kig - en to et translation catalogue (1243 entries)

en: Circle by Center && Line
et: Ringjoon keskpunkti ja sirge järgi

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
et: Keskpunkti ja antud sirge puutujaga määratud ringjoon

en: Construct a circle tangent to this line
et: Ringjoone loomine selle sirge puutujana

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
et: Vali joon, mille puutujaks on uus ringjoon...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
et: Ringjoon punkti ja lõigu järgi (diameeter)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
et: Ringjoon, mille määrab keskpunkt ja lõigu pikkus ehk diameeter

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
et: Ringjoone loomine selle lõigu pikkusega võrdse diameetriga

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
et: Vali lõik, mille pikkus määrab uue ringjoone diameetri...

en: Equilateral Triangle
et: Võrdkülgne kolmnurk

en: Equilateral triangle with given two vertices
et: Võrdkülgne kolmnurk kahe antud tipu järgi

en: Evolute
et: Evoluut

en: Evolute of a curve
et: Kõverjoone evoluut

en: Evolute of this curve
et: Selle kõverjoone evoluut

en: Osculating Circle
et: Ringjoone puutuja

en: Osculating circle of a curve at a point
et: Ringjoone puutuja kõveraga selles punktis

en: Osculating circle of this curve
et: Ringjoone puutuja selle kõveraga

en: Osculating circle at this point
et: Ringjoone puutuja selles punktis

en: Select the point...
et: Vali see punkt...

en: Square
et: Ruut

en: Square with two given adjacent vertices
et: Ruut kahe määratud lähiskülje järgi

en: Vector Difference
et: Vektorite vahe

en: Construct the vector difference of two vectors.
et: Kahe vektori vahe loomine.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
et: Selle ja teise vektori vahe loomine.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
et: Mingi muu ja selle vektori vahe loomine.

en: Construct the vector difference starting at this point.
et: Vektori vahe loomine alates sellest punktist.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
et: Vali esimene vektoritest, mille vahet luua...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
et: Vali teine vektoritest, mille vahet luua...

en: Select the point to construct the difference vector in...
et: Vali punkt, millest vektorite vahet luua...

en: Export to &Asymptote...
et: Ekspordi &Asymptotena...

en: Asymptote Documents (*.asy)
et: Asymptote dokumendid (*.asy)

en: Export as Asymptote script
et: Eksport Asymptote skriptina

en: Asymptote Options
et: Asymptote valikud

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
et: Faili "%1" avamine nurjus. Palun kontrolli, kas sul on selleks õigusi.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
et: Valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
et: Lisaraami näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
et: Telgede näitamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
et: Alusvõrgustiku näitamine

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
et: See on XFig-fail, mitte Cabri kujund.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
et: See Cabri versioon (%1) ei ole veel toetatud.
    Palun võta ühendust Kigi autoritega ja õhuta neid toetama seda Cabri versiooni.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
et: See Cabri-fail sisaldab "%1" objekti, mida Kig veel ei toeta.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
et: Tekkis viga failis %2 real %1.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
et: Dr. Geo fail "%1" on makrofail ega sisalda seepärast kujundeid.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
et: Dr. Geo failis "%1" ei ole kujundeid.

en: Dr. Geo Filter
et: Dr. Geo filter

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
et: Käesolev Dr. Geo fail sisaldab üle ühe kujundi.
    Palun vali, milline neist importida:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
et: See Dr. Geo fail sisaldab "%1 %2" objekti, mida Kig veel ei toeta.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
et: See Dr. Geo fail sisaldab lõikumise tüüpi, mida Kig veel ei toeta.

en: &Export to image
et: &Ekspordi pildina

en: &Image...
et: P&ilt...

en: Export as Image
et: Pildina salvestamine

en: Image Options
et: Pildi valikud

en: Sorry, this file format is not supported.
et: Vabandust, selline failivorming ei ole toetatud.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
et: Vabandust, midagi läks salvestamisel pildina "%1" valesti

en: &Export To
et: &Ekspordi...

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
et: Faili "%1" avamine nurjus. See tähendab tõenäoliselt, et faili ei ole olemas või ei ole sul õigust seda avada.

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
et: Selle faili parsimisel tekkis viga. Faili ei saa avada.

en: Parse Error
et: Parsimisviga

en: Not Supported
et: Ei ole toetatud

en: Kig cannot open this file.
et: Kig ei suuda seda faili avada.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
et: Lahutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
et: Säilitata&kse proportsioon

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
et: Kõrgus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
et: Laius:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
et: See KSegi dokument kasutab skaleerimisteisendust, mida Kig ei suuda veel importida.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
et: See KSegi fail sisaldab täidetud ringjoont, mida Kig veel ei toeta.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
et: See KSegi fail sisaldab kaaresektorit, mida Kig veel ei toeta.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
et: See KSegi fail sisaldab kaaresegmenti, mida Kig veel ei toeta.

en: Export to &Latex...
et: Salvesta &LaTeXina...

en: &Latex...
et: &LaTeX...

en: Latex Documents (*.tex)
et: LaTeXi dokumendid (*.tex)

en: Export as Latex
et: LaTeXina salvestamine

en: Latex Options
et: LaTeXi valikud

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
et: Väljundvorming

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
et: Dokumendi valikud

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
et: Ainult pilt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
et: Autonoomne dokument

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
et: See fail on loodud Kigi versiooni "%1" abil, mida praegune versioon ei suuda avada.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
et: See fail on loodud Kigi versiooniga "%1".
    Praegu on Kigist vanemate vormingute (enne versiooni 0.4) toetus eemaldatud.
    Sa võid proovida avada seda faili Kigi vanema versiooniga (0.4 kuni 0.6)
    ja seejärel salvestada, mis ekspordib selle uude vormingusse.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
et: See Kigi fail kasutab koordinaatide süsteemi, mida Kigi praegune versioon ei toeta.
    Selle asemel kasutatakse standardset koordinaatide süsteemi.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
et: See Kigi fail kasutab objekti tüübiga "%1", mida Kigi praegune versioon ei toeta. Võib-olla on Kig paigaldatud ilma sellise objekti toetuseta või on kasutusel hoopis mõni Kigi vanem versioon.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
et: See Kigi fail kasutab objekti tüübiga "%1", mis on iganenud. Võiksid salvestada selle konstruktsiooni mõne teise nimega ja kontrollida, kas see ikka töötab korralikult.

en: &Export to SVG...
et: Salv&esta SVG-na...

en: Export as SVG
et: SVG-na salvestamine

en: SVG Options
et: SVG valikud

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
et: Vabandust, midagi läks salvestamisel SVG pildina "%1" valesti

en: Export to &XFig file
et: Ekspordi &XFig failina

en: &XFig File...
et: &XFig fail...

en: XFig Documents (*.fig)
et: XFig dokumendid (*.fig)

en: Export as XFig File
et: Ekspordi &XFig failina

en: KDE Interactive Geometry
et: KDE interaktiivne geomeetria

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
et: (C) 2002-2005: Kigi arendajad

en: Current maintainer.
et: Praegune hooldaja.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
et: Originaali autor, endine hooldaja, kujundus ja hulk koodi.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
et: Hulganisti keerukat matemaatikatööd Kigi kallal, sealhulgas (aga mitte ainult) koonuselõigete, kuubikute ja teisenduste juures.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
et: Endine hooldaja, Dr. Geo importfilter, punkti- ja joonestiilid, itaalia keele tõlge ning veel mitmesugused asjad.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
et: Aitas rakendada lookuse objekti, mis tähendas päris korralikku arvutamist ja selle kõige raskema osa tegigi Franco.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
et: Vastutab lookuse algebralise võrrandi arvutamise eest.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
et: Lõi Bézier' kõverad ja nendega seotud ikoonid.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
et: Aitas luua 'asymptote' ekspordifiltri.

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
et: Tõlkija prantsuse keelde, kes andis ka omajagu tänuväärset tagasisidet, näiteks veateateid ja uute võimaluste soove.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
et: KGeo autor. See rakendus pakkus inspiratsiooni, mõnevõrra koodi ja suure osa välisest küljest.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
et: Domi vend, kelle ta pani kirjutama kolme punktiga määratud ringi keskpunkti arvutamise algoritmi.

en: Contributed a patch for some bugs.
et: Saatis mõningate vigade parandused.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
et: Andis mõningast tagasisidet Kigi kohta, mõned võimaluste soovid, natuke koodipuhastusi ja stiiliparandusi ning temaga sai ka IRC-s juttu ajada :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
et: Vastutab imeilusa SVG ikooni eest.

en: Responsible for the new object action icons.
et: Vastutab uute objektitoimingute ikoonide eest.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
et: Vajalikku Kigi teeki ei leitud, palun kontrolli paigaldust.

[ctx: @title:window]
en: Open File
et: Faili avamine

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
et[0]: Eemalda %1 objekt
et[1]: Eemalda %1 objekti

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
et[0]: Lisa %1 objekt
et[1]: Lisa %1 objekti

en: &Set Coordinate System
et: &Määra koordinaatide süsteem

en: Show grid
et: Alusvõrgustiku näitamine

en: Show axes
et: Telgede näitamine

en: Invert Selection
et: Muuda valik vastupidiseks

en: &Delete Objects
et: &Kustuta objektid

en: Delete the selected objects
et: Kustutab valitud objektid

en: Cancel Construction
et: Katkesta loomine

en: Cancel the construction of the object being constructed
et: Katkestab parajasti tekitatava objekti loomise

en: Repeat Construction
et: Korda loomist

en: Repeat the last construction (with new data)
et: Korda viimast loomist (uute andmetega)

en: U&nhide All
et: &Näita kõiki

en: Show all hidden objects
et: Näita kõiki peidetud objekte

en: &New Macro...
et: &Uus makro...

en: Define a new macro
et: Uue makro määramine

en: Manage &Types...
et: Halda &tüüpe...

en: Manage macro types.
et: Makrotüüpide haldamine.

en: &Browse History...
et: &Sirvi ajalugu...

en: Browse the history of the current construction.
et: Aktiivse konstruktsiooni ajaloo sirvimine.

en: Zoom in on the document
et: Suurenda dokumenti

en: Zoom out of the document
et: Vähenda dokumenti

en: Recenter the screen on the document
et: Tsentreeri dokument

en: View this document full-screen.
et: Dokumendi vaatamine täisekraanrežiimis.

en: &Select Shown Area
et: Vali &nähtav ala

en: Select the area that you want to be shown in the window.
et: Ala valimine, mida aknas näidata.

en: S&elect Zoom Area
et: Vali &suurendusala

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
et: Määra koordinaatide tä&psus...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
et: Dokumendi koordinaatide täpsuse määramine murdarvuna.

en: Show &Grid
et: Alusvõr&gustiku näitamine

en: Show or hide the grid.
et: Näitab või peidab alusvõrgustiku.

en: Show &Axes
et: Telgede näit&amine

en: Show or hide the axes.
et: Näitab või peidab teljed.

en: Wear Infrared Glasses
et: Infrapunaprillid

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
et: Peidetud objektide nägemise lubamine/keelamine.

en: Repeat Construction (%1)
et: Korda loomist (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
et: Korda %1 (uute andmetega)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
et: Avada soovitud faili "%1" ei ole olemas. Palun kontrolli, kas andsid asukoha õigesti.

en: File Not Found
et: Faili ei leitud

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
et: Proovisid avada dokumenti tüübiga "%1". Paraku ei toeta Kig seda vormingut. Kui arvad, et sellisel toetusel on kindlasti mõtet, võid avada vastava soovi <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE veateadete süsteemis</a>.

en: Format Not Supported
et: Vorming ei ole toetatud

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
et: Kig ei toeta salvestamist mingisse muusse vormingusse peale iseenda oma. Kas salvestada Kigi vormingusse?

en: Save Kig Format
et: Salvesta Kigi vormingus

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
et: Kigi dokumendid (*.kig);;Tihendatud Kigi dokumendid (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
et: Fail "%1" on juba olemas. Kas kirjutada see üle?

en: Overwrite File?
et: Kas kirjutada fail üle?

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
et[0]: Peida %1 objekt
et[1]: Peida %1 objekti

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
et[0]: Näita %1 objekti
et[1]: Näita %1 objekti

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Recenter View
et: Tsentreeri vaade

en: Select the rectangle that should be shown.
et: Ristküliku valimine, mida näidata.

en: Change Shown Part of Screen
et: Ekraani nähtava osa muutmine

en: Select Zoom Area
et: Suurendusala valik

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
et: Vali suurendusala ülemise vasaku ja alumise parema<br />nurga koordinaate sisestades.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
et: &Fail

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
et: &Redigeerimine

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
et: &Vaade

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
et: &Objektid

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
et: &Punktid

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
et: S&irged

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
et: &Ringid ja kaared

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
et: &Hulknurgad

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
et: &Vektorid ja lõigud

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
et: Koo&nuselõiked ja kuubikud

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
et: Rohkem koonuselõikeid

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
et: Kuu&bikud

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
et: &Bézier' kõverad

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
et: Nurg&ad

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
et: &Teisendused

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
et: &Diferentsiaalgeomeetria

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
et: T&estid

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
et: &Muu

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
et: &Tüübid

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
et: &Tööriistad

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
et: Peamine tööriistariba

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
et: Punktid

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
et: Sirged

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
et: Vektorid ja lõigud

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
et: Ringid ja kaared

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
et: Koonuselõiked

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
et: Bézier' kõverad

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
et: Nurgad

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
et: Teisendused

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
et: Testid

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
et: Muud objektid

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
et: Vaade

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
et: &Seadistused

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
et: Graafilist kasutajaliidest ei näidata. Määratud fail teisendatakse Kigi vormingusse. Väljund edastatakse standardväljundisse, kui ei ole määratud --outfile.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
et: Fail, millesse salvestatakse loodud Kigi vormingus väljund. '-' tähendab standardväljundit. See on ka vaikeväärtus.

en: Document to open
et: Avatav dokument

en: Point by Numeric Labels
et: Punkt koordinaatide järgi

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
et: Punkt, mille koordinaadid on antud kahe arvupealdisega

en: Segment
et: Lõik

en: A segment constructed from its start and end point
et: Algus- ja lõpp-punktiga määratud lõik

en: Segment Axis
et: Lõigu telg

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
et: Ristsirge läbi antud lõigu keskpunkti.

en: Line by Two Points
et: Sirge kahe punkti järgi

en: A line constructed through two points
et: Kahe punktiga määratud sirge

en: Half-Line
et: Poolsirge

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
et: Alguspunkti ja veel mingi punktiga määratud poolsirge.

en: Perpendicular
et: Ristsirge

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
et: Sirge, mis on määratud punktiga ja on risti mõne muu joone või lõiguga.

en: Parallel
et: Paralleel

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
et: Sirge, mis on määratud punktiga ja on paralleelne mõne muu joone või lõiguga.

en: Circle by Center && Point
et: Ringjoon keskpunkti ja punkti järgi

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
et: Keskpunkti ja mõne ringjoone punktiga määratud ringjoon

en: Circle by Three Points
et: Ringjoon kolme punkti järgi

en: A circle constructed through three points
et: Kolme punktiga määratud ringjoon

en: Circle by Point && Radius
et: Ringjoon punkti ja raadiuse järgi

en: A circle defined by its center and the length of the radius
et: Ringjoon, mille määrab keskpunkt ja raadiuse pikkus

en: Construct Bisector of This Angle
et: Käesoleva nurga poolitaja loomine

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
et: Vali nurk, millele nurgapoolitaja luua...

en: Angle Bisector
et: Nurgapoolitaja

en: The bisector of an angle
et: Nurgapoolitaja

en: Conic by Five Points
et: Koonuselõige viie punkti järgi

en: A conic constructed through five points
et: Viie punktiga määratud koonuselõige

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
et: Hüperbool asümptootide ja punkti järgi

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
et: Hüperbool, mis on määratud läbi punkti tõmmatud asümptootidega

en: Ellipse by Focuses && Point
et: Ellips fookuste ja punkti järgi

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
et: Fookuste ja ellipsil asuva punktiga määratud ellips

en: Hyperbola by Focuses && Point
et: Hüperbool fookuste ja punkti järgi

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
et: Fookuste ja hüperboolil asuva punktiga määratud hüperbool

en: Conic by Directrix, Focus && Point
et: Koonuselõige juhtsirge, fookuse ja punkti järgi

en: A conic with given directrix and focus, through a point
et: Läbi punkti tõmmatud juhtsirge ja fookusega määratud koonuselõige

en: Vertical Parabola by Three Points
et: Vertikaalne parabool kolme punkti järgi

en: A vertical parabola constructed through three points
et: Kolme punktiga määratud vertikaalne parabool

en: Cubic Curve by Nine Points
et: Kuubik üheksa punkti järgi

en: A cubic curve constructed through nine points
et: Üheksa punktiga määratud kuubik

en: Polar Point of a Line
et: Sirge poolus

en: The polar point of a line with respect to a conic.
et: Koonuselõike sirge poolus.

en: Polar Line of a Point
et: Punkti polaar

en: The polar line of a point with respect to a conic.
et: Koonuselõike punkti polaar.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
et: Kuubik sõlmpunktiga kuue punkti järgi

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
et: Kuue punktiga määratud sõlmpunktile tuginev kuubik

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
et: Kuubik tagasipöördepunktiga nelja punkti järgi

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
et: Nelja punktiga määratud horisontaalse tagasipöördepunktiga kuubik

en: Cubic Function by Four Points
et: Kolmanda astme funktsioon nelja punkti järgi

en: A cubic function through four points
et: Kolmanda astme funktsioon läbi nelja punkti

en: Directrix of a Conic
et: Koonuselõike juhtsirge

en: The directrix line of a conic.
et: Koonuselõike juhtsirge.

en: Angle by Three Points
et: Nurk kolme punkti järgi

en: An angle defined by three points
et: Kolme punktiga määratud nurk

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
et: Võrdhaarne hüperbool nelja punkti järgi

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
et: Nelja punktiga määratud võrdhaarne hüperbool

en: Construct the midpoint of this segment
et: Selle lõigu keskpunkti loomine

en: Mid Point
et: Keskpunkt

en: The midpoint of a segment or two other points
et: Lõigu keskpunkt või kaks muud punkti

en: Construct the golden ratio point of this segment
et: Selle lõigu kuldlõikepunkti loomine

en: Golden Ratio Point
et: Kuldlõikepunkt

en: The golden ratio point of a segment or two other points
et: Lõigu kuldlõikepunkt või kaks muud punkti

en: Vector
et: Vektor

en: Construct a vector from two given points.
et: Kahe määratud punkti järgi vektori loomine.

en: Vector Sum
et: Vektorite summa

en: Construct the vector sum of two vectors.
et: Kahe vektori liitmine.

en: Line by Vector
et: Sirge vektori järgi

en: Construct the line by a given vector though a given point.
et: Läbi määratud punkti kulgeva vektori järgi sirge loomine.

en: Half-Line by Vector
et: Poolsirge vektori järgi

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
et: Poolsirge loomine määratud vektori järgi alates sellest punktist

en: Arc by Three Points
et: Kaar kolme punkti järgi

en: Construct an arc through three points.
et: Kolme punkti järgi kaare loomine

en: Conic Arc by Center and Three Points
et: Koonuse kaar keskpunkti ja kolme punkti järgi

en: Construct a conic arc with given center through three points.
et: Määratud keskpunkti ja kolme punkti järgi koonuse kaare loomine

en: Conic Arc by Five Points
et: Koonuse kaar viie punkti järgi

en: Construct a conic arc through five points.
et: Viie punkti järgi koonuse kaare loomine

en: Arc by Center, Angle && Point
et: Kaar keskpunkti, nurga ja punkti järgi

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
et: Kaare loomine keskpunkti ja antud nurga järgi alates antud punktist

en: Parabola by Directrix && Focus
et: Parabool juhtsirge ja fookuse järgi

en: A parabola defined by its directrix and focus
et: Juhtsirge ja fookusega määratud parabool

en: Translate
et: Projektsioon

en: The translation of an object by a vector
et: Objekti projektsioon vektori abil

en: Reflect in Point
et: Peegeldus punkti suhtes

en: An object reflected in a point
et: Objekti peegeldamine punkti suhtes

en: Reflect in Line
et: Peegeldus sirge suhtes

en: An object reflected in a line
et: Objekti peegeldus sirge suhtes

en: Rotate
et: Pööramine

en: An object rotated by an angle around a point
et: Objekti pööramine nurga võrra ümber punkti

en: Scale
et: Skaleerimine punkti suhtes

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
et: Objekti skaleerimine punkti suhtes lõigu pikkusega määratud suhtarvu alusel

en: Scale over Line
et: Skaleerimine sirge suhtes

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
et: Objekti skaleerimine sirge suhtes lõigu pikkusega määratud suhtarvu alusel

en: Scale (ratio given by two segments)
et: Skaleerimine (kahe lõigu suhte alusel)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
et: Objekti skaleerimine punkti suhtes kahe lõigu pikkusega määratud suhtarvu alusel

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
et: Skaleerimine sirge suhtes (kahe lõigu suhte alusel)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
et: Objekti skaleerimine sirge suhtes kahe lõigu pikkusega määratud suhtarvu alusel

en: Apply Similitude
et: Rakenda homoteetsus

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
et: Rakenda objektile homoteetsus (skaleerimine ja pööramine keskpunkti ümber)

en: Harmonic Homology
et: Harmooniline homoloogia

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
et: Harmooniline homoloogia määratud keskpunkti ja määratud teljega (see on projektiivne teisendus)

en: Draw Projective Shadow
et: Projektsiooni varju joonistamine

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
et: Objekti vari vastavalt valgusallikale ja projektsioonitasandile, mida määrab sirge

en: Asymptotes of a Hyperbola
et: Hüperbooli asümptoodid

en: The two asymptotes of a hyperbola.
et: Hüperbooli kaks asümptooti.

en: Triangle by Its Vertices
et: Kolmnurk tippude järgi

en: Construct a triangle given its three vertices.
et: Kolmnurga loomine kolme antud tipu järgi

en: Convex Hull
et: Kumer kate

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
et: Hulknurk, mis vastab teise hulknurga kumerale kattele

en: Bézier Quadratic by its Control Points
et: Bézier' nelikülik kontrollpunktide järgi

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
et: Bézier' neliküliku loomine kolme antud kontrollpunkti järgi.

en: Bézier Cubic by its Control Points
et: Bézier' kuubik kontrollpunktide järgi

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
et: Bézier' kuubiku loomine nelja antud kontrollpunkti järgi.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
et: Ratsionaalne Bézier' nelikülik kontrollpunktide järgi

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
et: Ratsionaalse Bézier' neliküliku loomine kolme antud kontrollpunkti järgi.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
et: Ratsionaalne Bézier' kuubik kontrollpunktide järgi

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
et: Ratsionaalse Bézier' kuubiku loomine nelja antud kontrollpunkti järgi.

en: Parallel Test
et: Paralleelsuse test

en: Test whether two given lines are parallel
et: Test, kas kaks sirget on paralleelid

en: Orthogonal Test
et: Ristumise test

en: Test whether two given lines are orthogonal
et: Test, kas kaks sirget ristuvad

en: Collinear Test
et: Kollineaarsuse test

en: Test whether three given points are collinear
et: Test, kas kolm punkti asuvad samal sirgel

en: Contains Test
et: Sisaldumise test

en: Test whether a given curve contains a given point
et: Test, kas kõver sisaldab punkti

en: In Polygon Test
et: Hulknurgas sisaldumise test

en: Test whether a given polygon contains a given point
et: Test, kas hulknurk sisaldab punkti

en: Convex Polygon Test
et: Hulknurga kumeruse test

en: Test whether a given polygon is convex
et: Test, kas hulknurk on kumer

en: Existence Test
et: Teostatavuse test

en: Test whether a given object is constructible
et: Test, kas antud objekti saab konstrueerida

en: Distance Test
et: Vahemaa test

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
et: Test, kas antud punkti vahemaa määratud punktini on võrdne vahemaaga teise määratud punktini

en: Vector Equality Test
et: Vektorite võrdsuse test

en: Test whether two vectors are equal
et: Test, kas kaks vektorit on võrdsed

en: Point Projection
et: Punkti projektsioon

en: Project a point on a line
et: Projitseeri punkt sirgele

en: Python Script
et: Pythoni skript

en: Construct a new Python script.
et: Uue Pythoni skripti loomine.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
et: Sisesta koordinaadid kujul "x;y",
    kus x on X-telje koordinaat ja y Y-telje koordinaat.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
et: Sisesta koordinaadid kujul <b>"x;y"</b>,<br />kus x on X-telje koordinaat ja y Y-telje koordinaat.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
et: Sisesta koordinaadid kujul "r; θ°",
    kus r ja θ on polaarkoordinaadid.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
et: Sisesta koordinaadid kujul <b>"r; θ°"</b>,<br />kus r ja θ on polaarkoordinaadid.

en: &Euclidean
et: &Eukleidese

en: &Polar
et: &Polaarne

en: Set Euclidean Coordinate System
et: Eukleidese koordinaatide süsteemi rakendamine

en: Set Polar Coordinate System
et: Polaarsete koordinaatide süsteemi rakendamine

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
et: °

[ctx: Translators: Radians]
en: Rad
et: rad

[ctx: Translators: Gradians]
en: Grad
et: grad

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
et: Tavaline punkt, s.t. punkt, mis on kas iseseisev või seotud sirge, ringjoone või lõiguga.

en: Point
et: Punkt

en: Construct a text label.
et: Tekstipealdise loomine.

en: Text Label
et: Tekstipealdis

en: Construct a Point by its Coordinates
et: Punkti loomine koordinaatide järgide

en: Point by Coordinates
et: Punkt koordinaatide järgi

en: Fixed Point
et: Kinnispunkt

en: Enter the coordinates for the new point.
et: Sisesta uue punkti koordinaadid.

en: Construct a Numeric Value
et: Arvväärtuse loomine

en: Numeric Value
et: Arvväärtus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
et: Vaikimisi koordinaatide täps&use kasutamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
et: Koordinaatide täp&sus:

en: Insert the new size of this angle:
et: Käesoleva nurga uus suurus:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
et: Siin saab muuta antud nurga suurust.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
et: Vali nimekirjast trigonomeetriline ühik, mida soovid nurga suuruse muutmisel kasutada.
    Senise asemel mõne muu ühiku valimisel teisendatakse vasakul asuval muutmisväljal olev väärtus uue ühiku väärtusele.

en: Could not open macro file '%1'
et: Makrofaili '%1' avamine nurjus

en: Kig cannot open the macro file "%1".
et: Kig ei suuda avada makrofaili "%1".

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
et: See fail on loodud Kigi väga vana versiooniga (enne 0.4). Praegu on Kigist selle vormingu toetus eemaldatud. Sa võid proovida importida seda makrot Kigi vanema versiooniga (0.4 kuni 0.6) ja seejärel eksportida see uude vormingusse.

en: Unnamed Macro #%1
et: Nimetu makro #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
et: See Kigi fail kasutab objekti tüübiga "%1", mida Kigi praegune versioon ei toeta. Võib-olla on Kig paigaldatud ilma sellise objekti toetuseta või on kasutusel hoopis mõni Kigi vanem versioon.

en: Radical Lines for Conics
et: Koonuselõigete radikaalsirge

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
et: Kahe koonuselõike lõikimise alusel loodud sirged. See on määratletud ka mittelõikuvate koonuselõigete jaoks.

en: Moving Point
et: Liikuv punkt

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
et: Vali liikuv punkt, mida lookust luues liigutatakse...

en: Following Point
et: Järgiv punkt

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
et: Vali järgiv punkt, läbi mille lookus luuakse...

en: Locus
et: Lookus

en: A locus
et: Lookus

en: Dependent Point
et: Sõltuv punkt

en: Polygon by Its Vertices
et: Hulknurk tippude järgi

en: Construct a polygon by giving its vertices
et: Hulknurga loomine antud tippudega

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
et: ...selle tipuga (loomise katkestamiseks klõpsa esimesel tipul)

en: Construct a polygon with this vertex
et: Hulknurga loomine selle tipuga

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
et: Vali punkt, millest saab uue hulknurga tipp...

en: Open Polygon (Polygonal Line)
et: Avatud hulknurk (murdjoon)

en: Construct an open polygon
et: Avatud hulknurga loomine

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
et: ...selle tipuga (loomise katkestamiseks klõpsa uuesti viimasel tipul)

en: Construct a polygonal line with this vertex
et: Murdjoone loomine selle tipuga

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
et: Vali punkt, millest saab uue murdjoone tipp...

en: Polygon
et: Hulknurk

en: Construct the vertices of this polygon...
et: Selle hulknurga tippude loomine...

en: Vertices of a Polygon
et: Hulknurga tipud

en: The vertices of a polygon.
et: Hulknurga tipud.

en: Construct the sides of this polygon...
et: Selle hulknurga külgede loomine...

en: Sides of a Polygon
et: Hulknurga küljed

en: The sides of a polygon.
et: Hulknurga küljed.

en: Regular Polygon with Given Center
et: Korrapärane hulknurk antud keskpunktiga

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
et: Korrapärase hulknurga loomine antud keskpunkti ja tipuga

en: Construct a regular polygon with this center
et: Korrapärase hulknurga loomine selle keskpunktiga

en: Construct a regular polygon with this vertex
et: Korrapärase hulknurga loomine selle tipuga

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
et: Külgede arvu kohandamine (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
et: Külgede arvu kohandamine (%1)

en: Select the center of the new polygon...
et: Vali uue hulknurga keskpunkt...

en: Select a vertex for the new polygon...
et: Vali uue hulknurga tipp...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
et: Kursori liigutamine soovitud arvu külgede saamiseks...

en: Bézier Curve by its Control Points
et: Bézier' kõver kontrollpunktide järgi

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
et: Bézier' kõvera loomine antud kontrollpunktide järgi

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
et: ...selle kontrollpunktiga (loomise katkestamiseks klõpsa uuesti viimasel kontrollpunktil)

en: Construct a Bézier curve with this control point
et: Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
et: Vali punkt, millest saab uue Bézier' kõvera kontrollpunkt...

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
et: Ratsionaalne Bézier' kõver kontrollpunktide järgi

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
et: Bézier' kõvera loomine antud kontrollpunktide ja positiivsete kaalude järgi

en: ... assign this weight to last selected control point
et: ...omista see kaal viimasele valitud kontrollpunktile

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
et: ...selle kontrollpunktiga (loomise katkestamiseks klõpsa uuesti viimasel kontrollpunktil või kaalul)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
et: Ratsionaalse Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
et: Vali punkt, millest saab uue ratsionaalse Bézier' kõvera kontrollpunkt...

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
et: Vali arv, millest saab viimase valitud punkti kaal...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
et: Selle ringjoone radikaalsirgete loomine

en: Construct the Radical Lines of This Conic
et: Selle koonuselõike radikaalsirgete loomine

en: Generic Affinity
et: Üldine afiinsus

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
et: Unikaalne afiinne teisendus, mis seob 3 määratud punkti (või kolmnurga) 3 muu määratud punktiga (või kolmnurgaga)

en: Generic Projective Transformation
et: Üldine projektiivne teisendus

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
et: Unikaalne projektiivne teisendus, mis seob 4 määratud punkti (või neliküliku) 4 muu määratud punktiga (või nelikülikuga)

en: Inversion of Point, Line or Circle
et: Punkti, sirge või ringjoone inversioon

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
et: Punkti, sirge või ringjoone inversioon ringjoone suhtes

en: Measure Transport
et: Lõiguosa transport

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
et: Lõiguosa transportimine sirgele või ringile.

en: Segment to transport
et: Transporditav lõik

en: Arc to transport
et: Transporditav kaar

en: Value to transport
et: Transporditav väärtus

en: Transport a measure on this line
et: Transpordi lõiguosa sellele sirgele

en: Transport a measure on this circle
et: Transpordi lõiguosa ringjoonele

en: Start transport from this point of the circle
et: Transpordi alustamine sellest ringjoone punktist

en: Start transport from this point of the line
et: Transpordi alustamine sellest sirge punktist

en: Start transport from this point of the curve
et: Transpordi alustamine sellest kõvera punktist

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
et: Vali lõik, kaar või arvpealdis, mida transportida...

en: Select a destination line or circle...
et: Vali sihtsirge või -ringjoon...

en: Choose a starting point on the line/circle...
et: Vali alguspunkt sirgel või ringjoonel...

en: Intersect with this conic
et: Lõikumine selle koonuselõikega

en: Intersect with this line
et: Lõikumine selle sirgega

en: Intersect with this cubic
et: Lõikumine selle kuubikuga

en: Intersect with this circle
et: Lõikumine selle ringjoonega

en: Intersect
et: Lõiketasand

en: The intersection of two objects
et: Kahe objekti lõiketasand

en: Intersect this Circle
et: Lõikumine selle ringjoonega

en: Intersect this Conic
et: Lõikumine selle koonuselõikega

en: Intersect this Segment
et: Lõikumine selle lõiguga

en: Intersect this Half-line
et: Lõikumine selle poolsirgega

en: Intersect this Line
et: Lõikumine selle sirgega

en: Intersect this Cubic Curve
et: Lõikumine selle kuubikuga

en: Intersect this Arc
et: Lõikumine selle kaarega

en: Intersect this Polygon
et: Lõikumine selle hulknurgaga

en: Intersect this Polygonal
et: Lõikumine selle hulknurgaga

en: with this Circle
et: selle ringjoonega

en: with this Conic
et: selle koonuselõikega

en: with this Segment
et: selle lõiguga

en: with this Half-line
et: selle poolsirgega

en: with this Line
et: selle sirgega

en: with this Cubic Curve
et: selle kuubikuga

en: with this Arc
et: selle kaarega

en: with this Polygon
et: selle hulknurgaga

en: with this Polygonal
et: selle hulknurgaga

en: Construct midpoint of this point and another one
et: Selle ja teise punkti keskpunkti loomine

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
et: Vali esimene punktidest, mille keskpunkt luua...

en: Construct the midpoint of this point and another one
et: Selle ja teise punkti keskpunkti loomine

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
et: Vali teine punktidest, mille keskpunkt luua...

en: Construct golden ratio point of this point and another one
et: Selle ja teise punkti kuldlõikepunkti loomine

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
et: Vali esimene punktidest, mille kuldlõikepunkt luua ...

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
et: Selle ja teise punkti kuldlõikepunkti loomine

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
et: Vali teine punktidest, mille kuldlõikepunkt luua ...

en: Select the first object to intersect...
et: Vali esimene lõikumise objekt...

en: Select the second object to intersect...
et: Vali teine lõikumise objekt...

en: Tangent
et: Puutuja

en: The line tangent to a curve
et: Sirge puutuja kõveraga

en: Tangent to This Circle
et: Puutuja selle ringjoonega

en: Tangent to This Conic
et: Puutuja selle koonuselõikega

en: Tangent to This Arc
et: Puutuja selle kaarega

en: Tangent to This Cubic Curve
et: Puutuja selle kuubikuga

en: Tangent to This Curve
et: Puutuja selle kõveraga

en: Tangent at This Point
et: Puutuja selle punktiga

en: Center Of Curvature
et: Kõverusjoone keskpunkt

en: The center of the osculating circle to a curve
et: Ringjoone puutuja kõveraga keskpunkt

en: Center of Curvature of This Conic
et: Selle koonuselõike kõverusjoone keskpunkt

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
et: Selle kuubiku kõverusjoone keskpunkt

en: Center of Curvature of This Curve
et: Selle kõvera kõverusjoone keskpunkt

en: Center of Curvature at This Point
et: Selle punkti kõverusjoone keskpunkt

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
et:  pikslit

[ctx: Translators: Inch]
en: in
et: tolli

en: Which object?
et: Milline objekt?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
et: Vali asukoht, kuhu uus punkt asetada, või kõver, millega see siduda...

en: Now select the location for the result label.
et: Nüüd vali tulemuse pealdise asukoht.

en: Here you can edit the name of the current macro type.
et: Siin saab muuta antud makrotüübi nime.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
et: Siin saab muuta käesoleva makro tüübi kirjeldust. See on lisaväli, mille võib ka tühjaks jätta. Sellisel juhul ei ole sel makro tüübil lihtsalt kirjeldust.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
et: Sellele nupule klõpsates saab muuta käesoleva makro tüübi ikooni.

en: The name of the macro can not be empty.
et: Makro ei saa olla nimeta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
et: Siin saab muuta antud makrotüübi nime, kirjeldust ja ikooni.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
et: Nimi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Start of the construction
et: Loomise alustamine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
et: Aktiivse sammu kirjeldus:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
et: Esimene samm

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
et: Üks samm tagasi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
et: Üks samm edasi

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
et: Viimane samm

en: Name
et: Nimi

en: <unnamed object>
et: <nimetu objekt>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
et: Tekstis on '%n' osa, millele ei ole väärtust määratud. Palun eemalda need osad või vali vajalikud argumendid

en: Selecting argument %1
et: Argumendi %1 valimine

en: Change Label
et: Pealdise muutmine

en: Set Value
et: Väärtuse määramine

en: Enter value:
et: Väärtus:

en: Select the position for the new numeric value...
et: Vali uue arvväärtuse positsioon...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
et: Üht valitud lõppobjektidest ei saa antud objektide põhjal arvutada. Kig ei suuda seepärast seda makrot arvutada. Palun klõpsa nupule 'Tagasi' ja loo objektid korrektses järjekorras...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
et: Üht antud objektidest ei saa kasutada tulemusobjektide arvutamisel. See tähendab tõenäoliselt, et sa soovid Kigilt midagi võimatut. Palun kontrolli makrot ja proovi uuesti.

en: Given Objects
et: Antud objektid

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
et: Vali uuele makrole "antud" objektid ja klõpsa nupule "Järgmine".

en: Final Object
et: Lõppobjekt

en: Select the final object(s) for your new macro.
et: Vali uue makro lõppobjekt(id).

en: Enter a name and description for your new type.
et: Kirjuta uue tüübi nimi ja kirjeldus.

en: &Name:
et: &Nimi:

en: &Description:
et: Kirjel&dus:

en: &Icon:
et: &Ikoon:

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
et[0]: Liiguta %1 objekti
et[1]: Liiguta %1 objekti

en: Redefine Point
et: Määra punkt uuesti

en: Black
et: Must

en: Gray
et: Hall

en: Red
et: Punane

en: Green
et: Roheline

en: Cyan
et: Tsüaan

en: Yellow
et: Kollane

en: Dark Red
et: Tumepunane

en: &Hide
et: &Peida

en: &Show
et: &Näita

en: &Move
et: L&iiguta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
et: &Kustuta

en: &Custom Color
et: Kohandatud &värv

en: Change Object Color
et: Muuda objekti värvi

en: Change Object Width
et: Muuda objekti laiust

en: Change Point Style
et: Muuda punkti stiili

en: Change Object Style
et: Muuda objekti värvi

en: Set &Name...
et: Määra &nimi...

en: &Name
et: &Nimi

en: Set Object Name
et: Määra objekti nimi

en: Set Name of this Object:
et: Määra selle objekti nimi:

en: %1 Object | %1 Objects
et[0]: %1 objekt
et[1]: %1 objekti

en: Kig Document
et: Kigi dokument

en: &Transform
et: &Teisenda

en: T&est
et: T&esti

en: Const&ruct
et: &Loo

en: &Start
et: Alu&sta

en: Add Te&xt Label
et: Lisa &tekstipealdis

en: Set Co&lor
et: Määra &värv

en: Set &Pen Width
et: Määra &jämedus...

en: Set St&yle
et: Määra st&iil

en: Set Coordinate S&ystem
et: Määra k&oordinaatide süsteem

[ctx: More menu items]
en: More...
et: Rohkem...

en: Edit Script...
et: Muuda skripti...

en: Enter Label Text
et: Pealdise tekst

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
et: Sisesta pealdise tekst ja klõpsa nupule "Järgmine".
    Kui soovid näha muutujaid, siis kirjuta vajalikku kohta %1, %2... (nt. "Selle lõigu pikkus on %1.")

en: Show text in a frame
et: Teksti näidatakse raamis

en: Select Arguments
et: Argumentide valimine

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
et: Nüüd vali vajalik argument (või argumendid). Iga argumendi korral klõpsa sellel, vali Kigi aknas objekt ja omadus ning kui oled valmis, klõpsa nupule "Lõpeta".

en: Macro
et: Makro

en: Type
et: Tüüp

en: Description
et: Kirjeldus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
et: &Muuda...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
et: &Eksport...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
et[0]: Kas tõesti kustutada see tüüp?
et[1]: Kas tõesti kustutada need %1 tüüpi?

en: Are You Sure?
et: Kas oled ikka kindel?

en: Export Types
et: Ekspordi tüüp

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
et: Kigi tüübifailid (*.kigt);;Kõik failid (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
et: Kigi tüübifailid (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
et: Geogebra tööriistafailid (*.ggt)

en: All Files (*)
et: Kõik failid (*)

en: Import Types
et: Impordi tüüp

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
et: Valitud on enam kui üks tüüp. Korraga saab muuta ainult üht tüüpi. Palun vali ainult üks tüüp, mida soovid muuta, ja proovi uuesti.

en: More Than One Type Selected
et: Valitud on enam kui üks tüüp

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
et: Vali siin tüübid...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
et: See on aktiivsete makrotüüpide nimekiri. Neid saab valida, muuta, kustutada, eksportida ja importida...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
et: Valitud tüübi muutmine.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
et: Kõigi valitud tüüpide kustutamine nimekirjast.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
et: Kõigi valitud tüüpide salvestamine failina.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
et: Ühes või ka mitmes failis leiduvate makrode import.

en: Construct an angle through this point
et: Nurga loomine läbi selle punkti

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
et: Vali punkt, mida kaare esimene poolsirge peab läbima...

en: Construct an angle at this point
et: Nurga loomine selles punktis

en: Select the point to construct the angle in...
et: Vali punkt, kus nurk luua...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
et: Vali punkt, mida nurga teine poolsirge peab läbima...

en: Set Si&ze
et: Määra s&uurus

en: Toggle &Right Angle Mark
et: &Vaheta täisnurgamärki

en: Resize Angle
et: Muuda nurga suurust

en: Construct an arc starting at this point
et: Kaare loomine alates sellest punktist

en: Select the start point of the new arc...
et: Vali uue kaare alguspunkt...

en: Construct an arc through this point
et: Kaare loomine läbi selle punkti

en: Select a point for the new arc to go through...
et: Vali punkt, läbi mille peab uus kaar minema...

en: Construct an arc ending at this point
et: Kaare loomine, mis lõpeb selles punktis

en: Select the end point of the new arc...
et: Vali uue kaare lõpppunkt...

en: Construct an arc with this center
et: Kaare loomine selle keskpunktiga

en: Select the center of the new arc...
et: Vali uue kaare keskpunkt...

en: Construct an arc with this angle
et: Kaare loomine selle nurgaga

en: Select the angle of the new arc...
et: Vali uue kaare nurk...

en: Construct a conic arc starting at this point
et: Koonuse kaare loomine alates sellest punktist

en: Select the start point of the new conic arc...
et: Vali uue koonuse kaare alguspunkt...

en: Construct a conic arc through this point
et: Koonuse kaare loomine sellele punktile

en: Select a point for the new conic arc to go through...
et: Vali punkt, mida uus koonuse kaar peab läbima...

en: Construct a conic arc ending at this point
et: Koonuse kaare loomine, mis lõpeb selles punktis

en: Select the end point of the new conic arc...
et: Vali uue koonuse kaare lõpppunkt...

en: Construct an conic arc with this center
et: Koonuse kaare loomine selle keskpunktiga

en: Select the center of the new conic arc...
et: Vali uue koonuse kaare keskpunkt...

en: Number of control points
et: Kontrollpunktide arv

en: Control polygon
et: Bézier hulknurk

en: Cartesian Equation
et: Descartes'i võrrand

en: Bézier Curve
et: Bézier' kõver

en: Select this Bézier Curve
et: Vali see Bézier' kõver

en: Select Bézier Curve %1
et: Vali Bézier' kõver %1

en: Remove a Bézier Curve
et: Eemalda Bézier' kõver

en: Add a Bézier Curve
et: Lisa Bézier' kõver

en: Move a Bézier Curve
et: Liiguta Bézier' kõverat

en: Attach to this Bézier Curve
et: Seo selle Bézier' kõveraga

en: Show a Bézier Curve
et: Näita Bézier' kõverat

en: Hide a Bézier Curve
et: Peida Bézier' kõver

en: Bézier Quadratic
et: Bézier' nelikülik

en: Select this Bézier Quadratic
et: Vali see Bézier' nelikülik

en: Select Bézier Quadratic %1
et: Vali Bézier' nelikülik %1

en: Remove a Bézier Quadratic
et: Eemalda Bézier' nelikülik

en: Add a Bézier Quadratic
et: Lisa Bézier' nelikülik

en: Move a Bézier Quadratic
et: Liiguta Bézier' nelikülikut

en: Attach to this Bézier Quadratic
et: Seo selle Bézier' nelikülikuga

en: Show a Bézier Quadratic
et: Näita Bézier' nelikülikut

en: Hide a Bézier Quadratic
et: Peida Bézier nelikülik

en: Bézier Cubic
et: Bézier' kuubik

en: Select this Bézier Cubic
et: Vali see Bézier' kuubik

en: Select Bézier Cubic %1
et: Vali Bézier' kuubik %1

en: Remove a Bézier Cubic
et: Eemalda Bézier' kuubik

en: Add a Bézier Cubic
et: Lisa Bézier kuubik

en: Move a Bézier Cubic
et: Liiguta Bézier kuubikut

en: Attach to this Bézier Cubic
et: Seo selle Bézier' kuubikuga

en: Show a Bézier Cubic
et: Näita Bézier kuubikut

en: Hide a Bézier Cubic
et: Peida Bézier' kuubik

en: Rational Bézier Curve
et: Ratsionaalne Bézier' kõver

en: Select this Rational Bézier Curve
et: Vali see ratsionaalne Bézier' kõver

en: Select Rational Bézier Curve %1
et: Vali ratsionaalne Bézier' kõver %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
et: Eemalda ratsionaalne Bézier' kõver

en: Add a Rational Bézier Curve
et: Lisa ratsionaalne Bézier' kõver

en: Move a Rational Bézier Curve
et: Liiguta ratsionaalset Bézier' kõverat

en: Attach to this Rational Bézier Curve
et: Seo selle ratsionaalse Bézier' kõveraga

en: Show a Rational Bézier Curve
et: Näita ratsionaalset Bézier' kõverat

en: Hide a Rational Bézier Curve
et: Peida ratsionaalne Bézier' kõver

en: Rational Bézier Quadratic
et: Ratsionaalne Bézier' nelikülik

en: Select this Rational Bézier Quadratic
et: Vali see ratsionaalne Bézier' nelikülik

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
et: Vali ratsionaalne Bézier' nelikülik %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
et: Eemalda ratsionaalne Bézier' nelikülik

en: Add a Rational Bézier Quadratic
et: Lisa ratsionaalne Bézier' nelikülik

en: Move a Rational Bézier Quadratic
et: Liiguta ratsionaalset Bézier' nelikülikut

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
et: Seo selle ratsionaalse Bézier' nelikülikuga

en: Show a Rational Bézier Quadratic
et: Näita ratsionaalset Bézier' nelikülikut

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
et: Peida ratsionaalne Bézier' nelikülik

en: Rational Bézier Cubic
et: Ratsionaalne Bézier' kuubik

en: Select this Rational Bézier Cubic
et: Vali see ratsionaalne Bézier' kuubik

en: Select Rational Bézier Cubic %1
et: Vali ratsionaalne Bézier' kuubik %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
et: Eemalda ratsionaalne Bézier' kuubik

en: Add a Rational Bézier Cubic
et: Lisa ratsionaalne Bézier kuubik

en: Move a Rational Bézier Cubic
et: Liiguta ratsionaalset Bézier kuubikut

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
et: Seo selle ratsionaalse Bézier' kuubikuga

en: Show a Rational Bézier Cubic
et: Näita ratsionaalset Bézier kuubikut

en: Hide a Rational Bézier Cubic
et: Peida ratsionaalne Bézier' kuubik

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
et: Neljanda astme Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
et: Vali punkt, millest saab uue neljanda astme Bézier' kõvera kontrollpunkt...

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
et: Kolmanda astme Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
et: Vali punkt, millest saab uue kolmanda astme Bézier' kõvera kontrollpunkt...

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
et: Neljanda astme ratsionaalse Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
et: Vali kolm punkti ja kolm arvväärtust kaaludena ratsionaalse Bézier kõvera loomiseks...

en: Select this value as weight
et: Vali see väärtus kaaluks

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
et: Kolmanda astme ratsionaalse Bézier' kõvera loomine selle kontrollpunktiga

en: Test Result
et: Testi tulemus

en: Select the curve...
et: Vali kõverjoon...

en: Select a point on the curve...
et: Vali kõverjoone punkt...

en: Surface
et: Pindala

en: Circumference
et: Ümbermõõt

en: Radius
et: Raadius

en: Center
et: Keskpunkt

en: Expanded Cartesian Equation
et: Laiendatud Descartes'i võrrand

en: Polar Equation
et: Polaarvõrrand

en: rho = %1   [centered at %2]
et: roo = %1 [keskmega %2]

en: circle
et: ringjoon

en: Select this circle
et: Vali see ringjoon

en: Select circle %1
et: Vali ringjoon %1

en: Remove a Circle
et: Eemalda ringjoon

en: Add a Circle
et: Lisa ringjoon

en: Move a Circle
et: Liiguta ringjoont

en: Attach to this circle
et: Seo selle ringjoonega

en: Show a Circle
et: Näita ringjoont

en: Hide a Circle
et: Peida ringjoon

en: Construct a circle through this point
et: Ringjoone loomine läbi selle punkti

en: Construct a circle with this center
et: Ringjoone loomine selle keskpunktiga

en: Select the center of the new circle...
et: Valu uue ringjoone keskpunkt...

en: Select a point for the new circle to go through...
et: Vali punkt, mida uus ringjoon peab läbima...

en: With this radius
et: selle raadiusega

en: Select the length of the radius...
et: Vali raadiuse pikkus...

en: Conic Type
et: Koonuselõike tüüp

en: First Focus
et: Esimene fookus

en: Second Focus
et: Teine fookus

en: Ellipse
et: Ellips

en: Hyperbola
et: Hüperbool

en: Parabola
et: Parabool

en: rho
et: roo

en: cos theta
et: cos teeta

en: sin theta
et: sin teeta

en: [centered at %1]
et: [keskpunktiga %1]

en: conic
et: koonuselõige

en: Select this conic
et: Vali see koonuselõige

en: Select conic %1
et: Vali koonuselõige %1

en: Remove a Conic
et: Eemalda koonuselõige

en: Add a Conic
et: Lisa koonuselõige

en: Move a Conic
et: Liiguta koonuselõiget

en: Attach to this conic
et: Seo selle koonuselõikega

en: Show a Conic
et: Näita koonuselõiget

en: Hide a Conic
et: Peida koonuselõige

en: Supporting Conic
et: Abikoonus

en: First End Point
et: Esimene otspunkt

en: Second End Point
et: Teine otspunkt

en: conic arc
et: koonuse kaar

en: Select this conic arc
et: Vali see koonuse kaar

en: Select conic arc %1
et: Vali koonuse kaar %1

en: Remove a Conic Arc
et: Eemalda koonuse kaar

en: Add a Conic Arc
et: Lisa koonuse kaar

en: Move a Conic Arc
et: Liiguta koonuse kaart

en: Attach to this conic arc
et: Seo selle koonuse kaarega

en: Show a Conic Arc
et: Näita koonuse kaart

en: Hide a Conic Arc
et: Peida koonuse kaar

en: Construct a conic through this point
et: Koonuselõike loomine sellele punktile

en: Select a point for the new conic to go through...
et: Vali punkt, mida uus koonuselõige peab läbima...

en: Construct a conic with this asymptote
et: Koonuselõike loomine sellele asümptoodile

en: Select the first asymptote of the new conic...
et: Vali uue koonuselõike esimene asümptoot...

en: Select the second asymptote of the new conic...
et: Vali uue koonuselõike teine asümptoot...

en: Construct an ellipse with this focus
et: Ellipsi loomine selle fookusega

en: Select the first focus of the new ellipse...
et: Vali uue ellipsi esimene fookus...

en: Select the second focus of the new ellipse...
et: Vali uue ellipsi teine fookus...

en: Construct an ellipse through this point
et: Ellipsi loomine sellele punktile

en: Select a point for the new ellipse to go through...
et: Vali punkt, mida uus ellips peab läbima...

en: Construct a hyperbola with this focus
et: Hüperbooli loomine selle fookusega

en: Select the first focus of the new hyperbola...
et: Vali uue hüperbooli esimene fookus...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
et: Vali uue hüperbooli teine fookus...

en: Construct a hyperbola through this point
et: Hüperbooli loomine sellele punktile

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
et: Vali punkt, mida uus hüperbool peab läbima...

en: Construct a conic with this line as directrix
et: Koonuselõike loomine, kus see sirge on juhtsirge

en: Select the directrix of the new conic...
et: Vali uue koonuselõike juhtsirge...

en: Construct a conic with this point as focus
et: Koonuselõike loomise selle punktiga fookuses

en: Select the focus of the new conic...
et: Vali uue koonuselõike fookus...

en: Construct a parabola through this point
et: Parabooli loomine sellele punktile

en: Select a point for the new parabola to go through...
et: Vali punkt, mida uus parabool peab läbima...

en: Construct a polar point wrt. this conic
et: Selle koonuselõike pooluse loomine

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
et: Vali koonuselõige, mille poolus luua...

en: Construct the polar point of this line
et: Selle sirge pooluse loomine

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
et: Vali sirge, mille poolus luua...

en: Construct a polar line wrt. this conic
et: Selle koonuselõike polaari loomine

en: Construct the polar line of this point
et: Selle punkti polaari loomine

en: Construct the directrix of this conic
et: Selle koonuselõike juhtsirge loomine

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
et: Vali koonuselõige, mille juhtsirge luua...

en: Construct a parabola with this directrix
et: Parabooli loomine sellele juhtsirgele

en: Select the directrix of the new parabola...
et: Vali uue parabooli juhtsirge...

en: Construct a parabola with this focus
et: Parabooli loomine selle fookusega

en: Select the focus of the new parabola...
et: Vali uue parabooli fookus...

en: Construct the asymptotes of this conic
et: Selle koonuselõike asümptootide loomine

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
et: Vali koonuselõige, mille asümptoodid luua...

en: Construct the radical lines of this conic
et: Selle koonuselõike radikaalsirgete loomine

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
et: Vali esimene koonuselõigetest, mille radikaalsirge luua...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
et: Vali teine koonuselõigetest, mille radikaalsirge luua...

en: Switch Radical Lines
et: Vaheta radikaalsirged

en: Switch Conic Radical Lines
et: Vaheta koonuselõigete radikaalsirged

en: cubic curve
et: kuubik

en: Select this cubic curve
et: Vali see kuubik

en: Select cubic curve %1
et: Vali kuubik %1

en: Remove a Cubic Curve
et: Eemalda kuubik

en: Add a Cubic Curve
et: Lisa kuubik

en: Move a Cubic Curve
et: Liiguta kuubikut

en: Attach to this cubic curve
et: Seo selle kuubikuga

en: Show a Cubic Curve
et: Näita kuubikut

en: Hide a Cubic Curve
et: Peida kuubik

en: Construct a cubic curve through this point
et: Kuubiku loomine sellele punktile

en: Select a point for the new cubic to go through...
et: Vali punkt, mida uus kuubik peab läbima...

en: curve
et: kõverjoon

en: Select this curve
et: Vali see kõverjoon

en: Select curve %1
et: Vali kõverjoon %1

en: Remove a Curve
et: Eemalda kõverjoon

en: Add a Curve
et: Lisa kõverjoon

en: Move a Curve
et: Liiguta kõverjoont

en: Attach to this curve
et: Seo selle kõverjoonega

en: Show a Curve
et: Näita kõverjoont

en: Hide a Curve
et: Peida kõverjoon

en: Possibly trascendental curve
et: Võimalik transtsendentne kõver

en: Already computed intersection point
et: Juba arvutatud lõikepunkt

en: Intersect with this cubic curve
et: Lõikumine selle kuubikuga

en: Intersect with this arc
et: Lõikumine selle kaarega

en: Invert with respect to this circle
et: Inversioon selle ringjoone suhtes

en: Select the circle we want to invert against...
et: Vali ringjoon, mille suhtes inverteerida...

en: Compute the inversion of this object
et: Selle objekti inversiooni arvutamine

en: Select the object to invert...
et: Vali inverteeritav objekt...

en: Compute the inversion of this point
et: Selle punkti inversiooni arvutamine

en: Select the point to invert...
et: Vali inverteeritav punkt...

en: Compute the inversion of this line
et: Selle sirge inversiooni arvutamine

en: Select the line to invert...
et: Vali inverteeritav sirge...

en: Compute the inversion of this segment
et: Selle lõigu inversiooni arvutamine

en: Select the segment to invert...
et: Vali inverteeritav lõik...

en: Compute the inversion of this circle
et: Selle ringjoone inversiooni arvutamine

en: Select the circle to invert...
et: Vali inverteeritav ringjoon...

en: Compute the inversion of this arc
et: Selle kaare inversiooni arvutamine

en: Select the arc to invert...
et: Vali inverteeritav kaar...

en: Slope
et: Kalle

en: Equation
et: Võrrand

en: Length
et: Pikkus

en: Support Line
et: Abijoon

en: End Point
et: Lõpp-punkt

en: line
et: sirge

en: Select a Line
et: Vali sirge

en: Select this line
et: Vali see sirge

en: Select line %1
et: Vali sirge %1

en: Remove a Line
et: Eemalda sirge

en: Add a Line
et: Lisa sirge

en: Move a Line
et: Liiguta sirget

en: Attach to this line
et: Seo selle sirgega

en: Show a Line
et: Näita sirget

en: Hide a Line
et: Peida sirge

en: segment
et: lõik

en: Select this segment
et: Vali see lõik

en: Select segment %1
et: Vali lõik %1

en: Remove a Segment
et: Eemalda lõik

en: Add a Segment
et: Lisa lõik

en: Move a Segment
et: Liiguta lõiku

en: Attach to this segment
et: Seo selle lõiguga

en: Show a Segment
et: Näita lõiku

en: Hide a Segment
et: Peida lõik

en: half-line
et: poolsirge

en: Select this half-line
et: Vali see poolsirge

en: Select half-line %1
et: Vali poolsirge %1

en: Remove a Half-Line
et: Eemalda poolsirge

en: Add a Half-Line
et: Lisa poolsirge

en: Move a Half-Line
et: Liiguta poolsirget

en: Attach to this half-line
et: Seo selle poolsirgega

en: Show a Half-Line
et: Näita poolsirget

en: Hide a Half-Line
et: Peida poolsirge

en: Construct a segment starting at this point
et: Lõigu loomine alates sellest punktist

en: Select the start point of the new segment...
et: Vali uue lõigu alguspunkt...

en: Construct a segment ending at this point
et: Lõigu loomine selle punktini

en: Select the end point of the new segment...
et: Vali uue lõigu lõpp-punkt...

en: Construct a line through this point
et: Sirge loomine läbi selle punkti

en: Select a point for the line to go through...
et: Vali punkt, mida sirge peab läbima...

en: Select another point for the line to go through...
et: Vali teine punkt, mida sirge peab läbima...

en: Construct a half-line starting at this point
et: Poolsirge loomine alates sellest punktist

en: Select the start point of the new half-line...
et: Vali uue poolsirge alguspunkt...

en: Construct a half-line through this point
et: Poolsirge loomine läbi selle punkti

en: Select a point for the half-line to go through...
et: Vali punkt, mida poolsirge peab läbima...

en: Construct the axis of this segment
et: Selle lõigu telje loomine

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
et: Vali lõik, millelt telg tõmmata...

en: Construct a line parallel to this line
et: Selle sirge paralleeli loomine

en: Select a line parallel to the new line...
et: Vali uue sirge paralleel...

en: Construct the parallel line through this point
et: Paralleeli loomine läbi selle punkti

en: Select a point for the new line to go through...
et: Vali punkt, mida uus sirge peab läbima...

en: Construct a line perpendicular to this line
et: Selle sirge ristsirge loomine

en: Select a line perpendicular to the new line...
et: Vali uue sirge ristsirge...

en: Construct a perpendicular line through this point
et: Ristsirge loomine läbi selle punkti

en: Set &Length...
et: Määra &pikkus...

en: Set Segment Length
et: Lõigu pikkuse määramine

en: Choose the new length:
et: Vali uus pikkus:

en: Resize Segment
et: Muuda lõigu suurust

en: Construct a line by this vector
et: Sirge loomine selle vektoriga

en: Select a vector in the direction of the new line...
et: Vali vektor uue sirge suunas...

en: Construct a half-line by this vector
et: Poolsirge loomine selle vektoriga

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
et: Vali vektor uue poolsirge suunas...

en: locus
et: lookus

en: Select this locus
et: Vali see lookus

en: Select locus %1
et: Vali lookus %1

en: Remove a Locus
et: Eemalda lookus

en: Add a Locus
et: Lisa lookus

en: Move a Locus
et: Liiguta lookust

en: Attach to this locus
et: Seo selle lookusega

en: Show a Locus
et: Näita lookust

en: Hide a Locus
et: Peida lookus

en: Object Type
et: Objekti tüüp

en: Object
et: Objekt

en: Select this object
et: Vali see objekt

en: Select object %1
et: Vali objekt %1

en: Remove an object
et: Eemalda objekt

en: Add an object
et: Lisa objekt

en: Move an object
et: Liiguta objekti

en: Attach to this object
et: Seo selle objektiga

en: Show an object
et: Näita objekti

en: Hide an object
et: Peida objekt

en: Angle in Radians
et: Nurk radiaanides

en: Angle in Degrees
et: Nurk kraadides

en: Midpoint
et: Keskpunkt

en: X length
et: X pikkus

en: Y length
et: Y pikkus

en: Opposite Vector
et: Vastandvektor

en: Angle
et: Nurk

en: Sector Surface
et: Sektori pindala

en: Arc Length
et: Kaare pikkus

en: Support Circle
et: Abiringjoon

en: angle
et: nurk

en: Select this angle
et: Vali see nurk

en: Select angle %1
et: Vali nurk %1

en: Remove an Angle
et: Eemalda nurk

en: Add an Angle
et: Lisa nurk

en: Move an Angle
et: Liiguta nurka

en: Attach to this angle
et: Seo selle nurgaga

en: Show an Angle
et: Näita nurka

en: Hide an Angle
et: Peida nurk

en: vector
et: vektor

en: Select this vector
et: Vali see vektor

en: Select vector %1
et: Vali vektor %1

en: Remove a Vector
et: Eemalda vektor

en: Add a Vector
et: Lisa vektor

en: Move a Vector
et: Liiguta vektorit

en: Attach to this vector
et: Seo selle vektoriga

en: Show a Vector
et: Näita vektorit

en: Hide a Vector
et: Peida vektor

en: arc
et: kaar

en: Select this arc
et: Vali see kaar

en: Select arc %1
et: Vali kaar %1

en: Remove an Arc
et: Eemalda kaar

en: Add an Arc
et: Lisa kaar

en: Move an Arc
et: Liiguta kaart

en: Attach to this arc
et: Seo selle kaarega

en: Show an Arc
et: Näita kaart

en: Hide an Arc
et: Peida kaar

en: Coordinate
et: Koordinaat

en: X coordinate
et: X koordinaat

en: Y coordinate
et: Y koordinaat

en: point
et: punkt

en: Select this point
et: Vali see punkt

en: Select point %1
et: Vali punkt %1

en: Remove a Point
et: Eemalda punkt

en: Add a Point
et: Lisa punkt

en: Move a Point
et: Liiguta punkti

en: Attach to this point
et: Seo selle punktiga

en: Show a Point
et: Näita punkti

en: Hide a Point
et: Peida punkt

en: Construct the midpoint of this point and another point
et: Selle ja teise punkti keskpunkti loomine

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
et: Vali esimene punktidest, mille keskpunkt luua...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
et: Vali teine punktidest, mille keskpunkt luua...

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
et: Selle ja teise punkti kuldlõikepunkti loomine

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
et: Vali esimene punktidest, mille kuldlõikepunkt luua...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
et: Vali teine punktidest, mille kuldlõikepunkt luua...

en: Set &Coordinate...
et: Määra &koordinaat...

en: Redefine
et: Määra ümber

en: Set &Parameter...
et: Määra &parameeter

en: Set Coordinate
et: Koordinaadi määramine

en: Enter the new coordinate.
et: Sisesta uus koordinaat.

en: Set Point Parameter
et: Punkti parameetri määramine

en: Choose the new parameter:
et: Vali uus parameeter:

en: Change Parameter of Constrained Point
et: Kinnispunkti parameetri muutmine

en: Select the circle on which to transport a measure...
et: Vali ringjoon, millele lõiguosa transportida...

en: Select a point on the circle...
et: Vali ringjoone punkt...

en: Select the segment to transport on the circle...
et: Vali lõik, mida ringjoonele transportida...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
et: Vali arv/pikkus, mis on punkti X-koordinaadiks...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
et: Vali arv/pikkus, mis on punkti Y-koordinaadiks...

en: Select a point to project onto a line...
et: Vali sirgele projitseeritav punkt...

en: Line where the projected point will lie...
et: Sirge, millele punkt projitseeritakse...

en: Number of sides
et: Külgede arv

en: Perimeter
et: Perimeeter

en: Boundary Polygonal
et: Puutujahulknurk

en: Open Boundary Polygonal
et: Avatud puutujahulknurk

en: Center of Mass of the Vertices
et: Tippude raskuskese

en: Winding Number
et: Pöörete arv

en: Inside Polygon
et: Kõõlhulknurk

en: Open Polygonal Curve
et: Avatud murdjoon

en: Associated Polygon
et: Seotud hulknurk

en: Closed Polygonal Curve
et: Suletud murdjoon

en: polygon
et: hulknurk

en: Select this polygon
et: Vali see hulknurk

en: Select polygon %1
et: Vali hulknurk %1

en: Remove a Polygon
et: Eemalda hulknurk

en: Add a Polygon
et: Lisa hulknurk

en: Move a Polygon
et: Liiguta hulknurka

en: Attach to this polygon
et: Seo selle hulknurgaga

en: Show a Polygon
et: Näita hulknurka

en: Hide a Polygon
et: Peida hulknurk

en: closed polygonal curve
et: suletud murdjoon

en: Select this closed polygonal curve
et: Vali see suletud murdjoon

en: Select closed polygonal curve %1
et: Vali suletud murdjoon %1

en: Remove a closed polygonal curve
et: Eemalda suletud murdjoon

en: Add a closed polygonal curve
et: Lisa suletud murdjoon

en: Move a closed polygonal curve
et: Liiguta suletud murdjoont

en: Attach to this closed polygonal curve
et: Seo selle suletud murdjoonega

en: Show a closed polygonal curve
et: Näita suletud murdjoont

en: Hide a closed polygonal curve
et: Peida suletud murdjoon

en: polygonal curve
et: murdjoon

en: Select this polygonal curve
et: Vali see murdjoon

en: Select polygonal curve %1
et: Vali murdjoon %1

en: Remove a polygonal curve
et: Eemalda murdjoon

en: Add a polygonal curve
et: Lisa murdjoon

en: Move a polygonal curve
et: Liiguta murdjoont

en: Attach to this polygonal curve
et: Seo selle murdjoonega

en: Show a polygonal curve
et: Näita murdjoont

en: Hide a polygonal curve
et: Peida murdjoon

en: triangle
et: kolmnurk

en: Select this triangle
et: Vali see kolmnurk

en: Select triangle %1
et: Vali kolmnurk %1

en: Remove a Triangle
et: Eemalda kolmnurk

en: Add a Triangle
et: Lisa kolmnurk

en: Move a Triangle
et: Liiguta kolmnurka

en: Attach to this triangle
et: Seo selle kolmnurgaga

en: Show a Triangle
et: Näita kolmnurka

en: Hide a Triangle
et: Peida kolmnurk

en: quadrilateral
et: nelikülik

en: Select this quadrilateral
et: Vali see nelikülik

en: Select quadrilateral %1
et: Vali nelikülik %1

en: Remove a Quadrilateral
et: Eemalda nelikülik

en: Add a Quadrilateral
et: Lisa nelikülik

en: Move a Quadrilateral
et: Liiguta nelikülikut

en: Attach to this quadrilateral
et: Seo selle nelikülikuga

en: Show a Quadrilateral
et: Näita nelikülikut

en: Hide a Quadrilateral
et: Peida nelikülik

en: Construct a triangle with this vertex
et: Kolmnurga loomine selle tipuga

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
et: Vali punkt, millest saab uue kolmnurga tipp...

en: Intersect this polygon with a line
et: Selle hulknurga lõikumine sirgega

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
et: Vali hulknurk, millega sirge peab lõikuma...

en: Intersect this line with a polygon
et: Selle sirge lõikumine hulknurgaga

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
et: Vali sirge, millega hulknurk peab lõikuma...

en: Intersect this polygonal curve with a line
et: Selle murdjoone lõikumine sirgega

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
et: Vali murdjoon, millega sirge peab lõikuma...

en: Intersect this line with a polygonal curve
et: Selle sirge lõikumine murdjoonega

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
et: Vali sirge, millega murdjoon peab lõikuma...

en: Intersect this polygon with another polygon
et: Selle hulknurga lõikumine teise hulknurgaga

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
et: Vali hulknurk, millega teine hulknurk peab lõikuma...

en: Intersect with this polygon
et: Lõikumine selle hulknurgaga

en: Select the second polygon for the intersection...
et: Vali teine lõikumise hulknurk...

en: Construct the vertices of this polygon
et: Selle hulknurga tippude loomine

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
et: Vali hulknurk, millele tipud luua...

en: Construct the sides of this polygon
et: Selle hulknurga külgede loomine

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
et: Vali hulknurk, millele küljed luua...

en: Construct the convex hull of this polygon
et: Selle hulknurga kumera katte loomine

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
et: Vali hulknurk, mille kumer kate luua...

en: Project this point onto the circle
et: Projitseeri see punkt ringjoonele

en: Select the point for the tangent to go through...
et: Vali punkt, mida puutuja peab läbima...

en: Is this line parallel?
et: Kas see sirge on paralleel?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
et: Vali esimene kahest võimalikust paralleelist...

en: Parallel to this line?
et: Kas see on paralleelne selle sirgega?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
et: Vali teine kahest võimalikust paralleelist...

en: These lines are parallel.
et: Need sirged on paralleelid.

en: These lines are not parallel.
et: Need sirged ei ole paralleelid.

en: Is this line orthogonal?
et: Kas see sirge ristub?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
et: Vali esimene kahest võimalikust ristuvast sirgest...

en: Orthogonal to this line?
et: Kas see ristub selle sirgega?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
et: Vali teine kahest võimalikust ristuvast sirgest...

en: These lines are orthogonal.
et: Need sirged ristuvad.

en: These lines are not orthogonal.
et: Need sirged ei ristu.

en: Check collinearity of this point
et: Kontrolli, kas see punkt ja

en: Select the first of the three possibly collinear points...
et: Vali esimene kolmest võimalikust ühel sirgel asuvast punktist...

en: and this second point
et: see teine punkt asuvad

en: Select the second of the three possibly collinear points...
et: Vali teine kolmest võimalikust ühel sirgel asuvast punktist...

en: with this third point
et: samal sirgel selle kolmanda punktiga

en: Select the last of the three possibly collinear points...
et: Vali kolmas kolmest võimalikust ühel sirgel asuvast punktist...

en: These points are collinear.
et: Need punktid asuvad samal sirgel.

en: These points are not collinear.
et: Need punktid ei asu samal sirgel.

en: Check whether this point is on a curve
et: Kontroll, kas see punkt asub kõveral

en: Select the point you want to test...
et: Vali punkt, mida testida...

en: Check whether the point is on this curve
et: Kontroll, kas punkt asub sellel kõveral

en: Select the curve that the point might be on...
et: Vali kõverjoon, millel punkt võib asuda...

en: This curve contains the point.
et: See kõver sisaldab punkti

en: This curve does not contain the point.
et: See kõver ei sisalda punkti.

en: Check whether this point is in a polygon
et: Kontroll, kas see punkt asub hulknurgas

en: Check whether the point is in this polygon
et: Kontroll, kas punkt asub selles hulknurgas

en: Select the polygon that the point might be in...
et: Vali hulknurk, millel punkt võib asuda...

en: This polygon contains the point.
et: See hulknurk sisaldab punkti.

en: This polygon does not contain the point.
et: See hulknurk ei sisalda punkti.

en: Check whether this polygon is convex
et: Kontroll, kas see hulknurk on kumer

en: Select the polygon you want to test for convexity...
et: Vali hulknurk, mille kumerust testida...

en: This polygon is convex.
et: See hulknurk on kumer.

en: This polygon is not convex.
et: See hulknurk ei ole kumer.

en: Check if this point has the same distance
et: Kontroll, kas punktil on sama vahemaa

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
et: Vali punkt, millel võib olla sama vahemaa kahe muu punktiga...

en: from this point
et: selle punktini

en: Select the first of the two other points...
et: Vali esimene kahest muust punktist...

en: and from this second point
et: ja selle teise punktini

en: Select the other of the two other points...
et: Vali teine kahest muust punktist...

en: The two distances are the same.
et: Kaks vahemaad on võrdsed.

en: The two distances are not the same.
et: Kaks vahemaad ei ole võrdsed.

en: Check whether this vector is equal to another vector
et: Kontroll, kas see vektor on võrdne teise vektoriga

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
et: Vali esimene kahest võimalikust võrdsest vektorist...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
et: Kontroll, kas see vektor on võrdne teise vektoriga

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
et: Vali teine kahest võimalikust võrdsest vektorist...

en: The two vectors are the same.
et: Kaks vektorit on võrdsed.

en: The two vectors are not the same.
et: Kaks vektorit ei ole võrdsed.

en: Check whether this object exists
et: Kontroll, kas objektid on olemas

en: Select the object for the existence check...
et: Vali objekt, mille olemasolu kontrollida...

en: The object exists.
et: Objekt on olemas

en: The object does not exist.
et: Objekti ei ole olemas.

en: Text
et: Tekst

en: label
et: pealdis

en: Select this label
et: Vali see pealdis

en: Select label %1
et: Vali pealdis %1

en: Remove a Label
et: Eemalda pealdis

en: Add a Label
et: Lisa pealdis

en: Move a Label
et: Liiguta pealdist

en: Attach to this label
et: Seo selle pealdisega

en: Show a Label
et: Näita pealdist

en: Hide a Label
et: Peida pealdis

en: numeric label
et: arvpealdis

en: Select this numeric label
et: Vali see arvpealdis

en: Select numeric label %1
et: Vali arvpealdis %1

en: Remove a Numeric Label
et: Eemalda arvpealdis

en: Add a Numeric Label
et: Lisa arvpealdis

en: Move a Numeric Label
et: Liiguta arvpealdist

en: Attach to this numeric label
et: Seo selle arvpealdisega

en: Show a Numeric Label
et: Näita arvpealdist

en: Hide a Numeric Label
et: Peida arvpealdis

en: Numeric value
et: Arvväärtus

en: boolean label
et: tõeväärtuspealdis

en: Select this boolean label
et: Vali see tõeväärtuspealdis

en: Select boolean label %1
et: Vali tõeväärtuspealdis %1

en: Remove a Boolean Label
et: Eemalda tõeväärtuspealdis

en: Add a Boolean Label
et: Lisa tõeväärtuspealdis

en: Move a Boolean Label
et: Liiguta tõeväärtuspealdist

en: Attach to this boolean label
et: Seo selle tõeväärtuspealdisega

en: Show a Boolean Label
et: Näita tõeväärtuspealdist

en: Hide a Boolean Label
et: Peida tõeväärtuspealdis

en: &Copy Text
et: &Kopeeri tekst

en: &Toggle Frame
et: &Lülita raami

en: Set &Font...
et: Määra &font...

en: Toggle Label Frame
et: Pealdise raami lülitamine

en: Change Label Font
et: Muuda pealdise fonti

en: &Redefine...
et: Mää&ra ümber...

en: Change &Value...
et: Muuda &väärtust...

en: Enter the new value:
et: Uus väärtus:

en: Change Displayed Value
et: Muuda kuvatavat väärtust

en: Translate this object
et: Selle objekti projitseerimine

en: Select the object to translate...
et: Vali projitseeritav objekt...

en: Translate by this vector
et: Projitseerimine selle vektori järgi

en: Select the vector to translate by...
et: Vali vektor, mille järgi projitseerida...

en: Reflect this object
et: Selle objekti peegeldamine

en: Select the object to reflect...
et: Vali peegeldatav objekt...

en: Reflect in this point
et: Peegeldamine selle punkti suhtes

en: Select the point to reflect in...
et: Vali punkt, mille suhtes peegeldada...

en: Reflect in this line
et: Peegeldamine selle sirge suhtes

en: Select the line to reflect in...
et: Vali sirge, mille suhtes peegeldada...

en: Rotate this object
et: Selle objekti pööramine

en: Select the object to rotate...
et: Vali pööratav objekt...

en: Rotate around this point
et: Pööramine selle punkti suhtes

en: Select the center point of the rotation...
et: Vali pööramise keskpunkt...

en: Rotate by this angle
et: Pööramine selle nurga võrra

en: Select the angle of the rotation...
et: Vali pööramise nurk...

en: Scale this object
et: Selle objekti skaleerimine

en: Select the object to scale...
et: Vali skaleeritav objekt...

en: Scale with this center
et: Skaleerimine selle keskpunktiga

en: Select the center point of the scaling...
et: Vali skaleerimise keskpunkt...

en: Scale by this length
et: Skaleerimine selle pikkusega

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
et: Vali pikkus või lõik, mille pikkus on skaleerimisteguriks...

en: Scale this length...
et: Skaleeri see pikkus...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
et: Vali esimene kahest pikkusest, mille suhe on skaleerimisteguriks...

en: ...to this other length
et: antud teisele pikkusele

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
et: Vali teine kahest pikkusest, mille suhe on skaleerimisteguriks...

en: Select the object to scale
et: Vali skaleeritav objekt

en: Scale over this line
et: Skaleerimine selle sirge suhtes

en: Select the line to scale over
et: Vali sirge, mille suhtes skaleerida

en: Projectively rotate this object
et: Selle objekti projektiivne pööramine

en: Select the object to rotate projectively
et: Vali projektiivselt pööratav objekt

en: Projectively rotate with this half-line
et: Projektiivne pööramine selle poolsirgega

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
et: Vali projektiivse pööramise poolsirge, mida objektile rakendada

en: Projectively rotate by this angle
et: Projektiivne pööramine selle nurgaga

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
et: Vali projektiivse pööramise nurk, mida objektile rakendada

en: Harmonic Homology of this object
et: Selle objekti harmooniline homoloogia

en: Select the object to transform...
et: Vali teisendatav objekt...

en: Harmonic Homology with this center
et: Harmooniline homoloogia selle keskpunktiga

en: Select the center point of the harmonic homology...
et: Vali harmoonilise homoloogia keskpunkt...

en: Harmonic Homology with this axis
et: Harmooniline homoloogia selle teljega

en: Select the axis of the harmonic homology...
et: Vali harmoonilise homoloogia telg...

en: Generic affinity of this object
et: Selle objekti üldine afiinsus

en: Map this triangle
et: Seo selle kolmnurgaga

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
et: Vali kolmnurk, mida antud kolmnurgale transportida...

en: onto this other triangle
et: antud teisele kolmnurgale

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
et: Vali kolmnurk, mis on esimese kolmnurga afiinne teisendus...

en: First of 3 starting points
et: Esimene kolmest lähtepunktist

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
et: Vali esimene üldise afiinsuse kolmest alguspunktist...

en: Second of 3 starting points
et: Teine kolmest lähtepunktist

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
et: Vali teine üldise afiinsuse kolmest alguspunktist...

en: Third of 3 starting points
et: Kolmas kolmest lähtepunktist

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
et: Vali kolmas üldise afiinsuse kolmest alguspunktist...

en: Transformed position of first point
et: Esimese punkti teisenduse asukoht

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
et: Vali esimene üldise afiinsuse kolmest lõpp-punktist...

en: Transformed position of second point
et: Teise punkti teisenduse asukoht

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
et: Vali teine üldise afiinsuse kolmest lõpp-punktist...

en: Transformed position of third point
et: Kolmanda punkti teisendatud asukoht

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
et: Vali kolmas üldise afiinsuse kolmest lõpp-punktist...

en: Generic projective transformation of this object
et: Selle objekti üldine projektiivne teisendus

en: Map this quadrilateral
et: Seo selle nelikülikuga

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
et: Vali nelikülik, mida teisendada antud nelikülikule...

en: onto this other quadrilateral
et: antud teisele nelikülikule

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
et: Vali nelikülik, mis on esimese neliküliku projektsioon...

en: First of 4 starting points
et: Esimene neljast lähtepunktist

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
et: Vali esimene üldise projektiivsuse neljast algpunktist...

en: Second of 4 starting points
et: Teine neljast lähtepunktist

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
et: Vali teine üldise projektiivsuse neljast algpunktist...

en: Third of 4 starting points
et: Kolmas neljast lähtepunktist

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
et: Vali kolmas üldise projektiivsuse neljast algpunktist...

en: Fourth of 4 starting points
et: Neljas neljast lähtepunktist

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
et: Vali neljas üldise projektiivsuse neljast algpunktist...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
et: Vali esimene üldise projektiivsuse neljast lõpp-punktist...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
et: Vali teine üldise projektiivsuse neljast lõpp-punktist...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
et: Vali kolmas üldise projektiivsuse neljast lõpp-punktist...

en: Transformed position of fourth point
et: Neljanda punkti teisenduse asukoht

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
et: Vali neljas üldise projektiivsuse neljast lõpp-punktist...

en: Cast the shadow of this object
et: Sellele objektile varju andmine

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
et: Vali objekt, millele vali luua...

en: Cast a shadow from this light source
et: Varju andmine sellest valguseallikast

en: Select the light source from which the shadow should originate...
et: Vali valgusallikas, millest vari peaks lähtuma...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
et: Varju andmine selle sirgega määratud tasandile

en: Select the horizon for the shadow...
et: Vali varju tasand...

en: Transform this object
et: Selle objekti teisendamine

en: Transform using this transformation
et: Teisendamine selle teisenduse abil

en: Apply a similitude to this object
et: Homoteetsuse rakendamine sellele objektile

en: Apply a similitude with this center
et: Homoteetsuse rakendamine selle keskpunktiga

en: Select the center for the similitude...
et: Vali homoteetsuse keskpunkt...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
et: Homoteetsuse rakendamine seda punkti teise punktiga sidudes

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
et: Vali punkt, mis homoteetsust rakendades teise punktiga siduda...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
et: Homoteetsuse rakendamine punkti selle punktiga sidudes

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
et: Vali punkt, millega homoteetsust rakendades esimene punkt siduda...

en: Construct a vector from this point
et: Vektori loomine sellest punktist

en: Select the start point of the new vector...
et: Vali uue vektori algpunkt...

en: Construct a vector to this point
et: Vektori loomine sellesse punkti

en: Select the end point of the new vector...
et: Vali uue vektori lõpp-punkt...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
et: Selle ja teise vektori liitmine.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
et: Vali esimene vektoritest, mille summat luua...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
et: Selle ja teise vektori liitmine.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
et: Vali teine vektoritest, mille summat luua...

en: Construct the vector sum starting at this point.
et: Vektori summa loomine alates sellest punktist.

en: Select the point to construct the sum vector in...
et: Vali punkt, millest vektorite summat luua...

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
et: Vali argumendi objektid (kui neid on)
    Kigi aknas ja klõpsa nupule "Järgmine".

en: Enter Code
et: Koodi lisamine

en: Now fill in the code:
et: Nüüd kirjuta kood:

en: Now fill in the Python code:
et: Nüüd kirjuta Pythoni kood:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
et: Pythoni interpretaator tabas sinu skripti käivitades vea. Palun paranda skript ja klõpsa siis uuesti nupule 'Lõpeta'.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
et: Pythoni interpretaator tekitas sellise veaväljundi:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
et: Paistab, et sinu skriptis on viga. Pythoni interpretaator ei andnud küll ühestki veast teada, aga igatahes ei tekita skript korralikku objekti. Palun paranda skript ja klõpsa siis uuesti nupule 'Lõpeta'.

en: Edit Python Script
et: Pythoni skripti muutmine

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
et: Pythoni interpretaator tabas sinu skripti käivitades vea. Palun paranda skript.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
et: Paistab, et sinu skriptis on viga. Pythoni interpretaator ei andnud küll ühestki veast teada, aga igatahes ei tekita skript korralikku objekti. Palun paranda skript.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
et: <p>Kigi konstruktsioone saab juhtida Pythoni skriptiga "pykig", 
    mille saab käivitada käsuga 
    <code>pykig.py</code>.  Toome ühe toreda näite 
    (<code>hexagons.kpy</code>), mida võid ise järgi proovida:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
et: <p>Viimast konstruktsiooni saab korrata lihtsalt klahvile Z
    vajutades. See on väga mugav, kui pead looma terve rea objekte
    ühe ja sama konstruktsiooniga (eriti siis, kui konstruktsioonile
    pole kiirklahvi).</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
et: <p>Üks võimsamaid Kigi abivahendeid on hiire parema nupu klõpsuga
    objektil või dokumendi tühjal alal avanevad menüüd.
    Nii saab anda objektile nime, muuta värvi, joonestiili ja veel palju muud.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
et: <p>Uusi punkte saab luua ka ilma menüü või tööriistaribata,
    klõpsates lihtsalt Kigi dokumendis vajalikule kohale
    <em>hiire keskmise nupuga</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
et: <p>Kig võib avada mitmes vormingus faile:
    omaenda vorming (<code>.kig</code>), <em>KGeo</em> ja <em>KSeg</em> failid
    ning teatud määral ka <em>Dr. Geo</em> ja <em>Cabri&#8482;</em> failid.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
et: <p>Kig pakub enam kui 20 objekti ja 10 objektide teisendamise võimalust
    rohkem kui 80 konstruktsiooniga, mida sul on võimalik oma dokumentides kasutada.
    Ülevaate neist saab menüüs <em>Objektid</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
et: <p>Valitud objekte saab kasutada objekti loomiseks,
    mis kasutab valitud objekte argumentidena.
    Kui oled näiteks valinud kaks punkti,
    võid valida hüpikmenüüst <em>Ringjoon kolme punkti järgi</em>,
    mis võimaldab luua kolme punkti alusel ringjoone.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can extends its object set using external macros. You can find some
    interesting macros on the Kig website:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>
et: <p>Kigi objektide valikut saab laiendada väliste makrode abil.
    Mõningaid vahvaid makrosid leiab Kigi veebileheküljelt:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
et: <p>Kui hiire all asub mitu objekti ja sa soovid mõne neist valida,
    võid klõpsata <em>hiire vasaku nupuga</em>, hoides samal ajal all
    klahvi <em>Shift</em>. See avab hiire all olevate 
    objektide nimekirja, kust saad valida vajaliku.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>When you construct a locus, you can click on it with the <em>right</em> mouse
    button and select <em>cartesian equation</em> to see its cartesian equation, 
    whenever it is an algebraic curve of low degree.</p>
et: <p>Lookust luues võib sellel klõpsata hiire <em>parema</em> nupuga
    ja valida <em>Descartes'i võrrandi</em>, et näha selle Descartes'i võrrandit, 
    kui see on väikese kraadiga algebraline kõver.</p>
