kig - en to bg translation catalogue (949 entries)

en: Circle by Center && Line
bg: Окръжност по център и права

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
bg: Окръжност, построена по зададени център и допирателна

en: Construct a circle tangent to this line
bg: Построяване на окръжност по зададена допирателна към правата

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
bg: Изберете допирателна към новата окръжност...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
bg: Окръжност по точка и отсечка (за диаметър)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
bg: Окръжност, определена по център и дължина на отсечка за диаметър

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
bg: Построяване на окръжност с диаметър, равен на дължината на отсечката

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
bg: Изберете отсечка, чиято дължина да е диаметър на новата окръжност...

en: Equilateral Triangle
bg: Равностранен триъгълник

en: Equilateral triangle with given two vertices
bg: Равностранен триъгълник по дадени координати на два от върховете

en: Evolute
bg: Еволюта

en: Evolute of a curve
bg: Еволюта на крива

en: Evolute of this curve
bg: Еволюта на кривата

en: Osculating Circle
bg: Допирателна окръжност

en: Osculating circle of a curve at a point
bg: Допирателна окръжност на крива в точка

en: Osculating circle of this curve
bg: Допирателна окръжност на крива

en: Osculating circle at this point
bg: Допирателна окръжност в точка

en: Select the point...
bg: Избор на точка...

en: Square
bg: Квадрат

en: Square with two given adjacent vertices
bg: Квадрат по дадени два съседни върха

en: Vector Difference
bg: Разлика на вектори

en: Construct the vector difference of two vectors.
bg: Построяване на разликата на два вектора.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
bg: Построяване на разликата на този и друг вектор

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
bg: Построяване на разликата на друг вектор и този

en: Construct the vector difference starting at this point.
bg: Построяване на разликата на вектори, с начало дадената точка.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
bg: Избор на първият вектор от двата вектора, чиято разлика искате да построите...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
bg: Избор на втория от двата вектора, чиято разлика искате да построите...

en: Select the point to construct the difference vector in...
bg: Избор на точката, в която трябва се построи разликата на векторите...

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
bg: Файлът "%1" не може да се отвори. Моля, проверете си права за достъп.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
bg: Настройки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
bg: Показване на мрежа

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
bg: Това е XFig файл, а не фигура цифра Cabri.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
bg: Файлът Cabri съдържа обект "%1", който не се поддържа от тази версия на програмата.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
bg: Файлът Dr. Geo "%1" съдържа само макроси.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
bg: Във файла Dr. Geo "%1" не се съдържат фигури.

en: Dr. Geo Filter
bg: Филтър Dr. Geo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
bg: Текущият файл Dr. Geo съдържа повече от една фигура.
    Моля, изберете само една за импортиране:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
bg: Файлът Dr. Geo съдържа обекти "%1 %2", който не се поддържа от тази версия на програмата.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
bg: Файлът Dr. Geo съдържа тип сечение, който не се поддържа от тази версия на програмата.

en: &Export to image
bg: &Експортиране като изображение

en: &Image...
bg: &Изображение...

en: Export as Image
bg: Експортиране като изображение

en: Image Options
bg: Настройки на изображението

en: Sorry, this file format is not supported.
bg: Типът на файл не се поддържа.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
bg: Грешка при запис на изображение "%1"

en: &Export To
bg: &Експортиране в

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
bg: Файлът "%1" не може да се отвори. Вероятно файлът не съществува или нямате права за достъп до него.

en: Parse Error
bg: Грешка при анализ

en: Not Supported
bg: Не се поддържа

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
bg: Разделителна способност

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
bg: &Запазване на пропорциите

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
bg: Височина:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
bg: Широчина:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
bg: Документът KSeg използва преобразувание, който не се поддържа от тази версия на програмата и не може да се импортира.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
bg: Файлът KSeg съдържа запълнен кръг, който не се поддържа от тази версия на програмата.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
bg: Файлът KSeg съдържа дъговиден сектор, който не се поддържа от тази версия на програмата.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
bg: Файлът KSeg съдържа дъговидна отсечка, която не се поддържа от тази версия на програмата.

en: Export to &Latex...
bg: Експортиране като ф&айл Latex...

en: &Latex...
bg: &Файл Latex...

en: Latex Documents (*.tex)
bg: Документи Latex (*.tex)

en: Export as Latex
bg: Експортиране във файл Latex

en: Latex Options
bg: Настройки на Latex

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
bg: Изходен формат

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
bg: Опции на документа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
bg: Само изображение

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
bg: Независим документа

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
bg: Файлът е създаден с версия "%1" и не може да се отвори с текущата версия.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
bg: Файлът е създаден с версия "%1".
    Поддръжката на стари формати е премахната.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
bg: Файлът съдържа координатна система, която не се поддържа от тази версия на програмата.
    Вместо това, ще бъде използвана стандартна координатна система.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
bg: Файлът съдържа обект от тип "%1", който не се поддържа от тази версия на програмата.
    Вероятно сте компилирали програмата без поддръжка на този тип или използвате стара версия.

en: &Export to SVG...
bg: Експортиране като фа&йл SVG...

en: &SVG...
bg: &Файл SVG...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
bg: Мащабируемо векторно изображение (*.svg)

en: Export as SVG
bg: Експортиране като SVG

en: SVG Options
bg: Настройки на SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
bg: Грешка при запис на файла SVG "%1"

en: Export to &XFig file
bg: Експортиране във &файл XFig

en: &XFig File...
bg: &Файл XFig...

en: Export as XFig File
bg: Експортиране като файл XFig

en: KDE Interactive Geometry
bg: Интерактивна геометрия

en: Current maintainer.
bg: Текуща поддръжка.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
bg: Оригинален автор, дългогодишна поддръжка, дизайн и много код.

en: Responsible for the new object action icons.
bg: Resonsible for the new object action icons.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
bg: Не е намерена необходимата библиотека на Kig.

[ctx: @title:window]
en: Open File
bg: Отваряне на файл

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
bg[0]: Премахване на %1 обекта
bg[1]: Премахване на %1 обекта

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
bg[0]: Добавяне на %1 обекта
bg[1]: Добавяне на %1 обекта

en: &Set Coordinate System
bg: Коор&динатна система

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
bg: Настройки на Kig

en: Show grid
bg: Показване на координатната мрежа

en: Show axes
bg: Показване на координатните оси

en: Invert Selection
bg: Преобръщане на избраното

en: &Delete Objects
bg: &Изтриване на обекти

en: Delete the selected objects
bg: Изтриване на избраните обекти

en: Cancel Construction
bg: Отмяна на построението

en: Cancel the construction of the object being constructed
bg: Отмяна на построението на обекта

en: Repeat Construction
bg: Повторение на конструкцията

en: Repeat the last construction (with new data)
bg: Повтаряне на последната конструкция (с нови данни)

en: U&nhide All
bg: Показване на &всички

en: Show all hidden objects
bg: Показване на всички скрити обекти

en: &New Macro...
bg: &Създаване на макрос...

en: Define a new macro
bg: Дефиниране на нов макрос

en: Manage &Types...
bg: &Управление на типове...

en: Manage macro types.
bg: Управление на типове макроси.

en: Zoom in on the document
bg: Увеличаване на документа

en: Zoom out of the document
bg: Намаляване на документа

en: Recenter the screen on the document
bg: Центриране по документа

en: View this document full-screen.
bg: Показване на документа на цял екран.

en: &Select Shown Area
bg: &Избор на област за изобразяване

en: Select the area that you want to be shown in the window.
bg: Изберете областта, която искате да бъде изобразена в прозореца.

en: S&elect Zoom Area
bg: Из&бор на област за увеличаване

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
bg: Задаване на точност на коор&дината...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
bg: Задаване на точността на координатите с плаваща запетая в документа.

en: Show &Grid
bg: Показване на &мрежа

en: Show or hide the grid.
bg: Показване/скриване на мрежата.

en: Show &Axes
bg: Показване на &осите

en: Show or hide the axes.
bg: Показване/скриване на осите.

en: Wear Infrared Glasses
bg: Инфрачервени очила

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
bg: Файлът "%1" не съществува. Моля, проверете дали сте въвели правилния път.

en: File Not Found
bg: Файлът не е намерен

en: Format Not Supported
bg: Неподдържан формат

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
bg: Програмата поддържа запис на файлове само в нейните формати. Запис във формат на Kig?

en: Save Kig Format
bg: Запис

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
bg: Вече има файл "%1". Искате ли да бъде презаписан?

en: Overwrite File?
bg: Презапис на файл

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Recenter View
bg: Центриране

en: Select the rectangle that should be shown.
bg: Изберете правоъгълник, който искате да бъде показан.

en: Change Shown Part of Screen
bg: Промяна на показваната част от екрана

en: Select Zoom Area
bg: Избор на област за увеличение

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
bg: &Обекти

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
bg: &Точки

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
bg: &Прави

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
bg: &Кръгове и дъги

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
bg: Правилни &многоъгълници

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
bg: &Вектори и отсечки

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
bg: К&риви от втора и трета степен

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
bg: Други криви от втора степен

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
bg: Кр&иви от трета степен

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
bg: &Ъгли

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
bg: Прео&бразувания

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
bg: Ди&ференциална геометрия

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
bg: Т&естове

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
bg: &Други

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
bg: &Типове

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
bg: &Инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
bg: Точки

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
bg: Прави

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
bg: Вектори и отсечки

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
bg: Кръгове и дъги

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
bg: Криви от втора степен

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
bg: Ъгли

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
bg: Преобразувания

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
bg: Тестове

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
bg: Други обекти

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
bg: Изглед

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
bg: Без графичен интерфейс. Конвертиране на избрания файл във формат на Kig. Изхода ще е в stdout, освен ако не е избран --outfile

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
bg: Файл за изход "-" означава stdout, който е изход по подразбиране

en: Document to open
bg: Документ за отваряне

en: Segment
bg: Отсечка

en: A segment constructed from its start and end point
bg: Отсечка, построена по начална и крайна точка

en: Segment Axis
bg: Ос на отсечка

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
bg: Перпендикулярната права, минаваща през средата на дадена отсечка.

en: Line by Two Points
bg: Права по две точки

en: A line constructed through two points
bg: Права през две точки

en: Half-Line
bg: Лъч

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
bg: Лъч по неговата начална точка и произволна прилежаща точка

en: Perpendicular
bg: Перпендикулярна права

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
bg: Права, минаваща през точка и перпендикулярна на друга права или отсечка

en: Parallel
bg: Успоредна права

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
bg: Права, минаваща през точка и успоредна на друга права или отсечка

en: Circle by Center && Point
bg: Окръжност по център и точка

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
bg: Окръжност по център и прилежаща точка

en: Circle by Three Points
bg: Окръжност по три точки

en: A circle constructed through three points
bg: Окръжност, построена по зададени три точки

en: Construct Bisector of This Angle
bg: Построяване ъглополовяща на ъгъл

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
bg: Изберете ъгъла, чиято ъглополовяща искате да построите...

en: Angle Bisector
bg: Ъглополовяща

en: The bisector of an angle
bg: Ъглополовящата на ъгъл

en: Conic by Five Points
bg: Крива от втора степен по пет точки

en: A conic constructed through five points
bg: Конична крива, минаваща през зададени пет точки

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
bg: Хипербола по асимптоти и точка

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
bg: Хипербола по дадени асимптоти и минаваща през точка

en: Ellipse by Focuses && Point
bg: Елипса по фокуси и точка

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
bg: Елипса, построена по зададени фокуси и прилежаща точка

en: Hyperbola by Focuses && Point
bg: Хипербола по фокуси и точка

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
bg: Хипербола по зададени фокуси и прилежаща точка

en: Conic by Directrix, Focus && Point
bg: Конична крива по директриса, фокус и точка

en: A conic with given directrix and focus, through a point
bg: Конична крива по директриса, фокус и минаваща през дадена точка

en: Vertical Parabola by Three Points
bg: Вертикална парабола по три точки

en: A vertical parabola constructed through three points
bg: Вертикална парабола по дадени три точки

en: Cubic Curve by Nine Points
bg: Крива от трета степен по девет точки

en: A cubic curve constructed through nine points
bg: Крива от трета степен, минаваща през дадени девет точки

en: Polar Point of a Line
bg: Полюс на крива

en: The polar point of a line with respect to a conic.
bg: Полюс на крива от втора степен.

en: Polar Line of a Point
bg: Поляра на точка

en: The polar line of a point with respect to a conic.
bg: Поляра на точка на конична крива

en: Cubic Curve with Node by Six Points
bg: Крива от трета степен по шест точки

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
bg: Крива от трета степен с пресечна точка и минаваща през шест точки

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
bg: Крива от трета степен с връх и четири точки

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
bg: Крива от трета степен с хоризонтален връх и четири точки

en: Directrix of a Conic
bg: Директриса на крива от втора степен

en: The directrix line of a conic.
bg: Директриса на крива от втора степен

en: Angle by Three Points
bg: Ъгъл по три точки

en: An angle defined by three points
bg: Ъгъл по три точки

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
bg: Равностранна хипербола по четири точки

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
bg: Равностранна хипербола, минаваща през четири точки

en: Construct the midpoint of this segment
bg: Построяване средата на отсечката

en: Mid Point
bg: Среда

en: The midpoint of a segment or two other points
bg: Среда на отсечка или между две точки

en: Vector
bg: Вектор

en: Construct a vector from two given points.
bg: Построяване на вектор по зададедени две точки

en: Vector Sum
bg: Сума на вектори

en: Construct the vector sum of two vectors.
bg: Построяване на сума на вектори на два вектора

en: Line by Vector
bg: Права по зададен вектор

en: Construct the line by a given vector though a given point.
bg: Построяване на права по даден вектор, минаващ през дадена точка

en: Half-Line by Vector
bg: Лъч по зададен вектор

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
bg: Построяване на лъч по даден вектор с начало дадена точка

en: Arc by Three Points
bg: Дъга по три точки

en: Construct an arc through three points.
bg: Построяване на дъга, минаваща през три точки

en: Arc by Center, Angle && Point
bg: Дъга по център, ъгъл и точка

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
bg: Построяване на дъга по център и даден ъгъл с начало дадена точка

en: Parabola by Directrix && Focus
bg: Парабола по директриса и фокус

en: A parabola defined by its directrix and focus
bg: Парабола, определена по нейната директриса и фокус

en: Translate
bg: Пренасяне

en: The translation of an object by a vector
bg: Пренасяне на обект по даден вектор

en: Reflect in Point
bg: Симетрия относно точка

en: An object reflected in a point
bg: Обект, симетричен на дадения относно дадена точка

en: Reflect in Line
bg: Симетрия относно права

en: An object reflected in a line
bg: Обект, симетричен на дадения относно дадена права

en: Rotate
bg: Ротация

en: An object rotated by an angle around a point
bg: Завъртане на обект по ъгъл около точка

en: Scale
bg: Мащабиране

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
bg: Мащабиране на обект спрямо точка по коефициент, зададен като дължина на отсечка

en: Scale over Line
bg: Мащабиране на обект спрямо права

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
bg: Мащабиране на обект спрямо права по коефициент, зададен като дължина на отсечка

en: Scale (ratio given by two segments)
bg: Мащабиране (коефициент зададен като две отсечки)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
bg: Мащабиране на обект спрямо точка по коефициент, зададен като дължина на две отсечки

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
bg: Мащабиране спрямо права (коефициент зададен като две отсечки)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
bg: Мащабиране на обект спрямо права по коефициент, зададен като дължина на две отсечки

en: Apply Similitude
bg: Прилагане на подобие

en: Harmonic Homology
bg: Хармонична хомология

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
bg: Хармонична хомология по даден център и оси (проективно преобразувание)

en: Draw Projective Shadow
bg: Чертаене на проективна сянка

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
bg: Проективна сянка на обект по дадени яркост и проективна равнина (определена от права)

en: Asymptotes of a Hyperbola
bg: Асимптоти на хипербола

en: The two asymptotes of a hyperbola.
bg: Двете асимптоти на хипербола

en: Triangle by Its Vertices
bg: Триъгълник по върховете му

en: Construct a triangle given its three vertices.
bg: Построяване на триъгълник по дадени три върха

en: Convex Hull
bg: Изпъкнала обвивка

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
bg: Многоъгълник, съответстващ на изпъкнала обвивка на друг

en: Parallel Test
bg: Проверка за успоредност

en: Test whether two given lines are parallel
bg: Проверка за успоредност на две прави

en: Orthogonal Test
bg: Проверка за ортогоналност

en: Test whether two given lines are orthogonal
bg: Проверка за ортогоналност на две прави

en: Collinear Test
bg: Проверка за колинеарност

en: Test whether three given points are collinear
bg: Проверка за колинеарност на дадени три точки

en: Contains Test
bg: Проверка за принадлежност

en: Test whether a given curve contains a given point
bg: Проверка за принадлежност на дадена точка към дадена крива

en: In Polygon Test
bg: Проверка за принадлежност към многоъгълник

en: Test whether a given polygon contains a given point
bg: Проверка за принадлежност на дадена точка към даден многоъгълник

en: Convex Polygon Test
bg: Проверка за изпъкналост на многоъгълник

en: Test whether a given polygon is convex
bg: Проверка дали многоъгълникът е изпъкнал

en: Distance Test
bg: Проверка на разстояние

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
bg: Проверка дали дадена точка е на едно и също разстояние от две други точки

en: Vector Equality Test
bg: Проверка за равенство на вектори

en: Test whether two vectors are equal
bg: Проверка дали два вектора са равни

en: Python Script
bg: Скрипт на Питон

en: Construct a new Python script.
bg: Създаване на скрипт на Питон

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
bg: Въведете координатите във формат "x;y",
    където x е абсцисата, а и y е ординатата.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
bg: Въведете координатите във формат "r; θ°",
    където r и θ са полярни координати.

en: &Euclidean
bg: &Евклидова

en: &Polar
bg: &Полярна

en: Set Euclidean Coordinate System
bg: Евклидова координатна система

en: Set Polar Coordinate System
bg: Полярна координатна система

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
bg: Точка, самостоятелна или принадлежаща към права, окръжност или отсечка

en: Point
bg: Точка

en: Construct a text label.
bg: Създаване на надпис

en: Text Label
bg: Надпис

en: Construct a Point by its Coordinates
bg: Построяване на точка по дадени координати

en: Point by Coordinates
bg: Точка по координати

en: Fixed Point
bg: Фиксирана точка

en: Enter the coordinates for the new point.
bg: Въведете координатите на новата точка.

en: Numeric Value
bg: Числова стойност

en: Insert the new size of this angle:
bg: Въведете големината на ъгъла:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
bg: Използвайте това поле, за да промените големината на ъгъла.

en: Could not open macro file '%1'
bg: Файлът макрос "%1" не може да се отвори.

en: Kig cannot open the macro file "%1".
bg: Файлът макрос "%1" не може да се отвори.

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
bg: Файлът е създаден със стара версия на програмата (преди 0.4). Настоящата версия не поддържа този формат. Може да импортирате този макрос с помощта на по-стара версия на програмата и след това да го експортирате в новия формат.

en: Unnamed Macro #%1
bg: Макрос %1

en: Radical Lines for Conics
bg: Радикални оси на криви от втора степен

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
bg: Построяване на прави през пресечните точки на две криви от втора степен. Това е определено и за непресичащи се криви.

en: Moving Point
bg: Движеща точка

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
bg: Изберете движещата се точка, която ще се мести при чертаене на геометричното място от точки...

en: Following Point
bg: Следваща точка

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
bg: Изберете следващата точка, чрез която ще бъде построено ГМТ...

en: Locus
bg: ГМТ

en: A locus
bg: Геометрично място от точки

en: Dependent Point
bg: Зависима точка

en: Polygon by Its Vertices
bg: Многоъгълник по зададени върхове

en: Construct a polygon by giving its vertices
bg: Построяване на многоъгълник по зададени върхове

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
bg: ... с върха (щракнете върху първия връх за край на построението)

en: Construct a polygon with this vertex
bg: Построяване на многоъгълник по върха

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
bg: Изберете точка, която да е връх на новия многоъгълник...

en: Polygon
bg: Многоъгълник

en: Construct the vertices of this polygon...
bg: Построяване на върховете на многоъгълника...

en: Vertices of a Polygon
bg: Върхове на многоъгълник

en: The vertices of a polygon.
bg: Върховете на многоъгълника

en: Construct the sides of this polygon...
bg: Построяване страните на многоъгълника...

en: Sides of a Polygon
bg: Страни на многоъгълник

en: The sides of a polygon.
bg: Страните на многоъгълника

en: Regular Polygon with Given Center
bg: Правилен многоъгълник по даден център

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
bg: Построяване на правилен многоъгълник по даден център и връх

en: Construct a regular polygon with this center
bg: Построяване на правилен многоъгълник с точката за център

en: Construct a regular polygon with this vertex
bg: Построяване на правилен многоъгълник с точката за връх

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
bg: Промяна на броя на страните (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
bg: Промяна на броя на страните (%1)

en: Select the center of the new polygon...
bg: Избор на център на новия многоъгълник...

en: Select a vertex for the new polygon...
bg: Избор на връх на новия многоъгълник...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
bg: Движете курсора, за да получите желания брой страни...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
bg: Построяване на радикалните оси на окръжността

en: Construct the Radical Lines of This Conic
bg: Построяване на радикалните оси на кривата

en: Generic Affinity
bg: Общо подобие

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
bg: Единственото подобие, съпоставящо три точки (или триъгълник) на други три точки (или триъгълник)

en: Generic Projective Transformation
bg: Проективно преобразуване

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
bg: Единственото проективно преобразуване, което съпоставя четири точки (или четириъгълник) на други четири точки (или четириъгълник)

en: Inversion of Point, Line or Circle
bg: Инверсия на точка, права или окръжност

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
bg: Инверсия на точка, права или окръжност относно окръжност

en: Measure Transport
bg: Пренасяне на мерки

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
bg: Пренасяне на мерките на отсечка или дъга върху права или окръжност

en: Segment to transport
bg: Отсечка за пренасяне

en: Arc to transport
bg: Дъга за пренасяне

en: Transport a measure on this line
bg: Пренасяне на мерките на правата

en: Transport a measure on this circle
bg: Пренасяне на мерките на окръжността

en: Start transport from this point of the circle
bg: Начало на пренасяне в точката на окръжността

en: Start transport from this point of the line
bg: Начало на пренасяне в точката на правата

en: Start transport from this point of the curve
bg: Начало на пренасяне в точката на кривата

en: Intersect with this conic
bg: Сечение с кривата от втора степен

en: Intersect with this line
bg: Сечение с правата

en: Intersect with this circle
bg: Сечение с окръжността

en: Intersect
bg: Сечение

en: The intersection of two objects
bg: Сечение на два обекта

en: Intersect this Circle
bg: Сечение на окръжността

en: Intersect this Conic
bg: Сечение на кривата от втора степен

en: Intersect this Line
bg: Сечение на правата

en: Intersect this Cubic Curve
bg: Сечение на кривата от трета степен

en: Intersect this Arc
bg: Сечение на дъгата

en: Intersect this Polygon
bg: Сечение на многоъгълника

en: with this Circle
bg: с окръжността

en: with this Conic
bg: с кривата от втора степен

en: with this Line
bg: с правата

en: with this Cubic Curve
bg: с кривата от трета степен

en: with this Arc
bg: с дъгата

en: with this Polygon
bg: с многоъгълника

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
bg: Избор на първата от точките, чиято среда искате да построите...

en: Construct the midpoint of this point and another one
bg: Построяване на средата между тази и друга точка

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
bg: Избор на втората от двете точки, чиято среда искате да построите...

en: Select the first object to intersect...
bg: Избор на първия обект за сечението...

en: Select the second object to intersect...
bg: Избор на втория обект за сечението...

en: Tangent
bg: Допирателна

en: The line tangent to a curve
bg: Допирателна към кривата

en: Tangent to This Circle
bg: Допирателна към окръжността

en: Tangent to This Conic
bg: Допирателна към кривата от втора степен

en: Tangent to This Arc
bg: Допирателна към дъгата

en: Tangent to This Cubic Curve
bg: Допирателна към кривата от трета степен

en: Tangent to This Curve
bg: Допирателна към кривата

en: Tangent at This Point
bg: Допирателна към точката

en: Center Of Curvature
bg: Център на кривина

en: The center of the osculating circle to a curve
bg: Център на допирателната окръжност към кривата

en: Center of Curvature of This Conic
bg: Център на кривината на кривата от втора степен

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
bg: Център на кривината на кривата от трета степен

en: Center of Curvature of This Curve
bg: Център на кривината на кривата

en: Center of Curvature at This Point
bg: Център на кривината в точката

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
bg: пиксел

[ctx: Translators: Centimeter]
en: cm
bg: см

en: Which object?
bg: Избор на обект

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
bg: Щракнете на мястото, където искате да бъде новата точка или кривата, към която да принадлежи...

en: Now select the location for the result label.
bg: Сега изберете местоположението на резултата

en: Here you can edit the name of the current macro type.
bg: Промяна на името на текущия тип на макроса.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
bg: Промяна на описанието на текущия тип на макроса. Полето не е задължително.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
bg: Промяна на иконата на текущия тип на макроса.

en: The name of the macro can not be empty.
bg: Името на макроса не може да е празно.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
bg: Промяна на името, описанието и иконата на типа на макроса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
bg: Име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
bg: Описание:

en: Name
bg: Име

en: <unnamed object>
bg: <неименуван обект>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
bg: В текста има %n елемента, за които не сте въвели стойност. Премахнете ги или въведете необходимите аргументи.

en: argument %1
bg: аргумент %1

en: Selecting argument %1
bg: Избор на аргумент %1

en: Change Label
bg: Промяна на надписа

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
bg: Един от избраните изходни обекти не може да бъде изчислен по зададените обекти. Програмата не може да изчисли макроса. Моля, натиснете бутон "Назад" и постройте обекта правилно...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
bg: Един от дадените обекти не е използван при изчисление на крайния обект. Моля, проверете макроса и опитайте отново.

en: Given Objects
bg: Начални обекти

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
bg: Изберете "началните" обекти за вашия нов макрос и натиснете бутона "Напред".

en: Final Object
bg: Краен обект

en: Select the final object(s) for your new macro.
bg: Изберете краен обект за вашия нов макрос.

en: Enter a name and description for your new type.
bg: Въведете име и описание на новия тип макрос.

en: &Name:
bg: &Име:

en: &Description:
bg: &Описание:

en: &Icon:
bg: &Икона:

en: Redefine Point
bg: Повторно определяне на точка

en: Black
bg: Черен

en: Gray
bg: Сиво

en: Red
bg: Червен

en: Green
bg: Зелен

en: Cyan
bg: Циан

en: Yellow
bg: Жълт

en: Dark Red
bg: Тъмночервен

en: &Hide
bg: &Скриване

en: &Show
bg: &Показване

en: &Move
bg: Пре&местване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Custom Color
bg: &Друг цвят

en: Change Object Color
bg: Промяна на цвета на обекта

en: Change Object Width
bg: Промяна на дължината на обекта

en: Change Point Style
bg: Промяна на стила на точката

en: Change Object Style
bg: Промяна на стила на обекта

en: Set &Name...
bg: Задаване на &име...

en: &Name
bg: &Име

en: Set Object Name
bg: Име на обект

en: Set Name of this Object:
bg: Задаване на име на обекта:

en: %1 Object | %1 Objects
bg[0]: %1 обекта
bg[1]: %1 обекта

en: Kig Document
bg: Документ Kig

en: &Transform
bg: Пр&еобразуване

en: T&est
bg: П&роверка

en: Const&ruct
bg: По&строяване

en: &Start
bg: &Начало

en: Add Te&xt Label
bg: &Добавяне на надпис

en: Set Co&lor
bg: Избор на &цвят

en: Set &Pen Width
bg: &Широчина на писалката

en: Set St&yle
bg: Избор на сти&л

en: Set Coordinate S&ystem
bg: Коор&динатна система

[ctx: More menu items]
en: More...
bg: Още...

en: Edit Script...
bg: Редактиране на скрипт...

en: Enter Label Text
bg: Текст на надписа

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
bg: Въведете текста на надписа и натиснете бутона "Напред".
    За показване на променливите, въведете %1, %2,... на необходимите места (например: "Дължината на отсечката е %1 единици.").

en: Show text in a frame
bg: Показване на текста в рамка

en: Select Arguments
bg: Аргументи

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
bg: Изберете необходимите аргументи. Щракнете върху всеки аргумент, изберете нужния обект и параметър от основния прозорец на програмата, след което натиснете бутона за край...

en: Macro
bg: Макрос

en: Type
bg: Тип

en: Description
bg: Описание

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
bg: &Редактиране...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
bg: &Експортиране...

en: Are You Sure?
bg: Потвърждение

en: Export Types
bg: Експортиране на типове

en: All Files (*)
bg: Всички файлове (*)

en: Import Types
bg: Импортиране на типове

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
bg: Избрани са няколко типа. Може да променяте само по един тип. Моля, изберете само един тип и опитайте отново.

en: More Than One Type Selected
bg: Избрани са няколко типа

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
bg: Изберете типове...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
bg: Това е списък на макросите. Може да ги избирате, изтривате, експортирате и импортирате...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
bg: Редактиране на избрания тип.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
bg: Изтриване от списъка на всички избрани типове.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
bg: Експортиране на всички избрани типове във файл.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
bg: Импортиране на макроси, съдържащи се в един или повече файлове.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
bg: И&мпортиране...

en: Construct an angle through this point
bg: Построяване на ъгъл през точката

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
bg: Изберете точка, през която да минава първия лъч на ъгъла...

en: Construct an angle at this point
bg: Построяване на ъгъл в точката

en: Select the point to construct the angle in...
bg: Изберете точка, в която да построите ъгъла...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
bg: Изберете точка, през която да минава втория лъч на ъгъла...

en: Set Si&ze
bg: Избор на &размер

en: Resize Angle
bg: Промяна на ъгъл

en: Construct an arc starting at this point
bg: Построяване на дъга с начало точката

en: Select the start point of the new arc...
bg: Изберете начална точка на дъгата...

en: Construct an arc through this point
bg: Построяване на дъга през точката

en: Select a point for the new arc to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава дъгата...

en: Construct an arc ending at this point
bg: Построяване на дъга, завършваща в точката

en: Select the end point of the new arc...
bg: Изберете крайната точка на дъгата...

en: Construct an arc with this center
bg: Построяване на дъга с точката за център

en: Select the center of the new arc...
bg: Изберете центъра на дъгата...

en: Construct an arc with this angle
bg: Построяване на дъга с ъгъла

en: Select the angle of the new arc...
bg: Изберете ъгъл за дъгата...

en: Cartesian Equation
bg: Декартово уравнение

en: string
bg: низ

en: Test Result
bg: Резултат

en: Select the curve...
bg: Избор на крива...

en: Select a point on the curve...
bg: Изберете точка от кривата...

en: Surface
bg: Повърхнина

en: Circumference
bg: Обиколка

en: Radius
bg: Радиус

en: Center
bg: Център

en: Expanded Cartesian Equation
bg: Разложено декартово уравнение

en: Polar Equation
bg: Полярно уравнение

en: rho = %1   [centered at %2]
bg: rho = %1   [центрирано в %2]

en: circle
bg: окръжност

en: Select this circle
bg: Избор на окръжността

en: Select circle %1
bg: Избор на окръжността %1

en: Remove a Circle
bg: Премахване на окръжност

en: Add a Circle
bg: Добавяне на окръжност

en: Move a Circle
bg: Преместване на окръжност

en: Attach to this circle
bg: Прикрепяне към окръжността

en: Show a Circle
bg: Показване на окръжност

en: Hide a Circle
bg: Скриване на окръжност

en: Construct a circle through this point
bg: Построяване на окръжност през точката

en: Construct a circle with this center
bg: Построяване на окръжност със зададения център

en: Select the center of the new circle...
bg: Изберете център на новата окръжност...

en: Select a point for the new circle to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава окръжността...

en: Conic Type
bg: Конически тип

en: First Focus
bg: Първи фокус

en: Second Focus
bg: Втори фокус

en: Ellipse
bg: Елипса

en: Hyperbola
bg: Хипербола

en: Parabola
bg: Парабола

en: rho
bg: ро

en: conic
bg: крива от втора степен

en: Select this conic
bg: Избор на кривата от втора степен

en: Select conic %1
bg: Избор на кривата от втора степен %1

en: Remove a Conic
bg: Премахване на крива от втора степен

en: Add a Conic
bg: Добавяне на крива от втора степен

en: Move a Conic
bg: Преместване на крива от втора степен

en: Attach to this conic
bg: Прикрепяне към кривата от втора степен

en: Show a Conic
bg: Показване на крива от втора степен

en: Hide a Conic
bg: Скриване на крива от втора степен

en: First End Point
bg: Първа крайна точка

en: Second End Point
bg: Втора крайна точка

en: Construct a conic through this point
bg: Построяване на крива от втора степен през точката

en: Select a point for the new conic to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава кривата от втора степен...

en: Construct a conic with this asymptote
bg: Построяване на крива от втора степен с асимптотата

en: Select the first asymptote of the new conic...
bg: Изберете първата асимптота на кривата...

en: Select the second asymptote of the new conic...
bg: Изберете втората асимптота на кривата...

en: Construct an ellipse with this focus
bg: Построяване на елипса с фокуса

en: Select the first focus of the new ellipse...
bg: Изберете първия фокус на елипсата...

en: Select the second focus of the new ellipse...
bg: Изберете втория фокус на елипсата...

en: Construct an ellipse through this point
bg: Построяване на елипса, минаваща през точката

en: Select a point for the new ellipse to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава елипсата...

en: Construct a hyperbola with this focus
bg: Построяване на хипербола с фокуса

en: Select the first focus of the new hyperbola...
bg: Изберете първия фокус на хиперболата...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
bg: Изберете втория фокус на хиперболата...

en: Construct a hyperbola through this point
bg: Построяване на хипербола, минаваща през точката

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава хиперболата...

en: Construct a conic with this line as directrix
bg: Построяване на конична крива с линията за директриса

en: Select the directrix of the new conic...
bg: Изберете директрисата на кривата от втора степен...

en: Construct a conic with this point as focus
bg: Построяване на конична крива с точката за фокус

en: Select the focus of the new conic...
bg: Изберете фокус на кривата от втора степен...

en: Construct a parabola through this point
bg: Построяване на парабола през точката

en: Select a point for the new parabola to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава параболата...

en: Construct a polar point wrt. this conic
bg: Построяване на полярна точка на кривата

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
bg: Изберете кривата, на която искате да построите полярна точка...

en: Construct the polar point of this line
bg: Построяване на полярна точка на линията

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
bg: Изберете линията, на която искате да построите полярна точка...

en: Construct a polar line wrt. this conic
bg: Построяване на полярна линия на кривата

en: Construct the polar line of this point
bg: Построяване на полярна права на точката

en: Construct the directrix of this conic
bg: Построяване на директриса на кривата

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
bg: Изберете кривата, на която искате да построите директриса...

en: Construct a parabola with this directrix
bg: Построяване на парабола с директрисата

en: Select the directrix of the new parabola...
bg: Изберете директриса на новата парабола...

en: Construct a parabola with this focus
bg: Построяване на парабола с фокуса

en: Select the focus of the new parabola...
bg: Изберете фокуса на новата парабола...

en: Construct the asymptotes of this conic
bg: Построяване на асимптотите на кривата

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
bg: Изберете кривата, на която искате да построите асимптотите...

en: Construct the radical lines of this conic
bg: Построяване на радикалните оси на кривата

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
bg: Изберете първата крива от двете криви, на който искате да постройте радикалните оси...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
bg: Изберете втората крива от двете криви, на който искате да постройте радикалните оси...

en: Switch Radical Lines
bg: Размяна на радикалните оси

en: cubic curve
bg: крива от трета степен

en: Select this cubic curve
bg: Избор на кривата от трета степен

en: Select cubic curve %1
bg: Избор на кривата от трета степен %1

en: Remove a Cubic Curve
bg: Премахване на крива от трета степен

en: Add a Cubic Curve
bg: Добавяне на крива от трета степен

en: Move a Cubic Curve
bg: Преместване на крива от трета степен

en: Attach to this cubic curve
bg: Прикрепяне към крива от трета степен

en: Show a Cubic Curve
bg: Показване на крива от трета степен

en: Hide a Cubic Curve
bg: Скриване на крива от трета степен

en: Construct a cubic curve through this point
bg: Построяване на крива от трета степен през точката

en: Select a point for the new cubic to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава кривата от трета степен...

en: curve
bg: крива

en: Select this curve
bg: Избор на кривата

en: Select curve %1
bg: Избор на кривата %1

en: Remove a Curve
bg: Премахване на крива

en: Add a Curve
bg: Добавяне на крива

en: Move a Curve
bg: Преместване на крива

en: Attach to this curve
bg: Прикрепяне към крива

en: Show a Curve
bg: Показване на крива

en: Hide a Curve
bg: Скриване на крива

en: Already computed intersection point
bg: Точката на пресичане е вече изчислена

en: Intersect with this cubic curve
bg: Сечение с кривата от трета степен

en: Intersect with this arc
bg: Сечение с дъгата

en: Invert with respect to this circle
bg: Обръщане спрямо окръжността

en: Select the circle we want to invert against...
bg: Изберете окръжност, спрямо която да се извърши обръщането...

en: Compute the inversion of this point
bg: Изчисляване обръщането на точката

en: Select the point to invert...
bg: Изберете точка за обръщане...

en: Compute the inversion of this line
bg: Изчисляване обръщането на линията

en: Select the line to invert...
bg: Изберете линия за обръщане...

en: Compute the inversion of this segment
bg: Изчисляване обръщането на сегмента

en: Select the segment to invert...
bg: Изберете сегмент за обръщане...

en: Compute the inversion of this circle
bg: Изчисляване обръщането на окръжността

en: Select the circle to invert...
bg: Изберете окръжност за обръщане...

en: Compute the inversion of this arc
bg: Изчисляване обръщането на дъгата

en: Select the arc to invert...
bg: Изберете дъга за обръщане...

en: Slope
bg: Ъглов коефициент

en: Equation
bg: Уравнение

en: Length
bg: Дължина

en: line
bg: права

en: Select a Line
bg: Избор на правата

en: Select this line
bg: Избор на правата

en: Select line %1
bg: Избор на правата %1

en: Remove a Line
bg: Премахване на права

en: Add a Line
bg: Добавяне на права

en: Move a Line
bg: Преместване на права

en: Attach to this line
bg: Прикрепяне към права

en: Show a Line
bg: Показване на права

en: Hide a Line
bg: Скриване на права

en: segment
bg: отсечка

en: Select this segment
bg: Избор на отсечката

en: Select segment %1
bg: Избор на отсечката %1

en: Remove a Segment
bg: Премахване на отсечка

en: Add a Segment
bg: Добавяне на отсечка

en: Move a Segment
bg: Преместване на отсечка

en: Attach to this segment
bg: Прикрепяне към отсечка

en: Show a Segment
bg: Показване на отсечка

en: Hide a Segment
bg: Скриване на отсечка

en: half-line
bg: лъч

en: Select this half-line
bg: Избор на лъча

en: Select half-line %1
bg: Избор на лъча %1

en: Remove a Half-Line
bg: Премахване на лъч

en: Add a Half-Line
bg: Добавяне на лъч

en: Move a Half-Line
bg: Преместване на лъч

en: Attach to this half-line
bg: Прикрепяне към лъч

en: Show a Half-Line
bg: Показване на лъч

en: Hide a Half-Line
bg: Скриване на лъч

en: Construct a segment starting at this point
bg: Построяване на отсечка, с начало в точката

en: Select the start point of the new segment...
bg: Изберете началната точка на отсечката...

en: Construct a segment ending at this point
bg: Построяване на отсечка, с край в точката

en: Select the end point of the new segment...
bg: Изберете крайната точка на отсечката...

en: Construct a line through this point
bg: Построяване на права през точката

en: Select a point for the line to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава правата...

en: Select another point for the line to go through...
bg: Изберете още една точка, през която да минава правата...

en: Construct a half-line starting at this point
bg: Построяване на лъч, с начало в точката

en: Select the start point of the new half-line...
bg: Избор на начална точка на лъча...

en: Construct a half-line through this point
bg: Построяване на лъч през точката

en: Select a point for the half-line to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава лъча...

en: Construct the axis of this segment
bg: Построяване оста на отсечката

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
bg: Изберете отсечката, на която трябва да построите оста...

en: Construct a line parallel to this line
bg: Построяване на права, успоредна на правата

en: Select a line parallel to the new line...
bg: Изберете права, успоредна на новата права...

en: Construct the parallel line through this point
bg: Построяване на успоредна права през точката

en: Select a point for the new line to go through...
bg: Изберете точка, през която да минава правата...

en: Construct a line perpendicular to this line
bg: Построяване на права, перпендикулярна на правата

en: Select a line perpendicular to the new line...
bg: Изберете права, перпендикулярна на новата права...

en: Construct a perpendicular line through this point
bg: Построяване на перпендикулярна права през точката

en: Set &Length...
bg: &Дължина...

en: Set Segment Length
bg: Дължина на отсечка

en: Choose the new length:
bg: Изберете нова дължина:

en: Resize Segment
bg: Промяна на дължина на отсечка

en: Construct a line by this vector
bg: Построяване на права по вектора

en: Select a vector in the direction of the new line...
bg: Изберете вектор по посока на правата...

en: Construct a half-line by this vector
bg: Построяване на лъч по вектора

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
bg: Изберете вектор по посока на лъча...

en: locus
bg: ГМТ

en: Select this locus
bg: Избор на ГМТ

en: Select locus %1
bg: Избор на ГМТ %1

en: Remove a Locus
bg: Премахване на ГМТ

en: Add a Locus
bg: Добавяне на ГМТ

en: Move a Locus
bg: Преместване на ГМТ

en: Attach to this locus
bg: Прикрепяне към ГМТ

en: Show a Locus
bg: Показване на ГМТ

en: Hide a Locus
bg: Скриване на ГМТ

en: Object Type
bg: Тип на обекта

en: Object
bg: Обект

en: Select this object
bg: Избор на обекта

en: Select object %1
bg: Избор на обекта %1

en: Remove an object
bg: Премахване на обект

en: Add an object
bg: Добавяне на обект

en: Move an object
bg: Преместване на обект

en: Attach to this object
bg: Прикрепяне към обект

en: Show an object
bg: Показване на обект

en: Hide an object
bg: Скриване на обект

en: Angle in Radians
bg: Ъгъл в радиани

en: Angle in Degrees
bg: Ъгъл в градуси

en: Midpoint
bg: Среда

en: X length
bg: Дължина по X

en: Y length
bg: Дължина по Y

en: Opposite Vector
bg: Противоположен вектор

en: Angle
bg: Ъгъл

en: Sector Surface
bg: Площ на отрез

en: Arc Length
bg: Дължина на дъга

en: angle
bg: ъгъл

en: Select this angle
bg: Избор на ъгъла

en: Select angle %1
bg: Избор на ъгъла %1

en: Remove an Angle
bg: Премахване на ъгъл

en: Add an Angle
bg: Добавяне на ъгъл

en: Move an Angle
bg: Преместване на ъгъл

en: Attach to this angle
bg: Прикрепяне към ъгъл

en: Show an Angle
bg: Показване на ъгъл

en: Hide an Angle
bg: Скриване на ъгъл

en: vector
bg: вектор

en: Select this vector
bg: Избор на вектора

en: Select vector %1
bg: Избор на вектора %1

en: Remove a Vector
bg: Премахване на вектор

en: Add a Vector
bg: Добавяне на вектор

en: Move a Vector
bg: Преместване на вектор

en: Attach to this vector
bg: Прикрепяне към вектора

en: Show a Vector
bg: Показване на вектор

en: Hide a Vector
bg: Скриване на вектор

en: arc
bg: дъга

en: Select this arc
bg: Избор на дъгата

en: Select arc %1
bg: Избор на дъгата %1

en: Remove an Arc
bg: Премахване на дъга

en: Add an Arc
bg: Добавяне на дъга

en: Move an Arc
bg: Преместване на дъга

en: Attach to this arc
bg: Прикрепяне към дъга

en: Show an Arc
bg: Показване на дъга

en: Hide an Arc
bg: Скриване на дъга

en: Coordinate
bg: Координата

en: X coordinate
bg: Координата X

en: Y coordinate
bg: Координата Y

en: point
bg: точка

en: Select this point
bg: Избор на точката

en: Select point %1
bg: Избор на точката %1

en: Remove a Point
bg: Премахване на точка

en: Add a Point
bg: Добавяне на точка

en: Move a Point
bg: Преместване на точка

en: Attach to this point
bg: Прикрепяне към точката

en: Show a Point
bg: Показване на точка

en: Hide a Point
bg: Скриване на точка

en: Construct the midpoint of this point and another point
bg: Построяване на средата между две точки

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
bg: Изберете първата от двете точки, на които искате да построите средата...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
bg: Изберете втората от двете точки, на които искате да построите средата...

en: Set &Coordinate...
bg: Задаване на коор&дината...

en: Redefine
bg: Повторно дефиниране

en: Set &Parameter...
bg: Задаване на &параметър...

en: Set Coordinate
bg: Задаване на координата

en: Enter the new coordinate.
bg: Въведете новата координата.

en: Set Point Parameter
bg: Задаване на параметър на точката

en: Choose the new parameter:
bg: Въведете новия параметър:

en: Change Parameter of Constrained Point
bg: Промяна на праметъра на точката

en: Select the circle on which to transport a measure...
bg: Изберете окръжност, върху която да нанесете мярката...

en: Select a point on the circle...
bg: Изберете точка от окръжността...

en: Select the segment to transport on the circle...
bg: Изберете отсечка, която да нанесете върху окръжността...

en: Number of sides
bg: Брой страни

en: Perimeter
bg: Периметър

en: Center of Mass of the Vertices
bg: Център на разстоянието между върховете

en: Winding Number
bg: Брой на извивките

en: polygon
bg: многоъгълник

en: Select this polygon
bg: Избор на многоъгълника

en: Select polygon %1
bg: Избор на многоъгълника %1

en: Remove a Polygon
bg: Премахване на многоъгълник

en: Add a Polygon
bg: Добавяне на многоъгълник

en: Move a Polygon
bg: Преместване на многоъгълник

en: Attach to this polygon
bg: Прикрепяне към многоъгълник

en: Show a Polygon
bg: Показване на многоъгълник

en: Hide a Polygon
bg: Скриване на многоъгълник

en: triangle
bg: триъгълник

en: Select this triangle
bg: Избор на триъгълника

en: Select triangle %1
bg: Избор на триъгълника %1

en: Remove a Triangle
bg: Премахване на триъгълник

en: Add a Triangle
bg: Добавяне на триъгълник

en: Move a Triangle
bg: Преместване на триъгълник

en: Attach to this triangle
bg: Прикрепяне към триъгълник

en: Show a Triangle
bg: Показване на триъгълник

en: Hide a Triangle
bg: Скриване на триъгълник

en: quadrilateral
bg: четириъгълник

en: Select this quadrilateral
bg: Избор на четириъгълника

en: Select quadrilateral %1
bg: Избор на четириъгълника %1

en: Remove a Quadrilateral
bg: Премахване на четириъгълник

en: Add a Quadrilateral
bg: Добавяне на четириъгълник

en: Move a Quadrilateral
bg: Преместване на четириъгълник

en: Attach to this quadrilateral
bg: Прикрепяне към четириъгълник

en: Show a Quadrilateral
bg: Показване на четириъгълник

en: Hide a Quadrilateral
bg: Скриване на четириъгълник

en: Construct a triangle with this vertex
bg: Построяване на триъгълник по неговите върхове

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
bg: Изберете точка за връх на новия триъгълник...

en: Intersect this polygon with a line
bg: Сечение на многоъгълника с права

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
bg: Изберете многоъгълника, който искате да пресечете с права...

en: Construct the vertices of this polygon
bg: Построяване на върховете на многоъгълника

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
bg: Изберете многоъгълник, на който искате да построите върхове...

en: Construct the sides of this polygon
bg: Построяване на страните на многоъгълника

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
bg: Изберете многоъгълник, на който искате да построите страни...

en: Construct the convex hull of this polygon
bg: Построяване на изпъкналата обвивка на многоъгълника

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
bg: Изберете многоъгълник, чиято изпъкнала обвивка искате да построите...

en: Project this point onto the circle
bg: Проектиране на точката върху окръжността

en: Select the point for the tangent to go through...
bg: Изберете точката, през която да минава допирателната...

en: Is this line parallel?
bg: Успоредност на права

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
bg: Изберете първата от двете прави...

en: Parallel to this line?
bg: Успоредна на правата

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
bg: Изберете втората права...

en: These lines are parallel.
bg: Правите са успоредни.

en: These lines are not parallel.
bg: Правите не са успоредни.

en: Is this line orthogonal?
bg: Перпендикулярност на права

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
bg: Изберете първата от възможно перпендикулярните прави...

en: Orthogonal to this line?
bg: Перпендикулярна на правата

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
bg: Изберете втората от възможно перпендикулярните прави...

en: These lines are orthogonal.
bg: Правите са перпендикулярни.

en: These lines are not orthogonal.
bg: Правите не са перпендикулярни.

en: Check collinearity of this point
bg: Колинеарност на точка

en: Select the first of the three possibly collinear points...
bg: Изберете първата от трите възможно колинеарни точки...

en: and this second point
bg: и втората точка

en: Select the second of the three possibly collinear points...
bg: Изберете втората от трите възможно колинеарни точки...

en: with this third point
bg: и третата точка

en: Select the last of the three possibly collinear points...
bg: Изберете последната от трите възможно колинеарни точки...

en: These points are collinear.
bg: Точките са колинеарни.

en: These points are not collinear.
bg: Точките не са колинеарни.

en: Check whether this point is on a curve
bg: Проверка за принадлежност на точка към крива

en: Select the point you want to test...
bg: Изберете точката, която искате да проверите...

en: Check whether the point is on this curve
bg: Проверка за принадлежност на точката към кривата

en: Select the curve that the point might be on...
bg: Изберете крива, към която може да принадлежи точката...

en: This curve contains the point.
bg: Точката принадлежи на кривата.

en: This curve does not contain the point.
bg: Точката не принадлежи на кривата.

en: Check whether this point is in a polygon
bg: Проверка за принадлежност на точка към многоъгълник

en: Check whether the point is in this polygon
bg: Проверка за принадлежност на точката към многоъгълника

en: Select the polygon that the point might be in...
bg: Изберете многоъгълник, към който може да принадлежи точката...

en: This polygon contains the point.
bg: Точката принадлежи на многоъгълника.

en: This polygon does not contain the point.
bg: Точката не принадлежи на многоъгълника.

en: Check whether this polygon is convex
bg: Проверка за изпъкналост на многоъгълник

en: Select the polygon you want to test for convexity...
bg: Изберете многоъгълник, който искате да проверите за изпъкналост...

en: This polygon is convex.
bg: Многоъгълникът е изпъкнал.

en: This polygon is not convex.
bg: Многоъгълникът не е изпъкнал.

en: Check if this point has the same distance
bg: Проверка за равноотдалеченост на точка

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
bg: Изберете точка, която би могла да е равноотдалечена от други две точки...

en: from this point
bg: от точката

en: Select the first of the two other points...
bg: Изберете първата от другите две точки...

en: and from this second point
bg: и от втората точка

en: Select the other of the two other points...
bg: Изберете втората от другите две точки...

en: The two distances are the same.
bg: Двете разстояния са еднакви.

en: The two distances are not the same.
bg: Двете разстояния не са еднакви.

en: Check whether this vector is equal to another vector
bg: Равенство на вектори

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
bg: Изберете първия вектор...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
bg: Проверка за равенство на два вектора

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
bg: Изберете втория вектор...

en: The two vectors are the same.
bg: Векторите са еднакви.

en: The two vectors are not the same.
bg: Векторите не са еднакви.

en: Text
bg: Текст

en: label
bg: надпис

en: Select this label
bg: Избор на надписа

en: Select label %1
bg: Избор на надписа %1

en: Remove a Label
bg: Премахване на надпис

en: Add a Label
bg: Добавяне на надпис

en: Move a Label
bg: Преместване на надпис

en: Attach to this label
bg: Прибавяне към надпис

en: Show a Label
bg: Скриване на надпис

en: Hide a Label
bg: Показване на надпис

en: &Copy Text
bg: &Копиране на текст

en: &Toggle Frame
bg: &Рамка

en: Toggle Label Frame
bg: Рамка на надписа

en: &Redefine...
bg: &Повторно дефиниране...

en: Translate this object
bg: Пренасяне на обекта

en: Select the object to translate...
bg: Изберете обект за пренасяне...

en: Translate by this vector
bg: Пренасяне по вектора

en: Select the vector to translate by...
bg: Изберете вектор, по който да се пренесе обекта...

en: Reflect this object
bg: Отражение на обекта

en: Select the object to reflect...
bg: Изберете обект, който да бъде отразен...

en: Reflect in this point
bg: Отражение спрямо точката

en: Select the point to reflect in...
bg: Изберете точка, спрямо която да бъде извършено отражението...

en: Reflect in this line
bg: Отражение спрямо правата

en: Select the line to reflect in...
bg: Изберете права, спрямо която да бъде извършено отражението...

en: Rotate this object
bg: Завъртане на обекта

en: Select the object to rotate...
bg: Изберете обект за завъртане...

en: Rotate around this point
bg: Завъртане около точката

en: Select the center point of the rotation...
bg: Изберете център на завъртане...

en: Rotate by this angle
bg: Завъртане по ъгъла

en: Select the angle of the rotation...
bg: Изберете ъгъл на завъртане...

en: Scale this object
bg: Мащабиране на обекта

en: Select the object to scale...
bg: Изберете обект за мащабиране...

en: Scale with this center
bg: Мащабиране с центъра

en: Select the center point of the scaling...
bg: Изберете среда за мащабиране...

en: Select the object to scale
bg: Изберете обект за мащабиране

en: Scale over this line
bg: Мащабиране чрез правата

en: Select the line to scale over
bg: Изберете права, чрез която да се мащабира

en: Projectively rotate this object
bg: Проективно завъртане на обект

en: Select the object to rotate projectively
bg: Изберете обект за проективно завъртане

en: Projectively rotate with this half-line
bg: Проективно завъртане с лъча

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
bg: Изберете лъча на проективното завъртане, което искате да приложите върху обекта

en: Projectively rotate by this angle
bg: Проективно завъртане по ъгъла

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
bg: Изберете ъгъла на проективното завъртане, което искате да приложите върху обекта

en: Harmonic Homology of this object
bg: Хармонична хомология на обекта

en: Select the object to transform...
bg: Изберете обект за преобразуване...

en: Harmonic Homology with this center
bg: Хармонична хомология с центъра

en: Select the center point of the harmonic homology...
bg: Изберете точка за център на хармоничната хомология...

en: Harmonic Homology with this axis
bg: Хармонична хомология с оста

en: Select the axis of the harmonic homology...
bg: Изберете оста на хармоничната хомология...

en: Generic affinity of this object
bg: Общо подобие на обект

en: Map this triangle
bg: Изчертаване на триъгълника

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
bg: Изберете триъгълника, който трябва да бъде трансформиран в даден триъгълник...

en: onto this other triangle
bg: в триъгълника

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
bg: Изберете триъгълник, подобен на първия...

en: First of 3 starting points
bg: Първата от трите начални точки

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
bg: Изберете първата от трите начални точки на общото подобие...

en: Second of 3 starting points
bg: Втората от трите начални точки

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
bg: Изберете втората от трите начални точки на общото подобие...

en: Third of 3 starting points
bg: Третата от трите начални точки

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
bg: Изберете третата от трите начални точки на общото подобие...

en: Transformed position of first point
bg: Точка, съответстваща на първата

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
bg: Изберете първата от трите крайни точки на общото подобие...

en: Transformed position of second point
bg: Точка, съответстваща на втората

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
bg: Изберете втората от трите крайни точки на общото подобие...

en: Transformed position of third point
bg: Точка, съответстваща на третата

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
bg: Изберете третата от трите крайни точки на общото подобие...

en: Generic projective transformation of this object
bg: Проективно преобразувание на обекта

en: Map this quadrilateral
bg: Изчертаване на четириъгълника

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
bg: Изберете четириъгълник, който да се преобразува в дадения...

en: onto this other quadrilateral
bg: в четириъгълника

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
bg: Изберете четириъгълник, получен чрез проективно преобразувание от първия...

en: First of 4 starting points
bg: Първата от четирите начални точки

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
bg: Изберете първата от четирите начални точки на проективното преобразувание...

en: Second of 4 starting points
bg: Втората от четирите начални точки

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
bg: Изберете втората от четирите начални точки на проективното преобразувание...

en: Third of 4 starting points
bg: Третата от четирите начални точки

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
bg: Изберете третата от четирите начални точки на проективното преобразувание...

en: Fourth of 4 starting points
bg: Четвъртата от четирите начални точки

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
bg: Изберете четвъртата от четирите начални точки на проективното преобразувание...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
bg: Изберете първата от четирите крайни точки на проективното преобразувание...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
bg: Изберете втората от четирите крайни точки на проективното преобразувание...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
bg: Изберете третата от четирите крайни точки на проективното преобразувание...

en: Transformed position of fourth point
bg: Точка, съответстваща на четвъртата

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
bg: Изберете четвъртата от четирите крайни точки на проективното преобразувание...

en: Cast the shadow of this object
bg: Сянка на обекта

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
bg: Изберете обект, на който искате да изчертаете сянка...

en: Cast a shadow from this light source
bg: Сянка от светлинния източник

en: Select the light source from which the shadow should originate...
bg: Изберете светлинен източник за сянката...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
bg: Сянка върху хоризонта, представен от правата

en: Select the horizon for the shadow...
bg: Изберете хоризонт за сянката...

en: Transform this object
bg: Преобразуване на обекта

en: Transform using this transformation
bg: Преобразуване с помощта на това преобразувание

en: Apply a similitude to this object
bg: Прилагане на подобие на обекта

en: Apply a similitude with this center
bg: Прилагане на подобие с центъра

en: Select the center for the similitude...
bg: Изберете център на подобието...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
bg: Прилагане на подобие, съпоставящо точката на друга точка

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
bg: Изберете точка, която да се съпостави чрез подобие на друга точка...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
bg: Прилагане на подобие, изобразяващо точка в точката

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
bg: Изберете точка, в която чрез подобие да се изобрази първата точка...

en: Construct a vector from this point
bg: Построяване на вектор през точката

en: Select the start point of the new vector...
bg: Изберете начална точка на новия вектор...

en: Construct a vector to this point
bg: Построяване на вектор към точката

en: Select the end point of the new vector...
bg: Изберете крайна точка на новия вектор...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
bg: Построяване на сума на вектори на този и друг вектор

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
bg: Изберете първия от двата вектора, на който искате да построите сумата...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
bg: Построяване на сума на вектори на друг вектор и този

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
bg: Изберете втория от двата вектора, на който искате да построите сумата...

en: Construct the vector sum starting at this point.
bg: Построяване на сума на вектори, с начало в точката

en: Select the point to construct the sum vector in...
bg: Изберете точка, в която да построите сумата на векторите...

[ctx: @title:window]
en: New Script
bg: Създаване на скрипт

en: Enter Code
bg: Въвеждане на код

en: Now fill in the code:
bg: Въведете кода:

en: Now fill in the Python code:
bg: Въведете кода на Питон:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
bg: Открита е грешка при изпълнение на скрипта. Моля, коригирайте скрипта и отново натиснете бутона "Готово".

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
bg: Интерпретаторът на Питон генерира следната информация за грешка:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
bg: Скриптът има грешка. Интерпретаторът не съобщава за грешка, но скрипта не генерира валиден обект. Моля, коригирайте скрипта и отново натиснете бутона "Готово".

en: Edit Python Script
bg: Редактиране на скрипт на Питон

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
bg: Открита е грешка при изпълнение на скрипта. Моля, коригирайте скрипта.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
bg: Скриптът има грешка. Интерпретаторът не съобщава за грешка, но скрипта не генерира валиден обект. Моля, коригирайте скрипта.
