libkpimidentities - en to fi translation catalogue (24 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
fi: Oletus

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
fi: Nimetön

[ctx: %1: name; %2: number appended to it to make it unique among a list of names]
en: %1 #%2
fi: %1 %2

en: Unnamed
fi: Nimetön

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
fi: <qt>Allekirjoituskomentosarjan suoritus epäonnistui<p><b>%1</b>:</p><p>%2 </p></qt>

[ctx: Default identity]
en:  (default)
fi:  (oletus)

en: &Enable signature
fi: &Allekirjoita

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
fi: Valitse tämä, jos haluat KMailin lisäävän allekirjoituksen tällä henkilöydellä kirjoitettuihin viesteihin.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
fi: Napsauta alla olevia elementtejä saadaksesi ohjeita syöttötavoista.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
fi: alla olevasta kentästä

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
fi: tiedostosta

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
fi: komennon tulosteesta

en: Obtain signature &text from:
fi: &Nouda allekirjoituksen teksti:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
fi: Kirjoita tähän kenttään pysyvästi käytettävä allekirjoitus.

en: &Use HTML
fi: &Käytä HTML:ää

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
fi: Käytä tätä toimintoa määrittämään allekirjoituksesi sisältävä tiedosto. Se luetaan aina kirjoittaessasi uutta viestiä tai lisätessäsi uuden allekirjoituksen.

en: S&pecify file:
fi: &Määritä tiedosto:

en: Edit &File
fi: M&uokkaa tiedostoa

en: Opens the specified file in a text editor.
fi: Avaa määritetty tiedosto tekstimuokkaimeen.

en: You can add an arbitrary command here, either with or without path depending on whether or not the command is in your Path. For every new mail, KMail will execute the command and use what it outputs (to standard output) as a signature. Usual commands for use with this mechanism are "fortune" or "ksig -random". (Be careful, script needs a shebang line).
fi: Voit lisätä tähän mielivaltaisen komennon. Lisää tiedoston polku, ellei komento löydy hakupolusta. KMail suorittaa tämän komennon kullekin uudelle viestille ja käyttää komennon vakiotulostetta allekirjoituksena. Tavanomaisia komentoja tälle mekanismille ovat ”fortune” ja ”ksig -random”. (Huomaa, että skripti vaatii #!-rivin.)

en: S&pecify command:
fi: &Määritä komento:

en: This text file size exceeds 1kb.
fi: Tekstin tiedostokoko on yli 1 kt.

en: Text File Size
fi: Tekstitiedoston koko

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
fi: &Käytä HTML:ää (ellei käytössä, muotoilu poistetaan)
