kid3 - en to eo translation catalogue (1365 entries)

[ctx: HelpCommand|]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: HelpCommand|]
en: Command name
eo: Komanda nomo

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Overwrite timeout
eo: Anstataŭigi tempotempon

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: QuitCommand|]
en: Quit application
eo: Forlasi aplikaĵon

[ctx: QuitCommand|]
en: The current folder has been modified.
eo: La nuna dosierujo estis modifita.

[ctx: QuitCommand|]
en: Type 'exit force' to quit.
eo: Tajpu 'elirforton' por ĉesi.

[ctx: CdCommand|]
en: Change folder
eo: Ŝanĝi dosierujon

[ctx: CdCommand|]
en: %1 does not exist
eo: %1 ne ekzistas

[ctx: PwdCommand|]
en: Print the filename of the current folder
eo: Presi la dosiernomon de la nuna dosierujo

[ctx: LsCommand|]
en: Folder list
eo: Listo de dosierujoj

[ctx: SaveCommand|]
en: Saves the changed files
eo: Konservas la ŝanĝitajn dosierojn

[ctx: SaveCommand|]
en: Error while writing file:
eo: Eraro dum skribado de dosiero:

[ctx: SelectCommand|]
en: Select file
eo: Elekti dosieron

[ctx: SelectCommand|]
en: %1 not found
eo: %1 ne trovita

[ctx: TagCommand|]
en: Select tag
eo: Elekti etikedon

[ctx: GetCommand|]
en: Get tag frame
eo: Akiri etikedkadron

[ctx: SetCommand|]
en: Set tag frame
eo: Agordi etikedkadron

[ctx: SetCommand|]
en: Could not set "%1" for %2
eo: Ne eblis agordi "%1" por %2

[ctx: RevertCommand|]
en: Revert
eo: Reiri

[ctx: ImportCommand|]
en: Import from file
eo: Importi el dosiero

[ctx: ImportCommand|]
en: File path
eo: Dosiera vojo

[ctx: ImportCommand|]
en: Format name
eo: Formatnomo

[ctx: ImportCommand|]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: ImportCommand|]
en: Extraction
eo: Eltiro

[ctx: ImportCommand|]
en: %1 not found.
eo: %1 ne trovita.

[ctx: ImportCommand|]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: ImportCommand|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Automatic import
eo: Aŭtomata importo

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Profile name
eo: Profila nomo

[ctx: BatchImportCommand|]
en: %1 not found.
eo: %1 ne trovita.

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: AlbumArtCommand|]
en: Download album cover artwork
eo: Elŝuti albumkovrilarton

[ctx: ExportCommand|]
en: Export to file
eo: Eksporti al dosiero

[ctx: ExportCommand|]
en: Format name
eo: Formatnomo

[ctx: ExportCommand|]
en: %1 not found.
eo: %1 ne trovita.

[ctx: ExportCommand|]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: ExportCommand|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: PlaylistCommand|]
en: Create playlist
eo: Krei ludliston

[ctx: PlaylistCommand|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: FilenameFormatCommand|]
en: Apply filename format
eo: Apliki dosiernomformaton

[ctx: TagFormatCommand|]
en: Apply tag format
eo: Apliki etikedformaton

[ctx: TextEncodingCommand|]
en: Apply text encoding
eo: Apliki tekstokodigon

[ctx: RenameDirectoryCommand|]
en: Rename folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Number tracks
eo: Nombraj spuroj

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Track number
eo: Trako nombro

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter name
eo: Nomo de filtrilo

[ctx: FilterCommand|]
en: %1 not found.
eo: %1 ne trovita.

[ctx: FilterCommand|]
en: Available
eo: Disponebla

[ctx: ToId3v24Command|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.4

[ctx: ToId3v23Command|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.3

[ctx: TagToFilenameCommand|]
en: Filename from tag
eo: Dosiernomo el etikedo

[ctx: FilenameToTagCommand|]
en: Tag from filename
eo: Etikedo el dosiernomo

[ctx: TagToOtherTagCommand|]
en: Tag to other tag
eo: Etikedi al alia etikedo

[ctx: CopyCommand|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: PasteCommand|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: RemoveCommand|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: ConfigCommand|]
en: Configure Kid3
eo: Agordi Kid3

[ctx: ConfigCommand|]
en: Group.Option Value
eo: Grupo.Opcia Valoro

[ctx: ConfigCommand|]
en: %1 does not exist
eo: %1 ne ekzistas

[ctx: ConfigCommand|]
en: Invalid value %1
eo: Nevalida valoro %1

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Execute command
eo: Efektivigi komandon

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Executable [arguments]
eo: Efektiveblaj [argumentoj]

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Could not execute
eo: Ne eblis plenumi

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'
eo: Nekonata komando '%1'

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Usage:
eo: Uzado:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Parameter
eo: Parametro

[ctx: Kid3Cli|]
en: File path
eo: Dosiera vojo

[ctx: Kid3Cli|]
en: Tag numbers
eo: Etikedaj nombroj

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame name
eo: Kadronomo

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame value
eo: Kadra valoro

[ctx: Kid3Cli|]
en: Format
eo: Formato

[ctx: Kid3Cli|]
en: Command specific
eo: Komando specifa

[ctx: Kid3Cli|]
en: Available Commands
eo: Disponeblaj Komandoj

[ctx: Kid3Cli|]
en: Usage:
eo: Uzado:

[ctx: Kid3Cli|]
en: %1 does not exist
eo: %1 ne ekzistas

[ctx: Kid3Cli|]
en: Error while writing file:
eo: Eraro dum skribado de dosiero:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Unknown command '%1', -h for help.
eo: Nekonata komando '%1', -h por helpo.

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'. Type 'help' for help.
eo: Nekonata komando '%1'. Tajpu 'helpon' por helpo.

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Usage:
eo: Uzado:

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: TextCliFormatter|]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Reading Folder
eo: Leganta Dosierujo

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Started
eo: Komenciĝis

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Querying
eo: Demandado

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Fetching
eo: Alportante

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Data received
eo: Datenoj ricevitaj

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Cover
eo: Kovrilo

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: User Actions
eo: Uzantaj Agoj

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Network
eo: Reto

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Plugins
eo: Kromprogramoj

[ctx: @default|]
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Open files
eo: Malfermi dosierojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a recently used folder
eo: Malfermas lastatempe uzatan dosierujon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
eo: Malfaras la ŝanĝojn de ĉiuj aŭ la elektitaj dosieroj

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Saves the changed files
eo: Konservas la ŝanĝitajn dosierojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Quits the application
eo: Forlasas la aplikaĵon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files
eo: Elekti ĉiujn dosierojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Deselect all files
eo: Malelekti ĉiujn dosierojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find and replace
eo: Trovi kaj anstataŭigi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Shortcuts
eo: Agordi Ŝparvojojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Toolbars
eo: Agordi Ilobretojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
eo: (Mal)ŝaltos la statbreton

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Preferences dialog
eo: Dialogo de Preferoj

[ctx: KdeMainWindow|]
en: O&pen Folder...
eo: Malfermi &dosierujon...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a folder
eo: Malfermas dosierujon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Re&load
eo: Reŝar&gi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reload folder
eo: Reŝargi dosierujon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Unload
eo: Malŝargi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Import...
eo: &Importi...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from file or clipboard
eo: Importi el dosiero aŭ tondujo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1...
eo: Importi el %1...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1
eo: Importi el %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags...
eo: Importi el Etikedoj...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags
eo: Importi el Etikedoj

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic I&mport...
eo: Aŭtomata I&importo...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic import
eo: Aŭtomata importo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
eo: &Foliumi Kovrilarton...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Browse album cover artwork
eo: Foliumi albumkovraĵartojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Export...
eo: &Eksporti...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Export to file or clipboard
eo: Eksporti al dosiero aŭ tondujo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Create Playlist...
eo: &Krei Ludliston...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Create M3U Playlist
eo: Krei M3U Ludliston

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Filename Format
eo: Apliki &Dosiernomo Formaton

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Filename Format
eo: Apliki Dosiernomo-Formato

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Tag Format
eo: Apliki &Etikedan Formaton

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Tag Format
eo: Apliki Etikedan Formaton

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
eo: Apliki Tekston &Kodigon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text Encoding
eo: Apliki Tekstan Kodigon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename Folder...
eo: &Renomi Dosierujon...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Rename Folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Number Tracks...
eo: &Nombro-Spuroj...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Number Tracks
eo: Nombraj Trakoj

[ctx: KdeMainWindow|]
en: F&ilter...
eo: F&filtri...

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.&4

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.4

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.&3

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.3

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Play
eo: &Ludi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show &Picture
eo: Montri &Bildon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show Picture
eo: Montri Bildon

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
eo: Aŭtomata &Kaŝi Etikedojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto Hide Tags
eo: Aŭtomate Kaŝi Etikedojn

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select All in &Folder
eo: Elekti Ĉion en &Dosierujo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files in the current folder
eo: Elekti ĉiujn dosierojn en la nuna dosierujo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Invert Selection
eo: &Inverti Elekton

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Previous File
eo: &Antaŭa Dosiero

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select previous file
eo: Elekti antaŭan dosieron

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Next File
eo: &Sekva Dosiero

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select next file
eo: Elekti sekvan dosieron

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Tag %1
eo: El etikedo %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Filename
eo: De Dosiernomo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Focus
eo: Fokuso

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Frames:
eo: Kadroj:

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: File List
eo: Dosierlisto

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename
eo: &Renomi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Move to Trash
eo: &Movi al rubujo

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Folder List
eo: Leterujolisto

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Section
eo: Sekcio

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Player
eo: Ludanto

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure - Kid3
eo: Agordi - Kid3

[ctx: @default|]
en: &Yes
eo: &Jes

[ctx: @default|]
en: &No
eo: &Ne

[ctx: @default|]
en: folder to open
eo: dosierujo por malfermi

[ctx: @default|]
en: Audio Tag Editor
eo: Aŭdio-Etikedredaktilo

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Back
eo: &Reen

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Forward
eo: An&taŭen

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Find:
eo: &Trovi:

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Previous
eo: Trovi Antaŭan

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Next
eo: Trovi sekvan

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Tags
eo: E&tikedoj

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Files
eo: &Dosieroj

[ctx: ConfigDialog|]
en: &User Actions
eo: &Uzantaj Agoj

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Network
eo: &Reto

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Plugins
eo: Krom&programoj

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Keyboard Shortcuts
eo: &Klavaraj ŝparvojoj

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Language
eo: &Lingvo

[ctx: ConfigDialog|]
en: System
eo: Sistemo

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom app&lication font
eo: Uzi propran ap&likaĵan tiparon

[ctx: ConfigDialog|]
en: A&pplication Font...
eo: A&plika tiparo...

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom application &style
eo: Uzi propran aplikaĵan &stilon

[ctx: ConfigDialog|]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use native system file &dialogs
eo: Uzi denaskan sisteman dosieron &dialogojn

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Appearance
eo: &Apero

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: ConfigDialog|]
en: Restore Defaults
eo: Restaŭri defaŭltojn

[ctx: ConfigDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: ConfigDialog|]
en: The keyboard shortcut '%1' is already assigned to '%2'.
eo: La klavkomando '%1' jam estas asignita al '%2'.

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &File
eo: &Dosiero

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open files
eo: Malfermi dosierojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Open...
eo: &Malfermi...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a recently used folder
eo: Malfermas lastatempe uzatan dosierujon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open &Recent
eo: Malfe&rmi lastajn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a folder
eo: Malfermas dosierujon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: O&pen Folder...
eo: Malfermi &dosierujon...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reload folder
eo: Reŝargi dosierujon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&load
eo: Reŝar&gi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Unload
eo: Malŝargi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Saves the changed files
eo: Konservas la ŝanĝitajn dosierojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Save
eo: Kon&servi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
eo: Malfaras la ŝanĝojn de ĉiuj aŭ la elektitaj dosieroj

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&vert
eo: Re&vertigi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from file or clipboard
eo: Importi el dosiero aŭ tondujo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Import...
eo: &Importi...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1
eo: Importi el %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1...
eo: Importi el %1...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags
eo: Importi el Etikedoj

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags...
eo: Importi el Etikedoj...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic import
eo: Aŭtomata importo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic I&mport...
eo: Aŭtomata I&importo...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Browse album cover artwork
eo: Foliumi albumkovraĵartojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
eo: &Foliumi Kovrilarton...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Export to file or clipboard
eo: Eksporti al dosiero aŭ tondujo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Export...
eo: &Eksporti...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Create M3U Playlist
eo: Krei M3U Ludliston

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Create Playlist...
eo: &Krei Ludliston...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Quits the application
eo: Forlasas la aplikaĵon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Quit
eo: &Forlasi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Edit
eo: R&edakti

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files
eo: Elekti ĉiujn dosierojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select &All
eo: Elekti ĉi&ujn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Deselect all files
eo: Malelekti ĉiujn dosierojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Dese&lect
eo: Malŝaltu&elekti

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files in the current folder
eo: Elekti ĉiujn dosierojn en la nuna dosierujo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select All in &Folder
eo: Elekti Ĉion en &Dosierujo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Invert Selection
eo: &Inverti Elekton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select previous file
eo: Elekti antaŭan dosieron

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Previous File
eo: &Antaŭa Dosiero

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select next file
eo: Elekti sekvan dosieron

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Next File
eo: &Sekva Dosiero

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Find...
eo: &Trovi...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find and replace
eo: Trovi kaj anstataŭigi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Replace...
eo: &Anstataŭigi...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Tools
eo: &Iloj

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Filename Format
eo: Apliki Dosiernomo-Formato

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Filename Format
eo: Apliki &Dosiernomo Formaton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Tag Format
eo: Apliki Etikedan Formaton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Tag Format
eo: Apliki &Etikedan Formaton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text Encoding
eo: Apliki Tekstan Kodigon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
eo: Apliki Tekston &Kodigon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Rename Folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename Folder...
eo: &Renomi Dosierujon...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Number Tracks
eo: Nombraj Trakoj

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Number Tracks...
eo: &Nombro-Spuroj...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: F&ilter...
eo: F&filtri...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.&4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.&3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Play
eo: &Ludi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Settings
eo: &Agordoj

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the toolbar
eo: (Mal)ŝaltas la ilobreton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Toolbar
eo: Montri ilobre&ton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
eo: (Mal)ŝaltos la statbreton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show St&atusbar
eo: Montri St&atobreton

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show Picture
eo: Montri Bildon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Picture
eo: Montri &Bildon

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto Hide Tags
eo: Aŭtomate Kaŝi Etikedojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
eo: Aŭtomata &Kaŝi Etikedojn

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure Kid3
eo: Agordi Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Configure Kid3...
eo: &Agordi Kid3...

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 Handbook
eo: Kid3 Manlibro

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 &Handbook
eo: Kid3 &Manlibro

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Kid3
eo: Pri Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &About Kid3
eo: &Pri Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Qt
eo: Pri Qt

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About &Qt
eo: Pri &Qt

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Player
eo: Ludanto

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Tag %1
eo: El etikedo %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Focus
eo: Fokuso

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Filename
eo: De Dosiernomo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: File List
eo: Dosierlisto

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename
eo: &Renomi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Move to Trash
eo: &Movi al rubujo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Folder List
eo: Leterujolisto

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Section
eo: Sekcio

[ctx: Kid3MainWindow|]
en:  [modified]
eo:  [ŝanĝita]

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Audio Tag Editor
eo: Aŭdio-Etikedredaktilo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: License
eo: Permesilo

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure - Kid3
eo: Agordi - Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: User Actions
eo: Uzantaj Agoj

[ctx: @default|]
en: Kid3 Handbook
eo: Kid3 Manlibro

[ctx: RecentFilesMenu|]
en: &Clear List
eo: &Malplenigi Liston

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Clear
eo: Viŝi

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Reset
eo: Restarigi

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Press F2 or double click to edit cell contents.
eo: Premu F2 aŭ duoble alklaku por redakti ĉelan enhavon.

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
eo: Ago

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
eo: Ŝparvojo

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Server
eo: Servilo

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Accuracy
eo: Akurateco

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Standard Tags
eo: Normaj Etikedoj

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Additional Tags
eo: Pliaj Etikedoj

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Cover Art
eo: Kovrilo Arto

[ctx: Kid3Application|]
en: All Supported Files
eo: Ĉiuj Subtenataj Dosieroj

[ctx: @default|]
en: No changes
eo: Neniuj ŝanĝoj

[ctx: @default|]
en: All lowercase
eo: Ĉiuj minuskloj

[ctx: @default|]
en: All uppercase
eo: Ĉiuj majuskloj

[ctx: @default|]
en: First letter uppercase
eo: Unua litero majuskla

[ctx: @default|]
en: All first letters uppercase
eo: Ĉiuj unuaj literoj majuskloj

[ctx: FormatConfig|]
en: None
eo: Neniu

[ctx: StarRatingMappingsModel|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: BatchImporter|]
en: Accuracy
eo: Akurateco

[ctx: BatchImporter|]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: BatchImporter|]
en: Invalid File
eo: Nevalida Dosiero

[ctx: @default|]
en: Data received: %1
eo: Datenoj ricevitaj: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Ready.
eo: Preta.

[ctx: HttpClient|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: HttpClient|]
en: Data received: %1
eo: Datenoj ricevitaj: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Request sent...
eo: Peto sendita...

[ctx: @default|]
en: Title
eo: Titolo

[ctx: @default|]
en: Album
eo: Albumo

[ctx: @default|]
en: Artist
eo: Artisto

[ctx: @default|]
en: Comment
eo: Komento

[ctx: @default|]
en: Year
eo: Jaro

[ctx: @default|]
en: Track
eo: Trako

[ctx: @default|]
en: Genre
eo: Ĝenro

[ctx: @default|]
en: Length
eo: Longo

[ctx: @default|]
en: Drive
eo: Diskingo

[ctx: @default|]
note: %1 is a file name suffix, for example txt
en: %1 File
eo: %1 dosiero

[ctx: @default|]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: @default|]
en: Folder
eo: Dosierujo

[ctx: @default|]
en: Shortcut
eo: Ŝparvojo

[ctx: @default|]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: @default|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: @default|]
en: Filenames
eo: Dosiernomoj

[ctx: @default|]
en: URLs
eo: URL-oj

[ctx: @default|]
en: Folder name
eo: Nomo de dosierujo

[ctx: @default|]
en: Browser
eo: Retumilo

[ctx: @default|]
en: QML base folder
eo: QML-baza dosierujo

[ctx: @default|]
en: Encode as URL
eo: Kodi kiel URL

[ctx: @default|]
en: --- separator ---
eo: --- apartigilo ---

[ctx: @default|]
en: Begin of submenu
eo: Komenco de submenuo

[ctx: @default|]
en: End of submenu
eo: Fino de submenuo

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Confirm
eo: Konfirmi

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Output
eo: Eligo

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Command
eo: Komando

[ctx: @default|]
en: Create folder %1 failed
eo: Krei dosierujon %1 malsukcesis

[ctx: DirRenamer|]
en: Create folder %1 failed
eo: Krei dosierujon %1 malsukcesis

[ctx: @default|]
en: File %1 already exists
eo: Dosiero %1 jam ekzistas

[ctx: @default|]
en: %1 is not a folder
eo: %1 ne estas dosierujo

[ctx: @default|]
en: Rename %1 to %2 failed
eo: Renomi %1 al %2 malsukcesis

[ctx: DirRenamer|]
en: File %1 already exists
eo: Dosiero %1 jam ekzistas

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a folder
eo: %1 ne estas dosierujo

[ctx: DirRenamer|]
en: Rename %1 to %2 failed
eo: Renomi %1 al %2 malsukcesis

[ctx: @default|]
en: %1 already exists
eo: %1 jam ekzistas

[ctx: @default|]
en: %1 is not a file
eo: %1 ne estas dosiero

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 already exists
eo: %1 jam ekzistas

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a file
eo: %1 ne estas dosiero

[ctx: DirRenamer|]
en: New folder name is too different
eo: Nova dosierujo-nomo estas tro malsama

[ctx: @default|]
en: Create folder
eo: Krei dosierujon

[ctx: @default|]
en: Rename folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: @default|]
en: Rename file
eo: Alinomi dosieron

[ctx: @default|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: DownloadClient|]
en: Ready.
eo: Preta.

[ctx: @default|]
en: padding (has no meaning)
eo: remburaĵo (havas neniun signifon)

[ctx: @default|]
en: end of initial silence
eo: fino de komenca silento

[ctx: @default|]
en: intro start
eo: intro komenco

[ctx: @default|]
en: main part start
eo: ĉefa parto komenco

[ctx: @default|]
en: outro start
eo: outro komenco

[ctx: @default|]
en: verse start
eo: verso komenco

[ctx: @default|]
en: refrain start
eo: refreni komenci

[ctx: @default|]
en: interlude start
eo: interludo komenco

[ctx: @default|]
en: theme start
eo: temo komenco

[ctx: @default|]
en: variation start
eo: varia komenco

[ctx: @default|]
en: key change
eo: ŝlosila ŝanĝo

[ctx: @default|]
en: time change
eo: tempoŝanĝo

[ctx: @default|]
en: momentary unwanted noise (Snap, Crackle & Pop)
eo: momenta nedezirata bruo (Snap, Crackle & Pop)

[ctx: @default|]
en: sustained noise
eo: daŭra bruo

[ctx: @default|]
en: sustained noise end
eo: daŭra bruo fino

[ctx: @default|]
en: intro end
eo: intro fino

[ctx: @default|]
en: main part end
eo: ĉefa parto fino

[ctx: @default|]
en: verse end
eo: versofino

[ctx: @default|]
en: refrain end
eo: refren fin

[ctx: @default|]
en: theme end
eo: temo fino

[ctx: @default|]
en: profanity
eo: profanaĵo

[ctx: @default|]
en: profanity end
eo: profanaĵo fino

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 0
eo: ne antaŭdifinita synch 0

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 1
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 1

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 2
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 2

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 3
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 3

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 4
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 4

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 5
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 5

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 6
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 6

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 7
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 7

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 8
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 8

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 9
eo: ne antaŭdifinita sinkronigo 9

[ctx: @default|]
en: not predefined synch A
eo: ne antaŭdifinita synch A

[ctx: @default|]
en: not predefined synch B
eo: ne antaŭdifinita synch B

[ctx: @default|]
en: not predefined synch C
eo: ne antaŭdifinita synch C

[ctx: @default|]
en: not predefined synch D
eo: ne antaŭdifinita synch D

[ctx: @default|]
en: not predefined synch E
eo: ne antaŭdifinita synch E

[ctx: @default|]
en: not predefined synch F
eo: ne antaŭdifinita synch F

[ctx: @default|]
en: audio end (start of silence)
eo: audiofino (komenco de silento)

[ctx: @default|]
en: audio file ends
eo: sondosiero finiĝas

[ctx: @default|]
en: reserved for future use %1
eo: rezervita por estonta uzo %1

[ctx: @default|]
en: Tag 1
eo: Etikedo 1

[ctx: @default|]
en: Tag 2
eo: Etikedo 2

[ctx: @default|]
en: True if strings are equal
eo: Vera se kordoj estas egalaj

[ctx: @default|]
en: True if string contains substring
eo: Vera se ĉeno enhavas subĉenon

[ctx: @default|]
en: True if string matches regexp
eo: Vera se ĉeno kongruas kun regexp

[ctx: @default|]
en: Logical AND
eo: Logika KAJ

[ctx: @default|]
en: Logical OR
eo: Logika AŬ

[ctx: @default|]
en: Logical negation
eo: Logika neado

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Supported Files
eo: Ĉiuj Subtenataj Dosieroj

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: FileSystemModel|]
en: %1 bytes
eo: %1 bajtoj

[ctx: FileSystemModel|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: FileSystemModel|]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: FileSystemModel|Match OS X Finder]
en: Kind
eo: Afabla

[ctx: FileSystemModel|All other platforms]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: FileSystemModel|]
en: Date Modified
eo: Modifdato

[ctx: FileSystemModel|]
en: My Computer
eo: Mia komputilo

[ctx: FileSystemModel|]
en: Computer
eo: Komputilo

[ctx: FrameFieldObject|]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: FrameTableModel|]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: FrameTableModel|]
en: File ID
eo: Dosiera ID

[ctx: FrameTableModel|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: FrameTableModel|]
en: Data
eo: Datumoj

[ctx: Kid3Application|]
en: Saving folder...
eo: Konservante dosierujon...

[ctx: Kid3Application|]
en: Selection
eo: Elekto

[ctx: Kid3Application|]
en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Kind
eo: Afabla

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Date Modified
eo: Modifdato

[ctx: TagSearcher|]
en: Search finished
eo: Serĉo finiĝis

[ctx: TagSearcher|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: TagSearcher|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: TimeEventModel|]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: TimeEventModel|]
en: Event Code
eo: Eventa Kodo

[ctx: TimeEventModel|]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: TrackDataModel|]
en: Track
eo: Trako

[ctx: TrackDataModel|]
en: Absolute path to file
eo: Absoluta vojo al dosiero

[ctx: TrackDataModel|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: TrackDataModel|]
en: Duration
eo: Daŭro

[ctx: TrackDataModel|]
en: Length
eo: Longo

[ctx: @default|]
en: Text Encoding
eo: Teksta Kodado

[ctx: @default|]
en: Text
eo: Teksto

[ctx: @default|]
en: Data
eo: Datumoj

[ctx: @default|]
en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @default|]
en: Owner
eo: Posedanto

[ctx: @default|]
en: Email
eo: Retpoŝto

[ctx: @default|]
en: Rating
eo: Taksado

[ctx: @default|]
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: @default|]
en: Picture Type
eo: Bilda Tipo

[ctx: @default|]
en: Image format
eo: Bildformato

[ctx: @default|]
en: Mimetype
eo: Mimetipo

[ctx: @default|]
en: Counter
eo: Nombrilo

[ctx: @default|]
en: Identifier
eo: Identigilo

[ctx: @default|]
en: Volume Adjustment
eo: Laŭteco-Alĝustigo

[ctx: @default|]
en: Number of Bits
eo: Nombro de Bitoj

[ctx: @default|]
en: Volume Change Right
eo: Laŭteco Ŝanĝo Dekstre

[ctx: @default|]
en: Volume Change Left
eo: Laŭteco Ŝanĝo Maldekstre

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Right
eo: Pinta Laŭteco Dekstra

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Left
eo: Pinta Laŭteco Maldekstre

[ctx: @default|]
en: Timestamp Format
eo: Tempostampo Formato

[ctx: @default|]
en: Content Type
eo: Enhavo Tipo

[ctx: @default|]
en: Price
eo: Prezo

[ctx: @default|]
en: Date
eo: Dato

[ctx: @default|]
en: Seller
eo: Vendisto

[ctx: @default|]
en: Other
eo: Alia

[ctx: @default|]
en: MPEG frames as unit
eo: MPEG-kadroj kiel unuo

[ctx: @default|]
en: Milliseconds as unit
eo: Milisekundoj kiel unuo

[ctx: @default|]
en: Lyrics
eo: Kantotekstoj

[ctx: @default|]
en: Text transcription
eo: Transskribo de teksto

[ctx: @default|]
en: Movement/part name
eo: Movado/partnomo

[ctx: @default|]
en: Events
eo: Eventoj

[ctx: @default|]
en: Chord
eo: Akordo

[ctx: @default|]
en: Trivia/pop up
eo: Trivialaĵoj/pop up

[ctx: @default|]
en: Track Number
eo: Voja Nombro

[ctx: @default|]
en: Album Artist
eo: Albumartisto

[ctx: @default|]
en: Arranger
eo: Aranĝanto

[ctx: @default|]
en: Author
eo: Aŭtoro

[ctx: @default|]
en: Catalog Number
eo: Katalogo-Numero

[ctx: @default|]
en: Compilation
eo: Kompilo

[ctx: @default|]
en: Composer
eo: Komponisto

[ctx: @default|]
en: Conductor
eo: Direktoro

[ctx: @default|]
en: Copyright
eo: Kopirajto

[ctx: @default|]
en: Disc Number
eo: Disko-Numero

[ctx: @default|]
en: Encoded-by
eo: Kodita-de

[ctx: @default|]
en: Encoder Settings
eo: Kodigilo-Agordoj

[ctx: @default|]
en: Encoding Time
eo: Kododa Tempo

[ctx: @default|]
en: Grouping
eo: Grupiĝo

[ctx: @default|]
en: Initial Key
eo: Komenca Ŝlosilo

[ctx: @default|]
en: Lyricist
eo: Lirikisto

[ctx: @default|]
en: Media
eo: Komunikaĵoj

[ctx: @default|]
en: Mood
eo: Humoro

[ctx: @default|]
en: Original Album
eo: Origina Albumo

[ctx: @default|]
en: Original Artist
eo: Origina Artisto

[ctx: @default|]
en: Original Date
eo: Originala Dato

[ctx: @default|]
en: Performer
eo: Prezentisto

[ctx: @default|]
en: Picture
eo: Bildo

[ctx: @default|]
en: Publisher
eo: Publikisto

[ctx: @default|]
en: Release Country
eo: Eldonlando

[ctx: @default|]
en: Remixer
eo: Remiksilo

[ctx: @default|]
en: Sort Album
eo: Ordigi Albumon

[ctx: @default|]
en: Sort Album Artist
eo: Ordigi Albumo-Artisto

[ctx: @default|]
en: Sort Artist
eo: Ordigi Artiston

[ctx: @default|]
en: Sort Composer
eo: Ordigi Komponisto

[ctx: @default|]
en: Sort Name
eo: Ordigi Nomon

[ctx: @default|]
en: Subtitle
eo: Subtitolo

[ctx: @default|]
en: Website
eo: Retejo

[ctx: @default|]
en: WWW Audio File
eo: WWW Sondosiero

[ctx: @default|]
en: WWW Audio Source
eo: WWW Sonfonto

[ctx: @default|]
en: Release Date
eo: Eldondato

[ctx: @default|]
en: Work
eo: Laboro

[ctx: @default|]
en: Audio Encryption
eo: Aŭda Ĉifrado

[ctx: @default|]
en: Audio Seek Point
eo: Sona Serĉpunkto

[ctx: @default|]
en: Chapter
eo: Ĉapitro

[ctx: @default|]
en: Commercial
eo: Komerca

[ctx: @default|]
en: Table of Contents
eo: Enhavtabelo

[ctx: @default|]
en: Encryption Method
eo: Ĉifrada Metodo

[ctx: @default|]
en: Equalization
eo: Egaligo

[ctx: @default|]
en: Event Timing Codes
eo: Eventaj Tempokodoj

[ctx: @default|]
en: General Object
eo: Ĝenerala Objekto

[ctx: @default|]
en: Group Identification
eo: Grupo Identigo

[ctx: @default|]
en: Linked Information
eo: Ligitaj Informoj

[ctx: @default|]
en: Music CD Identifier
eo: Muzika KD-Identigilo

[ctx: @default|]
en: MPEG Lookup Table
eo: MPEG Serĉtabelo

[ctx: @default|]
en: Movement Number
eo: Movada Nombro

[ctx: @default|]
en: Movement Name
eo: Movada Nomo

[ctx: @default|]
en: Ownership
eo: Posedo

[ctx: @default|]
en: Play Counter
eo: Luda Nombrilo

[ctx: @default|]
en: Podcast
eo: Podkasto

[ctx: @default|]
en: Popularimeter
eo: Popularimetro

[ctx: @default|]
en: Position Synchronisation
eo: Pozicia Sinkronigo

[ctx: @default|]
en: Private
eo: Privata

[ctx: @default|]
en: Recommended Buffer Size
eo: Rekomendita Buffer Grandeco

[ctx: @default|]
en: Reverb
eo: Reverbo

[ctx: @default|]
en: Seek
eo: Serĉi

[ctx: @default|]
en: Signature
eo: Subskribo

[ctx: @default|]
en: Synchronized Lyrics
eo: Sinkronigita Kantoteksto

[ctx: @default|]
en: Synchronized Tempo Codes
eo: Sinkronigitaj Taktokodoj

[ctx: @default|]
en: Podcast Category
eo: Podkasto Kategorio

[ctx: @default|]
en: Podcast Description
eo: Podkasto Priskribo

[ctx: @default|]
en: Playlist Delay
eo: Ludlisto Prokrasto

[ctx: @default|]
en: Original Release Time
eo: Origina Eldontempo

[ctx: @default|]
en: Recording Time
eo: Registrada Tempo

[ctx: @default|]
en: Release Time
eo: Tempo de Liberigo

[ctx: @default|]
en: File Type
eo: Dosiertipo

[ctx: @default|]
en: Podcast Identifier
eo: Podkasto-Identigilo

[ctx: @default|]
en: Time
eo: Tempo

[ctx: @default|]
en: Podcast Keywords
eo: Podkastaj Ŝlosilvortoj

[ctx: @default|]
en: Original Filename
eo: Origina Dosiernomo

[ctx: @default|]
en: File Owner
eo: Dosierposedanto

[ctx: @default|]
en: Produced Notice
eo: Produktita Avizo

[ctx: @default|]
en: Recording Date
eo: Dato de Registrado

[ctx: @default|]
en: Radio Station Name
eo: Nomo de Radiostacio

[ctx: @default|]
en: Radio Station Owner
eo: Posedanto de Radiostacio

[ctx: @default|]
en: Size
eo: Grandeco

[ctx: @default|]
en: User-defined Text
eo: Uzant-difinita Teksto

[ctx: @default|]
en: Unique File Identifier
eo: Unika Dosieridentigilo

[ctx: @default|]
en: Terms of Use
eo: Kondiĉoj de Uzado

[ctx: @default|]
en: Commercial URL
eo: Komerca URL

[ctx: @default|]
en: Copyright URL
eo: Kopirajto URL

[ctx: @default|]
en: Podcast Feed
eo: Podkasto Fluo

[ctx: @default|]
en: Official Radio Station
eo: Oficiala Radiostacio

[ctx: @default|]
en: Payment
eo: Pagado

[ctx: @default|]
en: Official Publisher
eo: Oficiala Eldonisto

[ctx: @default|]
en: User-defined URL
eo: Uzant-difinita URL

[ctx: @default|]
en: Contact
eo: Kontakto

[ctx: @default|]
en: Total Discs
eo: Tutaj Diskoj

[ctx: @default|]
en: Encoder
eo: Enkodilo

[ctx: @default|]
en: Encoding
eo: Kodoprezento

[ctx: @default|]
en: Engineer
eo: Inĝeniero

[ctx: @default|]
en: Ensemble
eo: Ensemblo

[ctx: @default|]
en: Guest Artist
eo: Gastartisto

[ctx: @default|]
en: Label
eo: Etikedo

[ctx: @default|]
en: Label Number
eo: Etikedo Nombro

[ctx: @default|]
en: License
eo: Permesilo

[ctx: @default|]
en: Location
eo: Loko

[ctx: @default|]
en: Opus
eo: Verko

[ctx: @default|]
en: Organization
eo: Organizaĵo

[ctx: @default|]
en: Part Number
eo: Parta Nombro

[ctx: @default|]
en: Producer
eo: Faristo

[ctx: @default|]
en: Product Number
eo: Produkta Nombro

[ctx: @default|]
en: Total Tracks
eo: Totalaj Trakoj

[ctx: @default|]
en: Version
eo: Versio

[ctx: @default|]
en: Volume
eo: Laŭteco

[ctx: @default|]
en: Original Lyricist
eo: Origina Lirikisto

[ctx: @default|]
en: User Rating
eo: Taksado de uzantoj

[ctx: @default|]
en: Account Type
eo: Konto Tipo

[ctx: @default|]
en: Purchase Account
eo: Aĉeta Konto

[ctx: @default|]
en: Artist ID
eo: Artista ID

[ctx: @default|]
en: Category
eo: Kategorio

[ctx: @default|]
en: Catalog ID
eo: Katalogo ID

[ctx: @default|]
en: Genre ID
eo: Ĝenra ID

[ctx: @default|]
en: Keyword
eo: Ŝlosilvorto

[ctx: @default|]
en: Long Description
eo: Longa Priskribo

[ctx: @default|]
en: Purchase Date
eo: Aĉeta Dato

[ctx: @default|]
en: Rating/Advisory
eo: Taksado/Konsilado

[ctx: @default|]
en: Country Code
eo: Landokodo

[ctx: @default|]
en: Sort Show
eo: Ordigi Montri

[ctx: @default|]
en: Media Type
eo: Papertipo

[ctx: @default|]
en: TV Episode
eo: Televida Epizodo

[ctx: @default|]
en: TV Episode Number
eo: Televida Epizoda Numero

[ctx: @default|]
en: TV Network Name
eo: Televida Reto Nomo

[ctx: @default|]
en: TV Show Name
eo: Televidspektaklo Nomo

[ctx: @default|]
en: TV Season
eo: Televida Sezono

[ctx: @default|]
en: Movement Count
eo: Movado-kalkulo

[ctx: @default|]
en: Show Work & Movement
eo: Montri Laboron kaj Movadon

[ctx: @default|]
en: Podcast URL
eo: Podkasta URL

[ctx: @default|]
en: Podcast GUID
eo: Podkasto GUID

[ctx: @default|]
en: Composer ID
eo: Komponisto ID

[ctx: @default|]
en: Chapters
eo: Ĉapitroj

[ctx: @default|]
en: Archival Location
eo: Arkiva Loko

[ctx: @default|]
en: Commissioned
eo: Komisiita

[ctx: @default|]
en: Cropped
eo: Tondita

[ctx: @default|]
en: Dimensions
eo: Dimensioj

[ctx: @default|]
en: Dots Per Inch
eo: Punktoj por Colo

[ctx: @default|]
en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

[ctx: @default|]
en: Lightness
eo: Heleco

[ctx: @default|]
en: Number of Colors
eo: Nombro de Koloroj

[ctx: @default|]
en: Subject
eo: Temo

[ctx: @default|]
en: Sharpness
eo: Akreco

[ctx: @default|]
en: Source Form
eo: Fonta Formo

[ctx: @default|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: @default|]
en: Tag 1 and Tag 2
eo: Etikedo 1 kaj Etikedo 2

[ctx: @default|]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: @default|]
en: Prepend t1/append t2 if not empty
eo: Antaŭmeti t1/aldoni t2 se ne estas malplena

[ctx: @default|]
en: Truncated
eo: Detranĉita

[ctx: @default|]
en: Size is too large
eo: Grando estas tro granda

[ctx: @default|]
en: Must be unique
eo: Devas esti unika

[ctx: @default|]
en: New line is forbidden
eo: Nova linio estas malpermesita

[ctx: @default|]
en: Carriage return is forbidden
eo: Reveno de kaleŝo estas malpermesita

[ctx: @default|]
en: Owner must be non-empty
eo: Posedanto devas esti nemalplena

[ctx: @default|]
en: Must be numeric
eo: Devas esti numera

[ctx: @default|]
en: Must be numeric or number/total
eo: Devas esti nombra aŭ nombro/totala

[ctx: @default|]
en: Format is DDMM
eo: Formato estas DDMM

[ctx: @default|]
en: Format is HHMM
eo: Formato estas HHMM

[ctx: @default|]
en: Format is YYYY
eo: Formato estas YYYY

[ctx: @default|]
en: Must begin with a year and a space character
eo: Devas komenci per jaro kaj spaca signo

[ctx: @default|]
en: Must be ISO 8601 date/time
eo: Devas esti ISO 8601 dato/tempo

[ctx: @default|]
en: Must be musical key, 3 characters, A-G, b, #, m, o
    or Camelot wheel value 1A-12A, 1B-12B
eo: Devas esti muzika tonalo, 3 signoj, A-G, b, #, m, o
    aŭ Camelot-rada valoro 1A-12A, 1B-12B

[ctx: @default|]
en: Must have ISO 639-2 language code, 3 lowercase characters
eo: Devas havi ISO 639-2-lingvan kodon, 3 minusklojn

[ctx: @default|]
en: Must be ISRC code, 12 characters
eo: Devas esti ISRC-kodo, 12 signoj

[ctx: @default|]
en: Must be list of strings separated by '|'
eo: Devas esti listo de ĉenoj apartigitaj per '|'

[ctx: @default|]
en: Has excess white space
eo: Havas troan blankan spacon

[ctx: @default|]
en: 32x32 pixels PNG file icon
eo: 32x32 rastrumeroj PNG-dosierpiktogramo

[ctx: @default|]
en: Other file icon
eo: Alia dosiera piktogramo

[ctx: @default|]
en: Cover (front)
eo: Kovrilo (antaŭa)

[ctx: @default|]
en: Cover (back)
eo: Kovrilo (dorso)

[ctx: @default|]
en: Leaflet page
eo: Foliopaĝo

[ctx: @default|]
en: Lead artist/lead performer/soloist
eo: Ĉefartisto/ĉefprezentisto/solisto

[ctx: @default|]
en: Artist/performer
eo: Artisto/prezentisto

[ctx: @default|]
en: Band/Orchestra
eo: Grupo/Orkestro

[ctx: @default|]
en: Lyricist/text writer
eo: Lirikisto/tekstverkisto

[ctx: @default|]
en: Recording Location
eo: Registrada Loko

[ctx: @default|]
en: During recording
eo: Dum registrado

[ctx: @default|]
en: During performance
eo: Dum prezentado

[ctx: @default|]
en: Movie/video screen capture
eo: Filmo/video-ekrankapto

[ctx: @default|]
en: A bright coloured fish
eo: Helkolora fiŝo

[ctx: @default|]
en: Illustration
eo: Ilustraĵo

[ctx: @default|]
en: Band/artist logotype
eo: Band/artisto-logotipo

[ctx: @default|]
en: Publisher/Studio logotype
eo: Eldonisto/Studio-logotipo

[ctx: @default|]
en: Absolute path to file
eo: Absoluta vojo al dosiero

[ctx: @default|]
en: Modification date
eo: Dato de modifado

[ctx: @default|]
en: Creation date
eo: Kreodato

[ctx: @default|]
en: Directory name
eo: Dosierujo nomo

[ctx: @default|]
en: Number of tracks
eo: Nombro de spuroj

[ctx: @default|]
en: Extension
eo: Etendaĵo

[ctx: @default|]
en: Bitrate
eo: Bitrapideco

[ctx: @default|]
en: Channels
eo: Kanaloj

[ctx: @default|]
en: Codec
eo: Kodeko

[ctx: @default|]
en: Marked
eo: Markita

[ctx: @default|]
en: Escape for HTML
eo: Eskapi por HTML

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Automatic Import
eo: Aŭtomata Importo

[ctx: BatchImportDialog|]
en: D&estination:
eo: D&celloko:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Profile:
eo: &Profilo:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: BatchImportDialog|]
en: New
eo: Nova

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Reading Folder
eo: Leganta Dosierujo

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Started
eo: Komenciĝis

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Querying
eo: Demandado

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Fetching
eo: Alportante

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Data received
eo: Datenoj ricevitaj

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Cover
eo: Kovrilo

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: BatchImportDialog|]
en: A&bort
eo: A&bortigi

[ctx: BatchImportDialog|]
en: S&tart
eo: S&start

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: Import Source
eo: Import Fonto

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Server:
eo: &Servilo:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Accuracy:
eo: &Akurateco:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Standard Tags
eo: &Normaj Etikedoj

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Additional Tags
eo: &Pliaj Etikedoj

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: C&over Art
eo: C&over Arto

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Browse Cover Art
eo: Foliumi Kovrilarton

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Artist/Album
eo: &Artisto/Albumo

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Source
eo: &Fonto

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &URL extraction
eo: &URL-eltiro

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Match
eo: Kongruo

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Picture URL
eo: Bilda URL

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Browse
eo: &Foliumi

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Click Browse to start
eo: Klaku Foliumi por komenci

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Then drag the picture from the browser to Kid3.
eo: Tiam trenu la bildon de la retumilo al Kid3.

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark truncated fields
eo: &Marki detranĉitajn kampojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding:
eo: Teksto &kodigo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use &track/total number of tracks format
eo: Uzi &trakon/tutan nombron da trakoj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track number &digits:
eo: Traknumeraj &ciferoj:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Genre as text instead of numeric string
eo: &Ĝenro kiel teksto anstataŭ nombra ĉeno

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &WAV files with lowercase id3 chunk
eo: &WAV-dosieroj kun minuskla id3-peco

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mar&k standard violations
eo: Mark&k normaj malobservoj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Version used for new tags:
eo: &Versio uzata por novaj etikedoj:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Co&mment field name:
eo: Ko&menta kamponomo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Picture field name:
eo: &Bilda kamponomo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Picture
eo: Bildo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mark if &larger than (bytes):
eo: Marki se &pli granda ol (bajtoj):

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show only custom genres
eo: &Montri nur proprajn ĝenrojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Cu&stom Genres
eo: Pro&praj Ĝenroj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Custom F&rames
eo: Propraj Kad&roj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use drag and drop to reorder the items
eo: Uzi treni kaj faligi por reordigi la erojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Quick Access Frames
eo: Rapid-Aliraj Kadro&j

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track nu&mber field name:
eo: Kamponomo de traknu&mero:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Tag Format
eo: &Etikedo Formato

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Rating
eo: Taksado

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &1
eo: Etikedo &1

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &2
eo: Etikedo &2

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &3
eo: Etikedo &3

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: All Ta&gs
eo: Ĉiuj Ta&gs

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Startup
eo: Ekfunkciigo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Load last-opened files
eo: &Ŝargi la laste malfermitajn dosierojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Preserve file timestamp
eo: &Konservi dosieran tempomarkon

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark changes
eo: &Marki ŝanĝojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: F&ilename for cover:
eo: F&ilnomo por kovrilo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding (Export, Playlist):
eo: Teksto &kodigo (Eksporto, Ludlisto):

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: File List
eo: Dosierlisto

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filte&r:
eo: Filtri&r:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Inclu&de folders:
eo: Inkluzivigi &dosierujojn:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: E&xclude folders:
eo: Malinklu&zivigi dosierujojn:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show hidden files
eo: Montri ka&ŝitajn dosierojn

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Format
eo: Formato

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from tag
eo: Dosiernomo el etikedo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from filename
eo: Etikedo el dosiernomo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Playlist
eo: Ludlisto

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Filename Format
eo: &Dosiernomo Formato

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from Tag
eo: Dosiernomo de Tag

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from Filename
eo: Etikedo el Dosiernomo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Browser
eo: Retumilo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Web &browser:
eo: &Retumilo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Context &Menu Commands
eo: Kuntekstaj &Menuaj Komandoj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Play on double click
eo: &Ludi per duobla klako

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Select file on play
eo: &Selekti dosieron dum ludado

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&udio output:
eo: A&ŭd-eligo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: System
eo: Sistemo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy
eo: Prokurilo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Proxy:
eo: &Prokurilo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Use authentication with proxy
eo: &Uzi aŭtentikigon kun prokurilo

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy user &name:
eo: Prokura uzanto &nomo:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy pass&word:
eo: Prokura pasvorto&vorto:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Metadata Plugins && Priority
eo: &Metadatumaj Kromaĵoj && Prioritato

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&vailable Plugins
eo: A&disponeblaj Kromaĵoj

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Changes take only effect after a restart!
eo: Ŝanĝoj efektiviĝas nur post rekomenco!

[ctx: @default|]
en: Images
eo: Bildoj

[ctx: @default|]
en: All Files
eo: Ĉiuj dosieroj

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: From Clip&board
eo: El Clip&tabulo

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &To Clipboard
eo: En&poŝigu

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Import...
eo: &Importi...

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Export...
eo: &Eksporti...

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &View...
eo: &Vidi...

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: ExportDialog|]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: ExportDialog|]
en: &Format:
eo: &Formato:

[ctx: ExportDialog|]
en: H&eader:
eo: H&gvidilo:

[ctx: ExportDialog|]
en: &Tracks:
eo: &Trakoj:

[ctx: ExportDialog|]
en: F&ooter:
eo: Piedlini&o:

[ctx: ExportDialog|]
en: To F&ile...
eo: Al Dos&iero...

[ctx: ExportDialog|]
en: To Clip&board
eo: Al Ton&dujo

[ctx: ExportDialog|]
en: &Source:
eo: &Fonto:

[ctx: ExportDialog|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: ExportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: ExportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: ExportDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: ExportDialog|]
en: File Error
eo: Dosiera Eraro

[ctx: ExportDialog|]
en: Error while writing file:
eo: Eraro dum skribado de dosiero:

[ctx: FilterDialog|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: FilterDialog|]
en: &Preview
eo: &Antaŭrigardo

[ctx: FilterDialog|]
en: &Filter:
eo: &Filtrilo:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Expression:
eo: &Esprimo:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: FilterDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: FilterDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: FilterDialog|]
en: Started
eo: Komenciĝis

[ctx: FilterDialog|]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: FilterDialog|]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: FilterDialog|]
en: A&bort
eo: A&bortigi

[ctx: FilterDialog|]
en: &Apply
eo: &Apliki

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find and Replace
eo: Trovi kaj Anstataŭigi

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: F&ind:
eo: Trov&i:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Find
eo: &Trovi

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Re&place:
eo: Anstataŭigi:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Replace
eo: &Anstataŭigi

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Replace &all
eo: Anstataŭigi &ĉion

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Options
eo: Elektebloj

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Match case
eo: Kongrui &usklecon

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Backwards
eo: &Malantaŭen

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Regular &expression
eo: Regula &esprimo

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Tags
eo: E&tikedoj

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Select a&ll
eo: E&lekti ĉiujn

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find
eo: Trovi

[ctx: ImportDialog|]
en: Accuracy:
eo: Precizeco:

[ctx: ImportDialog|]
en: Cover Art:
eo: Kovrilo:

[ctx: ImportDialog|]
en: From F&ile/Clipboard...
eo: El F&ilo/Tondujo...

[ctx: ImportDialog|]
en: From T&ags...
eo: De T&ags...

[ctx: ImportDialog|]
en: &From Server...
eo: &De Servilo...

[ctx: ImportDialog|]
en: D&estination:
eo: D&celloko:

[ctx: ImportDialog|]
en: Revert
eo: Reiri

[ctx: ImportDialog|]
en: Check maximum allowable time &difference (sec):
eo: Kontroli maksimume permeseblan tempon kaj &diferencon (sek):

[ctx: ImportDialog|]
en: Match with:
eo: Kongruo kun:

[ctx: ImportDialog|]
en: &Length
eo: &Longeco

[ctx: ImportDialog|]
en: &Title
eo: &Titolo

[ctx: ImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: ImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: ImportDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: ImportDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Number Tracks
eo: Nombraj Trakoj

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start &number:
eo: Komenca &numero:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Destination:
eo: &Celo:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Reset counter for each folder
eo: &Restarigi nombrilon por ĉiu dosierujo

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Total number of tracks:
eo: &Tumo da trakoj:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create Playlist
eo: Krei Ludliston

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist File Name
eo: Ludlisto Dosiera Nomo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Same as &folder name
eo: Sama kiel nomo de &dosierujo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Format:
eo: &Formato:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create ne&w empty playlist:
eo: Krei no&van malplenan ludliston:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: New
eo: Nova

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Cr&eate in:
eo: Kr&ei en:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Current folder
eo: Nuna dosierujo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Every folder
eo: Ĉiu dosierujo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Top-level folder
eo: Supranivela dosierujo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist Content
eo: Enhavo de Ludlisto

[ctx: PlaylistDialog|]
en: For&mat:
eo: For&mato:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Incl&ude only the selected files
eo: Inkl&uzivi nur la elektitajn dosierojn

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by file &name
eo: Ordigi laŭ dosier&nomo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by &tag field
eo: Ordigi laŭ &etikedkampo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use &relative path for files in playlist
eo: Uzi &relativan vojon por dosieroj en ludlisto

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use full p&ath for files in playlist
eo: Uzi plen&an vojon por dosieroj en ludlisto

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write only &list of files
eo: Skribi nur &liston de dosieroj

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write &info using
eo: Skribi &informojn uzante

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Playlist
eo: Ludlisto

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en:  [modified]
eo:  [ŝanĝita]

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
eo: Ludlisto estis modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: RenDirDialog|]
en: Rename Folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: RenDirDialog|]
en: Format
eo: Formato

[ctx: RenDirDialog|]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: RenDirDialog|]
en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Action:
eo: &Ago:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Source:
eo: &Fonto:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Edit...
eo: R&edakti...

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Format:
eo: &Formato:

[ctx: RenDirDialog|]
en: From:
eo: De:

[ctx: RenDirDialog|]
en: To:
eo: Al:

[ctx: RenDirDialog|]
en: Folder Name from Tag
eo: Dosierujo Nomo de Etikedo

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Find
eo: &Trovi

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Server:
eo: &Servilo:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&GI Path:
eo: C&GI Vojo:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Token:
eo: &Signo:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Standard Tags
eo: &Normaj Etikedoj

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Additional Tags
eo: &Pliaj Etikedoj

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&over Art
eo: C&over Arto

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: ServerImportDialog|]
en: Ready.
eo: Preta.

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Server:
eo: &Servilo:

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Track Title/Artist - Album
eo: Trako Titolo/Artisto - Albumo

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: State
eo: Stato

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &OK
eo: B&one

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Apply
eo: &Apliki

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result
eo: Neniu rezulto

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result selected
eo: Neniu rezulto elektita

[ctx: TagImportDialog|]
en: Import from Tags
eo: Importi el Etikedoj

[ctx: TagImportDialog|]
en: Format:
eo: Formato:

[ctx: TagImportDialog|]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: TagImportDialog|]
en: Extraction:
eo: Eltiro:

[ctx: TagImportDialog|]
en: D&estination:
eo: D&celloko:

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Apply
eo: &Apliki

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: TextImportDialog|]
en: Import from File/Clipboard
eo: Importi el Dosiero/Tondujo

[ctx: TextImportDialog|]
en: Format:
eo: Formato:

[ctx: TextImportDialog|]
en: Header:
eo: Kapo:

[ctx: TextImportDialog|]
en: Tracks:
eo: Trakoj:

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Help
eo: &Helpo

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Save Settings
eo: Kon&servi agordojn

[ctx: TextImportDialog|]
en: From F&ile...
eo: De F&ile...

[ctx: TextImportDialog|]
en: From Clip&board
eo: El Clip&tabulo

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Download
eo: Elŝuti

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Opening folder...
eo: Malferma dosierujo...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Abort
eo: Ĉesigi

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %1 is not writable
eo: %1 ne estas skribebla

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file:
eo: Eraro dum skribado de dosiero:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: File Error
eo: Dosiera Eraro

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
eo: Eraro dum skribado de dosiero. Ĉu vi volas ŝanĝi la permesojn?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La aktuala dosierujo estis modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
eo: Ludlisto estis modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Exiting...
eo: Finante...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n folders | %n folders
eo[0]: %n dosierujoj
eo[1]: %n dosierujoj

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n files | %n files
eo[0]: %n dosieroj
eo[1]: %n dosieroj

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n selected | %n selected
eo[0]: %n elektitaj
eo[1]: %n elektitaj

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Ready.
eo: Preta.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Creating playlist...
eo: Kreante ludliston...

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Files not found
eo: Dosieroj ne trovitaj

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Import
eo: Importi

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while renaming:
eo: Eraro dum renomado:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing directories?
eo: Ĉu reprovi post fermo de dosierujoj?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en:  [filtered %1/%2]
eo:  [filtrita %1/%2]

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Add Frame
eo: Aldoni Kadron

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Select the frame ID
eo: Elekti la kadran ID

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename File
eo: Alinomi dosieron

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Enter new file name:
eo: Enigu novan dosiernomon:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename %1 to %2 failed
eo: Renomi %1 al %2 malsukcesis

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing folders?
eo: Ĉu reprovi post fermo de dosierujoj?

[ctx: @default|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
eo: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiujn %1 erojn al la rubujo?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
eo: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiujn %1 erojn al la rubujo?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move this item to the trash?
eo: Ĉu vi vere volas movi ĉi tiun objekton al la rubujo?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Move to Trash
eo: Movi al Rubujo

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Folder must be empty.
eo: Dosierujo devas esti malplena.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Could not move these files to the Trash
eo: Ne eblis movi ĉi tiujn dosierojn al la Rubujo

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Expand All
eo: Vastigi Ĉion

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A&bort
eo: A&bortigi

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Automatic Column Widths
eo: Aŭtomataj Kolumnaj Larĝoj

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Custom Column Widths
eo: Propraj Kolumnaj Larĝoj

[ctx: FileList|]
en: C&lear
eo: &Vakigi

[ctx: FileList|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: FileList|]
en: &Expand all
eo: &Vastigi ĉion

[ctx: FileList|]
en: &Collapse all
eo: &Malvastigi ĉion

[ctx: FileList|]
en: &Play
eo: &Ludi

[ctx: FileList|]
en: E&dit
eo: R&edakti

[ctx: FileList|]
en: &Open
eo: &Malfermi

[ctx: FileList|]
en: Open Containing &Folder
eo: Mal&fermi Enhavantan Dosierujon

[ctx: FileList|]
en: Execute
eo: Plenumi

[ctx: FileList|]
en: Could not execute
eo: Ne eblis plenumi

[ctx: Kid3Form|]
en: Name:
eo: Nomo:

[ctx: Kid3Form|]
en: Format:
eo: Formato:

[ctx: Kid3Form|]
en: From:
eo: De:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename from Tag %1
eo: Dosiernomo el etikedo %1

[ctx: Kid3Form|]
en: To:
eo: Al:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1 from Filename
eo: Etikedo %1 el Dosiernomo

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag &%1
eo: Etikedo &%1

[ctx: Kid3Form|]
en: From Tag %1
eo: El etikedo %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: Kid3Form|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: Kid3Form|]
en: From
eo: De

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename
eo: Dosiernomo

[ctx: Kid3Form|]
en: To
eo: Al

[ctx: Kid3Form|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: Kid3Form|]
en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: Kid3Form|]
en: Add...
eo: Aldoni...

[ctx: Kid3Form|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: SectionActions|]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: SectionActions|]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: SectionActions|]
en: Transfer
eo: Translokigo

[ctx: SectionActions|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: SectionActions|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: SectionActions|]
en: Remove
eo: Forigi

[ctx: SectionActions|]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: SectionActions|]
en: Add
eo: Aldoni

[ctx: SectionActions|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: SectionActions|]
en: Open Parent Folder
eo: Malfermi Gepatran Dosierujon

[ctx: SectionActions|]
en: Open Current Folder
eo: Malfermi Nunan Dosierujon

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Add...
eo: &Aldoni...

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Up
eo: Movi S&upren

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Down
eo: Mo&vi Malsupren

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Edit...
eo: R&edakti...

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Remove
eo: Fo&rigi

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start time
eo: Komenca tempo

[ctx: ChapterEditor|]
en: End time
eo: Fintempo

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start offset
eo: Komenca deŝovo

[ctx: ChapterEditor|]
en: End offset
eo: Fini deŝovon

[ctx: ConfigTable|]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: ConfigTable|]
en: &Insert row
eo: Enmet&i vicon

[ctx: ConfigTable|]
en: &Delete row
eo: &Forigi vicon

[ctx: ConfigTable|]
en: &Clear row
eo: &Forigi vicon

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Use for playlist and folder names
eo: Uzi por ludlisto kaj dosierujo-nomoj

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Maximum length:
eo: Maksimuma longo:

[ctx: FormatBox|]
en: Automatically apply format
eo: Aŭtomate apliki formaton

[ctx: FormatBox|]
en: String replacement:
eo: Anstataŭigo de kordoj:

[ctx: FormatBox|]
en: From
eo: De

[ctx: FormatBox|]
en: To
eo: Al

[ctx: FormatBox|]
en: Case conversion:
eo: Kazkonverto:

[ctx: FormatBox|]
en: Locale:
eo: Loko:

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Remove
eo: Fo&rigi

[ctx: FormatListEdit|]
en: New
eo: Nova

[ctx: FrameTable|]
en: WWW Audio Source
eo: WWW Sonfonto

[ctx: FrameTable|]
en: &Select all
eo: &Selekti ĉiujn

[ctx: FrameTable|]
en: &Deselect all
eo: &Malelekti ĉion

[ctx: ImageViewer|]
en: View Picture
eo: Vidi Bildon

[ctx: ImageViewer|]
en: &Close
eo: &Fermi

[ctx: PictureLabel|]
en: Previous
eo: Antaŭa

[ctx: PictureLabel|]
en: Next
eo: Sekva

[ctx: @default|]
en: Drag album
    artwork
    here
eo: Trenu albuman
    artverkaĵon
    tien ĉi

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play
eo: Ludi

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

[ctx: PlayToolBar|]
en: Stop playback
eo: Halti la ludadon

[ctx: PlayToolBar|]
en: Previous Track
eo: Antaŭa trako

[ctx: PlayToolBar|]
en: Next Track
eo: Sekva trako

[ctx: PlayToolBar|]
en: Close
eo: Fermi

[ctx: PlayToolBar|]
en: Mute
eo: Silentigi

[ctx: PlayToolBar|]
en: Volume: %1%
eo: Laŭteco: %1%

[ctx: ProgressWidget|]
en: &Cancel
eo: &Nuligi

[ctx: StringListEdit|]
en: Add Item
eo: Aldoni Eron

[ctx: StringListEdit|]
en: Edit Item
eo: Redakti Eron

[ctx: SubframesEditor|]
en: Edit...
eo: Redakti...

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add...
eo: Aldoni...

[ctx: SubframesEditor|]
en: Delete
eo: Forigi

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add Frame
eo: Aldoni Kadron

[ctx: SubframesEditor|]
en: Select the frame ID
eo: Elekti la kadran ID

[ctx: TableModelEdit|]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Top level
eo: Plej alta nivelo

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Ordered
eo: Ordonita

[ctx: TagFormatBox|]
en: Validation
eo: Valido

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add
eo: &Aldoni

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete
eo: &Forigi

[ctx: TimeEventEditor|]
en: From Clip&board
eo: El Clip&tabulo

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Import...
eo: &Importi...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Export...
eo: &Eksporti...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Help
eo: Helpo

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Events
eo: Eventoj

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Lyrics
eo: Kantotekstoj

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Offset
eo: Deŝovo

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Milliseconds
eo: Milisekundoj

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Insert row
eo: Enmet&i vicon

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete rows
eo: &Forigi vicojn

[ctx: TimeEventEditor|]
en: C&lear
eo: &Vakigi

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add offset...
eo: &Aldoni deŝovon...

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Seek to position
eo: &Serĉi al pozicio

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Unrecognized
eo: Nerekonita

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Recognized
eo: Rekonita

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: User Selection
eo: Uzanto Elekto

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: ID Lookup
eo: ID-Serĉo

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Metadata Lookup
eo: Serĉo de metadatumoj

[ctx: @default|]
en: Discogs
eo: Diskogoj

[ctx: @default|]
en: AENC - Audio encryption
eo: AENC - Aŭdioĉifrado

[ctx: @default|]
en: APIC - Attached picture
eo: APIC - Alkroĉita bildo

[ctx: @default|]
en: COMM - Comments
eo: COMM - Komentoj

[ctx: @default|]
en: COMR - Commercial
eo: COMR - Komerca

[ctx: @default|]
en: ENCR - Encryption method registration
eo: ENCR - Ĉiframetoda registriĝo

[ctx: @default|]
en: EQUA - Equalization
eo: EQUA - Egaligo

[ctx: @default|]
en: ETCO - Event timing codes
eo: ETCO - Eventaj tempokodoj

[ctx: @default|]
en: GEOB - General encapsulated object
eo: GEOB - Ĝenerala enkapsuligita objekto

[ctx: @default|]
en: GRID - Group identification registration
eo: GRID - registriĝo pri grupidentigo

[ctx: @default|]
en: IPLS - Involved people list
eo: IPLS - Listo de implikitaj homoj

[ctx: @default|]
en: LINK - Linked information
eo: LIGO - Ligita informo

[ctx: @default|]
en: MCDI - Music CD identifier
eo: MCDI - Muzika KD-identigilo

[ctx: @default|]
en: MLLT - MPEG location lookup table
eo: MLLT - MPEG-loka serĉtabelo

[ctx: @default|]
en: OWNE - Ownership frame
eo: OWNE - Poseda kadro

[ctx: @default|]
en: PRIV - Private frame
eo: PRIV - Privata kadro

[ctx: @default|]
en: PCNT - Play counter
eo: PCNT - Ludkalkulilo

[ctx: @default|]
en: POPM - Popularimeter
eo: POPM - Popularimetro

[ctx: @default|]
en: POSS - Position synchronisation frame
eo: POSS - Pozicia sinkroniga kadro

[ctx: @default|]
en: RBUF - Recommended buffer size
eo: RBUF - Rekomendita bufrograndeco

[ctx: @default|]
en: RVAD - Relative volume adjustment
eo: RVAD - Relativa volumenoĝustigo

[ctx: @default|]
en: RVRB - Reverb
eo: RVRB - Reverbo

[ctx: @default|]
en: SYLT - Synchronized lyric/text
eo: SYLT - Sinkronigita kantoteksto/teksto

[ctx: @default|]
en: SYTC - Synchronized tempo codes
eo: SYTC - Sinkronigitaj taktokodoj

[ctx: @default|]
en: TALB - Album/Movie/Show title
eo: TALB - Albumo/Filmo/Montri titolo

[ctx: @default|]
en: TBPM - BPM (beats per minute)
eo: TBPM - BPM (taktoj je minuto)

[ctx: @default|]
en: TCOM - Composer
eo: TCOM - Komponisto

[ctx: @default|]
en: TCON - Content type
eo: TCON - Enhavo-tipo

[ctx: @default|]
en: TCOP - Copyright message
eo: TCOP - Kopirajta mesaĝo

[ctx: @default|]
en: TDAT - Date
eo: TDAT - Dato

[ctx: @default|]
en: TDLY - Playlist delay
eo: TDLY - Ludlisto prokrasto

[ctx: @default|]
en: TENC - Encoded by
eo: TENC - Kodita de

[ctx: @default|]
en: TEXT - Lyricist/Text writer
eo: TEKSTO - Lirikisto/Tekstoverkisto

[ctx: @default|]
en: TFLT - File type
eo: TFLT - Dosiertipo

[ctx: @default|]
en: TIME - Time
eo: TEMPO - Tempo

[ctx: @default|]
en: TIT1 - Content group description
eo: TIT1 - Enhava grupo priskribo

[ctx: @default|]
en: TIT2 - Title/songname/content description
eo: TIT2 - Titolo/kantonomo/enhava priskribo

[ctx: @default|]
en: TIT3 - Subtitle/Description refinement
eo: TIT3 - Subtitolo/Priskribo rafinado

[ctx: @default|]
en: TKEY - Initial key
eo: TKEY - Komenca ŝlosilo

[ctx: @default|]
en: TLAN - Language(s)
eo: TLAN - Lingvo(j)

[ctx: @default|]
en: TLEN - Length
eo: TLEN - Longo

[ctx: @default|]
en: TMED - Media type
eo: TMED - Aŭdvidaĵa tipo

[ctx: @default|]
en: TOAL - Original album/movie/show title
eo: TOAL - Origina albumo/filmo/spektakla titolo

[ctx: @default|]
en: TOFN - Original filename
eo: TOFN - Origina dosiernomo

[ctx: @default|]
en: TOLY - Original lyricist(s)/text writer(s)
eo: TOLY - Origina lirikisto/tekstoverkisto(j)

[ctx: @default|]
en: TOPE - Original artist(s)/performer(s)
eo: TOPO - Origina(j) artisto(j)/prezentisto(j)

[ctx: @default|]
en: TORY - Original release year
eo: TORY - Origina eldonjaro

[ctx: @default|]
en: TOWN - File owner/licensee
eo: URBO - Dosierposedanto/licencito

[ctx: @default|]
en: TPE1 - Lead performer(s)/Soloist(s)
eo: TPE1 - Ĉefprezentisto(j)/Solisto(j)

[ctx: @default|]
en: TPE2 - Band/orchestra/accompaniment
eo: TPE2 - Grupo/orkestro/akompano

[ctx: @default|]
en: TPE3 - Conductor/performer refinement
eo: TPE3 - Direktisto/prezentisto rafinado

[ctx: @default|]
en: TPE4 - Interpreted, remixed, or otherwise modified by
eo: TPE4 - Interpretita, remiksita, aŭ alimaniere modifita de

[ctx: @default|]
en: TPOS - Part of a set
eo: TPOS - Parto de aro

[ctx: @default|]
en: TPUB - Publisher
eo: TPUB - Eldonisto

[ctx: @default|]
en: TRCK - Track number/Position in set
eo: TRCK - Traknumero/Pozicio en aro

[ctx: @default|]
en: TRDA - Recording dates
eo: TRDA - Registradaj datoj

[ctx: @default|]
en: TRSN - Internet radio station name
eo: TRSN - nomo de interreta radiostacio

[ctx: @default|]
en: TRSO - Internet radio station owner
eo: TRSO - posedanto de interreta radiostacio

[ctx: @default|]
en: TSIZ - Size
eo: TSIZ - Grandeco

[ctx: @default|]
en: TSRC - ISRC (international standard recording code)
eo: TSRC - ISRC (internacia norma registradkodo)

[ctx: @default|]
en: TSSE - Software/Hardware and settings used for encoding
eo: TSSE - Programaro/Aparataro kaj agordoj uzataj por kodigo

[ctx: @default|]
en: TXXX - User defined text information
eo: TXXX - Uzanto difinita teksta informo

[ctx: @default|]
en: TYER - Year
eo: TIRE - Jaro

[ctx: @default|]
en: UFID - Unique file identifier
eo: UFID - Unika dosieridentigilo

[ctx: @default|]
en: USER - Terms of use
eo: UZANTO - Kondiĉoj de uzo

[ctx: @default|]
en: USLT - Unsynchronized lyric/text transcription
eo: USLT - Nesinkronigita lirika/teksta transskribo

[ctx: @default|]
en: WCOM - Commercial information
eo: WCOM - Komerca informo

[ctx: @default|]
en: WCOP - Copyright/Legal information
eo: WCOP - Kopirajto/Jura informo

[ctx: @default|]
en: WOAF - Official audio file webpage
eo: WOAF - Oficiala sondosiera retpaĝo

[ctx: @default|]
en: WOAR - Official artist/performer webpage
eo: WOAR - Oficiala retpaĝo de artisto/prezentisto

[ctx: @default|]
en: WOAS - Official audio source webpage
eo: WOAS - Oficiala sonfonta retpaĝo

[ctx: @default|]
en: WORS - Official internet radio station homepage
eo: WORS - Oficiala interreta radiostacio hejmpaĝo

[ctx: @default|]
en: WPAY - Payment
eo: WPAY - Pago

[ctx: @default|]
en: WPUB - Official publisher webpage
eo: WPUB - Oficiala eldonejo retpaĝo

[ctx: @default|]
en: WXXX - User defined URL link
eo: WXXX - Uzanto difinita URL-ligo

[ctx: @default|]
en: MusicBrainz Release
eo: MusicBrainz-Eldono

[ctx: @default|]
en: Rating Information
eo: Taksaj Informoj

[ctx: @default|]
en: ASPI - Audio seek point index
eo: ASPI - Aŭdioserĉa punkto-indekso

[ctx: @default|]
en: CHAP - Chapter
eo: CHAP - Ĉapitro

[ctx: @default|]
en: CTOC - Table of contents
eo: CTOC - Enhavo

[ctx: @default|]
en: EQU2 - Equalisation (2)
eo: EQU2 - Egaligo (2)

[ctx: @default|]
en: GRP1 - Grouping
eo: GRP1 - Grupiĝo

[ctx: @default|]
en: MVIN - Movement Number
eo: MVIN - Movada Nombro

[ctx: @default|]
en: MVNM - Movement Name
eo: MVNM - Movada Nomo

[ctx: @default|]
en: PCST - Podcast
eo: PCST - Podkasto

[ctx: @default|]
en: RVA2 - Relative volume adjustment (2)
eo: RVA2 - Relativa volumenoĝustigo (2)

[ctx: @default|]
en: SEEK - Seek frame
eo: SEEK - Serĉi kadron

[ctx: @default|]
en: SIGN - Signature frame
eo: SIGNO - Signatura kadro

[ctx: @default|]
en: TCAT - Podcast category
eo: TCAT - Podkasta kategorio

[ctx: @default|]
en: TCMP - iTunes compilation flag
eo: TCMP - iTunes-kompila flago

[ctx: @default|]
en: TDEN - Encoding time
eo: TDEN - Kodotempo

[ctx: @default|]
en: TDES - Podcast description
eo: TDES - Podkasta priskribo

[ctx: @default|]
en: TDOR - Original release time
eo: TDOR - Origina eldontempo

[ctx: @default|]
en: TDRC - Recording time
eo: TDRC - Tempo de registrado

[ctx: @default|]
en: TDRL - Release time
eo: TDRL - Tempo de liberigo

[ctx: @default|]
en: TDTG - Tagging time
eo: TDTG - Tempo de etikedado

[ctx: @default|]
en: TGID - Podcast identifier
eo: TGID - Podkastidentigilo

[ctx: @default|]
en: TIPL - Involved people list
eo: TIPL - Listo de implikitaj homoj

[ctx: @default|]
en: TKWD - Podcast keywords
eo: TKWD - Podkastaj ŝlosilvortoj

[ctx: @default|]
en: TMCL - Musician credits list
eo: TMCL - Muzikisto-kreditlisto

[ctx: @default|]
en: TMOO - Mood
eo: TMOO - Humoro

[ctx: @default|]
en: TPRO - Produced notice
eo: TPRO - Produktita avizo

[ctx: @default|]
en: TSO2 - Album artist sort order
eo: TSO2 - Ordo de ordigo de albumartisto

[ctx: @default|]
en: TSOA - Album sort order
eo: TSOA - Ordo de albumoj

[ctx: @default|]
en: TSOC - Composer sort order
eo: TSOC - Komponisto ordigo

[ctx: @default|]
en: TSOP - Performer sort order
eo: TSOP - Prezentisto ordigo

[ctx: @default|]
en: TSOT - Title sort order
eo: TSOT - Titola ordigo

[ctx: @default|]
en: TSST - Set subtitle
eo: TSST - Fiksi subtitolon

[ctx: @default|]
en: WFED - Podcast feed
eo: WFED - Podkasto-fluo

[ctx: AboutDialog|]
en: About Kid3
eo: Pri Kid3

[ctx: AboutDialog|]
en: Audio Tag Editor
eo: Aŭdio-Etikedredaktilo

[ctx: AboutDialog|]
en: License
eo: Permesilo

[ctx: AboutDialog|]
en: This program uses <a href="http://www.qt.io/">Qt</a> version %1.
eo: Ĉi tiu programo uzas <a href="http://www.qt.io/">Qt</a> version %1.

[ctx: BatchImportPage|]
en: Automatic Import
eo: Aŭtomata Importo

[ctx: BatchImportPage|]
en: Reading Folder
eo: Leganta Dosierujo

[ctx: BatchImportPage|]
en: Started
eo: Komenciĝis

[ctx: BatchImportPage|]
en: Source
eo: Fonto

[ctx: BatchImportPage|]
en: Querying
eo: Demandado

[ctx: BatchImportPage|]
en: Fetching
eo: Alportante

[ctx: BatchImportPage|]
en: Data received
eo: Datenoj ricevitaj

[ctx: BatchImportPage|]
en: Cover
eo: Kovrilo

[ctx: BatchImportPage|]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: BatchImportPage|]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: BatchImportPage|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: BatchImportPage|]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: BatchImportPage|]
en: Destination:
eo: Celo:

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1
eo: Etikedo 1

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 2
eo: Etikedo 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 3
eo: Etikedo 3

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1 and Tag 2
eo: Etikedo 1 kaj Etikedo 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: BatchImportPage|]
en: Profile:
eo: Profilo:

[ctx: FileCollapsible|]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Folder
eo: Dosierujo

[ctx: FileSelectDialog|]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: FilterPage|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: FilterPage|]
en: Started
eo: Komenciĝis

[ctx: FilterPage|]
en: Finished
eo: Finita

[ctx: FilterPage|]
en: Aborted
eo: Ĉesigita

[ctx: FilterPage|]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: FilterPage|]
en: Filter:
eo: Filtrilo:

[ctx: FilterPage|]
en: Expression:
eo: Esprimo:

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: FrameEditDialog|]
en: File already exists. Overwrite?
eo: Dosiero jam ekzistas. Ĉu anstataŭigi?

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Export
eo: Eksporti

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Import
eo: Importi

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Add Frame
eo: Aldoni Kadron

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Select the frame ID
eo: Elekti la kadran ID

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profiles
eo: Profiloj

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profile
eo: Profilo

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Accuracy
eo: Akurateco

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Standard Tags
eo: Normaj Etikedoj

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Additional Tags
eo: Pliaj Etikedoj

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Cover Art
eo: Kovrilo Arto

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Server
eo: Servilo

[ctx: Main|]
en: Warning
eo: Averto

[ctx: Main|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
eo: La aktuala dosierujo estis modifita.
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

[ctx: Main|]
en: File Error
eo: Dosiera Eraro

[ctx: Main|]
en: Error while writing file:
eo: Eraro dum skribado de dosiero:

[ctx: Main|]
en: SD card is only writable in %1
eo: SD-karto nur estas skribebla en %1

[ctx: Main|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
eo: Eraro dum skribado de dosiero. Ĉu vi volas ŝanĝi la permesojn?

[ctx: Main|]
en: %1 is not writable
eo: %1 ne estas skribebla

[ctx: MainPage|]
en:  [modified]
eo:  [ŝanĝita]

[ctx: MainPage|]
en:  [filtered %1/%2]
eo:  [filtrita %1/%2]

[ctx: MainPage|]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: MainPage|]
en: About
eo: Pri

[ctx: MainPage|]
en: Save
eo: Konservi

[ctx: MainPage|]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: MainPage|]
en: Automatic Import
eo: Aŭtomata Importo

[ctx: MainPage|]
en: Create Playlist
eo: Krei Ludliston

[ctx: MainPage|]
en: Rename Folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: MainPage|]
en: Number Tracks
eo: Nombraj Trakoj

[ctx: MainPage|]
en: Filter
eo: Filtri

[ctx: MainPage|]
en: Apply Filename Format
eo: Apliki Dosiernomo-Formato

[ctx: MainPage|]
en: Apply Tag Format
eo: Apliki Etikedan Formaton

[ctx: MainPage|]
en: Apply Text Encoding
eo: Apliki Tekstan Kodigon

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
eo: Konverti ID3v2.3 al ID3v2.4

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
eo: Konverti ID3v2.4 al ID3v2.3

[ctx: MainPage|]
en: Revert
eo: Reiri

[ctx: MainPage|]
en: Quit
eo: Forlasi

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start number:
eo: Komenca numero:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Destination:
eo: Celo:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1
eo: Etikedo 1

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 2
eo: Etikedo 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 3
eo: Etikedo 3

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1 and Tag 2
eo: Etikedo 1 kaj Etikedo 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Reset counter for each folder
eo: Restarigi nombrilon por ĉiu dosierujo

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Total number of tracks
eo: Tuta nombro da trakoj

[ctx: PictureCollapsible|]
en: Picture
eo: Bildo

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Rename Folder
eo: Renomi dosierujon

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Start
eo: Komenci

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Error
eo: Eraro

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Action:
eo: Ago:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Source:
eo: Fonto:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2 and Tag 1
eo: De Etikedo 2 kaj Etikedo 1

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 1
eo: De Etikedo 1

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2
eo: De Etikedo 2

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 3
eo: De Etikedo 3

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: All Tags
eo: Ĉiuj Etikedoj

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Format:
eo: Formato:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Folder Name from Tag
eo: Dosierujo Nomo de Etikedo

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Preview
eo: Antaŭrigardo

[ctx: SettingsPage|]
en: Settings
eo: Agordoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Tags
eo: Etikedoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Files
eo: Dosieroj

[ctx: SettingsPage|]
en: Plugins
eo: Kromprogramoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark truncated fields
eo: Marki detranĉitajn kampojn

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v1 text encoding
eo: ID3v1 teksta kodado

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v2 text encoding
eo: ID3v2 teksta kodado

[ctx: SettingsPage|]
en: Use track/total number of tracks format
eo: Uzi formaton de trako/suma nombro da trakoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Genre as text instead of numeric string
eo: Ĝenro kiel teksto anstataŭ nombra ĉeno

[ctx: SettingsPage|]
en: WAV files with lowercase id3 chunk
eo: WAV-dosieroj kun minuskla id3-peco

[ctx: SettingsPage|]
en: Version used for new ID3v2 tags
eo: Versio uzata por novaj ID3v2-etikedoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Track number digits
eo: Traknumero-ciferoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis comment field name
eo: Ogg/Vorbis komenta kamponomo

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis picture field name
eo: Ogg/Vorbis bildkampa nomo

[ctx: SettingsPage|]
en: RIFF track number field name
eo: RIFF-traknumera kamponomo

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark if picture larger than maximum size
eo: Marki se bildo pli granda ol maksimuma grandeco

[ctx: SettingsPage|]
en: Picture maximum size (bytes)
eo: Maksimuma grandeco de bildo (bajtoj)

[ctx: SettingsPage|]
en: Show only custom genres
eo: Montri nur proprajn ĝenrojn

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Genres
eo: Propraj Ĝenroj

[ctx: SettingsPage|]
en: Case conversion
eo: Kazkonverto

[ctx: SettingsPage|]
en: Locale
eo: Lokaĵaro

[ctx: SettingsPage|]
en: String replacement
eo: Ĉeno anstataŭigo

[ctx: SettingsPage|]
en: String Replacement
eo: Ĉeno Anstataŭigo

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom frames
eo: Propraj kadroj

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Frames
eo: Propraj Kadroj

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick access frames
eo: Rapida aliro kadroj

[ctx: SettingsPage|]
en: Load last-opened files
eo: Ŝargi la lastajn malfermitajn dosierojn

[ctx: SettingsPage|]
en: Preserve file timestamp
eo: Konservi dosieran tempomarkon

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark changes
eo: Mark ŝanĝiĝas

[ctx: SettingsPage|]
en: Automatically apply format
eo: Aŭtomate apliki formaton

[ctx: SettingsPage|]
en: Use for playlist and folder names
eo: Uzi por ludlisto kaj dosierujo-nomoj

[ctx: SettingsPage|]
en: Use maximum length
eo: Uzi maksimuman longon

[ctx: SettingsPage|]
en: Maximum length
eo: Maksimuma longeco

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename for cover
eo: Dosiernomo por kovrilo

[ctx: SettingsPage|]
en: Playlist text encoding
eo: Tekstokodado de Ludlisto

[ctx: SettingsPage|]
en: To filename format
eo: Al dosiernomo formato

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename from Tag
eo: Dosiernomo de Tag

[ctx: SettingsPage|]
en: From filename format
eo: El dosiernomo formato

[ctx: SettingsPage|]
en: Tag from Filename
eo: Etikedo el Dosiernomo

[ctx: SettingsPage|]
en: Language
eo: Lingvo

[ctx: SettingsPage|]
en: System
eo: Sistemo

[ctx: SettingsPage|]
en: Theme
eo: Etoso

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick Access Frames
eo: Rapida Aliro Kadroj

[ctx: StringListEditPage|]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: TagCollapsible|]
en: Tag %1
eo: Etikedo %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Filename
eo: Al Dosiernomo

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Filename
eo: De Dosiernomo

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Tag %1
eo: Etikedi %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Tag %1
eo: El etikedo %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: Copy
eo: Kopii

[ctx: TagCollapsible|]
en: Paste
eo: Alglui

[ctx: TagCollapsible|]
en: Remove
eo: Forigi
