libkpimidentities - en to el translation catalogue (23 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
el: Προκαθορισμένη

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
el: Χωρίς όνομα

en: Unnamed
el: Χωρίς όνομα

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
el: <qt>Αποτυχία εκτέλεσης του σεναρίου υπογραφής<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

[ctx: Default identity]
en:  (default)
el:  (προκαθορισμένη)

en: &Enable signature
el: &Ενεργοποίηση υπογραφής

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
el: Ενεργοποιήστε αυτό το πλαίσιο αν επιθυμείτε την προσθήκη υπογραφής σε αλληλογραφία αυτής της ταυτότητας από το KMail

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
el: Κάντε κλικ στα παρακάτω συστατικά για τη λήψη βοήθειας σχετικά με τις μεθόδους εισαγωγής.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
el: Παρακάτω πεδίο εισαγωγής

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
el: Αρχείο

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
el: Έξοδος εντολής

en: Obtain signature &text from:
el: Λήψη &κειμένου υπογραφής από:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
el: Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για την εισαγωγή μιας στατικής υπογραφής.

en: &Use HTML
el: &Χρήση HTML

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
el: Καθορίστε ένα αρχείο κειμένου που περιέχει την υπογραφή σας. Θα γίνεται ανάγνωση κάθε φορά που δημιουργείτε ένα νέο μήνυμα ή κάνετε προσθήκη μιας υπογραφής.

en: S&pecify file:
el: Ο&ρισμός αρχείου:

en: Edit &File
el: Επεξεργασία &αρχείου

en: Opens the specified file in a text editor.
el: Άνοιγμα του καθορισμένου αρχείου για επεξεργασία.

en: You can add an arbitrary command here, either with or without path depending on whether or not the command is in your Path. For every new mail, KMail will execute the command and use what it outputs (to standard output) as a signature. Usual commands for use with this mechanism are "fortune" or "ksig -random". (Be careful, script needs a shebang line).
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εδώ μια εντολή, με ή χωρίς την πλήρη διαδρομή της ανάλογα με το αν βρίσκεται στο Path σας. Για κάθε νέο μήνυμα, το KMail θα εκτελεί την εντολή και θα χρησιμοποιεί την έξοδό της (στην τυπική έξοδο) ως υπογραφή. Συνηθισμένες εντολές για τέτοια χρήση είναι οι "fortune" ή "ksig -random". (Προσέξτε, το σενάριο χρειάζεται να περιέχει μια γραμμή που να αρχίζει με shebang - την ακολουθία χαρακτήρων #!)

en: S&pecify command:
el: Ο&ρισμός εντολής:

en: This text file size exceeds 1kb.
el: Το μέγεθος αυτού του αρχείου κειμένου υπερβαίνει το 1kb.

en: Text File Size
el: Μέγεθος αρχείου κειμένου

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
el: &Χρήση HTML (ανενεργό αφαιρεί τη μορφοποίηση)
