kig - en to eo translation catalogue (1244 entries)

en: Circle by Center && Line
eo: Rondo per Centro && Linio

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
eo: Cirklo konstruita per sia centro kaj tanĝanta al donita linio

en: Construct a circle tangent to this line
eo: Konstruu cirklon tanĝanton al ĉi tiu linio

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
eo: Elektu la linion al kiu la nova cirklo devas esti tanĝanta...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
eo: Rondo laŭ Punkto && Segmento (kiel la Diametro)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
eo: Cirklo difinita per sia centro kaj la longo de segmento kiel la diametro

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
eo: Konstruu cirklon kun la diametro donita de la longo de ĉi tiu segmento

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
eo: Elektu la segmenton, kies longo donas la diametron de la nova cirklo...

en: Equilateral Triangle
eo: Egala triangulo

en: Equilateral triangle with given two vertices
eo: Ekvalatera triangulo kun donitaj du verticoj

en: Evolute
eo: Evoluigi

en: Evolute of a curve
eo: Evoluo de kurbo

en: Evolute of this curve
eo: Evoluo de ĉi tiu kurbo

en: Osculating Circle
eo: Oskula Rondo

en: Osculating circle of a curve at a point
eo: Oskula cirklo de kurbo je punkto

en: Osculating circle of this curve
eo: Oskula cirklo de ĉi tiu kurbo

en: Osculating circle at this point
eo: Oskula cirklo en ĉi tiu punkto

en: Select the point...
eo: Elektu la punkton...

en: Square
eo: Kvadrataj

en: Square with two given adjacent vertices
eo: Kvadrato kun du donitaj apudaj verticoj

en: Vector Difference
eo: Vektora Diferenco

en: Construct the vector difference of two vectors.
eo: Konstruu la vektordiferencon de du vektoroj.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
eo: Konstruu la vektordiferencon de ĉi tiu vektoro kaj alia.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
eo: Konstruu la vektordiferencon de la alia vektoro kaj ĉi tiu.

en: Construct the vector difference starting at this point.
eo: Konstruu la vektoran diferencon ekde ĉi tiu punkto.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
eo: Elektu la unuan el la du vektoroj, el kiuj vi volas konstrui la diferencon...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
eo: Elektu la alian el la du vektoroj, el kiuj vi volas konstrui la diferencon...

en: Select the point to construct the difference vector in...
eo: Elektu la punkton por konstrui la diferencvektoron en...

en: Export to &Asymptote...
eo: Eksporti al &Asimptoto...

en: &Asymptote...
eo: &Asimptoto...

en: Asymptote Documents (*.asy)
eo: Asimptotaj Dokumentoj (*.asy)

en: Export as Asymptote script
eo: Eksportu kiel Asymptote skripto

en: Asymptote Options
eo: Asimptotaj Opcioj

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
eo: La dosiero "%1" ne povis esti malfermita. Bonvolu kontroli ĉu la dosierpermesoj estas ĝuste fiksitaj.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
eo: Opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
eo: Montru Ekstra Kadro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
eo: Montru Aksojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
eo: Montri Kradon

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
eo: Ĉi tio estas XFig-dosiero, ne Cabri-figuro.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
eo: Ĉi tiu Cabri-versio (%1) ankoraŭ ne estas subtenata.
    Bonvolu kontakti la aŭtorojn de King por helpi subteni ĉi tiun Cabri-version.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu Cabri-dosiero enhavas "%1" objekton, kiun Kig ne subtenas nuntempe.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
eo: Eraro estis renkontita ĉe linio %1 en dosiero %2.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
eo: La dosiero de Dr. Geo "%1" estas makroa dosiero do ĝi enhavas neniujn figurojn.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
eo: Ne estas ciferoj en Dr. Geo dosiero "%1".

en: Dr. Geo Filter
eo: D-ro Geo Filtrilo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
eo: La nuna dosiero de Dr. Geo enhavas pli ol unu figuron.
    Bonvolu elekti kiun importi:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu dosiero de Dr. Geo enhavas objekton "%1 %2", kiun Kig nuntempe ne subtenas.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu dosiero de Dr. Geo enhavas intersekcspecon, kiun Kig nuntempe ne subtenas.

en: &Export to image
eo: &Eksporti al bildo

en: &Image...
eo: &Bildo...

en: Export as Image
eo: Eksporti kiel bildon

en: Image Options
eo: Bildaj Opcioj

en: Sorry, this file format is not supported.
eo: Pardonu, la dosiera formato ne estas subtenata

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
eo: Pardonu, io malbone fariĝis konservante al la bildo "%1"

en: &Export To
eo: &Eksporti Al

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
eo: La dosiero "%1" ne povis esti malfermita. Ĉi tio verŝajne signifas, ke ĝi ne ekzistas, aŭ ke ĝi ne povas esti malfermita pro siaj permesoj

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
eo: Eraro estis renkontita dum analizado de ĉi tiu dosiero. Ĝi ne povas esti malfermita.

en: Parse Error
eo: Sintaksa eraro

en: Not Supported
eo: Ne Subtenata

en: Kig cannot open this file.
eo: Kig ne povas malfermi ĉi tiun dosieron.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
eo: Difino

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
eo: &Konservi Bildformaton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
eo: Alteco:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
eo: Larĝeco:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
eo: Ĉi tiu KSeg-dokumento uzas skalan transformon, kiun Kig nuntempe ne povas importi.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu KSeg-dosiero enhavas plenigitan rondon, kiun Kig nuntempe ne subtenas.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu KSeg-dosiero enhavas arksektoron, kiun Kig nuntempe ne subtenas.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
eo: Ĉi tiu KSeg-dosiero enhavas arksegmenton, kiun Kig nuntempe ne subtenas.

en: Export to &Latex...
eo: Eksporti al &LaTex...

en: &Latex...
eo: &LaTex...

en: Latex Documents (*.tex)
eo: Lateksaj Dokumentoj (*.tex)

en: Export as Latex
eo: Eksportu kiel Latekso

en: Latex Options
eo: Lateksaj Opcioj

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
eo: Formato de eligo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asyRadioButton)
en: Asymptote
eo: Asimptoto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
eo: Dokumentaj opcioj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
eo: Bildo nur

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
eo: Memstara dokumento

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
eo: Ĉi tiu dosiero estis kreita de Kig-versio "%1", kiun ĉi tiu versio ne povas malfermi.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
eo: Ĉi tiu dosiero estis kreita de Kig-versio "%1".
    Subteno por pli malnovaj Kig-formatoj (antaŭ-0.4) estis forigita de Kig.
    Vi povas provi malfermi ĉi tiun dosieron kun pli malnova Kig-versio (0.4 ĝis 0.6), 
    kaj poste konservu ĝin denove, kio konservos ĝin en la nova formato.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
eo: Ĉi tiu Kig-dosiero havas koordinatsistemon, kiun ĉi tiu Kig-versio ne subtenas.
    Norma koordinatsistemo estos uzata anstataŭe.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
eo: Ĉi tiu Kig-dosiero uzas objekton de tipo "%1", kiun ĉi tiu Kig-versio ne subtenas. Eble vi kompilis Kig sen subteno por ĉi tiu objektotipo, aŭ eble vi uzas pli malnovan Kig-version.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
eo: Ĉi tiu Kig-dosiero uzas objekton de tipo "%1", kiu estas malnoviĝinta, vi devus konservi la konstruon kun alia nomo kaj kontroli ke ĝi funkcias kiel atendite.

en: &Export to SVG...
eo: &Eksporti al SVG...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
eo: Skaleblaj Vektoraj Grafikoj (*.svg)

en: Export as SVG
eo: Eksporti kiel SVG

en: SVG Options
eo: SVG-Ebloj

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
eo: Pardonu, io misfunkciis dum konservado en SVG-dosiero "%1"

en: Export to &XFig file
eo: Eksporti al &XFig-dosiero

en: &XFig File...
eo: &XFig-dosiero...

en: XFig Documents (*.fig)
eo: XFig Dokumentoj (*.fig)

en: Export as XFig File
eo: Eksportu kiel XFig-dosiero

en: KDE Interactive Geometry
eo: KDE-Interaga Geometrio

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
eo: (C) 2002-2005, La Kig-programistoj

en: Current maintainer.
eo: Nuna prizorganto.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
eo: Origina aŭtoro, iama prizorganto, dezajno kaj multe da kodo.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
eo: Faris multan gravan laboron ĉirkaŭ Kig, inkluzive de, sed ne limigitaj al konikoj, kuboj, transformoj kaj posedaĵtestoj subteno.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
eo: Iama prizorganto, D-ro Geo importfiltrilo, punkto kaj linio stiloj, itala traduko, diversaj aĵoj tie kaj tie.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
eo: Multe helpis kun la efektivigo de la Locus objekto, estas sufiĉe da matematiko implikita en fari ĝin ĝuste, kaj Franco skribis la plej malfacilajn partojn.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
eo: Respondeca por la komputado de la algebra ekvacio de lokuso.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
eo: Kontribuis la Bézier-kurbojn kaj rilatajn piktogramojn.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
eo: Kontribuis la 'asimptota' eksportfiltrilon.

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
eo: La franca tradukisto, kiu ankaŭ kontribuis kelkajn utilajn rimarkojn, kiel petojn pri funkcioj kaj raportojn pri eraroj.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
eo: Aŭtoro de KGeo, kie mi ricevis inspiron, iun fonton, kaj la plej grandan parton de la artaĵoj.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
eo: La frato de Domi, kiun li ricevis por skribi la algoritmon por kalkulado de la centro de la cirklo kun tri poentoj donitaj.

en: Contributed a patch for some bugs.
eo: Kontribuis diakilon por iuj cimoj.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
eo: Kontribuis kelkajn bonajn rimarkojn pri Kig, kelkajn funkciopetojn, purigojn kaj stilajn korektojn, kaj iun kun kiu babili sur irc :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
eo: Respondeca pri la bela aplikaĵo SVG-Piktogramo.

en: Responsible for the new object action icons.
eo: Respondeca pri la novaj objektaj ago-piktogramoj.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
eo: Ne eblis trovi la necesan Kig-bibliotekon, kontrolu vian instaladon.

[ctx: @title:window]
en: Open File
eo: Malfermu Dosieron

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
eo[0]: Forigi %1 Objekton
eo[1]: Forigi %1 Objektojn

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
eo[0]: Aldoni %1 Objekton
eo[1]: Aldoni %1 Objektojn

en: &Set Coordinate System
eo: Meti koordinat&sistemon

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
eo: Kig Opcioj

en: Show grid
eo: Montru kradon

en: Show axes
eo: Montri la aksojn

en: Invert Selection
eo: Inversigi elekton

en: &Delete Objects
eo: &Forigi Objektojn

en: Delete the selected objects
eo: Forigu la elektitajn objektojn

en: Cancel Construction
eo: Nuligi Konstruon

en: Cancel the construction of the object being constructed
eo: Nuligi la konstruadon de la konstruata objekto

en: Repeat Construction
eo: Ripetu Konstruon

en: Repeat the last construction (with new data)
eo: Ripetu la lastan konstruon (kun novaj datumoj)

en: U&nhide All
eo: Malkaŝi Ĉio&n

en: Show all hidden objects
eo: Montru ĉiujn kaŝitajn objektojn

en: &New Macro...
eo: &Nova Makroo...

en: Define a new macro
eo: Difinu novan makroon

en: Manage &Types...
eo: Administri &Tipojn...

en: Manage macro types.
eo: Administri makrotipojn.

en: &Browse History...
eo: &Foliumi Historion...

en: Browse the history of the current construction.
eo: Foliumi la historion de la nuna konstruo.

en: Zoom in on the document
eo: Zomi la dokumenton

en: Zoom out of the document
eo: Zomi el la dokumento

en: Recenter the screen on the document
eo: Recentrigi la ekranon sur la dokumento

en: View this document full-screen.
eo: Rigardi ĉi tiun dokumenton plenekrane.

en: &Select Shown Area
eo: &Selekti Montratan Areon

en: Select the area that you want to be shown in the window.
eo: Elektu la areon, kiun vi volas montri en la fenestro.

en: S&elect Zoom Area
eo: &Elekti Zoman Areon

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
eo: Agordi Koordinatan &Precizecon...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
eo: Agordu la glitkoman precizecon de koordinatoj en la dokumento.

en: Show &Grid
eo: Montri &Kradon

en: Show or hide the grid.
eo: Montru aŭ kaŝu la kradon.

en: Show &Axes
eo: Montri &Aksojn

en: Show or hide the axes.
eo: Montru aŭ kaŝu la aksojn.

en: Wear Infrared Glasses
eo: Portu Infraruĝajn Okulvitrojn

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
eo: Ebligu/malŝalti la videblecon de kaŝitaj objektoj.

en: Repeat Construction (%1)
eo: Ripeti Konstruon (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
eo: Ripeti %1 (kun novaj datumoj)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
eo: La dosiero "%1" kiun vi provis malfermi ne ekzistas. Bonvolu kontroli, ke vi enigis la ĝustan vojon.

en: File Not Found
eo: Dosiero ne trovita

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
eo: Vi provis malfermi dokumenton de tipo "%1"; bedaŭrinde, Kig ne subtenas ĉi tiun formaton. Se vi pensas, ke la koncerna formato indus efektivigi subtenon, vi povas malfermi funkciopeton en <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE-a cimspura sistemo</a>

en: Format Not Supported
eo: Formato Ne Subtenata

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
eo: Kig ne subtenas konservadon al iu alia dosierformato ol sia propra. Ĉu anstataŭe konservi al la formato de Kig?

en: Save Kig Format
eo: Konservu Kig-Formato

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
eo: Kig Dokumentoj (*.kig);; Kunpremitaj Kig Dokumentoj (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
eo: La dosiero "%1" jam ekzistas. Ĉu vi volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Ĉu anstataŭigi la dosieron?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
eo: Presa Geometrio

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
eo[0]: Kaŝi %1 Objekton
eo[1]: Kaŝi %1 Objektojn

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
eo[0]: Montri %1 Objekton
eo[1]: Montri %1 Objektojn

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom Out
eo: Elzomi

en: Recenter View
eo: Recenter Vido

en: Select the rectangle that should be shown.
eo: Elektu la rektangulon, kiu devus esti montrita.

en: Change Shown Part of Screen
eo: Ŝanĝu Montrita Parton de Ekrano

en: Select Zoom Area
eo: Elektu Zomi Areon

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
eo: Elektu la zoman areon enigante la koordinatojn<br />de la supra maldekstra angulo kaj la malsupra dekstra angulo.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
eo: &Objektoj

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
eo: &Punktoj

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
eo: &Linioj

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
eo: &Cirkloj && Arkoj

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
eo: Poli&gonoj

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
eo: &Vektoroj && Segmentoj

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
eo: Ko&nikoj kaj Kuboj

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
eo: Pli da Konikoj

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
eo: Cu&boj

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
eo: &Bézier-kurboj

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
eo: &Anguloj

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
eo: &Transformoj

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
eo: &Diferenciala geometrio

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
eo: T&estoj

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
eo: &Aliaj

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
eo: &Tipoj

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
eo: &Iloj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
eo: Punktoj

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
eo: Linioj

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
eo: Vektoroj && Segmentoj

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
eo: Rondoj && Arkoj

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
eo: Konikoj

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
eo: Kurboj de Bézier

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
eo: Anguloj

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
eo: Transformoj

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
eo: Testoj

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
eo: Aliaj Objektoj

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
eo: Vido

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
eo: Ne montru GUI. Konvertu la specifitan dosieron al la denaska Kig-formato. Eligo iras al stdout krom se --outfile estas specifita.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
eo: Dosiero por eligi la kreitan denaskan dosieron al. '-' signifas eligo al stdout. Defaŭlte estas stdout ankaŭ.

en: Document to open
eo: La dosiero malfermiĝi

en: Point by Numeric Labels
eo: Punkto per Nombraj Etikedoj

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
eo: Punkto kies koordinatoj estas donitaj per du nombraj etikedoj

en: Segment
eo: Segmento

en: A segment constructed from its start and end point
eo: Segmento konstruita de sia komenca kaj finpunkto

en: Segment Axis
eo: Segmenta Akso

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
eo: La perpendikulara linio tra la meza punkto de antaŭfiksita segmento.

en: Line by Two Points
eo: Linio per Du Punktoj

en: A line constructed through two points
eo: Linio konstruita tra du punktoj

en: Half-Line
eo: Duonlinio

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
eo: Duonlinio per sia komenca punkto, kaj alia punkto ie sur ĝi.

en: Perpendicular
eo: Perpendikulara

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
eo: Rekto konstruita tra punkto, perpendikulara al alia linio aŭ segmento.

en: Parallel
eo: Paralela

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
eo: Rekto konstruita tra punkto, kaj paralela al alia linio aŭ segmento

en: Circle by Center && Point
eo: Rondo per Centro && Punkto

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
eo: Cirklo konstruita per sia centro kaj punkto kiu apartenas al ĝi

en: Circle by Three Points
eo: Rondo per Tri Punktoj

en: A circle constructed through three points
eo: Cirklo konstruita tra tri punktoj

en: Circle by Point && Radius
eo: Rondo laŭ Punkto && Radiuso

en: A circle defined by its center and the length of the radius
eo: Cirklo difinita per sia centro kaj la longo de la radiuso

en: Construct Bisector of This Angle
eo: Konstruu Dusekcilon de Ĉi tiu Angulo

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
eo: Elektu la angulon, kiun vi volas konstrui la duonsekcion de...

en: Angle Bisector
eo: Anguldubisektoro

en: The bisector of an angle
eo: La bisektoro de angulo

en: Conic by Five Points
eo: Koniko de Kvin Punktoj

en: A conic constructed through five points
eo: Koniko konstruita tra kvin punktoj

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
eo: Hiperbolo per Asimptotoj && Punkto

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
eo: Hiperbolo kun donitaj asimptotoj tra punkto

en: Ellipse by Focuses && Point
eo: Elipso per Fokusoj && Punkto

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
eo: Elipso konstruita per siaj fokusoj kaj punkto kiu apartenas al ĝi

en: Hyperbola by Focuses && Point
eo: Hiperbolo de Fokusoj && Punkto

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
eo: Hiperbolo konstruita per siaj fokusoj kaj punkto kiu apartenas al ĝi

en: Conic by Directrix, Focus && Point
eo: Koniko de Directrix, Fokuso && Punkto

en: A conic with given directrix and focus, through a point
eo: Koniko kun donita direktrico kaj fokuso, tra punkto

en: Vertical Parabola by Three Points
eo: Vertikala Parabolo per Tri Punktoj

en: A vertical parabola constructed through three points
eo: Vertikala parabolo konstruita tra tri punktoj

en: Cubic Curve by Nine Points
eo: Kuba Kurbo de Naŭ Poentoj

en: A cubic curve constructed through nine points
eo: Kuba kurbo konstruita tra naŭ poentoj

en: Polar Point of a Line
eo: Polusa Punkto de Linio

en: The polar point of a line with respect to a conic.
eo: La polusa punkto de linio kun respekto al koniko.

en: Polar Line of a Point
eo: Polusa Linio de Punkto

en: The polar line of a point with respect to a conic.
eo: La polusa linio de punkto kun respekto al koniko.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
eo: Kuba Kurbo kun Nodo per Ses Poentoj

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
eo: Kuba kurbo kun noda punkto ĉe la origino tra ses poentoj

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
eo: Kuba Kurbo kun Rando de Kvar Punktoj

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
eo: Kuba kurbo kun horizontala rando ĉe la origino tra kvar poentoj

en: Cubic Function by Four Points
eo: Kuba Funkcio per Kvar Poentoj

en: A cubic function through four points
eo: Kuba funkcio tra kvar poentoj

en: Directrix of a Conic
eo: Direktrico de Koniko

en: The directrix line of a conic.
eo: La direktira linio de koniko.

en: Angle by Three Points
eo: Angulo de Tri Punktoj

en: An angle defined by three points
eo: Angulo difinita per tri punktoj

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
eo: Egala Hiperbolo de Kvar Punktoj

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
eo: Ekvallaterala hiperbolo konstruita tra kvar poentoj

en: Construct the midpoint of this segment
eo: Konstruu la mezpunkton de ĉi tiu segmento

en: Mid Point
eo: Meza Punkto

en: The midpoint of a segment or two other points
eo: La mezpunkto de segmento aŭ du aliaj punktoj

en: Construct the golden ratio point of this segment
eo: Konstruu la oran proporcian punkton de ĉi tiu segmento

en: Golden Ratio Point
eo: Ora Proporcio Punkto

en: The golden ratio point of a segment or two other points
eo: La ora proporciopunkto de segmento aŭ du aliaj punktoj

en: Vector
eo: Vektoro

en: Construct a vector from two given points.
eo: Konstruu vektoron el du donitaj punktoj.

en: Vector Sum
eo: Vektora Sumo

en: Construct the vector sum of two vectors.
eo: Konstruu la vektoran sumon de du vektoroj.

en: Line by Vector
eo: Linio per Vektoro

en: Construct the line by a given vector though a given point.
eo: Konstruu la linion per donita vektoro tra donita punkto.

en: Half-Line by Vector
eo: Duonlinio de Vektoro

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
eo: Konstruu la duonlinion per donita vektoro komencanta ĉe donita punkto.

en: Arc by Three Points
eo: Arko de Tri Punktoj

en: Construct an arc through three points.
eo: Konstruu arkon tra tri punktoj.

en: Conic Arc by Center and Three Points
eo: Konika Arko per Centro kaj Tri Punktoj

en: Construct a conic arc with given center through three points.
eo: Konstruu konusan arkon kun donita centro tra tri punktoj.

en: Conic Arc by Five Points
eo: Konika Arko de Kvin Punktoj

en: Construct a conic arc through five points.
eo: Konstruu konusan arkon tra kvin punktoj.

en: Arc by Center, Angle && Point
eo: Arko per Centro, Angulo && Punkto

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
eo: Konstruu arkon per ĝia centro kaj antaŭfiksita angulo, komencante ĉe donita punkto

en: Parabola by Directrix && Focus
eo: Parabolo de Directrix && Fokuso

en: A parabola defined by its directrix and focus
eo: Parabolo difinita per sia direktrico kaj fokuso

en: Translate
eo: Traduki

en: The translation of an object by a vector
eo: La tradukado de objekto per vektoro

en: Reflect in Point
eo: Pripensu en Punkto

en: An object reflected in a point
eo: Objekto reflektita en punkto

en: Reflect in Line
eo: Reflektu en Linio

en: An object reflected in a line
eo: Objekto reflektita en linio

en: Rotate
eo: Rotaciu

en: An object rotated by an angle around a point
eo: Objekto turnita per angulo ĉirkaŭ punkto

en: Scale
eo: Etendite

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
eo: Skali objekton super punkto, per la proporcio donita de la longo de segmento

en: Scale over Line
eo: Skali super Linio

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
eo: Objekto skalita super linio, per la proporcio donita per la longo de segmento

en: Scale (ratio given by two segments)
eo: Skalo (proporcio donita per du segmentoj)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
eo: Skali objekton super punkto, per la proporcio donita per la longo de du segmentoj

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
eo: Skalo super Linio (proporcio donita per du segmentoj)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
eo: Objekto skalita super linio, per la rilatumo donita per la longo de du segmentoj

en: Apply Similitude
eo: Apliki Similecon

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
eo: Apliki similecon al objekto (la sekvenco de skalo kaj rotacio ĉirkaŭ centro)

en: Harmonic Homology
eo: Harmonika Homologio

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
eo: La harmonia homologio kun antaŭfiksita centro kaj antaŭfiksita akso (tio estas projekcia transformo)

en: Draw Projective Shadow
eo: Desegnu Projekcian Ombron

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
eo: La ombro de objekto kun antaŭfiksita lumfonto kaj projekcia ebeno (indikita per linio)

en: Asymptotes of a Hyperbola
eo: Asimptotoj de Hiperbolo

en: The two asymptotes of a hyperbola.
eo: La du asimptotoj de hiperbolo.

en: Triangle by Its Vertices
eo: Triangulo per Its Vertices

en: Construct a triangle given its three vertices.
eo: Konstruu triangulon donitajn ĝiajn tri verticojn.

en: Convex Hull
eo: Konveksa Hull

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
eo: Plurangulo kiu respondas al la konveksa kareno de alia plurangulo

en: Bézier Quadratic by its Control Points
eo: Bézier Quadratic per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
eo: Konstruu Bézier-kvadratan donitan ĝiajn tri kontrolpunktojn.

en: Bézier Cubic by its Control Points
eo: Bézier Cubic per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
eo: Konstruu Bézier-kubikon donita ĝiajn kvar kontrolpunktojn.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
eo: Racia Bézier Quadratic per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
eo: Konstruu Racian Bézier-kvadratan donitan ĝiajn tri kontrolpunktojn.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
eo: Racia Bézier Cubic per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
eo: Konstruu Rational Bézier-kubikon donita ĝiajn kvar kontrolpunktojn.

en: Parallel Test
eo: Paralela Testo

en: Test whether two given lines are parallel
eo: Testu ĉu du donitaj rektoj estas paralelaj

en: Orthogonal Test
eo: Orta Testo

en: Test whether two given lines are orthogonal
eo: Testu ĉu du donitaj linioj estas ortaj

en: Collinear Test
eo: Kolineara Testo

en: Test whether three given points are collinear
eo: Testu ĉu tri donitaj punktoj estas samliniaj

en: Contains Test
eo: Enhavas Teston

en: Test whether a given curve contains a given point
eo: Testu ĉu donita kurbo enhavas antaŭfiksitan punkton

en: In Polygon Test
eo: En Plurala Testo

en: Test whether a given polygon contains a given point
eo: Testu ĉu donita plurangulo enhavas donitan punkton

en: Convex Polygon Test
eo: Konveksa Plurangulo-Testo

en: Test whether a given polygon is convex
eo: Testu ĉu donita plurlatero estas konveksa

en: Existence Test
eo: Ekzista Testo

en: Test whether a given object is constructible
eo: Testu ĉu donita objekto estas konstruebla

en: Distance Test
eo: Distanca Testo

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
eo: Testu ĉu donita punkto havas la saman distancon de antaŭfiksita punkto kaj de alia donita punkto

en: Vector Equality Test
eo: Vektora Egaleca Testo

en: Test whether two vectors are equal
eo: Testu ĉu du vektoroj estas egalaj

en: Point Projection
eo: Punkta Projekcio

en: Project a point on a line
eo: Projektu punkton sur linio

en: Python Script
eo: Python Skripto

en: Construct a new Python script.
eo: Konstruu novan Python-skripton.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
eo: Enigu koordinatojn en la sekva formato: "x;y",
    kie x estas la x-koordinato, kaj y estas la y-koordinato.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
eo: Enigu koordinatojn en la sekva formato: <b>"x;y"</b>,<br />kie x estas la x-koordinato, kaj y estas la y-koordinato.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
eo: Enigu koordinatojn en la sekva formato: "r; θ°",
    kie r kaj θ estas la polusaj koordinatoj.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
eo: Enigu koordinatojn en la sekva formato: <b>"r; θ°"</b>,<br />kie r kaj θ estas la polusaj koordinatoj.

en: &Euclidean
eo: &Eŭklida

en: &Polar
eo: &Polusa

en: Set Euclidean Coordinate System
eo: Agordu Eŭklidan Koordinatan Sistemon

en: Set Polar Coordinate System
eo: Agordu Polusa Koordinata Sistemo

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
eo: Normala punkto, t.e. kiu estas aŭ sendependa aŭ alkroĉita al linio, cirklo, segmento.

en: Point
eo: Punkto

en: Construct a text label.
eo: Konstruu tekstan etikedon.

en: Text Label
eo: Teksta Etikedo

en: Construct a Point by its Coordinates
eo: Konstruu Punkton per ĝiaj Koordinatoj

en: Point by Coordinates
eo: Punkto per Koordinatoj

en: Fixed Point
eo: Fiksa Punkto

en: Enter the coordinates for the new point.
eo: Enigu la koordinatojn por la nova punkto.

en: Construct a Numeric Value
eo: Konstruu Ciferan Valoron

en: Numeric Value
eo: Nombra Valoro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
eo: &Uzu defaŭltan koordinatan precizecon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
eo: &Specifi koordinatan precizecon:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
eo: Agordu Angulgrandecon

en: Insert the new size of this angle:
eo: Enigu la novan grandecon de ĉi tiu angulo:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
eo: Uzu ĉi tiun redaktan kampon por modifi la grandecon de ĉi tiu angulo.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
eo: Elektu el ĉi tiu listo la goniometrian unuon, kiun vi volas uzi por modifi la grandecon de ĉi tiu angulo.<br />
    Se vi ŝanĝas al alia unuo, la valoro en la redakta kampo maldekstre estos konvertita al la nova elektita unuo.

en: Could not open macro file '%1'
eo: Ne eblis malfermi makrodosieron '%1'

en: Kig cannot open the macro file "%1".
eo: Kig ne povas malfermi la makrodosieron "%1".

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
eo: Ĉi tiu dosiero estis kreita de tre malnova versio de Kig (antaŭ-0.4). Subteno por ĉi tiu formato estis forigita de lastatempaj Kig-versioj. Vi povas provi importi ĉi tiun makroon per antaŭa Kig-versio (0.4 ĝis 0.6) kaj poste eksporti ĝin denove en la nova formato.

en: Unnamed Macro #%1
eo: Nenomita makroo #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
eo: Ĉi tiu Kig-dosiero uzas objekton de tipo "%1", kiun ĉi tiu Kig-versio ne subtenas. Eble vi kompilis Kig sen subteno por ĉi tiu objektotipo, aŭ eble vi uzas pli malnovan Kig-version.

en: Radical Lines for Conics
eo: Radikalaj Linioj por Konikoj

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
eo: La linioj konstruitaj tra la intersekcoj de du konikoj. Ĉi tio ankaŭ estas difinita por ne-intersekcaj konikoj.

en: Moving Point
eo: Movanta Punkto

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
eo: Elektu la movantan punkton, kiu estos movita dum desegnado de la lokuso...

en: Following Point
eo: Sekva Punkto

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
eo: Elektu la sekvan punkton, kies lokoj la lokuso estos desegnita...

en: Locus
eo: Lokuso

en: A locus
eo: Lokuso

en: Dependent Point
eo: Dependa Punkto

en: Polygon by Its Vertices
eo: Plurangulo per Siaj Verdicoj

en: Construct a polygon by giving its vertices
eo: Konstruu plurlaton donante ĝiajn verticojn

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
eo: ... kun ĉi tiu vertico (klaku sur la unua vertico por fini konstruon)

en: Construct a polygon with this vertex
eo: Konstruu plurlaton kun ĉi tiu vertico

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
eo: Elektu punkton por esti vertico de la nova plurangulo...

en: Open Polygon (Polygonal Line)
eo: Malferma Plurangulo ( Plurangulo Linio)

en: Construct an open polygon
eo: Konstruu malferman plurlaton

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
eo: ... kun ĉi tiu vertico (klaku denove sur la lasta vertico por fini konstruon)

en: Construct a polygonal line with this vertex
eo: Konstruu plurlateran linion kun ĉi tiu vertico

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
eo: Elektu punkton por esti vertico de la nova plurlatera linio...

en: Polygon
eo: Poligono

en: Construct the vertices of this polygon...
eo: Konstruu la verticojn de ĉi tiu plurangulo...

en: Vertices of a Polygon
eo: Verdicoj de Plurangulo

en: The vertices of a polygon.
eo: La verticoj de plurangulo.

en: Construct the sides of this polygon...
eo: Konstruu la flankojn de ĉi tiu plurangulo...

en: Sides of a Polygon
eo: Flankoj de Plurangulo

en: The sides of a polygon.
eo: La flankoj de plurangulo.

en: Regular Polygon with Given Center
eo: Regula Plurangulo kun Donita Centro

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
eo: Konstruu regulan plurlaton kun donita centro kaj vertico

en: Construct a regular polygon with this center
eo: Konstruu regulan plurlaton kun ĉi tiu centro

en: Construct a regular polygon with this vertex
eo: Konstruu regulan plurlaton kun ĉi tiu vertico

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
eo: Alĝustigu la nombron da flankoj (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
eo: Alĝustigu la nombron da flankoj (%1)

en: Select the center of the new polygon...
eo: Elektu la centron de la nova plurangulo...

en: Select a vertex for the new polygon...
eo: Elektu verticon por la nova plurlatero...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
eo: Movu la kursoron por akiri la deziratan nombron da flankoj...

en: Bézier Curve by its Control Points
eo: Bézier-Kurbo per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
eo: Konstruu Bézier-kurbon donante ĝiajn kontrolpunktojn

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
eo: ... kun ĉi tiu kontrolpunkto (klaku denove sur la lasta kontrolpunkto por ĉesigi konstruadon)

en: Construct a Bézier curve with this control point
eo: Konstruu Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
eo: Elektu punkton por esti kontrolpunkto de la nova Bézier-kurbo...

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
eo: Racia Bézier-Kurbo per ĝiaj Kontrolpunktoj

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
eo: Konstruu Bézier-kurbon donante ĝiajn kontrolpunktojn kaj pozitivajn pezojn

en: ... assign this weight to last selected control point
eo: ... atribui ĉi tiun pezon al la lasta elektita kontrolpunkto

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
eo: ... kun ĉi tiu kontrolpunkto (klaku denove sur la lasta kontrolpunkto aŭ pezo por ĉesigi konstruadon)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
eo: Konstruu racian Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
eo: Elektu punkton por esti kontrolpunkto de la nova racia Bézier-kurbo...

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
eo: Elektu numeran etikedon por esti pezo de la lasta elektita punkto...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
eo: Konstruu la Radikalajn Liniojn de Ĉi tiu Rondo

en: Construct the Radical Lines of This Conic
eo: Konstruu la Radikalajn Liniojn de Ĉi tiu Koniko

en: Generic Affinity
eo: Ĝenerala Afineco

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
eo: La unika afineco kiu mapas tri poentojn (aŭ triangulon) sur tri aliajn punktojn (aŭ triangulon)

en: Generic Projective Transformation
eo: Ĝenerala Projekcia Transformo

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
eo: La unika projekcia transformo kiu mapas kvar poentojn (aŭ kvarlatero) sur kvar aliaj punktoj (aŭ kvarlatero)

en: Inversion of Point, Line or Circle
eo: Inverso de Punkto, Linio aŭ Rondo

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
eo: La inversio de punkto, linio aŭ cirklo kun respekto al cirklo

en: Measure Transport
eo: Mezuri Transporton

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
eo: Transportu la mezuron de segmento aŭ arko super linio aŭ cirklo.

en: Segment to transport
eo: Segmento por transporti

en: Arc to transport
eo: Arko por transporti

en: Value to transport
eo: Valoro por transporti

en: Transport a measure on this line
eo: Transportu mezuron sur ĉi tiu linio

en: Transport a measure on this circle
eo: Transportu mezuron sur ĉi tiu cirklo

en: Start transport from this point of the circle
eo: Komencu transporton de ĉi tiu punkto de la cirklo

en: Start transport from this point of the line
eo: Komencu transporton de ĉi tiu punkto de la linio

en: Start transport from this point of the curve
eo: Komencu transporton de ĉi tiu punkto de la kurbo

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
eo: Elektu segmenton, arkon aŭ nombran etikedon por esti transportita...

en: Select a destination line or circle...
eo: Elektu cellinion aŭ cirklon...

en: Choose a starting point on the line/circle...
eo: Elektu deirpunkton sur la linio/cirklo...

en: Intersect with this conic
eo: Intersekci kun ĉi tiu koniko

en: Intersect with this line
eo: Intersekcu kun ĉi tiu linio

en: Intersect with this cubic
eo: Intersekci kun ĉi tiu kubo

en: Intersect with this circle
eo: Intersekcu kun ĉi tiu cirklo

en: Intersect
eo: Intersekci

en: The intersection of two objects
eo: La intersekco de du objektoj

en: Intersect this Circle
eo: Intersekcu ĉi tiun Rondon

en: Intersect this Conic
eo: Intersekcu ĉi tiun Konikon

en: Intersect this Segment
eo: Intersekcu ĉi tiun Segmenton

en: Intersect this Half-line
eo: Intersekcu ĉi tiun Duonlinion

en: Intersect this Line
eo: Intersekcu ĉi tiun Linio

en: Intersect this Cubic Curve
eo: Intersekcu ĉi tiun Kuban Kurbon

en: Intersect this Arc
eo: Intersekcu ĉi tiun Arkon

en: Intersect this Polygon
eo: Intersekcu ĉi tiun Plurangulon

en: Intersect this Polygonal
eo: Intersekcu ĉi tiun Plurangulon

en: with this Circle
eo: kun ĉi tiu Rondo

en: with this Conic
eo: kun ĉi tiu Koniko

en: with this Segment
eo: kun ĉi tiu Segmento

en: with this Half-line
eo: kun ĉi tiu Duonlinio

en: with this Line
eo: kun ĉi tiu Linio

en: with this Cubic Curve
eo: kun ĉi tiu Kuba Kurbo

en: with this Arc
eo: kun ĉi tiu Arko

en: with this Polygon
eo: kun ĉi tiu Plurangulo

en: with this Polygonal
eo: kun ĉi tiu Plurangulo

en: Construct midpoint of this point and another one
eo: Konstruu mezpunkton de ĉi tiu punkto kaj alian

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
eo: Elektu la unuan el la punktoj, el kiuj vi volas konstrui la mezpunkton...

en: Construct the midpoint of this point and another one
eo: Konstruu la mezpunkton de ĉi tiu punkto kaj alian

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
eo: Elektu la alian el la punktoj de kiuj konstrui la mezpunkton...

en: Construct golden ratio point of this point and another one
eo: Konstruu oran proporcian punkton de ĉi tiu punkto kaj alia

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
eo: Elektu la unuan el la punktoj, el kiuj vi volas konstrui la oran proporcian punkton...

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
eo: Konstruu la oran proporcian punkton de ĉi tiu punkto kaj alia

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
eo: Elektu la alian el la punktoj, el kiuj vi volas konstrui la oran proporcian punkton...

en: Select the first object to intersect...
eo: Elektu la unuan objekton por intersekci...

en: Select the second object to intersect...
eo: Elektu la duan objekton por intersekci...

en: Tangent
eo: Tangento

en: The line tangent to a curve
eo: La linio tanĝanta al kurbo

en: Tangent to This Circle
eo: Tangento al Ĉi tiu Rondo

en: Tangent to This Conic
eo: Tangento al Ĉi tiu Koniko

en: Tangent to This Arc
eo: Tangento al Ĉi tiu Arko

en: Tangent to This Cubic Curve
eo: Tangento al Ĉi tiu Kuba Kurbo

en: Tangent to This Curve
eo: Tangento al Ĉi tiu Kurbo

en: Tangent at This Point
eo: Tangento ĉe Ĉi tiu Punkto

en: Center Of Curvature
eo: Centro de Kurbiĝo

en: The center of the osculating circle to a curve
eo: La centro de la oskula cirklo al kurbo

en: Center of Curvature of This Conic
eo: Centro de Kurbo de Ĉi tiu Koniko

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
eo: Centro de Kurbo de Ĉi tiu Kuba Kurbo

en: Center of Curvature of This Curve
eo: Centro de Kurbo de Ĉi tiu Kurbo

en: Center of Curvature at This Point
eo: Centro de Kurbiĝo ĉe Ĉi tiu Punkto

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
eo: rastrumero

[ctx: Translators: Inch]
en: in
eo: en

en: Which object?
eo: Kiu objekto?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
eo: Alklaku la lokon, kie vi volas meti la novan punkton, aŭ la kurbon al kiu vi volas ligi ĝin...

en: Now select the location for the result label.
eo: Nun elektu la lokon por la rezulta etikedo.

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
eo: Redakti Tipon

en: Here you can edit the name of the current macro type.
eo: Ĉi tie vi povas redakti la nomon de la nuna makrotipo.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
eo: Ĉi tie vi povas redakti la priskribon de la nuna makrotipo. Ĉi tiu kampo estas laŭvola, do vi ankaŭ povas lasi ĉi tion malplena: se vi faras tion, tiam via makrotipo ne havos priskribon.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
eo: Uzu ĉi tiun butonon por ŝanĝi la piktogramon de la nuna makrotipo.

en: The name of the macro can not be empty.
eo: La nomo de la makroo ne povas esti malplena.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
eo: Ĉi tie vi povas modifi la nomon, la priskribon kaj la piktogramon de ĉi tiu makrotipo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
eo: Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
eo: Priskribo:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
eo: Historio-Retumilo

en: Start of the construction
eo: Komenco de la konstruo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
eo: Priskribo de la nuna paŝo:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
eo: Unua paŝo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
eo: Unu paŝon malantaŭen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
eo: Unu paŝo antaŭen

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
eo: Lasta paŝo

en: Name
eo: Nomo

en: <unnamed object>
eo: <sennomita objekto>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
eo: Estas '%n' partoj en la teksto, por kiuj vi ne elektis valoron. Bonvolu forigi ilin aŭ elekti sufiĉe da argumentoj.

en: argument %1
eo: argumento %1

en: Selecting argument %1
eo: Elektante argumenton %1

en: Change Label
eo: Ŝanĝi Etikedon

en: Set Value
eo: Agordu Valoron

en: Enter value:
eo: Enigu valoron:

en: Select the position for the new numeric value...
eo: Elektu la pozicion por la nova nombra valoro...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
eo: Unu el la rezultobjektoj, kiujn vi elektis, ne povas esti kalkulita el la donitaj objektoj. Kig ne povas kalkuli ĉi tiun makroon pro tio. Bonvolu premi Malantaŭen, kaj konstrui la objektojn en la ĝusta ordo...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
eo: Unu el la donitaj objektoj ne estas uzata en la kalkulo de la rezultaj objektoj. Ĉi tio verŝajne signifas, ke vi atendas, ke Kig faros ion neeblan. Bonvolu kontroli la makroon kaj provi denove.

en: Given Objects
eo: Donitaj Objektoj

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
eo: Elektu la "donitajn" objektojn por via nova makroo kaj premu "Sekva".

en: Final Object
eo: Fina Objekto

en: Select the final object(s) for your new macro.
eo: Elektu la finajn objektojn por via nova makroo.

en: Enter a name and description for your new type.
eo: Enigu nomon kaj priskribon por via nova tipo.

en: &Name:
eo: &Nomo:

en: &Description:
eo: &Priskribo:

en: &Icon:
eo: P&iktogramo:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
eo: Difinu Novan Makroon

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
eo[0]: Movi %1 Objekton
eo[1]: Movi %1 Objektojn

en: Redefine Point
eo: Redifinu Punkton

en: Black
eo: Negra

en: Gray
eo: Griza

en: Red
eo: Ruĝo

en: Green
eo: Verdo

en: Cyan
eo: Ciana

en: Yellow
eo: Flava

en: Dark Red
eo: Malhelruĝa

en: &Hide
eo: &Kaŝi

en: &Show
eo: Mon&tri

en: &Move
eo: &Movi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
eo: &Forigi

en: &Custom Color
eo: &Propra Koloro

en: Change Object Color
eo: Ŝanĝi Objektan Koloron

en: Change Object Width
eo: Ŝanĝi Objektan Larĝon

en: Change Point Style
eo: Ŝanĝi Punktan Stilon

en: Change Object Style
eo: Ŝanĝi Objektan Stilon

en: Set &Name...
eo: Meti &Nomon...

en: &Name
eo: &Nomo

en: Set Object Name
eo: Meti Objektan Nomon

en: Set Name of this Object:
eo: Meti Nomon de ĉi tiu Objekto:

en: %1 Object | %1 Objects
eo[0]: %1 Objekto
eo[1]: %1 Objektoj

en: Kig Document
eo: Kig Dokumento

en: &Transform
eo: &Transformi

en: T&est
eo: T&esto

en: Const&ruct
eo: Konst&rui

en: &Start
eo: &Starti

en: Add Te&xt Label
eo: Aldoni Te&kst-etikedon

en: Set Co&lor
eo: Agordi Ko&loron

en: Set &Pen Width
eo: Agordi &Pluman Larĝon

en: Set St&yle
eo: Agordi St&ilon

en: Set Coordinate S&ystem
eo: Agordi Koordinatan S&istemon

[ctx: More menu items]
en: More...
eo: Pli...

en: Edit Script...
eo: Redakti skripton...

en: Enter Label Text
eo: Enigu Etikedan Tekston

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
eo: Enigu la tekston por via etikedo ĉi tie kaj premu "Sekva".
    Se vi volas montri variajn partojn, tiam metu %1, %2, ... ĉe la taŭgaj lokoj (ekz. "Tiu ĉi segmento longas %1 unuojn .").

en: Show text in a frame
eo: Montru tekston en kadro

en: Select Arguments
eo: Elektu Argumentojn

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
eo: Nun elektu la argumento(j)n, kiujn vi bezonas. Por ĉiu argumento, alklaku ĝin, elektu objekton kaj posedaĵon en la Kig-fenestro, kaj alklaku fini kiam vi finos...

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
eo: Konstrui Etikedon

en: Macro
eo: Makroo

en: Type
eo: Tipo

en: Description
eo: Priskribo

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
eo: Administri Tipojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
eo: R&edakti...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
eo: E&ksporti...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
eo[0]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉi tiun tipon?
eo[1]: Ĉu vi certas ke vi volas forigi ĉi %1 tipojn?

en: Are You Sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Export Types
eo: Eksporto-Tipoj

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
eo: Kig Tipoj Dosieroj (*.kigt);;Ĉiuj Dosieroj (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
eo: Kig-Tipaj Dosieroj (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
eo: Geogebra Ilaj Dosieroj (*.ggt)

en: All Files (*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*)

en: Import Types
eo: Importi Tipojn

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
eo: Estas pli ol unu tipo elektita. Vi povas redakti nur unu tipon samtempe. Bonvolu elekti nur la tipon, kiun vi volas redakti kaj provi denove.

en: More Than One Type Selected
eo: Pli ol Unu Tipo Elektita

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
eo: Elektu tipojn ĉi tie...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
eo: Jen listo de la nunaj makrotipoj... Vi povas elekti, redakti, forigi, eksporti kaj importi ilin...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
eo: Redaktu la elektitan tipon.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
eo: Forigu ĉiujn elektitajn tipojn en la listo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
eo: Eksportu ĉiujn elektitajn tipojn al dosiero.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
eo: Importu makroojn kiuj estas enhavitaj en unu aŭ pluraj dosieroj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
eo: &Importi...

en: Construct an angle through this point
eo: Konstruu angulon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
eo: Elektu punkton, kiun la unua duonlinio de la angulo trairu...

en: Construct an angle at this point
eo: Konstruu angulon ĉe ĉi tiu punkto

en: Select the point to construct the angle in...
eo: Elektu la punkton por konstrui la angulon en...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
eo: Elektu punkton, kiun la dua duonlinio de la angulo trairu...

en: Set Si&ze
eo: Meti Grande&con

en: Toggle &Right Angle Mark
eo: Baskuligi Dekstro-angulan Ma&rkon

en: Resize Angle
eo: Regrandigi Angulon

en: Construct an arc starting at this point
eo: Konstruu arkon ekde ĉi tiu punkto

en: Select the start point of the new arc...
eo: Elektu la komencan punkton de la nova arko...

en: Construct an arc through this point
eo: Konstruu arkon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new arc to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova arko trairu...

en: Construct an arc ending at this point
eo: Konstruu arkon finiĝantan ĉe ĉi tiu punkto

en: Select the end point of the new arc...
eo: Elektu la finpunkton de la nova arko...

en: Construct an arc with this center
eo: Konstruu arkon kun ĉi tiu centro

en: Select the center of the new arc...
eo: Elektu la centron de la nova arko...

en: Construct an arc with this angle
eo: Konstruu arkon kun ĉi tiu angulo

en: Select the angle of the new arc...
eo: Elektu la angulon de la nova arko...

en: Construct a conic arc starting at this point
eo: Konstruu konusan arkon ekde ĉi tiu punkto

en: Select the start point of the new conic arc...
eo: Elektu la komencan punkton de la nova konusa arko...

en: Construct a conic arc through this point
eo: Konstruu konusan arkon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new conic arc to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova konusa arko trairu...

en: Construct a conic arc ending at this point
eo: Konstruu konusan arkon finiĝantan ĉe ĉi tiu punkto

en: Select the end point of the new conic arc...
eo: Elektu la finpunkton de la nova konusa arko...

en: Construct an conic arc with this center
eo: Konstruu konusan arkon kun ĉi tiu centro

en: Select the center of the new conic arc...
eo: Elektu la centron de la nova konusa arko...

en: Number of control points
eo: Nombro de kontrolpunktoj

en: Control polygon
eo: Kontrola plurangulo

en: Cartesian Equation
eo: Kartezia ekvacio

en: Bézier Curve
eo: Kurbo de Bézier

en: Select this Bézier Curve
eo: Elektu ĉi tiun Bézier-Kurbon

en: Select Bézier Curve %1
eo: Elektu Bézier-Kurbon %1

en: Remove a Bézier Curve
eo: Forigi Bézier-Kurbon

en: Add a Bézier Curve
eo: Aldonu Bézier-Kurbon

en: Move a Bézier Curve
eo: Movu Bézier-Kurbon

en: Attach to this Bézier Curve
eo: Alkroĉu al ĉi tiu Bézier-Kurbo

en: Show a Bézier Curve
eo: Montru Bézier-Kurbon

en: Hide a Bézier Curve
eo: Kaŝi Bézier-Kurbon

en: Bézier Quadratic
eo: Bézier Kvadratiko

en: Select this Bézier Quadratic
eo: Elektu ĉi tiun Bézier Quadratic

en: Select Bézier Quadratic %1
eo: Elektu Bézier Quadratic %1

en: Remove a Bézier Quadratic
eo: Forigu Bézier-Kvadratikon

en: Add a Bézier Quadratic
eo: Aldonu Bézier Kvadratiko

en: Move a Bézier Quadratic
eo: Movu Bézier Kvadratiko

en: Attach to this Bézier Quadratic
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu Bézier Quadratic

en: Show a Bézier Quadratic
eo: Montru Bézier-Kvadratikon

en: Hide a Bézier Quadratic
eo: Kaŝi Bézier Kvadratiko

en: Select this Bézier Cubic
eo: Elektu ĉi tiun Bézier Cubic

en: Select Bézier Cubic %1
eo: Elektu Bézier Cubic %1

en: Remove a Bézier Cubic
eo: Forigi Bézier Cubic

en: Add a Bézier Cubic
eo: Aldonu Bézier Cubic

en: Move a Bézier Cubic
eo: Movu Bézier Cubic

en: Attach to this Bézier Cubic
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu Bézier Cubic

en: Show a Bézier Cubic
eo: Montru Bézier Cubic

en: Hide a Bézier Cubic
eo: Kaŝi Bézier Cubic

en: Rational Bézier Curve
eo: Racia Bézier-Kurbo

en: Select this Rational Bézier Curve
eo: Elektu ĉi tiun Racian Bézier-Kurbon

en: Select Rational Bézier Curve %1
eo: Elektu Racian Bézier-Kurbon %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
eo: Forigi Racian Bézier-Kurbon

en: Add a Rational Bézier Curve
eo: Aldonu Racian Bézier-Kurbon

en: Move a Rational Bézier Curve
eo: Movu Racian Bézier-Kurbon

en: Attach to this Rational Bézier Curve
eo: Aligu al ĉi tiu Racia Bézier-Kurbo

en: Show a Rational Bézier Curve
eo: Montru Racian Bézier-Kurbon

en: Hide a Rational Bézier Curve
eo: Kaŝi Racian Bézier-Kurbon

en: Rational Bézier Quadratic
eo: Racia Bézier Kvadratiko

en: Select this Rational Bézier Quadratic
eo: Elektu ĉi tiun Rational Bézier Quadratic

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
eo: Elektu Rational Bézier Quadratic %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
eo: Forigi Racian Bézier Kvadratiko

en: Add a Rational Bézier Quadratic
eo: Aldonu Racian Bézier Kvadratiko

en: Move a Rational Bézier Quadratic
eo: Movu Racian Bézier Kvadratiko

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
eo: Aligu al ĉi tiu Rational Bézier Quadratic

en: Show a Rational Bézier Quadratic
eo: Montru Racian Bézier-Kvadratikon

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
eo: Kaŝi Racian Bézier Kvadratiko

en: Rational Bézier Cubic
eo: Racia Bézier Kubo

en: Select this Rational Bézier Cubic
eo: Elektu ĉi tiun Rational Bézier Cubic

en: Select Rational Bézier Cubic %1
eo: Elektu Rational Bézier Cubic %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
eo: Forigi Rational Bézier Cubic

en: Add a Rational Bézier Cubic
eo: Aldonu Racian Bézier Cubic

en: Move a Rational Bézier Cubic
eo: Movu Racian Bézier Cubic

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
eo: Aligu al ĉi tiu Rational Bézier Cubic

en: Show a Rational Bézier Cubic
eo: Montru Rational Bézier Cubic

en: Hide a Rational Bézier Cubic
eo: Kaŝi Rational Bézier Cubic

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
eo: Konstruu kvadratan Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
eo: Elektu punkton por esti kontrolpunkto de la nova kvadrata Bézier-kurbo...

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
eo: Konstruu kuban Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
eo: Elektu punkton por esti kontrolpunkto de la nova kuba Bézier-kurbo...

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
eo: Konstruu kvadratan racian Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
eo: Elektu tri poentojn kaj tri nombrajn valorojn kiel pezojn por konstrui racian Bézier-kurbon...

en: Select this value as weight
eo: Elektu ĉi tiun valoron kiel pezon

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
eo: Konstruu kuban racian Bézier-kurbon kun ĉi tiu kontrolpunkto

en: string
eo: ĉeno

en: double
eo: duoble

en: Test Result
eo: Testa Rezulto

en: Select the curve...
eo: Elektu la kurbon...

en: Select a point on the curve...
eo: Elektu punkton sur la kurbo...

en: Surface
eo: Surfaco

en: Circumference
eo: Cirkonferenco

en: Radius
eo: Radiuso

en: Center
eo: Centrigita

en: Expanded Cartesian Equation
eo: Vastigita kartezia ekvacio

en: Polar Equation
eo: Polusa ekvacio

en: rho = %1   [centered at %2]
eo: rho = %1 [centrita ĉe %2]

en: circle
eo: rondo

en: Select this circle
eo: Elektu ĉi tiun rondon

en: Select circle %1
eo: Elektu cirklon %1

en: Remove a Circle
eo: Forigi Rondon

en: Add a Circle
eo: Aldonu Rondon

en: Move a Circle
eo: Movu Rondon

en: Attach to this circle
eo: Alligiĝu al ĉi tiu rondo

en: Show a Circle
eo: Montru Rondon

en: Hide a Circle
eo: Kaŝi Rondon

en: Construct a circle through this point
eo: Konstruu cirklon tra ĉi tiu punkto

en: Construct a circle with this center
eo: Konstruu cirklon kun ĉi tiu centro

en: Select the center of the new circle...
eo: Elektu la centron de la nova cirklo...

en: Select a point for the new circle to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova cirklo trairu...

en: With this radius
eo: Kun ĉi tiu radiuso

en: Select the length of the radius...
eo: Elektu la longon de la radiuso...

en: Conic Type
eo: Konusa Tipo

en: First Focus
eo: Unua Fokuso

en: Second Focus
eo: Dua Fokuso

en: Ellipse
eo: Elipso

en: Hyperbola
eo: Hiperbolo

en: Parabola
eo: Parabolo

en: rho
eo: roto

en: [centered at %1]
eo: [centrita ĉe %1]

en: conic
eo: koniko

en: Select this conic
eo: Elektu ĉi tiun konikon

en: Select conic %1
eo: Elektu konuskon %1

en: Remove a Conic
eo: Forigi Konikon

en: Add a Conic
eo: Aldonu Konikon

en: Move a Conic
eo: Movu Konikon

en: Attach to this conic
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu koniko

en: Show a Conic
eo: Montru Konikon

en: Hide a Conic
eo: Kaŝi Konikon

en: Supporting Conic
eo: Subtena Koniko

en: First End Point
eo: Unua Finpunkto

en: Second End Point
eo: Dua Finpunkto

en: conic arc
eo: konusa arko

en: Select this conic arc
eo: Elektu ĉi tiun konusan arkon

en: Select conic arc %1
eo: Elektu konuskan arkon %1

en: Remove a Conic Arc
eo: Forigi Konikan Arkon

en: Add a Conic Arc
eo: Aldonu Konikan Arkon

en: Move a Conic Arc
eo: Movu Konikan Arkon

en: Attach to this conic arc
eo: Aligu al ĉi tiu konusa arko

en: Show a Conic Arc
eo: Montru Konikan Arkon

en: Hide a Conic Arc
eo: Kaŝi Konikan Arkon

en: Construct a conic through this point
eo: Konstruu koniko tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new conic to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova koniko trairu...

en: Construct a conic with this asymptote
eo: Konstruu koniko kun ĉi tiu asimptoto

en: Select the first asymptote of the new conic...
eo: Elektu la unuan asimptoton de la nova koniko...

en: Select the second asymptote of the new conic...
eo: Elektu la duan asimptoton de la nova koniko...

en: Construct an ellipse with this focus
eo: Konstruu elipso kun ĉi tiu fokuso

en: Select the first focus of the new ellipse...
eo: Elektu la unuan fokuson de la nova elipso...

en: Select the second focus of the new ellipse...
eo: Elektu la duan fokuson de la nova elipso...

en: Construct an ellipse through this point
eo: Konstruu elipso tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new ellipse to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova elipso trairu...

en: Construct a hyperbola with this focus
eo: Konstruu hiperbolon kun ĉi tiu fokuso

en: Select the first focus of the new hyperbola...
eo: Elektu la unuan fokuson de la nova hiperbolo...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
eo: Elektu la duan fokuson de la nova hiperbolo...

en: Construct a hyperbola through this point
eo: Konstruu hiperbolon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova hiperbolo trairu...

en: Construct a conic with this line as directrix
eo: Konstruu koniko kun ĉi tiu linio kiel direktrico

en: Select the directrix of the new conic...
eo: Elektu la direktricon de la nova koniko...

en: Construct a conic with this point as focus
eo: Konstruu koniko kun ĉi tiu punkto kiel fokuso

en: Select the focus of the new conic...
eo: Elektu la fokuson de la nova koniko...

en: Construct a parabola through this point
eo: Konstruu parabolon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new parabola to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova parabolo trairu...

en: Construct a polar point wrt. this conic
eo: Konstruu polusan punkton wrt. ĉi tiu koniko

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
eo: Elektu la konusan wrt. kiun vi volas konstrui polusan punkton...

en: Construct the polar point of this line
eo: Konstruu la polusan punkton de ĉi tiu linio

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
eo: Elektu la linion de kiu vi volas konstrui la polusan punkton...

en: Construct a polar line wrt. this conic
eo: Konstruu polusan linion kun. ĉi tiu komikso

en: Construct the polar line of this point
eo: Konstruu la polusan linion de ĉi tiu punkto

en: Construct the directrix of this conic
eo: Konstruu la direktricon de ĉi tiu koniko

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
eo: Elektu la konikon, el kiu vi volas konstrui la direkticon...

en: Construct a parabola with this directrix
eo: Konstruu parabolon kun ĉi tiu direktrico

en: Select the directrix of the new parabola...
eo: Elektu la direktricon de la nova parabolo...

en: Construct a parabola with this focus
eo: Konstruu parabolon kun ĉi tiu fokuso

en: Select the focus of the new parabola...
eo: Elektu la fokuson de la nova parabolo...

en: Construct the asymptotes of this conic
eo: Konstruu la asimptotojn de ĉi tiu koniko

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
eo: Elektu la konikon de kiu vi volas konstrui la asimptotojn...

en: Construct the radical lines of this conic
eo: Konstruu la radikalajn liniojn de ĉi tiu koniko

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
eo: Elektu la unuan el la du konikoj, el kiuj vi volas konstrui la radikalan linion...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
eo: Elektu la alian el la du koniko, el kiuj vi volas konstrui la radikalan linion...

en: Switch Radical Lines
eo: Ŝaltu Radikalajn Liniojn

en: Switch Conic Radical Lines
eo: Ŝaltu Konusajn Radikalajn Liniojn

en: cubic curve
eo: kuba kurbo

en: Select this cubic curve
eo: Elektu ĉi tiun kuban kurbon

en: Select cubic curve %1
eo: Elektu kuban kurbon %1

en: Remove a Cubic Curve
eo: Forigi Kuban Kurbon

en: Add a Cubic Curve
eo: Aldonu Kuban Kurbon

en: Move a Cubic Curve
eo: Movu Kuban Kurbon

en: Attach to this cubic curve
eo: Aligu al ĉi tiu kuba kurbo

en: Show a Cubic Curve
eo: Montru Kuban Kurbon

en: Hide a Cubic Curve
eo: Kaŝi Kuban Kurbon

en: Construct a cubic curve through this point
eo: Konstruu kuban kurbon tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new cubic to go through...
eo: Elektu punkton por ke la nova kubo trairu...

en: curve
eo: kurbo

en: Select this curve
eo: Elektu ĉi tiun kurbon

en: Select curve %1
eo: Elektu kurbon %1

en: Remove a Curve
eo: Forigi Kurbon

en: Add a Curve
eo: Aldonu Kurbon

en: Move a Curve
eo: Movu Kurbon

en: Attach to this curve
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu kurbo

en: Show a Curve
eo: Montru Kurbon

en: Hide a Curve
eo: Kaŝi Kurbon

en: Possibly transcendental curve
eo: Eble transcenda kurbo

en: Already computed intersection point
eo: Jam komputita intersekcpunkto

en: Intersect with this cubic curve
eo: Intersekci kun ĉi tiu kuba kurbo

en: Intersect with this arc
eo: Intersekcu kun ĉi tiu arko

en: Invert with respect to this circle
eo: Inverti rilate al ĉi tiu cirklo

en: Select the circle we want to invert against...
eo: Elektu la cirklon kontraŭ kiu ni volas inversigi...

en: Compute the inversion of this object
eo: Kalkulu la inversigon de ĉi tiu objekto

en: Select the object to invert...
eo: Elektu la objekton por inversigi...

en: Compute the inversion of this point
eo: Kalkulu la inversigon de ĉi tiu punkto

en: Select the point to invert...
eo: Elektu la punkton por inversigi...

en: Compute the inversion of this line
eo: Kalkulu la inversigon de ĉi tiu linio

en: Select the line to invert...
eo: Elektu la linion por inversigi...

en: Compute the inversion of this segment
eo: Kalkulu la inversigon de ĉi tiu segmento

en: Select the segment to invert...
eo: Elektu la segmenton por inversigi...

en: Compute the inversion of this circle
eo: Kalkulu la inverson de ĉi tiu cirklo

en: Select the circle to invert...
eo: Elektu la rondon por inversigi...

en: Compute the inversion of this arc
eo: Kalkulu la inversigon de ĉi tiu arko

en: Select the arc to invert...
eo: Elektu la arkon por inversigi...

en: Slope
eo: Deklivo

en: Equation
eo: Ekvacio

en: Length
eo: Longo

en: Support Line
eo: Subtena Linio

en: End Point
eo: Finpunkto

en: line
eo: linio

en: Select a Line
eo: Elektu Linion

en: Select this line
eo: Elektu ĉi tiun linion

en: Select line %1
eo: Elektu linion %1

en: Remove a Line
eo: Forigi Linion

en: Add a Line
eo: Aldonu Linion

en: Move a Line
eo: Movu Linion

en: Attach to this line
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu linio

en: Show a Line
eo: Montru Linion

en: Hide a Line
eo: Kaŝi Linion

en: segment
eo: segmento

en: Select this segment
eo: Elektu ĉi tiun segmenton

en: Select segment %1
eo: Elektu segmenton %1

en: Remove a Segment
eo: Forigi Segmenton

en: Add a Segment
eo: Aldonu Segmenton

en: Move a Segment
eo: Movu Segmenton

en: Attach to this segment
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu segmento

en: Show a Segment
eo: Montru Segmenton

en: Hide a Segment
eo: Kaŝi Segmenton

en: half-line
eo: duonlinio

en: Select this half-line
eo: Elektu ĉi tiun duonlinion

en: Select half-line %1
eo: Elektu duonlinion %1

en: Remove a Half-Line
eo: Forigi Duonlinion

en: Add a Half-Line
eo: Aldonu Duonlinion

en: Move a Half-Line
eo: Movu Duonlinion

en: Attach to this half-line
eo: Aligu al ĉi tiu duonlinio

en: Show a Half-Line
eo: Montru Duonlinion

en: Hide a Half-Line
eo: Kaŝi Duonlinion

en: Construct a segment starting at this point
eo: Konstruu segmenton ekde ĉi tiu punkto

en: Select the start point of the new segment...
eo: Elektu la komencan punkton de la nova segmento...

en: Construct a segment ending at this point
eo: Konstruu segmenton finiĝantan ĉe ĉi tiu punkto

en: Select the end point of the new segment...
eo: Elektu la finpunkton de la nova segmento...

en: Construct a line through this point
eo: Konstruu linion tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the line to go through...
eo: Elektu punkton por trairi la linion...

en: Select another point for the line to go through...
eo: Elektu alian punkton por la linio por trairi...

en: Construct a half-line starting at this point
eo: Konstruu duonlinion ekde ĉi tiu punkto

en: Select the start point of the new half-line...
eo: Elektu la komencan punkton de la nova duonlinio...

en: Construct a half-line through this point
eo: Konstruu duonlinion tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the half-line to go through...
eo: Elektu punkton por ke la duonlinio trairu...

en: Construct the axis of this segment
eo: Konstruu la akson de ĉi tiu segmento

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
eo: Elektu la segmenton de kiu vi volas desegni la akson...

en: Construct a line parallel to this line
eo: Konstruu linion paralela al ĉi tiu linio

en: Select a line parallel to the new line...
eo: Elektu linion paralelan al la nova linio...

en: Construct the parallel line through this point
eo: Konstruu la paralelan linion tra ĉi tiu punkto

en: Select a point for the new line to go through...
eo: Elektu punkton por trairi la novan linion...

en: Construct a line perpendicular to this line
eo: Konstruu linion perpendikulara al ĉi tiu linio

en: Select a line perpendicular to the new line...
eo: Elektu linion perpendikulara al la nova linio...

en: Construct a perpendicular line through this point
eo: Konstruu perpendikularan linion tra ĉi tiu punkto

en: Set &Length...
eo: Agordi &Longon...

en: Set Segment Length
eo: Agordi Segmentan Longon

en: Choose the new length:
eo: Elektu la novan longon:

en: Resize Segment
eo: Regrandigi Segmenton

en: Construct a line by this vector
eo: Konstruu linion per ĉi tiu vektoro

en: Select a vector in the direction of the new line...
eo: Elektu vektoron en la direkto de la nova linio...

en: Construct a half-line by this vector
eo: Konstruu duonreton per ĉi tiu vektoro

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
eo: Elektu vektoron en la direkto de la nova duonlinio...

en: locus
eo: loko

en: Select this locus
eo: Elektu ĉi tiun lokon

en: Select locus %1
eo: Elektu lokuson %1

en: Remove a Locus
eo: Forigi Lokuson

en: Add a Locus
eo: Aldonu Lokuson

en: Move a Locus
eo: Movu Lokuson

en: Attach to this locus
eo: Alligiĝu al ĉi tiu loko

en: Show a Locus
eo: Montru Lokuson

en: Hide a Locus
eo: Kaŝi Lokuson

en: Object Type
eo: Objekta Tipo

en: Object
eo: Objekto

en: Select this object
eo: Elektu ĉi tiun objekton

en: Select object %1
eo: Elektu objekton %1

en: Remove an object
eo: Forigi objekton

en: Add an object
eo: Aldonu objekton

en: Move an object
eo: Movu objekton

en: Attach to this object
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu objekto

en: Show an object
eo: Montru objekton

en: Hide an object
eo: Kaŝi objekton

en: Angle in Radians
eo: Angulo en Radianoj

en: Angle in Degrees
eo: Angulo en Gradoj

en: Midpoint
eo: Mezpunkto

en: X length
eo: X-longo

en: Y length
eo: Y longo

en: Opposite Vector
eo: Kontraŭa Vektoro

en: Angle
eo: Angulo

en: Sector Surface
eo: Sektoro Surfaco

en: Arc Length
eo: Arko Longo

en: Support Circle
eo: Subtena Rondo

en: angle
eo: angulo

en: Select this angle
eo: Elektu ĉi tiun angulon

en: Select angle %1
eo: Elektu angulon %1

en: Remove an Angle
eo: Forigi Angulon

en: Add an Angle
eo: Aldonu Angulon

en: Move an Angle
eo: Movu Angulon

en: Attach to this angle
eo: Alkroĉu al ĉi tiu angulo

en: Show an Angle
eo: Montru Angulon

en: Hide an Angle
eo: Kaŝi Angulon

en: vector
eo: vektoro

en: Select this vector
eo: Elektu ĉi tiun vektoron

en: Select vector %1
eo: Elektu vektoron %1

en: Remove a Vector
eo: Forigi Vektoron

en: Add a Vector
eo: Aldonu Vektoron

en: Move a Vector
eo: Movu Vektoron

en: Attach to this vector
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu vektoro

en: Show a Vector
eo: Montru Vektoron

en: Hide a Vector
eo: Kaŝi Vektoron

en: arc
eo: arko

en: Select this arc
eo: Elektu ĉi tiun arkon

en: Select arc %1
eo: Elektu arkon %1

en: Remove an Arc
eo: Forigi Arkon

en: Add an Arc
eo: Aldonu Arkon

en: Move an Arc
eo: Movu Arkon

en: Attach to this arc
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu arko

en: Show an Arc
eo: Montru Arkon

en: Hide an Arc
eo: Kaŝi Arkon

en: Coordinate
eo: Koordinato

en: X coordinate
eo: X koordinato

en: Y coordinate
eo: Y koordinato

en: point
eo: punkto

en: Select this point
eo: Elektu ĉi tiun punkton

en: Select point %1
eo: Elektu punkton %1

en: Remove a Point
eo: Forigi Punkton

en: Add a Point
eo: Aldonu Punkton

en: Move a Point
eo: Movu Punkton

en: Attach to this point
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu punkto

en: Show a Point
eo: Montru Punkton

en: Hide a Point
eo: Kaŝi Punkton

en: Construct the midpoint of this point and another point
eo: Konstruu la mezpunkton de ĉi tiu punkto kaj alian punkton

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
eo: Elektu la unuan el la du punktoj, el kiuj vi volas konstrui la mezpunkton...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
eo: Elektu la alian el la du punktoj, el kiuj vi volas konstrui la mezpunkton...

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
eo: Konstruu la oran proporcian punkton de ĉi tiu punkto kaj alia punkto

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
eo: Elektu la unuan el la du punktoj, el kiuj vi volas konstrui la oran proporcian punkton...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
eo: Elektu la alian el la du punktoj, el kiuj vi volas konstrui la oran proporcian punkton...

en: Set &Coordinate...
eo: Agordi &Koordinaton...

en: Redefine
eo: Redifini

en: Set &Parameter...
eo: Agordi &Parametron...

en: Set Coordinate
eo: Agordu Koordinaton

en: Enter the new coordinate.
eo: Enigu la novan koordinaton.

en: Set Point Parameter
eo: Fikspunkta Parametro

en: Choose the new parameter:
eo: Elektu la novan parametron:

en: Change Parameter of Constrained Point
eo: Ŝanĝi Parametron de Limigita Punkto

en: Select the circle on which to transport a measure...
eo: Elektu la cirklon sur kiu transporti mezuron...

en: Select a point on the circle...
eo: Elektu punkton sur la cirklo...

en: Select the segment to transport on the circle...
eo: Elektu la segmenton por transporti sur la cirklo...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
eo: Elektu nombron/longon kiel x-koordinaton de la punkto...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
eo: Elektu nombron/longon kiel y-koordinaton de la punkto...

en: Select a point to project onto a line...
eo: Elektu punkton por projekcii sur linion...

en: Line where the projected point will lie...
eo: Linio kie kuŝos la projekciita punkto...

en: Number of sides
eo: Nombro de flankoj

en: Perimeter
eo: Perimetro

en: Boundary Polygonal
eo: Limo Poligonala

en: Open Boundary Polygonal
eo: Malferma Limo Poligonala

en: Center of Mass of the Vertices
eo: Centro de Maso de la Verticacoj

en: Winding Number
eo: Kurbiĝema Nombro

en: Inside Polygon
eo: Ene de Poligono

en: Open Polygonal Curve
eo: Malfermu Plurangulan Kurbon

en: Associated Polygon
eo: Rilata Plurangulo

en: Closed Polygonal Curve
eo: Fermita Plurlatera Kurbo

en: polygon
eo: plurlatero

en: Select this polygon
eo: Elektu ĉi tiun plurangulon

en: Select polygon %1
eo: Elektu plurlagono %1

en: Remove a Polygon
eo: Forigi Plurangulon

en: Add a Polygon
eo: Aldonu Plurangulon

en: Move a Polygon
eo: Movu Plurangulon

en: Attach to this polygon
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu plurangulo

en: Show a Polygon
eo: Montru Plurangulon

en: Hide a Polygon
eo: Kaŝi Plurangulon

en: closed polygonal curve
eo: fermita plurlatera kurbo

en: Select this closed polygonal curve
eo: Elektu ĉi tiun fermitan plurlateran kurbon

en: Select closed polygonal curve %1
eo: Elektu fermitan plurlateran kurbon %1

en: Remove a closed polygonal curve
eo: Forigu fermitan plurlateran kurbon

en: Add a closed polygonal curve
eo: Aldonu fermitan plurlateran kurbon

en: Move a closed polygonal curve
eo: Movu fermitan plurlateran kurbon

en: Attach to this closed polygonal curve
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu fermita plurlatera kurbo

en: Show a closed polygonal curve
eo: Montru fermitan plurlateran kurbon

en: Hide a closed polygonal curve
eo: Kaŝi fermitan plurlateran kurbon

en: polygonal curve
eo: plurlatera kurbo

en: Select this polygonal curve
eo: Elektu ĉi tiun plurlateran kurbon

en: Select polygonal curve %1
eo: Elektu plurlateran kurbon %1

en: Remove a polygonal curve
eo: Forigu plurlateran kurbon

en: Add a polygonal curve
eo: Aldonu plurlateran kurbon

en: Move a polygonal curve
eo: Movu plurlateran kurbon

en: Attach to this polygonal curve
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu plurlatera kurbo

en: Show a polygonal curve
eo: Montru plurlateran kurbon

en: Hide a polygonal curve
eo: Kaŝi plurlateran kurbon

en: triangle
eo: triangulo

en: Select this triangle
eo: Elektu ĉi tiun triangulon

en: Select triangle %1
eo: Elektu triangulon %1

en: Remove a Triangle
eo: Forigi Triangulon

en: Add a Triangle
eo: Aldonu Triangulon

en: Move a Triangle
eo: Movu Triangulon

en: Attach to this triangle
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu triangulo

en: Show a Triangle
eo: Montru Triangulon

en: Hide a Triangle
eo: Kaŝi Triangulon

en: quadrilateral
eo: kvarlatero

en: Select this quadrilateral
eo: Elektu ĉi tiun kvarlateron

en: Select quadrilateral %1
eo: Elektu kvarlateron %1

en: Remove a Quadrilateral
eo: Forigu Kvalateron

en: Add a Quadrilateral
eo: Aldonu kvarlateron

en: Move a Quadrilateral
eo: Movu Kvalateron

en: Attach to this quadrilateral
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu kvarlatero

en: Show a Quadrilateral
eo: Montru Kvalateron

en: Hide a Quadrilateral
eo: Kaŝi Kvalateron

en: Construct a triangle with this vertex
eo: Konstruu triangulon kun ĉi tiu vertico

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
eo: Elektu punkton por esti vertico de la nova triangulo...

en: Intersect this polygon with a line
eo: Intersekcu ĉi tiun plurangulon per linio

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
eo: Elektu la plurangulon de kiu vi volas la intersekciĝon kun linio...

en: Intersect this line with a polygon
eo: Intersekcu ĉi tiun linion kun plurlatero

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
eo: Elektu la linion de kiu vi volas la intersekciĝon kun plurangulo...

en: Intersect this polygonal curve with a line
eo: Intersekcu ĉi tiun plurlateran kurbon kun linio

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
eo: Elektu la plurlateran kurbon de kiu vi volas la intersekciĝon kun linio...

en: Intersect this line with a polygonal curve
eo: Intersekcu ĉi tiun linion kun plurlatera kurbo

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
eo: Elektu la linion de kiu vi volas la intersekciĝon kun plurlatera kurbo...

en: Intersect this polygon with another polygon
eo: Intersekcu ĉi tiun plurangulon kun alia plurlatero

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
eo: Elektu la plurangulon de kiu vi volas la intersekciĝon kun alia plurangulo...

en: Intersect with this polygon
eo: Intersekci kun ĉi tiu plurangulo

en: Select the second polygon for the intersection...
eo: Elektu la duan plurangulon por la intersekciĝo...

en: Construct the vertices of this polygon
eo: Konstruu la verticojn de ĉi tiu plurangulo

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
eo: Elektu la plurangulon, el kiu vi volas konstrui la verticojn...

en: Construct the sides of this polygon
eo: Konstruu la flankojn de ĉi tiu plurangulo

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
eo: Elektu la plurangulon, el kiu vi volas konstrui la flankojn...

en: Construct the convex hull of this polygon
eo: Konstruu la konveksan karenon de ĉi tiu plurangulo

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
eo: Elektu la plurangulon, el kiu vi volas konstrui la konveksan karenon...

en: Project this point onto the circle
eo: Projektu ĉi tiun punkton sur la cirklon

en: Select the point for the tangent to go through...
eo: Elektu la punkton por ke la tangento trairu...

en: Is this line parallel?
eo: Ĉu ĉi tiu linio estas paralela?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
eo: Elektu la unuan el la du eble paralelaj linioj...

en: Parallel to this line?
eo: Paralele al ĉi tiu linio?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
eo: Elektu la alian el la du eventuale paralelaj linioj...

en: These lines are parallel.
eo: Ĉi tiuj linioj estas paralelaj.

en: These lines are not parallel.
eo: Ĉi tiuj linioj ne estas paralelaj.

en: Is this line orthogonal?
eo: Ĉu ĉi tiu linio estas orta?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
eo: Elektu la unuan el la du eble ortaj linioj...

en: Orthogonal to this line?
eo: Orta al ĉi tiu linio?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
eo: Elektu la alian el la du eble ortaj linioj...

en: These lines are orthogonal.
eo: Ĉi tiuj linioj estas ortaj.

en: These lines are not orthogonal.
eo: Ĉi tiuj linioj ne estas ortaj.

en: Check collinearity of this point
eo: Kontrolu kolinearecon de ĉi tiu punkto

en: Select the first of the three possibly collinear points...
eo: Elektu la unuan el la tri eble kunliniaj punktoj...

en: and this second point
eo: kaj ĉi tiu dua punkto

en: Select the second of the three possibly collinear points...
eo: Elektu la duan el la tri eble koliniaj punktoj...

en: with this third point
eo: kun ĉi tiu tria punkto

en: Select the last of the three possibly collinear points...
eo: Elektu la lastan el la tri eble koliniaj punktoj...

en: These points are collinear.
eo: Ĉi tiuj punktoj estas samliniaj.

en: These points are not collinear.
eo: Ĉi tiuj punktoj ne estas samliniaj.

en: Check whether this point is on a curve
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu punkto estas sur kurbo

en: Select the point you want to test...
eo: Elektu la punkton, kiun vi volas testi...

en: Check whether the point is on this curve
eo: Kontrolu ĉu la punkto estas sur ĉi tiu kurbo

en: Select the curve that the point might be on...
eo: Elektu la kurbon, sur kiu la punkto povus esti...

en: This curve contains the point.
eo: Ĉi tiu kurbo enhavas la punkton.

en: This curve does not contain the point.
eo: Ĉi tiu kurbo ne enhavas la punkton.

en: Check whether this point is in a polygon
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu punkto estas en plurangulo

en: Check whether the point is in this polygon
eo: Kontrolu ĉu la punkto estas en ĉi tiu plurangulo

en: Select the polygon that the point might be in...
eo: Elektu la plurangulon, en kiu povus esti la punkto...

en: This polygon contains the point.
eo: Ĉi tiu plurangulo enhavas la punkton.

en: This polygon does not contain the point.
eo: Ĉi tiu plurangulo ne enhavas la punkton.

en: Check whether this polygon is convex
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu plurlatero estas konveksa

en: Select the polygon you want to test for convexity...
eo: Elektu la plurangulon, kiun vi volas testi pri konvekseco...

en: This polygon is convex.
eo: Ĉi tiu plurangulo estas konveksa.

en: This polygon is not convex.
eo: Ĉi tiu plurangulo ne estas konveksa.

en: Check if this point has the same distance
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu punkto havas la saman distancon

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
eo: Elektu la punkton kiu povus havi la saman distancon de du aliaj punktoj...

en: from this point
eo: de ĉi tiu punkto

en: Select the first of the two other points...
eo: Elektu la unuan el la du aliaj punktoj...

en: and from this second point
eo: kaj de ĉi tiu dua punkto

en: Select the other of the two other points...
eo: Elektu la alian el la du aliaj punktoj...

en: The two distances are the same.
eo: La du distancoj estas la samaj.

en: The two distances are not the same.
eo: La du distancoj ne estas la samaj.

en: Check whether this vector is equal to another vector
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu vektoro estas egala al alia vektoro

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
eo: Elektu la unuan el la du eble egalaj vektoroj...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu vektoro estas egala al la alia vektoro

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
eo: Elektu la alian el la du eble egalaj vektoroj...

en: The two vectors are the same.
eo: La du vektoroj estas samaj.

en: The two vectors are not the same.
eo: La du vektoroj ne estas samaj.

en: Check whether this object exists
eo: Kontrolu ĉu ĉi tiu objekto ekzistas

en: Select the object for the existence check...
eo: Elektu la objekton por la kontrolo de ekzisto...

en: The object exists.
eo: La objekto ekzistas.

en: The object does not exist.
eo: La objekto ne ekzistas.

en: Text
eo: Teksto

en: label
eo: etikedo

en: Select this label
eo: Elektu ĉi tiun etikedon

en: Select label %1
eo: Elektu etikedon %1

en: Remove a Label
eo: Forigi Etikedon

en: Add a Label
eo: Aldonu Etikedon

en: Move a Label
eo: Movu Etikedon

en: Attach to this label
eo: Alkroĉu al ĉi tiu etikedo

en: Show a Label
eo: Montru Etikedon

en: Hide a Label
eo: Kaŝi Etikedon

en: numeric label
eo: numera etikedo

en: Select this numeric label
eo: Elektu ĉi tiun numeran etikedon

en: Select numeric label %1
eo: Elektu numeran etikedon %1

en: Remove a Numeric Label
eo: Forigi Ciferecan Etikedon

en: Add a Numeric Label
eo: Aldonu Ciferecan Etikedon

en: Move a Numeric Label
eo: Movu Ciferecan Etikedon

en: Attach to this numeric label
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu nombra etikedo

en: Show a Numeric Label
eo: Montru Ciferecan Etikedon

en: Hide a Numeric Label
eo: Kaŝi Ciferan Etikedon

en: Numeric value
eo: Nombra valoro

en: boolean label
eo: bulea etikedo

en: Select this boolean label
eo: Elektu ĉi tiun bulean etikedon

en: Select boolean label %1
eo: Elektu bulean etikedon %1

en: Remove a Boolean Label
eo: Forigu Bulea Etikedon

en: Add a Boolean Label
eo: Aldonu Bulea Etikedo

en: Move a Boolean Label
eo: Movu Bulea Etikedo

en: Attach to this boolean label
eo: Alkroĉigu al ĉi tiu bulea etikedo

en: Show a Boolean Label
eo: Montru Bulean Etikedon

en: Hide a Boolean Label
eo: Kaŝi Bulea Etikedo

en: &Copy Text
eo: &Kopii tekston

en: &Toggle Frame
eo: &Baskuli Kadron

en: Set &Font...
eo: Agordi &Tiparon...

en: Toggle Label Frame
eo: Baskuligi Etikedkadron

en: Change Label Font
eo: Ŝanĝi Etikedotiparon

en: &Redefine...
eo: &Redifini...

en: Change &Value...
eo: Ŝanĝi &Valoron...

en: Enter the new value:
eo: Enigu la novan valoron:

en: Change Displayed Value
eo: Ŝanĝi Montrita Valoro

en: Translate this object
eo: Traduku ĉi tiun objekton

en: Select the object to translate...
eo: Elektu la objekton por traduki...

en: Translate by this vector
eo: Traduku per ĉi tiu vektoro

en: Select the vector to translate by...
eo: Elektu la vektoron por traduki per...

en: Reflect this object
eo: Spegulu ĉi tiun objekton

en: Select the object to reflect...
eo: Elektu la objekton por reflekti...

en: Reflect in this point
eo: Pripensu ĉi tiun punkton

en: Select the point to reflect in...
eo: Elektu la punkton por pripensi...

en: Reflect in this line
eo: Pripensu en ĉi tiu linio

en: Select the line to reflect in...
eo: Elektu la linion por reflekti en...

en: Rotate this object
eo: Rotaciu ĉi tiun objekton

en: Select the object to rotate...
eo: Elektu la objekton por turni...

en: Rotate around this point
eo: Turnu ĉirkaŭ ĉi tiu punkto

en: Select the center point of the rotation...
eo: Elektu la centran punkton de la rotacio...

en: Rotate by this angle
eo: Rotacii per ĉi tiu angulo

en: Select the angle of the rotation...
eo: Elektu la angulon de la rotacio...

en: Scale this object
eo: Skali ĉi tiun objekton

en: Select the object to scale...
eo: Elektu la objekton por skali...

en: Scale with this center
eo: Skalu kun ĉi tiu centro

en: Select the center point of the scaling...
eo: Elektu la centran punkton de la skalo...

en: Scale by this length
eo: Skali per ĉi tiu longo

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
eo: Elektu longon aŭ segmenton, kies longo estas la faktoro de la skalo...

en: Scale this length...
eo: Skali ĉi tiun longon...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
eo: Elektu la unuan el du longoj, kies rilatumo estas la faktoro de la skalo...

en: ...to this other length
eo: ... ĝis ĉi tiu alia longeco

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
eo: Elektu la duan el du longoj, kies rilatumo estas la faktoro de la skalo...

en: Select the object to scale
eo: Elektu la objekton por skali

en: Scale over this line
eo: Skali super ĉi tiu linio

en: Select the line to scale over
eo: Elektu la linion por skali super

en: Projectively rotate this object
eo: Projektive turnu ĉi tiun objekton

en: Select the object to rotate projectively
eo: Elektu la objekton por turni projektive

en: Projectively rotate with this half-line
eo: Projektive turniĝu kun ĉi tiu duonlinio

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
eo: Elektu la duonlinion de la projekcia rotacio, kiun vi volas apliki al la objekto

en: Projectively rotate by this angle
eo: Projektive turniĝu per ĉi tiu angulo

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
eo: Elektu la angulon de la projekcia rotacio, kiun vi volas apliki al la objekto

en: Harmonic Homology of this object
eo: Harmonia Homologio de ĉi tiu objekto

en: Select the object to transform...
eo: Elektu la objekton por transformi...

en: Harmonic Homology with this center
eo: Harmonia Homologio kun ĉi tiu centro

en: Select the center point of the harmonic homology...
eo: Elektu la centran punkton de la harmonia homologio...

en: Harmonic Homology with this axis
eo: Harmonia Homologio kun ĉi tiu akso

en: Select the axis of the harmonic homology...
eo: Elektu la akson de la harmonia homologio...

en: Generic affinity of this object
eo: Ĝenerala afineco de ĉi tiu objekto

en: Map this triangle
eo: Mapu ĉi tiun triangulon

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
eo: Elektu la triangulon, kiu devas esti transformita al donita triangulo...

en: onto this other triangle
eo: sur ĉi tiun alian triangulon

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
eo: Elektu la triangulon kiu estas la bildo laŭ la afineco de la unua triangulo...

en: First of 3 starting points
eo: Unue el 3 deirpunktoj

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
eo: Elektu la unuan el la tri deirpunktoj de la senmarka afineco...

en: Second of 3 starting points
eo: Dua el 3 deirpunktoj

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
eo: Elektu la duan el la tri deirpunktoj de la ĝenerala afineco...

en: Third of 3 starting points
eo: Triono el 3 deirpunktoj

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
eo: Elektu la trian el la tri deirpunktoj de la senmarka afineco...

en: Transformed position of first point
eo: Transformita pozicio de unua punkto

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
eo: Elektu la unuan el la tri finpunktoj de la senmarka afineco...

en: Transformed position of second point
eo: Transformita pozicio de dua punkto

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
eo: Elektu la duan el la tri finpunktoj de la senmarka afineco...

en: Transformed position of third point
eo: Transformita pozicio de tria punkto

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
eo: Elektu la trian el la tri finpunktoj de la senmarka afineco...

en: Generic projective transformation of this object
eo: Ĝenerala projekcia transformo de ĉi tiu objekto

en: Map this quadrilateral
eo: Mapu ĉi tiun kvarlateron

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
eo: Elektu la kvarlateron kiu devas esti transformita al donita kvarlatero...

en: onto this other quadrilateral
eo: sur ĉi tiu alia kvarlatero

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
eo: Elektu la kvarlateron kiu estas la bildo per la projekcia transformo de la unua kvarlatero...

en: First of 4 starting points
eo: Unue el 4 deirpunktoj

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
eo: Elektu la unuan el la kvar deirpunktoj de la ĝenerala projektiveco...

en: Second of 4 starting points
eo: Dua el 4 deirpunktoj

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
eo: Elektu la duan el la kvar deirpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Third of 4 starting points
eo: Triono el 4 deirpunktoj

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
eo: Elektu la trian el la kvar deirpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Fourth of 4 starting points
eo: Kvara el 4 deirpunktoj

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
eo: Elektu la kvaran el la kvar deirpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
eo: Elektu la unuan el la kvar finpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
eo: Elektu la duan el la kvar finpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
eo: Elektu la trian el la kvar finpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Transformed position of fourth point
eo: Transformita pozicio de kvara punkto

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
eo: Elektu la kvaran el la kvar finpunktoj de la senmarka projektiveco...

en: Cast the shadow of this object
eo: Ĵetu la ombron de ĉi tiu objekto

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
eo: Elektu la objekton, de kiu vi volas konstrui la ombron...

en: Cast a shadow from this light source
eo: Elĵetu ombron de ĉi tiu lumfonto

en: Select the light source from which the shadow should originate...
eo: Elektu la lumfonton de kiu la ombro devus origini...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
eo: Ĵetu ombron sur la horizonton reprezentitan de ĉi tiu linio

en: Select the horizon for the shadow...
eo: Elektu la horizonton por la ombro...

en: Transform this object
eo: Transformu ĉi tiun objekton

en: Transform using this transformation
eo: Transformu uzante ĉi tiun transformon

en: Apply a similitude to this object
eo: Apliki similecon al ĉi tiu objekto

en: Apply a similitude with this center
eo: Apliku similecon kun ĉi tiu centro

en: Select the center for the similitude...
eo: Elektu la centron por la simileco...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
eo: Apliki similecon mapante ĉi tiun punkton al alia punkto

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
eo: Elektu la punkton, kiun la simileco devus mapi sur alia punkto...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
eo: Apliki similecon mapante punkton al ĉi tiu punkto

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
eo: Elektu la punkton sur kiu la simileco devus mapi la unuan punkton...

en: Construct a vector from this point
eo: Konstruu vektoron de ĉi tiu punkto

en: Select the start point of the new vector...
eo: Elektu la komencan punkton de la nova vektoro...

en: Construct a vector to this point
eo: Konstruu vektoron ĝis ĉi tiu punkto

en: Select the end point of the new vector...
eo: Elektu la finpunkton de la nova vektoro...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
eo: Konstruu la vektoran sumon de ĉi tiu vektoro kaj alia.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
eo: Elektu la unuan el la du vektoroj, el kiuj vi volas konstrui la sumon...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
eo: Konstruu la vektoran sumon de ĉi tiu vektoro kaj la alia.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
eo: Elektu la alian el la du vektoroj de kiuj vi volas konstrui la sumon...

en: Construct the vector sum starting at this point.
eo: Konstruu la vektoran sumon ekde ĉi tiu punkto.

en: Select the point to construct the sum vector in...
eo: Elektu la punkton por konstrui la suman vektoron en...

[ctx: @title:window]
en: New Script
eo: Nova Skripto

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
eo: Elektu la argumentobjektojn (se ekzistas)
    en la Kig-fenestro kaj premu "Sekva".

en: Enter Code
eo: Enigu kodon

en: Now fill in the code:
eo: Nun plenigu la kodon:

en: Now fill in the Python code:
eo: Nun plenigu la Python-kodon:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
eo: La Python-interpretisto kaptis eraron dum la rulo de via skripto. Bonvolu ripari la skripton kaj alklaku la butonon Fini denove.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
eo: La Python-Interpretisto generis la jenan eraran eligon:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
eo: Ŝajnas esti eraro en via skripto. La Python-interpretisto raportis neniujn erarojn, sed la skripto ne generas validan objekton. Bonvolu ripari la skripton, kaj alklaku la butonon Fini denove.

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
eo: Redakti Skripton

en: Edit Python Script
eo: Redaktu Python-Skripton

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
eo: La Python-interpretisto kaptis eraron dum la rulo de via skripto. Bonvolu ripari la skripton.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
eo: Ŝajnas esti eraro en via skripto. La Python-interpretisto raportis neniujn erarojn, sed la skripto ne generas validan objekton. Bonvolu ripari la skripton.
