KDE 4.0 - en to hu translation catalogue (1214 entries)

en: Circle by Center && Line
hu: Kör a középpont és egy érintő alapján

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
hu: Kör szerkesztése a középpont és egy érintő alapján

en: Construct a circle tangent to this line
hu: Kör szerkesztése a megadott érintővel

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
hu: Válassza ki azt az egyenest, amely érinti a szerkesztendő kört...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
hu: Kör pont és szakasz (=átmérő) alapján

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
hu: Kör szerkesztése a középpont és az átmérő hosszát megadó szakasz alapján

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
hu: Kör szerkesztése az átmérő hosszát megadó szakasz alapján

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
hu: Válassza ki a szakaszt, amely a szerkesztendő kör átmérőjének hosszát adja meg...

en: Equilateral Triangle
hu: Egyenlő oldalú háromszög

en: Equilateral triangle with given two vertices
hu: Egyenlő oldalú háromszög szerkesztése két adott csúcspontból

en: Evolute
hu: Érintőgörbe

en: Evolute of a curve
hu: Görbe érintőgörbéje

en: Evolute of this curve
hu: A görbe pályája

en: Osculating Circle
hu: Görbületi kör

en: Osculating circle of a curve at a point
hu: Görbületi kör egy görbe adott pontján

en: Osculating circle of this curve
hu: A görbe görbületi köre

en: Osculating circle at this point
hu: Görbületi kör ebben a pontban

en: Select the point...
hu: A pont kiválasztása...

en: Square
hu: Négyzet

en: Square with two given adjacent vertices
hu: Négyzet két egymás melletti csúcspont alapján

en: Vector Difference
hu: Vektoriális különbség

en: Construct the vector difference of two vectors.
hu: Két vektor vektoriális különbségének megszerkesztése.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
hu: E vektor és egy másik különbségének megszerkesztése.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
hu: Egy másik vektor és e vektor különbségének megszerkesztése.

en: Construct the vector difference starting at this point.
hu: A különbségvektor megszerkesztése ebből a pontból.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
hu: Válassza ki a két egymásból kivonni kívánt vektor közül az elsőt...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
hu: Válassza ki a két egymásból kivonni kívánt vektor közül a másodikat...

en: Select the point to construct the difference vector in...
hu: Jelölje ki azt a pontot, ahonnan a különbségvektor indulni fog...

en: Export to &Asymptote...
hu: Exportálás Asymptote-ba

en: &Asymptote...
hu: &Aszimptota…

en: Export as Asymptote script
hu: Exportálás Asymptote parancsfájlként

en: Asymptote Options
hu: Asymptote beállítások

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
hu: A(z) „%1” fájl megnyitása nem sikerült. Ellenőrizze a fájlelérési jogosultságokat.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
hu: Beállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
hu: Extra keret megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
hu: Tengelyek megjelenítése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
hu: Rács megjelenítése

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
hu: Ez XFig-fájl, nem Cabri-fájl.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
hu: A Cabri programnak ez a verziója (%1) még nem támogatott.
    Esetleg kérdezze meg a szerzőket, mikor lesz támogatva ez a verzió.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
hu: Ez a Cabri-fájl "%1"-objektumot tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
hu: Hiba történt feldolgozás közben. Fájl: %2, sor: %1.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
hu: A(z) „%1” nevű Dr. Geo-fájl makrófájl, ezért nem tartalmaz alakzatokat.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
hu: Nincsenek alakzatok a(z) „%1” Dr. Geo-fájlban.

en: Dr. Geo Filter
hu: Dr. Geo-szűrő

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
hu: Az aktuális Dr. Geo-fájl egynél több alakzatot tartalmaz.
    Válassza ki, melyiket szeretné importálni:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
hu: Ez a Dr. Geo-fájl egy „%1 %2”-objektumot tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
hu: Ez a Dr. Geo-fájl olyan metszettípust tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: &Export to image
hu: E&xportálás képként

en: &Image...
hu: Ké&p…

en: Export as Image
hu: Exportálás képként

en: Image Options
hu: Képbeállítások

en: Sorry, this file format is not supported.
hu: Elnézést, ez a fájlformátum nem támogatott.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
hu: Elnézést, hiba történt a(z) „%1” kép mentése közben

en: &Export To
hu: E&xportálás

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
hu: A(z) „%1” fájlt nem sikerült megnyitni. Vagy nem létezik a fájl, vagy a szükséges jogosultságok hiánya miatt nem lehet megnyitni.

en: Parse Error
hu: Feldolgozási hiba

en: Not Supported
hu: Nem támogatott

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
hu: Felbontás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
hu: A képarány me&gőrzése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
hu: Magasság:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
hu: Szélesség:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
hu: Ez a KSeg dokumentum méretezési transzformációt használ, melyet ez a program még nem tud importálni.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
hu: Ez a KSeg fájl kitöltött kört tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
hu: Ez a KSeg fájl körcikket tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
hu: Ez a KSeg fájl körívet tartalmaz, melyet ez a program még nem tud kezelni.

en: Export to &Latex...
hu: Exportálás Late&x-fájlba…

en: &Latex...
hu: &Latex…

en: Export as Latex
hu: Exportálás Latex formátumban

en: Latex Options
hu: A Latex beállításai

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
hu: Kimeneti formátum

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asyRadioButton)
en: Asymptote
hu: Aszimptota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
hu: Dokumentumbeállítások

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
hu: Csak kép

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
hu: Önálló dokumentum

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
hu: Ez a fájl a Kig „%1” verziójával készült, amelyet ez a verzió nem tud megnyitni.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
hu: Ez a fájl a Kig „%1” verziójával készült.
    A régi Kig-formátumok (a 0.4-es előtt) már nem használhatók.
    Próbálja megnyitni a fájlt egy régebbi Kig-verzióval (0.4 - 0.6),
    majd mentse el újból, már az új formátumban.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
hu: Ez a Kig-fájl olyan koordináta-rendszert tartalmaz, melyet ez a programverzió nem tud kezelni.
    A standard koordináta-rendszert fogja használni a program.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
hu: Ez a Kig-fájl egy „%1” típusú objektumot tartalmaz, melyet ez a programverzió nem támogat. Lehet, hogy a program ennek az objektumtípusnak a támogatása nélkül lett lefordítva, vagy egy régi programverziót használ.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
hu: Ez a Kig-fájl „%1” típusú objektumot tartalmaz, amely már elavult. Mentse el a szerkesztést más néven, és ellenőrizze, jól működik-e minden.

en: &Export to SVG...
hu: E&xportálás SVG formátumban…

en: &SVG...
hu: &SVG…

en: Export as SVG
hu: Exportálás SVG formátumban

en: SVG Options
hu: SVG-beállítások

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
hu: Elnézést, hiba történt a(z) „%1” SVG-fájl mentése közben

en: Export to &XFig file
hu: Exp&ortálás XFig-fájlként

en: &XFig File...
hu: XFig-fá&jl…

en: Export as XFig File
hu: Exportálás XFig-fájlként

en: KDE Interactive Geometry
hu: KDE interaktív geometria

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
hu: (C) A Kig fejlesztői, 2002-2005.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
hu: Sok fontos munkában vett részt, elsősorban a másod- ill. harmadfokú görbék és a transzformációk támogatása és a tulajdonságtesztek területén.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
hu: Sokat segített a nyomvonal-objektum implementálásában. Ez mélyebb matematikai ismereteket igényel, és Franco készítette el a legnehezebb részeket.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
hu: A nyomvonal algebrai egyenletének kiszámításáért felel.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
hu: Felhasználva a Bézier görbék és kapcsolódó ikonok.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
hu: Közreműködött az 'aszimptota' export szűrőben.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
hu: A KGeo szerzője, akitől inspirációt, kódrészleteket és a grafikai elemek nagy részét kaptam.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
hu: Domi testvére, akit sikerült rávennie arra, hogy írja meg azt az algoritmust, mely három adott ponton keresztülhaladó kört ad meg.

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
hu: Az alkalmazás szép SVG-ikonját készítette.

en: Responsible for the new object action icons.
hu: Az új objektumművelet-ikonok készítéséért felel.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
hu: Nem található a Kig programkönyvtár, ellenőrizze, megfelelően van-e telepítve a program.

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
hu[0]: %1 objektum eltávolítása
hu[1]: %1 objektum eltávolítása

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
hu[0]: %1 objektum hozzáadása
hu[1]: %1 objektum hozzáadása

en: &Set Coordinate System
hu: Koor&dinátarendszer beállítása

en: Show grid
hu: Rács megjelenítése

en: Show axes
hu: A tengelyek megjelenítése

en: Invert Selection
hu: A kijelölés invertálása

en: &Delete Objects
hu: Objektumok tör&lése

en: Delete the selected objects
hu: A kijelölt objektumok törlése

en: Cancel Construction
hu: A szerkesztés félbeszakítása

en: Cancel the construction of the object being constructed
hu: Az aktuális objektum szerkesztésének félbeszakítása

en: Repeat Construction
hu: A szerkesztés megismétlése

en: Repeat the last construction (with new data)
hu: Az utolsó szerkesztés megismétlése (új adatokkal)

en: U&nhide All
hu: A r&ejtett elemek felfedése

en: Show all hidden objects
hu: A rejtett objektumok megjelenítése

en: &New Macro...
hu: Ú&j makró...

en: Define a new macro
hu: Új makró létrehozása

en: Manage &Types...
hu: A tí&pusok kezelése...

en: Manage macro types.
hu: A makrótípusok kezelése.

en: &Browse History...
hu: &Előzmények…

en: Browse the history of the current construction.
hu: A szerkesztés előzményeinek áttekintése.

en: Zoom in on the document
hu: A dokumentum kinagyítása

en: Zoom out of the document
hu: A dokumentum kicsinyítése

en: Recenter the screen on the document
hu: A képernyő áthelyezése a dokumentum köré

en: View this document full-screen.
hu: A dokumentum ablaka fedje le az egész képernyőt.

en: &Select Shown Area
hu: A megjelenített terület ki&választása

en: Select the area that you want to be shown in the window.
hu: Válassza ki azt a területet, melyet az ablakban meg szeretne tekinteni.

en: S&elect Zoom Area
hu: A n&agyítási terület kiválasztása

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
hu: Koordinátapontosság me&gadása...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
hu: A koordináták lebegőpontos ábrázolásának pontossága a dokumentumban.

en: Show &Grid
hu: Rá&cs megjelenítése

en: Show or hide the grid.
hu: A rács ki-be kapcsolása.

en: Show &Axes
hu: A ten&gelyek megjelenítése

en: Show or hide the axes.
hu: A tengelyek ki-be kapcsolása.

en: Wear Infrared Glasses
hu: 3D-s (piros-zöld) szemüveg használata

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
hu: A rejtett objektumok láthatóságának engedélyezése/tiltása.

en: Repeat Construction (%1)
hu: A szerkesztés megismétlése (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
hu: Ismétlés - %1 (új adatokkal)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
hu: A megnyitni kívánt "%1" fájl nem létezik. Ellenőrizze, hogy a megfelelő elérési utat adta-e meg.

en: File Not Found
hu: A fájl nem található

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
hu: Egy „%1” típusú dokumentumot próbált megnyitni, azonban a Kig nem támogatja ezt a formátumot. Ha úgy gondolja, hogy a kérdéses formátum támogatását érdemes lenne megvalósítani, nyithat egy szolgáltatás kérést a <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE hibakövető rendszerében</a>

en: Format Not Supported
hu: Nem támogatott formátum

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
hu: A Kig csak a saját fájlformátumában tud menteni. Menteni szeretne a Kig saját formátumában?

en: Save Kig Format
hu: Mentés a Kig formátumában

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
hu: "%1" nevű fájl már létezik, felül szeretné írni?

en: Overwrite File?
hu: Felülírja a fájlt?

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
hu[0]: %1 objektum elrejtése
hu[1]: %1 objektum elrejtése

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
hu[0]: %1 objektum megjelenítése
hu[1]: %1 objektum megjelenítése

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Recenter View
hu: A nézet középre igazítása

en: Select the rectangle that should be shown.
hu: Válassza ki a megjeleníteni kívánt téglalapot.

en: Change Shown Part of Screen
hu: A képernyő megjelenített részének megváltoztatása

en: Select Zoom Area
hu: A nagyítási terület kiválasztása

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
hu: Válassza ki a nagyítási területet a bal felső <br />és a jobb alsó sarok koordinátáinak megadásával.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: &Fájl

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hu: S&zerkesztés

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: &Nézet

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
hu: &Objektumok

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
hu: &Pontok

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
hu: &Vonalak

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
hu: &Körök és körívek

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
hu: &Sokszögek

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
hu: &Vektorok és szakaszok

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
hu: Más&od- és harmadfokú görbék

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
hu: További másodfokú görbék

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
hu: &Harmadfokú görbék

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
hu: &Bézier görbék

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
hu: Szö&gek

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
hu: &Transzformációk

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
hu: &Differenciálgeometria

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
hu: &Tesztek

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
hu: &Egyéb

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
hu: Típ&usok

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
hu: &Eszközök

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
hu: Pontok

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
hu: Vonalak

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
hu: Vektorok és szakaszok

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
hu: Körök és körívek

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
hu: Másodfokú görbék

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
hu: Bézier görbék

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
hu: Szögek

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
hu: Transzformációk

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
hu: Tesztek

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
hu: Egyéb objektumok

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
hu: Nézet

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: &Beállítások

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
hu: Nem kell grafikus felület. A megadott fájl átkonvertálása a Kig saját formátumára. A kimenet a standard kimenetre kerül, kivéve akkor, ha a --outfile opcióval ezt felülbírálta.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
hu: A létrehozott saját formátumú fájl ide kerüljön ('-' esetén a standard kimenetre). Az alapértelmezés a standard kimenet.

en: Document to open
hu: A megnyitandó dokumentum

en: Point by Numeric Labels
hu: Pont koordinátácimkékkel

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
hu: Pont, melynek koordinátáit két címke mutatja

en: Segment
hu: Szakasz

en: A segment constructed from its start and end point
hu: Szakasz létrehozása a kezdő- és végponttal

en: Segment Axis
hu: Szakaszfelező merőleges

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
hu: Merőleges egyenes egy adott szakasz felezőpontján keresztül.

en: Line by Two Points
hu: Egyenes két pont alapján

en: A line constructed through two points
hu: Egyenes húzása két ponton keresztül

en: Half-Line
hu: Félegyenes

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
hu: Félegyenes a kezdőpont és egy rajta fekvő másik pont alapján.

en: Perpendicular
hu: Merőleges

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
hu: Egyenes szerkesztése adott ponton keresztül, egy másik egyenesre vagy szakaszra merőlegesen.

en: Parallel
hu: Párhuzamos

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
hu: Egyenes szerkesztése adott ponton keresztül, egy másik egyenessel vagy szakasszal párhuzamosan.

en: Circle by Center && Point
hu: Kör a középpont és egy kerületi pont alapján

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
hu: Kör szerkesztése a középpont és egy kerületi pont alapján

en: Circle by Three Points
hu: Kör három kerületi pont alapján

en: A circle constructed through three points
hu: Három megadott ponton áthaladó kör szerkesztése

en: Circle by Point && Radius
hu: Kör pont és szakasz (=sugár) alapján

en: A circle defined by its center and the length of the radius
hu: Kör szerkesztése a középpont és adott szakasz (mint a sugár hossza) alapján

en: Construct Bisector of This Angle
hu: A szög szögfelezőjének megszerkesztése

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
hu: Válassza ki azt a szöget, amelyhez tartozó szögfelezőt meg szeretné szerkeszteni...

en: Angle Bisector
hu: Szög szögfelezője

en: The bisector of an angle
hu: Egy szög szögfelezője

en: Conic by Five Points
hu: Másodfokú görbe öt pont alapján

en: A conic constructed through five points
hu: Öt adott ponton keresztülhaladó másodfokú görbe

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
hu: Hiperbola az aszimptoták és egy pont alapján

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
hu: Hiperbola szerkesztése adott aszimptotákkal, adott ponton keresztül

en: Ellipse by Focuses && Point
hu: Ellipszis a fókuszpontok és egy kerületi pont alapján

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
hu: Ellipszis szerkesztése a fókuszok és egy kerületi pont alapján

en: Hyperbola by Focuses && Point
hu: Hiperbola a fókuszpontok és egy pont alapján

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
hu: Hiperbola szerkesztése a fókuszpontok és egy rajta levő pont alapján

en: Conic by Directrix, Focus && Point
hu: Másodfokú görbe direktrix, fókusz és egy kerületi pont alapján

en: A conic with given directrix and focus, through a point
hu: Másodfokú görbe direktrix, fókusz alapján, adott ponton keresztül

en: Vertical Parabola by Three Points
hu: Függőleges parabola három pont alapján

en: A vertical parabola constructed through three points
hu: Függőleges irányú parabola szerkesztése három pont alapján

en: Cubic Curve by Nine Points
hu: Harmadfokú görbe kilenc pont alapján

en: A cubic curve constructed through nine points
hu: Harmadfokú görbe szerkesztése kilenc pont alapján

en: Polar Point of a Line
hu: Egyenes poláris pontja

en: The polar point of a line with respect to a conic.
hu: Egyenes poláris pontja egy másodfokú görbére vonatkozóan.

en: Polar Line of a Point
hu: Pont poláris egyenese

en: The polar line of a point with respect to a conic.
hu: Egy pont poláris egyenese (adott másodfokú görbére vonatkozóan).

en: Cubic Curve with Node by Six Points
hu: Harmadfokú görbe, csomóponttal, hat pont alapján

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
hu: Harmadfokú görbe szerkesztése, melynek egy csomópontja az origóban van, hat pont alapján

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
hu: Csúcsos harmadfokú görbe négy pont alapján

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
hu: Harmadfokú görbe vízszintes csúccsal az origóban, négy pont alapján

en: Cubic Function by Four Points
hu: Harmadfokú görbe négy pont alapján

en: A cubic function through four points
hu: Négy adott ponton keresztülhaladó harmadfokú görbe

en: Directrix of a Conic
hu: Másodfokú görbe direktrixe

en: The directrix line of a conic.
hu: Egy másodfokú görbe direktrixe.

en: Angle by Three Points
hu: Szög szerkesztése 3 pontból

en: An angle defined by three points
hu: Három pont által meghatározott szög

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
hu: Ekvilaterális hiperbola négy pont alapján

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
hu: Ekvilaterális parabola szerkesztése négy pont alapján

en: Construct the midpoint of this segment
hu: A szakasz felezőpontjának kijelölése

en: Mid Point
hu: Felezőpont

en: The midpoint of a segment or two other points
hu: Szakasz vagy két pont felezőpontja

en: Vector
hu: Vektor

en: Construct a vector from two given points.
hu: Vektor szerkesztése két adott pontból.

en: Vector Sum
hu: Vektoriális összeg

en: Construct the vector sum of two vectors.
hu: Két vektor vektoriális összegének megszerkesztése.

en: Line by Vector
hu: Egyenes vektor alapján

en: Construct the line by a given vector though a given point.
hu: Egyenes szerkesztése adott ponton keresztül, egy adott vektor irányában.

en: Half-Line by Vector
hu: Félegyenes vektor alapján

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
hu: Félegyenes szerkesztése adott pontból indulóan, egy adott vektor irányában.

en: Arc by Three Points
hu: Körív három pont alapján

en: Construct an arc through three points.
hu: Körív szerkesztése három megadott ponton keresztül.

en: Conic Arc by Center and Three Points
hu: Másodfokú görbe három pont és a középpont megadásával

en: Construct a conic arc with given center through three points.
hu: Másodfokú görbe szerkesztése három megadott ponton keresztül, adott középponttal.

en: Conic Arc by Five Points
hu: Másodfokú görbe öt pont alapján

en: Construct a conic arc through five points.
hu: Másodfokú görbe szerkesztése öt megadott ponton keresztül.

en: Arc by Center, Angle && Point
hu: Körív a középpont, egy szög és egy pont alapján

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
hu: Körív szerkesztése, ha ismert a középpontja, egy szöge és egy kiindulási pont

en: Parabola by Directrix && Focus
hu: Parabola direktrix és fókusz alapján

en: A parabola defined by its directrix and focus
hu: Parabola szerkesztése adott direktrixből és fókuszból

en: Translate
hu: Eltolás

en: The translation of an object by a vector
hu: Objekt eltolása adott vektorral

en: Reflect in Point
hu: Középpontos tükrözés

en: An object reflected in a point
hu: Objektum középpontos tükrözése

en: Reflect in Line
hu: Tengelyes tükrözés

en: An object reflected in a line
hu: Objektum tengelyes tükrözése

en: Rotate
hu: Elforgatás

en: An object rotated by an angle around a point
hu: Objektum elforgatása adott szöggel, adott pont körül

en: Scale
hu: Nagyítás

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
hu: Objektum nagyítása adott pontból, a megadott szakasz hosszával, mint aránnyal

en: Scale over Line
hu: Nagyítás egyenesre

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
hu: Objektum nagyítása egy egyenesen keresztül, egy megadott szakasz hosszának megfelelő arányban

en: Scale (ratio given by two segments)
hu: Nagyítás (két adott szakasz arányával)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
hu: Objektum nagyítása adott pontból, a két megadott szakasz arányával

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
hu: Objektum nagyítása adott egyenes mentén, a két megadott szakasz arányával

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
hu: Objektum nagyítása egy adott egyenes mentén, a két megadott szakasz hosszának arányában

en: Apply Similitude
hu: Hasonlósági transzformáció alkalmazása

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
hu: Hasonlósági transzformáció alkalmazása egy objektumra (nagyítás vagy kicsinyítés, majd egy adott pont körüli elforgatás)

en: Harmonic Homology
hu: Harmonikus homológia

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
hu: Harmonikus homológia adott középponttal és tengellyel (ez egy projektív transzformáció)

en: Draw Projective Shadow
hu: Projektív árnyék rajzolása

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
hu: Objektum árnyékának megrajzolása adott fényforrás és projektív sík alapján (melyet egy egyenes határoz meg)

en: Asymptotes of a Hyperbola
hu: Hiperbola aszimptotái

en: The two asymptotes of a hyperbola.
hu: Egy hiperbola két aszimptotája.

en: Triangle by Its Vertices
hu: Háromszög a csúcspontjai alapján

en: Construct a triangle given its three vertices.
hu: Háromszög szerkesztése a három csúcspont alapján.

en: Convex Hull
hu: Konvex burok

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
hu: Egy adott sokszög konvex burkát képező sokszög

en: Bézier Quadratic by its Control Points
hu: Másodfokú Bézier görbe a kontroll pontjai segítségével

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
hu: Másodfokú Bézier görbe szerkesztése három kontroll-pontja segítségével

en: Bézier Cubic by its Control Points
hu: Bézier görbe a kontroll pontjaival

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
hu: Harmadfokú Bézier görbe szerkesztése négy kontrollpontja segítségével

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
hu: Racionális másodfokú Bézier görbe kontroll pontjai alapján

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
hu: Valós Bézier görbe létrehozása három kontroll-pontja megadásával.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe a kontroll pontjai által

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
hu: Valós Bézier görbe szerkesztése négy kontroll-pontja megadásával.

en: Parallel Test
hu: Párhuzamossági teszt

en: Test whether two given lines are parallel
hu: Teszt: két egyenes párhuzamossága

en: Orthogonal Test
hu: Merőlegességi teszt

en: Test whether two given lines are orthogonal
hu: Teszt: két egyenes merőleges-e

en: Collinear Test
hu: Kollinearitási teszt

en: Test whether three given points are collinear
hu: Teszt: három pont egy egyenesbe esik-e

en: Contains Test
hu: Tartalmazási teszt

en: Test whether a given curve contains a given point
hu: Illeszkedési teszt: egy adott pont illeszkedik-e egy adott görbéhez

en: In Polygon Test
hu: Sokszög-teszt

en: Test whether a given polygon contains a given point
hu: Illeszkedési teszt: egy adott pont rajta van-e a megadott sokszög vonalán

en: Convex Polygon Test
hu: Sokszög konvexitásának eldöntése

en: Test whether a given polygon is convex
hu: Egy adott sokszög konvexitásának eldöntése

en: Existence Test
hu: Létezési teszt

en: Test whether a given object is constructible
hu: Egy adott objektum szerkeszthetőségének eldöntése

en: Distance Test
hu: Távolsági teszt

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
hu: Annak ellenőrzése, hogy egy adott pont egyenlő távolságban van-e két adott másik ponttól

en: Vector Equality Test
hu: Vektorazonossági teszt

en: Test whether two vectors are equal
hu: teszt: két adott vektor megegyező-e

en: Point Projection
hu: Pont rávetítés

en: Project a point on a line
hu: A pont rávetítése a vonalra

en: Python Script
hu: Python-szkript

en: Construct a new Python script.
hu: Új Python-szkript szerkesztése.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
hu: A koordinátákat "x;y" formátumban kell megadni,
    ahol x az x, y az y koordináta.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
hu: A koordinátákat <b>"x;y"</b> formátumban kell megadni,<br /> ahol x az x, y az y koordináta.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
hu: A koordinátákat "r; θ°" formátumban kell megadni,
    ahol r és θ a polárkoordináták.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
hu: A koordinátákat <b>"r; θ°"</b> formátumban kell megadni,<br /> ahol r és θ a polárkoordináták.

en: &Euclidean
hu: &Descartes-féle

en: &Polar
hu: &polár

en: Set Euclidean Coordinate System
hu: Descartes-féle koordinátarendszer beállítása

en: Set Polar Coordinate System
hu: Polárkoordináta-rendszer beállítása

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
hu: Fok

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
hu: Normál pont, tehát egy önálló vagy egyeneshez, körhöz, szakaszhoz rögzített pont.

en: Point
hu: Pont

en: Construct a text label.
hu: Szövegcímke szerkesztése.

en: Text Label
hu: Szöveges címke

en: Construct a Point by its Coordinates
hu: Pont létrehozása a koordináták megadásával

en: Point by Coordinates
hu: Pont koordinátái

en: Fixed Point
hu: Rögzített pont

en: Enter the coordinates for the new point.
hu: Adja meg az új pont koordinátáit.

en: Construct a Numeric Value
hu: Számérték szerkesztése

en: Numeric Value
hu: Szám

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
hu: &Alapértelmezett koordinátapontosság használata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
hu: &Koordinátapontosság megadása:

en: Insert the new size of this angle:
hu: Adja meg a szög új méretét:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
hu: Ebben a mezőben lehet módosítani a szög értékét.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
hu: Válassza ki a listából azt a szögmértékegységet, amelyet a szög módosításánál használni szeretne.<br />
    Ha más mértékegységre vált, a bal oldali mezőben levő érték át lesz alakítva a kiválasztott mértékegységre.

en: Could not open macro file '%1'
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) '%1' makrófájlt

en: Kig cannot open the macro file "%1".
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) "%1" makrófájlt.

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
hu: Ez a fájl egy nagyon régi Kig-verzióval készült (0.4 előtti). Ezt a formátumot a Kig újabb verziói már nem támogatják. Próbálja meg ezt a makrót egy régebbi Kig-verzióval (0.4 - 0.6) beimportálni, majd exportálja ki a fájlt az új formátumban.

en: Unnamed Macro #%1
hu: %1. névtelen makró

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
hu: Ez a Kig-fájl egy "%1" típusú objektumot tartalmaz, melyet ez a programverzió nem támogat. Lehet, hogy a program ennek az objektumtípusnak a támogatása nélkül lett lefordítva, vagy egy régi programverziót használ.

en: Radical Lines for Conics
hu: Másodfokú görbék radikális egyenesei

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
hu: Két másodfokú görbe metszéspontjain keresztül húzott egyenesek. Egymást nem metsző másodfokú görbék esetén is választható.

en: Moving Point
hu: Mozgó pont

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
hu: Válassza ki azt a mozgó pontot, mely mozogni fog a nyomvonal kirajzolása közben...

en: Following Point
hu: Követési pont

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
hu: Válassza ki a követési pontot, amelynek pozícióin keresztül lesz kirajzolva a nyomvonal...

en: Locus
hu: Nyomvonal

en: A locus
hu: Egy nyomvonal

en: Dependent Point
hu: Függő pont

en: Polygon by Its Vertices
hu: Sokszög csúcspontok alapján

en: Construct a polygon by giving its vertices
hu: Sokszög szerkesztése a csúcspontok alapján

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
hu: ...ezzel a csúcsponttal (kattintson a legelső csúcspontra a szerkesztés befejezéséhez)

en: Construct a polygon with this vertex
hu: Sokszög ezzel a csúcsponttal

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
hu: Válassza ki az új sokszög egyik csúcsát...

en: Open Polygon (Polygonal Line)
hu: Nyitott sokszög (sokszög vonal)

en: Construct an open polygon
hu: A sokszög oldalainak megszerkesztése

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
hu: … ezzel a csúcsponttal (kattintson újra az utolsó csúcspontra a szerkesztés befejezéséhez)

en: Construct a polygonal line with this vertex
hu: Szabályos sokszög ezzel a csúcsponttal

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
hu: Válassza ki az új sokszög egyik csúcsát…

en: Polygon
hu: Sokszög

en: Construct the vertices of this polygon...
hu: A sokszög csúcspontjainak megszerkesztése…

en: Vertices of a Polygon
hu: Sokszög csúcspontjai

en: The vertices of a polygon.
hu: Egy sokszög csúcspontjai.

en: Construct the sides of this polygon...
hu: A sokszög oldalainak megszerkesztése…

en: Sides of a Polygon
hu: Sokszög oldalai

en: The sides of a polygon.
hu: Egy sokszög oldalai.

en: Regular Polygon with Given Center
hu: Szabályos sokszög adott középponttal

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
hu: Szabályos sokszög szerkesztése adott középponttal és csúcsponttal

en: Construct a regular polygon with this center
hu: Szabályos sokszög szerkesztése ezzel a középponttal

en: Construct a regular polygon with this vertex
hu: Szabályos sokszög ezzel a csúcsponttal

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
hu: Az oldalak számának igazítása (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
hu: Az oldalak számának igazítása (%1)

en: Select the center of the new polygon...
hu: Válassza ki az új sokszög középpontját...

en: Select a vertex for the new polygon...
hu: Válassza ki az új sokszög egyik csúcspontját...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
hu: Az egérmutató mozgatásával válassza ki az oldalakat...

en: Bézier Curve by its Control Points
hu: Bézier görbe a kontroll pontjaival

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
hu: Bézier görbe szerkesztése a csúcspontok alapján

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
hu: … ezzel a kontroll-ponttal (kattintson újra a legutolsó kontroll-pontra a szerkesztés befejezéséhez)

en: Construct a Bézier curve with this control point
hu: Bézier görbe létrehozása ezzel a kontroll ponttal

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
hu: Válassza ki az új Bézier görbe kontroll pontját

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
hu: Racionális Bézier görbe a kontroll pontjai által

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
hu: Készítsen egy Bézier görbét a kapott kontroll pontokkal és pozitív súlyokkal

en: ... assign this weight to last selected control point
hu: … ezen súly alkalmazása az utolsó kiválasztott pontra

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
hu: … ezzel a kontroll ponttal (kattintson az utolsó kontroll pontra vagy súlyra a szerkesztés befejezéséhez)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
hu: Racionális Bézier görbe létrehozása ezzel a kontroll ponttal

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
hu: Válassza ki az új racionális Bézier görbe kontroll pontját

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
hu: Válassza ki a számot, mely az utoljára kiválasztott pont súlya lesz

en: Construct the Radical Lines of This Circle
hu: A kör radikális egyeneseinek szerkesztése

en: Construct the Radical Lines of This Conic
hu: A másodfokú görbe radikális egyeneseinek szerkesztése

en: Generic Affinity
hu: Általános affinitás

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
hu: Az az egyértelmű affinitás, mely 3 adott pontot (vagy egy háromszöget) 3 másik adott pontba (vagy egy háromszögbe) visz át

en: Generic Projective Transformation
hu: Általános projektív transzformáció

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
hu: Az az egyértelmű projektív transzformáció, mely 4 adott pontot (vagy egy négyszöget) 4 másik pontba (vagy egy négyszögbe) visz át

en: Inversion of Point, Line or Circle
hu: Pont, egyenes vagy kör invertálása

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
hu: Pont, egyenes vagy kör invertálása körre vonatkoztatva

en: Measure Transport
hu: Mértékátvitel

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
hu: Egy szakasz vagy ív hosszának leképzése egyenesre vagy körre.

en: Segment to transport
hu: Az átvinni kívánt szakasz

en: Arc to transport
hu: Az átvinni kívánt körív

en: Value to transport
hu: Az átvinni kívánt érték

en: Transport a measure on this line
hu: Szakasz átvitele erre az egyenesre

en: Transport a measure on this circle
hu: Szakasz átvitele erre a körre

en: Start transport from this point of the circle
hu: Átvitel a körnek ebből a pontjából

en: Start transport from this point of the line
hu: Átvitel az egyenesnek ebből a pontjából

en: Start transport from this point of the curve
hu: Átvitel indítása a görbének ebből a pontjából

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
hu: Válassza ki az elmozgatandó szakaszt, szöget vagy szám-címkét

en: Select a destination line or circle...
hu: Egy cél vonal vagy kört kiválasztása…

en: Choose a starting point on the line/circle...
hu: Válasszon ki egy kezdőpontot a vonalon/körön…

en: Intersect with this conic
hu: Metszet ezzel a másodfokú görbével

en: Intersect with this line
hu: Metszet ezzel az egyenessel

en: Intersect with this cubic
hu: Metszet ezzel a görbével

en: Intersect with this circle
hu: Metszet ezzel a körrel

en: Intersect
hu: Metszet

en: The intersection of two objects
hu: Két objektum metszete

en: Intersect this Circle
hu: Metszet ezzel a körrel

en: Intersect this Conic
hu: Metszet ezzel a másodfokú görbével

en: Intersect this Segment
hu: Metszet ezzel a szakasszal

en: Intersect this Half-line
hu: Metszet ezzel a félegyenessel

en: Intersect this Line
hu: Metszet ezzel az egyenessel

en: Intersect this Cubic Curve
hu: Metszet ezzel a harmadfokú görbével

en: Intersect this Arc
hu: Metszet ezzel a körívvel

en: Intersect this Polygon
hu: Metszet ezzel a sokszöggel

en: Intersect this Polygonal
hu: Metszet ezzel a sokszöggel

en: with this Circle
hu: ezzel a körrel

en: with this Conic
hu: ezzel a harmadfokú görbével

en: with this Segment
hu: ezzel a résszel

en: with this Half-line
hu: ezzel a félegyenessel

en: with this Line
hu: ezzel az egyenessel

en: with this Cubic Curve
hu: ezzel a harmadfokú görbével

en: with this Arc
hu: ezzel a körívvel

en: with this Polygon
hu: ezzel a sokszöggel

en: with this Polygonal
hu: ezzel a polygonnal

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
hu: Válassza ki az első pontot a két pont közül, amelyek felezőpontját meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct the midpoint of this point and another one
hu: E pont és egy másik pont felezőpontjának megszerkesztése

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
hu: Válassza ki a két pont közül a másikat, amellyel való felezőpontot kell megszerkeszteni...

en: Select the first object to intersect...
hu: Válassza ki a metszethez az első objektumot...

en: Select the second object to intersect...
hu: Válassza ki a metszethez a második objektumot...

en: Tangent
hu: Érintő

en: The line tangent to a curve
hu: Egy görbét érintő egyenes

en: Tangent to This Circle
hu: Érintő a körhöz

en: Tangent to This Conic
hu: Érintő a másodfokú görbéhez

en: Tangent to This Arc
hu: Érintő a körívhez

en: Tangent to This Cubic Curve
hu: Érintő a harmadfokú görbéhez

en: Tangent to This Curve
hu: Érintő a görbéhez

en: Tangent at This Point
hu: Érintő ebben a pontban

en: Center Of Curvature
hu: Görbe középpontja

en: The center of the osculating circle to a curve
hu: A görbét érintő kör középpontja

en: Center of Curvature of This Conic
hu: A másodfokú görbe görbületi középpontja

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
hu: A harmadfokú görbe görbületi középpontja

en: Center of Curvature of This Curve
hu: A görbe görbületi középpontja

en: Center of Curvature at This Point
hu: A görbületi középpont ebben a pontban

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
hu: képpont

en: Which object?
hu: Melyik objektum?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
hu: Kattintson arra a helyre, ahová az új pontot szeretné tenni, ill. ahová a görbét kapcsolni szeretné...

en: Now select the location for the result label.
hu: Válassza ki az eredménycímke helyét.

en: Here you can edit the name of the current macro type.
hu: Itt lehet módosítani az aktuális makrótípus nevét.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
hu: Itt lehet megváltoztatni az aktuális makrótípus leírását. A mező kitöltése nem kötelező, üresen hagyható: ebben az esetben a makrótípusnak nem lesz leírása.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
hu: Ezzel a gombbal lehet megváltoztatni az aktuális makrótípus ikonját.

en: The name of the macro can not be empty.
hu: A makró neve nem lehet üres.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
hu: Itt lehet módosítani a makrótípus nevét, leírását és ikonját.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
hu: Név:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
hu: Leírás:

en: Start of the construction
hu: A szerkesztés megkezdése

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
hu: A jelenlegi lépés leírása:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
hu: Első lépés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
hu: Egy lépés vissza

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
hu: Egy lépés előre

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
hu: Utolsó lépés

en: Name
hu: Név

en: <unnamed object>
hu: <névtelen objektum>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
hu: Olyan '%n' sztring fordul elő a szövegben, amelyhez nincs kiválasztva érték. Távolítsa el ezeket vagy adja meg a megfelelő argumentumokat.

en: argument %1
hu: %1. argumentum

en: Selecting argument %1
hu: A(z) %1. argumentum kiválasztása

en: Change Label
hu: Címke megváltoztatása

en: Set Value
hu: Érték beállítása

en: Enter value:
hu: Érték:

en: Select the position for the new numeric value...
hu: Válassza ki az új számérték helyét...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
hu: A kiválasztott egyik eredményobjektum nem számítható ki a megadott objektumok adataiból. Ezért a makró nem értékelhető ki. Nyomja meg a Vissza gombot, és szerkessze meg az objektumokat a megfelelő sorrendben...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
hu: Az egyik megadott objektum nincs felhasználva az eredményobjektum kiszámításában. Ez valószínűleg azt jelzi, hogy olyan műveletet szeretne elvégezni, amit a Kig nem tud. Ellenőrizze a makrót és próbálkozzon újra.

en: Given Objects
hu: Bemeneti objektumok

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
hu: Válassza ki az új makró "bemeneti" objektumait és nyomja meg a "Következő" gombot.

en: Final Object
hu: Végobjektum

en: Select the final object(s) for your new macro.
hu: Válassza ki az új makró végleges objektumát (objektumait).

en: Enter a name and description for your new type.
hu: Adja meg az új típus nevét és leírását.

en: &Name:
hu: Né&v:

en: &Description:
hu: &Leírás:

en: &Icon:
hu: &Ikon

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
hu[0]: %1 objektum mozgatása
hu[1]: %1 objektum mozgatása

en: Redefine Point
hu: Pont újradefiniálása

en: Black
hu: Fekete

en: Gray
hu: Szürke

en: Red
hu: Piros

en: Green
hu: Zöld

en: Cyan
hu: Ciánkék

en: Yellow
hu: Sárga

en: Dark Red
hu: Sötétvörös

en: &Hide
hu: Elre&jtés

en: &Show
hu: Me&gjelenítés

en: &Move
hu: Mo&zgatás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Custom Color
hu: E&gyéni szín

en: Change Object Color
hu: Az objektum színének megváltoztatása

en: Change Object Width
hu: Az objektum szélességének megváltoztatása

en: Change Point Style
hu: A pont stílusának megváltoztatása

en: Change Object Style
hu: Az objektumstílus megváltoztatása

en: Set &Name...
hu: A név me&gadása...

en: &Name
hu: Né&v

en: Set Object Name
hu: Az objektum nevének beállítása

en: Set Name of this Object:
hu: Az objektum nevének beállítása:

en: %1 Object | %1 Objects
hu[0]: %1 objektum
hu[1]: %1 objektum

en: Kig Document
hu: Kig dokumentum

en: &Transform
hu: &Transzformáció

en: T&est
hu: T&eszt

en: Const&ruct
hu: Sze&rkesztés

en: &Start
hu: &Indítás

en: Add Te&xt Label
hu: Szöveges címke h&ozzáadása

en: Set Co&lor
hu: Színbeá&llítás

en: Set &Pen Width
hu: A toll&vastagság beállítása

en: Set St&yle
hu: A stíl&us beállítása

en: Set Coordinate S&ystem
hu: Koor&dinátarendszer beállítása

[ctx: More menu items]
en: More...
hu: Több…

en: Enter Label Text
hu: A címke szövege

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
hu: Adja meg a címke szövegét és nyomja meg a "Következő" gombot.
    Ha változó szövegeket szeretne használni, akkor használja a %1, %2 stb. helyettesítési szimbólumokat (pl.: "Ez a szakasz %1 egységnyi hosszú.").

en: Show text in a frame
hu: A szöveg keretben jelenjen meg

en: Select Arguments
hu: Az argumentumok kiválasztása

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
hu: Válassza ki a szükséges argumentumokat. Minden egyes argumentum esetén, először kattintson rá, válasszon ki egy objektumot és egy tulajdonságot a Kig ablakban, majd kattintson a Befejezés gombra, ha elkészült.

en: Macro
hu: Makró

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
hu: S&zerkesztés...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
hu: E&xportálás...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
hu[0]: Biztosan törölni szeretné ezt a típust?
hu[1]: Biztosan törölni szeretné ezt a(z) %1 típust?

en: Are You Sure?
hu: Biztosan ezt szeretné?

en: Export Types
hu: Típusok exportálása

en: Import Types
hu: Típusok importálása

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
hu: Egynél több típus van kiválasztva. Egyszerre csak egy típus szerkeszthető. Válassza ki az egyik típust és próbálkozzon újra.

en: More Than One Type Selected
hu: Egynél több típus van kiválasztva

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
hu: Típusok kiválasztása...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
hu: Itt látható a makrótípusok listája. A típusok kijelölhetők, módosíthatók, törölhetők, exportálhatók és importálhatók.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
hu: A kijelölt típus szerkesztése.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
hu: A kijelölt típusok törlése.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
hu: A kijelölt típusok exportálása fájlba.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
hu: Makrók importálása fájlból.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
hu: &Importálás...

en: Construct an angle through this point
hu: Szög szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
hu: Válassza ki, mely ponton menjen át a szög első szára...

en: Construct an angle at this point
hu: Szög szerkesztése ennél a pontnál

en: Select the point to construct the angle in...
hu: Válassza ki a szög csúcspontját...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
hu: Válassza ki, mely ponton menjen át a szög második szára...

en: Set Si&ze
hu: A méret b&eállítása

en: Toggle &Right Angle Mark
hu: &Jobb szögjel ki-be kapcsolása

en: Resize Angle
hu: Szög átméretezése

en: Construct an arc starting at this point
hu: Körív húzása ebből a pontból

en: Select the start point of the new arc...
hu: Válassza ki az új körív kezdőpontját...

en: Construct an arc through this point
hu: Körív húzása ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new arc to go through...
hu: Válassza ki az új körív egyik pontját...

en: Construct an arc ending at this point
hu: Körív húzása eddig a pontig

en: Select the end point of the new arc...
hu: Válassza ki az új körív végpontját...

en: Construct an arc with this center
hu: Körív szerkesztése ezzel a középponttal

en: Select the center of the new arc...
hu: Válassza ki az új körív középpontját...

en: Construct an arc with this angle
hu: Körív szerkesztése ezzel a szöggel

en: Select the angle of the new arc...
hu: Válassza ki az új körív szögét...

en: Construct a conic arc starting at this point
hu: Másodfokú görbe húzása ebből a pontból

en: Select the start point of the new conic arc...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe kezdőpontját...

en: Construct a conic arc through this point
hu: Másodfokú görbe szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new conic arc to go through...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe egyik pontját...

en: Construct a conic arc ending at this point
hu: Másodfokú görbe húzása eddig a pontig

en: Select the end point of the new conic arc...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe végpontját...

en: Construct an conic arc with this center
hu: Másodfokú görbe szerkesztése ezzel a középponttal

en: Select the center of the new conic arc...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe középpontját...

en: Number of control points
hu: Vezérlőpontok száma

en: Control polygon
hu: Vezérlősokszög

en: Cartesian Equation
hu: Descartes-koordinátás egyenlet

en: Bézier Curve
hu: Bézier görbe

en: Select this Bézier Curve
hu: Válassza ki ezt a Bézier görbét

en: Select Bézier Curve %1
hu: Bézier görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Bézier Curve
hu: Bézier görbe eltávolítása

en: Add a Bézier Curve
hu: Bézier görbe hozzáadása

en: Move a Bézier Curve
hu: Bézier görbe elmozgatása

en: Attach to this Bézier Curve
hu: Hozzákötés ehhez a Bézier görbéhez

en: Show a Bézier Curve
hu: Bézier görbe megjelenítése

en: Hide a Bézier Curve
hu: Bézier görbe elrejtése

en: Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier görbe

en: Select this Bézier Quadratic
hu: Ezen másodfokú Bézier kiválasztása

en: Select Bézier Quadratic %1
hu: Másodfokú Bézier kiválasztása - %1

en: Remove a Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier eltávolítása

en: Add a Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier hozzáadása

en: Move a Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier görbe mozgatása

en: Attach to this Bézier Quadratic
hu: Összekapcsolás ezzel a másodfokú Bézier görbével

en: Show a Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier görbe Mutatása

en: Hide a Bézier Quadratic
hu: Másodfokú Bézier görbe elrejtése

en: Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe

en: Select this Bézier Cubic
hu: Válassza ki ezt a harmadfokú görbét

en: Select Bézier Cubic %1
hu: Harmadfokú Bézier görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe eltávolítása

en: Add a Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe hozzáadása

en: Move a Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe elmozgatása

en: Attach to this Bézier Cubic
hu: Hozzákötés ehhez a harmadfokú görbéhez

en: Show a Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe megjelenítése

en: Hide a Bézier Cubic
hu: Harmadfokú Bézier görbe elrejtése

en: Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe

en: Select this Rational Bézier Curve
hu: Válassza ki ezt a racionális harmadfokú görbét

en: Select Rational Bézier Curve %1
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe eltávolítása

en: Add a Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe hozzáadása

en: Move a Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe mozgatása

en: Attach to this Rational Bézier Curve
hu: Hozzákötés ehhez a racionális harmadfokú görbéhez

en: Show a Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe mutatása

en: Hide a Rational Bézier Curve
hu: Racionális harmadfokú Bézier görbe elrejtése

en: Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe kiválasztása

en: Select this Rational Bézier Quadratic
hu: A másodfokú racionális görbe kiválasztása

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
hu: Másodfokú racionális görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe eltávolítása

en: Add a Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe hozzáadása

en: Move a Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe elmozgatása

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
hu: Összekapcsolás ezzel a másodfokú racionális görbével

en: Show a Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe megjelenítése

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
hu: Másodfokú racionális görbe elrejtése

en: Rational Bézier Cubic
hu: Harmadfokú racionális görbe hozzáadása

en: Select this Rational Bézier Cubic
hu: A harmadfokú racionális görbe kiválasztása

en: Select Rational Bézier Cubic %1
hu: Válassza ki ezt a harmadfokú racionális görbét - %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
hu: Eltávolítja a racionális harmadfokú görbét

en: Add a Rational Bézier Cubic
hu: Hozzáadja a racionális harmadfokú görbét

en: Move a Rational Bézier Cubic
hu: Mozgatja a racionális harmadfokú görbét

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
hu: Összekapcsolás ezzel a harmadfokú racionális görbével

en: Show a Rational Bézier Cubic
hu: Mutatja a racionális harmadfokú görbét

en: Hide a Rational Bézier Cubic
hu: Elrejti a racionális harmadfokú görbét

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
hu: Másodfokú Bézier görbe szerkesztése ezzel a kontroll ponttal

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
hu: Válasszon ki egy pontot, ami az új másodfokú Bézier görbe kontroll pontja lesz

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
hu: Harmadfokú Bézier görbe szerkesztése kontroll pontjai segítségével

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
hu: Válasszon ki egy pontot, ami az új Bézier görbe kontroll pontja lesz

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
hu: Harmadfokú racionális Bézier görbe létrehozása ezzel a kontroll ponttal

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
hu: Válasszon három pontot és három számot súlynak, hogy létrehozza a racionális Bézier görbét...

en: Select this value as weight
hu: Ezen érték kiválasztása súlynak

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
hu: Harmadfokú Bézier görbe szerkesztése ezzel a kontroll ponttal

en: Test Result
hu: A teszt eredménye

en: Select the curve...
hu: A görbe kiválasztása…

en: Select a point on the curve...
hu: Válasszon ki egy pontot a görbén…

en: Surface
hu: Felület

en: Circumference
hu: Kerület

en: Radius
hu: Sugár

en: Center
hu: Középpont

en: Expanded Cartesian Equation
hu: Kiterjesztett Descartes-koordinátás egyenlet

en: Polar Equation
hu: Polárkoodinátás egyenlet

en: rho = %1   [centered at %2]
hu: rho = %1   [középpont - %2]

en: circle
hu: kör

en: Select this circle
hu: A kör kiválasztása

en: Select circle %1
hu: Kör kiválasztása - %1

en: Remove a Circle
hu: Kör eltávolítása

en: Add a Circle
hu: Kör hozzáadása

en: Move a Circle
hu: Kör elmozgatása

en: Attach to this circle
hu: Összekapcsolás ezzel a körrel

en: Show a Circle
hu: Kör megjelenítése

en: Hide a Circle
hu: Kör elrejtése

en: Construct a circle through this point
hu: Kör szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Construct a circle with this center
hu: Kör szerkesztése ezzel a középponttal

en: Select the center of the new circle...
hu: Válassza ki az új kör középpontját...

en: Select a point for the new circle to go through...
hu: Válassza ki az új kör egyik kerületi pontját...

en: With this radius
hu: Ezzel a sugárral

en: Select the length of the radius...
hu: Válassza ki a sugár hosszát...

en: Conic Type
hu: Másodfokú görbetípus

en: First Focus
hu: Első fókuszpont

en: Second Focus
hu: Második fókuszpont

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Hyperbola
hu: Hiperbola

en: rho
hu: rhó

en: cos theta
hu: koszinusz theta

en: sin theta
hu: színusz theta

en: [centered at %1]
hu: [középpont - %1]

en: conic
hu: másodfokú görbe

en: Select this conic
hu: A másodfokú görbe kiválasztása

en: Select conic %1
hu: Másodfokú görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Conic
hu: Másodfokú görbe eltávolítása

en: Add a Conic
hu: Másodfokú görbe hozzáadása

en: Move a Conic
hu: Másodfokú görbe elmozgatása

en: Attach to this conic
hu: Összekapcsolás ezzel a másodfokú görbével

en: Show a Conic
hu: Másodfokú görbe megjelenítése

en: Hide a Conic
hu: Másodfokú görbe elrejtése

en: Supporting Conic
hu: Másodfokú görbe támogatása

en: First End Point
hu: Első végpont

en: Second End Point
hu: Második végpont

en: conic arc
hu: másodfokú görbe

en: Select this conic arc
hu: A másodfokú görbe kiválasztása

en: Select conic arc %1
hu: Másodfokú görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Conic Arc
hu: Másodfokú görbe eltávolítása

en: Add a Conic Arc
hu: Másodfokú görbe hozzáadása

en: Move a Conic Arc
hu: Másodfokú görbe elmozgatása

en: Attach to this conic arc
hu: Összekapcsolás ezzel a másodfokú görbével

en: Show a Conic Arc
hu: Másodfokú görbe megjelenítése

en: Hide a Conic Arc
hu: Másodfokú görbe elrejtése

en: Construct a conic through this point
hu: Másodfokú görbe szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new conic to go through...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe egyik pontját...

en: Construct a conic with this asymptote
hu: Másodfokú görbe szerkesztése ezzel az aszimptotával

en: Select the first asymptote of the new conic...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe első aszimptotáját...

en: Select the second asymptote of the new conic...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe második aszimptotáját...

en: Construct an ellipse with this focus
hu: Ellipszis szerkesztése ezzel a fókusszal

en: Select the first focus of the new ellipse...
hu: Válassza ki az új ellipszis első fókuszpontját...

en: Select the second focus of the new ellipse...
hu: Válassza ki az új ellipszis második fókuszpontját...

en: Construct an ellipse through this point
hu: Ellipszis szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new ellipse to go through...
hu: Válassza ki az új ellipszis egyik kerületi pontját...

en: Construct a hyperbola with this focus
hu: Hiperbola ezzel a fókusszal

en: Select the first focus of the new hyperbola...
hu: Válassza ki az új hiperbola első fókuszpontját...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
hu: Válassza ki az új hiperbola második fókuszpontját...

en: Construct a hyperbola through this point
hu: Hiperbola ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
hu: Válassza ki az új hiperbola egyik pontját...

en: Construct a conic with this line as directrix
hu: Másodfokú görbe szerkesztése ezzel az egyenessel mint direktrixszel

en: Select the directrix of the new conic...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe direktrixét...

en: Construct a conic with this point as focus
hu: Másodfokú görbe ezzel a fókusszal

en: Select the focus of the new conic...
hu: Válassza ki az új másodfokú görbe fókuszpontját...

en: Construct a parabola through this point
hu: Parabola ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new parabola to go through...
hu: Válassza ki az új parabola egyik pontját...

en: Construct a polar point wrt. this conic
hu: Poláris pont erre a másodfokú görbére

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
hu: Válassza ki a másodfokú görbét, melynek poláris pontját meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct the polar point of this line
hu: Az egyenes poláris pontjának szerkesztése

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
hu: Válassza ki azt az egyenest, melynek poláris pontját meg szeretne szerkeszteni...

en: Construct a polar line wrt. this conic
hu: A másodfokú görbe poláris egyenesének szerkesztése

en: Construct the polar line of this point
hu: A pont poláris egyenesének szerkesztése

en: Construct the directrix of this conic
hu: E másodfokú görbe direktrixének szerkesztése

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
hu: Válassza ki azt a másodfokú görbét, melynek direktrixét meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct a parabola with this directrix
hu: Parabola ezzel a direktrixszel

en: Select the directrix of the new parabola...
hu: Válassza ki az új parabola direktrixét...

en: Construct a parabola with this focus
hu: Parabola szerkesztése ezzel a fókuszponttal

en: Select the focus of the new parabola...
hu: Válassza ki az új parabola fókuszpontját...

en: Construct the asymptotes of this conic
hu: E másodfokú görbe aszimptotái

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
hu: Válassza ki azt a másodfokú görbét, melynek aszimptotáit meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct the radical lines of this conic
hu: A másodfokú görbe radikálisainak szerkesztése

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
hu: Válassza ki az első másodfokú görbét, amelyhez radikális egyenest szeretne szerkeszteni...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
hu: Válassza ki a második másodfokú görbét, amelyhez radikális egyenest szeretne szerkeszteni...

en: Switch Radical Lines
hu: Radikális egyenesek váltása

en: Switch Conic Radical Lines
hu: Átvált kúp alakú alapvonalakra

en: cubic curve
hu: harmadfokú görbe

en: Select this cubic curve
hu: Válassza ki ezt a harmadfokú görbét

en: Select cubic curve %1
hu: Harmadfokú görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Cubic Curve
hu: Harmadfokú görbe eltávolítása

en: Add a Cubic Curve
hu: Harmadfokú görbe hozzáadása

en: Move a Cubic Curve
hu: Harmadfokú görbe elmozgatása

en: Attach to this cubic curve
hu: Hozzákötés ehhez a harmadfokú görbéhez

en: Show a Cubic Curve
hu: Harmadfokú görbe megjelenítése

en: Hide a Cubic Curve
hu: Harmadfokú görbe elrejtése

en: Construct a cubic curve through this point
hu: Harmadfokú görbe szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new cubic to go through...
hu: Válassza ki az új harmadfokú görbe egyik pontját...

en: curve
hu: görbe

en: Select this curve
hu: A görbe kiválasztása

en: Select curve %1
hu: Görbe kiválasztása - %1

en: Remove a Curve
hu: Görbe eltávolítása

en: Add a Curve
hu: Görbe hozzáadása

en: Move a Curve
hu: Görbe elmozgatása

en: Attach to this curve
hu: Összekapcsolás ezzel a görbével

en: Show a Curve
hu: Görbe megjelenítése

en: Hide a Curve
hu: Görbe elrejtése

en: Possibly trascendental curve
hu: Esetleges határozatlan görbe

en: Already computed intersection point
hu: Már kiszámított metszéspont

en: Intersect with this cubic curve
hu: Metszet ezzel a harmadfokú görbével

en: Intersect with this arc
hu: Metszet ezzel a körívvel

en: Invert with respect to this circle
hu: Invertálás erre a körre

en: Select the circle we want to invert against...
hu: Válassza ki a kört, amelyre invertálni szeretne...

en: Compute the inversion of this object
hu: Az inverzió kiszámítása ebben a pontban

en: Select the object to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó objektumot...

en: Compute the inversion of this point
hu: Az inverzió kiszámítása ebben a pontban

en: Select the point to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó pontot...

en: Compute the inversion of this line
hu: Az egyenes inverziójának kiszámítása

en: Select the line to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó egyenest...

en: Compute the inversion of this segment
hu: A szakasz inverziójának kiszámítása

en: Select the segment to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó szakaszt...

en: Compute the inversion of this circle
hu: A kör inverziójának kiszámítása

en: Select the circle to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó kört...

en: Compute the inversion of this arc
hu: A körív inverziójának kiszámítása

en: Select the arc to invert...
hu: Válassza ki az invertálandó körívet...

en: Slope
hu: Dőlésszög

en: Equation
hu: Egyenlet

en: Length
hu: Hossz

en: Support Line
hu: Támogató vonal

en: End Point
hu: Végpont

en: line
hu: egyenes

en: Select a Line
hu: Egyenes kiválasztása

en: Select this line
hu: Az egyenes kiválasztása

en: Select line %1
hu: Egyenes kiválasztása - %1

en: Remove a Line
hu: Egyenes eltávolítása

en: Add a Line
hu: Egyenes hozzáadása

en: Move a Line
hu: Egyenes elmozgatása

en: Attach to this line
hu: Összekapcsolás ezzel az egyenessel

en: Show a Line
hu: Egyenes megjelenítése

en: Hide a Line
hu: Egyenes elrejtése

en: segment
hu: szakasz

en: Select this segment
hu: A szakasz kiválasztása

en: Select segment %1
hu: Szakasz kiválasztása - %1

en: Remove a Segment
hu: Szakasz eltávolítása

en: Add a Segment
hu: Szakasz hozzáadása

en: Move a Segment
hu: Szakasz elmozgatása

en: Attach to this segment
hu: Összekapcsolás ezzel a szakasszal

en: Show a Segment
hu: Szakasz megjelenítése

en: Hide a Segment
hu: Szakasz elrejtése

en: half-line
hu: félegyenes

en: Select this half-line
hu: A félegyenes kiválasztása

en: Select half-line %1
hu: Félegyenes kiválasztása - %1

en: Remove a Half-Line
hu: Félegyenes eltávolítása

en: Add a Half-Line
hu: Félegyenes hozzáadása

en: Move a Half-Line
hu: Félegyenes elmozgatása

en: Attach to this half-line
hu: Hozzákötés ehhez a félegyeneshez

en: Show a Half-Line
hu: Félegyenes megjelenítése

en: Hide a Half-Line
hu: Félegyenes elrejtése

en: Construct a segment starting at this point
hu: Szakasz húzása ebből a pontból

en: Select the start point of the new segment...
hu: Válassza ki az új szakasz kezdőpontját...

en: Construct a segment ending at this point
hu: Szakasz szerkesztése eddig a pontig

en: Select the end point of the new segment...
hu: Válassza ki az új szakasz végpontját...

en: Construct a line through this point
hu: Egyenes ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the line to go through...
hu: Válassza ki az egyenes egyik pontját...

en: Select another point for the line to go through...
hu: Válassza ki az egyenes egy másik pontját...

en: Construct a half-line starting at this point
hu: Félegyenes szerkesztése ebből a pontból

en: Select the start point of the new half-line...
hu: Válassza ki az új félegyenes kezdőpontját...

en: Construct a half-line through this point
hu: Félegyenes szerkesztése ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the half-line to go through...
hu: Válassza ki a félegyenes egyik pontját...

en: Construct the axis of this segment
hu: A szakasz felező merőlegesének megszerkesztése

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
hu: Válassza ki azt a szakaszt, melyre merőlegest szeretne szerkeszteni...

en: Construct a line parallel to this line
hu: Párhuzamos húzása ezzel az egyenessel

en: Select a line parallel to the new line...
hu: Válassza ki, melyik egyenessel legyen párhuzamos az új egyenes...

en: Construct the parallel line through this point
hu: Párhuzamos egyenes húzása ezen a ponton keresztül

en: Select a point for the new line to go through...
hu: Válassza ki az új egyenes egyik pontját...

en: Construct a line perpendicular to this line
hu: Merőleges egyenes húzása erre az egyenesre

en: Select a line perpendicular to the new line...
hu: Válassza ki azt az egyenest, amelyre merőleges egyenest szeretne szerkeszteni...

en: Construct a perpendicular line through this point
hu: Merőleges egyenes húzása ezen a ponton keresztül

en: Set &Length...
hu: A h&ossz beállítása...

en: Set Segment Length
hu: A szakasz hosszának beállítása

en: Choose the new length:
hu: Válassza ki az új hosszt:

en: Resize Segment
hu: Szakasz átméretezése

en: Construct a line by this vector
hu: Egyenes szerkesztése ezzel a vektorral

en: Select a vector in the direction of the new line...
hu: Válassza ki a vektort, mely az új egyenes irányát mutatja...

en: Construct a half-line by this vector
hu: Félegyenes szerkesztése ezzel a vektorral

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
hu: Válassza ki a vektort, mely az új félegyenes irányát mutatja...

en: locus
hu: nyomvonal

en: Select this locus
hu: A nyomvonal kiválasztása

en: Select locus %1
hu: Nyomvonal kiválasztása - %1

en: Remove a Locus
hu: Nyomvonal eltávolítása

en: Add a Locus
hu: Nyomvonal hozzáadása

en: Move a Locus
hu: Nyomvonal elmozgatása

en: Attach to this locus
hu: Összekapcsolás ezzel a nyomvonallal

en: Show a Locus
hu: Nyomvonal megjelenítése

en: Hide a Locus
hu: Nyomvonal elrejtése

en: Object Type
hu: Az objektum típusa

en: Object
hu: Objektum

en: Select this object
hu: Az objektum kiválasztása

en: Select object %1
hu: Objektum kiválasztása - %1

en: Remove an object
hu: Objektum eltávolítása

en: Add an object
hu: Objektum hozzáadása

en: Move an object
hu: Objektum mozgatása

en: Attach to this object
hu: Összekapcsolás ezzel az objektummal

en: Show an object
hu: Objektum megjelenítése

en: Hide an object
hu: Objektum elrejtése

en: Angle in Radians
hu: Szög radiánban

en: Angle in Degrees
hu: Szög fokban

en: Midpoint
hu: Felezőpont

en: X length
hu: X hosszúság

en: Y length
hu: Y hosszúság

en: Opposite Vector
hu: Ellentétes irányú vektor

en: Angle
hu: Szög

en: Sector Surface
hu: A körcikk területe

en: Arc Length
hu: A körív hossza

en: Support Circle
hu: Támogató kör

en: angle
hu: szög

en: Select this angle
hu: A szög kiválasztása

en: Select angle %1
hu: Szög kiválasztása - %1

en: Remove an Angle
hu: Szög eltávolítása

en: Add an Angle
hu: Szög hozzáadása

en: Move an Angle
hu: Szög elmozgatása

en: Attach to this angle
hu: Összekapcsolás ezzel a szöggel

en: Show an Angle
hu: Szög megjelenítése

en: Hide an Angle
hu: Szög elrejtése

en: vector
hu: vektor

en: Select this vector
hu: A vektor kiválasztása

en: Select vector %1
hu: Vektor kiválasztása - %1

en: Remove a Vector
hu: Vektor eltávolítása

en: Add a Vector
hu: Vektor hozzáadása

en: Move a Vector
hu: Vektor elmozgatása

en: Attach to this vector
hu: Összekapcsolás ezzel a vektorral

en: Show a Vector
hu: Vektor megjelenítése

en: Hide a Vector
hu: Vektor elrejtése

en: arc
hu: körív

en: Select this arc
hu: A körív kiválasztása

en: Select arc %1
hu: Körív kiválasztása - %1

en: Remove an Arc
hu: Körív eltávolítása

en: Add an Arc
hu: Körív hozzáadása

en: Move an Arc
hu: Körív elmozgatása

en: Attach to this arc
hu: Összekapcsolás ezzel a körívvel

en: Show an Arc
hu: Körív megjelenítése

en: Hide an Arc
hu: Körív elrejtése

en: Coordinate
hu: Koordináta

en: X coordinate
hu: X koordináta

en: Y coordinate
hu: Y koordináta

en: point
hu: pont

en: Select this point
hu: A pont kiválasztása

en: Select point %1
hu: Pont kiválasztása - %1

en: Remove a Point
hu: Pont eltávolítása

en: Add a Point
hu: Pont hozzáadása

en: Move a Point
hu: Pont elmozgatása

en: Attach to this point
hu: Összekapcsolás ezzel a ponttal

en: Show a Point
hu: Pont megjelenítése

en: Hide a Point
hu: Pont elrejtése

en: Construct the midpoint of this point and another point
hu: E pont és egy másik pont felezőpontjának megszerkesztése

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
hu: Válassza ki az első pontot azon két pont közül, amelyek felezőpontját meg szeretné szerkeszteni...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
hu: Válassza ki a második pontot azon két pont közül, amelyek felezőpontját meg szeretné szerkeszteni...

en: Set &Coordinate...
hu: Koordináta me&gadása...

en: Redefine
hu: Újradefiniálás

en: Set &Parameter...
hu: P&araméter megadása...

en: Set Coordinate
hu: Koordináta megadása

en: Enter the new coordinate.
hu: Adja meg az új koordinátát.

en: Set Point Parameter
hu: A pont paraméter megadása

en: Choose the new parameter:
hu: Válassza ki az új paramétert:

en: Change Parameter of Constrained Point
hu: Meghatározott pont paraméterének módosítása

en: Select the circle on which to transport a measure...
hu: Válassza ki a kört, amelyre át szeretne vinni egy szakaszt…

en: Select a point on the circle...
hu: Válasszon ki egy pontot a körön…

en: Select the segment to transport on the circle...
hu: Válassza ki a szakaszt, melyet át szeretne vinni a körre…

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
hu: Válassza ki a pont X koordinátáját megadó számot/hosszat...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
hu: Válassza ki a pont Y koordinátáját megadó számot/hosszat...

en: Select a point to project onto a line...
hu: Válassza ki a vonalra vetítendő pontot…

en: Line where the projected point will lie...
hu: Az a vonal, amelyre a vetített pont fog feküdni…

en: Number of sides
hu: Az oldalak száma

en: Perimeter
hu: Kerület

en: Boundary Polygonal
hu: Határ sokszög

en: Open Boundary Polygonal
hu: Nyitott határ sokszög

en: Center of Mass of the Vertices
hu: A csúcsok súlypontja

en: Winding Number
hu: Csavarodási szám

en: Inside Polygon
hu: Belső sokszög

en: Open Polygonal Curve
hu: Nyitott sokszögű görbe

en: Associated Polygon
hu: Társított sokszög

en: Closed Polygonal Curve
hu: Sokszög létrehozása

en: polygon
hu: sokszög

en: Select this polygon
hu: A sokszög kiválasztása

en: Select polygon %1
hu: Sokszög kiválasztása - %1

en: Remove a Polygon
hu: Sokszög eltávolítása

en: Add a Polygon
hu: Sokszög hozzáadása

en: Move a Polygon
hu: Sokszög elmozgatása

en: Attach to this polygon
hu: Összekapcsolás ezzel a sokszöggel

en: Show a Polygon
hu: Sokszög megjelenítése

en: Hide a Polygon
hu: Sokszög elrejtése

en: closed polygonal curve
hu: sokszög

en: Select this closed polygonal curve
hu: A sokszög kiválasztása

en: Select closed polygonal curve %1
hu: Válasszon ki egy sokszöget - %1

en: Remove a closed polygonal curve
hu: Sokszög eltávolítása

en: Add a closed polygonal curve
hu: Sokszög hozzáadása

en: Move a closed polygonal curve
hu: Sokszög elmozgatása

en: Attach to this closed polygonal curve
hu: Összekapcsolás ezzel a sokszöggel

en: Show a closed polygonal curve
hu: Sokszög megjelenítése

en: Hide a closed polygonal curve
hu: Sokszög elrejtése

en: polygonal curve
hu: harmadfokú görbe

en: Select this polygonal curve
hu: Válassza ki ezt a harmadfokú görbét

en: Select polygonal curve %1
hu: Harmadfokú görbe kiválasztása - %1

en: Remove a polygonal curve
hu: Harmadfokú görbe eltávolítása

en: Add a polygonal curve
hu: Harmadfokú görbe hozzáadása

en: Move a polygonal curve
hu: Harmadfokú görbe elmozgatása

en: Attach to this polygonal curve
hu: Hozzákötés ehhez a harmadfokú görbéhez

en: Show a polygonal curve
hu: Harmadfokú görbe megjelenítése

en: Hide a polygonal curve
hu: Harmadfokú görbe elrejtése

en: triangle
hu: háromszög

en: Select this triangle
hu: A háromszög kiválasztása

en: Select triangle %1
hu: Háromszög kiválasztása - %1

en: Remove a Triangle
hu: Háromszög eltávolítása

en: Add a Triangle
hu: Háromszög hozzáadása

en: Move a Triangle
hu: Háromszög elmozgatása

en: Attach to this triangle
hu: Összekapcsolás ezzel a háromszöggel

en: Show a Triangle
hu: Háromszög megjelenítése

en: Hide a Triangle
hu: Háromszög elrejtése

en: quadrilateral
hu: négyszög

en: Select this quadrilateral
hu: A négyszög kiválasztása

en: Select quadrilateral %1
hu: Négyszög kiválasztása - %1

en: Remove a Quadrilateral
hu: Négyszög eltávolítása

en: Add a Quadrilateral
hu: Négyszög hozzáadása

en: Move a Quadrilateral
hu: Négyszög elmozgatása

en: Attach to this quadrilateral
hu: Összekapcsolás ezzel a négyszöggel

en: Show a Quadrilateral
hu: Négyszög megjelenítése

en: Hide a Quadrilateral
hu: Négyszög elrejtése

en: Construct a triangle with this vertex
hu: Háromszög ezzel a csúccsal

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
hu: Válassza ki az új háromszög egyik csúcsát...

en: Intersect this polygon with a line
hu: A sokszög metszete adott egyenessel

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amelynek egy egyenessel való metszetét meg szeretné szerkeszteni...

en: Intersect this line with a polygon
hu: A sokszög metszete adott egyenessel

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
hu: Válassza ki azt az egyenest, amelynek egy sokszöggel való metszetét meg szeretné szerkeszteni...

en: Intersect this polygonal curve with a line
hu: A sokszög metszete adott egyenessel

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
hu: Válassza ki azt a harmadfokú görbét, amelynek egy egyenessel való metszetét meg szeretné szerkeszteni...

en: Intersect this line with a polygonal curve
hu: A harmadfokú görbe metszete adott egyenessel

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
hu: Válassza ki azt az egyenest, amelynek egy harmadfokú görbével való metszetét meg szeretné szerkeszteni…

en: Intersect this polygon with another polygon
hu: A sokszög metszete másik sokszöggel

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amelynek egy másik sokszöggel való metszetét meg szeretné szerkeszteni...

en: Intersect with this polygon
hu: Metszet ezzel a sokszöggel

en: Select the second polygon for the intersection...
hu: Válassza ki a metszethez a második sokszöget...

en: Construct the vertices of this polygon
hu: A sokszög csúcspontjainak megszerkesztése

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amelynek csúcsait meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct the sides of this polygon
hu: A sokszög oldalainak megszerkesztése

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amelynek oldalait meg szeretné szerkeszteni...

en: Construct the convex hull of this polygon
hu: A sokszög konvex burkának megszerkesztése

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amelynek konvex burkát meg szeretné szerkeszteni...

en: Project this point onto the circle
hu: A pont rávetítése a körre

en: Select the point for the tangent to go through...
hu: Válassza ki a pontot, amelyen az érintő egyenes át fog menni...

en: Is this line parallel?
hu: Párhuzamos ez az egyenes?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
hu: Válassza ki a két, a feltételezés szerint párhuzamos egyenes közül az elsőt...

en: Parallel to this line?
hu: Párhuzamos ezzel az egyenessel?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
hu: Válassza ki a két, a feltételezés szerint párhuzamos egyenes közül a másodikat...

en: These lines are parallel.
hu: A két egyenes párhuzamos.

en: These lines are not parallel.
hu: Ez a két egyenes nem párhuzamos.

en: Is this line orthogonal?
hu: Merőleges ez az egyenes?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
hu: Válassza ki a két, a feltételezés szerint merőleges egyenes közül az elsőt...

en: Orthogonal to this line?
hu: Merőleges erre az egyenesre?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
hu: Válassza ki a két, a feltételezés szerint párhuzamos egyenes közül a másodikat...

en: These lines are orthogonal.
hu: A két egyenes merőleges egymásra.

en: These lines are not orthogonal.
hu: Ez a két egyenes nem merőleges egymásra.

en: Check collinearity of this point
hu: A pont kollinearitásának ellenőrzése

en: Select the first of the three possibly collinear points...
hu: Válassza ki a három, a feltételezés szerint kollineáris pont közül az elsőt...

en: and this second point
hu: és ezt a második pontot

en: Select the second of the three possibly collinear points...
hu: Válassza ki a három, a feltételezés szerint kollineáris pont közül a másodikat...

en: with this third point
hu: ezzel a harmadik ponttal

en: Select the last of the three possibly collinear points...
hu: Válassza ki a három, a feltételezés szerint kollineáris pont közül az utolsót...

en: These points are collinear.
hu: A három pont kollineáris.

en: These points are not collinear.
hu: A három pont nem kollineáris.

en: Check whether this point is on a curve
hu: Ez a pont rajta van-e a görbén?

en: Select the point you want to test...
hu: Válassza ki az ellenőrzendő pontot...

en: Check whether the point is on this curve
hu: A pont rajta van-e ezen a görbén

en: Select the curve that the point might be on...
hu: Válassza ki, melyik görbét szeretné ellenőrizni...

en: This curve contains the point.
hu: A pont rajta van a görbén.

en: This curve does not contain the point.
hu: A pont nincs rajta ezen a görbén.

en: Check whether this point is in a polygon
hu: A pont benne van-e a megadott sokszögben

en: Check whether the point is in this polygon
hu: A pont benne van-e a sokszögben

en: Select the polygon that the point might be in...
hu: Válassza ki, melyik sokszögben való tartalmazást szeretné ellenőrizni...

en: This polygon contains the point.
hu: A sokszög tartalmazza a pontot.

en: This polygon does not contain the point.
hu: A sokszög nem tartalmazza a pontot.

en: Check whether this polygon is convex
hu: A sokszög konvex-e

en: Select the polygon you want to test for convexity...
hu: Válassza ki azt a sokszöget, amely konvexitását ellenőrizni szeretné...

en: This polygon is convex.
hu: A sokszög konvex.

en: This polygon is not convex.
hu: A sokszög nem konvex.

en: Check if this point has the same distance
hu: Két adott ponttól mért távolság egyenlő-e

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
hu: Válassza ki a pontot, melynek két másik ponttól mért távolságát szeretné összevetni...

en: from this point
hu: ettől a ponttól

en: Select the first of the two other points...
hu: Válassza ki a két másik pont közül az elsőt...

en: and from this second point
hu: és ettől a második ponttól

en: Select the other of the two other points...
hu: Válassza ki a két másik pont közül a másodikat...

en: The two distances are the same.
hu: A két távolság megegyezik.

en: The two distances are not the same.
hu: A két távolság nem egyezik meg.

en: Check whether this vector is equal to another vector
hu: A vektor összehasonlítása egy másik vektorral

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
hu: Válassza ki a két összehasonlítani kívánt vektor közül az elsőt...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
hu: Ez a vektor azonos-e egy másik vektorral?

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
hu: Válassza ki a két összehasonlítani kívánt vektor közül a másodikat...

en: The two vectors are the same.
hu: A két vektor megegyezik.

en: The two vectors are not the same.
hu: A két vektor nem egyezik meg.

en: Check whether this object exists
hu: Létezik-e ez az objektum?

en: Select the object for the existence check...
hu: Válassza ki az ellenőrizendő objektumot...

en: The object exists.
hu: Az objektum létezik.

en: The object does not exist.
hu: Az objektum nem létezik.

en: Text
hu: Szöveg

en: label
hu: címke

en: Select this label
hu: A címke kiválasztása

en: Select label %1
hu: Címke kiválasztása - %1

en: Remove a Label
hu: Címke eltávolítása

en: Add a Label
hu: Címke hozzáadása

en: Move a Label
hu: Címke elmozgatása

en: Attach to this label
hu: Összekapcsolás ezzel a címkével

en: Show a Label
hu: Címke megjelenítése

en: Hide a Label
hu: Címke elrejtése

en: numeric label
hu: koordinátacímke

en: Select this numeric label
hu: A koordinátacímke kiválasztása

en: Select numeric label %1
hu: Címke kiválasztása - %1

en: Remove a Numeric Label
hu: Címke eltávolítása

en: Add a Numeric Label
hu: Címke hozzáadása

en: Move a Numeric Label
hu: Címke elmozgatása

en: Attach to this numeric label
hu: Összekapcsolás ezzel a címkével

en: Show a Numeric Label
hu: Címke megjelenítése

en: Hide a Numeric Label
hu: Címke elrejtése

en: Numeric value
hu: Érték

en: boolean label
hu: Logikai címke

en: Select this boolean label
hu: A címke kiválasztása

en: Select boolean label %1
hu: Logikai címke kiválasztása - %1

en: Remove a Boolean Label
hu: Logikai címke eltávolítása

en: Add a Boolean Label
hu: Logikai címke hozzáadása

en: Move a Boolean Label
hu: Logikai címke elmozgatása

en: Attach to this boolean label
hu: Összekapcsolás ezzel a logikai címkével

en: Show a Boolean Label
hu: Logikai címke megjelenítése

en: Hide a Boolean Label
hu: Logikai címke elrejtése

en: &Copy Text
hu: Szö&veg másolása

en: &Toggle Frame
hu: A k&eret ki-be kapcsolása

en: Set &Font...
hu: Be&tűtípus...

en: Toggle Label Frame
hu: A címkekeret ki-be kapcsolása

en: Change Label Font
hu: Más betűtípus

en: &Redefine...
hu: Újra&definiálás...

en: Change &Value...
hu: Más é&rték...

en: Enter the new value:
hu: Új érték:

en: Change Displayed Value
hu: A megjelenített érték módosítása

en: Translate this object
hu: Az objektum eltolása

en: Select the object to translate...
hu: Válassza ki az eltolni kívánt objektumot...

en: Translate by this vector
hu: Eltolás ezzel a vektorral

en: Select the vector to translate by...
hu: Válassza ki az eltolási vektort...

en: Reflect this object
hu: Az objektum tükrözése

en: Select the object to reflect...
hu: Válassza ki a tükrözni kívánt objektumot...

en: Reflect in this point
hu: Tükrözés erre a pontra

en: Select the point to reflect in...
hu: Válassza ki a tükrözési középpontot...

en: Reflect in this line
hu: Tükrözés erre az egyenesre

en: Select the line to reflect in...
hu: Válassza ki a tükrözési tengely egyenesét...

en: Rotate this object
hu: Az objektum elforgatása

en: Select the object to rotate...
hu: Válassza ki az elforgatni kívánt objektumot...

en: Rotate around this point
hu: Elforgatás e pont körül

en: Select the center point of the rotation...
hu: Válassza ki az elforgatás középpontját...

en: Rotate by this angle
hu: Elforgatás ezzel a szöggel

en: Select the angle of the rotation...
hu: Válassza ki az elforgatási szöget...

en: Scale this object
hu: Az objektum nyújtása

en: Select the object to scale...
hu: Válassza ki a nyújtani kívánt objektumot...

en: Scale with this center
hu: Nagyítás ezzel a középponttal

en: Select the center point of the scaling...
hu: Válassza ki a nyújtás középpontját...

en: Scale by this length
hu: Nagyítás ezzel a hosszal

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
hu: Válassza ki, melyik hosszúság vagy szakasz hossza határozza meg a nyújtási arányt...

en: Scale this length...
hu: A hossz beállítása...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
hu: Válassza ki a nagyítási arányt meghatározó szakaszpár első tagját...

en: ...to this other length
hu: ...erre a másik hosszra

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
hu: Válassza ki a nagyítási arányt meghatározó szakaszpár második tagját...

en: Select the object to scale
hu: Válassza ki a nyújtani kívánt objektumot

en: Scale over this line
hu: Nyújtás ezzel az egyenessel

en: Select the line to scale over
hu: Válassza ki a nyújtási egyenest

en: Projectively rotate this object
hu: Az objektum projektív elforgatása

en: Select the object to rotate projectively
hu: Válassza ki a projektíven elforgatni kívánt objektumot

en: Projectively rotate with this half-line
hu: Projektív elforgatás ezzel a félegyenessel

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
hu: Válassza ki a projektív elforgatásnak azt a félegyenesét, melyet alkalmazni szeretne az objektumra

en: Projectively rotate by this angle
hu: Projektív elforgatás ezzel a szöggel

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
hu: Válassza ki, milyen szögű projektív elforgatást szeretne alkalmazni az objektumra

en: Harmonic Homology of this object
hu: Az objektum harmonikus homológiája

en: Select the object to transform...
hu: Válassza ki a transzformálandó objektumot...

en: Harmonic Homology with this center
hu: Harmonikus homológia ezzel a középponttal

en: Select the center point of the harmonic homology...
hu: Válassza ki a harmonikus homológia középpontját...

en: Harmonic Homology with this axis
hu: Harmonikus homológia ezzel a tengellyel

en: Select the axis of the harmonic homology...
hu: Válassza ki a harmonikus homológia tengelyét...

en: Generic affinity of this object
hu: Az objektum általános affinitása

en: Map this triangle
hu: A háromszög leképezése

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
hu: Válassza ki azt a háromszöget, melyet át szeretne a megadott háromszögre...

en: onto this other triangle
hu: erre a másik háromszögre

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
hu: Válassza ki az első háromszög affin képének megfelelő háromszöget...

en: First of 3 starting points
hu: A 3 kezdőpont közül az első

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három kezdőpontja közül az elsőt...

en: Second of 3 starting points
hu: A 3 kezdőpont közül a második

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három kezdőpontja közül a másodika...

en: Third of 3 starting points
hu: A 3 kezdőpont közül a harmadik

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három kezdőpontja közül a harmadikat...

en: Transformed position of first point
hu: Az első pont transzformált képe

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három végpontja közül az elsőt...

en: Transformed position of second point
hu: A második pont transzformált képe

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három végpontja közül a másodikat...

en: Transformed position of third point
hu: A harmadik pont transzformált képe

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
hu: Válassza ki az általános affinitás három végpontja közül az utolsót...

en: Generic projective transformation of this object
hu: Az objektum általános projektív transzformációja

en: Map this quadrilateral
hu: A négyszög leképezése

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
hu: Válassza ki a négyszöget, melyet egy megadott másik négyszögre szeretne leképezni...

en: onto this other quadrilateral
hu: erre a másik négyszögre

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
hu: Válassza ki azt a négyszöget, amely az először kiválasztott négyszög projektív képe lesz...

en: First of 4 starting points
hu: A 4 kezdőpont közül az első

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 kezdőpontja közül az elsőt...

en: Second of 4 starting points
hu: A 4 kezdőpont közül a második

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 kezdőpontja közül a másodikat...

en: Third of 4 starting points
hu: A 4 kezdőpont közül a harmadik

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 kezdőpontja közül a harmadikat...

en: Fourth of 4 starting points
hu: A 4 kezdőpont közül a negyedik

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 kezdőpontja közül a negyediket...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 végpontja közül az elsőt...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 végpontja közül a másodikat...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 végpontja közül a harmadikat...

en: Transformed position of fourth point
hu: A negyedik pont transzformáltja

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
hu: Válassza ki az általános projektivitás 4 végpontja közül a negyediket...

en: Cast the shadow of this object
hu: Az objektum árnyékának létrehozása

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
hu: Válassza ki azt az objektumot, amelynek meg szeretné szerkeszteni az árnyékát...

en: Cast a shadow from this light source
hu: Árnyék vetése ebből a fényforrásból

en: Select the light source from which the shadow should originate...
hu: Jelölje a fényforrás pontját (ahonnan az árnyékok erednek)...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
hu: Árnyék vetése az egyenes által meghatározott horizontra

en: Select the horizon for the shadow...
hu: Válassza ki az árnyékvetés horizontját...

en: Transform this object
hu: Az objektum transzformációja

en: Transform using this transformation
hu: E transzformáció végrehajtása

en: Apply a similitude to this object
hu: Hasonlóság alkalmazása erre az objektumra

en: Apply a similitude with this center
hu: Hasonlóság alkalmazása ezzel a középponttal

en: Select the center for the similitude...
hu: Válassza ki a hasonlóság középpontját...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
hu: Hasonlóság alkalmazása e pont egy másik pontra való leképezésével

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
hu: Válassza ki a pontot, amelyet a hasonlóságnak egy másik pontba kell leképeznie...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
hu: Hasonlóság alkalmazása egy pont erre a pontra való leképzésével

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
hu: Válassza ki, melyik pontra képezze le a hasonlóság az első pontot...

en: Construct a vector from this point
hu: Vektor ebből a pontból

en: Select the start point of the new vector...
hu: Válassza ki az új vektor kezdőpontját...

en: Construct a vector to this point
hu: Vektor ebbe a pontba

en: Select the end point of the new vector...
hu: Válassza ki az új vektor végpontját...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
hu: E vektor és egy másik összegének megszerkesztése.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
hu: Válassza ki a két összeadni kívánt vektor közül az elsőt...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
hu: E vektor és egy másik összegének megszerkesztése.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
hu: Válassza ki a két összeadni kívánt vektor közül a másodikat...

en: Construct the vector sum starting at this point.
hu: Az összegvektor megszerkesztése ebből a kezdőpontból.

en: Select the point to construct the sum vector in...
hu: Válassza ki azt a pontot, ahonnan az összegvektor indulni fog...

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
hu: Válassza ki az argumentumként megadni kívánt objektumokat
    és nyomja meg a "Következő" gombot.

en: Enter Code
hu: Adja meg a programkódot

en: Now fill in the code:
hu: Most írja be a programkódot:

en: Now fill in the Python code:
hu: Most írja be a Python programkódot:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
hu: A Python-értelmező hibát talált a szkriptben futtatás közben. Javítsa ki a hibát, majd nyomja meg újból a Befejezés gombot.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
hu: A Python-értelmező a következő hibakimenetet adta:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
hu: Valószínűleg hiba van a szkriptben. A Python-értelmező nem jelzett hibát, de a szkript nem hozott létre érvényes objektumot. Javítsa ki a hibát, és nyomja meg újból a Befejezés gombot.

en: Edit Python Script
hu: Python-szkript szerkesztése

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
hu: A Python-értelmező hibát talált a szkriptben futtatás közben. Javítsa ki a hibát.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
hu: Valószínűleg hiba van a szkriptben. A Python-értelmező nem jelzett hibát, de a szkript nem hozott létre érvényes objektumot. Javítsa ki a hibát.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
hu: <p>A szerkesztéseket a "pykig"
    Python-fájlokkal is el lehet végezni. Indítási parancs: 
    <code>pykig.py</code>. Egy példa 
    (<code>hexagons.kpy</code>) amit érdemes kipróbálni:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
hu: <p>A legutóbbi szerkesztés megismételhető a Z billentyűvel.
    Ez elsősorban akkor hasznos, ha több egyforma alakzatot kell szerkeszteni,
    és nincs billentyűparancs rendelve
    a szerkesztéshez.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
hu: <p>A Kig leghatékonyabb eszközei a felbukkanó menük, melyek előhívásához
    kattintson a jobb gombbal egy objektumra vagy a dokumentum egy üres
    részére. A menük segítségével az objektumok elnevezhetők, színük és vonalstílusuk
    megváltoztatható, és még sok más hasznos művelet is elvégezhető.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
hu: <p>Új pontok szerkesztése menü és eszköztár használata nélkül is elvégezhető, egyszerűen
    kattintson valahová egy Kig-dokumentumban a <em>középső
     egérgombbal</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
hu: <p>A Kig sokféle fájlformátum kezelésére képes: a saját formátumán (<code>.kig</code> fájlok)
    kívül <em>KGeo</em>-, <em>KSeg</em>-, és részlegesen <em>Dr. Geo</em>- ill.
    <em>Cabri&#8482;</em>-fájlok is megnyithatók vele.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
hu: <p>A programban több mint 20 objektumot és 10 transzformációt lehet használni
    80 különféle szerkesztési módban. Nyissa meg az <em>Objektumok</em> menüt,
    ha mindet látni szeretné.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
hu: <p>A kijelölt objektumokkal elkezdhet egy olyan szerkesztést, mely
    ezekből az objektumokból építkezik. Ha például ki van jelölve
    két pont, választhatja az <em>Indítás->Kör három pontból</em> menüpontot a
    felbukkanó menüből, ha három pontra illeszkedő kört szeretne szerkeszteni.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
hu: <p>Ha egynél több objektum van az egérmutató alatt, és ki szeretne közülük egyet
    választani, kattintson a <em>bal egérgombbal</em> a
    <em>Shift</em> lenyomva tartása mellett. Ekkor megjelenik egy lista,
    mely az egérmutató alatti, kiválasztható objektumokat tartalmazza.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>When you construct a locus, you can click on it with the <em>right</em> mouse
    button and select <em>cartesian equation</em> to see its cartesian equation, 
    whenever it is an algebraic curve of low degree.</p>
hu: <p>Nyomvonal létrehozásakor rákattinthat a <em>jobb</em> egérgombbal
    és kiválaszthatja <em>Descartes-koordinátás egyenletet</em> a Descartes-koordinátás felíráshoz, 
    ahol az egy alacsony fokú algebrai görbe.</p>
