libkpimidentities5 - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (19 entries)

[ctx: use default address from control center]
en: Default
sr@ijekavianlatin: podrazumijevana

[ctx: Default name for new email accounts/identities.]
en: Unnamed
sr@ijekavianlatin: neimenovan

en: Unnamed
sr@ijekavianlatin: neimenovan

en: <qt>Failed to execute signature script<p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>
sr@ijekavianlatin: <qt>Neuspjelo izvršavanje skripte potpisa<br/><p><b>%1</b>:</p><p>%2</p></qt>

en: &Enable signature
sr@ijekavianlatin: &Uključi potpis

en: Check this box if you want KMail to append a signature to mails written with this identity.
sr@ijekavianlatin: Popunite ako želite da K‑pošta dodaje potpis porukama pisanim pod ovim identitetom.

en: Click on the widgets below to obtain help on the input methods.
sr@ijekavianlatin: Pomoć za metode unosa možete dobiti kliktanjem na donje vidžete.

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Input Field Below
sr@ijekavianlatin: polja ispod

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: File
sr@ijekavianlatin: fajla

[ctx: continuation of "obtain signature text from"]
en: Output of Command
sr@ijekavianlatin: izlaza naredbe

en: Obtain signature &text from:
sr@ijekavianlatin: Dobavi &tekst potpisa iz:

en: Use this field to enter an arbitrary static signature.
sr@ijekavianlatin: Unesite proizvoljan statični potpis.

en: &Use HTML
sr@ijekavianlatin: &Koristi HTML

en: Use this requester to specify a text file that contains your signature. It will be read every time you create a new mail or append a new signature.
sr@ijekavianlatin: Ovim upitnikom zadajete tekstualni fajl koji sadrži potpis. Čitaće se kad god pišete novu poruku ili dodajete nov potpis.

en: S&pecify file:
sr@ijekavianlatin: &Odredi fajl:

en: Edit &File
sr@ijekavianlatin: &Uredi fajl

en: Opens the specified file in a text editor.
sr@ijekavianlatin: Otvara zadati fajl uređivačem teksta.

en: S&pecify command:
sr@ijekavianlatin: &Odredi naredbu:

en: &Use HTML (disabling removes formatting)
sr@ijekavianlatin: &Koristi HTML (inače uklanja formatiranje)
