libkpimidentities5 - en to sr@ijekavian translation catalogue (19 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
sr@ijekavian: подразумијевана

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
sr@ijekavian: неименован

en: Unnamed
sr@ijekavian: неименован

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
sr@ijekavian: <qt>Неуспјело извршавање скрипте потписа<br/><p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

en: &Enable signature
sr@ijekavian: &Укључи потпис

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
sr@ijekavian: Попуните ако желите да К‑пошта додаје потпис порукама писаним под овим идентитетом.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
sr@ijekavian: Помоћ за методе уноса можете добити кликтањем на доње виџете.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
sr@ijekavian: поља испод

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
sr@ijekavian: фајла

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
sr@ijekavian: излаза наредбе

en: Obtain signature &text from:
sr@ijekavian: Добави &текст потписа из:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
sr@ijekavian: Унесите произвољан статични потпис.

en: &Use HTML
sr@ijekavian: &Користи ХТМЛ

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
sr@ijekavian: Овим упитником задајете текстуални фајл који садржи потпис. Читаће се кад год пишете нову поруку или додајете нов потпис.

en: S&pecify file:
sr@ijekavian: &Одреди фајл:

en: Edit &File
sr@ijekavian: &Уреди фајл

en: Opens the specified file in a text editor.
sr@ijekavian: Отвара задати фајл уређивачем текста.

en: S&pecify command:
sr@ijekavian: &Одреди наредбу:

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
sr@ijekavian: &Користи ХТМЛ (иначе уклања форматирање)
