kig - en to gl translation catalogue (1244 entries)

en: Circle by Center && Line
gl: Círculo por centro e liña

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
gl: Un círculo construído polo centro e tanxente a unha liña dada

en: Construct a circle tangent to this line
gl: Construír un círculo tanxente a esta liña

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
gl: Escolla a liña tanxente ao novo círculo…

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
gl: Círculo por punto e segmento (como diámetro)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
gl: Un círculo definido polo seu centro e coa lonxitude dun segmento como diámetro

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
gl: Construír un círculo co diámetro dado pola lonxitude deste segmento

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
gl: Escolla o segmento cuxa lonxitude dá o diámetro do novo círculo…

en: Equilateral Triangle
gl: Triángulo equilátero

en: Equilateral triangle with given two vertices
gl: Triángulo equilátero con dous vértices dados

en: Evolute
gl: Evoluta

en: Evolute of a curve
gl: Evoluta dunha curva

en: Evolute of this curve
gl: Evoluta desta curva

en: Osculating Circle
gl: Círculo osculador

en: Osculating circle of a curve at a point
gl: Círculo osculador dunha curva nun punto

en: Osculating circle of this curve
gl: Círculo osculador desta curva

en: Osculating circle at this point
gl: Círculo osculador neste punto

en: Select the point...
gl: Escolla o punto…

en: Square
gl: Cadrado

en: Square with two given adjacent vertices
gl: Cadrado con dous vértices adxacentes

en: Vector Difference
gl: Diferenza de vectores

en: Construct the vector difference of two vectors.
gl: Construír o vector diferenza de dous vectores.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
gl: Construír o vector diferenza deste vector e doutro.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
gl: Construír a diferenza de vectores do outro vector e deste.

en: Construct the vector difference starting at this point.
gl: Construír a diferenza de vectores con inicio neste punto.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
gl: Escolla o primeiro dos dous vectores cos cales quere construír a diferenza…

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
gl: Escolla o segundo dos dous vectores cos cales quere construír a diferenza…

en: Select the point to construct the difference vector in...
gl: Escolla o punto no cal crear a diferenza dos dous vectores…

en: Export to &Asymptote...
gl: Exportar para o &Asymptote…

en: &Asymptote...
gl: &Asymptote…

en: Asymptote Documents (*.asy)
gl: Documentos do Asymptote (*.asy)

en: Export as Asymptote script
gl: Exportar como guión do Asymptote

en: Asymptote Options
gl: Opcións do Asymptote

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1». Comproba que os permisos do ficheiro son correctos.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
gl: Opcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
gl: Amosar un marco extra

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
gl: Amosar os eixes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
gl: Amosar a grade

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
gl: Este é un ficheiro de XFig, non unha figura de Cabri.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
gl: Esta versión do Cabri (%1) aínda non está admitida.
    Contacte cos autores de Kig para axudar a admitila.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de Cabri contén un obxecto «%1», o cal Kig non admite na actualidade.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
gl: Atopouse un erro no ficheiro %2, na liña %1.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
gl: O ficheiro de Dr. Geo «%1» é un ficheiro de macros, polo que non contén imaxes.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
gl: Non existen imaxes no ficheiro de Dr. Geo «%1».

en: Dr. Geo Filter
gl: Filtro de Dr. Geo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
gl: O ficheiro actual de Dr. Geo contén máis dunha imaxe.
    Escolla cal desexa importar:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de Dr. Geo contén un obxecto «%1 %2», que Kig non permite na actualidade.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de Dr. Geo contén un tipo de intersección, o cal Kig non permite na actualidade.

en: &Export to image
gl: &Exportar para imaxe

en: &Image...
gl: &Imaxe…

en: Export as Image
gl: Exportar como imaxe

en: Image Options
gl: Opcións da imaxe

en: Sorry, this file format is not supported.
gl: Este formato de ficheiro non está admitido.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
gl: Fallou algo ao gardar a imaxe «%1»

en: &Export To
gl: &Exportar para

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro «%1». Isto significa, probabelmente, que o ficheiro non existe ou que non se pode abrir por problemas de permisos

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
gl: Atopouse un erro ao procesar este ficheiro. Non se pode abrir.

en: Parse Error
gl: Erro de procesamento

en: Not Supported
gl: Non admitido

en: Kig cannot open this file.
gl: Kig non pode abrir este ficheiro.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
gl: Resolución

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
gl: Man&ter as proporcións

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
gl: Altura:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
gl: Anchura:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
gl: Este documento de KSeg usa unha transformación de escala, a cal Kig non pode importar na actualidade.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de KSeg contén un círculo enchido, o cal Kig non admite na actualidade.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de KSeg contén unha sección de arco, a cal Kig non admite na actualidade.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
gl: Este ficheiro de KSeg contén un segmento de arco, o cal Kig non admite na actualidade.

en: Export to &Latex...
gl: Exportar para &Latex…

en: &Latex...
gl: &Latex…

en: Latex Documents (*.tex)
gl: Documentos Latex (*.tex)

en: Export as Latex
gl: Exportar como Latex

en: Latex Options
gl: Opcións de Latex

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
gl: Formato de saída

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
gl: Opcións do documento

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
gl: Só imaxe

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
gl: Documento único

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
gl: Este ficheiro creouse coa versión «%1» de Kig; esta versión non o pode abrir.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
gl: Este ficheiro creouse coa versión «%1» de Kig.
    A compatibilidade cos formatos antigos de Kig (antes do 0.4) retirouse.
    Pode intentar abrir este ficheiro cunha versión anterior
    de Kig (da 0.4 á 0.6) e despois gardala de novo, o que o fará no novo
    formato.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
gl: Este ficheiro de Kig ten un sistema de coordenadas que esta versión de Kig non admite.
    Utilizarase un sistema de coordenadas estándar no canto daquel.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
gl: Este ficheiro de Kig usa un obxecto do tipo «%1», non admitido por esta versión. Quizais o usuario compilase Kig sen a compatibilidade con este tipo de obxecto, ou estea a usar unha versión máis antiga de Kig.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
gl: Este ficheiro de Kig usa un obxecto do tipo «%1», que está obsoleto; debería gardar a construción cun nome distinto e comprobar que funciona como é de desexar.

en: &Export to SVG...
gl: &Exportar para SVG…

en: &SVG...
gl: &SVG…

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
gl: SVG (*.svg)

en: Export as SVG
gl: Exportar como SVG

en: SVG Options
gl: Opcións de SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
gl: Algo fallou ao gardar no ficheiro SVG «%1»

en: Export to &XFig file
gl: Exportar para ficheiro &XFig

en: &XFig File...
gl: Ficheiro &XFig…

en: XFig Documents (*.fig)
gl: Documentos XFig (*.fig)

en: Export as XFig File
gl: Exportar como ficheiro XFig

en: KDE Interactive Geometry
gl: Xeometría interactiva de KDE

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
gl: © 2002-2005, Os desenvolvedores de Kig

en: Current maintainer.
gl: Mantedor actual.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
gl: Autor orixinal, anterior mantedor, deseño e moito código.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
gl: Fixo moito traballo importante en Kig, incluíndo, entre outros, a compatibilidade con cónicas, cúbicas, transformacións e probas de propiedades.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
gl: Mantedor anterior, filtro de importación de Dr. Geo, estilos dos puntos e das liñas, traducións para italiano e diversas outras cousas.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
gl: Axudou na realización do obxecto Locus, onde é precisa algunha matemática para facelo correctamente, e Franco fixo as partes máis complicadas.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
gl: Responsábel do cálculo da ecuación alxébrica dun lugar xeométrico.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
gl: Colaborou coas curvas de Bézier e as iconas relacionadas.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
gl: Achegou o filtro de exportación «Asymptote».

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
gl: O tradutor para francés, que colaborou con información útil, como por exemplo solicitudes de funcionalidades e informes de fallo.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
gl: Autor de KGeo, de onde obtiven inspiración, algún código e a maioría das imaxes.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
gl: O irmán de Domi, a quen el pediu axuda para facer o algoritmo que calcula o centro do círculo, dados tres puntos.

en: Contributed a patch for some bugs.
gl: Colaborou corrixindo algúns fallos.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
gl: Forneceu algunhas boas ideas sobre Kig: algunhas solicitudes de funcionalidades, algunhas limpezas e correccións de estilo, e foi alguén con quen conversar no IRC :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
gl: Responsábel da icona en SVG da aplicación.

en: Responsible for the new object action icons.
gl: Responsábel das novas iconas de accións dos obxectos.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
gl: Non foi posíbel atopar a biblioteca de Kig necesaria; comprobe a instalación.

[ctx: @title:window]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
gl[0]: Retirar %1 obxecto
gl[1]: Retirar os %1 obxectos

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
gl[0]: Engadir %1 obxecto
gl[1]: Engadir %1 obxectos

en: &Set Coordinate System
gl: Modificar o &sistema de coordenadas

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
gl: Opcións de Kig

en: Show grid
gl: Amosar a grade

en: Show axes
gl: Amosar os eixes

en: Invert Selection
gl: Inverter a selección

en: &Delete Objects
gl: &Eliminar os obxectos

en: Delete the selected objects
gl: Eliminar os obxectos escollidos

en: Cancel Construction
gl: Cancelar a construción

en: Cancel the construction of the object being constructed
gl: Cancelar a construción do obxecto que se está a construír

en: Repeat Construction
gl: Repetir a construción

en: Repeat the last construction (with new data)
gl: Repetir a última construción (con datos novos)

en: U&nhide All
gl: &Amosar todo

en: Show all hidden objects
gl: Amosar todos os obxectos agochados

en: &New Macro...
gl: &Nova macro…

en: Define a new macro
gl: Definir unha macro nova

en: Manage &Types...
gl: Xestionar os &tipos…

en: Manage macro types.
gl: Xestionar os tipos de macros.

en: &Browse History...
gl: Historial de &navegación…

en: Browse the history of the current construction.
gl: Examinar o historial da construción actual.

en: Zoom in on the document
gl: Achegar o documento

en: Zoom out of the document
gl: Afastar o documento

en: Recenter the screen on the document
gl: Centrar o documento na pantalla

en: View this document full-screen.
gl: Ver este documento a pantalla completa.

en: &Select Shown Area
gl: &Escoller a área visíbel

en: Select the area that you want to be shown in the window.
gl: Escolla a área que queira amosar na xanela.

en: S&elect Zoom Area
gl: &Escoller a área a ampliar

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
gl: Configurar a &precisión das coordenadas…

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
gl: Configurar a precisión de coma flotante das coordenadas do documento.

en: Show &Grid
gl: Amosar a &grade

en: Show or hide the grid.
gl: Amosar ou agochar a grade.

en: Show &Axes
gl: &Amosar os eixes

en: Show or hide the axes.
gl: Amosar ou agochar os eixes.

en: Wear Infrared Glasses
gl: Usar lentes de infravermellos

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
gl: Activar/Desactivar a visibilidade dos obxectos agochados.

en: Repeat Construction (%1)
gl: Repetir a construción (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
gl: Repetir %1 (con novos datos)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
gl: O ficheiro «%1» que intentou abrir non existe. Verifique que inseriu a ruta correcta.

en: File Not Found
gl: Non se atopou o ficheiro

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
gl: Intentou abrir un documento do tipo «%1». Desafortunadamente, Kig non admite este formato. Se pensa que Kig debería ser compatíbel co formato en cuestión, pode abrir unha solicitude de nova funcionalidade no <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">sistema de seguimento de incidencias de KDE</a>.

en: Format Not Supported
gl: Formato non admitido

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
gl: Kig non permite gardar nun formato de ficheiro distinto do seu. Desexa gardar no formato de Kig?

en: Save Kig Format
gl: Gardar no formato de Kig

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
gl: Documentos de Kig (*.kig);;Documentos de Kig comprimidos (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
gl: O ficheiro «%1» xa existe. Desexa substituílo?

en: Overwrite File?
gl: Desexa substituír o ficheiro?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
gl: Imprimir a xeometría

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
gl[0]: Agochar %1 obxecto
gl[1]: Agochar %1 obxectos

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
gl[0]: Amosar %1 obxecto
gl[1]: Amosar %1 obxectos

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Recenter View
gl: Centrar de novo a vista

en: Select the rectangle that should be shown.
gl: Escolla a área que queira ver amosada.

en: Change Shown Part of Screen
gl: Cambiar a parte visíbel da pantalla

en: Select Zoom Area
gl: Escoller a área ampliada

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
gl: Escolla a área de ampliación, inserindo as coordenadas<br />do canto superior esquerdo e do inferior dereito.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
gl: &Obxectos

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
gl: &Puntos

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
gl: &Liñas

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
gl: &Círculos e arcos

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
gl: Polí&gonos

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
gl: &Vectores e segmentos

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
gl: Có&nicas e cúbicas

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
gl: Máis cónicas

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
gl: Cú&bicas

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
gl: Curvas de &Bézier

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
gl: &Ángulos

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
gl: &Transformacións

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
gl: Xeometría &diferencial

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
gl: &Probas

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
gl: &Outros

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
gl: &Tipos

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
gl: &Utilidades

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
gl: Puntos

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
gl: Liñas

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
gl: Vectores e segmentos

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
gl: Círculos e arcos

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
gl: Cónicas

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
gl: Curvas de Bézier

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
gl: Ángulos

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
gl: Transformacións

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
gl: Probas

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
gl: Outros obxectos

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
gl: Vista

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
gl: Non amosar unha interface gráfica. Converter o ficheiro indicado para o formato nativo de Kig. O resultado vai á saída normal a menos que se indique a opción «--outfile».

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
gl: O ficheiro para o cal enviar o ficheiro nativo creado. «-» equivale a saída normal. De maneira predeterminada, asúmese a saída normal.

en: Document to open
gl: O documento a abrir

en: Point by Numeric Labels
gl: Punto por etiquetas numéricas

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
gl: Un punto que ten as coordenadas dadas por dúas etiquetas numéricas

en: Segment
gl: Segmento

en: A segment constructed from its start and end point
gl: Un segmento construído a partir dos seus puntos inicial e final

en: Segment Axis
gl: Eixe de segmento

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
gl: A liña perpendicular a través do punto central dun segmento dado.

en: Line by Two Points
gl: Liña por dous puntos

en: A line constructed through two points
gl: Unha liña construída a través de dous puntos

en: Half-Line
gl: Semirrecta

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
gl: Unha semirrecta con base no punto inicial e noutro sobre a mesma.

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
gl: Unha liña construída a través dun punto, perpendicular a outra liña ou segmento.

en: Parallel
gl: Paralela

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
gl: Unha liña construída a través dun punto, paralela a outra liña ou segmento

en: Circle by Center && Point
gl: Círculo polo centro e por un punto

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
gl: Un círculo construído polo centro e por un punto da circunferencia

en: Circle by Three Points
gl: Círculo por tres puntos

en: A circle constructed through three points
gl: Un círculo construído usando tres puntos

en: Circle by Point && Radius
gl: Círculo por punto e raio

en: A circle defined by its center and the length of the radius
gl: Un círculo definido polo seu centro e a lonxitude do raio

en: Construct Bisector of This Angle
gl: Crear a bisectriz deste ángulo

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
gl: Escolla o ángulo do cal quere construír a bisectriz…

en: Angle Bisector
gl: Bisectriz do ángulo

en: The bisector of an angle
gl: A bisectriz dun ángulo

en: Conic by Five Points
gl: Cónica por cinco puntos

en: A conic constructed through five points
gl: Unha cónica construída a través de cinco puntos

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
gl: Hipérbole polas asíntotas e por un punto

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
gl: Unha hipérbole dadas as asíntotas a cruzárense nun punto

en: Ellipse by Focuses && Point
gl: Elipse polos focos e por un punto

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
gl: Unha elipse construída polos seus focos e por un punto dela

en: Hyperbola by Focuses && Point
gl: Hipérbole polos focos e por un punto

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
gl: Unha hipérbole construída polos seus focos e por un punto dela

en: Conic by Directrix, Focus && Point
gl: Cónica pola directriz, foco e un punto

en: A conic with given directrix and focus, through a point
gl: Unha cónica cunha directriz dada e un foco a través dun punto

en: Vertical Parabola by Three Points
gl: Parábola vertical por tres puntos

en: A vertical parabola constructed through three points
gl: Un parábola vertical construída a través de tres puntos

en: Cubic Curve by Nine Points
gl: Curva cúbica por nove puntos

en: A cubic curve constructed through nine points
gl: Unha curva cúbica creada a partir de nove puntos

en: Polar Point of a Line
gl: Punto polar dunha liña

en: The polar point of a line with respect to a conic.
gl: O punto polar dunha liña en relación a unha cónica.

en: Polar Line of a Point
gl: Liña polar dun punto

en: The polar line of a point with respect to a conic.
gl: A liña polar dun punto en relación a unha cónica.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
gl: Curva cúbica con nó por seis puntos

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
gl: Unha curva cúbica cun nó na orixe a través de seis puntos

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
gl: Curva cúbica con intersección por catro puntos

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
gl: Unha curva cúbica cunha intersección horizontal na orixe a través de catro puntos

en: Cubic Function by Four Points
gl: Curva cúbica con intersección por catro puntos

en: A cubic function through four points
gl: Unha función cúbica construída a través de catro puntos

en: Directrix of a Conic
gl: Directriz dunha cónica

en: The directrix line of a conic.
gl: A liña directriz dunha cónica.

en: Angle by Three Points
gl: Ángulo por tres puntos

en: An angle defined by three points
gl: Un ángulo definido por tres puntos

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
gl: Hipérbole equilateral por catro puntos

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
gl: Unha hipérbole equilateral construída a través de catro puntos

en: Construct the midpoint of this segment
gl: Construír o punto central deste segmento

en: Mid Point
gl: Punto central

en: The midpoint of a segment or two other points
gl: O punto intermedio do segmento ou outros dous puntos

en: Construct the golden ratio point of this segment
gl: Construír o punto da proporción áurea deste segmento

en: Golden Ratio Point
gl: Punto da proporción áurea

en: The golden ratio point of a segment or two other points
gl: O punto da proporción áurea do segmento ou outros dous puntos

en: Construct a vector from two given points.
gl: Construír un vector a partir de dous puntos dados.

en: Vector Sum
gl: Suma de vectores

en: Construct the vector sum of two vectors.
gl: Construír a suma de dous vectores.

en: Line by Vector
gl: Liña a partir de vector

en: Construct the line by a given vector though a given point.
gl: Construír a liña coa dirección dun vector dado e que pasa por un punto dado.

en: Half-Line by Vector
gl: Semirrecta a partir dun vector

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
gl: Construír unha semirrecta por un vector dado que comece nun punto dado.

en: Arc by Three Points
gl: Arco por tres puntos

en: Construct an arc through three points.
gl: Construír un arco que pase por tres puntos.

en: Conic Arc by Center and Three Points
gl: Arco cónico polo centro e tres puntos

en: Construct a conic arc with given center through three points.
gl: Construír un arco de cónica cun centro dado e que pase por tres puntos.

en: Conic Arc by Five Points
gl: Arco cónico por cinco puntos

en: Construct a conic arc through five points.
gl: Construír un arco cónico a partir de cinco puntos.

en: Arc by Center, Angle && Point
gl: Arco polo centro, ángulo e por un punto

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
gl: Construír un arco con base no seu centro e nun ángulo dado, a partir dun punto dado

en: Parabola by Directrix && Focus
gl: Parábola pola directriz e o foco

en: A parabola defined by its directrix and focus
gl: Unha parábola definida pola directriz e o foco

en: Translate
gl: Translación

en: The translation of an object by a vector
gl: A translación dun obxecto por un vector

en: Reflect in Point
gl: Reflectir nun punto

en: An object reflected in a point
gl: Un obxecto reflectido nun punto

en: Reflect in Line
gl: Reflectir nunha liña

en: An object reflected in a line
gl: Un obxecto reflectido nunha liña

en: Rotate
gl: Rotar

en: An object rotated by an angle around a point
gl: Un obxecto rotado un determinado ángulo arredor dun punto

en: Scale
gl: Cambiar de escala

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
gl: Escala un obxecto a través dun punto, usando a relación dada pola lonxitude dun segmento

en: Scale over Line
gl: Cambiar de escala sobre unha liña

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
gl: Un obxecto cambiado de escala sobre unha liña, usando a relación dada pola lonxitude dun segmento

en: Scale (ratio given by two segments)
gl: Cambiar de escala (relación dada por dous segmentos)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
gl: Escala un obxecto a través dun punto, usando a relación dada pola lonxitude de dous segmentos

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
gl: Cambiar de escala sobre unha liña (relación dada por dous segmentos)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
gl: Un obxecto cambiado de escala sobre unha liña, usando a relación dada pola lonxitude de dous segmentos

en: Apply Similitude
gl: Aplicar unha semellanza

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
gl: Aplica unha semellanza a un obxecto (unha secuencia de cambio de escala e rotación en torno dun centro)

en: Harmonic Homology
gl: Homoloxía harmónica

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
gl: A homoloxía harmónica cun centro e un eixe dados (esta é unha transformación con proxección)

en: Draw Projective Shadow
gl: Debuxar a sombra proxectada

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
gl: A sombra dun obxecto cunha fonte de luz e un plano de proxección dados (indicado por unha liña)

en: Asymptotes of a Hyperbola
gl: Asíntotas dunha hipérbole

en: The two asymptotes of a hyperbola.
gl: As dúas asíntotas dunha hipérbole.

en: Triangle by Its Vertices
gl: Triángulo polos seus vértices

en: Construct a triangle given its three vertices.
gl: Construír un triángulo dados os seus tres vértices.

en: Convex Hull
gl: Corpo convexo

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
gl: Un polígono que corresponde ao corpo convexo doutro polígono

en: Bézier Quadratic by its Control Points
gl: Cuadrática de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
gl: Construír unha cuadrática de Bézier dados os seus tres puntos de control.

en: Bézier Cubic by its Control Points
gl: Cúbica de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
gl: Construír unha cúbica de Bézier dados os seus catro puntos de control.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
gl: Cuadrática racional de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
gl: Construír unha cuadrática racional de Bézier dados os seus tres puntos de control.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
gl: Cúbica racional de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
gl: Construír unha cúbica racional de Bézier dados os seus catro puntos de control.

en: Parallel Test
gl: Proba de paralelismo

en: Test whether two given lines are parallel
gl: Probar se dúas liñas dadas son paralelas

en: Orthogonal Test
gl: Proba ortogonal

en: Test whether two given lines are orthogonal
gl: Probar se dúas liñas indicadas son ortogonais

en: Collinear Test
gl: Proba colineal

en: Test whether three given points are collinear
gl: Probar se tres puntos indicados son colineais

en: Contains Test
gl: Proba de pertenza

en: Test whether a given curve contains a given point
gl: Probar se unha curva dada contén un punto determinado

en: In Polygon Test
gl: Proba de no polígono

en: Test whether a given polygon contains a given point
gl: Probar se un polígono contén un punto dado

en: Convex Polygon Test
gl: Proba de polígono convexo

en: Test whether a given polygon is convex
gl: Probar se un polígono dado é convexo

en: Existence Test
gl: Proba de existencia

en: Test whether a given object is constructible
gl: Probar se un polígono dado é construíbel

en: Distance Test
gl: Probas de distancia

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
gl: Probar se un punto dado ten a mesma distancia a outro punto e a máis outro

en: Vector Equality Test
gl: Proba de igualdade de vectores

en: Test whether two vectors are equal
gl: Probar se dous vectores son iguais

en: Point Projection
gl: Proxección dun punto

en: Project a point on a line
gl: Proxectar un punto sobre unha liña

en: Python Script
gl: Script en Python

en: Construct a new Python script.
gl: Construír un guión de Python novo.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
gl: Insira as coordenadas no formato: «x;y»,
    onde x é a coordenada en «x» e y é a coordenada en «y».

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
gl: Insira as coordenadas no formato: <b>«x;y»</b>,<br />onde x é a coordenada en «x» e y é a coordenada en «y».

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
gl: Insira as coordenadas no formato: «r; θ°»,
    onde r e θ son as coordenadas polares.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
gl: Insira as coordenadas no seguinte formato: <b>"r; θ°"</b>,<br />onde r e θ son as coordenadas polares.

en: &Euclidean
gl: &Euclidiana

en: &Polar
gl: &Polares

en: Set Euclidean Coordinate System
gl: Usar o sistema de coordenadas euclidianas

en: Set Polar Coordinate System
gl: Usar o sistema de coordenadas polares

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
gl: Graos

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
gl: Un punto normal, ou sexa, un que é independente ou que está conectado cunha liña, círculo, segmento.

en: Point
gl: Punto

en: Construct a text label.
gl: Construír unha etiqueta de texto.

en: Text Label
gl: Etiqueta de texto

en: Construct a Point by its Coordinates
gl: Construír un punto dadas as súas coordenadas

en: Point by Coordinates
gl: Punto dadas as coordenadas

en: Fixed Point
gl: Punto fixo

en: Enter the coordinates for the new point.
gl: Insira as coordenadas do novo punto.

en: Construct a Numeric Value
gl: Construír un valor numérico.

en: Numeric Value
gl: Valor numérico

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
gl: &Usar a precisión predeterminada das coordenadas

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
gl: E&specificar a precisión das coordenadas:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
gl: Definir o tamaño do ángulo

en: Insert the new size of this angle:
gl: Insira o novo tamaño deste ángulo:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
gl: Use este campo de edición para modificar o tamaño deste ángulo.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
gl: Escolla na lista a unidade goniométrica que queira usar para modificar o tamaño do ángulo.<br/>
    Se troca para outra unidade, o valor no campo de edición da esquerda é convertido para a nova unidade escollida.

en: Could not open macro file '%1'
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de macros «%1»

en: Kig cannot open the macro file "%1".
gl: Kig non pode abrir o ficheiro de macros «%1».

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
gl: Este ficheiro creouse cunha versión moi antiga de Kig (antes da 0.4). A compatibilidade con este formato retirouse das versións recentes de Kig. Pode intentar importar a macro cunha versión anterior de Kig (da 0.4 á 0.6) e despois gardala no novo formato.

en: Unnamed Macro #%1
gl: Macro sen nome nº%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
gl: Este ficheiro de Kig usa un obxecto do tipo «%1», que non está admitido nesta versión de Kig. Quizais o usuario compilase Kig sen a compatibilidade con este tipo de obxecto, ou estea a usar unha versión máis antiga de Kig.

en: Radical Lines for Conics
gl: Liñas radicais das cónicas

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
gl: As liñas creadas a partir das interseccións de dúas cónicas. Tamén está definida para as cónicas que non se cruzan.

en: Moving Point
gl: Punto en movemento

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
gl: Escolla o punto en movemento, que se moverá mentres se debuxa o lugar xeométrico…

en: Following Point
gl: Punto a seguir

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
gl: Escolla o punto a seguir; o lugar xeométrico debuxarase seguindo as posicións deste…

en: Locus
gl: Lugar xeométrico

en: A locus
gl: Un lugar xeométrico

en: Dependent Point
gl: Punto dependente

en: Polygon by Its Vertices
gl: Polígono polos seus vértices

en: Construct a polygon by giving its vertices
gl: Construír un polígono indicando os seus vértices

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
gl: … con este vértice (prema o primeiro vértice para terminar a construción)

en: Construct a polygon with this vertex
gl: Construír un polígono con este vértice

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
gl: Escolla un punto para que sexa un dos vértices do novo polígono…

en: Open Polygon (Polygonal Line)
gl: Polígono aberto (liña poligonal)

en: Construct an open polygon
gl: Construír un polígono aberto

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
gl: … con este vértice (prema de novo o último vértice para terminar a construción)

en: Construct a polygonal line with this vertex
gl: Construír unha liña poligonal con este vértice

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
gl: Escolla un punto para ser un dos vértices da liña poligonal nova…

en: Polygon
gl: Polígono

en: Construct the vertices of this polygon...
gl: Construír os vértices deste polígono…

en: Vertices of a Polygon
gl: Vértices dun polígono

en: The vertices of a polygon.
gl: Os vértices dun polígono.

en: Construct the sides of this polygon...
gl: Construír os lados deste polígono…

en: Sides of a Polygon
gl: Lados dun polígono

en: The sides of a polygon.
gl: Os lados dun polígono.

en: Regular Polygon with Given Center
gl: Polígono regular co centro dado

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
gl: Construír un polígono regular dados un centro e un vértice

en: Construct a regular polygon with this center
gl: Construír un polígono regular con este centro

en: Construct a regular polygon with this vertex
gl: Construír un polígono regular con este vértice

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
gl: Axustar o número de lados (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
gl: Axustar o número de lados (%1)

en: Select the center of the new polygon...
gl: Escolla o centro do novo polígono…

en: Select a vertex for the new polygon...
gl: Escolla un vértice do novo polígono…

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
gl: Mova o cursor para obter o número desexado de lados…

en: Bézier Curve by its Control Points
gl: Curva de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
gl: Construír unha curva de Bézier dando os seus puntos de control

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
gl: … con este punto de control (prema de novo o último punto de control para terminar a construción)

en: Construct a Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva de Bézier con este punto de control

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
gl: Escolla un punto para que sexa un punto de control da nova curva de Bézier…

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
gl: Curva racional de Bézier polos seus puntos de control

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
gl: Construír unha curva de Bézier dando os seus puntos de control e os pesos positivos

en: ... assign this weight to last selected control point
gl: … asignarlle este peso ao último punto de control seleccionado

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
gl: … con este punto de control (prema de novo o último punto de control ou peso para terminar a construción)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva racional de Bézier con este punto de control

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
gl: Escolla un punto para que sexa un punto de control da nova curva racional de Bézier…

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
gl: Escolla unha etiqueta numérica para que sexa o peso do último punto seleccionado…

en: Construct the Radical Lines of This Circle
gl: Construír as liñas radicais deste círculo

en: Construct the Radical Lines of This Conic
gl: Construír as liñas radicais desta cónica

en: Generic Affinity
gl: Afinidade xenérica

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
gl: A afinidade única que aplica 3 puntos (ou un triángulo) noutros 3 puntos (ou un triángulo)

en: Generic Projective Transformation
gl: Transformación por proxección xenérica

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
gl: A transformación por proxección que aplica 4 puntos (un cuadrilátero) noutros 4 puntos (ou un cuadrilátero)

en: Inversion of Point, Line or Circle
gl: Inversión dun punto, liña ou círculo

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
gl: A inversión dun punto, liña ou círculo en relación a un círculo

en: Measure Transport
gl: Transporte de medida

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
gl: Transporta a medida dun segmento ou arco por unha liña ou circunferencia.

en: Segment to transport
gl: Segmento a transportar

en: Arc to transport
gl: Arco a transportar

en: Value to transport
gl: Valor a transportar

en: Transport a measure on this line
gl: Transportar unha medida nesta liña

en: Transport a measure on this circle
gl: Transportar unha medida neste círculo

en: Start transport from this point of the circle
gl: Iniciar o transporte neste punto do círculo

en: Start transport from this point of the line
gl: Iniciar o transporte neste punto da liña

en: Start transport from this point of the curve
gl: Iniciar o transporte neste punto da curva

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
gl: Escolle un segmento, arco ou etiqueta numérica para transportar…

en: Select a destination line or circle...
gl: Escolle unha liña ou círculo de destino…

en: Choose a starting point on the line/circle...
gl: Escolle un punto de inicio na liña/no círculo…

en: Intersect with this conic
gl: Cruzar con esta cónica

en: Intersect with this line
gl: Cruzar con esta liña

en: Intersect with this cubic
gl: Cruzar con esta cúbica

en: Intersect with this circle
gl: Cruzar con este círculo

en: Intersect
gl: Cruzar

en: The intersection of two objects
gl: A intersección de dous obxectos

en: Intersect this Circle
gl: Cruzar este círculo

en: Intersect this Conic
gl: Cruzar esta cónica

en: Intersect this Segment
gl: Cruzar este segmento

en: Intersect this Half-line
gl: Cruzar esta semirrecta

en: Intersect this Line
gl: Cruzar esta liña

en: Intersect this Cubic Curve
gl: Cruzar esta curva cúbica

en: Intersect this Arc
gl: Cruzar este arco

en: Intersect this Polygon
gl: Cruzar este polígono

en: Intersect this Polygonal
gl: Cruzar esta poligonal

en: with this Circle
gl: con este círculo

en: with this Conic
gl: con esta cónica

en: with this Segment
gl: con este segmento

en: with this Half-line
gl: con esta semirrecta

en: with this Line
gl: con esta liña

en: with this Cubic Curve
gl: con esta curva cúbica

en: with this Arc
gl: con este arco

en: with this Polygon
gl: con este polígono

en: with this Polygonal
gl: con esta poligonal

en: Construct midpoint of this point and another one
gl: Construír o punto medio deste punto e doutro punto

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
gl: Escolla o primeiro dos puntos dos cales quere construír o punto medio…

en: Construct the midpoint of this point and another one
gl: Construír o punto medio deste punto e doutro punto

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
gl: Escolla o outro punto a partir do cal obter o punto medio…

en: Construct golden ratio point of this point and another one
gl: Construír o punto da proporción áurea deste punto e doutro punto

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
gl: Escolla o primeiro dos puntos dos cales quere construír o punto da proporción áurea…

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
gl: Construír o punto da proporción áurea deste punto e doutro punto

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
gl: Escolla o outro punto a partir do cal obter o punto da proporción áurea…

en: Select the first object to intersect...
gl: Seleccione o primeiro obxecto para cruzar…

en: Select the second object to intersect...
gl: Escolla o segundo obxecto a cruzar…

en: Tangent
gl: Tanxente

en: The line tangent to a curve
gl: A liña tanxente a unha curva

en: Tangent to This Circle
gl: Tanxente a este círculo

en: Tangent to This Conic
gl: Tanxente a esta cónica

en: Tangent to This Arc
gl: Tanxente a este arco

en: Tangent to This Cubic Curve
gl: Tanxente a esta curva cúbica

en: Tangent to This Curve
gl: Tanxente a esta curva

en: Tangent at This Point
gl: Tanxente a este punto

en: Center Of Curvature
gl: Centro da curvatura

en: The center of the osculating circle to a curve
gl: O centro do círculo osculador a unha curva

en: Center of Curvature of This Conic
gl: Centro da curvatura desta cónica

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
gl: Centro da curvatura desta curva cúbica

en: Center of Curvature of This Curve
gl: Centro da curvatura desta curva

en: Center of Curvature at This Point
gl: Centro da curvatura deste punto

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
gl: píxel

[ctx: Translators: Inch]
en: in
gl: polg

en: Which object?
gl: Que obxecto?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
gl: Prema onde queira colocar o novo punto ou a curva á que o quere anexar…

en: Now select the location for the result label.
gl: Agora escolla onde pór a etiqueta do resultado.

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
gl: Editar o tipo

en: Here you can edit the name of the current macro type.
gl: Aquí pode editar o nome do tipo da macro actual.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
gl: Aquí pode editar a descrición do tipo da macro actual. Este campo é opcional, polo que pode deixalo baleiro: se o fixese, entón o tipo de macro non terá descrición.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
gl: Use este botón para cambiar a icona do tipo de macro actual.

en: The name of the macro can not be empty.
gl: O nome da macro non pode estar baleiro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
gl: Aquí pódese modificar o nome, a descrición e a icona deste tipo de macro.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
gl: Descrición:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
gl: Navegador do historial

en: Start of the construction
gl: Inicio da construción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
gl: Descrición deste paso:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
gl: Primeiro paso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
gl: Un paso atrás

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
gl: Un paso adiante

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
gl: Derradeiro paso

en: Name
gl: Nome

en: <unnamed object>
gl: <obxecto sen nome>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
gl: Existen «%n» partes no texto para as cales non escolleu ningún valor. Retíreas ou escolla argumentos suficientes.

en: argument %1
gl: argumento %1

en: Selecting argument %1
gl: Escollendo o argumento %1

en: Change Label
gl: Cambiar a etiqueta

en: Set Value
gl: Indicar o valor

en: Enter value:
gl: Insira o valor:

en: Select the position for the new numeric value...
gl: Escolla a posición do novo valor numérico…

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
gl: Un dos obxectos do resultado que escolleu non se pode calcular a partir dos obxectos indicados. Kig non pode calcular esta macro debido a isto. Prema Anterior e constrúa os obxectos na orde correcta…

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
gl: Un dos obxectos indicados non é usado no cálculo dos obxectos resultantes. Isto probabelmente significa que espera que Kig faga algo imposíbel. Comprobe a macro e inténteo de novo.

en: Given Objects
gl: Obxectos dados

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
gl: Escolla os obxectos «dados» para a nova macro e prema «Seguinte».

en: Final Object
gl: Obxectos finais

en: Select the final object(s) for your new macro.
gl: Escolla os obxectos finais da nova macro.

en: Enter a name and description for your new type.
gl: Insira un nome e unha descrición para o novo tipo.

en: &Name:
gl: &Nome:

en: &Description:
gl: &Descrición:

en: &Icon:
gl: I&cona:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
gl: Definir unha macro nova

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
gl[0]: Mover %1 obxecto
gl[1]: Mover %1 obxectos

en: Redefine Point
gl: Redefinir o punto

en: Black
gl: Negro

en: Gray
gl: Gris

en: Red
gl: Vermello

en: Green
gl: Verde

en: Cyan
gl: Azul celeste

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Dark Red
gl: Roxo

en: &Hide
gl: A&gochar

en: &Show
gl: Mo&strar

en: &Move
gl: &Mover

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Custom Color
gl: &Cor personalizada

en: Change Object Color
gl: Cambiar a cor do obxecto

en: Change Object Width
gl: Cambiar a anchura do obxecto

en: Change Point Style
gl: Cambiar o estilo do punto

en: Change Object Style
gl: Cambiar o estilo do obxecto

en: Set &Name...
gl: Definir o &nome…

en: &Name
gl: &Nome

en: Set Object Name
gl: Escoller o nome do obxecto

en: Set Name of this Object:
gl: Indique o nome do obxecto:

en: %1 Object | %1 Objects
gl[0]: %1 obxecto
gl[1]: %1 obxectos

en: Kig Document
gl: Documento de Kig

en: &Transform
gl: &Transformación

en: T&est
gl: Pro&bar

en: Const&ruct
gl: Const&ruír

en: &Start
gl: &Comezar

en: Add Te&xt Label
gl: Engadir unha etiqueta de te&xto

en: Set Co&lor
gl: Tro&car a cor

en: Set &Pen Width
gl: Trocar o l&argo da liña

en: Set St&yle
gl: Trocar o esti&lo

en: Set Coordinate S&ystem
gl: Trocar o s&istema de coordenadas

[ctx: More menu items]
en: More...
gl: Máis…

en: Edit Script...
gl: Editar o guión…

en: Enter Label Text
gl: Insira a etiqueta do texto

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
gl: Insira aquí o texto para a etiqueta e prema «Seguinte».
    Se quere amosar partes variábeis, poña entón %1, %2, … nos lugares axeitados (p.ex. «Este segmento ten %1 unidades de tamaño.»).

en: Show text in a frame
gl: Amosar o texto nun marco

en: Select Arguments
gl: Escoller os argumentos

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
gl: Agora escolla o(s) argumento(s) que necesite. Para cada argumento, prémao, escolla un obxecto e unha propiedade na xanela de Kig e prema «Terminar» para rematar…

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
gl: Construír a etiqueta

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
gl: Xestionar os tipos

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
gl: &Editar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
gl: E&xportar…

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
gl[0]: Seguro que queres eliminar este tipo?
gl[1]: Seguro que queres eliminar estes %1 tipos?

en: Are You Sure?
gl: Está seguro?

en: Export Types
gl: Exportar os tipos

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
gl: Ficheiros de tipos de Kig (*.kigt);;Todos os ficheiros (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
gl: Ficheiros de tipos de Kig (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
gl: Ficheiros de ferramenta de Geogebra (*.ggt)

en: All Files (*)
gl: Todos os ficheiros (*)

en: Import Types
gl: Importar tipos

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
gl: Ten máis dun tipo escollido. Só pode editar un tipo de cada vez. Escolla só o tipo que quere editar e inténteo de novo.

en: More Than One Type Selected
gl: Ten máis dun tipo escollido

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
gl: Escolle os tipos aquí…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
gl: Esta é unha lista dos tipos de macros actuais… Podes escollelos, editalos, eliminalos, exportalos e importalos…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
gl: Editar o tipo escollido.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
gl: Eliminar todos os tipos escollidos da lista.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
gl: Exportar todos os tipos escollidos para un ficheiro.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
gl: Importar as macros contidas nun ou máis ficheiros.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
gl: &Importar…

en: Construct an angle through this point
gl: Construír un ángulo a través deste punto

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
gl: Escolla un punto polo cal deberá pasar a primeira semirrecta do ángulo…

en: Construct an angle at this point
gl: Construír un ángulo neste punto

en: Select the point to construct the angle in...
gl: Escolla o punto co cal crear o ángulo…

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
gl: Escolla un punto polo cal deberá pasar a segunda semirrecta do ángulo…

en: Set Si&ze
gl: Trocar o tama&ño

en: Toggle &Right Angle Mark
gl: Conmuta&r a marca do ángulo recto

en: Resize Angle
gl: Cambiar o tamaño do ángulo

en: Construct an arc starting at this point
gl: Construír un arco con inicio neste punto

en: Select the start point of the new arc...
gl: Escolla o punto inicial do novo arco…

en: Construct an arc through this point
gl: Construír un arco a través deste punto

en: Select a point for the new arc to go through...
gl: Escolla un punto polo cal ha de pasar o arco novo…

en: Construct an arc ending at this point
gl: Construír un arco rematado neste punto

en: Select the end point of the new arc...
gl: Escolla o punto final do novo arco…

en: Construct an arc with this center
gl: Construír un arco con este centro

en: Select the center of the new arc...
gl: Escolla o centro do novo arco…

en: Construct an arc with this angle
gl: Construír un arco con este ángulo

en: Select the angle of the new arc...
gl: Escolla o ángulo do novo arco…

en: Construct a conic arc starting at this point
gl: Construír un arco cónico con inicio neste punto

en: Select the start point of the new conic arc...
gl: Escolla o punto inicial do novo arco cónico…

en: Construct a conic arc through this point
gl: Construír un arco cónico a través deste punto

en: Select a point for the new conic arc to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pase o novo arco cónico…

en: Construct a conic arc ending at this point
gl: Construír un arco cónico rematado neste punto

en: Select the end point of the new conic arc...
gl: Escolla o punto final do novo arco cónico…

en: Construct an conic arc with this center
gl: Construír un arco cónico con este centro

en: Select the center of the new conic arc...
gl: Escolla o centro do novo arco cónico…

en: Number of control points
gl: Número de puntos de control

en: Control polygon
gl: Polígono de control

en: Cartesian Equation
gl: Ecuación cartesiana

en: Bézier Curve
gl: Curva de Bézier

en: Select this Bézier Curve
gl: Escoller esta curva de Bézier

en: Select Bézier Curve %1
gl: Escoller a curva de Bézier %1

en: Remove a Bézier Curve
gl: Retirar unha curva de Bézier

en: Add a Bézier Curve
gl: Engadir unha curva de Bézier

en: Move a Bézier Curve
gl: Mover unha curva de Bézier

en: Attach to this Bézier Curve
gl: Anexar a esta curva de Bézier

en: Show a Bézier Curve
gl: Amosar unha curva de Bézier

en: Hide a Bézier Curve
gl: Agochar unha curva de Bézier

en: Bézier Quadratic
gl: Cuadrática de Bézier

en: Select this Bézier Quadratic
gl: Escoller esta cuadrática de Bézier

en: Select Bézier Quadratic %1
gl: Escoller a cuadrática de Bézier %1

en: Remove a Bézier Quadratic
gl: Retirar unha cuadrática de Bézier

en: Add a Bézier Quadratic
gl: Engadir unha cuadrática de Bézier

en: Move a Bézier Quadratic
gl: Mover unha cuadrática de Bézier

en: Attach to this Bézier Quadratic
gl: Anexar a esta cuadrática de Bézier

en: Show a Bézier Quadratic
gl: Amosar unha cuadrática de Bézier

en: Hide a Bézier Quadratic
gl: Agochar unha cuadrática de Bézier

en: Bézier Cubic
gl: Cúbica de Bézier

en: Select this Bézier Cubic
gl: Escoller esta cúbica de Bézier

en: Select Bézier Cubic %1
gl: Escoller a cúbica de Bézier %1

en: Remove a Bézier Cubic
gl: Retirar unha cúbica de Bézier

en: Add a Bézier Cubic
gl: Engadir unha cúbica de Bézier

en: Move a Bézier Cubic
gl: Mover unha curva de Bézier

en: Attach to this Bézier Cubic
gl: Anexar a esta cúbica de Bézier

en: Show a Bézier Cubic
gl: Amosar unha curva de Bézier

en: Hide a Bézier Cubic
gl: Agochar unha curva de Bézier

en: Rational Bézier Curve
gl: Curva racional de Bézier

en: Select this Rational Bézier Curve
gl: Escoller esta curva racional de Bézier

en: Select Rational Bézier Curve %1
gl: Escoller a curva racional de Bézier %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
gl: Retirar unha curva racional de Bézier

en: Add a Rational Bézier Curve
gl: Engadir unha curva racional de Bézier

en: Move a Rational Bézier Curve
gl: Mover unha curva racional de Bézier

en: Attach to this Rational Bézier Curve
gl: Anexar a esta curva racional de Bézier

en: Show a Rational Bézier Curve
gl: Amosar unha curva racional de Bézier

en: Hide a Rational Bézier Curve
gl: Agochar unha curva racional de Bézier

en: Rational Bézier Quadratic
gl: Cuadrática racional de Bézier

en: Select this Rational Bézier Quadratic
gl: Escoller esta cuadrática racional de Bézier

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
gl: Escoller a cuadrática racional de Bézier %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
gl: Retirar unha cuadrática racional de Bézier

en: Add a Rational Bézier Quadratic
gl: Engadir unha cuadrática racional de Bézier

en: Move a Rational Bézier Quadratic
gl: Mover unha cuadrática racional de Bézier

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
gl: Anexar a esta cuadrática racional de Bézier

en: Show a Rational Bézier Quadratic
gl: Amosar unha cuadrática racional de Bézier

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
gl: Agochar unha cuadrática racional de Bézier

en: Rational Bézier Cubic
gl: Cúbica racional de Bézier

en: Select this Rational Bézier Cubic
gl: Escoller esta cúbica racional de Bézier

en: Select Rational Bézier Cubic %1
gl: Escoller a cúbica racional de Bézier %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
gl: Retirar unha cúbica racional de Bézier

en: Add a Rational Bézier Cubic
gl: Engadir unha cúbica racional de Bézier

en: Move a Rational Bézier Cubic
gl: Mover unha cúbica racional de Bézier

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
gl: Anexar a esta cúbica racional de Bézier

en: Show a Rational Bézier Cubic
gl: Amosar unha cúbica racional de Bézier

en: Hide a Rational Bézier Cubic
gl: Agochar unha cúbica racional de Bézier

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva racional de Bézier con este punto de control

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
gl: Escolle un punto para que sexa un punto de control da nova curva racional de Bézier…

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva de Bézier con este punto de control

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
gl: Escolle un punto para que sexa un punto de control da nova curva de Bézier…

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva racional de Bézier con este punto de control

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
gl: Escolle tres puntos e tres valores numéricos como pesos para construír unha curva racional de Bézier…

en: Select this value as weight
gl: Escoller este valor como peso

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
gl: Construír unha curva racional de Bézier con este punto de control

en: string
gl: cadea

en: double
gl: duplo

en: int
gl: enteiro

en: Test Result
gl: Resultado das probas

en: Select the curve...
gl: Escolla a curva…

en: Select a point on the curve...
gl: Escolla un punto da curva…

en: Surface
gl: Superficie

en: Circumference
gl: Circunferencia

en: Radius
gl: Raio

en: Center
gl: Centro

en: Expanded Cartesian Equation
gl: Ecuación cartesiana expandida

en: Polar Equation
gl: Ecuación polar

en: rho = %1   [centered at %2]
gl: rho = %1 [centrado en %2]

en: circle
gl: círculo

en: Select this circle
gl: Escoller este círculo

en: Select circle %1
gl: Escoller o círculo %1

en: Remove a Circle
gl: Retirar un círculo

en: Add a Circle
gl: Engadir un círculo

en: Move a Circle
gl: Mover un círculo

en: Attach to this circle
gl: Anexar a este círculo

en: Show a Circle
gl: Amosar un círculo

en: Hide a Circle
gl: Agochar un círculo

en: Construct a circle through this point
gl: Construír un círculo a través deste punto

en: Construct a circle with this center
gl: Construír un círculo con este centro

en: Select the center of the new circle...
gl: Escolla o centro do novo círculo…

en: Select a point for the new circle to go through...
gl: Escolla un punto polo cal ha de pasar o novo círculo…

en: With this radius
gl: Con este raio

en: Select the length of the radius...
gl: Escolla a lonxitude do raio…

en: Conic Type
gl: Tipo de cónica

en: First Focus
gl: Primeiro foco

en: Second Focus
gl: Segundo foco

en: Ellipse
gl: Elipse

en: Hyperbola
gl: Hipérbole

en: Parabola
gl: Parábola

en: cos theta
gl: cos teta

en: sin theta
gl: seno teta

en: [centered at %1]
gl: [centrada en %1]

en: conic
gl: cónica

en: Select this conic
gl: Escoller esta cónica

en: Select conic %1
gl: Escoller a cónica %1

en: Remove a Conic
gl: Retirar unha cónica

en: Add a Conic
gl: Engadir unha cónica

en: Move a Conic
gl: Mover unha cónica

en: Attach to this conic
gl: Anexar a esta cónica

en: Show a Conic
gl: Amosar unha cónica

en: Hide a Conic
gl: Agochar unha cónica

en: Supporting Conic
gl: Cónica de apoio

en: First End Point
gl: Primeiro punto final

en: Second End Point
gl: Segundo punto final

en: conic arc
gl: arco cónico

en: Select this conic arc
gl: Escoller este arco cónico

en: Select conic arc %1
gl: Escoller o arco cónico %1

en: Remove a Conic Arc
gl: Retirar un arco cónico

en: Add a Conic Arc
gl: Engadir un arco cónico

en: Move a Conic Arc
gl: Mover un arco cónico

en: Attach to this conic arc
gl: Anexar a este arco cónico

en: Show a Conic Arc
gl: Amosar un arco cónico

en: Hide a Conic Arc
gl: Agochar un arco cónico

en: Construct a conic through this point
gl: Construír unha cónica a través deste punto

en: Select a point for the new conic to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pase a nova cónica…

en: Construct a conic with this asymptote
gl: Construír unha cónica con esta asíntota

en: Select the first asymptote of the new conic...
gl: Escolla a primeira asíntota da nova cónica…

en: Select the second asymptote of the new conic...
gl: Escolla a segunda asíntota da nova cónica…

en: Construct an ellipse with this focus
gl: Construír unha elipse con este foco

en: Select the first focus of the new ellipse...
gl: Escolla o primeiro foco da nova elipse…

en: Select the second focus of the new ellipse...
gl: Escolla o segundo foco da nova elipse…

en: Construct an ellipse through this point
gl: Construír unha elipse a través deste punto

en: Select a point for the new ellipse to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pasará a nova elipse…

en: Construct a hyperbola with this focus
gl: Construír unha hipérbole con este foco

en: Select the first focus of the new hyperbola...
gl: Escolla o primeiro foco da nova hipérbole…

en: Select the second focus of the new hyperbola...
gl: Escolla o segundo foco da nova hipérbole…

en: Construct a hyperbola through this point
gl: Construír unha hipérbole a través deste punto

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pase a nova hipérbole…

en: Construct a conic with this line as directrix
gl: Construír unha cónica con esta liña como directriz

en: Select the directrix of the new conic...
gl: Escolla a directriz da nova cónica…

en: Construct a conic with this point as focus
gl: Construír unha cónica con este punto como foco

en: Select the focus of the new conic...
gl: Escolla o foco da nova cónica…

en: Construct a parabola through this point
gl: Construír unha parábola a través deste punto

en: Select a point for the new parabola to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pasará a parábola nova…

en: Construct a polar point wrt. this conic
gl: Construír un punto polar a través desta cónica

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
gl: Escolla a cónica coa cal crear un punto polar…

en: Construct the polar point of this line
gl: Construír o punto polar desta liña

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
gl: Escolla a liña da cal quere construír o punto polar…

en: Construct a polar line wrt. this conic
gl: Construír a liña polar a través desta cónica

en: Construct the polar line of this point
gl: Construír a liña polar deste punto

en: Construct the directrix of this conic
gl: Construír a directriz desta cónica

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
gl: Escolla a cónica a partir da cal creará a directriz…

en: Construct a parabola with this directrix
gl: Construír unha parábola con esta directriz

en: Select the directrix of the new parabola...
gl: Escolla a directriz da nova parábola…

en: Construct a parabola with this focus
gl: Construír unha parábola con este foco

en: Select the focus of the new parabola...
gl: Escolla o foco da nova parábola…

en: Construct the asymptotes of this conic
gl: Construír as asíntotas desta cónica

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
gl: Escolla a cónica da cal quere crear as asíntotas…

en: Construct the radical lines of this conic
gl: Construír as liñas radicais desta cónica

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
gl: Escolla a primeira das dúas cónicas a partir das cales quere crear a liña do radical…

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
gl: Escolla a segunda das dúas cónicas a partir das cales quere crear a liña do radical…

en: Switch Radical Lines
gl: Cambiar as liñas radicais

en: Switch Conic Radical Lines
gl: Cambiar as liñas radicais cónicas

en: cubic curve
gl: curva cúbica

en: Select this cubic curve
gl: Escoller esta curva cúbica

en: Select cubic curve %1
gl: Escoller a curva cúbica %1

en: Remove a Cubic Curve
gl: Retirar unha curva cúbica

en: Add a Cubic Curve
gl: Engadir unha curva cúbica

en: Move a Cubic Curve
gl: Mover unha curva cúbica

en: Attach to this cubic curve
gl: Anexar a esta curva cúbica

en: Show a Cubic Curve
gl: Amosar unha curva cúbica

en: Hide a Cubic Curve
gl: Agochar unha curva cúbica

en: Construct a cubic curve through this point
gl: Construír unha curva cúbica a través deste punto

en: Select a point for the new cubic to go through...
gl: Escolla un punto polo cal ha de pasar a cúbica nova…

en: curve
gl: curva

en: Select this curve
gl: Escoller esta curva

en: Select curve %1
gl: Escoller a curva %1

en: Remove a Curve
gl: Retirar unha curva

en: Add a Curve
gl: Engadir unha curva

en: Move a Curve
gl: Mover unha curva

en: Attach to this curve
gl: Anexar a esta curva

en: Show a Curve
gl: Amosar unha curva

en: Hide a Curve
gl: Agochar unha curva

en: Possibly transcendental curve
gl: Posibelmente a curva sexa transcendental

en: Already computed intersection point
gl: O punto de intersección xa se calculou.

en: Intersect with this cubic curve
gl: Intersección con esta curva cúbica

en: Intersect with this arc
gl: Intersección con este arco

en: Invert with respect to this circle
gl: Inverter en relación a este círculo

en: Select the circle we want to invert against...
gl: Escolla o círculo en relación ao cal se fai a inversión…

en: Compute the inversion of this object
gl: Calcular a inversión deste obxecto

en: Select the object to invert...
gl: Escolla o obxecto a inverter…

en: Compute the inversion of this point
gl: Calcular a inversión deste punto

en: Select the point to invert...
gl: Escolla o punto a inverter…

en: Compute the inversion of this line
gl: Calcular a inversión desta liña

en: Select the line to invert...
gl: Escolla a liña a inverter…

en: Compute the inversion of this segment
gl: Calcular a inversión deste segmento

en: Select the segment to invert...
gl: Escolla o segmento a inverter…

en: Compute the inversion of this circle
gl: Calcular a inversión deste círculo

en: Select the circle to invert...
gl: Escolla o círculo a inverter…

en: Compute the inversion of this arc
gl: Calcular a inversión deste arco

en: Select the arc to invert...
gl: Escolla o arco a inverter…

en: Slope
gl: Valga

en: Equation
gl: Ecuación

en: Length
gl: Lonxitude

en: Support Line
gl: Liña de apoio

en: End Point
gl: Punto final

en: line
gl: liña

en: Select a Line
gl: Escoller unha liña

en: Select this line
gl: Escoller esta liña

en: Select line %1
gl: Escoller a liña %1

en: Remove a Line
gl: Retirar unha liña

en: Add a Line
gl: Engadir unha liña

en: Move a Line
gl: Mover unha Liña

en: Attach to this line
gl: Anexar a esta liña

en: Show a Line
gl: Amosar unha liña

en: Hide a Line
gl: Agochar unha liña

en: segment
gl: segmento

en: Select this segment
gl: Escoller este segmento

en: Select segment %1
gl: Escoller o segmento %1

en: Remove a Segment
gl: Retirar un segmento

en: Add a Segment
gl: Engadir un segmento

en: Move a Segment
gl: Mover un segmento

en: Attach to this segment
gl: Anexar a este segmento

en: Show a Segment
gl: Amosar un segmento

en: Hide a Segment
gl: Agochar un segmento

en: half-line
gl: semirrecta

en: Select this half-line
gl: Escoller esta semirrecta

en: Select half-line %1
gl: Escoller a semirrecta %1

en: Remove a Half-Line
gl: Retirar unha semirrecta

en: Add a Half-Line
gl: Engadir unha semirrecta

en: Move a Half-Line
gl: Mover unha semirrecta

en: Attach to this half-line
gl: Anexar a esta semirrecta

en: Show a Half-Line
gl: Amosar unha semirrecta

en: Hide a Half-Line
gl: Agochar unha semirrecta

en: Construct a segment starting at this point
gl: Construír un segmento con inicio neste punto

en: Select the start point of the new segment...
gl: Escolla o punto inicial do novo segmento…

en: Construct a segment ending at this point
gl: Construír un segmento que termine neste punto

en: Select the end point of the new segment...
gl: Escolla o punto final do novo segmento…

en: Construct a line through this point
gl: Construír unha liña a través deste punto

en: Select a point for the line to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pasará a liña…

en: Select another point for the line to go through...
gl: Escolla outro punto polo cal ha de pasar a liña…

en: Construct a half-line starting at this point
gl: Construír unha semirrecta con inicio neste punto

en: Select the start point of the new half-line...
gl: Escolla o punto inicial da nova semirrecta…

en: Construct a half-line through this point
gl: Construír unha semirrecta a través deste punto

en: Select a point for the half-line to go through...
gl: Escolla un punto polo que pase a semirrecta…

en: Construct the axis of this segment
gl: Construír o eixe deste segmento

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
gl: Escolla a segmento para o cal quere debuxar o eixe…

en: Construct a line parallel to this line
gl: Construír unha liña paralela a esta liña

en: Select a line parallel to the new line...
gl: Escolla a liña paralela á nova liña…

en: Construct the parallel line through this point
gl: Construír unha liña paralela a través deste punto

en: Select a point for the new line to go through...
gl: Escolla un punto polo cal pase a nova liña…

en: Construct a line perpendicular to this line
gl: Construír unha liña perpendicular a esta liña

en: Select a line perpendicular to the new line...
gl: Escolla a liña perpendicular á nova liña…

en: Construct a perpendicular line through this point
gl: Construír unha liña perpendicular a través deste punto

en: Set &Length...
gl: Axustar a &lonxitude…

en: Set Segment Length
gl: Definir a lonxitude do segmento

en: Choose the new length:
gl: Escolla a nova lonxitude:

en: Resize Segment
gl: Cambiar o tamaño do segmento

en: Construct a line by this vector
gl: Construír unha liña por este vector

en: Select a vector in the direction of the new line...
gl: Escolla un vector coa dirección da nova liña…

en: Construct a half-line by this vector
gl: Construír unha semirrecta por este vector

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
gl: Escolla un vector coa dirección da nova semirrecta…

en: locus
gl: lugar xeométrico

en: Select this locus
gl: Escoller este lugar xeométrico

en: Select locus %1
gl: Escoller o lugar xeométrico %1

en: Remove a Locus
gl: Retirar un lugar xeométrico

en: Add a Locus
gl: Engadir un lugar xeométrico

en: Move a Locus
gl: Mover un lugar xeométrico

en: Attach to this locus
gl: Anexar a este lugar xeométrico

en: Show a Locus
gl: Amosar un lugar xeométrico

en: Hide a Locus
gl: Agochar un lugar xeométrico

en: Object Type
gl: Tipo de obxecto

en: Object
gl: Obxecto

en: Select this object
gl: Escoller este obxecto

en: Select object %1
gl: Escoller o obxecto %1

en: Remove an object
gl: Retirar un obxecto

en: Add an object
gl: Engadir un obxecto

en: Move an object
gl: Mover un obxecto

en: Attach to this object
gl: Anexar a este obxecto

en: Show an object
gl: Amosar un obxecto

en: Hide an object
gl: Agochar un obxecto

en: Angle in Radians
gl: Ángulo en radiáns

en: Angle in Degrees
gl: Ángulo en graos

en: Midpoint
gl: Punto medio

en: X length
gl: Lonxitude x

en: Y length
gl: Lonxitude y

en: Opposite Vector
gl: Vector oposto

en: Angle
gl: Ángulo

en: Sector Surface
gl: Superficie do sector

en: Arc Length
gl: Lonxitude do arco

en: Support Circle
gl: Círculo de apoio

en: angle
gl: ángulo

en: Select this angle
gl: Escoller este ángulo

en: Select angle %1
gl: Escoller o ángulo %1

en: Remove an Angle
gl: Retirar un ángulo

en: Add an Angle
gl: Engadir un ángulo

en: Move an Angle
gl: Mover un ángulo

en: Attach to this angle
gl: Anexar a este ángulo

en: Show an Angle
gl: Amosar un ángulo

en: Hide an Angle
gl: Agochar un ángulo

en: Select this vector
gl: Escoller este vector

en: Select vector %1
gl: Escoller o vector %1

en: Remove a Vector
gl: Retirar un vector

en: Add a Vector
gl: Engadir un vector

en: Move a Vector
gl: Mover un vector

en: Attach to this vector
gl: Anexar a este vector

en: Show a Vector
gl: Amosar un vector

en: Hide a Vector
gl: Agochar un vector

en: arc
gl: arco

en: Select this arc
gl: Escoller este arco

en: Select arc %1
gl: Escoller o arco %1

en: Remove an Arc
gl: Retirar un arco

en: Add an Arc
gl: Engadir un arco

en: Move an Arc
gl: Mover un arco

en: Attach to this arc
gl: Anexar a este arco

en: Show an Arc
gl: Amosar un arco

en: Hide an Arc
gl: Agochar un arco

en: Coordinate
gl: Coordenada

en: X coordinate
gl: Coordenada X

en: Y coordinate
gl: Coordenada Y

en: point
gl: punto

en: Select this point
gl: Escoller este punto

en: Select point %1
gl: Escoller o punto %1

en: Remove a Point
gl: Retirar un punto

en: Add a Point
gl: Engadir un punto

en: Move a Point
gl: Mover un punto

en: Attach to this point
gl: Anexar a este punto

en: Show a Point
gl: Amosar un punto

en: Hide a Point
gl: Agochar un punto

en: Construct the midpoint of this point and another point
gl: Construír o punto medio a este punto e a outro punto

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
gl: Escolla o primeiro dos dous puntos dos cales quere crear o punto medio…

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
gl: Escolla o segundo dos dous puntos dos cales quere crear o punto medio…

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
gl: Construír o punto da proporción áurea a este punto e a outro punto

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
gl: Escolla o primeiro dos dous puntos dos cales quere crear o punto da proporción áurea…

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
gl: Escolla o segundo dos dous puntos dos cales quere crear o punto da proporción áurea…

en: Set &Coordinate...
gl: Axustar a &coordenada…

en: Redefine
gl: Redefinir

en: Set &Parameter...
gl: Axustar o &parámetro…

en: Set Coordinate
gl: Axustar a coordenada

en: Enter the new coordinate.
gl: Insira a nova coordenada.

en: Set Point Parameter
gl: Axustar o parámetro do punto

en: Choose the new parameter:
gl: Escolla o novo parámetro:

en: Change Parameter of Constrained Point
gl: Cambiar o parámetro do punto restrinxido

en: Select the circle on which to transport a measure...
gl: Escolla o círculo polo cal vai transportar unha medida…

en: Select a point on the circle...
gl: Escolla un punto no círculo…

en: Select the segment to transport on the circle...
gl: Escolla o segmento a transportar no círculo…

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
gl: Escolla un número/lonxitude como coordenada X do punto…

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
gl: Escolla un número/lonxitude como coordenada Y do punto…

en: Select a point to project onto a line...
gl: Escolle un punto que proxectar sobre unha liña…

en: Line where the projected point will lie...
gl: Liña na que estará o punto proxectado…

en: Number of sides
gl: Número de lados

en: Perimeter
gl: Perímetro

en: Boundary Polygonal
gl: Contorno poligonal

en: Open Boundary Polygonal
gl: Contorno poligonal aberto

en: Center of Mass of the Vertices
gl: Centro de masa dos vértices

en: Winding Number
gl: Tortuosidade

en: Inside Polygon
gl: Dentro do polígono

en: Open Polygonal Curve
gl: Curva poligonal aberta

en: Associated Polygon
gl: Polígono asociado

en: Closed Polygonal Curve
gl: Curva poligonal pechada

en: polygon
gl: polígono

en: Select this polygon
gl: Escoller este polígono

en: Select polygon %1
gl: Escoller o polígono %1

en: Remove a Polygon
gl: Retirar un polígono

en: Add a Polygon
gl: Engadir un polígono

en: Move a Polygon
gl: Mover un polígono

en: Attach to this polygon
gl: Anexar a este polígono

en: Show a Polygon
gl: Amosar un polígono

en: Hide a Polygon
gl: Agochar un polígono

en: closed polygonal curve
gl: curva poligonal pechada

en: Select this closed polygonal curve
gl: Escoller esta curva poligonal pechada

en: Select closed polygonal curve %1
gl: Escoller a curva poligonal pechada %1

en: Remove a closed polygonal curve
gl: Retirar unha curva poligonal pechada

en: Add a closed polygonal curve
gl: Engadir unha curva poligonal pechada

en: Move a closed polygonal curve
gl: Mover unha curva poligonal pechada

en: Attach to this closed polygonal curve
gl: Anexar a esta curva poligonal pechada

en: Show a closed polygonal curve
gl: Amosar unha curva poligonal pechada

en: Hide a closed polygonal curve
gl: Agochar unha curva poligonal pechada

en: polygonal curve
gl: curva poligonal

en: Select this polygonal curve
gl: Escoller esta curva poligonal

en: Select polygonal curve %1
gl: Escoller a curva poligonal %1

en: Remove a polygonal curve
gl: Retirar unha curva poligonal

en: Add a polygonal curve
gl: Engadir unha curva poligonal

en: Move a polygonal curve
gl: Mover unha curva poligonal

en: Attach to this polygonal curve
gl: Anexar a esta curva poligonal

en: Show a polygonal curve
gl: Amosar unha curva poligonal

en: Hide a polygonal curve
gl: Agochar unha curva poligonal

en: triangle
gl: triángulo

en: Select this triangle
gl: Escoller este triángulo

en: Select triangle %1
gl: Escoller o triángulo %1

en: Remove a Triangle
gl: Retirar un triángulo

en: Add a Triangle
gl: Engadir un triángulo

en: Move a Triangle
gl: Mover un triángulo

en: Attach to this triangle
gl: Anexar a este triángulo

en: Show a Triangle
gl: Amosar un triángulo

en: Hide a Triangle
gl: Agochar un triángulo

en: quadrilateral
gl: cuadrilátero

en: Select this quadrilateral
gl: Escoller este cuadrilátero

en: Select quadrilateral %1
gl: Escoller o cuadrilátero %1

en: Remove a Quadrilateral
gl: Retirar un cuadrilátero

en: Add a Quadrilateral
gl: Engadir un cuadrilátero

en: Move a Quadrilateral
gl: Mover un cuadrilátero

en: Attach to this quadrilateral
gl: Anexar a este cuadrilátero

en: Show a Quadrilateral
gl: Amosar un cuadrilátero

en: Hide a Quadrilateral
gl: Agochar un cuadrilátero

en: Construct a triangle with this vertex
gl: Construír un triángulo con este vértice

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
gl: Escolla un punto para ser un vértice do novo triángulo…

en: Intersect this polygon with a line
gl: Cruzar este polígono cunha liña

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
gl: Escolla o polígono do cal quere a intersección cunha liña…

en: Intersect this line with a polygon
gl: Cruzar esta liña cun polígono

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
gl: Escolla a liña da cal queira a intersección cun polígono…

en: Intersect this polygonal curve with a line
gl: Cruzar esta curva poligonal cunha liña

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
gl: Escolle a curva poligonal da cal quere a intersección cunha liña…

en: Intersect this line with a polygonal curve
gl: Cruzar esta liña cunha curva poligonal

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
gl: Escolle a liña da cal queira a intersección cunha curva poligonal…

en: Intersect this polygon with another polygon
gl: Cruzar este polígono con outro polígono

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
gl: Escolla o polígono do cal quere a intersección con outro polígono…

en: Intersect with this polygon
gl: Intersección con este polígono

en: Select the second polygon for the intersection...
gl: Escolla o segundo polígono para a intersección…

en: Construct the vertices of this polygon
gl: Construír os vértices deste polígono

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
gl: Escolla o polígono do cal quere construír os vértices…

en: Construct the sides of this polygon
gl: Construír os lados deste polígono

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
gl: Escolla o polígono do cal quere construír os lados…

en: Construct the convex hull of this polygon
gl: Construír o corpo convexo deste polígono

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
gl: Escolla o polígono do cal quere construír o corpo convexo…

en: Project this point onto the circle
gl: Proxectar este punto no círculo

en: Select the point for the tangent to go through...
gl: Escolla o punto polo cal vai pasar tanxente…

en: Is this line parallel?
gl: É paralela esta liña?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
gl: Escolla a primeira das dúas liñas posibelmente paralelas…

en: Parallel to this line?
gl: É paralela a esta liña?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
gl: Escolla a segunda das dúas liñas posibelmente paralelas…

en: These lines are parallel.
gl: Estas liñas son paralelas.

en: These lines are not parallel.
gl: Estas liñas non son paralelas.

en: Is this line orthogonal?
gl: Esta liña é ortogonal?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
gl: Escolla a primeira das dúas liñas posibelmente ortogonais…

en: Orthogonal to this line?
gl: É ortogonal a esta liña?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
gl: Escolla a segunda das dúas liñas posibelmente ortogonais…

en: These lines are orthogonal.
gl: Estas liñas son ortogonais.

en: These lines are not orthogonal.
gl: Estas liñas non son ortogonais.

en: Check collinearity of this point
gl: Comprobar a colinearidade deste punto

en: Select the first of the three possibly collinear points...
gl: Escolla o primeiro dos tres puntos posibelmente colineais…

en: and this second point
gl: con este segundo punto

en: Select the second of the three possibly collinear points...
gl: Escolla o segundo dos tres puntos posibelmente colineais…

en: with this third point
gl: con este terceiro punto

en: Select the last of the three possibly collinear points...
gl: Escolla o último dos tres puntos posibelmente colineais…

en: These points are collinear.
gl: Estes puntos son colineais.

en: These points are not collinear.
gl: Estes puntos non son colineais.

en: Check whether this point is on a curve
gl: Comprobar se este punto está nunha curva

en: Select the point you want to test...
gl: Seleccione o punto que quere probar…

en: Check whether the point is on this curve
gl: Comprobar se o punto está nesta curva

en: Select the curve that the point might be on...
gl: Escolla a curva que pode conter o punto…

en: This curve contains the point.
gl: Esta curva contén o punto.

en: This curve does not contain the point.
gl: Esta curva non contén o punto.

en: Check whether this point is in a polygon
gl: Comprobar se este punto está nun polígono

en: Check whether the point is in this polygon
gl: Comprobar se o punto está neste polígono

en: Select the polygon that the point might be in...
gl: Escolla o polígono que pode conter o punto…

en: This polygon contains the point.
gl: Este polígono contén o punto.

en: This polygon does not contain the point.
gl: Este polígono non contén o punto.

en: Check whether this polygon is convex
gl: Comprobar se este polígono é convexo

en: Select the polygon you want to test for convexity...
gl: Escolla o punto do que quere probar a convexidade…

en: This polygon is convex.
gl: Este polígono é convexo.

en: This polygon is not convex.
gl: Este polígono non é convexo.

en: Check if this point has the same distance
gl: Comprobar se este punto está á mesma distancia

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
gl: Escolla o punto que pode estar á mesma distancia doutros dous puntos…

en: from this point
gl: deste punto

en: Select the first of the two other points...
gl: Escolla o primeiro dos outros dous puntos…

en: and from this second point
gl: e desde segundo punto

en: Select the other of the two other points...
gl: Escolla o segundo dos dous puntos…

en: The two distances are the same.
gl: As dúas distancias son iguais.

en: The two distances are not the same.
gl: As dúas distancias non son as mesmas.

en: Check whether this vector is equal to another vector
gl: Comprobar se este vector é igual a outro vector

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
gl: Escolla o primeiro dos dous vectores posibelmente iguais…

en: Check whether this vector is equal to the other vector
gl: Comprobar se este vector é igual ao outro vector

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
gl: Escolla o último dos dous vectores posibelmente iguais…

en: The two vectors are the same.
gl: Os dous vectores son iguais.

en: The two vectors are not the same.
gl: Os dous vectores non son iguais.

en: Check whether this object exists
gl: Comprobar se existe este obxecto

en: Select the object for the existence check...
gl: Escoller o obxecto do que comprobar a existencia…

en: The object exists.
gl: O obxecto existe.

en: The object does not exist.
gl: O obxecto non existe.

en: Text
gl: Texto

en: label
gl: etiqueta

en: Select this label
gl: Escoller esta etiqueta

en: Select label %1
gl: Escoller a etiqueta %1

en: Remove a Label
gl: Retirar unha etiqueta

en: Add a Label
gl: Engadir unha etiqueta

en: Move a Label
gl: Mover unha etiqueta

en: Attach to this label
gl: Anexar a esta etiqueta

en: Show a Label
gl: Amosar unha etiqueta

en: Hide a Label
gl: Agochar unha etiqueta

en: numeric label
gl: etiqueta numérica

en: Select this numeric label
gl: Escoller esta etiqueta numérica

en: Select numeric label %1
gl: Escoller a etiqueta numérica %1

en: Remove a Numeric Label
gl: Retirar unha etiqueta numérica

en: Add a Numeric Label
gl: Engadir unha etiqueta numérica

en: Move a Numeric Label
gl: Mover unha etiqueta numérica

en: Attach to this numeric label
gl: Anexar a esta etiqueta numérica

en: Show a Numeric Label
gl: Amosar unha etiqueta numérica

en: Hide a Numeric Label
gl: Agochar unha etiqueta numérica

en: Numeric value
gl: Valor numérico

en: boolean label
gl: etiqueta booleana

en: Select this boolean label
gl: Escoller esta etiqueta booleana

en: Select boolean label %1
gl: Escoller a etiqueta booleana %1

en: Remove a Boolean Label
gl: Retirar unha etiqueta booleana

en: Add a Boolean Label
gl: Engadir unha etiqueta booleana

en: Move a Boolean Label
gl: Mover unha etiqueta booleana

en: Attach to this boolean label
gl: Anexar a esta etiqueta booleana

en: Show a Boolean Label
gl: Amosar unha etiqueta booleana

en: Hide a Boolean Label
gl: Agochar unha etiqueta booleana

en: &Copy Text
gl: &Copiar o texto

en: &Toggle Frame
gl: Conmu&tar o marco

en: Set &Font...
gl: Axustar a &fonte…

en: Toggle Label Frame
gl: Conmutar o marco da etiqueta

en: Change Label Font
gl: Cambiar a fonte da etiqueta

en: &Redefine...
gl: &Redefinir…

en: Change &Value...
gl: Cambiar o &valor…

en: Enter the new value:
gl: Insira o valor novo:

en: Change Displayed Value
gl: Cambiar o valor amosado

en: Translate this object
gl: Trasladar este obxecto

en: Select the object to translate...
gl: Escolla o obxecto a trasladar…

en: Translate by this vector
gl: Trasladar por este vector

en: Select the vector to translate by...
gl: Escolla o vector segundo o cal trasladar…

en: Reflect this object
gl: Reflectir este obxecto

en: Select the object to reflect...
gl: Escoller o obxecto a reflectir…

en: Reflect in this point
gl: Reflectir neste punto

en: Select the point to reflect in...
gl: Escolla o punto no cal reflectir…

en: Reflect in this line
gl: Reflectir sobre esta liña

en: Select the line to reflect in...
gl: Escolla a liña na cal reflectir…

en: Rotate this object
gl: Rotar este obxecto

en: Select the object to rotate...
gl: Escoller o obxecto a rotar…

en: Rotate around this point
gl: Rotar arredor deste punto

en: Select the center point of the rotation...
gl: Escolla o punto central desta rotación…

note: i18n( "Rotate by this angle" ), kli18n( "Select the angle of the rotation..." ), false }
en: Rotate by this angle
gl: Rotar por este ángulo

en: Select the angle of the rotation...
gl: Escolla o ángulo de rotación…

en: Scale this object
gl: Cambiar de escala este obxecto

en: Select the object to scale...
gl: Escoller o obxecto a cambiar de escala…

en: Scale with this center
gl: Cambiar de escala con este centro

en: Select the center point of the scaling...
gl: Escolla o punto central da escala…

note: i18n( "Scale by the length of this segment" ), kli18n( "Select a segment whose length is the factor of the scaling..." ), false } i18n( "Scale by the length of this segment" ), kli18n( "Select a segment whose length is the factor for the scaling" ), false }
en: Scale by this length
gl: Cambiar de escala segundo esta lonxitude

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
gl: Escolla unha lonxitude ou segmento que teña unha lonxitude que será o factor de escala…

en: Scale this length...
gl: Cambiar de escala segundo esta lonxitude…

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
gl: Escolla a primeira de dúas lonxitudes cuxa proporción sexa o factor de escala…

en: ...to this other length
gl: …a esta outra lonxitude

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
gl: Escolla a segunda das dúas lonxitudes cuxa relación sexa o factor de escala…

en: Select the object to scale
gl: Escoller o obxecto a cambiar de escala

en: Scale over this line
gl: Cambiar de escala sobre esta liña

en: Select the line to scale over
gl: Escoller a liña sobre a cal cambiar de escala

en: Projectively rotate this object
gl: Rotar por proxección este obxecto

en: Select the object to rotate projectively
gl: Escolla o obxecto sobre o cal rotar en proxección

en: Projectively rotate with this half-line
gl: Rotar por proxección con esta semirrecta

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
gl: Escolla a media liña da rotación por proxección que quere aplicar ao obxecto

en: Projectively rotate by this angle
gl: Rotar por proxección por este ángulo

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
gl: Escolla o ángulo da rotación por proxección que quere aplicar ao obxecto

en: Harmonic Homology of this object
gl: Homoloxía harmónica deste obxecto

en: Select the object to transform...
gl: Escolla o obxecto a transformar…

en: Harmonic Homology with this center
gl: Homoloxía harmónica con este centro

en: Select the center point of the harmonic homology...
gl: Escolla o punto central da homoloxía harmónica…

en: Harmonic Homology with this axis
gl: Homoloxía harmónica con este eixe

en: Select the axis of the harmonic homology...
gl: Escolla o eixe da homoloxía harmónica…

en: Generic affinity of this object
gl: Afinidade xenérica deste obxecto

en: Map this triangle
gl: Aplicar este triángulo

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
gl: Escolla o triángulo que vai transformarse nun triángulo dado…

en: onto this other triangle
gl: nestoutro triángulo

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
gl: Escolla o triángulo que sexa a imaxe por afinidade do primeiro triángulo…

en: First of 3 starting points
gl: O primeiro dos tres puntos iniciais

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
gl: Escolla o primeiro dos tres puntos iniciais da afinidade xenérica…

en: Second of 3 starting points
gl: O segundo dos tres puntos iniciais

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
gl: Escolla o segundo dos tres puntos iniciais da afinidade xenérica…

en: Third of 3 starting points
gl: O terceiro dos tres puntos iniciais

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
gl: Escolla o terceiro dos tres puntos iniciais da afinidade xenérica…

en: Transformed position of first point
gl: Posición transformada do primeiro punto

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
gl: Escolla o primeiro dos tres puntos finais da afinidade xenérica…

en: Transformed position of second point
gl: Posición transformada do segundo punto

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
gl: Escolla o segundo dos tres puntos finais da afinidade xenérica…

en: Transformed position of third point
gl: Posición transformada do terceiro punto

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
gl: Escolla o terceiro dos tres puntos finais da afinidade xenérica…

en: Generic projective transformation of this object
gl: Transformación por proxección xenérica deste obxecto

en: Map this quadrilateral
gl: Aplicar este cuadrilátero

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
gl: Escolla o cuadrilátero que vai transformarse nun cuadrilátero dado…

en: onto this other quadrilateral
gl: nestoutro cuadrilátero

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
gl: Escolla o cuadrilátero que é a imaxe da transformación por proxección do primeiro cuadrilátero…

en: First of 4 starting points
gl: Primeiro dos catro puntos iniciais

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
gl: Escolla o primeiro dos catro puntos iniciais da proxección xenérica…

en: Second of 4 starting points
gl: Segundo dos catro puntos iniciais

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
gl: Escolla o segundo dos catro puntos iniciais da proxección xenérica…

en: Third of 4 starting points
gl: Terceiro dos catro puntos iniciais

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
gl: Escolla o terceiro dos catro puntos iniciais da proxección xenérica…

en: Fourth of 4 starting points
gl: Cuarto dos catro puntos iniciais

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
gl: Escolla o cuarto dos catro puntos iniciais da proxección xenérica…

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
gl: Escolla o primeiro dos catro puntos finais da proxección xenérica…

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
gl: Escolla o segundo dos catro puntos finais da proxección xenérica…

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
gl: Escolla o terceiro dos catro puntos finais da proxección xenérica…

en: Transformed position of fourth point
gl: Posición transformada do cuarto punto

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
gl: Escolla o cuarto dos catro puntos finais da proxección xenérica…

en: Cast the shadow of this object
gl: Representar a sombra deste obxecto

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
gl: Escolla a obxecto do cal quere construír a sombra…

en: Cast a shadow from this light source
gl: Representar unha sombra a partir desta fonte de luz

en: Select the light source from which the shadow should originate...
gl: Escolla a fonte de luz que servirá de orixe da sombra…

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
gl: Representar unha sombra no horizonte definido por esta liña

en: Select the horizon for the shadow...
gl: Escolla o horizonte da sombra…

en: Transform this object
gl: Transformar este obxecto

en: Transform using this transformation
gl: Transformar con esta operación

en: Apply a similitude to this object
gl: Aplicar unha semellanza a este obxecto

en: Apply a similitude with this center
gl: Aplicar unha semellanza con este centro

en: Select the center for the similitude...
gl: Escolla o centro da semellanza…

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
gl: Aplicar unha transformación de semellanza deste punto sobre outro

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
gl: Escolla o punto que debe transformarse pola semellanza noutro punto…

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
gl: Aplicar unha transformación de semellanza dun punto neste punto

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
gl: Escolla o punto sobre o cal a semellanza deberá transformar o primeiro punto…

en: Construct a vector from this point
gl: Construír un vector desde este punto

en: Select the start point of the new vector...
gl: Escolla o punto inicial do novo vector…

en: Construct a vector to this point
gl: Construír un vector ata este punto

en: Select the end point of the new vector...
gl: Escolla o punto final do novo vector…

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
gl: Construír a suma de vectores deste vector e doutro.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
gl: Escolla o primeiro dos dous vectores cos cales quere construír a suma…

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
gl: Construír a suma de vectores deste vector e do outro.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
gl: Escolla o segundo dos dous vectores cos cales quere construír a suma…

en: Construct the vector sum starting at this point.
gl: Construír unha suma de vectores con inicio neste punto.

en: Select the point to construct the sum vector in...
gl: Escolla o punto no cal crear a suma dos dous vectores…

[ctx: @title:window]
en: New Script
gl: Novo guión

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
gl: Escolla os obxectos argumentos (de haber)
    na xanela de Kig e prema «Seguinte».

en: Enter Code
gl: Insira o código

en: Now fill in the code:
gl: Agora introduza o código:

en: Now fill in the Python code:
gl: Agora introduza o código Python:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
gl: O interprete de Python obtivo un erro durante a execución do guión. Corrixa o guión e prema de novo o botón Terminar.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
gl: O intérprete de Python xerou o resultado de erro seguinte:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
gl: Parece haber algún erro no guión. O intérprete de Python non indicou ningún erro pero o guión non xerou un obxecto correcto. Corrixa o programa e prema de novo o botón Terminar.

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
gl: Editar o guión

en: Edit Python Script
gl: Editar o guión de Python

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
gl: O intérprete de Python obtivo un erro durante a execución do guión. Corrixa o guión.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
gl: Parece haber algún erro no guión. O intérprete de Python non indicou ningún erro pero o guión non xerou un obxecto correcto. Corrixa o guión.
