libkpimidentities - en to nds translation catalogue (20 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
nds: Standard

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
nds: Ahn Naam

[ctx: %1: name; %2: number appended to it to make it unique among a list of names]
en: %1 #%2
nds: %1 Nr. %2

en: Unnamed
nds: Ahn Naam

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
nds: <qt>Fehler bi't Utföhren vun't Signatuurskript<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

en: &Enable signature
nds: Signat&uur bruken

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
nds: Maak dit an, wenn KMail de Narichten vun disse Identiteet en Signatuur anhangen schall.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
nds: Klick op de Elementen nerrn, wenn Du Hülp för de Ingaavmetoden hebben wullt.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
nds: dat Ingaavfeld nerrn

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
nds: Datei

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
nds: de Utgaav vun en Programm

en: Obtain signature &text from:
nds: Signatuur&text bruken ut

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
nds: Hier kannst Du Dien faste Signatuur ingeven.

en: &Use HTML
nds: HTML &bruken

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
nds: Bruuk dissen Knoop, wenn Du de Datei mit Dien Signatuur utsöken wullt. Se warrt jümmers leest, wenn Du en nieg Nettbreef opstellt oder Dien Signatuur anföögst.

en: S&pecify file:
nds: &Datei angeven:

en: Edit &File
nds: Datei &bewerken

en: Opens the specified file in a text editor.
nds: Maakt de angeven Datei mit en Texteditor op.

en: S&pecify command:
nds: &Befehl angeven:

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
nds: HTML &bruken (Utmaken maakt Formateren weg)
