Kid3 3.8.1 - en to tr translation catalogue (1398 entries)

[ctx: CliCommand|]
en: Timeout
tr: Zaman Aşımı

[ctx: HelpCommand|]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: HelpCommand|]
en: Command name
tr: Komut adı

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Overwrite timeout
tr: Üzerine yazım zaman aşımı

[ctx: TimeoutCommand|]
en: Time
tr: Zaman

[ctx: QuitCommand|]
en: Quit application
tr: Uygulamadan Çık

[ctx: QuitCommand|]
en: The current folder has been modified.
tr: Geçerli klasör değiştirildi.

[ctx: QuitCommand|]
en: Type 'exit force' to quit.
tr: Çıkmak için “exit force” yazın.

[ctx: CdCommand|]
en: Change folder
tr: Klasör Değiştir

[ctx: CdCommand|]
en: %1 does not exist
tr: %1 yok

[ctx: PwdCommand|]
en: Print the filename of the current folder
tr: Geçerli Klasörün Adını Yazdır

[ctx: LsCommand|]
en: Folder list
tr: Klasör listesi

[ctx: SaveCommand|]
en: Saves the changed files
tr: Değiştirilen dosyaları kaydeder

[ctx: SaveCommand|]
en: Error while writing file:
tr: Dosyaya yazılırken hata:

[ctx: SelectCommand|]
en: Select file
tr: Dosya Seç

[ctx: SelectCommand|]
en: %1 not found
tr: %1 bulunamadı

[ctx: TagCommand|]
en: Select tag
tr: Künye Seç

[ctx: GetCommand|]
en: Get tag frame
tr: Künye Çerçevesini Al

[ctx: SetCommand|]
en: Set tag frame
tr: Künye Çerçevesini Ayarla

[ctx: SetCommand|]
en: Could not set "%1" for %2
tr: %2 için “%1” ayarlanamadı

[ctx: RevertCommand|]
en: Revert
tr: Geri Al

[ctx: ImportCommand|]
en: Import from file
tr: Dosyadan İçe Aktar

[ctx: ImportCommand|]
en: File path
tr: Dosya yolu

[ctx: ImportCommand|]
en: Format name
tr: Biçim adı

[ctx: ImportCommand|]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: ImportCommand|]
en: Extraction
tr: Çıkarma

[ctx: ImportCommand|]
en: %1 not found.
tr: %1 bulunamadı.

[ctx: ImportCommand|]
en: Available
tr: Kullanılabilir

[ctx: ImportCommand|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Automatic import
tr: Otomatik içe aktar

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Profile name
tr: Profil adı

[ctx: BatchImportCommand|]
en: %1 not found.
tr: %1 bulunamadı.

[ctx: BatchImportCommand|]
en: Available
tr: Kullanılabilir

[ctx: AlbumArtCommand|]
en: Download album cover artwork
tr: Kapak Görselini İndir

[ctx: ExportCommand|]
en: Export to file
tr: Dosyaya Dışa Aktar

[ctx: ExportCommand|]
en: Format name
tr: Biçim adı

[ctx: ExportCommand|]
en: %1 not found.
tr: %1 bulunamadı.

[ctx: ExportCommand|]
en: Available
tr: Kullanılabilir

[ctx: ExportCommand|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: PlaylistCommand|]
en: Create playlist
tr: Çalma Listesi Oluştur

[ctx: PlaylistCommand|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: FilenameFormatCommand|]
en: Apply filename format
tr: Dosya Adı Yapısını Uygula

[ctx: TagFormatCommand|]
en: Apply tag format
tr: Künye Biçimini Uygula

[ctx: TextEncodingCommand|]
en: Apply text encoding
tr: Karakter Kodlaması Uygula

[ctx: RenameDirectoryCommand|]
en: Rename folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Number tracks
tr: Parçaları Numaralandır

[ctx: NumberTracksCommand|]
en: Track number
tr: Parça numarası

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: FilterCommand|]
en: Filter name
tr: Süzgeç adı

[ctx: FilterCommand|]
en: %1 not found.
tr: %1 bulunamadı.

[ctx: FilterCommand|]
en: Available
tr: Kullanılabilir

[ctx: ToId3v24Command|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
tr: ID3v2.3 dönüştürmek için ID3v2.4

[ctx: ToId3v23Command|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
tr: ID3v2.4 dönüştürmek için ID3v2.3

[ctx: TagToFilenameCommand|]
en: Filename from tag
tr: Künyeden dosya adı

[ctx: FilenameToTagCommand|]
en: Tag from filename
tr: Dosya adından künye

[ctx: TagToOtherTagCommand|]
en: Tag to other tag
tr: Künye başka künyeye

[ctx: CopyCommand|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: PasteCommand|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: RemoveCommand|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: ConfigCommand|]
en: Configure Kid3
tr: Kid3’ü Yapılandır

[ctx: ConfigCommand|]
en: Group.Option Value
tr: Grup.Seçenek değeri

[ctx: ConfigCommand|]
en: %1 does not exist
tr: %1 yok

[ctx: ConfigCommand|]
en: Invalid value %1
tr: Değer hatalı %1

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Execute command
tr: Komutu Yürüt

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Executable [arguments]
tr: Yürütülebilir [argümanlar]

[ctx: ExecuteCommand|]
en: Could not execute
tr: Yürütülemedi

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'
tr: Bilinmeyen komut “%1”

[ctx: JsonCliFormatter|]
en: Usage:
tr: Kullanım:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Parameter
tr: Parametre

[ctx: Kid3Cli|]
en: File path
tr: Dosya Yolu

[ctx: Kid3Cli|]
en: Tag numbers
tr: Künye numaraları

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame name
tr: Dosya adından

[ctx: Kid3Cli|]
en: Frame value
tr: Çerçeve değeri

[ctx: Kid3Cli|]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: Kid3Cli|]
en: Command specific
tr: Komut

[ctx: Kid3Cli|]
en: Available Commands
tr: Kullanılabilir Komutlar

[ctx: Kid3Cli|]
en: Usage:
tr: Kullanım:

[ctx: Kid3Cli|]
en: %1 does not exist
tr: %1 yok

[ctx: Kid3Cli|]
en: Error while writing file:
tr: Dosyaya yazılırken hata:

[ctx: Kid3Cli|]
en: Unknown command '%1', -h for help.
tr: Bilinmeyen komut “%1”, yardım için -h yazın.

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Unknown command '%1'. Type 'help' for help.
tr: Bilinmeyen komut “%1”. Yardım için “help” yazın.

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Usage:
tr: Kullanım:

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tags
tr: Künyeler

[ctx: TextCliFormatter|]
en: File
tr: Dosya

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Timeout
tr: Zaman aşımı

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Reading Folder
tr: Klasör Okunuyor

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Started
tr: Başlamış

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Querying
tr: Sorguluyor

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Fetching
tr: Getiriliyor

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Data received
tr: Alınan veri

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Cover
tr: Kapak

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Finished
tr: Tamamlandı

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: TextCliFormatter|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Tags
tr: Künyeler

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: User Actions
tr: Kullanıcı Eylemleri

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Network
tr: Ağ

[ctx: KdeConfigDialog|]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: @default|]
en: Main Toolbar
tr: Ana Araç Çubuğu

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Open files
tr: Dosyaları Aç

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a recently used folder
tr: Son kullanılan klasörü açar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
tr: Seçilen veya tüm dosyalardaki değişiklikleri geri alır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Saves the changed files
tr: Değiştirilen dosyaları kaydeder

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Quits the application
tr: Programdan çıkar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files
tr: Tüm Dosyaları Seç

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Deselect all files
tr: Hiçbir dosyayı seçme

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find
tr: Bul

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Find and replace
tr: Bul ve değiştir

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Shortcuts
tr: Kısayolları yapılandır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure Toolbars
tr: Araç Çubuğunu Yapılandır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
tr: Durum çubuğunu açar/kapatır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Preferences dialog
tr: Özellikler Penceresi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: O&pen Folder...
tr: &Klasör Aç…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Opens a folder
tr: Bir klasör açar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Re&load
tr: Y&eniden Yükle

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Reload folder
tr: Klasörü yeniden yükle

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Unload
tr: Kaldır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Import...
tr: İç&e Aktar…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from file or clipboard
tr: Dosyadan veya panodan içe aktar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1...
tr: Şuradan İçe Aktar: %1…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from %1
tr: Şuradan İçe Aktar: %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags...
tr: Künyelerden İçe Aktar…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Import from Tags
tr: Künyelerden İçe Aktar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic I&mport...
tr: Oto&matik İçe Aktar…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Automatic import
tr: Otomatik içe aktar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
tr: &Kapak Görsellerine Göz At…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Browse album cover artwork
tr: Kapak görseli ağına göz at

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Export...
tr: &Dışa Aktar…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Export to file or clipboard
tr: Dosyaya veya panoya dışa aktar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Create Playlist...
tr: Çalma Listesi &Oluştur…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Create M3U Playlist
tr: M3U Çalma Listesi Dosyası Oluştur

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Filename Format
tr: &Dosya Adı Biçimi Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Filename Format
tr: Dosya Adı Biçimi Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply &Tag Format
tr: Kü&nye Biçimi Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Tag Format
tr: Künye Biçimi Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
tr: Karakt&er Kodlaması Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Apply Text Encoding
tr: Karakter Kodlaması Uygula

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename Folder...
tr: Klasörü &Yeniden Adlandır…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Number Tracks...
tr: &Parça Numaraları…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Number Tracks
tr: Parça Numaraları

[ctx: KdeMainWindow|]
en: F&ilter...
tr: &Süz…

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filter
tr: Süz

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
tr: ID3v2.3’ü ID3v2.&4’e Dönüştür

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
tr: ID3v2.3’ü ID3v2.&4’e Dönüştür

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
tr: ID3v2.4’ü ID3v2.&3’e Dönüştür

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
tr: ID3v2.4’ü ID3v2.&3’e Dönüştür

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Play
tr: Ç&al

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Play
tr: Çal

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show &Picture
tr: Resim &Göster

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Show Picture
tr: Resim Göster

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
tr: Künyeleri &Kendiliğinden Gizle

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Auto Hide Tags
tr: Künyeleri Kendiliğinden Gizle

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select All in &Folder
tr: Klasördeki Tü&münü Seç

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select all files in the current folder
tr: Geçerli klasördeki tüm dosyaları seç

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Invert Selection
tr: Seç&imi Tersine Çevir

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Previous File
tr: &Önceki Dosya

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select previous file
tr: Önceki dosya

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Next File
tr: S&onraki Dosya

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Select next file
tr: Sonraki dosya

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Tag %1
tr: Künye %1 Konumundan

[ctx: KdeMainWindow|]
en: From Filename
tr: Dosya adından

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Focus
tr: Odaklama

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Frames:
tr: Çerçeve:

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Edit
tr: Düzen

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: KdeMainWindow|]
en: File List
tr: Dosya Listesi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Rename
tr: Yeniden Adlandır&r

[ctx: KdeMainWindow|]
en: &Move to Trash
tr: Çöp &Kutusuna Taşı

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Folder List
tr: Klasör Listesi

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Section
tr: Bölüm

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Player
tr: Çalar

[ctx: KdeMainWindow|]
en: Configure - Kid3
tr: Yapılandır — Kid3

[ctx: @default|]
en: &Yes
tr: &Evet

[ctx: @default|]
en: &No
tr: &Hayır

[ctx: @default|]
en: folder to open
tr: açılacak klasör

[ctx: @default|]
en: Audio Tag Editor
tr: Künye Düzenleyicisi

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Back
tr: &Geri

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Forward
tr: İle&ri

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Find:
tr: &Bul:

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Previous
tr: Öncekini Bul

[ctx: BrowserDialog|]
en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

[ctx: BrowserDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Tags
tr: Kü&nyeler

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Files
tr: &Dosyalar

[ctx: ConfigDialog|]
en: &User Actions
tr: K&ullanıcı Eylemleri

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Network
tr: &Ağ

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Plugins
tr: &Eklentiler

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Keyboard Shortcuts
tr: &Klavye Kısayolları

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Language
tr: Di&l

[ctx: ConfigDialog|]
en: System
tr: Sistem

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom app&lication font
tr: Uygu&lama için özel yazıtipi kullan

[ctx: ConfigDialog|]
en: A&pplication Font...
tr: &Uygulama Yazıtipi…

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use custom application &style
tr: Özel uygulama biçe&mi kullan

[ctx: ConfigDialog|]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: ConfigDialog|]
en: Use native system file &dialogs
tr: Sistemin &doğal dosya pencerelerini kullan

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Appearance
tr: &Görünüş

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: ConfigDialog|]
en: Restore Defaults
tr: Öntanımlılara Dön

[ctx: ConfigDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: ConfigDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: ConfigDialog|]
en: The keyboard shortcut '%1' is already assigned to '%2'.
tr: “%1” kıayolu “%2” işlemi için kullanılıyor.

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &File
tr: &Dosya

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open files
tr: Dosyaları Aç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Open...
tr: &Aç…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a recently used folder
tr: Son kullanılan klasörü açar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Open &Recent
tr: &Son Kullanılanı Aç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Opens a folder
tr: Bir klasör açar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: O&pen Folder...
tr: &Klasör Aç…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reload folder
tr: Klasörü yeniden yükle

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&load
tr: Y&eniden Yükle

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Unload
tr: Kaldır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Saves the changed files
tr: Değiştirilen dosyaları kaydeder

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Save
tr: &Kaydet

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Reverts the changes of all or the selected files
tr: Seçilen veya tüm dosyalardaki değişiklikleri geri alır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Re&vert
tr: &Geri Al

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from file or clipboard
tr: Dosyadan veya panodan içe aktar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Import...
tr: İç&e Aktar…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1
tr: Şuradan içe aktar: %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from %1...
tr: Şuradan içe aktar: %1…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags
tr: Künyelerden İçe Aktar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Import from Tags...
tr: Künyelerden İçe Aktar…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic import
tr: Otomatik içe aktar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Automatic I&mport...
tr: Oto&matik İçe Aktar…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Browse album cover artwork
tr: Kapat görseli ağına göz at

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Browse Cover Art...
tr: &Kapak Görsellerine Göz At…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Export to file or clipboard
tr: Dosyaya veya panoya dışa aktar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Export...
tr: &Dışa Aktar…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Create M3U Playlist
tr: M3U Çalma Listesi Dosyası Oluştur

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Create Playlist...
tr: Çalma Listesi &Oluştur…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Quits the application
tr: Programdan çıkar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Quit
tr: Çı&k

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Edit
tr: Dü&zen

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files
tr: Tüm Dosyaları Seç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select &All
tr: &Tümünü Seç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Deselect all files
tr: Hiçbir dosyayı seçme

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Dese&lect
tr: &Seçme

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select all files in the current folder
tr: Geçerli klasördeki tüm dosyaları seç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select All in &Folder
tr: Klasördeki Tü&münü Seç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Invert Selection
tr: Seç&imi Tersine Çevir

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select previous file
tr: Önceki dosya

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Previous File
tr: &Önceki Dosya

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Select next file
tr: Sonraki dosya

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Next File
tr: S&onraki Dosya

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find
tr: Bul

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Find...
tr: &Bul…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Find and replace
tr: Bul ve değiştir

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Replace...
tr: D&eğiştir…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Tools
tr: &Araçlar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Filename Format
tr: Dosya Adı Yapısını Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Filename Format
tr: &Dosya Adı Biçimini Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Tag Format
tr: Künye Biçimini Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply &Tag Format
tr: Kü&nye Biçimini Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text Encoding
tr: Karakter Kodlaması Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Apply Text &Encoding
tr: Karakt&er Kodlaması Uygula

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename Folder...
tr: Klasörü &Yeniden Adlandır…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Number Tracks
tr: Parça Numaraları

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Number Tracks...
tr: &Parça Numarları…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: F&ilter...
tr: &Süz…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
tr: ID3v2.3 dönüştürmek için ID3v2.4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.&4
tr: ID3v2.3 dönüştürmek için ID3v2.&4

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
tr: ID3v2.4 dönüştürmek için ID3v2.3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.&3
tr: ID3v2.4 dönüştürmek için ID3v2.&3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Play
tr: Çal

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Play
tr: Ç&al

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Settings
tr: Ayar&lar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the toolbar
tr: Araç çubuğunu açar/kapatır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Toolbar
tr: &Araç Çubuğunu Göster

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Enables/disables the statusbar
tr: Durum çubuğunu açar/kapatır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show St&atusbar
tr: &Durum Çubuğunu Göster

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show Picture
tr: Resim Göster

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Show &Picture
tr: Resim &Göster

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto Hide Tags
tr: Künyeleri Kendiliğinden Gizle

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Auto &Hide Tags
tr: Künye &Kendiliğinden Gizle

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure Kid3
tr: Kid3’ü Yapılandır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Configure Kid3...
tr: Kid3’ü &Yapılandır…

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 Handbook
tr: Kid3 El Kitabı

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Kid3 &Handbook
tr: Kid3 El &Kitabı

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Kid3
tr: Kid3 Hakkında

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &About Kid3
tr: Kid3 &Hakkında

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About Qt
tr: Qt Hakkında

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: About &Qt
tr: &Qt Hakkında

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Player
tr: Çalar

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Tag %1
tr: Künye %1 Konumundan

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Focus
tr: Odaklama

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: From Filename
tr: Dosya adından

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Edit
tr: Düzen

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: File List
tr: Dosya Listesi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Rename
tr: Yeniden Adlandır&r

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: &Move to Trash
tr: Çöp &Kutusuna Taşı

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Folder List
tr: Klasör Listesi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Section
tr: Bölüm

[ctx: Kid3MainWindow|]
en:  [modified]
tr:  [değiştirildi]

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Audio Tag Editor
tr: Künye Düzenleyicisi

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: License
tr: Lisans

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: Configure - Kid3
tr: Yapılandır — Kid3

[ctx: Kid3MainWindow|]
en: User Actions
tr: Kullanıcı Eylemleri

[ctx: @default|]
en: Kid3 Handbook
tr: Kid3 El Kitabı

[ctx: RecentFilesMenu|]
en: &Clear List
tr: Listeyi &Temizle

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: ShortcutsDelegateEditor|]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Press F2 or double click to edit cell contents.
tr: Hücre içeriğini düzenlemek için F2’ye basın veya çift tıklayın.

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Action
tr: Eylem

[ctx: ShortcutsModel|]
en: Shortcut
tr: Kısayol

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Server
tr: Sunucu

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Accuracy
tr: Doğruluk

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Standard Tags
tr: Standart Künyeler

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Additional Tags
tr: Ek Özellikler

[ctx: BatchImportSourcesModel|]
en: Cover Art
tr: Kapak Görseli

[ctx: Kid3Application|]
en: All Supported Files
tr: Desteklenen Bütün Dosyalar

[ctx: @default|]
en: No changes
tr: Değişiklik yok

[ctx: @default|]
en: All lowercase
tr: Tümü küçük harf

[ctx: @default|]
en: All uppercase
tr: Tümü BÜYÜK harf

[ctx: @default|]
en: First letter uppercase
tr: İlk harf BÜYÜK

[ctx: @default|]
en: All first letters uppercase
tr: Tüm ilk harfler büyük

[ctx: FormatConfig|]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: StarRatingMappingsModel|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: BatchImporter|]
en: Accuracy
tr: Doğruluk

[ctx: BatchImporter|]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: BatchImporter|]
en: Invalid File
tr: Geçersiz Dosya

[ctx: @default|]
en: Data received: %1
tr: Alınan veri: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Ready.
tr: Hazır.

[ctx: HttpClient|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: HttpClient|]
en: Data received: %1
tr: Alınan veri: %1

[ctx: HttpClient|]
en: Request sent...
tr: İstek gönderildi…

[ctx: @default|]
en: Title
tr: Şarkı Adı

[ctx: @default|]
en: Album
tr: Albüm

[ctx: @default|]
en: Artist
tr: Sanatçı

[ctx: @default|]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: @default|]
en: Year
tr: Yıl

[ctx: @default|]
en: Track
tr: Parça No

[ctx: @default|]
en: Genre
tr: Tür

[ctx: @default|]
en: Length
tr: Süre

[ctx: @default|]
en: Drive
tr: Sürücü

[ctx: @default|]
note: %1 is a file name suffix, for example txt
en: %1 File
tr: Dosya %1

[ctx: @default|]
en: File
tr: Dosya

[ctx: @default|]
en: Folder
tr: Klasör

[ctx: @default|]
en: Shortcut
tr: Kısayol

[ctx: @default|]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: @default|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: @default|]
en: Filenames
tr: Dosya adları

[ctx: @default|]
en: URLs
tr: URL’ler

[ctx: @default|]
en: Folder name
tr: Klasör adı

[ctx: @default|]
en: Browser
tr: Göz At

[ctx: @default|]
en: QML base folder
tr: QML temel klasörü

[ctx: @default|]
en: Encode as URL
tr: URL olarak Kodla

[ctx: @default|]
en: --- separator ---
tr: --- ayırıcı ---

[ctx: @default|]
en: Begin of submenu
tr: Alt menü başlangıcı

[ctx: @default|]
en: End of submenu
tr: Alt menü sonu

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Confirm
tr: Onayla

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Output
tr: Çıktı

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: CommandsTableModel|]
en: Command
tr: Komut

[ctx: @default|]
en: Create folder %1 failed
tr: %1 klasörü oluşturulamadı

[ctx: DirRenamer|]
en: Create folder %1 failed
tr: %1 klasörü oluşturulamadı

[ctx: @default|]
en: File %1 already exists
tr: Hâlihazırda %1 adında bir dosya var

[ctx: @default|]
en: %1 is not a folder
tr: %1, bir klasör değil

[ctx: @default|]
en: Rename %1 to %2 failed
tr: %1 adı %2 olarak değiştirilemedi

[ctx: DirRenamer|]
en: File %1 already exists
tr: Zaten %1 adında bir dosya var

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a folder
tr: %1, bir klasör değil

[ctx: DirRenamer|]
en: Rename %1 to %2 failed
tr: %1 adı %2 olarak değiştirilemedi

[ctx: @default|]
en: %1 already exists
tr: %1 adında bir dosya zaten var

[ctx: @default|]
en: %1 is not a file
tr: %1 bir dosya değil

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 already exists
tr: %1 adında bir dosya zaten var

[ctx: DirRenamer|]
en: %1 is not a file
tr: %1 bir dosya değil

[ctx: DirRenamer|]
en: New folder name is too different
tr: Yeni klasör adı çok farklı

[ctx: @default|]
en: Create folder
tr: Klasör oluştur

[ctx: @default|]
en: Rename folder
tr: Klasörü yeniden adlandır

[ctx: @default|]
en: Rename file
tr: Dosya adını değiştir

[ctx: @default|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: DownloadClient|]
en: Ready.
tr: Hazır.

[ctx: @default|]
en: padding (has no meaning)
tr: boşluklandırma (anlamı yok)

[ctx: @default|]
en: end of initial silence
tr: ilk sessizlik bitişi

[ctx: @default|]
en: intro start
tr: şarkı girişi başlangıcı

[ctx: @default|]
en: main part start
tr: ana bölüm başlangıcı

[ctx: @default|]
en: outro start
tr: şarkı sonu başlangıcı

[ctx: @default|]
en: outro end
tr: şarkı sonu bitişi

[ctx: @default|]
en: verse start
tr: dörtlük başlangıcı

[ctx: @default|]
en: refrain start
tr: nakarat başlangıcı

[ctx: @default|]
en: interlude start
tr: ara bölüm başlangıcı

[ctx: @default|]
en: theme start
tr: tema başlangıcı

[ctx: @default|]
en: variation start
tr: varyasyon başlangıcı

[ctx: @default|]
en: key change
tr: akor değişikliği

[ctx: @default|]
en: time change
tr: zaman değişkliği

[ctx: @default|]
en: momentary unwanted noise (Snap, Crackle & Pop)
tr: anlık istenmeyen gürültü (çarpma, çatırdama, patlama)

[ctx: @default|]
en: sustained noise
tr: uzatılan gürültü

[ctx: @default|]
en: sustained noise end
tr: uzatılan gürültü sonu

[ctx: @default|]
en: intro end
tr: şarkı başlangıcı bitişi

[ctx: @default|]
en: main part end
tr: ana bölüm bitişi

[ctx: @default|]
en: verse end
tr: dörtlük bitişi

[ctx: @default|]
en: refrain end
tr: nakarat bitişi

[ctx: @default|]
en: theme end
tr: tema bitişi

[ctx: @default|]
en: profanity
tr: sövgü

[ctx: @default|]
en: profanity end
tr: sövgü bitişi

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 0
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 0

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 1
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 1

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 2
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 2

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 3
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 3

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 4
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 4

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 5
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 5

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 6
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 6

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 7
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 7

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 8
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 8

[ctx: @default|]
en: not predefined synch 9
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma 9

[ctx: @default|]
en: not predefined synch A
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma A

[ctx: @default|]
en: not predefined synch B
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma B

[ctx: @default|]
en: not predefined synch C
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma C

[ctx: @default|]
en: not predefined synch D
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma D

[ctx: @default|]
en: not predefined synch E
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma E

[ctx: @default|]
en: not predefined synch F
tr: önden tanımlanmamış uyumlandırma F

[ctx: @default|]
en: audio end (start of silence)
tr: ses bitişi (sessizlik başlangıcı)

[ctx: @default|]
en: audio file ends
tr: ses dosyası bitişi

[ctx: @default|]
en: reserved for future use %1
tr: gelecekte kullanım için ayrılmış %1

[ctx: @default|]
en: Tag 1
tr: Künye 1

[ctx: @default|]
en: Tag 2
tr: Künye 2

[ctx: @default|]
en: True if strings are equal
tr: Diziler eşitse doğru

[ctx: @default|]
en: True if string contains substring
tr: Dizi, alt dizi içeriyorsa doğru

[ctx: @default|]
en: True if string matches regexp
tr: Dizi, düzenli ifade ile eşleşiyorsa doğru

[ctx: @default|]
en: Logical AND
tr: Mantıksal AND

[ctx: @default|]
en: Logical OR
tr: Mantıksal OR

[ctx: @default|]
en: Logical negation
tr: Mantıksal olumsuzlama

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Supported Files
tr: Desteklenen Bütün Dosyalar

[ctx: FileProxyModel|]
en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

[ctx: FileSystemModel|]
en: %1 bytes
tr: %1 bayt

[ctx: FileSystemModel|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: FileSystemModel|]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: FileSystemModel|Match OS X Finder]
en: Kind
tr: Tür

[ctx: FileSystemModel|All other platforms]
en: Type
tr: Tür

[ctx: FileSystemModel|]
en: Date Modified
tr: Değiştirilme Tarihi

[ctx: FileSystemModel|]
en: My Computer
tr: Bilgisayarım

[ctx: FileSystemModel|]
en: Computer
tr: Bilgisayar

[ctx: FrameFieldObject|]
en: Text
tr: Metin

[ctx: FrameTableModel|]
en: Volume
tr: Ses

[ctx: FrameTableModel|]
en: File ID
tr: Dosya Kimlik

[ctx: FrameTableModel|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: FrameTableModel|]
en: Data
tr: Veri

[ctx: Kid3Application|]
en: Saving folder...
tr: Klasör kaydediliyor…

[ctx: Kid3Application|]
en: Selection
tr: Seçim

[ctx: Kid3Application|]
en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Name
tr: Ad

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Type
tr: Tür

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Kind
tr: Tür

[ctx: QFileSystemModel|]
en: Date Modified
tr: Değiştirilme Tarihi

[ctx: TagSearcher|]
en: Search finished
tr: Arama tamamlandı

[ctx: TagSearcher|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: TagSearcher|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: TimeEventModel|]
en: Time
tr: Zaman

[ctx: TimeEventModel|]
en: Event Code
tr: Kod

[ctx: TimeEventModel|]
en: Text
tr: Metin

[ctx: TrackDataModel|]
en: Track
tr: Parça

[ctx: TrackDataModel|]
en: Absolute path to file
tr: Dosya Kimlik

[ctx: TrackDataModel|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: TrackDataModel|]
en: Duration
tr: Süre

[ctx: TrackDataModel|]
en: Length
tr: Süre

[ctx: @default|]
en: Text Encoding
tr: Karakter Kodlaması

[ctx: @default|]
en: Text
tr: Metin

[ctx: @default|]
en: Data
tr: Veri

[ctx: @default|]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: @default|]
en: Owner
tr: Sahibi

[ctx: @default|]
en: Email
tr: E-posta

[ctx: @default|]
en: Rating
tr: Derecelendirme

[ctx: @default|]
en: Language
tr: Dil

[ctx: @default|]
en: Picture Type
tr: Resim Türü

[ctx: @default|]
en: Image format
tr: Görsel biçimi

[ctx: @default|]
en: Mimetype
tr: MIME Türü

[ctx: @default|]
en: Counter
tr: Sayaç

[ctx: @default|]
en: Identifier
tr: Tanımlayıcı

[ctx: @default|]
en: Volume Adjustment
tr: Ses Düzeyi Ayarı

[ctx: @default|]
en: Number of Bits
tr: Bit sayısı

[ctx: @default|]
en: Volume Change Right
tr: Sağ Ses Düzeyi Değişimi

[ctx: @default|]
en: Volume Change Left
tr: Sol Ses Düzeyi Değişimi

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Right
tr: Sağ Üst Ses Sınırı

[ctx: @default|]
en: Peak Volume Left
tr: Sol Üst Ses Sınırı

[ctx: @default|]
en: Timestamp Format
tr: Timestamp biçimi

[ctx: @default|]
en: Content Type
tr: İçerik Türü

[ctx: @default|]
en: Price
tr: Fiyat

[ctx: @default|]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: @default|]
en: Seller
tr: Satıcı

[ctx: @default|]
en: Target Type
tr: Hedef Türü

[ctx: @default|]
en: Default
tr: Öntanımlı

[ctx: @default|]
en: Track ID
tr: Parça Kimliği

[ctx: @default|]
en: Edition ID
tr: Edisyon Kimliği

[ctx: @default|]
en: Chapter ID
tr: Fasıl Kimliği

[ctx: @default|]
en: Attachment ID
tr: İlişik Kimliği

[ctx: @default|]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: @default|]
en: MPEG frames as unit
tr: Birim olarak MPEG çerçeveleri

[ctx: @default|]
en: Milliseconds as unit
tr: MBirim olarak milisaniye

[ctx: @default|]
en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

[ctx: @default|]
en: Text transcription
tr: Yazı Çevrimi

[ctx: @default|]
en: Movement/part name
tr: Hareket/Bölüm adı

[ctx: @default|]
en: Events
tr: Olaylar

[ctx: @default|]
en: Chord
tr: Akor

[ctx: @default|]
en: None
tr: Yok

[ctx: @default|]
en: Shot
tr: Çekim

[ctx: @default|]
en: Subtrack
tr: Alt Parça

[ctx: @default|]
en: Part
tr: Kısım

[ctx: @default|]
en: Edition
tr: Edisyon

[ctx: @default|]
en: Collection
tr: Koleksiyon

[ctx: @default|]
en: Track Number
tr: Parça Numarası

[ctx: @default|]
en: Album Artist
tr: Albüm Sanatçısı

[ctx: @default|]
en: Arranger
tr: Düzenleyen

[ctx: @default|]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: @default|]
en: Catalog Number
tr: Katalog Numarası

[ctx: @default|]
en: Compilation
tr: Derleme

[ctx: @default|]
en: Composer
tr: Besteci

[ctx: @default|]
en: Conductor
tr: Orkestra Şefi

[ctx: @default|]
en: Copyright
tr: Telif

[ctx: @default|]
en: Disc Number
tr: Disk Numarası

[ctx: @default|]
en: Encoded-by
tr: Kodlayan

[ctx: @default|]
en: Encoder Settings
tr: Kodlayıcı Ayarları

[ctx: @default|]
en: Encoding Time
tr: Kodlama Zamanı

[ctx: @default|]
en: Grouping
tr: Gruplama

[ctx: @default|]
en: Initial Key
tr: İlk Anahtar

[ctx: @default|]
en: Lyricist
tr: Söz Yazarı

[ctx: @default|]
en: Media
tr: Ortam

[ctx: @default|]
en: Mood
tr: Ruh Hali

[ctx: @default|]
en: Original Album
tr: Özgün Albüm

[ctx: @default|]
en: Original Artist
tr: Özgün Sanatçı

[ctx: @default|]
en: Original Date
tr: Özgün Tarih

[ctx: @default|]
en: Performer
tr: Sanatçı

[ctx: @default|]
en: Picture
tr: Resim

[ctx: @default|]
en: Publisher
tr: Yayıncı

[ctx: @default|]
en: Release Country
tr: Yayımlanan Ülke

[ctx: @default|]
en: Remixer
tr: Remiksleyen

[ctx: @default|]
en: Sort Album
tr: Albüme Göre Sırala

[ctx: @default|]
en: Sort Album Artist
tr: Albüm Sanatçısına Göre Sırala

[ctx: @default|]
en: Sort Artist
tr: Sanatçıya Göre Sırala

[ctx: @default|]
en: Sort Composer
tr: Besteciye Göre Sırala

[ctx: @default|]
en: Sort Name
tr: Ada Göre Sırala

[ctx: @default|]
en: Subtitle
tr: Altyazı

[ctx: @default|]
en: Website
tr: Web Sitesi

[ctx: @default|]
en: WWW Audio File
tr: WWW Ses Dosyası

[ctx: @default|]
en: WWW Audio Source
tr: WWW Ses Kaynağı

[ctx: @default|]
en: Release Date
tr: Yayım Tarihi

[ctx: @default|]
en: Work
tr: Çalışma

[ctx: @default|]
en: Audio Encryption
tr: Ses Şifrelemesi

[ctx: @default|]
en: Audio Seek Point
tr: Ses Tarama Noktası

[ctx: @default|]
en: Chapter
tr: Fasıl

[ctx: @default|]
en: Commercial
tr: Ticari

[ctx: @default|]
en: Table of Contents
tr: İçindekiler

[ctx: @default|]
en: Encryption Method
tr: Şifreleme Yöntemi

[ctx: @default|]
en: Equalization
tr: Ekolayzır

[ctx: @default|]
en: Event Timing Codes
tr: Olay Zamanlama Kodları

[ctx: @default|]
en: General Object
tr: Genel Nesne

[ctx: @default|]
en: Group Identification
tr: Grup Tanımlaması

[ctx: @default|]
en: Linked Information
tr: Bağlantılı Bilgi

[ctx: @default|]
en: Music CD Identifier
tr: Ses CD’si Tanımlayıcısı

[ctx: @default|]
en: MPEG Lookup Table
tr: MPEG Tarama Tablosu

[ctx: @default|]
en: Movement Number
tr: Hareket Numarası

[ctx: @default|]
en: Movement Name
tr: Hareket Adı

[ctx: @default|]
en: Ownership
tr: Sahiplik

[ctx: @default|]
en: Play Counter
tr: Çalma Sayacı

[ctx: @default|]
en: Podcast
tr: Pod Yayını

[ctx: @default|]
en: Popularimeter
tr: Popülerlikölçer

[ctx: @default|]
en: Position Synchronisation
tr: Konum Eşzamanlaması

[ctx: @default|]
en: Private
tr: Özel

[ctx: @default|]
en: Recommended Buffer Size
tr: Önerilen Arabellek Boyutu

[ctx: @default|]
en: Reverb
tr: Yankı

[ctx: @default|]
en: Seek
tr: Tarama

[ctx: @default|]
en: Signature
tr: İmza

[ctx: @default|]
en: Synchronized Lyrics
tr: Eşzamanlı Şarkı Sözleri

[ctx: @default|]
en: Synchronized Tempo Codes
tr: Eşzamanlı Tempo Kodları

[ctx: @default|]
en: Podcast Category
tr: Pod Yayını Kategorisi

[ctx: @default|]
en: Podcast Description
tr: Pod Yayını Açıklaması

[ctx: @default|]
en: Playlist Delay
tr: Çalma Listesi Gecikmesi

[ctx: @default|]
en: Original Release Time
tr: Özgün Yayım Zamanı

[ctx: @default|]
en: Recording Time
tr: Kayıt Süresi

[ctx: @default|]
en: Release Time
tr: Yayım Zamanı

[ctx: @default|]
en: Tagging Time
tr: Künyeleme Zamanı

[ctx: @default|]
en: File Type
tr: Dosya Türü

[ctx: @default|]
en: Podcast Identifier
tr: Pod Yayını Tanımlayıcısı

[ctx: @default|]
en: Time
tr: Zaman

[ctx: @default|]
en: Podcast Keywords
tr: Pod Yayını Anahtar Sözcükleri

[ctx: @default|]
en: Original Filename
tr: Özgün Dosya Adı

[ctx: @default|]
en: File Owner
tr: Dosyanın Sahibi

[ctx: @default|]
en: Produced Notice
tr: Üretilen Uyarı

[ctx: @default|]
en: Recording Date
tr: Kayıt Tarihi

[ctx: @default|]
en: Radio Station Name
tr: Radyo İstasyonu Adı

[ctx: @default|]
en: Radio Station Owner
tr: Radyo İstasyonu Sahibi

[ctx: @default|]
en: Size
tr: Boyut

[ctx: @default|]
en: User-defined Text
tr: Kullanıcı Tanımlı Metin

[ctx: @default|]
en: Unique File Identifier
tr: Benzersiz Dosya Tanımlayıcısı

[ctx: @default|]
en: Terms of Use
tr: Kullanım Şartları

[ctx: @default|]
en: Commercial URL
tr: Ticari URL

[ctx: @default|]
en: Copyright URL
tr: Telif URL’si

[ctx: @default|]
en: Podcast Feed
tr: Pod Yayını Beslemesi

[ctx: @default|]
en: Official Radio Station
tr: Resmî Radyo İstasyonu

[ctx: @default|]
en: Payment
tr: Ödeme

[ctx: @default|]
en: Official Publisher
tr: Resmî Yayımcı

[ctx: @default|]
en: User-defined URL
tr: Kullanıcı Tanımlı URL

[ctx: @default|]
en: Contact
tr: Kişi

[ctx: @default|]
en: Total Discs
tr: Toplam Disk

[ctx: @default|]
en: Encoder
tr: Kodlayıcı

[ctx: @default|]
en: Encoding
tr: Kodlama

[ctx: @default|]
en: Engineer
tr: Mühendis

[ctx: @default|]
en: Ensemble
tr: Ansamble

[ctx: @default|]
en: Guest Artist
tr: Konuk Sanatçı

[ctx: @default|]
en: Gapless Playback
tr: Aralıksız Çalma

[ctx: @default|]
en: Label
tr: Etiket

[ctx: @default|]
en: Label Number
tr: Etiket Numarası

[ctx: @default|]
en: License
tr: Lisans

[ctx: @default|]
en: Location
tr: Konum

[ctx: @default|]
en: Opus
tr: Yapıt

[ctx: @default|]
en: Organization
tr: Kurum

[ctx: @default|]
en: Part Number
tr: Kısım Numarası

[ctx: @default|]
en: Producer
tr: Yapımcı

[ctx: @default|]
en: Product Number
tr: Ürün Numarası

[ctx: @default|]
en: Total Tracks
tr: Toplam Parça Sayısı

[ctx: @default|]
en: Version
tr: Sürüm

[ctx: @default|]
en: Volume
tr: Ses Düzeyi

[ctx: @default|]
en: Director
tr: Yönetmen

[ctx: @default|]
en: Duration
tr: Süre

[ctx: @default|]
en: Summary
tr: Özet

[ctx: @default|]
en: Synopsis
tr: Senaryo Özeti

[ctx: @default|]
en: Total Parts
tr: Toplam Kısımlar

[ctx: @default|]
en: Original Lyricist
tr: Özgün Söz Yazarı

[ctx: @default|]
en: User Rating
tr: Derecelendirme

[ctx: @default|]
en: Account Type
tr: Hesap Türü

[ctx: @default|]
en: Purchase Account
tr: Satın Alım Hesabı

[ctx: @default|]
en: Artist ID
tr: Sanatçı Kimliği

[ctx: @default|]
en: Category
tr: Kategori

[ctx: @default|]
en: Catalog ID
tr: Katalog Kimliği

[ctx: @default|]
en: Genre ID
tr: Tür Kimliği

[ctx: @default|]
en: HD Video
tr: YB Video

[ctx: @default|]
en: Keyword
tr: Anahtar Sözcük

[ctx: @default|]
en: Long Description
tr: Uzun Açıklama

[ctx: @default|]
en: Album ID
tr: Albüm Kimliği

[ctx: @default|]
en: Purchase Date
tr: Satın Alım Tarihi

[ctx: @default|]
en: Rating/Advisory
tr: Derecelendirme/Öneri

[ctx: @default|]
en: Country Code
tr: Ülke Kodu

[ctx: @default|]
en: Sort Show
tr: Programı Sırala

[ctx: @default|]
en: Media Type
tr: Ortam Türü

[ctx: @default|]
en: TV Episode
tr: Dizi Bölümü

[ctx: @default|]
en: TV Episode Number
tr: Dizi Bölümü Numarası

[ctx: @default|]
en: TV Network Name
tr: TV Kanalı Adı

[ctx: @default|]
en: TV Show Name
tr: TV Programı Adı

[ctx: @default|]
en: TV Season
tr: Sezon

[ctx: @default|]
en: Movement Count
tr: Hareket Sayısı

[ctx: @default|]
en: Show Work & Movement
tr: Çalışmayı ve Hareketi Göster

[ctx: @default|]
en: Podcast URL
tr: Pod Yayını URL’si

[ctx: @default|]
en: Podcast GUID
tr: Pod Yayını GUID’si

[ctx: @default|]
en: Composer ID
tr: Besteci Kimliği

[ctx: @default|]
en: Chapters
tr: Fasıllar

[ctx: @default|]
en: Chapters (Nero)
tr: Fasıllar (Nero)

[ctx: @default|]
en: Chapters (QT)
tr: Fasıllar (QT)

[ctx: @default|]
en: Archival Location
tr: Arşiv Konumu

[ctx: @default|]
en: Commissioned
tr: Yayında

[ctx: @default|]
en: Cropped
tr: Kırpılmış

[ctx: @default|]
en: Dimensions
tr: Boyutlar

[ctx: @default|]
en: Dots Per Inch
tr: Inç Başına Nokta

[ctx: @default|]
en: Keywords
tr: Anahtar Sözcükler

[ctx: @default|]
en: Lightness
tr: Aydınlık

[ctx: @default|]
en: Number of Colors
tr: Renk Sayısı

[ctx: @default|]
en: Subject
tr: Konu

[ctx: @default|]
en: Sharpness
tr: Keskinlik

[ctx: @default|]
en: Source Form
tr: Kaynak Biçimi

[ctx: @default|]
en: Tag 1 and Tag 2
tr: Künye 1 ve Künye 2

[ctx: @default|]
en: All Tags
tr: Tüm Künyeler

[ctx: @default|]
en: Prepend t1/append t2 if not empty
tr: Boş değilse k1’i öne, k2’yi arkaya ekle

[ctx: @default|]
en: Truncated
tr: Kirpilmış

[ctx: @default|]
en: Size is too large
tr: Bayt sayısı fazla büyük

[ctx: @default|]
en: Must be unique
tr: Eşsiz olmalı

[ctx: @default|]
en: New line is forbidden
tr: Yeni Satır yasak

[ctx: @default|]
en: Carriage return is forbidden
tr: Satır Başı yasak

[ctx: @default|]
en: Owner must be non-empty
tr: Sahibi boş olamaz

[ctx: @default|]
en: Must be numeric
tr: Sayısal ya olmalı

[ctx: @default|]
en: Must be numeric or number/total
tr: Sayısal olmalı veya sayı/toplam

[ctx: @default|]
en: Format is DDMM
tr: Biçim bir DDMM

[ctx: @default|]
en: Format is HHMM
tr: Biçim bir HHMM

[ctx: @default|]
en: Format is YYYY
tr: Biçim bir YYYY

[ctx: @default|]
en: Must begin with a year and a space character
tr: Bir yıl ve boşluk karakteriyle başlamalı

[ctx: @default|]
en: Must be ISO 8601 date/time
tr: ISO 8601 zaman etiketli olmalı

[ctx: @default|]
en: Must be musical key, 3 characters, A-G, b, #, m, o
    or Camelot wheel value 1A-12A, 1B-12B
tr: İlk anahtar olmalı, 3 karakter, A–G, b, #, m, o
    veya Camelot Wheel değeri 1A-12A, 1B-12B

[ctx: @default|]
en: Must have ISO 639-2 language code, 3 lowercase characters
tr: Geçerli bir ISO 639 dil kodu değildir

[ctx: @default|]
en: Must be ISRC code, 12 characters
tr: 12 karakterden oluşan bir ISRC kodu olmalı

[ctx: @default|]
en: Must be list of strings separated by '|'
tr: “|” ile ayrılmış dizi listesi olmalı

[ctx: @default|]
en: Has excess white space
tr: Fazla boşluk var

[ctx: @default|]
en: 32x32 pixels PNG file icon
tr: 32 × 32 piksel PNG dosya simgesi

[ctx: @default|]
en: Other file icon
tr: Başka dosya simgesi

[ctx: @default|]
en: Cover (front)
tr: Ön Kapak

[ctx: @default|]
en: Cover (back)
tr: Arka Kapak

[ctx: @default|]
en: Leaflet page
tr: Broşür Sayfası

[ctx: @default|]
en: Lead artist/lead performer/soloist
tr: Ana Sanatçı/Söyleyen/Solist

[ctx: @default|]
en: Artist/performer
tr: Sanatçı/Söyleyen

[ctx: @default|]
en: Band/Orchestra
tr: Grup/Orkestra

[ctx: @default|]
en: Lyricist/text writer
tr: Söz yazarı

[ctx: @default|]
en: Recording Location
tr: Kayıt Yeri

[ctx: @default|]
en: During recording
tr: Kayıt sırasında

[ctx: @default|]
en: During performance
tr: Şarkı söylenirken

[ctx: @default|]
en: Movie/video screen capture
tr: Film / Video

[ctx: @default|]
en: A bright coloured fish
tr: Parlak bir renkli balık

[ctx: @default|]
en: Illustration
tr: İllüstrasyon

[ctx: @default|]
en: Band/artist logotype
tr: Grup/sanatçı Logosu

[ctx: @default|]
en: Publisher/Studio logotype
tr: Yapımcı/Stüdyo Logosu

[ctx: @default|]
en: Absolute path to file
tr: Dosya Kimlik

[ctx: @default|]
en: Modification date
tr: Değiştirilme tarihi

[ctx: @default|]
en: Creation date
tr: Oluşturma tarihi

[ctx: @default|]
en: Directory name
tr: Dizin adı

[ctx: @default|]
en: Number of tracks
tr: Parça Sayısı

[ctx: @default|]
en: Extension
tr: Uzantı

[ctx: @default|]
en: Bitrate
tr: Örnekleme hızı

[ctx: @default|]
en: Samplerate
tr: Örnekleme oranı

[ctx: @default|]
en: Channels
tr: Kanallar

[ctx: @default|]
en: Codec
tr: Kodlayıcı

[ctx: @default|]
en: Marked
tr: İşaretli

[ctx: @default|]
en: Escape for HTML
tr: HTML Kaçışı

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Automatic Import
tr: Otomatik al

[ctx: BatchImportDialog|]
en: D&estination:
tr: H&edef:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Profile:
tr: &Profil:

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: BatchImportDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: BatchImportDialog|]
en: New
tr: Yeni

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Reading Folder
tr: Klasör Okunuyor

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Started
tr: Başlamış

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Querying
tr: Sorguluyor

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Fetching
tr: Getiriliyor

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Data received
tr: Alınan veri

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Cover
tr: Kapak

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Finished
tr: Tamamlandı

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: BatchImportDialog|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: BatchImportDialog|]
en: A&bort
tr: İ&ptal Et

[ctx: BatchImportDialog|]
en: S&tart
tr: Başla&t

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: Import Source
tr: İçe Aktarma Kaynağı

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Server:
tr: Su&nucu:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Accuracy:
tr: &Doğruluk:

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Standard Tags
tr: &Standart Künyeler

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: &Additional Tags
tr: &Ek Özellikler

[ctx: BatchImportSourceDialog|]
en: C&over Art
tr: &Kapak Görseli

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Browse Cover Art
tr: Kapak Görsellerine Göz At

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Artist/Album
tr: Sanatçı/&Albüm

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Source
tr: &Kaynak

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Source:
tr: Kaynak:

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &URL extraction
tr: &URL çıkarımı

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Match
tr: Eşleşme

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Picture URL
tr: Resim URL’si

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Browse
tr: &Göz At

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Click Browse to start
tr: Başlamak için Göz At’a tıklayın

[ctx: BrowseCoverArtDialog|]
en: Then drag the picture from the browser to Kid3.
tr: Sonrasında tarayıcıdan resimleri Kid3’e sürükleyin.

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark truncated fields
tr: Kısaltılmış alanları i&mle

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding:
tr: M&etin kodlaması:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use &track/total number of tracks format
tr: Parça/&Toplam Parça Sayısı biçimini kullan

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track number &digits:
tr: &Hane sayısı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Genre as text instead of numeric string
tr: Türü, sayısal dizi yerine metin olarak göster

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &WAV files with lowercase id3 chunk
tr: Küçük id3 parça ile &WAV dosyalarını

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mar&k standard violations
tr: &Standartların işaret ihlalleri

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Version used for new tags:
tr: &Yeni künyeler için kullanılan sürüm:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Co&mment field name:
tr: Yoru&m alan adı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Picture field name:
tr: &Resim alanı adı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Write mode:
tr: &Yazma kipi:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Compact
tr: Sıkışık

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Do not shrink
tr: Küçültme yapma

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Avoid insert
tr: Yerleştirmeden kaçın

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Picture
tr: Resim

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Mark if &larger than (bytes):
tr: Şundan da&ha büyükse imle:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show only custom genres
tr: &Yalnızca özel türleri göster

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Cu&stom Genres
tr: Ö&zel Türler

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Custom F&rames
tr: Özel &Çerçeveler

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Use drag and drop to reorder the items
tr: Ögeleri yeniden sıralamak için sürükleyin ve bırakın

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Quick Access Frames
tr: Hızlı E&rişim Çerçeveleri

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Track nu&mber field name:
tr: Parça nu&marası alan adı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Tag Format
tr: Kü&nye Biçimi

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Rating
tr: Derecelendirme

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &1
tr: Künye &1

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &2
tr: Künye &2

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag &3
tr: Künye &3

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: All Ta&gs
tr: T&üm Künyeler

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Startup
tr: Başlangıç

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Load last-opened files
tr: Son açılan dosyaları yük&le

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Preserve file timestamp
tr: &Dosyanın zaman damgasını koru

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Mark changes
tr: Değişiklikleri i&mle

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: F&ilename for cover:
tr: Albüm kapağı &için dosya adı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Text &encoding (Export, Playlist):
tr: M&etin kodlaması (dışa aktar, ç. listesi):

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: File List
tr: Dosya Listesi

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filte&r:
tr: &Süz:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Inclu&de folders:
tr: &İçerilen klasörler:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: E&xclude folders:
tr: &Şu klasörleri dışla:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Show hidden files
tr: Gizli do&syaları göster

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from tag
tr: Künyeden Dosya Adı

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from filename
tr: Dosya Adından Künye

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Playlist
tr: Çalma Listesi

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Filename Format
tr: &Dosya adı Biçimi

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Filename from Tag
tr: Künyeden Dosya Adı

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Tag from Filename
tr: Dosya Adından Künye

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Browser
tr: Tarayıcı

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Web &browser:
tr: İnternet &tarayıcısı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Context &Menu Commands
tr: Açılır &Menü Komutları

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Play on double click
tr: &Çift tıklamada çal

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Select file on play
tr: Çalarken dosyayı &seç

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&udio output:
tr: S&es çıkışı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: System
tr: Sistem

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy
tr: Vekil Sunucu

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Proxy:
tr: &Vekil sunucu:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Use authentication with proxy
tr: Vekil s&unucu ile yetkilendirme kullan

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy user &name:
tr: Vekil su&nucu kullanıcı adı:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Proxy pass&word:
tr: &Vekil sunucu parolası:

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: &Metadata Plugins && Priority
tr: &Üst Veri Eklentileri ve Öncelik

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: A&vailable Plugins
tr: &Kullanılabilir Eklentiler

[ctx: ConfigDialogPages|]
en: Changes take only effect after a restart!
tr: Yeniden başlattıktan sonra etkinleştirilir!

[ctx: @default|]
en: Images
tr: Görseller

[ctx: @default|]
en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: From Clip&board
tr: &Panodan

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &To Clipboard
tr: Pan&oya

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Import...
tr: A&l…

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &Export...
tr: &Dışa Aktar…

[ctx: BinaryOpenSave|]
en: &View...
tr: &Görüntüle…

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: EditFrameFieldsDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: ExportDialog|]
en: Export
tr: Dışa Aktar

[ctx: ExportDialog|]
en: &Format:
tr: &Biçim:

[ctx: ExportDialog|]
en: H&eader:
tr: &Üstbilgi:

[ctx: ExportDialog|]
en: &Tracks:
tr: Pa&rçalar:

[ctx: ExportDialog|]
en: F&ooter:
tr: Al&tbilgi:

[ctx: ExportDialog|]
en: To F&ile...
tr: &Dosyaya…

[ctx: ExportDialog|]
en: To Clip&board
tr: &Panoya

[ctx: ExportDialog|]
en: &Source:
tr: &Kaynak:

[ctx: ExportDialog|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: ExportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: ExportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: ExportDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: ExportDialog|]
en: File Error
tr: Dosya Hatası

[ctx: ExportDialog|]
en: Error while writing file:
tr: Dosyaya yazılırken hata:

[ctx: FilterDialog|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: FilterDialog|]
en: &Preview
tr: &Önizleme

[ctx: FilterDialog|]
en: &Filter:
tr: S&üz:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Expression:
tr: &İfade:

[ctx: FilterDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: FilterDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: FilterDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: FilterDialog|]
en: Started
tr: Başlamış

[ctx: FilterDialog|]
en: Finished
tr: Tamamlandı

[ctx: FilterDialog|]
en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: FilterDialog|]
en: A&bort
tr: İ&ptal

[ctx: FilterDialog|]
en: &Apply
tr: &Uygula

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find and Replace
tr: Bul ve değiştir

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: F&ind:
tr: &Bul:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Find
tr: &Bul

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Re&place:
tr: Değ&iştir:

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Replace
tr: &Değiştir

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Replace &all
tr: Tü&münü değiştir

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Options
tr: Seçenekler

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Match case
tr: &Eşleşme durumu

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Backwards
tr: &Geriye doğru

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Regular &expression
tr: Dü&zenli ifade

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Tags
tr: Kü&nyeler

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Select a&ll
tr: Tümünü &Seç

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: FindReplaceDialog|]
en: Find
tr: Bul

[ctx: ImportDialog|]
en: Accuracy:
tr: Doğruluk:

[ctx: ImportDialog|]
en: Cover Art:
tr: Kapak Görseli:

[ctx: ImportDialog|]
en: From F&ile/Clipboard...
tr: &Dosyadan veya Panodan…

[ctx: ImportDialog|]
en: From T&ags...
tr: Kü&nyelerden…

[ctx: ImportDialog|]
en: &From Server...
tr: &Sunucudan…

[ctx: ImportDialog|]
en: D&estination:
tr: H&edef:

[ctx: ImportDialog|]
en: Revert
tr: Geri Al

[ctx: ImportDialog|]
en: Check maximum allowable time &difference (sec):
tr: Kabul e&dilebilir en fazla süre farkı (saniye):

[ctx: ImportDialog|]
en: Match with:
tr: Şununla eşleştir:

[ctx: ImportDialog|]
en: &Length
tr: Sü&re

[ctx: ImportDialog|]
en: T&rack
tr: &Parça No

[ctx: ImportDialog|]
en: &Title
tr: Şar&kı adı

[ctx: ImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: ImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: ImportDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: ImportDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Number Tracks
tr: Parça Numaraları

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start &number:
tr: Başlangıç &numarası:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Destination:
tr: He&def:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Reset counter for each folder
tr: &Her klasör için sayacı sıfırla

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Total number of tracks:
tr: &Toplam Parça Sayısı:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create Playlist
tr: Çalma Listesi Oluştur

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist File Name
tr: Çalma Listesi Dosyası Adı

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Same as &folder name
tr: Klasör adıyla ay&nı

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Format:
tr: &Biçim:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Create ne&w empty playlist:
tr: &Yeni boş çalma listesi oluştur:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: New
tr: Yeni

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Cr&eate in:
tr: &Şurada oluştur:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Current folder
tr: Geçerli klasör

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Every folder
tr: Her klasör

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Top-level folder
tr: En üstteki klasör

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Playlist Content
tr: Çalma Listesi İçeriği

[ctx: PlaylistDialog|]
en: For&mat:
tr: Biçi&m:

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Incl&ude only the selected files
tr: Yalnızca seçili &dosyaları içer

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by file &name
tr: Do&sya adı ile sırala

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Sort by &tag field
tr: Kü&nye adıyla sırala

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use &relative path for files in playlist
tr: Çalma listesindeki dosyalar için gö&receli yol kullan

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Use full p&ath for files in playlist
tr: Çalma listesindeki tüm dosyalar için t&am yol kullan

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write only &list of files
tr: Yalnızca dosya &listesini yaz

[ctx: PlaylistDialog|]
en: Write &info using
tr: B&ilgiyi şunu kullanarak yaz

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: PlaylistDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Playlist
tr: Parça listesi

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en:  [modified]
tr:  [değiştirildi]

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: PlaylistEditDialog|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
tr: Bir çalma listesi değiştirildi.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

[ctx: RenDirDialog|]
en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: RenDirDialog|]
en: Format
tr: Biçim

[ctx: RenDirDialog|]
en: Preview
tr: Önizleme

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: RenDirDialog|]
en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Action:
tr: &Eylem:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Source:
tr: &Kaynak:

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Edit...
tr: Dü&zenle…

[ctx: RenDirDialog|]
en: &Format:
tr: &Biçim:

[ctx: RenDirDialog|]
en: From:
tr: Şuradan:

[ctx: RenDirDialog|]
en: To:
tr: Şuraya:

[ctx: RenDirDialog|]
en: Folder Name from Tag
tr: Künyeden Klasör Adı

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Find
tr: &Bul

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Server:
tr: Su&nucu:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&GI Path:
tr: C&GI Yolu:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Token:
tr: &Sembol:

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Standard Tags
tr: &Standart Künyeler

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Additional Tags
tr: &Ek Künyeler

[ctx: ServerImportDialog|]
en: C&over Art
tr: &Kapak Görseli

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: ServerImportDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: ServerImportDialog|]
en: Ready.
tr: Hazır.

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Server:
tr: Su&nucu:

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Track Title/Artist - Album
tr: Şarkı Adı / Sanatçı — Albüm

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: State
tr: Konum

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &OK
tr: &Tamam

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Apply
tr: &Uygula

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result
tr: Sonuç yok

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

[ctx: ServerTrackImportDialog|]
en: No result selected
tr: Hiç sonuç seçilmedi

[ctx: TagImportDialog|]
en: Import from Tags
tr: Künyeden İçe Aktar

[ctx: TagImportDialog|]
en: Format:
tr: Biçim:

[ctx: TagImportDialog|]
en: Source:
tr: Kaynak:

[ctx: TagImportDialog|]
en: Extraction:
tr: Çıkarma:

[ctx: TagImportDialog|]
en: D&estination:
tr: H&edef:

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Apply
tr: &Uygula

[ctx: TagImportDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: TextImportDialog|]
en: Import from File/Clipboard
tr: Dosyadan veya Panodan İçe Aktar

[ctx: TextImportDialog|]
en: Format:
tr: Biçim:

[ctx: TextImportDialog|]
en: Header:
tr: Üstbilgi:

[ctx: TextImportDialog|]
en: Tracks:
tr: Parçalar:

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Help
tr: &Yardım

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Save Settings
tr: &Ayarları Kaydet

[ctx: TextImportDialog|]
en: From F&ile...
tr: &Dosyadan…

[ctx: TextImportDialog|]
en: From Clip&board
tr: &Panodan

[ctx: TextImportDialog|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Download
tr: İndir

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Opening folder...
tr: Klasör açılıyor…

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Abort
tr: İptal

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %1 is not writable
tr: %1 dosyası yazılabilir değil

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file:
tr: Dosyaya yazılırken hata:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: File Error
tr: Dosya Hatası

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
tr: Dosyaya yazılırken hata. İzinleri değiştirmek istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
tr: Geçerli klasör değiştirildi.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A playlist has been modified.
    Do you want to save it?
tr: Bir çalma listesi değiştirildi.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Exiting...
tr: Çıkılıyor…

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n folders | %n folders
tr[0]: %n klasör
tr[1]: %n klasör

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n files | %n files
tr[0]: %n dosya
tr[1]: %n dosya

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: %n selected | %n selected
tr[0]: %n seçili
tr[1]: %n seçili

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Ready.
tr: Hazır.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Creating playlist...
tr: Çalma Listesi Oluşturuluyor…

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Files not found
tr: Dosyalar bulunamadı

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Import
tr: İçe Aktar

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Error while renaming:
tr: Yeniden adlandırırken hata:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing directories?
tr: Dizinleri kapattıktan sonra yeniden denensin mi?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en:  [filtered %1/%2]
tr:  [süzgeci %1/%2]

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Add Frame
tr: Çerçeve Ekle

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Select the frame ID
tr: Çerçeve kimliğini seç

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename File
tr: Dosya Adını Değiştir

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Enter new file name:
tr: Lütfen yeni dosya adı yazın:

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Rename %1 to %2 failed
tr: %1 adı %2 olarak değiştirilemedi

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Retry after closing folders?
tr: Klasörler kapatıldıktan sonra yeniden denensin mi?

[ctx: @default|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
tr: %1 ögeyi çöp kutusuna atmayı gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move these %1 items to the trash?
tr: %1 ögeyi çöp kutusuna atmayı gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Do you really want to move this item to the trash?
tr: Bu ögeyi çöp kutusuna atmayı gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Move to Trash
tr: Çöp Kutusuna Taşı

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Folder must be empty.
tr: Klasör adı boş olmalıdır.

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Could not move these files to the Trash
tr: Bu dosyalar Çöp Kutusu’na taşınamadı

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: Expand All
tr: Tümünü Aç

[ctx: BaseMainWindowImpl|]
en: A&bort
tr: İ&ptal

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Automatic Column Widths
tr: Kendiliğinden Sütun Genişlikleri

[ctx: ConfigurableTreeView|]
en: Custom Column Widths
tr: Özel Sütun Genişlikleri

[ctx: FileList|]
en: C&lear
tr: Temiz&le

[ctx: FileList|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: FileList|]
en: &Expand all
tr: &Tümünü Aç

[ctx: FileList|]
en: &Collapse all
tr: Tümünü &Kapat

[ctx: FileList|]
en: &Play
tr: Ç&al

[ctx: FileList|]
en: E&dit
tr: Dü&zenle

[ctx: FileList|]
en: &Open
tr: A&ç

[ctx: FileList|]
en: Open Containing &Folder
tr: &İçeren Klasörü Aç

[ctx: FileList|]
en: Execute
tr: Yürüt:

[ctx: FileList|]
en: Could not execute
tr: Yürütülemedi:

[ctx: Kid3Form|]
en: F&ile
tr: D&osya

[ctx: Kid3Form|]
en: Name:
tr: Ad:

[ctx: Kid3Form|]
en: Format:
tr: Biçim:

[ctx: Kid3Form|]
en: From:
tr: Şuradan:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename from Tag %1
tr: %1 künyesi konumundan dosya adı

[ctx: Kid3Form|]
en: To:
tr: Şuraya:

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag %1 from Filename
tr: Şunu dosya adından künyele: %1

[ctx: Kid3Form|]
en: Tag &%1
tr: Künye&%1

[ctx: Kid3Form|]
en: From Tag %1
tr: Künye %1 Konumundan

[ctx: Kid3Form|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: Kid3Form|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: Kid3Form|]
en: From
tr: Şuradan

[ctx: Kid3Form|]
en: Filename
tr: Dosya Adı

[ctx: Kid3Form|]
en: To
tr: Şuraya

[ctx: Kid3Form|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: Kid3Form|]
en: Edit...
tr: Düzenle…

[ctx: Kid3Form|]
en: Add...
tr: Ekle…

[ctx: Kid3Form|]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: SectionActions|]
en: Previous
tr: Önceki

[ctx: SectionActions|]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: SectionActions|]
en: Transfer
tr: Aktar

[ctx: SectionActions|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: SectionActions|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: SectionActions|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: SectionActions|]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: SectionActions|]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: SectionActions|]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: SectionActions|]
en: Open Parent Folder
tr: Üst Klasörü Aç

[ctx: SectionActions|]
en: Open Current Folder
tr: Geçerli Klasörü Aç

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Add...
tr: &Ekle…

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Up
tr: &Yukarı Taşı

[ctx: AbstractListEdit|]
en: Move &Down
tr: &Aşağı Taşı

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Edit...
tr: Dü&zenle…

[ctx: AbstractListEdit|]
en: &Remove
tr: Ka&ldır

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start time
tr: Başlama zamanı

[ctx: ChapterEditor|]
en: End time
tr: Bitiş zamanı

[ctx: ChapterEditor|]
en: Start offset
tr: Ofseti başlat

[ctx: ChapterEditor|]
en: End offset
tr: Bitiş Konumu

[ctx: ConfigTable|]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: ConfigTable|]
en: &Insert row
tr: Satır &Ekle

[ctx: ConfigTable|]
en: &Delete row
tr: Satır &Sil

[ctx: ConfigTable|]
en: &Clear row
tr: Satırı &Temizle

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Use for playlist and folder names
tr: Çalma listesi ve klasör adlarını kullan

[ctx: FilenameFormatBox|]
en: Maximum length:
tr: En büyük uzunluk:

[ctx: FormatBox|]
en: Automatically apply format
tr: Kendiliğinden biçimi uygula

[ctx: FormatBox|]
en: String replacement:
tr: Dizi değiştirmesi:

[ctx: FormatBox|]
en: From
tr: Şuradan

[ctx: FormatBox|]
en: To
tr: Şuraya

[ctx: FormatBox|]
en: Case conversion:
tr: Harf biçimi dönüştürmesi:

[ctx: FormatBox|]
en: Locale:
tr: Dil:

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: FormatListEdit|]
en: &Remove
tr: Ka&ldır

[ctx: FormatListEdit|]
en: New
tr: Yeni

[ctx: FrameTable|]
en: WWW Audio Source
tr: Ses dosyasının WWW

[ctx: FrameTable|]
en: &Select all
tr: &Tümünü Seç

[ctx: FrameTable|]
en: &Deselect all
tr: Tümünün Seçimini Ka&ldır

[ctx: ImageViewer|]
en: View Picture
tr: Resmi Görüntüle

[ctx: ImageViewer|]
en: &Close
tr: &Kapat

[ctx: PictureLabel|]
en: Previous
tr: Önceki

[ctx: PictureLabel|]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: @default|]
en: Drag album
    artwork
    here
tr: Albüm kapak
    resmini buraya
    sürükleyin

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play
tr: Çal

[ctx: PlayToolBar|]
en: Play/Pause
tr: Çal/Duraklat

[ctx: PlayToolBar|]
en: Stop playback
tr: Çalmayı durdur

[ctx: PlayToolBar|]
en: Previous Track
tr: Önceki Parça

[ctx: PlayToolBar|]
en: Next Track
tr: Sonraki Parça

[ctx: PlayToolBar|]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: PlayToolBar|]
en: Mute
tr: Sessiz

[ctx: PlayToolBar|]
en: Volume: %1%
tr: Ses düzeyi: %​%1

[ctx: ProgressWidget|]
en: &Cancel
tr: İ&ptal

[ctx: StringListEdit|]
en: Add Item
tr: Öge Ekle

[ctx: StringListEdit|]
en: Edit Item
tr: Ögeyi Düzenle

[ctx: SubframesEditor|]
en: Edit...
tr: Düzenle…

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add...
tr: Ekle…

[ctx: SubframesEditor|]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: SubframesEditor|]
en: Add Frame
tr: Çerçeve Ekle

[ctx: SubframesEditor|]
en: Select the frame ID
tr: Çerçeve kimliğini seç

[ctx: TableModelEdit|]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Top level
tr: Üst düzey

[ctx: TableOfContentsEditor|]
en: Ordered
tr: Sıralı

[ctx: TagFormatBox|]
en: Validation
tr: Doğrulama

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add
tr: &Ekle

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete
tr: &Sil

[ctx: TimeEventEditor|]
en: From Clip&board
tr: &Panodan

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Import...
tr: İç&e Aktar…

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Export...
tr: &Dışa Aktar…

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Events
tr: Olaylar

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Lyrics
tr: Şarkı Sözleri

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Offset
tr: Konum

[ctx: TimeEventEditor|]
en: Milliseconds
tr: Milisaniye

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Insert row
tr: Satır &Ekle

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Delete rows
tr: Satırları &Sil

[ctx: TimeEventEditor|]
en: C&lear
tr: Temiz&le

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Add offset...
tr: Ofset &ekle…

[ctx: TimeEventEditor|]
en: &Seek to position
tr: &Konuma Git

[ctx: @default|]
en: MusicBrainz Fingerprint
tr: MusicBrainz Parmak İzinden

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Unrecognized
tr: Tanımlanamayan

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Recognized
tr: Tanımlanan

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: User Selection
tr: Kullanıcı Seçimi

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: ID Lookup
tr: Kimlik Arama

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Fingerprint
tr: Parmak İzinden

[ctx: MusicBrainzClient|]
en: Metadata Lookup
tr: Üst Veri Arama

[ctx: @default|]
en: AENC - Audio encryption
tr: AENC — Ses şifreleme

[ctx: @default|]
en: APIC - Attached picture
tr: APIC — İliştirilmiş Resim

[ctx: @default|]
en: COMM - Comments
tr: COMM — Yorumlar

[ctx: @default|]
en: COMR - Commercial
tr: COMR — Ticarî

[ctx: @default|]
en: ENCR - Encryption method registration
tr: ENCR — Şifreleme yöntemi kaydı

[ctx: @default|]
en: EQUA - Equalization
tr: EQUA — Ekolayzır

[ctx: @default|]
en: ETCO - Event timing codes
tr: ETCO — Olay zamanlama kodları

[ctx: @default|]
en: GEOB - General encapsulated object
tr: GEOB — Genel kapsülleme nesnesi

[ctx: @default|]
en: GRID - Group identification registration
tr: GRID — Grup tanımlama kaydı

[ctx: @default|]
en: IPLS - Involved people list
tr: IPLS — İlgili kişi listesi

[ctx: @default|]
en: LINK - Linked information
tr: LINK — Bağlanmış bilgi

[ctx: @default|]
en: MCDI - Music CD identifier
tr: MCDI — Ses CD’si tanımlayıcı

[ctx: @default|]
en: MLLT - MPEG location lookup table
tr: MLLT — MPEG konumu şema tablosu

[ctx: @default|]
en: OWNE - Ownership frame
tr: OWNE — Sahip çerçeve

[ctx: @default|]
en: PRIV - Private frame
tr: PRIV — Özel çerçeve

[ctx: @default|]
en: PCNT - Play counter
tr: PCNT — Çalma sayacı

[ctx: @default|]
en: POPM - Popularimeter
tr: POPM — Popülerlik ölçümü

[ctx: @default|]
en: POSS - Position synchronisation frame
tr: POSS — Pozisyon senkronizasyon çerçevesi

[ctx: @default|]
en: RBUF - Recommended buffer size
tr: RBUF — Önerilen tampon bellek boyutu

[ctx: @default|]
en: RVAD - Relative volume adjustment
tr: RVAD — Bağıl ses düzeyi ayarı

[ctx: @default|]
en: RVRB - Reverb
tr: RVRB — Reverb

[ctx: @default|]
en: SYLT - Synchronized lyric/text
tr: SYLT — Senkronize edilmiş şarkı sözü/metin

[ctx: @default|]
en: SYTC - Synchronized tempo codes
tr: SYTC — Senkronize edilmiş tempo açıcıları

[ctx: @default|]
en: TALB - Album/Movie/Show title
tr: TALB — Albüm/Film/Gösteri Adı

[ctx: @default|]
en: TBPM - BPM (beats per minute)
tr: TBPM — BPM (Dakikada Vuruş Sayısı)

[ctx: @default|]
en: TCOM - Composer
tr: TCOM — Besteci

[ctx: @default|]
en: TCON - Content type
tr: TCON — İçerik türü

[ctx: @default|]
en: TCOP - Copyright message
tr: TCOP — Telif hakkı iletisi

[ctx: @default|]
en: TDAT - Date
tr: TDAT — Tarih

[ctx: @default|]
en: TDLY - Playlist delay
tr: TDLY — Çalma listesi gecikmesi

[ctx: @default|]
en: TENC - Encoded by
tr: TENC — Sıkıştıran

[ctx: @default|]
en: TEXT - Lyricist/Text writer
tr: TEXT — Söz yazarı

[ctx: @default|]
en: TFLT - File type
tr: TFLT — Dosya türü

[ctx: @default|]
en: TIME - Time
tr: TIME — Zaman

[ctx: @default|]
en: TIT1 - Content group description
tr: TIT1 — İçerik grubu açıklaması

[ctx: @default|]
en: TIT2 - Title/songname/content description
tr: TIT2 — Şarkı adı / İçerik açıklaması

[ctx: @default|]
en: TIT3 - Subtitle/Description refinement
tr: TIT3 — Alt yazı / Açıklama düzeltmesi

[ctx: @default|]
en: TKEY - Initial key
tr: TKEY — İlk anahtar

[ctx: @default|]
en: TLAN - Language(s)
tr: TLAN — Dil(ler)

[ctx: @default|]
en: TLEN - Length
tr: TLEN — Süre

[ctx: @default|]
en: TMED - Media type
tr: TMED — Ortam türü

[ctx: @default|]
en: TOAL - Original album/movie/show title
tr: TOAL — Özgün albüm/film/dizi adı

[ctx: @default|]
en: TOFN - Original filename
tr: TOFN — Özgün dosya adı

[ctx: @default|]
en: TOLY - Original lyricist(s)/text writer(s)
tr: TOLY — Özgün söz yazar(lar)ı

[ctx: @default|]
en: TOPE - Original artist(s)/performer(s)
tr: TOPE — Özgün sanatçı(lar)/söyleyen(ler)

[ctx: @default|]
en: TORY - Original release year
tr: TORY — Özgün piyasaya çıkış yılı

[ctx: @default|]
en: TOWN - File owner/licensee
tr: TOWN — Dosyanın lisans sahibi

[ctx: @default|]
en: TPE1 - Lead performer(s)/Soloist(s)
tr: TPE1 — Ana sanatçı(lar) / Söyleyen(ler)

[ctx: @default|]
en: TPE2 - Band/orchestra/accompaniment
tr: TPE2 — Grup / Orkestra / Misafir Sanatçı

[ctx: @default|]
en: TPE3 - Conductor/performer refinement
tr: TPE3 — Orkestra şefi / Söyleyen düzeltme

[ctx: @default|]
en: TPE4 - Interpreted, remixed, or otherwise modified by
tr: TPE4 — Yorumlayan / Tekrar düzenleyen veya değiştiren

[ctx: @default|]
en: TPOS - Part of a set
tr: TPOS — Bir dizinin parçası

[ctx: @default|]
en: TPUB - Publisher
tr: TPUB — Yayımcı

[ctx: @default|]
en: TRCK - Track number/Position in set
tr: TRCK — Dizinin Parça/Konum Numarası

[ctx: @default|]
en: TRDA - Recording dates
tr: TRDA — Kayıt tarihleri

[ctx: @default|]
en: TRSN - Internet radio station name
tr: TRSN — İnternet radyo istasyonu adı

[ctx: @default|]
en: TRSO - Internet radio station owner
tr: TRSO — İnternet radyo istasyonu sahibi

[ctx: @default|]
en: TSIZ - Size
tr: TSIZ — Büyüklük

[ctx: @default|]
en: TSRC - ISRC (international standard recording code)
tr: TSRC — ISRC (Uluslararası standart kayıt kodu)

[ctx: @default|]
en: TSSE - Software/Hardware and settings used for encoding
tr: TSSE — Sıkıştırma için kullanılan yazılım / donanım ve ayarlar

[ctx: @default|]
en: TXXX - User defined text information
tr: TXXX — Kullanıcı tanımlı metin bilgisi

[ctx: @default|]
en: TYER - Year
tr: TYER — Yıl

[ctx: @default|]
en: UFID - Unique file identifier
tr: UFID — Benzersiz dosya tanımlayıcısı

[ctx: @default|]
en: USER - Terms of use
tr: USER — Kullanım şartları

[ctx: @default|]
en: USLT - Unsynchronized lyric/text transcription
tr: USLT — Senkronize edilmemiş söz çevrim yazısı

[ctx: @default|]
en: WCOM - Commercial information
tr: WCOM — Ticari bilgi

[ctx: @default|]
en: WCOP - Copyright/Legal information
tr: WCOP — Telif Hakkı / Kanuni bilgi

[ctx: @default|]
en: WOAF - Official audio file webpage
tr: WOAF — Ses dosyasının resmî internet sitesi

[ctx: @default|]
en: WOAR - Official artist/performer webpage
tr: WOAR — Sanatçının/Şarkıcının resmî web sitesi

[ctx: @default|]
en: WOAS - Official audio source webpage
tr: WOAS — Ses dosyasının resmî internet adresi

[ctx: @default|]
en: WORS - Official internet radio station homepage
tr: WORS — İnternet radyo istasyonunun resmî adresi

[ctx: @default|]
en: WPAY - Payment
tr: WPAY — Ödeme

[ctx: @default|]
en: WPUB - Official publisher webpage
tr: WPUB — Resmî yayımcı

[ctx: @default|]
en: WXXX - User defined URL link
tr: WXXX — Kullanıcı tanımlı URL bağlantısı

[ctx: @default|]
en: MusicBrainz Release
tr: MusicBrainz Sürümünden

[ctx: @default|]
en: Rating Information
tr: Derecelendirme Bilgisi

[ctx: @default|]
en: ASPI - Audio seek point index
tr: ASPI — Ses tarama nokta indeksi

[ctx: @default|]
en: CHAP - Chapter
tr: CHAP — Fasıl

[ctx: @default|]
en: CTOC - Table of contents
tr: CTOC — İçindekiler

[ctx: @default|]
en: EQU2 - Equalisation (2)
tr: EQU2 — Ekolayzır (2)

[ctx: @default|]
en: GRP1 - Grouping
tr: GRP1 — Gruplama

[ctx: @default|]
en: MVIN - Movement Number
tr: MVIN — Bölüm numarası

[ctx: @default|]
en: MVNM - Movement Name
tr: MVNM — Bölüm adı

[ctx: @default|]
en: PCST - Podcast
tr: PCST — Pod Yayını

[ctx: @default|]
en: RVA2 - Relative volume adjustment (2)
tr: RVA2 — Bağıl ses düzeyi ayarı (2)

[ctx: @default|]
en: SEEK - Seek frame
tr: SEEK — Tarama çerçevesi

[ctx: @default|]
en: SIGN - Signature frame
tr: SIGN — İmza çerçevesi

[ctx: @default|]
en: TCAT - Podcast category
tr: TCAT — Pod yayını kategorisi

[ctx: @default|]
en: TCMP - iTunes compilation flag
tr: TCMP — iTunes derleme

[ctx: @default|]
en: TDEN - Encoding time
tr: TDEN — Sıkıştırma süresi

[ctx: @default|]
en: TDES - Podcast description
tr: TDES — Pod yayını açıklaması

[ctx: @default|]
en: TDOR - Original release time
tr: TDOR — Özgün piyasaya çıkış zamanı

[ctx: @default|]
en: TDRC - Recording time
tr: TDRC — Kayıt süresi

[ctx: @default|]
en: TDRL - Release time
tr: TDRL — Piyasaya çıkış zamanı

[ctx: @default|]
en: TDTG - Tagging time
tr: TDTG — Künyeleme zamanı

[ctx: @default|]
en: TGID - Podcast identifier
tr: TGID — Pod yayını tanımlayıcısı

[ctx: @default|]
en: TIPL - Involved people list
tr: TIPL — İlgili kişi listesi

[ctx: @default|]
en: TKWD - Podcast keywords
tr: TKWD — Pod yayını anahtar sözcükleri

[ctx: @default|]
en: TMCL - Musician credits list
tr: TMCL — Katkıda bulunan müzisyenler listesi

[ctx: @default|]
en: TMOO - Mood
tr: TMOO — Duruş

[ctx: @default|]
en: TPRO - Produced notice
tr: TPRO — Üretilmiş uyarı

[ctx: @default|]
en: TSO2 - Album artist sort order
tr: TSO2 — Albüm Sanatçısı Sıralama Düzeni

[ctx: @default|]
en: TSOA - Album sort order
tr: TSOA — Albüm sıralaması

[ctx: @default|]
en: TSOC - Composer sort order
tr: TSOC — Besteci sıralaması

[ctx: @default|]
en: TSOP - Performer sort order
tr: TSOP — Söyleyen sıralaması

[ctx: @default|]
en: TSOT - Title sort order
tr: TSOT — Başlık sıralaması

[ctx: @default|]
en: TSST - Set subtitle
tr: TSST — Alt yazı ayarla

[ctx: @default|]
en: WFED - Podcast feed
tr: WFED — Pod yayını beslemesi

[ctx: AboutDialog|]
en: About Kid3
tr: Kid3 Hakkında

[ctx: AboutDialog|]
en: Audio Tag Editor
tr: Künye Düzenleyicisi

[ctx: AboutDialog|]
en: License
tr: Lisans

[ctx: AboutDialog|]
en: This program uses <a href="http://www.qt.io/">Qt</a> version %1.
tr: Bu program <a href="http://www.qt.io/">Qt</a> sürüm %1 kullanmaktadır.

[ctx: BatchImportPage|]
en: Automatic Import
tr: Kendiliğinden İçe Aktar

[ctx: BatchImportPage|]
en: Reading Folder
tr: Klasör Okunuyor

[ctx: BatchImportPage|]
en: Started
tr: Başlamış

[ctx: BatchImportPage|]
en: Source
tr: Kaynak

[ctx: BatchImportPage|]
en: Querying
tr: Sorguluyor

[ctx: BatchImportPage|]
en: Fetching
tr: Getiriliyor

[ctx: BatchImportPage|]
en: Data received
tr: Alınan veri

[ctx: BatchImportPage|]
en: Cover
tr: Kapak

[ctx: BatchImportPage|]
en: Finished
tr: Tamamlandı

[ctx: BatchImportPage|]
en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: BatchImportPage|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: BatchImportPage|]
en: Start
tr: Başlat

[ctx: BatchImportPage|]
en: Destination:
tr: Hedef:

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1
tr: Künye 1

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 2
tr: Künye 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 3
tr: Künye 3

[ctx: BatchImportPage|]
en: Tag 1 and Tag 2
tr: Künye 1 ve Künye 2

[ctx: BatchImportPage|]
en: All Tags
tr: Tüm Künyeler

[ctx: BatchImportPage|]
en: Profile:
tr: Profil:

[ctx: FileCollapsible|]
en: File
tr: Dosya

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Open
tr: Aç

[ctx: FileSelectDialog|]
en: Folder
tr: Klasör

[ctx: FileSelectDialog|]
en: File
tr: Dosya

[ctx: FilterPage|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: FilterPage|]
en: Started
tr: Başlamış

[ctx: FilterPage|]
en: Finished
tr: Tamamlandı

[ctx: FilterPage|]
en: Aborted
tr: İptal edildi

[ctx: FilterPage|]
en: Start
tr: Başlat

[ctx: FilterPage|]
en: Filter:
tr: Süz:

[ctx: FilterPage|]
en: Expression:
tr: İfade:

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: FrameEditDialog|]
en: File already exists. Overwrite?
tr: Zaten adında bir dosya var. Üzerine yaz?

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Export
tr: Dışa Aktar

[ctx: FrameEditDialog|]
en: Import
tr: İçe Aktar

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Add Frame
tr: Çerçeve Ekle

[ctx: FrameSelectDialog|]
en: Select the frame ID
tr: Çerçeve numarasını seç

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profiles
tr: Profiller

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Profile
tr: Profil

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Accuracy
tr: Doğruluk

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Standard Tags
tr: Standart Künyeler

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Additional Tags
tr: Ek Özellikler

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Cover Art
tr: Kapak Görseli

[ctx: ImportProfilesEditPage|]
en: Server
tr: Sunucu

[ctx: Main|]
en: Warning
tr: Uyarı

[ctx: Main|]
en: The current folder has been modified.
    Do you want to save it?
tr: Geçerli klasör değiştirildi.
    Kaydetmek istiyor musunuz?

[ctx: Main|]
en: File Error
tr: Dosya Hatası

[ctx: Main|]
en: Error while writing file:
tr: Dosyaya yazılırken hata:

[ctx: Main|]
en: SD card is only writable in %1
tr: SD kart yalnızca %1 olarak yazılabilir

[ctx: Main|]
en: Error while writing file. Do you want to change the permissions?
tr: Dosyaya yazılırken hata. İzinleri değiştirmek istiyor musunuz?

[ctx: Main|]
en: %1 is not writable
tr: %1 dosyası yazılabilir değil

[ctx: MainPage|]
en:  [modified]
tr:  [değiştirildi]

[ctx: MainPage|]
en:  [filtered %1/%2]
tr:  [%1/%2 süzüldü]

[ctx: MainPage|]
en: Open
tr: Aç

[ctx: MainPage|]
en: About
tr: Hakkında

[ctx: MainPage|]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: MainPage|]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: MainPage|]
en: Automatic Import
tr: Otomatik İçe Aktar

[ctx: MainPage|]
en: Create Playlist
tr: Çalma Listesi Oluştur

[ctx: MainPage|]
en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: MainPage|]
en: Number Tracks
tr: Parça Numaraları

[ctx: MainPage|]
en: Filter
tr: Süzgeç

[ctx: MainPage|]
en: Apply Filename Format
tr: Dosya Adı Yapısını Uygula

[ctx: MainPage|]
en: Apply Tag Format
tr: Künye Çerçevesini Uygula

[ctx: MainPage|]
en: Apply Text Encoding
tr: Karakter Kodlaması Uygula

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.3 to ID3v2.4
tr: ID3v2.3 dönüştürmek için ID3v2.4

[ctx: MainPage|]
en: Convert ID3v2.4 to ID3v2.3
tr: ID3v2.4 dönüştürmek için ID3v2.3

[ctx: MainPage|]
en: Revert
tr: Geri Al

[ctx: MainPage|]
en: Quit
tr: Çık

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Start number:
tr: Başlangıç numarası:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Destination:
tr: Hedef:

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1
tr: Künye 1

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 2
tr: Künye 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 3
tr: Künye 3

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Tag 1 and Tag 2
tr: Künye 1 ve Künye 2

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: All Tags
tr: Tüm Künyeler

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Reset counter for each folder
tr: Her klasör için sayacı sıfırla

[ctx: NumberTracksDialog|]
en: Total number of tracks
tr: Toplam Parça Sayısı

[ctx: PictureCollapsible|]
en: Picture
tr: Resim

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Rename Folder
tr: Klasörü Yeniden Adlandır

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Start
tr: Başlat

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Error
tr: Hata

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Action:
tr: Eylem:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Create Folder
tr: Klasör Oluştur

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Source:
tr: Kaynak:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2 and Tag 1
tr: Künye 2’den ve Künye 1’den

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 1
tr: Künye 1’den

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 2
tr: Künye 2’den

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: From Tag 3
tr: Künye 3’den

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: All Tags
tr: Tüm Künyeler

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Format:
tr: Biçim:

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Folder Name from Tag
tr: Künyeden Klasör Adı

[ctx: RenameDirectoryPage|]
en: Preview
tr: Önizleme

[ctx: SettingsPage|]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: SettingsPage|]
en: Tags
tr: Künyeler

[ctx: SettingsPage|]
en: Files
tr: Dosyalar

[ctx: SettingsPage|]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: SettingsPage|]
en: Appearance
tr: Görünüş

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark truncated fields
tr: Kısaltılmış alanları imle

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v1 text encoding
tr: ID3v1 karakter Kodlaması

[ctx: SettingsPage|]
en: ID3v2 text encoding
tr: ID3v2 karakter Kodlaması

[ctx: SettingsPage|]
en: Use track/total number of tracks format
tr: Parça/Toplam Parça Sayısı biçimini kullan

[ctx: SettingsPage|]
en: Genre as text instead of numeric string
tr: Türü, sayısal dizi yerine metin olarak göster

[ctx: SettingsPage|]
en: WAV files with lowercase id3 chunk
tr: Küçük id3 parça ile WAV dosyalarını

[ctx: SettingsPage|]
en: Version used for new ID3v2 tags
tr: Yeni künyeler için kullanılan sürüm

[ctx: SettingsPage|]
en: Track number digits
tr: Parça numarası basamağı

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis comment field name
tr: Ogg/Vorbis yorum alanı adı

[ctx: SettingsPage|]
en: Ogg/Vorbis picture field name
tr: Ogg/Vorbis resim alanı adı

[ctx: SettingsPage|]
en: RIFF track number field name
tr: RIFF parça numarası alan adı

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark if picture larger than maximum size
tr: Resim izin verilen en büyük boyuttan büyükse imle

[ctx: SettingsPage|]
en: Picture maximum size (bytes)
tr: En büyük resim boyutu (bayt)

[ctx: SettingsPage|]
en: Show only custom genres
tr: Yalnızca özel türleri göster

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Genres
tr: Özel Türler

[ctx: SettingsPage|]
en: Case conversion
tr: Harf biçimi dönüştürmesi

[ctx: SettingsPage|]
en: Locale
tr: Dil

[ctx: SettingsPage|]
en: String replacement
tr: Dizi değiştirme

[ctx: SettingsPage|]
en: String Replacement
tr: Dizi Değiştirme

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom frames
tr: Özel çerçeveler

[ctx: SettingsPage|]
en: Custom Frames
tr: Özel Çerçeveler

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick access frames
tr: Hızlı erişim çerçeveleri

[ctx: SettingsPage|]
en: Load last-opened files
tr: Son açılan dosyaları yükle

[ctx: SettingsPage|]
en: Preserve file timestamp
tr: Dosya timestamp değerini sakla

[ctx: SettingsPage|]
en: Mark changes
tr: Değişiklikleri imle

[ctx: SettingsPage|]
en: Automatically apply format
tr: Otomatik biçimini uygula

[ctx: SettingsPage|]
en: Use for playlist and folder names
tr: Çalma listesi ve klasör adı için kullan

[ctx: SettingsPage|]
en: Use maximum length
tr: En büyük uzunluk kullanın

[ctx: SettingsPage|]
en: Maximum length
tr: En büyük uzunluk

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename for cover
tr: Albüm kapağı için dosya adı

[ctx: SettingsPage|]
en: Playlist text encoding
tr: Çalma listesi karakter kodlaması

[ctx: SettingsPage|]
en: To filename format
tr: Dosya adı için biçimi

[ctx: SettingsPage|]
en: Filename from Tag
tr: Künyeden Dosya Adı

[ctx: SettingsPage|]
en: From filename format
tr: Dosya adı Biçimi

[ctx: SettingsPage|]
en: Tag from Filename
tr: Künye Dosya Adından

[ctx: SettingsPage|]
en: Language
tr: Dil

[ctx: SettingsPage|]
en: System
tr: Sistem

[ctx: SettingsPage|]
en: Theme
tr: Tema

[ctx: SettingsPage|]
en: Quick Access Frames
tr: Hızlı Erişim Çerçeveleri

[ctx: StringListEditPage|]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: TagCollapsible|]
en: Tag %1
tr: Künye %1

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Filename
tr: Dosya Adına

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Filename
tr: Dosya Adından

[ctx: TagCollapsible|]
en: To Tag %1
tr: Künye %1 Konumuna

[ctx: TagCollapsible|]
en: From Tag %1
tr: Künye %1 Konumundan

[ctx: TagCollapsible|]
en: Copy
tr: Kopyala

[ctx: TagCollapsible|]
en: Paste
tr: Yapıştır

[ctx: TagCollapsible|]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: TagCollapsible|]
en: Select All
tr: Tümünü Seç

[ctx: TagCollapsible|]
en: Deselect All
tr: Tümünün Seçimini Kaldır
