libkpimidentities - en to nb translation catalogue (15 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
nb: Standard

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
nb: Uten navn

[ctx: %1: name; %2: number appended to it to make it unique among a list of names]
en: %1 #%2
nb: %1 nr. %2

en: Unnamed
nb: Uten navn

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
nb: <qt>Kunne ikke kjøre signaturskriptet<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
nb: Kryss av her om du vil at KMail skal legge til en signatur til meldinger skrevet med denne identiteten.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
nb: Trykk på skjermelementene nedenfor for å få hjelp om inndata-metoder.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
nb: Inndata-felt nedenfor

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
nb: Fil

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
nb: Utdata fra kommando

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
nb: Bruk dette feltet til å oppgi en selvvalgt statisk signatur.

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
nb: Bruk dette til å oppgi en tekstfil som inneholder signaturen din. Den blir lest hver gang du lager en ny e-post eller legger til en ny signatur.

en: Opens the specified file in a text editor.
nb: Åpner den oppgitte fila i en redigering.

en: &Use HTML
nb: Br&uk HTML

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
nb: Br&uk HTML (formatering blir borte hvis dette er slått av)
