kig - en to ka translation catalogue (630 entries)

en: Circle by Center && Line
ka: წრეწირი ცენტრითა და მხებით

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
ka: წრის ცენტრითა და მხებით აგება

en: Construct a circle tangent to this line
ka: წრიდან ამ ხაზამდე მხების აგება

en: Equilateral Triangle
ka: ტოლგვერდა სამკუთხედი

en: Equilateral triangle with given two vertices
ka: ტოლგვერდა სამკუთხედი მოცემული ორი წვეროთი

en: Evolute
ka: ევოლუტა

en: Evolute of a curve
ka: მრუდის ევოლუტა

en: Evolute of this curve
ka: ამ მრუდის ევოლუტა

en: Osculating Circle
ka: მხები წრეწირი

en: Osculating circle of a curve at a point
ka: წრეწირის შეხება მრუდის წერტილზე

en: Select the point...
ka: წერტილის არჩევა...

en: Square
ka: კვადრატი

en: Vector Difference
ka: ვექტორის სხვაობა

en: Export to &Asymptote...
ka: &ასიმპტოტაში გატანა...

en: &Asymptote...
ka: &ასიმპოტოტი...

en: Asymptote Documents (*.asy)
ka: Asymptote -ის დოკუმენტები (*.asy)

en: Export as Asymptote script
ka: ასიმპტოტის სკრიპტის სახიტ გატანა

en: Asymptote Options
ka: ასიმპტოტის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ka: გამართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
ka: ჩარჩოს ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
ka: ღერძების ჩვენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
ka: ბადის ჩვენება

en: Dr. Geo Filter
ka: Dr. Geo-ის ფილტრი

en: &Export to image
ka: &გამოსახულებაში გატანა

en: &Image...
ka: &გამოსახულება...

en: Export as Image
ka: გამოსახულების სახით გატანა

en: Image Options
ka: გამოსახულების მორგება

en: &Export To
ka: &გატანა

en: Parse Error
ka: დამუშავების შეცდომა

en: Not Supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Kig cannot open this file.
ka: Kig -ის შეცდომა ფაილის გახსნისას.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
ka: გარჩევადობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
ka: საწყისი ფარდობის &შენარჩუნება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ka: სიმაღლე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
ka: სიგანე:

en: Export to &Latex...
ka: Latex-ად გატანა...

en: Latex Documents (*.tex)
ka: Latex -ის დოკუმენტები (*.tex)

en: Export as Latex
ka: Latex-ად გატანა

en: Latex Options
ka: Latex -ის მორგება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
ka: გამოტანის ფორმატი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
ka: დოკუმენტის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
ka: მხოლოდ სურათი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
ka: დამოუკიდებელი დოკუმენტი

en: &Export to SVG...
ka: &SVG ფაილად გატანა...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
ka: გადიდებადი ვექტორული გრაფიკა (*.svg *.SVG)

en: Export as SVG
ka: SVG ფაილად გატანა

en: SVG Options
ka: SVG -ის მორგება

en: Export to &XFig file
ka: &XFig ფაილად გატანა

en: &XFig File...
ka: &XFig ფაილი...

en: XFig Documents (*.fig)
ka: XFig დოკუმენტი (*.fig)

en: Export as XFig File
ka: XFig ფაილად გატანა

en: KDE Interactive Geometry
ka: KDE ინტერაქტიური გეომეტრია

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
ka: (C) 2002-2005, Kig -ის პროგრამისტები. ყველა უფლება დაცულია

en: Current maintainer.
ka: პროექტის მიმდინარე ხელმძღვანელი.

[ctx: @title:window]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტის წაშლა
ka[1]: %1 ობიექტის წაშლა

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტის დამატება
ka[1]: %1 ობიექტის დამატება

en: &Set Coordinate System
ka: &დააყენეთ კოორდინატების სისტემა

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
ka: Kig-ის მორგება

en: Show grid
ka: ბადის ჩვენება

en: Show axes
ka: ღერძების ჩვენება

en: Invert Selection
ka: მონიშვნის ინვერსია

en: &Delete Objects
ka: &ობიექტების წაშლა

en: Delete the selected objects
ka: მონიშნული ობიექტების წაშლა

en: Cancel Construction
ka: აგების გაუქმება

en: Repeat Construction
ka: აგების გამეორება

en: U&nhide All
ka: &ყველას გამოჩენა

en: Show all hidden objects
ka: ყველა დამალული ობიექტის გამოჩენა

en: &New Macro...
ka: &ახალი მაკრო...

en: Define a new macro
ka: ახალი მაკროს აღწერა

en: Manage &Types...
ka: &ტიპების მართვა...

en: Manage macro types.
ka: მაკროს ტიპების მართვა.

en: &Browse History...
ka: ისტორიაში &მოძებნა...

en: Zoom in on the document
ka: დოკუმენტის გადიდება

en: Zoom out of the document
ka: დოკუმენტის დაპატარავება

en: View this document full-screen.
ka: დოკუმენტის მთელ ეკრანზე ნახვა.

en: &Select Shown Area
ka: &აირჩიეთ საჩვენებელი ადგილი

en: S&elect Zoom Area
ka: აირჩიეთ &გასადიდებელი ადგილი

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
ka: დააყენეთ კოორდინატების &სიზუსტე...

en: Show &Grid
ka: &ბადის ჩვენება

en: Show or hide the grid.
ka: ბადის ჩვენება/დამალვა.

en: Show &Axes
ka: ღერძების &ჩვენება

en: Show or hide the axes.
ka: ღერძების ჩვენება/დამალვა.

en: Wear Infrared Glasses
ka: გაიკეთეთ ინფრაწითელი სათვალე

en: Repeat Construction (%1)
ka: აგების გამეორება (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
ka: %1-ის გამეორება (ახალი მონაცემებით)

en: File Not Found
ka: ფაილი ვერ მოიძებნა

en: Format Not Supported
ka: ფორმატი მხარდაჭერილი არაა

en: Save Kig Format
ka: Kig ფორმატში შენახვა

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ka: ფაილ %1 უკვე არსებობს. გნებავთ გადავაწეროთ?

en: Overwrite File?
ka: ჩავანაცვლო ფაილი?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
ka: ბეჭდვა

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტის დამალვა
ka[1]: %1 ობიექტის დამალვა

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტის ჩვენება
ka[1]: %1 ობიექტის ჩვენება

en: Zoom In
ka: გადიდება

en: Zoom Out
ka: გადიდება

en: Recenter View
ka: თავიდან დაცენტრება

en: Change Shown Part of Screen
ka: ეკრანის ნაჩვენები ნაწილის შეცვლა

en: Select Zoom Area
ka: აირჩიეთ გასადიდებელი ადგილი

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
ka: &ობიექტები

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
ka: &წერტილები

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
ka: &ხაზები

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
ka: &წრეწირები და მრუდები

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
ka: მრავალკუთხედები

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
ka: &ვექტორები და სეგმენტები

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
ka: &კონუსებ და კუბები

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
ka: მეტი კონუსი

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
ka: &კუბიკები

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
ka: &ბეზიეს მრუდები

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
ka: &კუთხეები

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
ka: &გარდაქმნები

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
ka: &დიფერენციული გეომეტრია

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
ka: &ტესტები

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
ka: &სხვა

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
ka: &ტიპები

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ka: &ხელსაწყოები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
ka: წერტილები

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
ka: ხაზები

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
ka: ვექტორები და სეგმენტები

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
ka: წრეწირები და მრუდები

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
ka: კონუსები

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
ka: ბეზიეს მრუდები

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
ka: კუთხეები

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
ka: გარდაქმნები

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
ka: ტესტი

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
ka: სხვა ობიექტები

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ka: ხედო

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

en: Document to open
ka: გასახსნელი დოკუმენტი

en: Segment
ka: სეგმენტი

en: Segment Axis
ka: სეგმენტის ღერძი

en: Line by Two Points
ka: მონაკვეთი ორი წერტილით

en: Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზი

en: Perpendicular
ka: შვეული

en: Parallel
ka: პარალელური

en: Circle by Three Points
ka: წრე სამი წერტილით

en: Circle by Point && Radius
ka: წრე წერტილითა და რადიუსით

en: Angle Bisector
ka: კუთხის ბისექტრისა

en: The bisector of an angle
ka: კუთხის ბისექტრისა

en: Conic by Five Points
ka: კონუსი ხუთი წერტილით

en: Vertical Parabola by Three Points
ka: ვერტიკალური პარაბოლა სამი წერტილით

en: Polar Point of a Line
ka: ხაზის პოლარული წერტილი

en: Polar Line of a Point
ka: წერტილის პოლარული ხაზი

en: Directrix of a Conic
ka: კონუსის დისექტრისა

en: The directrix line of a conic.
ka: კონუსის დისექტრისა.

en: Angle by Three Points
ka: კუთხე სამი წერტილით

en: An angle defined by three points
ka: სამი წერტილით აღწერილი კუთხე

en: Mid Point
ka: შუა წერტილი

en: Golden Ratio Point
ka: ოქროს კვეთის წერტილი

en: Vector
ka: ვექტორი

en: Vector Sum
ka: ვექტორების ჯამი

en: Line by Vector
ka: ხაზი ვექტორით

en: Half-Line by Vector
ka: ნახევარი-ხაზი ვექტორით

en: Arc by Three Points
ka: რკალი სამი წერტილით

en: Translate
ka: თარგმნა

en: Reflect in Point
ka: წერტილში არეკვლა

en: Reflect in Line
ka: ხაზში არეკვლა

en: Rotate
ka: შემობრუნება

en: Scale
ka: მასშტაბირება

en: Harmonic Homology
ka: ჰარმონიული ჰომოლოგია

en: Asymptotes of a Hyperbola
ka: ჰიპერბოლის ასიმპტოტები

en: Triangle by Its Vertices
ka: სამკუთხედი თავსი წვეროებით

en: Parallel Test
ka: პარალელური ტექსტი

en: Orthogonal Test
ka: ორთოგონალური ტესტი

en: Collinear Test
ka: კოლინეარული ტესტი

en: Contains Test
ka: შეიცავს ტესტს

en: In Polygon Test
ka: პოლიგონის ტესტში

en: Existence Test
ka: არსებობის ტესტი

en: Distance Test
ka: მანძილის ტესტი

en: Vector Equality Test
ka: ვექტორის ტოლობის ტესტი

en: Point Projection
ka: წერტილის პროექცია

en: Python Script
ka: Python-ის სკრიპტი

en: &Euclidean
ka: &ევკლიდური

en: &Polar
ka: &პოლარული

en: Set Euclidean Coordinate System
ka: ევკლიდური კოორდინატების სისტემის დაყენება

en: Set Polar Coordinate System
ka: პოლარული კოორდინატების სისტემის დაყენება

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
ka: გრადუს

[ctx: Translators: Radians]
en: Rad
ka: რად

[ctx: Translators: Gradians]
en: Grad
ka: გრად

en: Point
ka: წერტილი

en: Construct a text label.
ka: ტექსტური ჭდის აწყობა.

en: Text Label
ka: ტექსტური ჭდე

en: Construct a Point by its Coordinates
ka: წერტილის აგება მისი კოორდინატებით

en: Point by Coordinates
ka: კოორდინატებით მითითება

en: Fixed Point
ka: ფიქსირებული წერტილი

en: Enter the coordinates for the new point.
ka: აირჩიეთ ახალი წერტილის კოორდინატები.

en: Construct a Numeric Value
ka: რიცხვითი მნიშვნელობის აწყობა

en: Numeric Value
ka: რიცხვითი მნიშვნელობა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
ka: &კოორდინატების ნაგულისხმები სიზუსტის გამოყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
ka: &მიუთითეთ კოორდინატების სიზუსტე:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
ka: კუთხის ზომის დაყენება

en: Insert the new size of this angle:
ka: შეიყვანეთ ამ კუთხის ახალი ზომა:

en: Could not open macro file '%1'
ka: მაკროს ფაილი '%1' ვერ გავხსენი

en: Unnamed Macro #%1
ka: უსახელო მაკრო #%1

en: Moving Point
ka: გადაადგლებადი წერტილი

en: Following Point
ka: გამყოლი წერტილი

en: Locus
ka: ლოკუსი

en: A locus
ka: ლოკუსი

en: Dependent Point
ka: დამოკიდებული წერტილი

en: Polygon by Its Vertices
ka: მრავალკუთხედი მისი წვეროებით

en: Construct an open polygon
ka: ღია მრავალკუთხედის აგება

en: Polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Vertices of a Polygon
ka: მრავალკუთხედის წვეროები

en: The vertices of a polygon.
ka: მრავალკუთხედის წვეროები.

en: Sides of a Polygon
ka: მრავალკუთხედის გვერდები

en: The sides of a polygon.
ka: მრავალკუთხედის გვერდები.

en: Intersect with this conic
ka: ამ კონუსთან კვეთა

en: Intersect with this line
ka: ამ ხაზთან კვეთა

en: Intersect with this cubic
ka: ამ კუბიკთან კვეთა

en: Intersect with this circle
ka: ამ წრესთან კვეთა

en: Intersect
ka: გადაკვეთა

en: The intersection of two objects
ka: ორი ობიექტის კვეთა

en: Intersect this Circle
ka: ამ წრესთან კვეთა

en: Intersect this Conic
ka: ამ კონუსთან კვეთა

en: Intersect this Segment
ka: ამ სეგმენტთან კვეთა

en: Intersect this Half-line
ka: ამ ნახევარ-ხაზთან კვეთა

en: Intersect this Line
ka: ამ ხაზთან კვეთა

en: Intersect this Cubic Curve
ka: ამ კუბიკურ მრუდთან კვეთა

en: Intersect this Arc
ka: ამ რკალთან კვეთა

en: Intersect this Polygon
ka: ამ მრავალკუთხედთან კვეთა

en: Intersect this Polygonal
ka: ამ მრავალკუთხედთან კვეთა

en: with this Circle
ka: ამ წრესთან

en: with this Conic
ka: ამ კონუსთან

en: with this Segment
ka: ამ სეგმენტთან

en: with this Half-line
ka: ამ ნახევარ-ხაზთან

en: with this Cubic Curve
ka: ამ კუბურ მრუდთან

en: with this Arc
ka: ამ რკალთან

en: with this Polygon
ka: ამ მრავალკუთხედთან

en: with this Polygonal
ka: ამ მრავალკუთხედთან

en: Tangent
ka: ტანგენსი

en: Tangent to This Circle
ka: ამ წრის მხები

en: Tangent to This Arc
ka: ამ რკალის მხები

en: Tangent to This Cubic Curve
ka: ამ კუბური მრუდის მხები

en: Tangent to This Curve
ka: ამ მრუდის მხები

en: Tangent at This Point
ka: მხები ამ წერტილში

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
ka: პიქსელი

[ctx: Translators: Centimeter]
en: cm
ka: სმ

[ctx: Translators: Inch]
en: in
ka: დუიმი

en: Which object?
ka: რომელი ობიექტი?

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
ka: ტიპის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
ka: აღწერა:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
ka: ისტორიის ბრაუზერი

en: Start of the construction
ka: აგების დაწყება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
ka: მიმდინარე ნაბიჯის აღწერა:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
ka: პირველი ნაბიჯი

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
ka: ერთი ნაბიჯით უკან

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
ka: ერთი ნაბიჯით წინ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
ka: ბოლო ნაბიჯი

en: Name
ka: სახელი

en: <unnamed object>
ka: <უსახელო ობიექტი>

en: argument %1
ka: არგუმენტი %1

en: Selecting argument %1
ka: ვირჩევ არგუმენტს %1

en: Change Label
ka: ჭდის შეცვლა

en: Set Value
ka: მნიშვნელობის დაყენება

en: Enter value:
ka: შეიყვანეთ მნიშვნელობა:

en: Given Objects
ka: მოცემული ობიექტები

en: Final Object
ka: საბოლოო ობიექტი

en: &Name:
ka: &სახელი:

en: &Description:
ka: &აღწერილობა:

en: &Icon:
ka: &ხატულა:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
ka: ახალი მაკროს აღწერა

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტის გადატანა
ka[1]: %1 ობიექტის გადატანა

en: Redefine Point
ka: წერტილის თავიდან აღწერა

en: Black
ka: შავი

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: Red
ka: წითელი

en: Green
ka: მწვანე

en: Cyan
ka: ცისფერი

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Dark Red
ka: მუქი წითელი

en: &Hide
ka: &დამალვა

en: &Show
ka: &ჩვენება

en: &Move
ka: &სვლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
ka: &წაშლა

en: &Custom Color
ka: &ფერის არჩევა

en: Change Object Color
ka: ობიექტს ფერის შეცვლა

en: Change Object Width
ka: ობიეტქის სიგანის შეცვლა

en: Change Point Style
ka: წერტილის სტილის შეცვლა

en: Change Object Style
ka: ობიექტის სტილის შეცვლა

en: Set &Name...
ka: სახელის &დაყენება...

en: &Name
ka: &სახელი

en: Set Object Name
ka: ობიექტის სახელის დაყენება

en: Set Name of this Object:
ka: ობიექტის სახელის დაყენება:

en: %1 Object | %1 Objects
ka[0]: %1 ობიექტი
ka[1]: %1 ობიექტი

en: Kig Document
ka: Kig-ის დოკუმენტი

en: &Transform
ka: &გარდაქმნა

en: T&est
ka: &ტესტი

en: Const&ruct
ka: &აგება

en: &Start
ka: &გაშვება

en: Add Te&xt Label
ka: &ტექსტური ჭდის დამატება

en: Set Co&lor
ka: &ფერის დაყენება

en: Set &Pen Width
ka: &ფანქრის სიგანის დაყენება

en: Set St&yle
ka: &სტილის დაყენება

en: Set Coordinate S&ystem
ka: &კოორდინატების სისტემის დაყენება

[ctx: More menu items]
en: More...
ka: მეტი...

en: Edit Script...
ka: სკრიპტის ჩასწორება...

en: Enter Label Text
ka: შეიყვანეთ ჭდის ტექსტი

en: Show text in a frame
ka: ჩარჩოში ტექსტის ჩვენება

en: Select Arguments
ka: აირჩიეთ არგუმენტები

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
ka: ჭდის აწყობა

en: Macro
ka: მაკრო

en: Type
ka: ტიპი

en: Description
ka: აღწერა

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
ka: ტიპების მართვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
ka: რ&ედაქტირება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
ka: გატანა...

en: Are You Sure?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Export Types
ka: გატანის ტიპები

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
ka: Kig-ის ტიპის ფაილები (*.kigt);;ყველა ფაილი (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
ka: Kig-ის ტიპის ფაილები (*.kigt)

en: All Files (*)
ka: ყველა ფაილი (*)

en: Import Types
ka: იმპორტის ტიპები

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
ka: ტიპები აქ აირჩიეთ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
ka: მონიშნული ტიპის ჩასწორება.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
ka: სიაში ყველა მონიშნული ტიპების წაშლა.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
ka: ყველა მონიშნული ტიპის ფაილში გატანა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
ka: &შემოტანა...

en: Set Si&ze
ka: &ზომის დაყენება

en: Resize Angle
ka: კუთხის ზომის შეცვლა

en: Construct an arc with this center
ka: რკალის ამ ცენტრთ აწყობა

en: Select the center of the new arc...
ka: აირჩიეთ ახალი რკალის ცენტრი...

en: Construct an arc with this angle
ka: რკალის ამ კუთხით აწყობა

en: Select the angle of the new arc...
ka: აირჩიეთ კუთხე ახალი რკალისთვის...

en: Number of control points
ka: საკონტროლო წერტილების რაოდენობა

en: Control polygon
ka: საკონტროლო პოლიგონი

en: Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდი

en: Select this Bézier Curve
ka: ამ ბეზიეს მრუდის არჩევა

en: Select Bézier Curve %1
ka: აირჩიეთ ბეზიეს მრუდი %1

en: Remove a Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდის წაშლა

en: Add a Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდის დამატება

en: Move a Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდის გადატანა

en: Attach to this Bézier Curve
ka: ამ ბეზიეს მრუდზე მიბმა

en: Show a Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდის ჩვენება

en: Hide a Bézier Curve
ka: ბეზიეს მრუდის დამალვა

en: Bézier Quadratic
ka: ბეზიეს კვატრატული

en: Select this Bézier Quadratic
ka: აირჩიეთ ეს ბეზიეს კვადრატული

en: Select Bézier Quadratic %1
ka: აირჩიეთ ბეზიეს კვადრატული %1

en: string
ka: სტრიქონი

en: double
ka: ორმაგი

en: int
ka: მთელი რიცხვი

en: Test Result
ka: ტესტის შედეგები

en: Surface
ka: ზედაპირი

en: Radius
ka: რადიუსი

en: Center
ka: ცენტრი

en: Polar Equation
ka: პოლარული ტოლობა

en: circle
ka: წრე

en: Select this circle
ka: ამ წრის მონიშვნა

en: Select circle %1
ka: აირჩიეთ წრე %1

en: Remove a Circle
ka: წრის წაშლა

en: Add a Circle
ka: წრის დამატება

en: Move a Circle
ka: წრის გადატანა

en: Attach to this circle
ka: ამ წრეზე მიმაგრება

en: Show a Circle
ka: წრის ჩვენება

en: Hide a Circle
ka: წრის დამალვა

en: Construct a circle through this point
ka: წრის აგება ამ წერტილით

en: Construct a circle with this center
ka: წრის ამ ცენტრით აგება

en: With this radius
ka: ამ რადიუსით

en: Select the length of the radius...
ka: აირჩიეთ რადიუსის სიგრძე...

en: Conic Type
ka: კონუსის ტიპი

en: First Focus
ka: პირველი ფოკუსი

en: Second Focus
ka: მეორე ფოკუსი

en: Ellipse
ka: ოვალი

en: Hyperbola
ka: ჰიპერბოლა

en: Parabola
ka: პარაბოლა

en: rho
ka: რო

en: [centered at %1]
ka: [ცენტრში მისამართზე %1]

en: conic
ka: კონუსური

en: Select this conic
ka: ამ კონუსის არჩევა

en: Select conic %1
ka: აირჩიეთ კონუსი %1

en: Remove a Conic
ka: კონუსის წაშლა

en: Add a Conic
ka: კონუსის დამატება

en: Move a Conic
ka: კონუსის გადატანა

en: Attach to this conic
ka: ამ კონუსზე მიბმა

en: Show a Conic
ka: კონუსის ჩვენება

en: Hide a Conic
ka: კონუსის დამალვა

en: Supporting Conic
ka: მხარდამჭერი კონუსი

en: First End Point
ka: პირველი ბოლო წერტილი

en: Second End Point
ka: მეორე ბოლო წერტილი

en: conic arc
ka: კონუსური რკალი

en: Select this conic arc
ka: აირჩიეთ ეს კონუსური რკალი

en: Select conic arc %1
ka: აირჩიეთ კონუსური რკალი %1

en: Remove a Conic Arc
ka: კონუსური რკალის წაშლა

en: Add a Conic Arc
ka: კონუსური რკალის დამატება

en: Move a Conic Arc
ka: კონუსური რკალის გადაადგილება

en: Attach to this conic arc
ka: ამ კონუსურ რკალზე მიბმა

en: Show a Conic Arc
ka: კონუსური რკალის ჩვენება

en: Hide a Conic Arc
ka: კონუსური რკალის დამალვა

en: curve
ka: მრუდი

en: Select this curve
ka: აირჩიეთ ეს მრუდი

en: Select curve %1
ka: აირჩიეთ მრუდი %1

en: Remove a Curve
ka: მრუდის წაშლა

en: Add a Curve
ka: მრუდის დამატება

en: Move a Curve
ka: მრუდის გადატანა

en: Attach to this curve
ka: ამ მრუდზე მიმაგრება

en: Show a Curve
ka: მრუდის ჩვენება

en: Hide a Curve
ka: მრუდის დამალვა

en: Intersect with this arc
ka: ამ რკალთან კვეთა

en: Slope
ka: დახრა

en: Equation
ka: ტოლობა

en: Length
ka: ხანგრძლივობა

en: Support Line
ka: საყრდნობი ხაზი

en: End Point
ka: ბოლო წერტლი

en: line
ka: ხაზი

en: Select a Line
ka: აირჩიეთ ხაზ

en: Select this line
ka: ამ ხაზის არჩევა

en: Select line %1
ka: %1 ხაზის არჩევა

en: Remove a Line
ka: ხაზის წაშლა

en: Add a Line
ka: ხაზის დამატება

en: Move a Line
ka: ხაზის გადატანა

en: Attach to this line
ka: ამ ხაზზე მიბმა

en: Show a Line
ka: ხაზის ჩვენება

en: Hide a Line
ka: ხაზის დამალვა

en: segment
ka: სეგმენტი

en: Select this segment
ka: ამ სეგმენტი არჩევა

en: Select segment %1
ka: %1 სეგმენტის არჩვა

en: Remove a Segment
ka: სეგმენტის წაშლა

en: Add a Segment
ka: სეგმენტის დამატება

en: Move a Segment
ka: სეგმენტის გადატანა

en: Attach to this segment
ka: ამ სეგმენტზე მიბმა

en: Show a Segment
ka: სეგმენტის ჩვენება

en: Hide a Segment
ka: სეგმენტის დამალვა

en: half-line
ka: ნახევარი-ხაზი

en: Select this half-line
ka: ამ ნახევარი-ხაზის არჩევა

en: Select half-line %1
ka: %1 ნახევარი-ხაზის არჩევა

en: Remove a Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზის წაშლა

en: Add a Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზის დამატება

en: Move a Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზის გადატანა

en: Attach to this half-line
ka: ამ ნახევარი-ხაზზე მიმაგრება

en: Show a Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზის ჩვენება

en: Hide a Half-Line
ka: ნახევარი-ხაზის დამალვა

en: Resize Segment
ka: სეგმენტის ზომის შეცვლა

en: locus
ka: ლოკუსი

en: Select this locus
ka: ამ ლოკუსის არჩევა

en: Select locus %1
ka: აირჩიეთ ლოკუსი %1

en: Remove a Locus
ka: ლოკუსის წაშლა

en: Add a Locus
ka: ლოკუსის დამატება

en: Move a Locus
ka: ლოკუსის გადაადგილება

en: Attach to this locus
ka: ამ ლოკუსზე მიბმა

en: Show a Locus
ka: ლოკუსის ჩვენება

en: Hide a Locus
ka: ლოკუსის დამალვა

en: Object Type
ka: ობიექტის ტიპი

en: Object
ka: ობიექტი

en: Select this object
ka: აირჩიეთ ობიექტი

en: Select object %1
ka: აირჩიეთ ობიექტი %1

en: Remove an object
ka: ობიექტის წაშლა

en: Add an object
ka: ობიექტის დამატება

en: Move an object
ka: ობიექტის გადატანა

en: Attach to this object
ka: ამ ობიეტქზე მიბმა

en: Show an object
ka: ობიექტის ჩვენება

en: Hide an object
ka: ობიექტის დამალვა

en: Angle in Radians
ka: კუთხე რადიანებში

en: Angle in Degrees
ka: კუთხე გრადუსებში

en: Midpoint
ka: შუა წერტილი

en: X length
ka: X სიგრძე

en: Y length
ka: Y სიგრძე

en: Opposite Vector
ka: საწინააღმდეგო ვექტორი

en: Angle
ka: კუთხე

en: Sector Surface
ka: სექტორის ზედაპირი

en: Arc Length
ka: რკალის სიგრძე

en: Support Circle
ka: მხარდაჭერის წრე

en: angle
ka: კუთხე

en: Select this angle
ka: ამ კუთხის მონიშვნა

en: Select angle %1
ka: %1 კუთხის მონიშვნა

en: Remove an Angle
ka: კუთხის წაშლა

en: Add an Angle
ka: კუთხის დამატება

en: Move an Angle
ka: კუთხის გადატანა

en: Attach to this angle
ka: ამ კუთხეზე მიბმა

en: Show an Angle
ka: კუთხის ჩვენება

en: Hide an Angle
ka: კუთხის დამალვა

en: vector
ka: ვექტორი

en: Select this vector
ka: ამ ვექტორის არჩევა

en: Select vector %1
ka: %1 ვექტორის არჩევა

en: Remove a Vector
ka: ვექტორის წაშლა

en: Add a Vector
ka: ვექტორის დამატება

en: Move a Vector
ka: ვექტორის გადატანა

en: Attach to this vector
ka: ამ ვექტორზე მიმაგრება

en: Show a Vector
ka: ვექტორის ჩვენება

en: Hide a Vector
ka: ვექტორის დამალვა

en: arc
ka: რკალი

en: Select this arc
ka: ამ რკალის მონიშვნა

en: Select arc %1
ka: %1 რკალის მონიშვნა

en: Remove an Arc
ka: რკალის წაშლა

en: Add an Arc
ka: რკალის დამატება

en: Move an Arc
ka: რკალის გადატანა

en: Attach to this arc
ka: ამ რკალზე მიმაგრება

en: Show an Arc
ka: რკალის ჩვენება

en: Hide an Arc
ka: რკალის დამალვა

en: Coordinate
ka: კოორდინატი

en: X coordinate
ka: X კოორდინატი

en: Y coordinate
ka: Y კოორდინატი

en: point
ka: წერტილი

en: Select this point
ka: ამ წერტილის მონიშვნა

en: Select point %1
ka: %1 წერტილის მონიშვნა

en: Remove a Point
ka: წერტილის წაშლა

en: Add a Point
ka: წერტილის დამატება

en: Move a Point
ka: წერტილის გადატანა

en: Attach to this point
ka: ამ წერტილზე მიმაგრება

en: Show a Point
ka: წერტილის ჩვენება

en: Hide a Point
ka: წერტილის დამალვა

en: Set &Coordinate...
ka: &დააყენეთ კოორდინატი...

en: Redefine
ka: თავიდან აღწერა

en: Set &Parameter...
ka: პარამეტრის &დაყენება...

en: Set Coordinate
ka: კოორდინატის დაყენება

en: Enter the new coordinate.
ka: შეიყვანეთ ახალი კოორდინატი.

en: Set Point Parameter
ka: დააყენეთ წერტილის პარამეტრი

en: Choose the new parameter:
ka: აირჩიეთ ახალი პარამეტრი:

en: Change Parameter of Constrained Point
ka: შეზღუდული წერტილის პარამეტრის შეცვლა

en: Perimeter
ka: პერიმეტრი

en: Inside Polygon
ka: მრავალკუთხედის შიგნით

en: Open Polygonal Curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის გახსნა

en: Associated Polygon
ka: ასოცირებული მრავალკუთხედი

en: Closed Polygonal Curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდი

en: polygon
ka: მრავალკუთხედი

en: Select this polygon
ka: ამ მრავალკუთხედის მონიშვნა

en: Select polygon %1
ka: %1 მრავალკუთხედის მონიშვნა

en: Remove a Polygon
ka: მრავალკუთხედის წაშლა

en: Add a Polygon
ka: მრავალკუთხედის დამატება

en: Move a Polygon
ka: მრავალკუთხედის გადატანა

en: Attach to this polygon
ka: ამ მრავალკუთხედზე მიმაგრება

en: Show a Polygon
ka: მრავალკუთხედის ჩვენება

en: Hide a Polygon
ka: მრავალკუთხედის დამალვა

en: closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდი

en: Select this closed polygonal curve
ka: ამ დახურული მრავალკუთხა მრუდის არჩევა

en: Select closed polygonal curve %1
ka: აირჩიეთ დახურული მრავალკუთხა მრუდი %1

en: Remove a closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდის წაშა

en: Add a closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდის დამატება

en: Move a closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდის გადატანა

en: Attach to this closed polygonal curve
ka: ამ დახურული მრავალკუთხა მრუდზე მიმაგრება

en: Show a closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდის ჩვენება

en: Hide a closed polygonal curve
ka: დახურული მრავალკუთხა მრუდიდამალვა

en: polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდი

en: Select this polygonal curve
ka: აირჩიეთ ეს მრავალკუთხა მრუდი

en: Select polygonal curve %1
ka: აირჩიეთ მრავალკუთხა მრუდი %1

en: Remove a polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის წაშლა

en: Add a polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის დამატება

en: Move a polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის გადატანა

en: Attach to this polygonal curve
ka: ამ მრავალკუთხა მრუდზე მიმაგრება

en: Show a polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის ჩვენება

en: Hide a polygonal curve
ka: მრავალკუთხა მრუდის დამალვა

en: triangle
ka: სამკუთხედი

en: Select this triangle
ka: აირჩიეთ ეს სამკუთხედი

en: Select triangle %1
ka: აირჩიეთ სამკუთხედი %1

en: Remove a Triangle
ka: სამკუთხედის წაშლა

en: Add a Triangle
ka: სამკუთხედის დამატება

en: Move a Triangle
ka: სამკუთხედის გადატანა

en: Attach to this triangle
ka: ამ სამკუთხედზე მიმაგრება

en: Show a Triangle
ka: სამკუთხედის ჩვენება

en: Hide a Triangle
ka: სამკუთხედის დამალვა

en: Is this line parallel?
ka: არის ეს ხაზი პარალელური?

en: Parallel to this line?
ka: ამ ხაზის პარალელურა?

en: These lines are parallel.
ka: ეს ხაზები პარალელურია.

en: These lines are not parallel.
ka: ეს ხაზები პარალელური არაა.

en: Is this line orthogonal?
ka: ეს ხაზები ორთოგონალურია?

en: Orthogonal to this line?
ka: ორთოგონალურია ამ ხაზთან?

en: These lines are orthogonal.
ka: ეს ხაზები ორთოგონალურია.

en: These lines are not orthogonal.
ka: ეს ხაზები ორთოგონალური არაა.

en: This curve contains the point.
ka: ეს მრუდი წერტილს შეიცავს.

en: This curve does not contain the point.
ka: ეს მრუდი წერტილს არ შეიცავს.

en: Check whether this point is in a polygon
ka: შემოწმება, წარმოადგენს თუ არა ეს წერტილი მრავალკუთხედს

en: Check whether the point is in this polygon
ka: შემოწმება, წერილი არის თუ არა ამ მრავალკუთხედში

en: This polygon contains the point.
ka: ეს პოლგონი წერტილს შეიცავს.

en: This polygon does not contain the point.
ka: ეს მრავალკუთხედი წერტილს არ შეიცავს.

en: This polygon is convex.
ka: ეს მრავალკუთხედი ამოზნექილია.

en: This polygon is not convex.
ka: ეს მრავალკუთხედი ამოზნექილი არაა.

en: from this point
ka: ამ წერტილიდან

en: and from this second point
ka: და ამ მეორე წერტილიდან

en: label
ka: წარწერა

en: Select this label
ka: ამ ჭდის მონიშვნა

en: Select label %1
ka: %1 ჭდის მონიშვნა

en: Remove a Label
ka: ჭდის წაშლა

en: Add a Label
ka: ჭდის დამატება

en: Move a Label
ka: ჭდის გადატანა

en: Attach to this label
ka: ამ ჭდეზე მიმაგრება

en: Show a Label
ka: ჭდის ჩვენება

en: Hide a Label
ka: ჭდის დამალვა

en: numeric label
ka: რიცხვითი ჭდე

en: Select this numeric label
ka: ამ რიცხვითი ჭდის მონიშვნა

en: Select numeric label %1
ka: %1 რიცხვითი ჭდის მონიშვნა

en: Remove a Numeric Label
ka: რიცხვითი ჭდის წაშლა

en: Add a Numeric Label
ka: რიცხვითი ჭდის დამატება

en: Move a Numeric Label
ka: რიცხვითი ჭდის გადატანა

en: Attach to this numeric label
ka: ამ რიცხვითი ჭდეზე მიმაგრება

en: Show a Numeric Label
ka: რიცხვითი ჭდის ჩვენება

en: Hide a Numeric Label
ka: რიცხვითი ჭდის დამალვა

en: Numeric value
ka: რიცხვითი მნიშვნელობა

en: boolean label
ka: ლოგიკური ჭდე

en: Select this boolean label
ka: ამ ლოგიკური ჭდის მონიშვნა

en: Select boolean label %1
ka: %1 ლოგიკური ჭდის მონიშვნა

en: Remove a Boolean Label
ka: ლოგიკური ჭდის წაშლა

en: Add a Boolean Label
ka: ლოგიკური ჭდის დამატება

en: Move a Boolean Label
ka: ლოგიკური ჭდის გადატანა

en: Attach to this boolean label
ka: ამ ლოგიკურ ჭდეზე მიმაგრება

en: Show a Boolean Label
ka: ლოგიკური ჭდის ჩვენება

en: Hide a Boolean Label
ka: ლოგიკური ჭდის წაშლა

en: &Copy Text
ka: ტექსტის &კოპირება

en: &Toggle Frame
ka: ჩარჩოს &გადართვა

en: Set &Font...
ka: ფონტის &დაყენება...

en: Toggle Label Frame
ka: ჭდის ჩარჩოს გადართვა

en: Change Label Font
ka: ჭდის ფონტის შეცვლა

en: &Redefine...
ka: &თავიდან აღწერა...

en: Change &Value...
ka: &მნიშვნელობის შეცვლა...

en: Enter the new value:
ka: შეიყვანეთ ახალი მნიშვნელობა:

en: Change Displayed Value
ka: ნაჩვენები მნიშვნელობის შეცვლა

en: Translate this object
ka: ამ ობიექტის თარგმნა

en: Select the object to translate...
ka: აირჩიეთ სათარგმნი ობიექტი...

en: Translate by this vector
ka: ამ ვექტორით თარგმნა

en: Reflect this object
ka: ამ ობიექტის არეკვლა

en: Select the object to reflect...
ka: აირჩიეთ ასარეკლი ობიექტი...

en: Reflect in this point
ka: ამ წერტილში არეკვლა

en: Select the point to reflect in...
ka: აირჩიეთ ასარეკლი წერტილი...

en: Reflect in this line
ka: ამ ხაზში არეკვლა

en: Select the line to reflect in...
ka: აირჩეთ ასარეკლი ხაზი...

en: Rotate this object
ka: ამ ობიეტქის შემობრუნება

en: Select the object to rotate...
ka: აირჩიეთ შემოსაბრუნებელი ობიეტქი...

en: Rotate around this point
ka: ამ წერტილის გარეშემო შემობრუნება

en: Select the center point of the rotation...
ka: აირჩიეთ შემოსაბრუნებელი წერტილი...

en: Rotate by this angle
ka: ამ კუთხით შემობრუნება

en: Select the angle of the rotation...
ka: აირჩიეთ შემოსაბრუნებელი კუთხე...

en: Scale this object
ka: ამ ობიექტის მასშტაბირება

en: Select the object to scale...
ka: აირჩიეთ გასადიდებელი ობიექტი...

en: Scale with this center
ka: ამ ცენტრით მასშტაბირება

en: Scale by this length
ka: ამ სიგრძით მასშტაბირება

en: Scale this length...
ka: ამ სიგრძის მასშტაბირება...

[ctx: @title:window]
en: New Script
ka: ახალი სკრიპტი

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
ka: სკრიპტის ჩასწორება
