[ctx: @default|]
en: TENC - Encoded by
ca: TENC - Codificat per

[ctx: @default|]
en: TEXT - Lyricist/Text writer
ca: TEXT - Lletrista/escriptor del text

[ctx: @default|]
en: TFLT - File type
ca: TFLT - Tipus de fitxer

[ctx: @default|]
en: TIME - Time
ca: TIME - Temps

[ctx: @default|]
en: TIT1 - Content group description
ca: TIT1 - Descripció del grup del contingut

[ctx: @default|]
en: TIT2 - Title/songname/content description
ca: TIT2 - Títol/nom de la cançó/descripció del contingut

[ctx: @default|]
en: TIT3 - Subtitle/Description refinement
ca: TIT3 - Millora del subtítol/descripció

[ctx: @default|]
en: TKEY - Initial key
ca: TKEY - Clau inicial

[ctx: @default|]
en: TLAN - Language(s)
ca: TLAN - Idioma/es

[ctx: @default|]
en: TLEN - Length
ca: TLEN - Longitud

[ctx: @default|]
en: TMED - Media type
ca: TMED - Tipus de suport

[ctx: @default|]
en: TOAL - Original album/movie/show title
ca: TOAL - Títol de l'àlbum/pel·lícula/programa

[ctx: @default|]
en: TOFN - Original filename
ca: TOFN - Nom del fitxer original

[ctx: @default|]
en: TOLY - Original lyricist(s)/text writer(s)
ca: TOLY - Lletrista/es / escriptor/s original/s del text

[ctx: @default|]
en: TOPE - Original artist(s)/performer(s)
ca: TOPE - Artista/es / intèrpret/s original/s

[ctx: @default|]
en: TORY - Original release year
ca: TORY - Any del llançament original

[ctx: @default|]
en: TOWN - File owner/licensee
ca: TOWN - Propietari/llicència del fitxer

[ctx: @default|]
en: TPE1 - Lead performer(s)/Soloist(s)
ca: TPE1 - Intèrpret/s / solista/es principal/s

[ctx: @default|]
en: TPE2 - Band/orchestra/accompaniment
ca: TPE2 - Banda/orquestra/acompanyament

[ctx: @default|]
en: TPE3 - Conductor/performer refinement
ca: TPE3 - Clarificació del director/intèrpret

[ctx: @default|]
en: TPE4 - Interpreted, remixed, or otherwise modified by
ca: TPE4 - Interpretat, remesclat o modificat d'alguna forma per

[ctx: @default|]
en: TPOS - Part of a set
ca: TPOS - Part d'un conjunt

[ctx: @default|]
en: TPUB - Publisher
ca: TPUB - Editor

[ctx: @default|]
en: TRCK - Track number/Position in set
ca: TRCK - Número de la peça/Posició en el conjunt

[ctx: @default|]
en: TRDA - Recording dates
ca: TRDA - Dates de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: TRSN - Internet radio station name
ca: TRSN - Nom de l'emissora de ràdio per Internet

[ctx: @default|]
en: TRSO - Internet radio station owner
ca: TRSO - Propietari de l'emissora de ràdio per Internet

[ctx: @default|]
en: TSIZ - Size
ca: TSIZ - Mida

[ctx: @default|]
en: TSRC - ISRC (international standard recording code)
ca: TSRC - ISRC (codi d'enregistrament estàndard internacional)

[ctx: @default|]
en: TSSE - Software/Hardware and settings used for encoding
ca: TSSE - Programari/maquinari i la configuració emprada per a codificar

[ctx: @default|]
en: TXXX - User defined text information
ca: TXXX - Informació del text definit per l'usuari

[ctx: @default|]
en: TYER - Year
ca: TYER - Any

[ctx: @default|]
en: UFID - Unique file identifier
ca: UFID - Identificador únic del fitxer

[ctx: @default|]
en: USER - Terms of use
ca: USER - Termes d'ús

[ctx: @default|]
en: USLT - Unsynchronized lyric/text transcription
ca: USLT - Transcripció del text/lletra sense sincronitzar

[ctx: @default|]
en: WCOM - Commercial information
ca: WCOM - Informació comercial

[ctx: @default|]
en: WCOP - Copyright/Legal information
ca: WCOP - Informació sobre els drets d'autor i legal

[ctx: @default|]
en: WOAF - Official audio file webpage
ca: WOAF - Pàgina web oficial del fitxer d'àudio

[ctx: @default|]
en: WOAR - Official artist/performer webpage
ca: WOAR - Pàgina web oficial de l'artista/intèrpret

[ctx: @default|]
en: WOAS - Official audio source webpage
ca: WOAS - Pàgina web oficial de la font de l'àudio

[ctx: @default|]
en: WORS - Official internet radio station homepage
ca: WORS - Pàgina web oficial de l'emissora de ràdio per Internet

[ctx: @default|]
en: WPAY - Payment
ca: WPAY - Pagament

[ctx: @default|]
en: WPUB - Official publisher webpage
ca: WPUB - Pàgina web oficial de l'editorial

[ctx: @default|]
en: WXXX - User defined URL link
ca: WXXX - Enllaç URL definit per l'usuari

[ctx: @default|]
en: MusicBrainz Release
ca: Llançament de MusicBrainz

[ctx: @default|]
en: Rating Information
ca: Informació de la puntuació

[ctx: @default|]
en: ASPI - Audio seek point index
ca: ASPI - Índex dels punts de cerca de l'àudio

[ctx: @default|]
en: CHAP - Chapter
ca: CHAP - Capítol

[ctx: @default|]
en: CTOC - Table of contents
ca: CTOC - Taula de contingut

[ctx: @default|]
en: EQU2 - Equalisation (2)
ca: EQU2 - Equalització (2)

[ctx: @default|]
en: GRP1 - Grouping
ca: GRP1 - Agrupament

[ctx: @default|]
en: MVIN - Movement Number
ca: MVIN - Número del moviment

[ctx: @default|]
en: MVNM - Movement Name
ca: MVNM - Nom del moviment

[ctx: @default|]
en: PCST - Podcast
ca: PCST - Pòdcast

[ctx: @default|]
en: RVA2 - Relative volume adjustment (2)
ca: RVA2 - Ajust relatiu del volum (2)

[ctx: @default|]
en: SEEK - Seek frame
ca: SEEK - Marc de cerca

[ctx: @default|]
en: SIGN - Signature frame
ca: SIGN - Marc de signatura

[ctx: @default|]
en: TCAT - Podcast category
ca: TCAT - Categoria pòdcast

[ctx: @default|]
en: TCMP - iTunes compilation flag
ca: TCMP - Etiqueta de compilació de l'iTunes

[ctx: @default|]
en: TDEN - Encoding time
ca: TDEN - Temps de la codificació

[ctx: @default|]
en: TDES - Podcast description
ca: TDES - Descripció del pòdcast

[ctx: @default|]
en: TDOR - Original release time
ca: TDOR - Temps del llançament original

[ctx: @default|]
en: TDRC - Recording time
ca: TDRC - Temps de l'enregistrament

[ctx: @default|]
en: TDRL - Release time
ca: TDRL - Temps del llançament

[ctx: @default|]
en: TDTG - Tagging time
ca: TDTG - Temps de l'etiquetatge

[ctx: @default|]
en: TGID - Podcast identifier
ca: TGID - Identificador del pòdcast

[ctx: @default|]
en: TIPL - Involved people list
ca: TIPL - Llista de les persones implicades

[ctx: @default|]
en: TKWD - Podcast keywords
ca: TKWD - Paraules clau del pòdcast

[ctx: @default|]
en: TMCL - Musician credits list
ca: TMCL - Llista de crèdits dels músics

[ctx: @default|]
en: TMOO - Mood
ca: TMOO - Estat d'ànim

[ctx: @default|]
en: TPRO - Produced notice
ca: TPRO - Anotació de producció

[ctx: @default|]
en: TSO2 - Album artist sort order
ca: TSO2 - Criteri d'ordenació a l'àlbum dels artistes

[ctx: @default|]
en: TSOA - Album sort order
ca: TSOA - Criteri d'ordenació de l'àlbum

[ctx: @default|]
en: TSOC - Composer sort order
ca: TSOC - Criteri d'ordenació de l'editor

[ctx: @default|]
en: TSOP - Performer sort order
ca: TSOP - Criteri d'ordenació de l'intèrpret

[ctx: @default|]
en: TSOT - Title sort order
ca: TSOT - Criteri d'ordenació del títol

[ctx: @default|]
en: TSST - Set subtitle
ca: TSST - Estableix el subtítol

[ctx: @default|]
en: WFED - Podcast feed
ca: WFED - Canal de pòdcast

[ctx: AboutDialog|]
en: About Kid3
ca: Quant al Kid3

[ctx: AboutDialog|]
en: Audio Tag Editor
ca: Editor per a les etiquetes d'àudio

[ctx: AboutDialog|]
en: License
ca: Llicència

[ctx: AboutDialog|]
en: This program uses <a href="http://www.qt.io/">Qt</a> version %1.
ca: Aquest programa empra les <a href="https://www.qt.io/">Qt</a> versió %1.

[ctx: BatchImportPage|]
en: Automatic Import
ca: Importa automàticament

[ctx: BatchImportPage|]
en: Reading Folder
ca: S'està llegint la carpeta

[ctx: BatchImportPage|]
en: Started
ca: Iniciada

[ctx: BatchImportPage|]
en: Source
ca: Font

[ctx: BatchImportPage|]
en: Querying
ca: S'està consultant

[ctx: BatchImportPage|]
en: Fetching
ca: S'està recuperant

[ctx: BatchImportPage|]
en: Data received
ca: Dades rebudes

[ctx: BatchImportPage|]
en: Cover
ca: Caràtula

[ctx: BatchImportPage|]
en: Finished
ca: Finalitzada

[ctx: BatchImportPage|]
en: Aborted
ca: Interrompuda

[ctx: BatchImportPage|]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: BatchImportPage|]
en: Destination:
ca: Destinació:

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1
ca: Etiqueta 1

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 2
ca: Etiqueta 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 3
ca: Etiqueta 3

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1 and Tag 2
ca: Etiqueta 1 i etiqueta 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

[ctx: BatchImportPage|]
en: Profile:
ca: Perfil:

[ctx: FileCollapsible|]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Open
ca: Obre

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Folder
ca: Carpeta

[ctx: FileSelectDialog|]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: FilterPage|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: FilterPage|]
en: Started
ca: Iniciat

[ctx: FilterPage|]
en: Finished
ca: Finalitzat

[ctx: FilterPage|]
en: Aborted
ca: Interromput

[ctx: FilterPage|]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: FilterPage|]
en: Filter:
ca: Filtre:

[ctx: FilterPage|]
en: Expression:
ca: Expressió:

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: FrameEditDialog|]
en: File already exists. Overwrite?
ca: El fitxer ja existeix. S'ha de sobreescriure?

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Export
ca: Exporta

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Import
ca: Importa

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Add Frame
ca: Afegeix un marc

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Select the frame ID
ca: Seleccioneu l'ID del marc

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profiles
ca: Perfils

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profile
ca: Perfil

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Accuracy
ca: Precisió

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Standard Tags
ca: Etiquetes estàndard

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Additional Tags
ca: Etiquetes addicionals

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Cover Art
ca: Caràtula

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Server
ca: Servidor

[ctx: Main|]
en: Warning
ca: Avís

[ctx: Main|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
ca: S'ha modificat la carpeta actual.
    Voleu desar-la?

[ctx: Main|]
en: File Error
ca: Error en el fitxer

[ctx: Main|]
en: Error while writing file:
ca: Error en escriure el fitxer:

[ctx: Main|]
en: SD card is only writable in %1
ca: La targeta SD només es pot escriure a %1

[ctx: Main|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
ca: Error en escriure el fitxer. Voleu canviar els permisos?

[ctx: Main|]
en: %1 is not writable
ca: %1 no és d'escriptura

[ctx: MainPage|]
en:  [modified]
ca:  [modificada]

[ctx: MainPage|]
en:  [filtered %1/%2]
ca:  [filtrades %1/%2]

[ctx: MainPage|]
en: Open
ca: Obre

[ctx: MainPage|]
en: About
ca: Quant a

[ctx: MainPage|]
en: Save
ca: Desa

[ctx: MainPage|]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: MainPage|]
en: Automatic Import
ca: Importa automàticament

[ctx: MainPage|]
en: Create Playlist
ca: Crea una llista de reproducció

[ctx: MainPage|]
en: Rename Folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: MainPage|]
en: Number Tracks
ca: Nombre de peces

[ctx: MainPage|]
en: Filter
ca: Filtre

[ctx: MainPage|]
en: Apply Filename Format
ca: Aplica el format del nom de fitxer

[ctx: MainPage|]
en: Apply Tag Format
ca: Aplica el format de l'etiqueta

[ctx: MainPage|]
en: Apply Text Encoding
ca: Aplica la codificació del text

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
ca: Converteix ID3 versió 2.3 a 2.4

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
ca: Converteix ID3 versió 2.4 a 2.3

[ctx: MainPage|]
en: Revert
ca: Reverteix

[ctx: MainPage|]
en: Quit
ca: Surt

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start number:
ca: Número d'inici:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Destination:
ca: Destinació:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1
ca: Etiqueta 1

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 2
ca: Etiqueta 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 3
ca: Etiqueta 3

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1 and Tag 2
ca: Etiqueta 1 i etiqueta 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Reset counter for each folder
ca: Restableix el comptador en cada carpeta

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Total number of tracks
ca: Nombre total de peces

[ctx: PictureCollapsible|]
en: Picture
ca: Imatge

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Rename Folder
ca: Reanomena la carpeta

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Start
ca: Inicia

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Action:
ca: Acció:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Source:
ca: Font:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2 and Tag 1
ca: Des de l'etiqueta 2 i etiqueta 1

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 1
ca: Des de l'etiqueta 1

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2
ca: Des de l'etiqueta 2

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 3
ca: Des de l'etiqueta 3

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Folder Name from Tag
ca: Nom de la carpeta des de l'etiqueta

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Preview
ca: Vista prèvia

[ctx: SettingsPage|]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: SettingsPage|]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: SettingsPage|]
en: Files
ca: Fitxers

[ctx: SettingsPage|]
en: Plugins
ca: Connectors

[ctx: SettingsPage|]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark truncated fields
ca: Marca els camps truncats

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v1 text encoding
ca: Codificació del text en ID3 versió 1

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v2 text encoding
ca: Codificació del text en ID3 versió 2

[ctx: SettingsPage|]
en: Use track/total number of tracks format
ca: Empra el nombre de peces/total del format de les peces

[ctx: SettingsPage|]
en: Genre as text instead of numeric string
ca: Genera com a text en lloc d'una cadena numèrica

[ctx: SettingsPage|]
en: WAV files with lowercase id3 chunk
ca: Fitxers WAV amb el bloc id3 en minúscules

[ctx: SettingsPage|]
en: Version used for new ID3v2 tags
ca: Versió usada per a les etiquetes noves ID3 versió 2

[ctx: SettingsPage|]
en: Track number digits
ca: Dígits del número de la peça

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis comment field name
ca: Nom del camp de comentari a Ogg/Vorbis

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis picture field name
ca: Nom del camp de la imatge a Ogg/Vorbis

[ctx: SettingsPage|]
en: RIFF track number field name
ca: Nom de camp del número de la peça RIFF

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark if picture larger than maximum size
ca: Marca si la imatge és més gran que la mida màxima

[ctx: SettingsPage|]
en: Picture maximum size (bytes)
ca: Mida màxima de la imatge (bytes)

[ctx: SettingsPage|]
en: Show only custom genres
ca: Mostra només els gèneres personalitzats

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Genres
ca: Gèneres personalitzats

[ctx: SettingsPage|]
en: Case conversion
ca: Conversió entre majúscules i minúscules

[ctx: SettingsPage|]
en: Locale
ca: Configuració regional

[ctx: SettingsPage|]
en: String replacement
ca: Cadena de substitució

[ctx: SettingsPage|]
en: String Replacement
ca: Cadena de substitució

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom frames
ca: Marcs personalitzats

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Frames
ca: Marcs personalitzats

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick access frames
ca: Marcs d'accés ràpid

[ctx: SettingsPage|]
en: Load last-opened files
ca: Carrega els últims fitxers oberts

[ctx: SettingsPage|]
en: Preserve file timestamp
ca: Conserva la marca de temps del fitxer

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark changes
ca: Marca els canvis

[ctx: SettingsPage|]
en: Automatically apply format
ca: Aplica automàticament el format

[ctx: SettingsPage|]
en: Use for playlist and folder names
ca: Emprar-ho per als noms de llistes de reproducció i de carpetes

[ctx: SettingsPage|]
en: Use maximum length
ca: Empra la longitud màxima

[ctx: SettingsPage|]
en: Maximum length
ca: Longitud màxima

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename for cover
ca: Nom de fitxer per a la caràtula

[ctx: SettingsPage|]
en: Playlist text encoding
ca: Codificació del text a la llista de reproducció

[ctx: SettingsPage|]
en: To filename format
ca: Al format del nom de fitxer

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename from Tag
ca: Nom del fitxer des de l'etiqueta

[ctx: SettingsPage|]
en: From filename format
ca: Des del format del nom de fitxer

[ctx: SettingsPage|]
en: Tag from Filename
ca: Etiqueta des del nom de fitxer

[ctx: SettingsPage|]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: SettingsPage|]
en: System
ca: Sistema

[ctx: SettingsPage|]
en: Theme
ca: Tema

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick Access Frames
ca: Marcs d'accés ràpid

[ctx: StringListEditPage|]
en: Edit
ca: Edita

[ctx: TagCollapsible|]
en: Tag %1
ca: Etiqueta %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Filename
ca: Al nom de fitxer

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Filename
ca: Des del nom de fitxer

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Tag %1
ca: A l'etiqueta %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Tag %1
ca: Des de l'etiqueta %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: TagCollapsible|]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: TagCollapsible|]
en: Remove
ca: Elimina

[ctx: TagCollapsible|]
en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: TagCollapsible|]
en: Deselect All
ca: Desselecciona-ho tot
