kig - en to cs translation catalogue (790 entries)

en: Circle by Center && Line
cs: Kružnice ze středu a úsečky

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
cs: Kruh vytvořený podle středu a tečny k dané přímce

en: Construct a circle tangent to this line
cs: Sestrojit kruh dotýkající se této přímky

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
cs: Vyberte přímku, které by se kružnice měla dotýkat...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
cs: Kružnice podle bodu a úsečku (jako podle průměru)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
cs: Kružnice definované středem a délkou průměru

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
cs: Vytvořit kružnici, jejíž průměr je dán délkou tohoto segmentu

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
cs: Vyberte segment, který dá průměr nové kružnice...

en: Equilateral Triangle
cs: Rovnostranný trojúhelník

en: Equilateral triangle with given two vertices
cs: Rovnostranný trojúhelník daný dvěma vrcholy

en: Evolute
cs: Evoluta

en: Evolute of a curve
cs: Evoluta křivky

en: Evolute of this curve
cs: Evoluta této křivky

en: Osculating Circle
cs: Oskulační kružnice

en: Osculating circle of a curve at a point
cs: Oskulační kružnice křivky v bodě

en: Osculating circle of this curve
cs: Oskulační kružnice této křivky

en: Osculating circle at this point
cs: Oskulační kružnice v tomto bodě

en: Select the point...
cs: Vybrat bod...

en: Square
cs: Čtverec

en: Square with two given adjacent vertices
cs: Čtverec definovaný dvěma protilehlými vrcholy

en: Vector Difference
cs: Vektorový rozdíl

en: Construct the vector difference of two vectors.
cs: Sestrojit vektorový rozdíl dvou vektorů.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
cs: Sestrojit vektorový rozdíl tohoto vektoru a ještě jednoho.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
cs: Sestrojit vektorový rozdíl jiného vektoru a tohoto.

en: Construct the vector difference starting at this point.
cs: Sestrojit vektorový rozdíl začínající v tomto bodě.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
cs: Vyberte první ze dvou vektorů, ze kterých si přejete sestrojit vektorový rozdíl...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
cs: Vyberte další ze dvou vektorů, ze kterých si přejete sestrojit vektorový rozdíl...

en: Select the point to construct the difference vector in...
cs: Vyberte bod, ve kterém má být sestrojen rozdílový vektor...

en: Export to &Asymptote...
cs: Exportovat do &Asymptoty...

en: &Asymptote...
cs: &Asymptota...

en: Asymptote Documents (*.asy)
cs: Dokumenty Asymptoty (*.asy)

en: Export as Asymptote script
cs: Exportovat jako skript asymptoty

en: Asymptote Options
cs: Možnosti asymptoty

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
cs: Soubor "%1" nelze otevřít. Překontrolujte prosím nastavení jeho práv.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
cs: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
cs: Zobrazit zvláštní rámec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
cs: Zobrazit osy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
cs: Zobrazit mřížku

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
cs: Toto je soubor XFig, ne rys Cabri.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
cs: Cabri ve verzi %1 ještě není podporováno.
    Prosím, kontaktujete autory programu Kig, za účelem podpory této verze Cabri.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
cs: Soubor Cabri obsahuje objekt "%1", který Kig momentálně nepodporuje.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
cs: Došlo k chybě na řádku %1 v souboru %2.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
cs: Dr. Geo soubor "%1" je makro soubor a neobsahuje žádné rysy.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
cs: V Dr. Geo souboru "%1" nejsou žádné rysy.

en: Dr. Geo Filter
cs: Dr. Geo filtr

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
cs: Aktuální soubor Dr. Geo obsahuje více než jeden rys.
    Zvolte, který si přejete importovat:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
cs: Dr. Geo soubor obsahuje objekt "%1 %2", který v současné době Kig nepodporuje.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
cs: Tento soubor Dr. Geo obsahuje druh prolínání, který Kig momentálně nepodporuje.

en: &Export to image
cs: &Exportovat jako obrázek

en: &Image...
cs: &Obrázek...

en: Export as Image
cs: Exportovat jako obrázek

en: Image Options
cs: Volby obrázku

en: Sorry, this file format is not supported.
cs: Promiňte, tento formát souboru není podporován.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
cs: Promiňte, při ukládání obrázku "%1" došlo k chybě

en: &Export To
cs: &Exportovat do

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
cs: Soubor "%1" nelze otevřít. To může znamenat, že soubor neexistuje nebo má špatně nastavená přístupová práva.

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
cs: Při analýze tohoto souboru došlo k chybě. Nelze jej otevřít.

en: Parse Error
cs: Chyba analýzy

en: Not Supported
cs: Nepodporováno

en: Kig cannot open this file.
cs: Kig nemůže otevřít tento soubor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
cs: Rozlišení

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
cs: Zachov&at poměr stran

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
cs: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
cs: Šířka:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
cs: Dokument KSeg používá transformaci rozměrů, kterou Kig momentálně nemůže importovat.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
cs: Tento soubor KSeg obsahuje plný kruh, což Kig momentálně nepodporuje.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
cs: Tento soubor KSeg obsahuje kruhovou úseč, což Kig momentálně nepodporuje.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
cs: Tento soubor KSeg obsahuje kruhovou úseč, což Kig momentálně nepodporuje.

en: Export to &Latex...
cs: Exportovat do &LaTeXu...

en: &Latex...
cs: &LaTeX...

en: Latex Documents (*.tex)
cs: Dokumenty LaTeX (*.tex)

en: Export as Latex
cs: Exportovat jako LaTeX

en: Latex Options
cs: Volby LaTeXu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
cs: Formát výstupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asyRadioButton)
en: Asymptote
cs: Asymptota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
cs: Volby dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
cs: Pouze obrázek

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
cs: Samostatný dokument

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
cs: Tento soubor byl vytvořen pomocí Kig verze "%1", kterou tato verze nedokáže otevřít.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
cs: Tento soubor byl vytvořen pomocí Kig verze "%1".
    Podpora starších formátů Kig (před verzí 0.4) byla z Kigu odstraněna.
    Můžete zkusit otevřít tento soubor ve staré verzi Kigu (0.4 až 0.6)
    a uložit jej znovu, což zapříčiní uložení v novém formátu.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
cs: Tento Kig soubor používá systém souřadnic, který tato verze Kigu nepodporuje.
    Místo něj bude použit standardní systém souřadnic.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
cs: Tento Kig soubor obsahuje objekt typu "%1", který tato verze Kigu nepodporuje. Možná jste zkompilovali Kig bez podpory objektů tohoto typu, nebo používáte starou verzi Kigu.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
cs: Tento Kig soubor obsahuje objekt typu "%1", který je zastaralý, měli byste tuto konstrukci uložit pod jiným jménem a zkontrolovat, že funguje dle očekávání.

en: &Export to SVG...
cs: E&xportovat do SVG...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
cs: Scalable vector graphics (*.svg)

en: Export as SVG
cs: Exportovat jako SVG

en: SVG Options
cs: Volby SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
cs: Promiňte, při ukládání SVG souboru "%1" došlo k chybě

en: Export to &XFig file
cs: Exportovat do &XFig souboru

en: &XFig File...
cs: &XFig soubor...

en: XFig Documents (*.fig)
cs: Dokumenty XFig (*.fig)

en: Export as XFig File
cs: Exportovat do XFig souboru

en: KDE Interactive Geometry
cs: KDE interaktivní geometrie

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
cs: (C) 2002-2005, Vývojáři programu Kig

en: Current maintainer.
cs: Současný správce.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
cs: Původní autor, bývalý správce, design a spousta kódu.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
cs: Udělal hodně důležité práce kolem programu Kig včetně, ale nejen, kuželoseček, třetího rozměru, transformací a testování.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
cs: Bývalý správce, filtr importu Dr. Geo, styly bodů a čar, italský překlad, různé věci tu a tam.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
cs: Významnou měrou přispěl k implementaci objektů Lokus, což obnáší hodně matematických záležitostí a Franco napsal nejkomplikovanější části.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
cs: Přispěl do exportního filtru 'asymptota'.

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
cs: Francouzský překladatel, užitečná zpětná vazba jako návrhy nových funkcí a hlášení chyb.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
cs: Autor KGeo, kde jsem bral inspiraci, části kódu a většinu grafiky.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
cs: Domiho bratr, který napsal algoritmus pro výpočet středu kružnice definované třemi body.

en: Contributed a patch for some bugs.
cs: Poslal opravy některých chyb.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
cs: Užitečná zpětná vazba, návrhy funkcí, pročištění úpravy stylu a někdo, s kým se dá bezva pokecat přes IRC :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
cs: Zodpovědný za pěknou SVG ikonu aplikace.

en: Responsible for the new object action icons.
cs: Zodpovědný za nové ikony činnosti objektu.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
cs: Nelze najít potřebné knihovny Kig, překontrolujte instalaci.

[ctx: @title:window]
en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
cs[0]: Odstraněno %1 objektů
cs[1]: Odstraněné objekty: %1
cs[2]: Odstraněné objekty: %1

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
cs[0]: Vloženo %1 objektů
cs[1]: Vložené objekty: %1
cs[2]: Vložené objekty: %1

en: &Set Coordinate System
cs: &Nastavit souřadnicový systém

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
cs: Volby Kig

en: Show grid
cs: Zobrazovat mřížku

en: Show axes
cs: Zobrazit osy

en: Invert Selection
cs: Invertovat výběr

en: &Delete Objects
cs: &Smazat objekty

en: Delete the selected objects
cs: Smazat vybrané objekty

en: Cancel Construction
cs: Zrušit konstrukci

en: Cancel the construction of the object being constructed
cs: Zrušit konstrukci konstruovaného objektu

en: Repeat Construction
cs: Opakovat konstrukci

en: Repeat the last construction (with new data)
cs: Opakovat poslední konstrukci (s novými daty)

en: U&nhide All
cs: Odkrýt &vše

en: Show all hidden objects
cs: Zobrazit všechny skryté objekty

en: &New Macro...
cs: &Nové makro...

en: Define a new macro
cs: Definovat nové makro

en: Manage &Types...
cs: Správa &typů...

en: Manage macro types.
cs: Správa typů maker.

en: &Browse History...
cs: Prohlížet &historii...

en: Browse the history of the current construction.
cs: Prohlížet historii této konstrukce.

en: Zoom in on the document
cs: Přiblížit dokument

en: Zoom out of the document
cs: Oddálit dokument

en: Recenter the screen on the document
cs: Vycentrovat obrazovku na dokument

en: View this document full-screen.
cs: Zobrazit dokument v celoobrazovkovém režimu.

en: &Select Shown Area
cs: &Výběr zobrazené oblasti

en: Select the area that you want to be shown in the window.
cs: Zobrazte oblast, kterou si přejete zobrazit v okně.

en: S&elect Zoom Area
cs: &Zvolte oblast přiblížení

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
cs: Nastavit &přesnost souřadnice...

en: Show &Grid
cs: Zobrazit &mřížku

en: Show or hide the grid.
cs: Zobrazit nebo skrýt mřížku.

en: Show &Axes
cs: Zobrazit &osy

en: Show or hide the axes.
cs: Zobrazit nebo skrýt osy.

en: Wear Infrared Glasses
cs: Nasadit infračervené brýle

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
cs: Povolit/zakázat zobrazení skrytých objektů.

en: Repeat Construction (%1)
cs: Opakovat konstrukci (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
cs: Opakovat %1 (s novými daty)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
cs: Soubor "%1", který si přejete otevřít, neexistuje. Ujistěte se, že jste zadali správnou cestu.

en: File Not Found
cs: Soubor nenalezen

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
cs: Přejete si otevřít dokumenty typu "%1". Kig však tento formát nepodporuje. Pokud se domníváte, že by tento formát měl být podporován, můžete otevřít požadavek na novou vlastnost na <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">Systému na zprávu chyb KDE</a>

en: Format Not Supported
cs: Nepodporovaný formát

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
cs: Kig nepodporuje uložení do jiného formátu. Uložit do formátu Kig?

en: Save Kig Format
cs: Uložit ve formátu Kig

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
cs: Dokumenty Kig (*.kig);;Komprimované dokumenty Kig (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
cs: Soubor "%1" již existuje. Přejete si jej přepsat?

en: Overwrite File?
cs: Přepsat soubor?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
cs: Geometrie tisku

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
cs[0]: Skrýt %1 objekt
cs[1]: Skrýt %1 objekty
cs[2]: Skrýt %1 objektů

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
cs[0]: Zobrazit %1 objekt
cs[1]: Zobrazit %1 objekty
cs[2]: Zobrazit %1 objektů

en: Zoom In
cs: Přiblížit

en: Zoom Out
cs: Oddálit

en: Recenter View
cs: Nedávný pohled

en: Select the rectangle that should be shown.
cs: Zvolte obdélník, který má být zobrazen.

en: Change Shown Part of Screen
cs: Změnit zobrazovanou část obrazovky

en: Select Zoom Area
cs: Zvolte oblast přiblížení

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
cs: Vyberte oblast k přiblížení zadáním souřadnic<br /> levého horního a pravého spodního rohu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
cs: &Soubor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
cs: &Upravit

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
cs: &Pohled

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
cs: &Objekty

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
cs: &Body

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
cs: Čá&ry

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
cs: &Kruhy a úhly

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
cs: &Mnohoúhelníky

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
cs: &Vektory a segmenty

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
cs: Kuže&losečky a kubiky

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
cs: Více kuželoseček

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
cs: K&ubiky

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
cs: &Beziérovy křivky

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
cs: Ú&hly

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
cs: &Transformace

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
cs: &Diferenciální geometrie

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
cs: T&esty

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
cs: &Jiné

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
cs: &Typy

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
cs: Nás&troje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
cs: Hlavní panel nástrojů

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
cs: Body

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
cs: Přímky

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
cs: Vektory a segmenty

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
cs: Kruhy a úhly

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
cs: Kuželosečku

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
cs: Beziérovy křivky

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
cs: Úhly

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
cs: Transformace

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
cs: Testy

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
cs: Další objekty

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
cs: Pohled

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
cs: Nastav&ení

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
cs: Nezobrazuje GUI. Převede zvolený soubor do nativního formátu Kig. Pokud není nastaven výstupní soubor přes --outfile, je výstup přesměrován do do stdout.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
cs: Soubor, do kterého se zapíše výstupní nativní formát. '-' znamená přesměrování výstupu do stdout. Výchozí volbou je také stdout.

en: Document to open
cs: Dokument k otevření

en: Point by Numeric Labels
cs: Bod pomocí číselných popisků

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
cs: Bod, jehož souřadnice jsou udány dvěma číselnými popisky

en: Segment
cs: Úsečka

en: A segment constructed from its start and end point
cs: Úsečka sestrojená od počátečního do koncového bodu

en: Segment Axis
cs: Osa úsečky

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
cs: Kolmá přímka procházející středem dané úsečky.

en: Line by Two Points
cs: Přímka podle dvou bodů

en: A line constructed through two points
cs: Přímka vedená dvěma body

en: Half-Line
cs: Polopřímka

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
cs: Polopřímka podle počátečního bodu a jiného bodu někde na ní.

en: Perpendicular
cs: Kolmice

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
cs: Přímka sestrojená skrze bod, kolmá na jinou přímku či úsečku.

en: Parallel
cs: Rovnoběžka

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
cs: Přímka sestrojená skrze bod, rovnoběžná s jinou přímku či úsečku

en: Circle by Center && Point
cs: Kružnice podle středu a bodu

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
cs: Kružnice sestrojená pomocí jejího středu a bodu ležícího na ní

en: Circle by Three Points
cs: Kružnice podle tří bodů

en: A circle constructed through three points
cs: kružnice vytvořená ze tří bodů

en: Circle by Point && Radius
cs: Kružnice podle bodu a poloměru

en: A circle defined by its center and the length of the radius
cs: Kružnice sestrojená pomocí jejího středu a délky poloměru

en: Construct Bisector of This Angle
cs: Sestrojit osu tohoto úhlu

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
cs: Vyberte úhel, jehož osu si přejete sestrojit...

en: Angle Bisector
cs: Osa úhlu

en: The bisector of an angle
cs: Osa úhlu

en: Conic by Five Points
cs: Kuželosečka podle pěti bodů

en: A conic constructed through five points
cs: Kuželosečka sestrojená tak, aby procházela pěti danými body

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
cs: Hyperbola pomocí asymptot a bodu

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
cs: Hyperbola sestrojená podle daných asymptot a bodu, který jí náleží

en: Ellipse by Focuses && Point
cs: Elipsa podle ohnisek a bodu

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
cs: Elipsa sestrojená podle ohnisek a bodu, který jí náleží

en: Hyperbola by Focuses && Point
cs: Hyperbola podle ohnisek a bodu

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
cs: Hyperbola sestrojená podle ohnisek a bodu, který jí náleží

en: Conic by Directrix, Focus && Point
cs: Kuželosečka podle řídící přímky, ohniska a bodu

en: A conic with given directrix and focus, through a point
cs: Kuželosečka s danou řídící přímkou a ohniskem procházející bodem

en: Vertical Parabola by Three Points
cs: Svislá parabola podle tří bodů

en: A vertical parabola constructed through three points
cs: Svislá parabola sestrojená tak, aby procházela třemi danými body.

en: Cubic Curve by Nine Points
cs: Kubická křivka podle devíti bodů

en: A cubic curve constructed through nine points
cs: Kubická křivka sestrojená tak, aby procházela devíti danými body

en: Polar Point of a Line
cs: Polární bod přímky

en: The polar point of a line with respect to a conic.
cs: Polární bod přímky vzhledem ke kuželosečce.

en: Polar Line of a Point
cs: Polární přímka bodu

en: The polar line of a point with respect to a conic.
cs: Polární přímka bodu vzhledem ke kuželosečce.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
cs: Kvadratická křivka s uzlem pomocí šesti bodů.

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
cs: Kvadratická křivka s uzlovým bodem v počátku pomocí šesti bodů

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
cs: Kvadratická křivka s vrcholem pomocí čtyř bodů

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
cs: Kvadratická křivka s vodorovným vrcholem v počátku pomocí čtyř bodů

en: Directrix of a Conic
cs: Řídící přímka kuželosečky

en: The directrix line of a conic.
cs: Řídící přímka kuželosečky

en: Angle by Three Points
cs: Úhel podle tří bodů

en: An angle defined by three points
cs: Úhel definovaný třemi body

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
cs: Rovnostranná hyperbola pomocí čtyř bodů

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
cs: Rovnostranná hyperbola vytvořená přes čtyři body

en: Construct the midpoint of this segment
cs: Vytvořit středový bod této úsečky

en: Mid Point
cs: Střed

en: The midpoint of a segment or two other points
cs: Středový bod úsečky nebo dvou jiných bodů

en: Vector
cs: Vektor

en: Construct a vector from two given points.
cs: Vytvořit vektor z dvou daných bodů.

en: Vector Sum
cs: Vektorový součet

en: Construct the vector sum of two vectors.
cs: Vytvořit součet dvou vektorů.

en: Line by Vector
cs: Přímka podle vektoru

en: Construct the line by a given vector though a given point.
cs: Sestrojit přímku podle vektoru skrz daný bod.

en: Half-Line by Vector
cs: Polopřímka podle vektoru

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
cs: Sestrojit polopřímku podle vektoru vycházející z daného bodu.

en: Arc by Three Points
cs: Oblouk podle tří bodů

en: Construct an arc through three points.
cs: Vytvořit oblouk přes tři body.

en: Conic Arc by Center and Three Points
cs: Kuželosečkový oblouk podle středu a tří bodů

en: Construct a conic arc with given center through three points.
cs: Vytvořit kuželosečkový oblouk se zadaným středem přes tři body.

en: Conic Arc by Five Points
cs: Kuželosečkový oblouk podle pěti bodů

en: Construct a conic arc through five points.
cs: Vytvořit kuželosečkový oblouk přes pět bodů.

en: Arc by Center, Angle && Point
cs: Oblouk podle středu, úhlu a bodu

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
cs: Vytvořit oblouk pomocí jeho středu, daného úhlu a s počátkem v daném bodě

en: Parabola by Directrix && Focus
cs: Parabola pomocí řídící přímky a ohniska

en: A parabola defined by its directrix and focus
cs: Parabola byla definována svou řídící přímkou a ohniskem

en: Translate
cs: Přesunout

en: The translation of an object by a vector
cs: Přesun objektu podle vektoru

en: Reflect in Point
cs: Odraz podle bodu

en: An object reflected in a point
cs: Obraz zrcadlený podle bodu

en: Reflect in Line
cs: Odraz podle přímky

en: An object reflected in a line
cs: Obraz zrcadlený podle přímky

en: Rotate
cs: Otočit

en: An object rotated by an angle around a point
cs: Objekt pootočený podle úhlu kolem bodu

en: Scale
cs: Změnit velikost

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
cs: Změnit rozměr objektu přes bod, s poměrem daným délkou úsečky

en: Scale over Line
cs: Změnit měřítko přes přímku

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
cs: Změnit měřítko objektu přes přímku, s poměrem daným délkou úsečky

en: Scale (ratio given by two segments)
cs: Změnit měřítko (poměr daný dvěma úsečkami)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
cs: Změnit rozměr objektu přes bod, s poměrem daným délkou dvou úseček

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
cs: Změnit měřítko přes přímku (poměr daný dvěma úsečkami)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
cs: Změnit měřítko objektu přes přímku, s poměrem daným délkou dvou úseček

en: Apply Similitude
cs: Použít podobnost

en: Harmonic Homology
cs: Harmonická homologie

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
cs: Harmonická homologie s daným středem a osou (transformace promítnutím)

en: Draw Projective Shadow
cs: Kreslit promítaný stín

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
cs: Stín objektu s daným zdrojem světla a projekční plochou (indikovanou přímkou)

en: Asymptotes of a Hyperbola
cs: Asymptoty hyperboly

en: The two asymptotes of a hyperbola.
cs: Dvě asymptoty hyperboly.

en: Triangle by Its Vertices
cs: Trojúhelník podle vrcholů

en: Construct a triangle given its three vertices.
cs: Vytvořit trojúhelník zadáním jeho vrcholů.

en: Convex Hull
cs: Konvexní obal

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
cs: Mnohoúhelník který odpovídá konvexnímu obalu jiného mnohoúhelníku

en: Parallel Test
cs: Test rovnoběžnosti

en: Test whether two given lines are parallel
cs: Zjistit, jestli jsou dvě dané přímky rovnoběžné

en: Orthogonal Test
cs: Test kolmosti

en: Test whether two given lines are orthogonal
cs: Zjistit, jestli jsou dvě dané přímky navzájem kolmé

en: Collinear Test
cs: Test kolineárnosti

en: Test whether three given points are collinear
cs: Zjistit, jestli tři dané body leží v jedné přímce

en: Contains Test
cs: Test náležitosti

en: Test whether a given curve contains a given point
cs: Zjistit, jestli dané křivce náleží daný bod

en: In Polygon Test
cs: Test polohy v mnohoúhelníku

en: Test whether a given polygon contains a given point
cs: Zjistit, jestli daný mnohoúhelník obsahuje daný bod

en: Convex Polygon Test
cs: Test konvexnosti mnohoúhelníku

en: Test whether a given polygon is convex
cs: Zjistit, jestli je daný mnohoúhelník konvexní

en: Existence Test
cs: Test existence

en: Test whether a given object is constructible
cs: Zjistit, jestli lze objekt sestrojit

en: Distance Test
cs: Test vzdálenosti

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
cs: Zjistit, jestli má daný bod stejnou vzdálenost od dvou jiných daných bodů

en: Vector Equality Test
cs: Test rovnocennosti vektorů

en: Test whether two vectors are equal
cs: Zjistit, jestli jsou dva vektory rovnocenné

en: Project a point on a line
cs: Promítnout bod na přímku

en: Python Script
cs: Skript v Pythonu

en: Construct a new Python script.
cs: Vytvořit nový skript v pythonu.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
cs: Zadejte souřadnice ve formáte "x;y",
    kde x je souřadnice x, a y je souřadnice y.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
cs: Zadejte souřadnice v následujícím formátu: <b>"r; θ°"</b>,<br />kde x je souřadnice x, a y je souřadnice y.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
cs: Zadejte souřadnice v následujícím formátu "r; θ°",
    kde r a θ jsou polární souřadnice.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
cs: Zadejte souřadnice v následujícím formátu: <b>"r; θ°"</b>,<br />kde r a θ jsou polární souřadnice.

en: &Euclidean
cs: &Eukleidovský

en: &Polar
cs: &Polární

en: Set Euclidean Coordinate System
cs: Nastavit eukleidovský souřadnicový systém

en: Set Polar Coordinate System
cs: Nastavit polární souřadnicový systém

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
cs: Stu

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
cs: Normální bod. Tj. ten, který je buďto nezávislý, nebo je připojen k přímce, kruhu nebo jinému objektu.

en: Point
cs: Bod

en: Construct a text label.
cs: Vytvořit testové pole

en: Text Label
cs: Textový popisek

en: Construct a Point by its Coordinates
cs: Vytvořit bod podle souřadnic

en: Point by Coordinates
cs: Bod podle souřadnic

en: Fixed Point
cs: Pevný bod

en: Enter the coordinates for the new point.
cs: Zadejte souřadnice pro nový bod.

en: Numeric Value
cs: Číselná hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
cs: Po&užít výchozí přesnost souřadnice

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
cs: Na&stavit přesnost souřadnice:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
cs: Nastavit velkost úhlu

en: Insert the new size of this angle:
cs: Vložit novou velikost tohoto úhlu:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
cs: Použijte toto editovací pole pro změnu velikosti uhlu.

en: Could not open macro file '%1'
cs: Nelze otevřít makro soubor '%1'.

en: Kig cannot open the macro file "%1".
cs: Kig nemůže otevřít makro soubor "%1".

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
cs: Tento soubor byl vytvořen velmi starou verzí Kig (před 0.4). Podpora tohoto formátu byla z posledních verzí Kig-u odstraněna. Můžete zkusit importovat toto makro použitím předcházejících verzí Kig-u(0.4 až 0.6) a potom ho znova exportovat do nového formátu.

en: Unnamed Macro #%1
cs: Nepojmenované makro #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
cs: Tento Kig soubor obsahuje objekt typu "%1", který tato verze Kigu nepodporuje. Možná jste zkompilovali Kig bez podpory objektů tohoto typu, nebo používáte starou verzi Kigu.

en: Following Point
cs: Plovoucí bod

en: Locus
cs: Lokus

en: A locus
cs: Lokus

en: Dependent Point
cs: Závislý bod

en: Polygon by Its Vertices
cs: Mnohoúhelník pomocí vrcholů

en: Open Polygon (Polygonal Line)
cs: Otevřený mnohoúhelník (čára s více body)

en: Construct an open polygon
cs: Nakreslit otevřený mnohoúhelník

en: Polygon
cs: Mnohoúhelník

en: Vertices of a Polygon
cs: Vrcholy mnohoúhelníku

en: The vertices of a polygon.
cs: Vrcholy mnohoúhelníku.

en: Sides of a Polygon
cs: Strany polygonu

en: The sides of a polygon.
cs: Strany polygonu.

en: Regular Polygon with Given Center
cs: Pravidelný mnohoúhelník daný středem

en: Bézier Curve by its Control Points
cs: Beziérova křivka pomocí vodicích bodů

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
cs: Kreslit Beziérovu křivku pomocí jejích vodicích bodů

en: Construct a Bézier curve with this control point
cs: Kreslit Beziérovu křivku pomocí tohoto vodicího bodu

en: Generic Affinity
cs: Obecná podobnost

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
cs: Jedinečná podobnost která mapuje tři body (nebo trojúhelník) na tři jiné body (nebo trojúhelník)

en: Intersect with this conic
cs: Průnik s touto kuželosečkou

en: Intersect with this line
cs: Průnik s touto přímkou

en: Intersect with this cubic
cs: Průnik s touto kubikou

en: Intersect with this circle
cs: Průnik s touto kružnicí

en: Intersect
cs: Průnik

en: The intersection of two objects
cs: Průnik dvou objektů

en: with this Circle
cs: s tímto kruhem

en: with this Conic
cs: s touto kuželosečkou

en: with this Line
cs: bez této přímky

en: with this Cubic Curve
cs: s touto kubickou křivkou

en: with this Arc
cs: s tímto obloukem

en: with this Polygon
cs: s tímto mnohoúhelníkem

en: Tangent
cs: Tečna

en: Tangent to This Circle
cs: Tečna tohoto kruhu

en: Tangent to This Conic
cs: Tečna této kuželosečky

en: Tangent to This Arc
cs: Tečna tohoto oblouku

en: Tangent to This Cubic Curve
cs: Tečna této kubické křivky

en: Tangent to This Curve
cs: Tečna této křivky

en: Tangent at This Point
cs: Tečna tohoto bodu

en: Center Of Curvature
cs: Střed zakřivení

en: Center of Curvature of This Conic
cs: Střed zakřivení této kuželosečky

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
cs: Střed zakřivení v této kubické křivce

en: Center of Curvature of This Curve
cs: Střed zakřivení v této křivce

en: Center of Curvature at This Point
cs: Střed zakřivení v tomto bodě

[ctx: Translators: Inch]
en: in
cs: v

en: Which object?
cs: Který objekt?

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
cs: Upravit typ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
cs: Zde můžete upravit jméno, popis a ikonu tohoto typu makra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
cs: Jméno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
cs: Popis:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
cs: Prohlížeč historie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
cs: Popis současného kroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
cs: První krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
cs: Jeden krok zpět

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
cs: Jeden krok vpřed

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
cs: Poslední krok

en: Name
cs: Jméno

en: <unnamed object>
cs: <nepojmenovaný objekt>

en: Selecting argument %1
cs: Vybírám argument %1

en: Change Label
cs: Změnit popisek

en: Set Value
cs: Nastavit hodnotu

en: Enter value:
cs: Zadat hodnotu:

en: Given Objects
cs: Dané objekty

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
cs: Vyberte "dané" objekty pro nové makro a stiskněte "Následující".

en: Final Object
cs: Konečné objekty

en: &Name:
cs: Jmé&no:

en: &Description:
cs: &Popis:

en: &Icon:
cs: &Ikona:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
cs: Definovat nové makro

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
cs[0]: Přesunout %1 objekt
cs[1]: Přesunout %1 objekty
cs[2]: Přesunout %1 objektů

en: Redefine Point
cs: Redefinovat bod

en: Black
cs: Černá

en: Gray
cs: Šedá

en: Red
cs: Červená

en: Green
cs: Zelená

en: Cyan
cs: Azurová

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Dark Red
cs: Tmavě červená

en: &Hide
cs: S&krýt

en: &Show
cs: Zo&brazit

en: &Move
cs: &Pohyb

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
cs: S&mazat

en: &Custom Color
cs: &Vlastní barva

en: Change Object Color
cs: Změnit barvu objektu

en: Change Object Width
cs: Změněno šířku objektu

en: Change Point Style
cs: Změnit styl bodu

en: Change Object Style
cs: Změněno styl objektu

en: Set &Name...
cs: &Nastavit Jméno...

en: &Name
cs: &Jméno

en: Set Object Name
cs: Nastavit jméno objektu

en: Set Name of this Object:
cs: Jméno objektu:

en: %1 Object | %1 Objects
cs[0]: %1 objekt
cs[1]: %1 objekty
cs[2]: %1 objektů

en: Kig Document
cs: Dokument Kigu

en: &Transform
cs: &Transformovat

en: Const&ruct
cs: Konst&ruovat

en: Set Co&lor
cs: Nastavit ba&rvu

en: Set St&yle
cs: Nastavit St&yl

en: Set Coordinate S&ystem
cs: Nastavit souřadnicový s&ystém

[ctx: More menu items]
en: More...
cs: Více...

en: Edit Script...
cs: Upravit skript...

en: Select Arguments
cs: Vybrat argumenty

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
cs: Vytvořit popisek

en: Macro
cs: Makro

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
cs: Upravit typy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
cs: &Upravit...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
cs: E&xportovat...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
cs[0]: Opravdu si přejete smazat tento typ?
cs[1]: Opravdu si přejete smazat tyto %1 typy?
cs[2]: Opravdu si přejete smazat těchto %1 typů?

en: Are You Sure?
cs: Jste si jisti?

en: Export Types
cs: Typy exportu

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
cs: Soubory Typ Kig (*.kigt);;Všechny soubory (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
cs: Soubory Typ Kig (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
cs: Soubory nástrojů Geodebra (*.ggt)

en: All Files (*)
cs: Všechny soubory (*)

en: Import Types
cs: Importovat typy

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
cs: Zvolili jste více než jeden typ. Upravovat může pouze jeden typ. Zvolte prosím jeden typ, který si přejete upravit.

en: More Than One Type Selected
cs: Zvolen více než jeden typ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
cs: Zde vyberte typy...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
cs: Toto je seznam aktuálních typů maker... Můžete si je vybrat, upravit, smazat, exportovat a importovat...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
cs: Upravit zvolený typ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
cs: Smazat ze seznamu všechny vybrané typy.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
cs: Exportovat všechny zvolené typy do souboru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
cs: Importovat makra obsažená v jednom nebo více souborech.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
cs: &Importovat...

en: Construct an angle through this point
cs: Vytvořit úhel přes tento bod

en: Set Si&ze
cs: Nastavit veliko&st

en: Select the start point of the new arc...
cs: Zvolte počáteční bod nového oblouku...

en: Construct an arc through this point
cs: Vytvořit oblouk procházející tímto bodem

en: Construct a conic arc ending at this point
cs: Vytvořit kuželosečkový oblouk končící tímto bodem

en: Select the end point of the new conic arc...
cs: Zadejte konečný bod nového kuželosečkového oblouku...

en: Construct an conic arc with this center
cs: Vytvořit kuželosečkový oblouk se středem v tomto bodě

en: Select the center of the new conic arc...
cs: Zadejte střed nového kuželosečkového oblouku...

en: Cartesian Equation
cs: Kartézská rovnice

en: Bézier Curve
cs: Beziérova křivka

en: Select this Bézier Curve
cs: Vybrat tuto Beziérovu křivku

en: Select Bézier Curve %1
cs: Vyberte Beziérovu křivku %1

en: Remove a Bézier Curve
cs: Odstranit Beziérovu křivku

en: Add a Bézier Curve
cs: Přidat Beziérovu křivku

en: Move a Bézier Curve
cs: Posunout Beziérovu křivku

en: Attach to this Bézier Curve
cs: Připojit k této Beziérově křivce

en: Show a Bézier Curve
cs: Zobrazit Beziérovu křivku

en: Hide a Bézier Curve
cs: Skrýt Beziérovu křivku

en: Bézier Cubic
cs: Beziérovy křivky

en: string
cs: text

en: Select the curve...
cs: Zvolit křivku...

en: Surface
cs: Povrch

en: Radius
cs: Poloměr

en: Center
cs: Střed

en: Expanded Cartesian Equation
cs: Expandovat kartézskou rovnici

en: circle
cs: kružnice

en: Select this circle
cs: Vybrat tento kruh

en: Select circle %1
cs: Vybrat kruh %1

en: Remove a Circle
cs: Odstranit kruh

en: Add a Circle
cs: Přidat kruh

en: Move a Circle
cs: Přesunout kruh

en: Attach to this circle
cs: Připojit k tomuto kruhu

en: Hide a Circle
cs: Skrýt kruh

en: Construct a circle with this center
cs: Vytvořit kružnici se středem v tomto bodě

en: Select the center of the new circle...
cs: Zadejte střed nové kružnice...

en: Conic Type
cs: Typ kuželosečky

en: Ellipse
cs: Elipsa

en: rho
cs: ró

en: sin theta
cs: sinus theta

en: Select conic %1
cs: Vybrat kuželosečku %1

en: Remove a Conic
cs: Odstranit kuželosečku

en: Add a Conic
cs: Přidat kuželosečku

en: Move a Conic
cs: Posunout kuželosečku

en: Attach to this conic
cs: Připojit k této kuželosečce

en: Show a Conic
cs: Zobrazit kuželosečku

en: Hide a Conic
cs: Skrýt kuželosečku

en: conic arc
cs: kuželosečkový oblouk

en: Select this conic arc
cs: Vybrat tento kuželosečkový oblouk

en: Select conic arc %1
cs: Vybrat kuželosečkový oblouk %1

en: Remove a Conic Arc
cs: Odstranit kuželosečkový oblouk

en: Add a Conic Arc
cs: Přidat kuželosečkový oblouk

en: Move a Conic Arc
cs: Posunout kuželosečkový oblouk

en: Attach to this conic arc
cs: Připojit k tomuto kuželosečkovému oblouku

en: Show a Conic Arc
cs: Zobrazit kuželosečkový oblouk

en: Hide a Conic Arc
cs: Skrýt kuželosečkový oblouk

en: Construct a conic through this point
cs: Vytvořit kuželosečku přes tento bod

en: Select a point for the new conic to go through...
cs: Vyberte bod kterým bude procházet nová kuželosečka...

en: Construct a conic with this asymptote
cs: Vytvořit kuželosečku s touto asymptotou

en: Select the first asymptote of the new conic...
cs: Vyberte první asymptotu pro novou kuželosečku...

en: Select the second asymptote of the new conic...
cs: Vyberte druhou asymptotu pro novou kuželosečku...

en: Construct a conic with this line as directrix
cs: Vytvořit kuželosečku s touto přímkou jako řídící přímkou

en: Select the directrix of the new conic...
cs: Vyberte řídicí přímku pro novou kuželosečku...

en: Construct a conic with this point as focus
cs: Vytvořit kuželosečku s ohniskem v tomto bodě

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
cs: Vyberte kuželosečku na kterou chcete vytvořit polární bod...

en: Construct the directrix of this conic
cs: Vytvořit řídící přímku této kuželosečky

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
cs: Vyberte kuželosečku pro kterou chcete vytvořit řídící přímku...

en: Construct a parabola with this directrix
cs: Vytvořit parabolu s touto řídící přímkou

en: Select the directrix of the new parabola...
cs: Vyberte řídící přímku nové paraboly...

en: Construct the asymptotes of this conic
cs: Vytvořit asymptoty této kuželosečky

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
cs: Vyberte kuželosečku ze které si přejete vytvořit asymptoty...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
cs: Vyberte druhou kuželosečku pro kterou chcete vytvořit průnikovou přímku...

en: Select cubic curve %1
cs: Vybrat kubickou křivku %1

en: Remove a Cubic Curve
cs: Odstranit kubickou křivku

en: Add a Cubic Curve
cs: Přidat kubickou křivku

en: Move a Cubic Curve
cs: Přesunout kubickou křivku

en: Hide a Cubic Curve
cs: Skrýt kubickou křivku

en: curve
cs: křivka

en: Select this curve
cs: Vybrat tuto křivku

en: Select curve %1
cs: Vybrat křivku %1

en: Remove a Curve
cs: Odstranit křivku

en: Add a Curve
cs: Přidat křivku

en: Move a Curve
cs: Přesunout křivku

en: Attach to this curve
cs: Připojit k této křivce

en: Hide a Curve
cs: Skrýt křivku

en: Slope
cs: Svah

en: Equation
cs: Rovnice

en: Length
cs: Délka

en: line
cs: přímka

en: Select a Line
cs: Vybrat přímku

en: Select this line
cs: Vybrat tuto přímku

en: Select line %1
cs: Vybrat přímku %1

en: Remove a Line
cs: Odstranit přímku

en: Add a Line
cs: Přidat přímku

en: Move a Line
cs: Přesunout přímku

en: Attach to this line
cs: Připojit k této přímce

en: Show a Line
cs: Zobrazit přímku

en: Hide a Line
cs: Skrýt přímku

en: Select this segment
cs: Vybrat tento segment

en: Select segment %1
cs: Vybrat segment %1

en: Remove a Segment
cs: Odstranit segment

en: Add a Segment
cs: Přidat segment

en: Move a Segment
cs: Přesunout segment

en: Attach to this segment
cs: Připojit k této úsečce

en: Show a Segment
cs: Zobrazit segment

en: Hide a Segment
cs: Skrýt segment

en: half-line
cs: polopřímka

en: Select this half-line
cs: Vybrat polopřímku

en: Select half-line %1
cs: Vybrat polopřímku %1

en: Remove a Half-Line
cs: Odstranit polopřímku

en: Add a Half-Line
cs: Přidat polopřímku

en: Move a Half-Line
cs: Přesunout polopřímku

en: Attach to this half-line
cs: Připojit k této polopřímce

en: Show a Half-Line
cs: Zobrazit polopřímku

en: Hide a Half-Line
cs: Skrýt polopřímku

en: Construct the axis of this segment
cs: Sestrojit osu této úsečky

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
cs: Vyberte segment, jemuž si přejete nakreslit osu...

en: Set &Length...
cs: Nastavit dé&lku...

en: Set Segment Length
cs: Nastavit délku úsečky

en: Choose the new length:
cs: Vybrat novou délku:

en: locus
cs: lokus

en: Select this locus
cs: Vybrat tento Lokus

en: Select locus %1
cs: Vybrat Lokus %1

en: Remove a Locus
cs: Odstranit Lokus

en: Add a Locus
cs: Přidat Lokus

en: Move a Locus
cs: Přesunout Lokus

en: Attach to this locus
cs: Připojit k tomuto Loku

en: Show a Locus
cs: Zobrazit Lokus

en: Hide a Locus
cs: Skrýt Lokus

en: Object Type
cs: Typ objektu

en: Object
cs: Objekt

en: Select this object
cs: Vybrat tento objekt

en: Select object %1
cs: Vybrat objekt %1

en: Remove an object
cs: Odstranit objekt

en: Add an object
cs: Přidat objekt

en: Move an object
cs: Přesunout objekt

en: Attach to this object
cs: Připojit k tomuto objektu

en: Hide an object
cs: Skrýt objekt

en: Angle in Radians
cs: Úhel v radiánech

en: Angle in Degrees
cs: Úhel ve stupních

en: Midpoint
cs: Středový bod

en: Opposite Vector
cs: Opačný vektor

en: Angle
cs: Úhel

en: Arc Length
cs: Délka oblouku

en: angle
cs: úhel

en: Select this angle
cs: Vybrat tento úhel

en: Select angle %1
cs: Vybrat úhel %1

en: Remove an Angle
cs: Odstranit úhel

en: Add an Angle
cs: Přidat úhel

en: Move an Angle
cs: Přesunout úhel

en: Attach to this angle
cs: Připojit k tomuto úhlu

en: Show an Angle
cs: Zobrazit úhel

en: Hide an Angle
cs: Skrýt úhel

en: Select this vector
cs: Vybrat tento vector

en: Select vector %1
cs: Vybrat vector %1

en: Remove a Vector
cs: Odstranit vektor

en: Add a Vector
cs: Přidat vektor

en: Move a Vector
cs: Přesunout vektor

en: Attach to this vector
cs: Připojit k tomuto vektoru

en: Show a Vector
cs: Zobrazit vektor

en: Hide a Vector
cs: Skrýt vektor

en: Select this arc
cs: Vybrat oblouk

en: Select arc %1
cs: Vybrat oblouk %1

en: Remove an Arc
cs: Odstranit oblouk

en: Add an Arc
cs: Přidat oblouk

en: Move an Arc
cs: Přesunout oblouk

en: Attach to this arc
cs: Připojit k tomuto oblouku

en: Show an Arc
cs: Zobrazit oblouk

en: Hide an Arc
cs: Skrýt oblouk

en: Coordinate
cs: Souřadnice

en: X coordinate
cs: Souřadnice X

en: Y coordinate
cs: Souřadnice Y

en: point
cs: bod

en: Remove a Point
cs: Odstranit bod

en: Add a Point
cs: Přidat bod

en: Move a Point
cs: Přesunout bod

en: Attach to this point
cs: Připojit k tomuto bodu

en: Show a Point
cs: Zobrazit bod

en: Hide a Point
cs: Skrýt bod

en: Set &Coordinate...
cs: Nastavit souřadni&ce...

en: Redefine
cs: Předefinovat

en: Set Coordinate
cs: Nastavit souřadnice

en: Enter the new coordinate.
cs: Vložte nové souřadnice.

en: Choose the new parameter:
cs: Vyberte nový parametr:

en: Select a point to project onto a line...
cs: Vyberte bod jež bude promítnut na přímku...

en: Number of sides
cs: Počet stran

en: Perimeter
cs: Obvod

en: polygon
cs: mnohoúhelník

en: Select this polygon
cs: Vybrat tento mnohoúhelník

en: Select polygon %1
cs: Vybrat mnohoúhelník %1

en: Remove a Polygon
cs: Odstranit mnohoúhelník

en: Add a Polygon
cs: Přidat mnohoúhelník

en: Move a Polygon
cs: Přesunout mnohoúhelník

en: Attach to this polygon
cs: Připojit k tomuto mnohostěnu

en: Show a Polygon
cs: Zobrazit mnohoúhelník

en: Hide a Polygon
cs: Skrýt mnohoúhelník

en: triangle
cs: trojúhelník

en: Select this triangle
cs: Vybrat tento trojúhelník

en: Select triangle %1
cs: Vybrat trojúhelník %1

en: Remove a Triangle
cs: Odstranit trojúhelník

en: Add a Triangle
cs: Přidat trojúhelník

en: Move a Triangle
cs: Přesunout trojúhelník

en: Attach to this triangle
cs: Připojit k tomuto trojúhelníku

en: Show a Triangle
cs: Zobrazit trojúhelník

en: Hide a Triangle
cs: Skrýt trojúhelník

en: Is this line parallel?
cs: Je tato přímka rovnoběžná?

en: Parallel to this line?
cs: Je rovnoběžná?

en: These lines are parallel.
cs: Přímky jsou rovnoběžné.

en: These lines are not parallel.
cs: Přímky nejsou rovnoběžné.

en: These lines are orthogonal.
cs: Přímky jsou ortogonální.

en: Check collinearity of this point
cs: Zkontrolovat kolineárnost tohoto bodu

en: Select the first of the three possibly collinear points...
cs: Vyberte první ze tří možná kolineárních bodů...

en: Select the point you want to test...
cs: Zvolte bod, který si přejete otestovat...

en: Select the polygon that the point might be in...
cs: Zvolte mnohoúhelník, který by mohl bod obsahovat...

en: This polygon contains the point.
cs: Mnohoúhelník obsahuje bod.

en: This polygon does not contain the point.
cs: Mnohoúhelník neobsahuje bod.

en: Check whether this polygon is convex
cs: Zkontrolovat jestli je mnohostěn konvexní

en: This polygon is not convex.
cs: Tento mnohoúhelník není konvexní.

en: from this point
cs: od tohoto bodu

en: The two distances are the same.
cs: Vzdálenosti jsou stejné.

en: The two distances are not the same.
cs: Vzdálenosti nejsou stejné.

en: Check whether this vector is equal to another vector
cs: Zkontrolovat jestli je tento vektor shodný s nějakým jiným vektorem

en: Check whether this vector is equal to the other vector
cs: Zkontrolovat jestli je tento vektor shodný s jiným vektorem

en: The two vectors are the same.
cs: Vektory jsou shodné.

en: The two vectors are not the same.
cs: Vektory nejsou shodné.

en: label
cs: popisek

en: Select this label
cs: Zvolit tento popisek

en: Select label %1
cs: Zvolit popisek %1

en: Remove a Label
cs: Odstranit popisek

en: Add a Label
cs: Přidat popisek

en: Move a Label
cs: Přesunout popisek

en: Attach to this label
cs: Připojit k tomuto popisku

en: Show a Label
cs: Zobrazit popisek

en: Hide a Label
cs: Skrýt popisek

en: Select this numeric label
cs: Zvolit tento numerický popisek

en: Select numeric label %1
cs: Zvolit numerický popisek %1

en: Hide a Numeric Label
cs: Skrýt číselný popisek

en: Numeric value
cs: Číselná hodnota

en: &Copy Text
cs: &Kopírovat text

en: &Toggle Frame
cs: Zapnou&t rámec

en: Set &Font...
cs: Nastavit písm&o...

en: Change Label Font
cs: Změnit písmo popisku

en: &Redefine...
cs: &Předefinovat...

en: Change &Value...
cs: Změnit &hodnotu...

en: Enter the new value:
cs: Zadat novou hodnotu:

en: Change Displayed Value
cs: Změnit zobrazenou hodnotu

en: Translate this object
cs: Přesunout tento objekt

en: Select the object to translate...
cs: Vyberte objekt pro přesun...

en: Translate by this vector
cs: Přesunout podle tohoto vektoru

en: Select the vector to translate by...
cs: Vyberte vektor podle kterého přesunout...

en: Reflect this object
cs: Promítnout tento objekt

en: Select the object to reflect...
cs: Vyberte objekt pro promítnutí...

en: Reflect in this point
cs: Odraz podle tohoto bodu

en: Select the point to reflect in...
cs: Vyberte bod přes který se bude promítat...

en: Reflect in this line
cs: Obraz podle této přímky

en: Select the line to reflect in...
cs: Vyberte přímku přes kterou se bude promítat...

en: Rotate this object
cs: Rotovat tento objekt

en: Select the object to rotate...
cs: Zvolit objekt rotace...

en: Rotate around this point
cs: Rotovat kolem bodu

en: Select the center point of the rotation...
cs: Zvolit středový bod rotace...

en: Rotate by this angle
cs: Rotovat podle osy

en: Select the angle of the rotation...
cs: Vyberte úhel rotace...

en: Scale this object
cs: Vybrat tento objekt

en: Select the object to scale...
cs: Vyberte objekt ke škálování...

en: Scale with this center
cs: Škálovat s tímto středem

en: Select the object to scale
cs: Vyberte objekt pro změnu velikosti

en: Scale over this line
cs: Změnit velikost přes tuto přímku

en: Select the line to scale over
cs: Vyberte přímku přes kterou se má změnit velikost

en: Select the object to transform...
cs: Vybrat objekt k transformaci...

en: Map this triangle
cs: Mapovat trojúhelník

en: First of 3 starting points
cs: První ze 3 počátečních bodů

en: Second of 3 starting points
cs: Druhý ze 3 počátečních bodů

en: Third of 3 starting points
cs: Třetí ze 3 počátečních bodů

en: Transformed position of first point
cs: Transformovaná pozice prvního bodu

en: Transformed position of second point
cs: Transformovaná pozice druhého bodu

en: Transformed position of third point
cs: Transformovaná pozice třetího bodu

en: First of 4 starting points
cs: První ze 4 počátečních bodů

en: Second of 4 starting points
cs: Druhý ze 4 počátečních bodů

en: Third of 4 starting points
cs: Třetí ze 4 počátečních bodů

en: Fourth of 4 starting points
cs: Čtvrtý ze čtyř počátečních bodů

en: Transformed position of fourth point
cs: Transformovaná pozice čtvrtého bodu

en: Cast the shadow of this object
cs: Vrhnout stín tohoto objektu

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
cs: Vyberte objekt z kterého chcete vytvořit stín...

en: Cast a shadow from this light source
cs: Vrhnout stín z tohoto zdroje světla

en: Select the light source from which the shadow should originate...
cs: Vyberte zdroj světla ze kterého má vzniknout stín...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
cs: Vrhnout stín na obzor reprezentovaný touto přímkou

en: Select the horizon for the shadow...
cs: Vyberte obzor pro stín...

en: Transform this object
cs: Transformovat objekt

en: Transform using this transformation
cs: Transformovat použitím této transformace

en: Apply a similitude to this object
cs: Použít podobnost na tento objekt

en: Apply a similitude with this center
cs: Aplikovat podobnost s tímto středem

en: Select the center for the similitude...
cs: Vyberte střed pro podobnost...

en: Construct a vector from this point
cs: Vytvořit vektor z tohoto bodu

en: Select the start point of the new vector...
cs: Zvolte počáteční bod nového vektoru...

en: Construct a vector to this point
cs: Vytvořit vektor tímto bodem

en: Select the end point of the new vector...
cs: Zadejte koncový bod nového vektoru...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
cs: Sestrojit vektorový součet tohoto vektoru a ještě jednoho.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
cs: Vyberte první ze dvou vektorů, ze kterých si přejete sestrojit vektorový součet...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
cs: Sestrojit vektorový součet tohoto vektoru a toho druhého.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
cs: Vyberte další ze dvou vektorů, ze kterých si přejete sestrojit vektorový součet...

en: Construct the vector sum starting at this point.
cs: Sestrojit vektorový součet začínající v tomto bodě.

en: Select the point to construct the sum vector in...
cs: Vyberte bod, ve kterém bude vytvořen vektorový součet

[ctx: @title:window]
en: New Script
cs: Nový skript

en: Enter Code
cs: Zadejte kód

en: Now fill in the code:
cs: Nyní vložte kód

en: Now fill in the Python code:
cs: Nyní zadejte Python kód:

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
cs: Interpret Jazyka Python vrátil následující chybové hlášení:
    %1

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
cs: Upravit skript

en: Edit Python Script
cs: Upravit Python skript

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
cs: <p>Konstrukci kig můžete ovládat pomocí skriptu "pykig" 
    napsaného v pythonu, který můžete spustit příkazem 
    <code>pykig.py</code>.  Zde je pěkný příklad 
    (<code>hexagons.kpy</code>), který můžete vyzkoušet:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
cs: <p>Poslední konstrukci můžete zopakovat jednoduše stisknutím klávesy
    'Z'; to je velmi užitečné pokud potřebujete vytvořit pořadí objektů se stejnou
    konstrukcí, obzvláště když je pro tuto konstrukci k dispozici zkratková klávesa.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
cs: <p>Jedním z nejmocnějších nástrojů v Kigu jsou nabídky, do kterých můžete
    vstoupit pravým kliknutím na objekt nebo volné místo v dokumentu.
    Můžete je použít pro předělení názvů objektům, změnit jejich barvu a přidat styly čáry,
    a spoustu dalších zajímavých věcí.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
cs: <p>Nové body můžete vytvořit bez použití nabídky na panelu nástrojů, jednoduše
    kliknete prostředním <em>tlačítkem myši</em> do dokumentu Kig.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
cs: <p>Kig umí otevřít několik formátů souborů: vlastní soubory(<code>.kig</code> files),
    soubory <em>KGeo</em>, soubory <em>KSeg</em>, a částečně soubory <em>Dr. Geo</em>
    a <em>Cabri&#8482;</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
cs: <p> Kig má více než 20 objektů a 10 transformací s více než 80 
     konstrukcí, které můžete použít ve vašich dokumentech: otevřete nabídku <em> Objekty</em> 
     at je vidíte všechny.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
cs: <p>Pro započetí konstrukce objektu, který vyžaduje několik vybraných objektů
    jako argumenty můžete použít vybrané objekty. Např. pokud máte dva
    body vybrány, můžete vybrat <em>Start->Kruh třemi body</em> z vyskakovací
    nabídky pro započetí tvorby kruhu pomocí tří bodů.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can extends its object set using external macros. You can find some
    interesting macros on the Kig website:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>
cs: <p>Kig umí rozšířit svou sadu externích maker. Některá zajímavá makra můžete 
    najít na stránkách aplikace Kig:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">http://edu.kde.org/kig</a>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
cs: <p>Pokud máte pod myší více než jeden objekt a přejete si vybrat kterýkoliv z nich, 
    můžete kliknout <em>levým tlačítkem myši</em> zatímco držíte klávesu <em>Shift</em>
    pro zobrazení seznamu objektů pod ukazatelem myši, ze kterých si pak můžete vybrat.</p>
