libkpimidentities - en to ro translation catalogue (20 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
ro: Implicită

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
ro: Nedenumit

en: Unnamed
ro: Anonim

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
ro: <qt>Eșec la execuția scriptului de semnătură<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

[ctx: Default identity]
en:  (default)
ro:  (implicită)

en: &Enable signature
ro: Activ&ează semnătura

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
ro: Apăsați pe controalele de mai jos pentru a obține ajutor despre metodele de intrare.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
ro: Linia de editare de mai jos

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
ro: Fișier

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
ro: Ieșirea comenzii

en: Obtain signature &text from:
ro: Obține &textul semnăturii de la:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
ro: Utilizați acest câmp pentru a introduce o semnătură statică arbitrară.

en: &Use HTML
ro: &Utilizează HTML

en: S&pecify file:
ro: S&pecificare fișier:

en: Edit &File
ro: Editează &fișierul

en: Opens the specified file in a text editor.
ro: Deschide fișierul specificat într-un redactor de text.

en: S&pecify command:
ro: S&pecifică comanda:

en: This text file size exceeds 1kb.
ro: Dimensiunea acestui fișier textual depășește 1kb.

en: Text File Size
ro: Dimensiune fișier textual

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
ro: &Folosește HTML (dezactivarea elimină formatarea)
