kig - en to fa translation catalogue (1045 entries)

en: Circle by Center && Line
fa: دایره با مرکز و خط

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
fa: یک دایره با مرکز و تانژانتش برای یک خط معین ساخته می‌شود

en: Construct a circle tangent to this line
fa: ساختن تانژانت یک دایره برای این خط

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
fa: برگزیدن خطی که دایره جدید باید برای آن تانژانت باشد...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
fa: دایره با نقطه و قطعه )به عنوان قطر(

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
fa: یک دایره با مرکزش و طول یک قطعه به عنوان قطر تعریف می‌شود

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
fa: ساختن یک دایره با قطر داده‌شده توسط طول این قطعه

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
fa: برگزیدن قطعه‌ای که طولش قطر دایره جدید را تعیین می‌کند...

en: Equilateral Triangle
fa: مثلث متساوی‌الاضلاع

en: Equilateral triangle with given two vertices
fa: مثلث متساوی‌الاضلاع با دو رأس داده‌شده

en: Evolute
fa: بسط منحنی مسطح

en: Evolute of a curve
fa: بسط مسطح یک منحنی

en: Evolute of this curve
fa: بسط مسطح این منحنی

en: Osculating Circle
fa: برخورد کردن دایره

en: Osculating circle of a curve at a point
fa: برخورد کردن دایره با یک منحنی در یک نقطه

en: Osculating circle of this curve
fa: برخورد کردن دایره با این منحنی

en: Osculating circle at this point
fa: برخورد کردن دایره در این نقطه

en: Select the point...
fa: برگزیدن نقطه...

en: Square
fa: مربع

en: Square with two given adjacent vertices
fa: مربع دارای دو رأس مجاور داده‌شده

en: Vector Difference
fa: تفاوت برداری

en: Construct the vector difference of two vectors.
fa: ایجاد تفاوت برداری دو بردار.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
fa: ایجاد تفاوت برداری این بردار و بردار دیگر.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
fa: ایجاد تفاوت برداری بردار دیگر و این بردار.

en: Construct the vector difference starting at this point.
fa: ایجاد تفاوت برداری که در این نقطه آغاز می‌شود.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
fa: اولین بردار از دو برداری که می‌خواهید تفاوت ایجاد کند را برگزینید...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
fa: برداری غیر از دو برداری که می‌خواهید تفاوت ایجاد کند را برگزینید...

en: Select the point to construct the difference vector in...
fa: برگزیدن نقطه برای ایجاد تفاوت برداری در...

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
fa: پرونده »%1« را نمی‌توان باز کرد. لطفاً، بررسی کنید که آیا مجوزهای پرونده درست تنظیم می‌شوند.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
fa: گزینه‌ها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
fa: نمایش قابک اضافی

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
fa: نمایش محورها

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
fa: نمایش توری

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
fa: این، یک پرونده XFig است نه یک شکل Cabri.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
fa: نسخه )%1( Cabri هنوز پشتیبانی نمی‌شود.
    لطفاً، برای کمک به پشتیبانی این نسخه Cabri، با نویسندگان Kig تماس بگیرید.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده Cabri حاوی یک شیء »%1« است، که در حال حاضر Kig از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
fa: در خط »%1« در پرونده %2 با خطایی روبرو شد.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
fa: پرونده »%1« Dr. Geo، یک پرونده کلان‌دستور است، بنابراین حاوی هیچ شکلی نمی‌باشد.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
fa: شکلی در پرونده »%1« Dr. Geo وجود ندارد.

en: Dr. Geo Filter
fa: پالایه Dr. Geo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
fa: پرونده جاری Dr. Geo حاوی بیش از یک شکل است.
    لطفاً، برگزینید کدام ‌یک وارد شود:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده Dr. Geo حاوی یک شیء »%1 %2« است، که Kig در حال حاضر از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده Dr. Geo حاوی یک نوع تقاطع است،که در حال حاضر Kig از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: &Export to image
fa: &صادرات به تصویر‌

en: &Image...
fa: &تصویر...‌

en: Export as Image
fa: صادرات به عنوان تصویر

en: Image Options
fa: گزینه‌های تصویر

en: Sorry, this file format is not supported.
fa: متأسفم، از این قالب پرونده پشتیبانی نمی‌شود.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
fa: متأسفم، هنگام ذخیره کردن در تصویر »%1« چیزی اشتباه شد

en: &Export To
fa: &صادرات به‌

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
fa: پرونده »%1« را نمی‌توان باز کرد. احتمالاً به این معناست که پرونده موجود نیست، یا به خاطر مجوزهایش نمی‌توان آن را باز کرد

en: Parse Error
fa: تجزیه خطا

en: Not Supported
fa: پشتیبانی‌نشده

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
fa: دقت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
fa: &نگه داشتن ضریب نسبت‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
fa: ارتفاع:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
fa: عرض:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
fa: این سند KSeg از یک تغییر شکل مقیاس‌بندی استفاده می‌کند، که در حال حاضر Kig نمی‌تواند آن را باز کند.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده KSeg حاوی یک دایره توپر است، که در حال حاضر Kig از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده KSeg حاوی یک قطاع کمانی است، که در حال حاضر Kig از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
fa: این پرونده KSeg حاوی یک قطعه کمانی است، که در حال حاضر Kig از آن پشتیبانی نمی‌کند.

en: Export to &Latex...
fa: صادرات به &Latex...‌

en: &Latex...
fa: &لاتکس‌

en: Export as Latex
fa: صادرات به عنوان Latex

en: Latex Options
fa: گزینه‌های Latex

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
fa: این پرونده توسط نسخه »%1« Kig ایجاد شد، که این نسخه را نمی‌توان باز کرد.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
fa: این پرونده توسط نسخه »%1« Kig ایجاد شد.
    پشتیبانی برای قالبهای قدیمی‌تر Kig )قبل از ۴/۰( از  Kig حذف شده است.
    برای باز کردن این پرونده می‌توانید نسخه قدیمی‌تر Kig (./۴ تا ۶/.) را امتحان کنید،
     که آن را در قالبی جدید ذخیره می‌کند.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
fa: این پرونده Kig یک سیستم مختصات دارد که از این نسخه Kig  پشتیبانی نمی‌کند.
    در عوض از یک سیستم مختصات استاندارد استفاده می‌شود.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
fa: این پرونده  Kig از شیئی از نوع »%1« استفاده می‌کند که از این نسخه Kig پشتیبانی نمی‌کند. شاید بدون پشتیبانی برای این نوع شیء، Kig را گردآوری کرده‌اید، یا شاید از یک نسخه قدیمی‌تر Kig استفاده می‌کنید.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
fa: این پرونده Kig شیئی از نوع »%1« را استفاده می‌کند که منسوخ است، باید ساختمان را با نامی متفاوت ذخیره کرده و بررسی کنید که همان طور انتظار می‌رود کار می‌کند.

en: &Export to SVG...
fa: &صادرات به SVG...‌

en: Export as SVG
fa: صادرات به عنوان SVG

en: SVG Options
fa: گزینه‌های SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
fa: متأسفم، هنگام ذخیره پرونده »%1« SVG، چیزی اشتباه شده

en: Export to &XFig file
fa: صادرات به پرونده &XFig‌

en: &XFig File...
fa: پرونده &XFig...‌

en: Export as XFig File
fa: صادرات به عنوان پرونده XFig

en: KDE Interactive Geometry
fa: هندسه تعاملی KDE

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
fa: بسیاری از کارهای مهم، همگی پیرامون Kig انجام می‌شوند اما به مخروطیها، مکعبیها، تغییر شکلها و پشتیبانی آزمونهای ویژگی محدود نمی‌شوند.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
fa: به پیاده‌سازی شیء مکان هندسی خیلی کمک کرد، در انجام درست آن تقریباً برخی از اصول ریاضی دخیل بودند، و فرانکو اغلب اجزای مشکل را نوشت.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
fa: نویسنده KGeo که برخی از متون و اغلب کار هنری را از آن الهام گرفتم.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
fa: برادر دُمی که موفق شد الگوریتم را برای محاسبه مرکز دایره، با سه نقطه داده‌شده بنویسد.

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
fa: مسئول شمایل SVG کاربرد خوب.

en: Responsible for the new object action icons.
fa: مسئول شمایلهای کنش شیء جدید.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
fa: نتوانست کتابخانه ضروری Kig را پیدا کند، نصب خود را بررسی کنید.

en: &Set Coordinate System
fa: &تنظیم سیستم مختصات‌

en: Show grid
fa: نمایش توری

en: Show axes
fa: نمایش محورها

en: Invert Selection
fa: معکوس کردن گزینش

en: &Delete Objects
fa: &حذف اشیا‌

en: Delete the selected objects
fa: حذف اشیای برگزیده

en: Cancel Construction
fa: لغو ساخت

en: Cancel the construction of the object being constructed
fa: لغو ساخت شیئی که ساخته می‌شود

en: Repeat Construction
fa: تکرار ساخت

en: Repeat the last construction (with new data)
fa: تکرار آخرین ساخت )با داده جدید(

en: U&nhide All
fa: &مخفی نکردن همه‌

en: Show all hidden objects
fa: نمایش تمام اشیای مخفی‌شده

en: &New Macro...
fa: کلان‌دستور &جدید...‌

en: Define a new macro
fa: تعریف یک کلان‌دستور جدید

en: Manage &Types...
fa: مدیریت &انواع...‌

en: Manage macro types.
fa: مدیریت انواع کلان‌دستور.

en: &Browse History...
fa: &مرور تاریخچه‌...

en: Browse the history of the current construction.
fa: مرور تاریخچه ساختمان جاری.

en: Zoom in on the document
fa: بزرگ‌نمایی سند

en: Zoom out of the document
fa: کوچک‌نمایی سند

en: Recenter the screen on the document
fa: مرکزی کردن مجدد پرده روی سند

en: View this document full-screen.
fa: مشاهده این سند به صورت تمام پرده

en: &Select Shown Area
fa: &برگزیدن ناحیه نمایش‌ داده شده‌

en: Select the area that you want to be shown in the window.
fa: برگزیدن ناحیه‌ای که می‌خواهید در پنجره نمایش داده شود.

en: S&elect Zoom Area
fa: &برگزیدن ناحیه بزرگ‌نمایی‌

en: Show &Grid
fa: نمایش &توری‌

en: Show or hide the grid.
fa: نمایش یا مخفی کردن توری.

en: Show &Axes
fa: نمایش &محورها‌

en: Show or hide the axes.
fa: نمایش یا مخفی کردن محورها.

en: Wear Infrared Glasses
fa: زدن عینک مادون قرمز

en: Repeat Construction (%1)
fa: تکرار ساخت (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
fa: تکرار %1 )با داده جدید(

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
fa: پرونده »%1« که سعی کردید آن را باز کنید، موجود نیست. لطفاً، آنچه که وارد کردید را با مسیر درست تغییر دهید.

en: File Not Found
fa: پرونده یافت نشد

en: Format Not Supported
fa: قالب پشتیبانی نمی‌شود

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
fa: Kig از ذخیره در هر قالب دیگر پرونده به جز قالب پرونده خودش پشتیبانی نمی‌کند. در عوض در قالب Kig ذخیره می‌کنید؟

en: Save Kig Format
fa: ذخیره در قالب Kig

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
fa: در حال حاضر پرونده »%1« موجود است. می‌خواهید آن را جای‌نوشت کنید؟

en: Overwrite File?
fa: پرونده جای‌نوشت شود؟

en: Zoom In
fa: بزرگ‌نمایی

en: Zoom Out
fa: کوچک‌نمایی

en: Recenter View
fa: مرکزی کردن مجدد نما

en: Select the rectangle that should be shown.
fa: برگزیدن مستطیلی که باید نمایش داده شود.

en: Change Shown Part of Screen
fa: تغییر جزء نمایش داده‌شده پرده

en: Select Zoom Area
fa: برگزیدن ناحیه بزرگ‌نمایی

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
fa: برگزیدن ناحیه بزرگ‌نمایی، با وارد کردن مختصات<br />گوشه چپ بالایی و گوشه راست پایینی.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fa: &پرونده‌

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
fa: &ویرایش‌

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fa: &نما‌

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
fa: &اشیا‌

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
fa: &نقاط‌

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
fa: &خطوط‌

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
fa: &دایره‌ها و کمانها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
fa: &چند ضلعیها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
fa: &بردارها و قطعه‌ها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
fa: &مخروطیها و مکعبیها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
fa: مخروطیهای بیشتر

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
fa: &مکعبیها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
fa: &زاویه‌ها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
fa: &تغییر شکلها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
fa: هندسه &دیفرانسیل‌

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
fa: &آزمونها‌

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
fa: &غیره‌

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
fa: &انواع‌

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
fa: &ابزارها‌

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fa: میله ابزار اصلی

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
fa: نقاط

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
fa: خطوط

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
fa: بردارها و قطعه‌ها

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
fa: دایره‌ها و کمانها

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
fa: مخروطیها

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
fa: زاویه‌ها

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
fa: تغییر شکلها

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
fa: آزمونها

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
fa: اشیای دیگر

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
fa: نما

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fa: &تنظیمات‌

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
fa: نمایش ندادن یک ونک. تبدیل کردن پرونده مشخص‌شده در قالب محلی Kig. خروجی به خروجی استاندارد می‌رود، مگر این که پرونده خروجی مشخص شود.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
fa: پرونده برای خارج کردن پرونده محلی ایجاد‌شده به. »-« یعنی خارج کردن به خروجی استاندارد. پیش‌‌‌فرض هم خروجی استاندارد است.

en: Document to open
fa: سند برای باز کردن

en: Point by Numeric Labels
fa: نقطه با برچسبهای عددی

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
fa: نقطه‌ای که مختصاتش با دو برچسب عددی داده می‌شود

en: Segment
fa: قطعه

en: A segment constructed from its start and end point
fa: قطعه‌ای از نقطه آغاز و پایانش ساخته‌شده

en: Segment Axis
fa: محور قطعه

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
fa: خط عمودی میان نقطه میانی قطعه داده‌شده.

en: Line by Two Points
fa: خط با دو نقطه

en: A line constructed through two points
fa: خطی از طریق دو نقطه ساخته‌شده

en: Half-Line
fa: نیم‌خط

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
fa: یک نیم‌خط با نقطه آغازش، و نقطه دیگر در جایی روی آن.

en: Perpendicular
fa: عمودی

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
fa: خطی از طریق یک نقطه، عمود بر خط یا قطعه دیگر ساخته‌شده.

en: Parallel
fa: موازی

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
fa: خطی از طریق یک نقطه، و موازی با خط یا قطعه دیگر ساخته‌شده

en: Circle by Center && Point
fa: دایره‌ با مرکز و نقطه

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
fa: دایره‌ای که با مرکزش و نقطه‌ای که متعلق به آن است ساخته‌شده

en: Circle by Three Points
fa: دایره‌ با سه نقطه

en: A circle constructed through three points
fa: دایره‌ای از طریق سه نقطه ساخته‌شده

en: Circle by Point && Radius
fa: دایره با نقطه و شعاع

en: A circle defined by its center and the length of the radius
fa: یک دایره با مرکزش و طول شعاع تعریف می‌شود

en: Construct Bisector of This Angle
fa: ساختن نیمساز این زاویه

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
fa: برگزیدن زاویه‌ای که می‌خواهید با آن نیمساز ... را بسازید

en: Angle Bisector
fa: نیمساز زاویه

en: The bisector of an angle
fa: نیمساز یک زاویه

en: Conic by Five Points
fa: مخروطی با پنج نقطه

en: A conic constructed through five points
fa: مخروطی که از طریق پنج نقطه ساخته‌شده

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
fa: هذلولی با خطوط مجانب و نقطه

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
fa: یک هذلولی با خطوط مجانب داده‌شده از طریق یک نقطه

en: Ellipse by Focuses && Point
fa: بیضی با کانونها و نقطه

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
fa: یک بیضی که با کانونها و نقطه‌ای که متعلق به آن است ساخته‌‌شده

en: Hyperbola by Focuses && Point
fa: هذلولی با کانونها و نقطه

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
fa: یک هذلولی که با کانونهایش و نقطه‌ای که متعلق به آن است ساخته‌شده

en: Conic by Directrix, Focus && Point
fa: مخروطی با خطوط راهنما، کانون و نقطه

en: A conic with given directrix and focus, through a point
fa: مخروطی با خط راهنما و کانون داده‌شده از طریق یک نقطه

en: Vertical Parabola by Three Points
fa: سهمی عمودی با سه نقطه

en: A vertical parabola constructed through three points
fa: یک سهمی عمودی که از طریق سه نقطه ساخته‌‌شده

en: Cubic Curve by Nine Points
fa: منحنی مکعبی با نه نقطه

en: A cubic curve constructed through nine points
fa: منحنی مکعبی که از طریق نه نقطه ساخته‌شده

en: Polar Point of a Line
fa: نقطه متقارن یک خط

en: The polar point of a line with respect to a conic.
fa: نقطه متقارن یک خط با توجه به یک مخروطی.

en: Polar Line of a Point
fa: خط متقارن یک نقطه

en: The polar line of a point with respect to a conic.
fa: خط متقارن یک نقطه با توجه به یک مخروطی.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
fa: منحنی مکعبی با گره با شش نقطه

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
fa: یک منحنی مکعبی با یک نقطه گره‌ای در مبدأ از طریق شش نقطه

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
fa: منحنی مکعبی با رأس با چهار نقطه

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
fa: یک منحنی مکعبی با یک رأس افقی در مبدأ از طریق چهار نقطه

en: Cubic Function by Four Points
fa: تابع مکعبی با چهار نقطه

en: A cubic function through four points
fa: تابع مکعبی از طریق چهار نقطه

en: Directrix of a Conic
fa: خط راهنمای یک مخروطی

en: The directrix line of a conic.
fa: خط راهنمای یک مخروطی

en: Angle by Three Points
fa: زاویه با سه نقطه

en: An angle defined by three points
fa: زاویه‌ای که با سه نقطه تعریف‌‌شده

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
fa: هذلولی متساوی‌الاضلاع با چهار نقطه

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
fa: هذلولی متساوی‌الاضلاعی که از طریق چهار نقطه ساخته‌شده

en: Construct the midpoint of this segment
fa: ایجاد نقطه میانی این قطعه

en: Mid Point
fa: نقطه میانی

en: The midpoint of a segment or two other points
fa: نقطه میانی یک قطعه یا دو نقطه دیگر

en: Vector
fa: بردار

en: Construct a vector from two given points.
fa: ایجاد یک بردار از دو نقطه داده‌شده.

en: Vector Sum
fa: مجموع بردار

en: Construct the vector sum of two vectors.
fa: ایجاد مجموع بردار از دو بردار.

en: Line by Vector
fa: خط با بردار

en: Construct the line by a given vector though a given point.
fa: ایجاد خط با یک بردار داده‌شده از طریق یک نقطه داده‌شده.

en: Half-Line by Vector
fa: نیم‌خط با بردار

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
fa: ایجاد نیم‌خط با یک بردار داده‌شده که در یک نقطه معین آغاز می‌شود.

en: Arc by Three Points
fa: کمان با سه نقطه

en: Construct an arc through three points.
fa: ایجاد یک کمان از طریق سه نقطه.

en: Conic Arc by Center and Three Points
fa: کمان مخروطی با مرکز و سه نقطه

en: Construct a conic arc with given center through three points.
fa: ایجاد یک کمان مخروطی با مرکز داده‌شده از طریق سه نقطه.

en: Conic Arc by Five Points
fa: کمان مخروطی با پنج نقطه

en: Construct a conic arc through five points.
fa: ایجاد یک کمان مخروطی از طریق پنج نقطه.

en: Arc by Center, Angle && Point
fa: کمان با مرکز، زاویه و نقطه

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
fa: ایجاد یک کمان با مرکزش و زاویه داده‌شده‌ای که در نقطه‌ای معین آغاز می‌شود

en: Parabola by Directrix && Focus
fa: سهمی با خط راهنما و کانون

en: A parabola defined by its directrix and focus
fa: یک سهمی که با خط راهنما و کانونش تعریف‌شده

en: Translate
fa: ترجمه

en: The translation of an object by a vector
fa: ترجمه یک شیء با یک بردار

en: Reflect in Point
fa: انعکاس در نقطه

en: An object reflected in a point
fa: شیئی که در یک نقطه منعکس‌شده

en: Reflect in Line
fa: انعکاس در خط

en: An object reflected in a line
fa: شیئی که در یک خط منعکس‌‌شده

en: Rotate
fa: چرخش

en: An object rotated by an angle around a point
fa: شیئی که با زاویه‌‌ای دور یک نقطه می‌‌چرخد

en: Scale
fa: مقیاس‌بندی

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
fa: مقیاس‌بندی یک شیء سراسر یک نقطه با نسبت داده‌‌شده طبق طول یک قطعه

en: Scale over Line
fa: مقیاس‌بندی سراسر خط

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
fa: شیئی با نسبت داده‌شده طبق طول یک قطعه سراسر یک خط مقیاس‌بندی شده

en: Scale (ratio given by two segments)
fa: مقیاس‌بندی )نسبت داده‌شده با دو قطعه(

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
fa: مقیاس‌بندی یک شیء سراسر یک نقطه با نسبت داده‌شده طبق طول دو قطعه

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
fa: مقیاس‌بندی سراسر خط )نسبت داده‌شده با دو قطعه(

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
fa: شیئی با نسبت داده‌شده طبق طول دو قطعه سراسر یک خط مقیاس‌بندی شده

en: Apply Similitude
fa: اِعمال تشبیه

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
fa: اِعمال تشبیه برای یک شیء )توالی مقیاس‌بندی و چرخش دور یک مرکز(

en: Harmonic Homology
fa: همسانی موزون

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
fa: همسانی موزون با یک مرکز داده‌شده و یک محور معین )این یک تغییر شکل تصویری است(

en: Draw Projective Shadow
fa: ترسیم سایه تصویری

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
fa: سایه یک شیء با یک منبع نور داده‌شده و سطح تصویری )توسط یک خط نشان داده‌شده(

en: Asymptotes of a Hyperbola
fa: خطوط مجانب یک هذلولی

en: The two asymptotes of a hyperbola.
fa: دو خط مجانب یک هذلولی.

en: Triangle by Its Vertices
fa: مثلث با رأسهایش

en: Construct a triangle given its three vertices.
fa: ایجاد یک مثلث با توجه به سه رأسش.

en: Convex Hull
fa: قشر محدب

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
fa: یک چند ضلعی که با قشر محدب چند ضلعی دیگر متناظر است

en: Parallel Test
fa: آزمون موازی

en: Test whether two given lines are parallel
fa: آزمون در مورد این که دو خط داده‌شده موازی هستند

en: Orthogonal Test
fa: آزمون قائمه

en: Test whether two given lines are orthogonal
fa: آزمون در مورد این که آیا دو خط داده‌‌شده قائمه هستند

en: Collinear Test
fa: آزمون واقع شدن در یک خط مستقیم

en: Test whether three given points are collinear
fa: آزمون در مورد این که آیا سه نقطه داده‌شده در یک خط مستقیم واقع می‌‌شوند

en: Contains Test
fa: حاوی آزمون می‌باشد

en: Test whether a given curve contains a given point
fa: آزمون در مورد این که آیا یک منحنی داده‌‌شده حاوی یک نقطه معین می‌باشد

en: In Polygon Test
fa: در آزمون چند ضلعی

en: Test whether a given polygon contains a given point
fa: آزمون در مورد این که آیا یک چند ضلعی داده‌شده حاوی یک نقطه معین است

en: Convex Polygon Test
fa: آزمون چند ضلعی محدب

en: Test whether a given polygon is convex
fa: آزمون در مورد این که آیا چند ضلعی داده‌شده، محدب است

en: Existence Test
fa: آزمون وجود

en: Test whether a given object is constructible
fa: آزمون در مورد این که آیا شیء داده‌شده قابل ساختن است

en: Distance Test
fa: آزمون فاصله

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
fa: آزمون در مورد این که آیا یک نقطه داده‌شده از یک نقطه داده‌شده و یک نقطه داده‌شده دیگر فاصله یکسان دارد

en: Vector Equality Test
fa: آزمون برابری بردار

en: Test whether two vectors are equal
fa: آزمون در مورد این که آیا دو بردار برابر هستند

en: Python Script
fa: دست‌نوشته پیتون

en: Construct a new Python script.
fa: ایجاد دست‌نوشته جدید پیتون.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
fa: واردات مختصات در قالب زیر: »x؛y«،
    که در آنجا x مختصات x است، و y مختصات y است.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
fa: مختصات را در قالب زیر وارد کنید: <b>»x;y«</b>,<br />، که x  مختصات x است، و y مختصات y است.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
fa: واردات مختصات در قالب زیر: »r؛ θ°«،
    که در آنجا r و θ مختصات قطبی هستند.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
fa: مختصات را در قالب زیر وارد کنید: <b>»r; θ°«</b>,<br />، که r و  θ مختصات قطبی هستند.

en: &Euclidean
fa: &اقلیدسی‌

en: &Polar
fa: &قطبی‌

en: Set Euclidean Coordinate System
fa: تنظیم سیستم مختصات اقلیدسی

en: Set Polar Coordinate System
fa: تنظیم سیستم مختصات قطبی

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
fa: درجه

[ctx: Translators: Radians]
en: Rad
fa: رادیان

[ctx: Translators: Gradians]
en: Grad
fa: گرادیان

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
fa: یک نقطه عادی، یعنی نقطه‌ای که یا مستقل از یک خط است یا چسبیده به خط است، دایره، قطعه.

en: Point
fa: نقطه

en: Construct a text label.
fa: ایجاد یک برچسب متن.

en: Text Label
fa: برچسب متن

en: Construct a Point by its Coordinates
fa: ایجاد یک نقطه با مختصاتش

en: Point by Coordinates
fa: نقطه با مختصات

en: Fixed Point
fa: نقطه ثابت

en: Enter the coordinates for the new point.
fa: وارد کردن مختصات برای نقطه جدید.

en: Construct a Numeric Value
fa: ایجاد یک مقدار عددی

en: Numeric Value
fa: مقدار عددی

en: Insert the new size of this angle:
fa: درج اندازه جدید این زاویه:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
fa: استفاده از این حوزه ویرایش برای تغییر دادن اندازه این زاویه.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
fa: واحد زاویه‌سنجی که می‌خواهید از آن برای تغییر اندازه این زاویه استفاده کنید را از این فهرست انتخاب کنید.<br />
    اگر به واحد دیگری سودهی کنید، مقدار موجود در حوزه ویرایش سمت چپ به واحد برگزیده جدید تبدیل می‌شود.

en: Could not open macro file '%1'
fa: نتوانست پرونده کلان‌دستور »%1« را باز کند

en: Kig cannot open the macro file "%1".
fa: Kig نمی‌تواند پرونده کلان‌دستور »%1« را باز کند.

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
fa: این پرونده توسط نسخه بسیار قدیمی Kig )پیش از۴/۰( ایجاد شد. پشتیبانی برای این قالب از نسخه‌های اخیر Kig حذف شده است. واردات این کلان‌دستور را که از نسخه قبلی Kig (۴/. تا ۶/.) استفاده می‌کند را امتحان کنید و بعد دوباره آن را در قالب جدید صادر کنید.

en: Unnamed Macro #%1
fa: کلان‌دستور نام‌گذاری نشده #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
fa: این پرونده Kig از شیئی از نوع »%1« استفاده می‌کند که از این نسخه Kig پشتیبانی نمی‌کند. شاید بدون پشتیبانی برای این نوع شیء، Kig را گردآوری کرده‌اید، یا شاید از یک نسخه قدیمی‌تر Kig استفاده می‌کنید.

en: Radical Lines for Conics
fa: خطوط رادیکال برای مخروطیها

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
fa: خطوط ایجاد‌شده از طریق تقاطعهای دو مخروطی. این برای مخروطیهای بدون تقاطع هم تعریف‌ شده است.

en: Moving Point
fa: نقطه متحرک

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
fa: برگزیدن نقطه متحرکی که هنگام ترسیم مکان هندسی حرکت داده می‌شود...

en: Following Point
fa: نقطه زیرین

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
fa: برگزیدن نقطه زیرینی که از طریق محلهایش، مکان هندسی ترسیم می‌شود...

en: Locus
fa: مکان هندسی

en: A locus
fa: یک مکان هندسی

en: Dependent Point
fa: نقطه وابسته

en: Polygon by Its Vertices
fa: چند ضلعی با رأسهایش

en: Construct a polygon by giving its vertices
fa: ایجاد یک چند ضلعی با تعیین رأسهایش

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
fa: ... با این رأس )فشار بر روی اولین رأس برای پایان دادن به ساخت(

en: Construct a polygon with this vertex
fa: ایجاد یک چند ضلعی با این رأس

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که قرار است یک رأس این چند ضلعی باشد...

en: Polygon
fa: چند ضلعی

en: Construct the vertices of this polygon...
fa: ایجاد رأسهای این چند ضلعی...

en: Vertices of a Polygon
fa: رأسهای یک چند ضلعی

en: The vertices of a polygon.
fa: رأسهای یک چند ضلعی.

en: Construct the sides of this polygon...
fa: ایجاد اضلاع این چند ضلعی...

en: Sides of a Polygon
fa: اضلاع یک چند ضلعی

en: The sides of a polygon.
fa: اضلاع یک چند ضلعی‌.

en: Regular Polygon with Given Center
fa: چند ضلعی منظم با مرکز معین

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
fa: ایجاد یک چند ضلعی منظم با مرکز و رأس معین

en: Construct a regular polygon with this center
fa: ایجاد یک چند ضلعی منظم با این مرکز

en: Construct a regular polygon with this vertex
fa: ایجاد یک چند ضلعی منظم با این رأس

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
fa: میزان کردن تعداد اضلاع )%1/%2(

en: Adjust the number of sides (%1)
fa: میزان کردن تعداد اضلاع )%1(

en: Select the center of the new polygon...
fa: برگزیدن مرکز چند ضلعی جدید...

en: Select a vertex for the new polygon...
fa: برگزیدن یک رأس برای چند ضلعی جدید...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
fa: حرکت مکان‌نما برای به دست آوردن تعداد اضلاع مورد نظر...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
fa: ایجاد خطوط رادیکال این دایره

en: Construct the Radical Lines of This Conic
fa: ایجاد خطوط رادیکال این مخروطی

en: Generic Affinity
fa: پیوستگی عمومی

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
fa: پیوستگی یکتا که سه نقطه )یا یک مثلث( را در سه نقطه دیگر )یا یک مثلث( رسم می‌کند

en: Generic Projective Transformation
fa: تغییر شکل تصویری عام

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
fa: تغییر شکل تصویری یکتا که چهار نقطه )یا یک چهار ضلعی( را در چهار نقطه دیگر )یا یک چهار ضلعی( رسم می‌کند

en: Inversion of Point, Line or Circle
fa: معکوس کردن نقطه، خط یا دایره

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
fa: معکوس کردن یک نقطه، خط یا دایره با توجه به یک دایره

en: Measure Transport
fa: انتقال اندازه

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
fa: انتقال اندازه یک قطعه یا کمان سراسر یک خط یا دایره.

en: Segment to transport
fa: قطعه برای انتقال

en: Arc to transport
fa: کمان برای انتقال

en: Value to transport
fa: مقدار برای انتقال

en: Transport a measure on this line
fa: انتقال یک اندازه روی این خط

en: Transport a measure on this circle
fa: انتقال یک اندازه روی این دایره

en: Start transport from this point of the circle
fa: آغاز انتقال از این نقطه دایره

en: Start transport from this point of the line
fa: آغاز انتقال از این نقطه خط

en: Start transport from this point of the curve
fa: آغاز انتقال از این نقطه منحنی

en: Intersect with this conic
fa: تقاطع کردن با این مخروطی

en: Intersect with this line
fa: تقاطع کردن با این خط

en: Intersect with this circle
fa: تقاطع کردن با این دایره

en: Intersect
fa: تقاطع کردن

en: The intersection of two objects
fa: تقاطع دو شیء

en: Intersect this Circle
fa: تقاطع کردن این دایره

en: Intersect this Conic
fa: تقاطع کردن این مخروطی

en: Intersect this Line
fa: تقاطع کردن این خط

en: Intersect this Cubic Curve
fa: تقاطع کردن این منحنی مکعبی

en: Intersect this Arc
fa: تقاطع کردن این کمان

en: Intersect this Polygon
fa: تقاطع کردن این چند ضلعی

en: with this Circle
fa: با این دایره

en: with this Conic
fa: با این مخروطی

en: with this Line
fa: با این خط

en: with this Cubic Curve
fa: با این منحنی مکعبی

en: with this Arc
fa: با این کمان

en: with this Polygon
fa: با این چند ضلعی

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
fa: برگزیدن اولین نقاطی که از طریق آنها می‌خواهید نقطه میانی را ایجاد کنید...

en: Construct the midpoint of this point and another one
fa: ایجاد نقطه میانی این نقطه و نقطه دیگر

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
fa: برگزیدن نقاط دیگری که از طریق آنها می‌خواهید نقطه میانی را ایجاد کنید...

en: Select the first object to intersect...
fa: برگزیدن اولین شیء برای تقاطع کردن...

en: Select the second object to intersect...
fa: برگزیدن دومین شیء برای تقاطع کردن...

en: Tangent
fa: تانژانت

en: The line tangent to a curve
fa: تانژانت خط نسبت به یک منحنی

en: Tangent to This Circle
fa: تانژانت نسبت به این دایره

en: Tangent to This Conic
fa: تانژانت نسبت به این مخروطی

en: Tangent to This Arc
fa: تانژانت نسبت به این کمان

en: Tangent to This Cubic Curve
fa: تانژانت نسبت به این منحنی مکعبی

en: Tangent to This Curve
fa: تانژانت نسبت به این منحنی

en: Tangent at This Point
fa: تانژانت در این نقطه

en: Center Of Curvature
fa: مرکز انحنا

en: The center of the osculating circle to a curve
fa: مرکز دایره مماس نسبت به یک منحنی

en: Center of Curvature of This Conic
fa: مرکز انحنای این مخروطی

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
fa: مرکز انحنای این منحنی مکعبی

en: Center of Curvature of This Curve
fa: مرکز انحنای این منحنی

en: Center of Curvature at This Point
fa: مرکز انحنا در این نقطه

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
fa: تصویردانه

[ctx: Translators: Centimeter]
en: cm
fa: سانتی‌متر

[ctx: Translators: Inch]
en: in
fa: اینچ

en: Which object?
fa: کدام شیء؟

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
fa: فشار محلی که می‌خواهید نقطه جدید، یا منحنی که می‌خواهید به آن بچسبد، در آن جای بگیرد...

en: Now select the location for the result label.
fa: الان محل را برای برچسب نتیجه برگزینید.

en: Here you can edit the name of the current macro type.
fa: در اینجا می‌توانید نام نوع کلان‌دستور جاری را ویرایش کنید.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
fa: در اینجا می‌توانید نوع کلان‌دستور جاری را ویرایش کنید. این حوزه اختیاری است؛ پس می‌توانید آن را خالی هم بگذارید. اگر آن را خالی بگذارید، نوع کلان‌دستورتان توصیفی ندارد.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
fa: استفاده از این دکمه برای تغییر شمایل نوع کلان‌دستور جاری.

en: The name of the macro can not be empty.
fa: نام کلان‌دستور را نمی‌توان خالی گذاشت.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
fa: در اینجا می‌توانید نام، توصیف و شمایل این نوع کلان‌دستور را تغییر دهید.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
fa: نام:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
fa: توصیف:

en: Start of the construction
fa: آغاز ساخت

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
fa: توصیف گام جاری:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
fa: گام اول

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
fa: یک گام به عقب

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
fa: یک گام به جلو

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
fa: گام آخر

en: Name
fa: نام

en: <unnamed object>
fa: >شیء نام‌گذاری نشده<

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
fa: «%n» بخش در متن وجود دارد که مقداری برای آن انتخاب نکرده‌اید. لطفاً، آنها را حذف کنید یا نشانوندهای کافی برگزینید.

en: argument %1
fa: نشانوند %1

en: Selecting argument %1
fa: برگزیدن نشانوند %1

en: Change Label
fa: تغییر دادن برچسب

en: Set Value
fa: تنظیم مقدار

en: Enter value:
fa: مقدار را وارد کنید:

en: Select the position for the new numeric value...
fa: برگزیدن موقعیت برای مقدار عددی جدید...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
fa: یکی از اشیای برآمدی که برگزیدید را نمی‌توان از اشیای داده‌شده محاسبه کرد. به خاطر همین،  Kig نمی‌تواند این کلان‌دستور را محاسبه کند. لطفاً، پس‌سو را فشار دهید و اشیا را با ترتیب درست بسازید...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
fa: یکی از اشیای داده‌شده در محاسبه اشیای برآیند استفاده نمی‌شود. احتمالاً این به این معناست که انتظار دارید  Kig کاری غیر ممکن انجام دهد. لطفاً کلان‌دستور را بررسی کنید و دوباره سعی کنید.

en: Given Objects
fa: اشیای داده‌شده

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
fa: برگزیدن اشیای »داده‌شده« برای کلان‌دستور جدید و فشار »بعدی«.

en: Final Object
fa: شیء نهایی

en: Select the final object(s) for your new macro.
fa: برگزیدن شیء)های( نهایی برای کلان‌دستور جدیدتان.

en: Enter a name and description for your new type.
fa: واردات نام یا توصیفی برای نوع جدیدتان.

en: &Name:
fa: &نام:‌

en: &Description:
fa: &توصیف:‌

en: &Icon:
fa: &شمایل:‌

en: Redefine Point
fa: تعریف کردن مجدد نقطه

en: Black
fa: سیاه

en: Gray
fa: خاکستری

en: Red
fa: قرمز

en: Green
fa: سبز

en: Cyan
fa: سبزآبی

en: Yellow
fa: زرد

en: Dark Red
fa: قرمز تیره

en: &Hide
fa: &مخفی‌کردن‌

en: &Show
fa: &نمایش‌

en: &Move
fa: &حرکت‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
fa: &حذف‌

en: &Custom Color
fa: رنگ &سفارشی‌

en: Change Object Color
fa: تغییر دادن رنگ شیء

en: Change Object Width
fa: تغییر دادن عرض شیء

en: Change Point Style
fa: تغییر دادن سبک نقطه

en: Change Object Style
fa: تغییر دادن سبک شیء

en: Set &Name...
fa: تنظیم &نام...‌

en: &Name
fa: &نام‌

en: Set Object Name
fa: تنظیم نام شیء

en: Set Name of this Object:
fa: تنظیم نام این شیء:

en: Kig Document
fa: سند Kig

en: &Transform
fa: &تبدیل‌

en: T&est
fa: &آزمون‌

en: Const&ruct
fa: &ساختن‌

en: &Start
fa: &آغاز:‌

en: Add Te&xt Label
fa: افزودن برچسب &متن‌

en: Set Co&lor
fa: تنظیم &رنگ‌

en: Set &Pen Width
fa: تنظیم عرض &قلم‌

en: Set St&yle
fa: تنظیم &سبک‌

en: Set Coordinate S&ystem
fa: تنظیم &سیستم مختصات‌

en: Enter Label Text
fa: واردات متن برچسب

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
fa: در اینجا نامی برای برچسبتان وارد کنید و »بعدی« را فشار دهید.
    اگر می‌خواهید اجزای متغیر را نمایش دهید، پس %1، %2، ... را در جاهای مناسب قرار دهید )برای مثال »طول این قطعه، %1 است.«(.

en: Show text in a frame
fa: نمایش متن در یک قابک

en: Select Arguments
fa: برگزیدن نشانوندها

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
fa: اکنون نشانوند)هایی( که نیاز دارید را برگزینید. برای هر نشانوند روی آن فشار دهید، یک شیء و یک ویژگی را در پنجره Kig برگزینید، و هنگامی که انجام دادید، پایان را فشار دهید...

en: Macro
fa: کلان‌دستور

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توصیف

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
fa: &ویرایش...‌

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
fa: &صادرات...‌

en: Are You Sure?
fa: مطمئن هستید؟

en: Export Types
fa: صادرات انواع

en: Import Types
fa: واردات انواع

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
fa: بیش از یک نوع انتخاب می‌شود. هر دفعه فقط می‌تواند یک نوع را ویرایش کند. لطفاً، فقط نوعی که می‌خواهید ویرایش کنید را برگزینید و دوباره سعی کنید.

en: More Than One Type Selected
fa: بیش از یک نوع برگزیده

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
fa: برگزیدن انواع از اینجا...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
fa: این فهرستی از انواع کلان‌دستور جاری است... می‌توانید آنها را برگزینید، ویرایش، حذف، صادر و وارد کنید...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
fa: ویرایش نوع برگزیده.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
fa: حذف تمام انواع برگزیده در فهرست.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
fa: صادرات تمام انواع برگزیده در یک پرونده.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
fa: واردات کلان‌دستورهایی که در یک یا چند پرونده قرار دارند.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
fa: &واردات...‌

en: Construct an angle through this point
fa: ایجاد یک زاویه از طریق این نقطه

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که اولین نیم‌خط زاویه باید از آن بگذرد...

en: Construct an angle at this point
fa: ایجاد یک زاویه در این نقطه

en: Select the point to construct the angle in...
fa: برگزیدن نقطه برای ایجاد زاویه در...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که دومین نیم‌خط زاویه باید از آن عبور کند...

en: Set Si&ze
fa: تنظیم &اندازه‌

en: Resize Angle
fa: تغییر اندازه زاویه

en: Construct an arc starting at this point
fa: ایجاد کمانی که در این نقطه آغاز می‌‌شود

en: Select the start point of the new arc...
fa: برگزیدن نقطه آغاز کمان جدید...

en: Construct an arc through this point
fa: ایجاد یک کمان از طریق این نقطه

en: Select a point for the new arc to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای کمانی که از آن می‌گذرد...

en: Construct an arc ending at this point
fa: ایجاد کمانی که در این نقطه پایان می‌‌یابد

en: Select the end point of the new arc...
fa: برگزیدن نقطه پایانی کمان جدید...

en: Construct an arc with this center
fa: ایجاد یک کمان با این مرکز

en: Select the center of the new arc...
fa: برگزیدن مرکز کمان جدید...

en: Construct an arc with this angle
fa: ایجاد یک کمان با این زاویه

en: Select the angle of the new arc...
fa: برگزیدن زاویه کمان جدید...

en: Construct a conic arc starting at this point
fa: ایجاد کمان مخروطی که در این نقطه آغاز می‌‌شود

en: Select the start point of the new conic arc...
fa: برگزیدن نقطه آغاز کمان مخروطی جدید...

en: Construct a conic arc through this point
fa: ایجاد یک کمان مخروطی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new conic arc to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای کمان مخروطی جدیدی که از آن می‌گذرد...

en: Construct a conic arc ending at this point
fa: ایجاد کمان مخروطی که در این نقطه پایان می‌‌یابد

en: Select the end point of the new conic arc...
fa: برگزیدن نقطه پایانی کمان مخروطی جدید...

en: Construct an conic arc with this center
fa: ایجاد یک کمان مخروطی با این مرکز

en: Select the center of the new conic arc...
fa: برگزیدن مرکز کمان مخروطی جدید...

en: Cartesian Equation
fa: معادله دکارتی

en: Test Result
fa: نتیجه آزمون

en: Select the curve...
fa: برگزیدن منحنی...

en: Select a point on the curve...
fa: برگزیدن نقطه‌ای روی منحنی...

en: Surface
fa: سطح

en: Circumference
fa: محیط دایره

en: Radius
fa: شعاع

en: Center
fa: مرکز

en: Expanded Cartesian Equation
fa: معادله بسط‌یافته دکارتی

en: Polar Equation
fa: معادله قطبی

en: rho = %1   [centered at %2]
fa: rho = %1   [مرکزی‌شده در %2]

en: circle
fa: دایره

en: Select this circle
fa: برگزیدن این دایره

en: Select circle %1
fa: برگزیدن دایره %1

en: Remove a Circle
fa: حذف یک دایره

en: Add a Circle
fa: افزودن یک دایره

en: Move a Circle
fa: حرکت یک دایره

en: Attach to this circle
fa: پیوستن به این دایره

en: Show a Circle
fa: نمایش یک دایره

en: Hide a Circle
fa: مخفی کردن یک دایره

en: Construct a circle through this point
fa: ایجاد یک دایره از طریق این نقطه

en: Construct a circle with this center
fa: ساختن یک دایره با این مرکز

en: Select the center of the new circle...
fa: برگزیدن مرکز دایره جدید...

en: Select a point for the new circle to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای دایره‌ای که از آن می‌گذرد...

en: With this radius
fa: با این شعاع

en: Select the length of the radius...
fa: برگزیدن طول شعاع...

en: Conic Type
fa: نوع مخروطی

en: First Focus
fa: اولین کانون

en: Second Focus
fa: دومین کانون

en: Ellipse
fa: بیضی

en: Hyperbola
fa: هذلولی

en: Parabola
fa: سهمی

en: cos theta
fa: کسینوس تتا

en: sin theta
fa: سینوس تتا

en: [centered at %1]
fa: [مرکزی‌شده در %1]

en: conic
fa: مخروطی

en: Select this conic
fa: برگزیدن این مخروطی

en: Select conic %1
fa: برگزیدن مخروطی %1

en: Remove a Conic
fa: حذف یک مخروطی

en: Add a Conic
fa: افزودن یک مخروطی

en: Move a Conic
fa: حرکت یک مخروطی

en: Attach to this conic
fa: پیوستن به این مخروطی

en: Show a Conic
fa: نمایش یک مخروطی

en: Hide a Conic
fa: مخفی کردن یک مخروطی

en: Supporting Conic
fa: پشتیبانی مخروطی

en: First End Point
fa: اولین نقطه پایانی

en: Second End Point
fa: دومین نقطه پایانی

en: conic arc
fa: کمان مخروطی

en: Select this conic arc
fa: برگزیدن این کمان مخروطی

en: Select conic arc %1
fa: برگزیدن کمان مخروطی %1

en: Remove a Conic Arc
fa: حذف یک کمان مخروطی

en: Add a Conic Arc
fa: افزودن یک کمان مخروطی

en: Move a Conic Arc
fa: حرکت یک کمان مخروطی

en: Attach to this conic arc
fa: پیوستن به این کمان مخروطی

en: Show a Conic Arc
fa: نمایش یک کمان مخروطی

en: Hide a Conic Arc
fa: مخفی کردن یک کمان مخروطی

en: Construct a conic through this point
fa: ایجاد یک مخروطی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new conic to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای مخروطی جدیدی که از آن می‌گذرد...

en: Construct a conic with this asymptote
fa: ایجاد یک مخروطی با این خط مجانب

en: Select the first asymptote of the new conic...
fa: برگزیدن اولین خط مجانب مخروطی جدید...

en: Select the second asymptote of the new conic...
fa: برگزیدن دومین خط مجانب مخروطی جدید...

en: Construct an ellipse with this focus
fa: ایجاد یک بیضی با این کانون

en: Select the first focus of the new ellipse...
fa: برگزیدن اولین کانون بیضی جدید...

en: Select the second focus of the new ellipse...
fa: برگزیدن دومین کانون بیضی جدید...

en: Construct an ellipse through this point
fa: ایجاد یک بیضی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new ellipse to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای بیضی جدید که از آن می‌گذرد...

en: Construct a hyperbola with this focus
fa: ایجاد یک هذلولی با این کانون

en: Select the first focus of the new hyperbola...
fa: برگزیدن اولین کانون هذلولی جدید...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
fa: برگزیدن دومین کانون هذلولی جدید...

en: Construct a hyperbola through this point
fa: ایجاد یک هذلولی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای هذلولی جدید که از آن می‌گذرد...

en: Construct a conic with this line as directrix
fa: ایجاد یک مخروطی با این خط به عنوان خط راهنما

en: Select the directrix of the new conic...
fa: برگزیدن خط راهنمای مخروطی جدید...

en: Construct a conic with this point as focus
fa: ایجاد یک مخروطی با این نقطه به عنوان کانون

en: Select the focus of the new conic...
fa: برگزیدن کانون مخروطی جدید...

en: Construct a parabola through this point
fa: ایجاد یک سهمی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new parabola to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای سهمی جدید که از آن می‌گذرد...

en: Construct a polar point wrt. this conic
fa: ایجاد یک نقطه قطبی از طریق این مخروطی

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
fa: برگزیدن مخروطی که از طریق آن می‌خواهید یک نقطه قطبی ایجاد کنید...

en: Construct the polar point of this line
fa: ایجاد نقطه قطبی این خط

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
fa: برگزیدن خطی که از طریق آن می‌خواهید نقطه قطبی ایجاد کنید...

en: Construct a polar line wrt. this conic
fa: ایجاد یک خط قطبی از طریق این مخروطی

en: Construct the polar line of this point
fa: ایجاد خط قطبی این نقطه

en: Construct the directrix of this conic
fa: ایجاد خط راهنمای این مخروطی

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
fa: برگزیدن مخروطی که از طریق آن می‌خواهید خط راهنما ایجاد کنید...

en: Construct a parabola with this directrix
fa: ایجاد یک سهمی با این خط راهنما

en: Select the directrix of the new parabola...
fa: برگزیدن خط راهنمای سهمی جدید...

en: Construct a parabola with this focus
fa: ایجاد یک سهمی با این کانون

en: Select the focus of the new parabola...
fa: برگزیدن کانون سهمی جدید...

en: Construct the asymptotes of this conic
fa: ایجاد خطوط مجانب این مخروطی

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
fa: برگزیدن مخروطی که از طریق آن می‌خواهید خطوط مجانب ایجاد کنید...

en: Construct the radical lines of this conic
fa: ایجاد خطوط رادیکالی این مخروطی

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
fa: برگزیدن اولین مخروطی از دو مخروطی که می‌خواهید از طریق آن خط رادیکال ایجاد کنید...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
fa: برگزیدن یکی دیگر از دو مخروطی که از طریق آن می‌خواهید خط رادیکالی ایجاد کنید...

en: Switch Radical Lines
fa: سودهی خطوط رادیکال

en: cubic curve
fa: منحنی مکعبی

en: Select this cubic curve
fa: برگزیدن این منحنی مکعبی

en: Select cubic curve %1
fa: برگزیدن منحنی مکعبی %1

en: Remove a Cubic Curve
fa: حذف کردن یک منحنی مکعبی

en: Add a Cubic Curve
fa: افزودن یک منحنی مکعبی

en: Move a Cubic Curve
fa: حرکت یک منحنی مکعبی

en: Attach to this cubic curve
fa: پیوستن به این منحنی مکعبی

en: Show a Cubic Curve
fa: نمایش یک منحنی مکعبی

en: Hide a Cubic Curve
fa: مخفی کردن یک منحنی مکعبی

en: Construct a cubic curve through this point
fa: ایجاد یک منحنی مکعبی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new cubic to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای مکعبی جدیدی که از آن می‌گذرد...

en: curve
fa: منحنی

en: Select this curve
fa: برگزیدن این منحنی

en: Select curve %1
fa: برگزیدن منحنی  %1

en: Remove a Curve
fa: حذف یک منحنی

en: Add a Curve
fa: افزودن یک منحنی

en: Move a Curve
fa: حرکت یک منحنی

en: Attach to this curve
fa: پیوستن به این منحنی

en: Show a Curve
fa: نمایش یک منحنی

en: Hide a Curve
fa: مخفی کردن یک منحنی

en: Intersect with this cubic curve
fa: تقاطع کردن با این منحنی مکعبی

en: Intersect with this arc
fa: تقاطع کردن با این کمان

en: Invert with respect to this circle
fa: معکوس کردن با توجه به این دایره

en: Select the circle we want to invert against...
fa: برگزیدن دایره‌ای که می‌خواهیم در برابر معکوس شود...

en: Compute the inversion of this object
fa: محاسبه معکوس این شیء

en: Select the object to invert...
fa: برگزیدن این شیء برای معکوس شدن...

en: Compute the inversion of this point
fa: محاسبه معکوس شدن این نقطه

en: Select the point to invert...
fa: برگزیدن این نقطه برای معکوس شدن...

en: Compute the inversion of this line
fa: محاسبه معکوس شدن این خط

en: Select the line to invert...
fa: برگزیدن خط برای معکوس شدن...

en: Compute the inversion of this segment
fa: محاسبه معکوس شدن این قطعه

en: Select the segment to invert...
fa: برگزیدن قطعه برای معکوس شدن...

en: Compute the inversion of this circle
fa: محاسبه معکوس شدن این دایره

en: Select the circle to invert...
fa: برگزیدن دایره برای معکوس شدن...

en: Compute the inversion of this arc
fa: محاسبه معکوس شدن این کمان

en: Select the arc to invert...
fa: برگزیدن کمان برای معکوس شدن...

en: Slope
fa: شیب

en: Equation
fa: معادله

en: Length
fa: طول

en: Support Line
fa: پشتیبانی خط

en: End Point
fa: نقطه انتها

en: line
fa: خط

en: Select a Line
fa: برگزیدن یک خط

en: Select this line
fa: برگزیدن این خط

en: Select line %1
fa: برگزیدن خط %1

en: Remove a Line
fa: حذف یک خط

en: Add a Line
fa: افزودن یک خط

en: Move a Line
fa: حرکت یک خط

en: Attach to this line
fa: پیوستن به این خط

en: Show a Line
fa: نمایش یک خط

en: Hide a Line
fa: مخفی کردن یک خط

en: segment
fa: قطعه

en: Select this segment
fa: برگزیدن این قطعه

en: Select segment %1
fa: برگزیدن قطعه %1

en: Remove a Segment
fa: حذف یک قطعه

en: Add a Segment
fa: افزودن یک قطعه

en: Move a Segment
fa: حرکت یک قطعه

en: Attach to this segment
fa: پیوستن به این قطعه

en: Show a Segment
fa: نمایش یک قطعه

en: Hide a Segment
fa: مخفی کردن یک قطعه

en: half-line
fa: نیم‌خط

en: Select this half-line
fa: برگزیدن این نیم‌خط

en: Select half-line %1
fa: برگزیدن نیم‌خط  %1

en: Remove a Half-Line
fa: حذف یک نیم‌خط

en: Add a Half-Line
fa: افزودن یک نیم‌خط

en: Move a Half-Line
fa: حرکت یک نیم‌خط

en: Attach to this half-line
fa: پیوستن به این نیم‌خط

en: Show a Half-Line
fa: نمایش یک نیم‌خط

en: Hide a Half-Line
fa: مخفی کردن یک نیم‌خط

en: Construct a segment starting at this point
fa: ایجاد قطعه‌ای که در این نقطه آغاز می‌‌شود

en: Select the start point of the new segment...
fa: برگزیدن نقطه آغاز قطعه جدید...

en: Construct a segment ending at this point
fa: ایجاد قطعه‌ای که در این نقطه پایان می‌یابد

en: Select the end point of the new segment...
fa: برگزیدن نقطه پایانی قطعه جدید...

en: Construct a line through this point
fa: ایجاد یک خط از طریق این نقطه

en: Select a point for the line to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای خطی که از آن می‌گذرد...

en: Select another point for the line to go through...
fa: برگزیدن نقطه دیگر برای خطی که از آن می‌گذرد...

en: Construct a half-line starting at this point
fa: ایجاد نیم‌خطی که در این نقطه آغاز می‌‌شود

en: Select the start point of the new half-line...
fa: برگزیدن نقطه آغاز نیم‌خط جدید...

en: Construct a half-line through this point
fa: ایجاد یک نیم‌خط از طریق این نقطه

en: Select a point for the half-line to go through...
fa: برگزیدن یک نقطه برای نیم‌خطی که از آن می‌گذرد...

en: Construct the axis of this segment
fa: ساختن محور این قطعه

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
fa: برگزیدن قطعه‌ای که با آن می‌خواهید محور را ترسیم کنید...

en: Construct a line parallel to this line
fa: ایجاد خطی موازی با این خط

en: Select a line parallel to the new line...
fa: برگزیدن خطی موازی با خط جدید...

en: Construct the parallel line through this point
fa: ایجاد خط موازی از طریق این نقطه

en: Select a point for the new line to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ای برای خط جدیدی که از آن می‌گذرد...

en: Construct a line perpendicular to this line
fa: ایجاد خطی عمود بر این خط

en: Select a line perpendicular to the new line...
fa: برگزیدن خطی عمود بر خط جدید...

en: Construct a perpendicular line through this point
fa: ایجاد خط عمود از طریق این نقطه

en: Set &Length...
fa: تنظیم &طول...‌

en: Set Segment Length
fa: تنظیم طول قطعه

en: Choose the new length:
fa: انتخاب طول جدید:

en: Resize Segment
fa: تغییر اندازه قطعه

en: Construct a line by this vector
fa: ایجاد یک خط توسط این بردار

en: Select a vector in the direction of the new line...
fa: برگزیدن یک بردار در جهت خط جدید...

en: Construct a half-line by this vector
fa: ایجاد یک نیم‌خط توسط این بردار

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
fa: برگزیدن یک بردار در جهت نیم‌خط جدید...

en: locus
fa: مکان هندسی

en: Select this locus
fa: برگزیدن این مکان هندسی

en: Select locus %1
fa: برگزیدن مکان هندسی %1

en: Remove a Locus
fa: حذف یک مکان هندسی

en: Add a Locus
fa: افزودن یک مکان هندسی

en: Move a Locus
fa: حرکت یک مکان هندسی

en: Attach to this locus
fa: پیوستن به این مکان هندسی

en: Show a Locus
fa: نمایش یک مکان هندسی

en: Hide a Locus
fa: مخفی کردن یک مکان هندسی

en: Object Type
fa: نوع شیء

en: Object
fa: شیء

en: Select this object
fa: برگزیدن این شیء

en: Select object %1
fa: برگزیدن شیء %1

en: Remove an object
fa: حذف یک شیء

en: Add an object
fa: افزودن یک شیء

en: Move an object
fa: حرکت یک شیء

en: Attach to this object
fa: پیوستن به این شیء

en: Show an object
fa: نمایش یک شیء

en: Hide an object
fa: مخفی کردن یک شیء

en: Angle in Radians
fa: زاویه به رادیان

en: Angle in Degrees
fa: زاویه به درجه

en: Midpoint
fa: نقطه میانی

en: X length
fa: طول X

en: Y length
fa: طول Y

en: Opposite Vector
fa: بردار مقابل

en: Angle
fa: زاویه

en: Sector Surface
fa: سطح قطاع

en: Arc Length
fa: طول کمان

en: Support Circle
fa: پشتیبانی دایره

en: angle
fa: زاویه

en: Select this angle
fa: برگزیدن این زاویه

en: Select angle %1
fa: برگزیدن زاویه %1

en: Remove an Angle
fa: حذف یک زاویه

en: Add an Angle
fa: افزودن یک زاویه

en: Move an Angle
fa: حرکت یک زاویه

en: Attach to this angle
fa: پیوستن به این زاویه

en: Show an Angle
fa: نمایش یک زاویه

en: Hide an Angle
fa: مخفی کردن یک زاویه

en: vector
fa: بردار

en: Select this vector
fa: برگزیدن این بردار

en: Select vector %1
fa: برگزیدن بردار %1

en: Remove a Vector
fa: حذف یک بردار

en: Add a Vector
fa: افزودن یک بردار

en: Move a Vector
fa: حرکت یک بردار

en: Attach to this vector
fa: پیوستن به این بردار

en: Show a Vector
fa: نمایش یک بردار

en: Hide a Vector
fa: مخفی کردن یک بردار

en: arc
fa: کمان

en: Select this arc
fa: برگزیدن این بردار

en: Select arc %1
fa: برگزیدن کمان %1

en: Remove an Arc
fa: حذف یک کمان

en: Add an Arc
fa: افزودن یک کمان

en: Move an Arc
fa: حرکت یک کمان

en: Attach to this arc
fa: پیوستن به این کمان

en: Show an Arc
fa: نمایش یک کمان

en: Hide an Arc
fa: مخفی کردن یک کمان

en: Coordinate
fa: مختصات

en: X coordinate
fa: مختصات X

en: Y coordinate
fa: مختصات Y

en: point
fa: نقطه

en: Select this point
fa: برگزیدن این نقطه

en: Select point %1
fa: برگزیدن نقطه %1

en: Remove a Point
fa: حذف یک نقطه

en: Add a Point
fa: افزودن یک نقطه

en: Move a Point
fa: حرکت یک نقطه

en: Attach to this point
fa: پیوستن به این نقطه

en: Show a Point
fa: نمایش یک نقطه

en: Hide a Point
fa: مخفی کردن یک نقطه

en: Construct the midpoint of this point and another point
fa: ایجاد نقطه میانی این نقطه و نقطه دیگر

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
fa: برگزیدن اولین نقطه از دو نقطه‌ای که می‌خواهید به وسیله آنها نقطه میانی را ایجاد کنید...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
fa: برگزیدن نقطه دیگر از دو نقطه‌ای که به وسیله آنها می‌خواهید نقطه میانی را ایجاد کنید...

en: Set &Coordinate...
fa: تنظیم &مختصات...‌

en: Redefine
fa: تعریف مجدد

en: Set &Parameter...
fa: تنظیم &پارامتر...‌

en: Set Coordinate
fa: تنظیم مختصات

en: Enter the new coordinate.
fa: وارد کردن مختصات جدید.

en: Set Point Parameter
fa: تنظیم پارامتر نقطه

en: Choose the new parameter:
fa: انتخاب پارامتر جدید:

en: Change Parameter of Constrained Point
fa: تغییر دادن پارامتر نقطه ساختگی

en: Select the circle on which to transport a measure...
fa: برگزیدن دایره‌ای که یک اندازه روی آن منتقل می‌شود...

en: Select a point on the circle...
fa: برگزیدن یک نقطه روی دایره...

en: Select the segment to transport on the circle...
fa: برگزیدن قطعه‌ای برای انتقال دادن روی دایره...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
fa: برگزیدن یک عدد/طول به عنوان مختصات x نقطه...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
fa: برگزیدن یک عدد/طول به عنوان مختصات y نقطه...

en: Number of sides
fa: تعداد اضلاع

en: Perimeter
fa: محیط

en: Center of Mass of the Vertices
fa: مرکز توده رأسها

en: Winding Number
fa: شماره مارپیچ

en: polygon
fa: چند ضلعی

en: Select this polygon
fa: برگزیدن این چند ضلعی

en: Select polygon %1
fa: برگزیدن چند ضلعی %1

en: Remove a Polygon
fa: حذف یک چند ضلعی

en: Add a Polygon
fa: افزودن یک چند ضلعی

en: Move a Polygon
fa: حرکت یک چند ضلعی

en: Attach to this polygon
fa: پیوستن به این چند ضلعی

en: Show a Polygon
fa: نمایش یک چند ضلعی

en: Hide a Polygon
fa: مخفی کردن یک چند ضلعی

en: triangle
fa: مثلث

en: Select this triangle
fa: برگزیدن این مثلث

en: Select triangle %1
fa: برگزیدن مثلث %1

en: Remove a Triangle
fa: حذف یک مثلث

en: Add a Triangle
fa: افزودن یک مثلث

en: Move a Triangle
fa: حرکت یک مثلث

en: Attach to this triangle
fa: پیوستن به این مثلث

en: Show a Triangle
fa: نمایش یک مثلث

en: Hide a Triangle
fa: مخفی کردن یک مثلث

en: quadrilateral
fa: چهار ضلعی

en: Select this quadrilateral
fa: برگزیدن این چهار ضلعی

en: Select quadrilateral %1
fa: برگزیدن چهار ضلعی %1

en: Remove a Quadrilateral
fa: حذف یک چهار ضلعی

en: Add a Quadrilateral
fa: افزودن یک چهار ضلعی

en: Move a Quadrilateral
fa: حرکت یک چهار ضلعی

en: Attach to this quadrilateral
fa: پیوستن به این چهار ضلعی

en: Show a Quadrilateral
fa: نمایش یک چهار ضلعی

en: Hide a Quadrilateral
fa: مخفی کردن یک چهار ضلعی

en: Construct a triangle with this vertex
fa: ایجاد یک مثلث با این رأس

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که قرار است رأس مثلث جدید باشد...

en: Intersect this polygon with a line
fa: تقاطع کردن این چند ضلعی با یک خط

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
fa: برگزیدن چند ضلعی که از طریق آن می‌‌‌خواهید با یک خط تقاطع ایجاد کنید...

en: Intersect this line with a polygon
fa: تقاطع این خط با یک چندضلعی

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
fa: برگزیدن خطی که می‌‌‌خواهید با یک چندضلعی تقاطع ایجاد کنید...

en: Intersect this polygon with another polygon
fa: تقاطع کردن این چند ضلعی با چندضلعی دیگر

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
fa: برگزیدن چند ضلعی که از طریق آن می‌‌‌خواهید با یک چند ضلعی دیگر تقاطع ایجاد کنید...

en: Intersect with this polygon
fa: تقاطع کردن با این چند ضلعی

en: Select the second polygon for the intersection...
fa: برگزیدن دومین چند ضلعی برای تقاطع کردن...

en: Construct the vertices of this polygon
fa: ایجاد رأسهای این چند ضلعی

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
fa: برگزیدن چند ضلعی که از طریق آن می‌خواهید رأسها را ایجاد کنید...

en: Construct the sides of this polygon
fa: ایجاد اضلاع این چند ضلعی

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
fa: برگزیدن چند ضلعی که از طریق آن می‌خواهید اضلاع را ایجاد کنید...

en: Construct the convex hull of this polygon
fa: ایجاد قشر محدب این چند ضلعی

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
fa: برگزیدن چند ضلعی که از طریق آن می‌خواهید قشر محدب را ایجاد کنید...

en: Project this point onto the circle
fa: پروژه کردن این نقطه در دایره

en: Select the point for the tangent to go through...
fa: برگزیدن نقطه‌ برای تانژانتی که از آن می‌گذرد...

en: Is this line parallel?
fa: آیا این خط، موازی است؟

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
fa: برگزیدن اولین خط از دو خطی که احتمالاً موازی هستند...

en: Parallel to this line?
fa: با این خط موازی است؟

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
fa: برگزیدن خط دیگر از دو خطی که احتمالاً موازی هستند...

en: These lines are parallel.
fa: این خطوط موازی هستند.

en: These lines are not parallel.
fa: این خطوط موازی نیستند.

en: Is this line orthogonal?
fa: آیا این خط، قائمه است؟

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
fa: برگزیدن اولین خط از دو خطی که احتمالاً قائمه هستند...

en: Orthogonal to this line?
fa: نسبت به این خط، قائمه است؟

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
fa: برگزیدن خط دیگر از دو خطی که احتمالاً قائمه هستند...

en: These lines are orthogonal.
fa: این خطوط قائمه هستند.

en: These lines are not orthogonal.
fa: این خطوط قائمه نیستند.

en: Check collinearity of this point
fa: بررسی واقع شدن در یک خط مستقیم از این نقطه

en: Select the first of the three possibly collinear points...
fa: برگزیدن اولین نقطه از سه نقطه‌ای که احتمالاً در یک خط مستقیم واقع می‌شوند...

en: and this second point
fa: و این دومین نقطه

en: Select the second of the three possibly collinear points...
fa: برگزیدن دومین نقطه از سه نقطه‌ای که احتمالاً در یک خط مستقیم واقع می‌‌شوند...

en: with this third point
fa: با این سومین نقطه

en: Select the last of the three possibly collinear points...
fa: برگزیدن آخرین نقطه از سه نقطه‌ای که احتمالاً در یک خط مستقیم واقع می‌شوند...

en: These points are collinear.
fa: این نقاط در یک خط مستقیم واقع می‌‌شوند.

en: These points are not collinear.
fa: این نقاط در یک خط مستقیم واقع نمی‌‌شوند.

en: Check whether this point is on a curve
fa: بررسی این که آیا این نقطه روی یک منحنی است

en: Select the point you want to test...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که می‌‌‌خواهید آزمایش کنید...

en: Check whether the point is on this curve
fa: بررسی این که آیا نقطه روی این منحنی است

en: Select the curve that the point might be on...
fa: برگزیدن منحنی که ممکن است نقطه روی آن باشد...

en: This curve contains the point.
fa: این منحنی حاوی نقطه می‌‌باشد.

en: This curve does not contain the point.
fa: این منحنی حاوی نقطه نمی‌باشد.

en: Check whether this point is in a polygon
fa: بررسی این که آیا این نقطه در یک چند ضلعی است

en: Check whether the point is in this polygon
fa: بررسی این که آیا نقطه در این چند ضلعی است

en: Select the polygon that the point might be in...
fa: برگزیدن چند ضلعی که ممکن است نقطه در آن باشد...

en: This polygon contains the point.
fa: این چند ضلعی حاوی نقطه است.

en: This polygon does not contain the point.
fa: این چند ضلعی حاوی نقطه نمی‌‌‌‌باشد.

en: Check whether this polygon is convex
fa: بررسی این که آیا این چند ضلعی محدب است

en: Select the polygon you want to test for convexity...
fa: برگزیدن چند ضلعی که می‌خواهید آن را برای تحدب آزمایش کنید...

en: This polygon is convex.
fa: این چند ضلعی محدب است.

en: This polygon is not convex.
fa: این چند ضلعی محدب نیست.

en: Check if this point has the same distance
fa: بررسی این که آیا این نقطه فاصله یکسان دارد

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که ممکن است از دو نقطه دیگر فاصله یکسان داشته باشد...

en: from this point
fa: از این نقطه

en: Select the first of the two other points...
fa: برگزیدن اولین نقطه از دو نقطه دیگر...

en: and from this second point
fa: و از این دومین نقطه

en: Select the other of the two other points...
fa: برگزیدن یکی دیگر از دو نقطه دیگر...

en: The two distances are the same.
fa: دو فاصله یکسان هستند.

en: The two distances are not the same.
fa: دو فاصله یکسان نیستند.

en: Check whether this vector is equal to another vector
fa: بررسی این که آیا این بردار با بردار دیگر برابر است

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
fa: برگزیدن اولین بردار از دو برداری که احتمالاً برابر هستند...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
fa: بررسی این که آیا این بردار با بردار دیگر برابر است

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
fa: برگزیدن یکی دیگر از دو برداری که احتمالاً برابر هستند...

en: The two vectors are the same.
fa: دو بردار یکسان هستند.

en: The two vectors are not the same.
fa: دو بردار یکسان نیستند.

en: Check whether this object exists
fa: بررسی این که آیا این شیء وجود دارد

en: Select the object for the existence check...
fa: برگزیدن شیء برای بررسی موجود بودن...

en: The object exists.
fa: شیء وجود دارد.

en: The object does not exist.
fa: شیء وجود ندارد.

en: Text
fa: متن

en: label
fa: برچسب

en: Select this label
fa: برگزیدن این برچسب

en: Select label %1
fa: برگزیدن برچسب %1

en: Remove a Label
fa: حذف یک برچسب

en: Add a Label
fa: افزودن یک برچسب

en: Move a Label
fa: حرکت یک برچسب

en: Attach to this label
fa: پیوستن به این برچسب

en: Show a Label
fa: نمایش یک برچسب

en: Hide a Label
fa: مخفی کردن یک برچسب

en: numeric label
fa: برچسب عددی

en: Select this numeric label
fa: برگزیدن این برچسب عددی

en: Select numeric label %1
fa: برگزیدن برچسب عددی %1

en: Remove a Numeric Label
fa: حذف یک برچسب عددی

en: Add a Numeric Label
fa: افزودن یک برچسب عددی

en: Move a Numeric Label
fa: حرکت یک برچسب عددی

en: Attach to this numeric label
fa: پیوستن به این برچسب عددی

en: Show a Numeric Label
fa: نمایش یک برچسب عددی

en: Hide a Numeric Label
fa: مخفی کردن یک برچسب عددی

en: Numeric value
fa: مقدار عددی

en: boolean label
fa: برچسب بولی

en: Select this boolean label
fa: برگزیدن این برچسب بولی

en: Select boolean label %1
fa: برگزیدن برچسب بولی %1

en: Remove a Boolean Label
fa: حذف یک برچسب بولی

en: Add a Boolean Label
fa: افزودن یک برچسب بولی

en: Move a Boolean Label
fa: حرکت یک برچسب بولی

en: Attach to this boolean label
fa: پیوستن به این برچسب بولی

en: Show a Boolean Label
fa: نمایش یک برچسب بولی

en: Hide a Boolean Label
fa: مخفی کردن یک برچسب بولی

en: &Copy Text
fa: &رونوشت متن‌

en: &Toggle Frame
fa: &زدن ضامن قابک‌

en: Set &Font...
fa: تنظیم &قلم...‌

en: Toggle Label Frame
fa: زدن ضامن قابک برچسب

en: Change Label Font
fa: تغییر قلم برچسب

en: &Redefine...
fa: &تعریف مجدد...‌

en: Change &Value...
fa: تغییر &مقدار...‌

en: Enter the new value:
fa: وارد کردن مقدار جدید:

en: Change Displayed Value
fa: تغییر مقدار نمایش داده‌شده

en: Translate this object
fa: ترجمه این شیء

en: Select the object to translate...
fa: برگزیدن شیء برای ترجمه...

en: Translate by this vector
fa: ترجمه با این بردار

en: Select the vector to translate by...
fa: برگزیدن بردار برای ترجمه با...

en: Reflect this object
fa: انعکاس این شیء

en: Select the object to reflect...
fa: برگزیدن شیء برای انعکاس...

en: Reflect in this point
fa: انعکاس در این نقطه

en: Select the point to reflect in...
fa: برگزیدن نقطه برای انعکاس در...

en: Reflect in this line
fa: انعکاس در این خط

en: Select the line to reflect in...
fa: برگزیدن خط برای انعکاس در...

en: Rotate this object
fa: چرخیدن این شیء

en: Select the object to rotate...
fa: برگزیدن شیء برای چرخش...

en: Rotate around this point
fa: چرخش دور این نقطه

en: Select the center point of the rotation...
fa: برگزیدن نقطه مرکز چرخش...

note: i18n( "Rotate by this angle" ), kli18n( "Select the angle of the rotation..." ), false }
en: Rotate by this angle
fa: چرخش با این زاویه

en: Select the angle of the rotation...
fa: برگزیدن زاویه چرخش...

en: Scale this object
fa: مقیاس‌بندی این شیء

en: Select the object to scale...
fa: برگزیدن شیء برای مقیاس‌بندی...

en: Scale with this center
fa: مقیاس‌‌بندی با در نظر گرفتن این مرکز

en: Select the center point of the scaling...
fa: برگزیدن نقطه مرکز مقیاس‌بندی...

note: i18n( "Scale by the length of this segment" ), kli18n( "Select a segment whose length is the factor of the scaling..." ), false } i18n( "Scale by the length of this segment" ), kli18n( "Select a segment whose length is the factor for the scaling" ), false }
en: Scale by this length
fa: مقیاس‌‌بندی با این طول

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
fa: برگزیدن طول یا قطعه‌ای که طولش عامل مقیاس‌بندی است...

en: Scale this length...
fa: مقیاس‌بندی این طول...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
fa: برگزیدن اولین طول از دو طولی که نسبتش عامل مقیاس‌بندی است...

en: ...to this other length
fa: ...به این طول دیگر

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
fa: برگزیدن دومین طول از دو طولی که نسبتش عامل مقیاس‌بندی است...

en: Select the object to scale
fa: برگزیدن شیء برای مقیاس‌بندی

en: Scale over this line
fa: مقیاس‌بندی سراسر این خط

en: Select the line to scale over
fa: برگزیدن خط برای مقیاس‌بندی سراسر

en: Projectively rotate this object
fa: چرخش این شیء به طور تصویری

en: Select the object to rotate projectively
fa: برگزیدن شیء برای چرخش به طور تصویری

en: Projectively rotate with this half-line
fa: چرخش تصویری با در نظر گرفتن این نیم‌خط

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
fa: برگزیدن نیم‌خط چرخش تصویری که می‌خواهید برای شیء اِعمال کنید

en: Projectively rotate by this angle
fa: چرخش تصویری با این زاویه

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
fa: برگزیدن زاویه چرخش تصویری که می‌خواهید برای شیء اِعمال کنید

en: Harmonic Homology of this object
fa: همسانی موزون این شیء

en: Select the object to transform...
fa: برگزیدن شیء برای تبدیل...

en: Harmonic Homology with this center
fa: همسانی موزون با در نظر گرفتن این مرکز

en: Select the center point of the harmonic homology...
fa: برگزیدن نقطه مرکز همسانی موزون...

en: Harmonic Homology with this axis
fa: همسانی موزون با در نظر گرفتن این محور

en: Select the axis of the harmonic homology...
fa: برگزیدن محور همسانی موزون...

en: Generic affinity of this object
fa: پیوستگی عام این شیء

en: Map this triangle
fa: ترسیم این مثلث

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
fa: برگزیدن مثلثی که باید به مثلث مورد نظر تبدیل شود...

en: onto this other triangle
fa: به این مثلث دیگر

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
fa: برگزیدن مثلثی که تصویر پیوستگی اولین مثلث است...

en: First of 3 starting points
fa:    اولین نقطه از ۳ نقطه آغازکننده

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
fa: برگزیدن اولین نقطه از سه نقطه آغاز‌‌‌کننده پیوستگی عام...

en: Second of 3 starting points
fa: دومین نقطه از ۳ نقطه آغاز‌کننده

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
fa: برگزیدن دومین نقطه از سه نقطه آغاز‌کننده پیوستگی عام...

en: Third of 3 starting points
fa: سومین نقطه از ۳ نقطه آغاز‌کننده

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
fa: برگزیدن سومین نقطه از سه نقطه آغاز‌کننده پیوستگی عام...

en: Transformed position of first point
fa: موقعیت تبدیل‌‌شده اولین نقطه

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
fa: برگزیدن اولین نقطه از سه نقطه پایانی پیوستگی عام...

en: Transformed position of second point
fa: موقعیت تبدیل‌‌‌شده دومین نقطه

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
fa: برگزیدن دومین نقطه از سه نقطه پایانی پیوستگی عام...

en: Transformed position of third point
fa: موقعیت تبدیل‌‌‌شده سومین نقطه

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
fa: برگزیدن سومین نقطه از سه نقطه پایانی پیوستگی عام...

en: Generic projective transformation of this object
fa: تبدیل عام تصویری این شیء

en: Map this quadrilateral
fa: ترسیم این چهار ضلعی

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
fa: برگزیدن چهار ضلعی که باید به چهار ضلعی مورد نظر تبدیل شود...

en: onto this other quadrilateral
fa: به این چهار ضلعی دیگر

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
fa: برگزیدن چهار ضلعی که تصویر تبدیل تصویری اولین چهار ضلعی است...

en: First of 4 starting points
fa: اولین نقطه از ۴ نقطه آغاز‌کننده

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن اولین نقطه از چهار نقطه آغاز‌کننده تصویر‌‌‌سازی عام...

en: Second of 4 starting points
fa: دومین نقطه از ۴نقطه آغاز‌کننده

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن دومین نقطه از چهار نقطه آغاز‌‌کننده تصویر‌سازی عام...

en: Third of 4 starting points
fa: سومین نقطه از ۴نقطه آغاز‌کننده

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن سومین نقطه از چهار نقطه آغاز‌کننده تصویر‌سازی عام...

en: Fourth of 4 starting points
fa: چهارمین نقطه از ۴نقطه آغاز‌کننده

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن چهارمین نقطه از چهار نقطه آغاز‌کننده تصویر‌سازی عام...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن اولین نقطه از چهار نقطه پایانی تصویر‌سازی عام...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن دومین نقطه از چهار نقطه پایانی تصویر‌‌سازی عام...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن سومین نقطه از چهار نقطه پایانی تصویر‌‌‌سازی عام...

en: Transformed position of fourth point
fa: موقعیت تبدیل‌شده چهارمین نقطه

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
fa: برگزیدن چهارمین نقطه از چهار نقطه پایانی تصویر‌سازی عام...

en: Cast the shadow of this object
fa: پخش کردن سایه این شیء

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
fa: برگزیدن شیئی که به وسیله آن می‌خواهید سایه ایجاد کنید...

en: Cast a shadow from this light source
fa: پخش یک سایه از این منبع نور

en: Select the light source from which the shadow should originate...
fa: برگزیدن منبع نوری که سایه باید از آن ناشی شود...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
fa: پخش یک سایه روی خط افقی که توسط این خط نشان داده شده

en: Select the horizon for the shadow...
fa: برگزیدن خط افق برای این سایه...

en: Transform this object
fa: تبدیل این شیء

en: Transform using this transformation
fa: تبدیل با استفاده از این تبدیل

en: Apply a similitude to this object
fa: اِعمال تشبیه برای این شیء

en: Apply a similitude with this center
fa: اِعمال تشبیه با در نظر گرفتن این مرکز

en: Select the center for the similitude...
fa: برگزیدن مرکز برای تشبیه...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
fa: اِعمال تشبیهی که این نقطه را در نقطه دیگر ترسیم می‌کند

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که طبق آن تشبیه باید در نقطه دیگر ترسیم شود...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
fa: اِعمال تشبیهی که یک نقطه را در این نقطه ترسیم می‌کند

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که تشبیه باید اولین نقطه را در آن ترسیم کند...

en: Construct a vector from this point
fa: ایجاد یک بردار از این نقطه

en: Select the start point of the new vector...
fa: برگزیدن نقطه آغاز بردار جدید...

en: Construct a vector to this point
fa: ایجاد یک بردار نسبت به این نقطه

en: Select the end point of the new vector...
fa: برگزیدن نقطه پایان بردار جدید...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
fa: ایجاد مجموع برداری این بردار و بردار دیگر.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
fa: برگزیدن اولین بردار از دو برداری که می‌‌خواهید از آنها مجموع برداری ایجاد کنید...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
fa: ایجاد مجموع برداری این بردار و بردار دیگر.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
fa: برگزیدن یکی دیگر از دو برداری که می‌خواهید از آنها مجموع برداری ایجاد کنید...

en: Construct the vector sum starting at this point.
fa: ایجاد مجموع برداری که در این نقطه آغاز می‌شود.

en: Select the point to construct the sum vector in...
fa: برگزیدن نقطه‌ای که مجموع برداری در آن ایجاد می‌شود...

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
fa: برگزیدن اشیای نشانوند )در صورت وجود(
    در پنجره Kig و فشار »بعدی«.

en: Enter Code
fa: وارد کردن کد

en: Now fill in the code:
fa: اکنون کد را پر کنید:

en: Now fill in the Python code:
fa: الان کد پیتون را پر کنید:

[ctx: Note to translators: this should be a default name for an argument in a Python function. The default is "arg%1" which would become arg1, arg2, etc. Give something which seems appropriate for your language.]
en: arg%1
fa: نشانوند %1

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
fa: مفسر پیتون طی اجرای دست‌نوشته شما متوجه خطایی شد. لطفاً، دست‌نوشته را درست کنید و دوباره دکمه پایان را فشار دهید.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
fa: مفسر پیتون خروجی خطای زیر را ایجاد کرد:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
fa: به نظر می‌رسد در دست‌‌نوشته شما خطایی وجود دارد. مفسر پیتون خطایی گزارش نداد، اما دست‌‌نوشته شیء معتبری را ایجاد نکرد. لطفاً دست‌نوشته را درست کنید، و دوباره دکمه پایان را فشار دهید.

en: Edit Python Script
fa: ویرایش دست‌‌نوشته پیتون

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
fa: مفسر پیتون طی اجرای دست‌نوشته شما متوجه خطایی شد. لطفاً، دست‌نوشته را درست کنید.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
fa: به نظر می‌‌‌رسد که خطایی در دست‌‌‌نوشته شما وجود دارد. مفسر پیتون خطایی را گزارش نداده است، اما دست‌نوشته شیء معتبری را ایجاد نمی‌کند. لطفاً، دست‌نوشته را درست کنید.
