kig - en to ne translation catalogue (1068 entries)

en: Circle by Center && Line
ne: केन्द्र र रेखाद्वारा वृत्त

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
ne: यसको केन्द्र र दिएको रेखामा ट्यान्जेन्ट भएको वृत्त रचना गरियो

en: Construct a circle tangent to this line
ne: यो रेखामा ट्यान्जेन्ट वृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
ne: नयाँ वृत्तमा ट्यान्जेन्ट हुँने रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
ne: बिन्दु र खण्डद्वारा वृत्त (व्यास जस्तै)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
ne: व्यास जस्तै खण्डको लम्बाइ र त्यसको केन्द्रद्वारा परिभाषित वृत्त

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
ne: यो खण्डको लम्बाइद्वारा दिएको व्याससँग वृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
ne: नयाँ वृत्तको व्यास दिने लम्बाइको खण्ड चयन गर्नुहोस्...

en: Equilateral Triangle
ne: समभुजीय त्रिभुज

en: Equilateral triangle with given two vertices
ne: दिएको दुई भेक्टरसँग समभुजीय त्रिभुज

en: Evolute
ne: इभोलुट

en: Evolute of a curve
ne: वक्रको इभोलुट

en: Evolute of this curve
ne: यो वक्रको इभोलुट

en: Osculating Circle
ne: ओस्कुलेटिङ वृत्त

en: Osculating circle of a curve at a point
ne: बिन्दुमा वक्रको ओस्कुलेटिङ वृत्त

en: Osculating circle of this curve
ne: यो वक्रको ओस्कुलेटिङ वृत्त

en: Osculating circle at this point
ne: यो बिन्दुमा ओस्कुलेटिङ बिन्दु

en: Select the point...
ne: बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Square
ne: वर्ग

en: Square with two given adjacent vertices
ne: दिएको दुई निकटवर्ती कोणीय बिन्दु भएको वर्ग

en: Vector Difference
ne: भेक्टर फरक

en: Construct the vector difference of two vectors.
ne: दुई भेक्टरहरूको भेक्टर फरक रचना गर्नुहोस्

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
ne: यो भेक्टर र अन्यको भेक्टर फरक रचना गर्नुहोस् ।

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
ne: अन्य भेक्टर र यसको भेक्टर फरक रचना गर्नुहोस् ।

en: Construct the vector difference starting at this point.
ne: यो बिन्दुमा सुरु भेक्टर फरक रचना गर्नुहोस् ।

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
ne: तपाईँले फरक रचना गर्न चाहनुभएको दुई भेक्टरको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
ne: तपाईँले रचना गर्न चाहनुभएको दुई भेक्टरबाट अन्य चयन गर्नुहोस्...

en: Select the point to construct the difference vector in...
ne: फरक भेक्टरमा रचना गर्न बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
ne: "%1" फाइल खोल्न सकेन । यदि फाइल अनुमति राम्रोसँग सेट गरिएको छ भने कृपया जाँच गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ne: विकल्प

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
ne: अतिरिक्त फ्रेम देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
ne: अक्ष देखाउनुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
ne: यो काब्री तस्वीर नभएर एक्स फिग फाइल हो ।

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
ne: यो क्याब्री संस्करण (%1) अहिले सम्म समर्थित छैन ।
    कृपया यो क्याब्री संस्करणको समर्थनलाई मद्दत गर्न किग लेखकलाई सम्पर्क गर्नुहोस् ।

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
ne: काब्री फाइलले "%1" वस्तु समावेश गर्दछ, जसलाई किगले हाल समर्थन गर्दैन ।

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
ne: %2 फाइलमा %1 रेखा भित्र एउटा त्रुटि फेला परेको थियो ।

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
ne: डा. जिव फाइल "%1" म्याक्रो फाइल भएकाले यसले आकृति समावेश गर्दैन ।

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
ne: डा. जिव फाइलमा "%1" आकृति छैन ।

en: Dr. Geo Filter
ne: डा. जिव फिल्टर

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
ne: हालको डा. जिव फाइलले एक भन्दा बढी आकृति समावेश गर्दछ ।
    कृपया आयात गर्ने एउटा चयन गर्नुहोस्:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
ne: यो डा. जिव फाइलले "%1 %2" वस्तु समावेश गर्दछ, जुन किगले हाल समर्थन गर्दैन ।

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
ne: डा. जिव फाइलले प्रतिच्छेदन प्रकार समावेश गर्दछ, जुन किगले हाल समर्थन गर्दैन ।

en: &Export to image
ne: छविमा निर्यात गर्नुहोस्

en: &Image...
ne: छवि...

en: Export as Image
ne: छविको रूपमा निर्यात गर्नुहोस्

en: Image Options
ne: छवि विकल्प

en: Sorry, this file format is not supported.
ne: माफ गर्नुहोस, यो फाइललाई समर्थन गर्दैन ।

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
ne: माफ गर्नुहोस्, "%1" छविमा बचत गर्दा केही गलत भएको छ

en: &Export To
ne: यसमा निर्यात गर्नुहोस्

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
ne: "%1" फाइल खोल्न सकेन ।  यो अवस्थित नभएकाले यसो भएको हुन सक्दछ वा यसको अनुमतिका कारणले खोल्न नसकेको हुन सक्दछ ।

en: Parse Error
ne: पद वर्णन त्रुटि

en: Not Supported
ne: समर्थन गरेन

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
ne: रिजोल्युसन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
ne: आकार अनुपात राख्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
ne: उचाइ:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
ne: चौडाइ:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
ne: यो केडीई खण्ड कागजातले किगले हाल आयात गर्न नसक्ने मापन रूपान्तरण प्रयोग गर्दछ ।

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
ne: यो केडीई खण्ड फाइलले किगले हाल समर्थन नगर्ने भरिएको वृत्त समावेश गर्दैन ।

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
ne: केडीई खण्ड फाइलले किगले हाल समर्थन नगर्ने चाप सेक्टर समावेश गर्दछ ।

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
ne: यो केडीई खण्ड फाइलले किगले हाल समर्थन नगर्ने चाप खण्ड समावेश गर्दछ ।

en: Export to &Latex...
ne: लाटेक्समा निर्यात गर्नुहोस्...

en: &Latex...
ne: लाटेक्स...

en: Export as Latex
ne: लाटेक्सको रूपमा निर्यात गर्नुहोस्

en: Latex Options
ne: लाटेक्स विकल्प

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
ne: यो फाइल किग संस्करण "%1" द्वारा सिर्जना गरिएको हो, जसले यो संस्करण खोल्न सक्दैन ।

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
ne: यो फाइल किग संस्करण "%1" द्वारा सिर्जना गरिएको हो ।
    किगबाट पुरानो किग ढाँचा (pre-0.4) का लागि समर्थन हटाइएको छ ।
    तपाईँले पुरानो किग संस्करण (0.4 देखि 0.6) ले यो फाइल खोल्न प्रयास गर्न सक्नुहुन्छ
    र यसलाई पुन: बचत गर्नुहोस् जसले गर्दा यसलाई नयाँ ढाँचामा बचत गर्दछ ।

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
ne: यो किग संस्करणले समर्थन नगर्नेसँग यो किग फाइलको समन्वय प्रणाली छ ।
    यसको सट्टामा एउटा मानक समन्वय प्रणालीको प्रयोग गरिन्छ ।

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
ne: यो किग फाइलले त्यो किग संस्करणले समर्थन नगर्ने "%1" प्रकारको वस्तु प्रयोग गर्दछ । संभवत तपाईँले यो वस्तुका लागि समर्थन बिना किग कम्पाइल गर्नुभयो वा तपाईँले पुरानो किग संस्करण प्रयोग गर्दै हुनुहुन्छ ।

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
ne: यो किग फाइलले "%1" प्रकारको एउटा वस्तु प्रयोग गर्दछ, जुन अप्रचलित छ, तपाईँले फरक नाममा निर्माण बचत गर्नुपर्छ र यसले आशा गरे जस्तो काम गर्छ या गर्दैन जाँच गर्नुहोस् ।

en: &Export to SVG...
ne: SVG मा निर्यात गर्नुहोस्...

en: &SVG...
ne: SVG...

en: Export as SVG
ne: SVG को रूपमा निर्यात गर्नुहोस्

en: SVG Options
ne: SVG विकल्प

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
ne: माफ गर्नुहोस्, SVG फाइल "%1" मा बचत गर्दा केही त्रुटि भयो

en: Export to &XFig file
ne: एक्स फिग फाइलमा निर्यात गर्नुहोस्

en: &XFig File...
ne: एक्स फिग फाइल...

en: Export as XFig File
ne: एक्स फिगको रूपमा निर्यात गर्नुहोस्

en: Kig
ne: किग

en: KDE Interactive Geometry
ne: केडीई अन्तर्क्रियात्मक ज्यामिति

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
ne: (C) 2002-2005, किग विकासकर्ता

en: Dominique Devriese
ne: डोमिनिक्यु डेभ्रियस

en: Maurizio Paolini
ne: माउरिजियो पाओलिनि

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
ne: किगको कोनिक, क्युबिक, रूपान्तरण र विशेषता परीक्षण समर्थन बाहेकको र धेरै महत्वपूर्ण काम भयो ।

en: Pino Toscano
ne: पिनो टोस्कानो

en: Franco Pasquarelli
ne: फ्रान्को पासक्वारेली

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
ne: त्यहा यो गर्दा केही गणित, अक्ष वस्तु कार्यान्वयमा धेरै मद्दत गरियो र फ्राक्कोले धेरै कठिन भागहरू लेख्नुभयो ।

en: Eric Depagne
ne: इरिक डेपाग्ने

en: Marc Bartsch
ne: मार्क बार्टस्च

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
ne: केडीई भूगोलको लेखक, जसबाट मैले प्रेरणा, केही स्रोत र धेरैजसो कलाकार्य ढाँचामा पाए ।

en: Christophe Devriese
ne: क्रिस्टोफे डेभरियस

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
ne: डोमिको भाइ जसलाई तीन बिन्दु दिइएको वृत्तको केन्द्र गणनाका लागि एल्गोरिदम लेख्न लगाइएको थियो

en: Christophe Prud'homme
ne: क्रिस्टोफे प्रुडहोम

en: Robert Gogolok
ne: रोबर्ट गोगोलक

en: David Vignoni
ne: डेभिड भिग्नोनी

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
ne: राम्रो अनुप्रयोग SVG प्रतिमाका लागि उत्तरदायी ।

en: Danny Allen
ne: ड्यानी एलेन

en: Responsible for the new object action icons.
ne: नयाँ वस्तु क्रिया प्रतिमाका लागि उत्तरदायी ।

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
ne: आवश्यक किग लाइब्रेरी फेला पार्न सकेन, तपाईँको स्थापना जाँच गर्नुहोस् ।

en: &Set Coordinate System
ne: समकक्ष प्रणाली सेट गर्नुहोस्

en: Show grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

en: Show axes
ne: अक्ष देखाउनुहोस्

en: Invert Selection
ne: चयन उल्टाउनुहोस्

en: &Delete Objects
ne: वस्तु मेट्नुहोस्

en: Delete the selected objects
ne: चयन गरेको वस्तु मेट्नुहोस्

en: Cancel Construction
ne: रचना रद्द गर्नुहोस्

en: Cancel the construction of the object being constructed
ne: रचना गरिरहेको वस्तुको रचना रद्द गर्नुहोस्

en: Repeat Construction
ne: रचना दोहोर्याउनुहोस्

en: Repeat the last construction (with new data)
ne: (नयाँ डेटासँगै) अन्तिम रचना दोहोर्याउनुहोस्

en: U&nhide All
ne: सबै लुकाएको हटाउनुहोस्

en: Show all hidden objects
ne: सबै लुकाइएको वस्तु देखाउनुहोस्

en: &New Macro...
ne: नयाँ म्याक्रो...

en: Define a new macro
ne: नयाँ म्याक्रो परिभाषित गर्नुहोस्

en: Manage &Types...
ne: प्रकार व्यवस्थापन गर्नुहोस्...

en: Manage macro types.
ne: म्याक्रो प्रकार व्यवस्थापन गर्नुहोस् ।

en: &Browse History...
ne: इतिहास ब्राउज गर्नुहोस्...

en: Browse the history of the current construction.
ne: हालको संरचनाको इतिहास ब्राउज गर्नुहोस् ।

en: Zoom in on the document
ne: कागजातको जुम बढाउनुहोस्

en: Zoom out of the document
ne: कागजातको जुम घटाउनुहोस्

en: Recenter the screen on the document
ne: कागजातमा स्क्रिन पुन: केन्द्रित गर्नुहोस्

en: View this document full-screen.
ne: यो कागजात पुरा पर्दामा हेर्नुहोस्

en: &Select Shown Area
ne: देखिएको क्षेत्र चयन गर्नुहोस्

en: Select the area that you want to be shown in the window.
ne: सञ्झ्यालमा देखिने बनाउन चाहनुभएको क्षेत्र चयन गर्नुहोस्

en: S&elect Zoom Area
ne: जुम क्षेत्र चयन गर्नुहोस्

en: Show &Grid
ne: ग्रिड देखाउनुहोस्

en: Show or hide the grid.
ne: ग्रिड देखाउनुहोस् वा लुकाउनुहोस् ।

en: Show &Axes
ne: अक्ष देखाउनुहोस्

en: Show or hide the axes.
ne: अक्ष देखाउनुहोस् वा लुकाउनुहोस् ।

en: Wear Infrared Glasses
ne: अवरक्त ग्लास लगाउनुहोस्

en: Repeat Construction (%1)
ne: रचना (%1) दोहोर्याउनुहोस्

en: Repeat %1 (with new data)
ne: (नयाँ डेटासँगै) %1 दोहोर्याउनुहोस्

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
ne: तपाईँले खोल्न प्रयास गर्नुभएको "%1" फाइल अवस्थित छैन । कृपया सही मार्ग प्रविष्ट गरेकोमा जाँच गर्नुहोस् ।

en: File Not Found
ne: फाइल फेला परेन

en: Format Not Supported
ne: ढाँचा समर्थन गरेन

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
ne: किगले उसको ढाँचा बाहेकको अन्य कुनै ढाँचामा बचत गर्न समर्थन गर्दैन । यसको सट्टामा किगको ढाँचामा बचत गर्नुहुन्छ ?

en: Save Kig Format
ne: किगको ढाँचामा बचत गर्नुहोस्

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
ne: "%1" फाइल पहिल्यै अवस्थित छ । तपाईँले यसलाई अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Overwrite File?
ne: फाइल अधिलेखन गर्नुहोस् ?

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
ne[0]: %1 वस्तु लुकाउनुहोस्
ne[1]: %1 वस्तुहरू लुकाउनुहोस्

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
ne[0]: %1 वस्तु देखाउनुहोस्
ne[1]: %1 वस्तुहरू देखाउनुहोस्

en: Zoom In
ne: जुम बढाउनुहोस्

en: Zoom Out
ne: जुम घटाउनुहोस्

en: Recenter View
ne: पुन: केन्द्र दृश्य

en: Select the rectangle that should be shown.
ne: देखाउने त्रिभुज चयन गर्नुहोस्

en: Change Shown Part of Screen
ne: पर्दाको देखिने भाग परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Select Zoom Area
ne: जुम क्षेत्र चयन गर्नुहोस्

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
ne: माथिल्लो बायाँ कुना र तल्लो दायाँ कुनाको समन्वय प्रविष्ट गरेर जुम क्षेत्र चयन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ne: फाइल

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ne: सम्पादन

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ne: दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
ne: वस्तु

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
ne: बिन्दु

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
ne: रेखा

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
ne: वृत्त र चाप

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
ne: बहुभुज

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
ne: भेक्टर र खण्ड

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
ne: कोनिक र क्युब

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
ne: बढी कोनिक

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
ne: क्युब

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
ne: कोण

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
ne: रूपानान्तरण

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
ne: ज्यामितिय विभेद

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
ne: परीक्षण

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
ne: अन्य

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
ne: प्रकार

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
ne: उपकरण

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ne: मुख्य उपकरणपट्टी

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
ne: बिन्दु

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
ne: रेखा

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
ne: भेक्टर र खण्ड

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
ne: वृत्त र चाप

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
ne: कोनिक

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
ne: कोण

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
ne: रूपानान्तरण

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
ne: परीक्षण

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
ne: अन्य वस्तु

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
ne: दृश्य

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ne: सेटिङ

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
ne: GUI नदेखाउनुहोस् । निर्दिष्ट गरेको फाइललाई किग ढाँचामा रूपान्तरण गर्नुहोस् । आउट फाइल निर्दिष्ट नगरेमा निर्गत stdout मा जान्छ ।

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
ne: मौलिक फाइललाई निर्गत फाइल '-' को अर्थ stdout मा निर्गत हो । पूर्वनिर्धारित पनि stdout हो ।

en: Document to open
ne: खोल्ने कागजात

en: Point by Numeric Labels
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुलद्वारा इङ्कित गर्नुहोस्

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
ne: एउटा बिन्दु जसको समकक्षहरू दुई सङ्ख्यात्मक लेबुलद्वारा दिएका छन्

en: Segment
ne: खण्ड

en: A segment constructed from its start and end point
ne: त्यसको सुरु र अन्त्य बिन्दुबाट रचना गरिएको खण्ड

en: Segment Axis
ne: खण्ड अक्ष

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
ne: दिएको खण्डको मध्य बिन्दुबाट समानान्तर रेखा ।

en: Line by Two Points
ne: दुई बिन्दुको रेखा

en: A line constructed through two points
ne: दुई बिन्दु हुँदै रचना गरिएको रेखा

en: Half-Line
ne: आधा-रेखा

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
ne: त्यसको सुरु बिन्दु र त्यसैको अन्य बिन्दुको आधा रेखा ।

en: Perpendicular
ne: परपेन्डिकुलर

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
ne: अन्य खण्ड वा रेखासँग परपेन्डिकुलर, बिन्दु हुँदै रेखा रचना गरियो ।

en: Parallel
ne: समानान्तर

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
ne: अन्य रेखा र खण्डसँग समानान्तर बिन्दु हुँदै रचना गरिएको रेखा

en: Circle by Center && Point
ne: केन्द्र र बिन्दुद्वारा वृत्त

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
ne: यसको केन्द्र र त्यससँग सम्बन्ध भएको बिन्दुद्वारा वृत्त रचना गरियो

en: Circle by Three Points
ne: तीन बिन्दुद्वारा वृत्त

en: A circle constructed through three points
ne: तीन बिन्दु हुँदै रचना गरिएको वृत्त

en: Circle by Point && Radius
ne: बिन्दु र अर्धव्यासद्वारा वृत्त

en: A circle defined by its center and the length of the radius
ne: यसको केन्द्र र अर्धव्यासको रूपमा खण्डको लम्बाइद्वारा परिभाषित वृत्त

en: Construct Bisector of This Angle
ne: यो कोणको समविभाजक रचना गर्नुहोस्

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
ne: तपाईँले समविभाजक रचना गर्न चाहनुभएको कोण चयन गर्नुहोस्...

en: Angle Bisector
ne: कोण समविभाजक

en: The bisector of an angle
ne: कोणको समविभाजक

en: Conic by Five Points
ne: पाँच बिन्दुद्वारा कोनिक

en: A conic constructed through five points
ne: पाँच बिन्दु हुँदै कोनिक रचना गरियो

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
ne: एसयम्टोस र बिन्दुद्वारा हाइपरबोला

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
ne: बिन्दु हँदै दिइएको एसयम्टोससँग हाइपरबोला

en: Ellipse by Focuses && Point
ne: फोकस र बिन्दुद्वारा दीर्धवृत्त

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
ne: यसको बिन्दु र यसमा सम्बन्धित बिन्दुद्वारा दीर्धवृत्त रचना गरियो

en: Hyperbola by Focuses && Point
ne: फोकस र बिन्दुद्वारा हाइपरबोला

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
ne: यसको फोकस र यसमा सम्बन्धित बिन्दुद्वारा हाइपरबोला रचना गरियो

en: Conic by Directrix, Focus && Point
ne: डाइरेक्ट्रिक्स, फोकस र बिन्दुद्वारा कोनिक

en: A conic with given directrix and focus, through a point
ne: बिन्दु हँदै दिइएको डाइरेक्ट्रिक्स र फोकससँग कोनिक

en: Vertical Parabola by Three Points
ne: तीन बिन्दुद्वारा ठाडो पाराबोला

en: A vertical parabola constructed through three points
ne: तीन बिन्दु हुँदै ठाडो पाराबोला रचना गरियो

en: Cubic Curve by Nine Points
ne: नौ बिन्दुद्वारा क्युबिक वक्र

en: A cubic curve constructed through nine points
ne: नौ बिन्दु हुँदै क्युबिक वक्र रचना गरियो

en: Polar Point of a Line
ne: रेखाको ध्रुवीय बिन्दु

en: The polar point of a line with respect to a conic.
ne: कोनिक मिल्दो रेखाको ध्रुवीय बिन्दु ।

en: Polar Line of a Point
ne: बिन्दुको ध्रुवीय रेखा

en: The polar line of a point with respect to a conic.
ne: कोनिक मिल्दो बिन्दुको ध्रुवीय रेखा

en: Cubic Curve with Node by Six Points
ne: छ बिन्दुद्वारा नोडसँग क्युबिक वक्र

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
ne: छ बिन्दु हुँदै मौलिकमा नोडल बिन्दुसँग क्युबिक वक्र

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
ne: चार बिन्दुद्वारा शीर्षसँग क्युबिक वक्र

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
ne: चार बिन्दु हुँदै मौलिकमा तेर्सो शीर्षसँग क्युबिक वक्र

en: Cubic Function by Four Points
ne: चार बिन्दुद्वारा क्युबिक प्रकार्य

en: A cubic function through four points
ne: चार बिन्दु मार्फत क्युबिक प्रकार्य

en: Directrix of a Conic
ne: कोनिकको डाइरेक्ट्रिक्स

en: The directrix line of a conic.
ne: कोनिकको डाइरेक्ट्रिक्स रेखा ।

en: Angle by Three Points
ne: तीन बिन्दुद्वारा कोण

en: An angle defined by three points
ne: तीन बिन्दुद्वारा परिभाषित कोण

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
ne: चार बिन्दुद्वारा समभुजीय हाइपरबोला

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
ne: चार बिन्दु हुँदै रचना गरिएको समभुजीय हाइपरबोला

en: Construct the midpoint of this segment
ne: यो खण्डको मध्यबिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Mid Point
ne: मध्यबिन्दु

en: The midpoint of a segment or two other points
ne: दुई अन्य बिन्दु वा खण्डको मध्यबिन्दु

en: Vector
ne: भेक्टर

en: Construct a vector from two given points.
ne: दिएको दुई बिन्दुबाट भेक्टर रचना गर्नुहोस् ।

en: Vector Sum
ne: भेक्टर योगफल

en: Construct the vector sum of two vectors.
ne: दुई भेक्टरको भेक्टर योगफल रचना गर्नुहोस् ।

en: Line by Vector
ne: भेक्टरद्वारा रेखा

en: Construct the line by a given vector though a given point.
ne: दिएको बिन्दु हुँदै दिएको भेक्टरद्वारा रेखा रचना गर्नुहोस् ।

en: Half-Line by Vector
ne: भेक्टरद्वारा आधा-रेखा

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
ne: दिएको बिन्दुमा दिएको भेक्टर सुरुद्वारा आधा-रेखा रचना गर्नुहोस् ।

en: Arc by Three Points
ne: तीन बिन्दुद्वारा चाप

en: Construct an arc through three points.
ne: तीन बिन्दु हुँदै चाप रचना गर्नुहोस् ।

en: Conic Arc by Center and Three Points
ne: केन्द्र र तीन बिन्दुद्वारा कोनिक चाप

en: Construct a conic arc with given center through three points.
ne: तीन बिन्दु मार्फत दिएको केन्द्रसँग कोनिक चाप रचना गर्नुहोस् ।

en: Conic Arc by Five Points
ne: पाँच बिन्दुद्वारा कोनिक चाप

en: Construct a conic arc through five points.
ne: पाँच बिन्दु मार्फत कोनिक चाप रचना गर्नुहोस् ।

en: Arc by Center, Angle && Point
ne: केन्द्र, कोण र बिन्दुद्वारा चाप

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
ne: त्यसको केन्द्र र दिएको कोण, दिएको बिन्दुको सुरुद्वारा चाप रचना गर्नुहोस्

en: Parabola by Directrix && Focus
ne: डाइरेक्ट्रिक्स र फोकसद्वारा पाराबोला

en: A parabola defined by its directrix and focus
ne: यसको डाइरेक्ट्रिक्स र फोकसद्वारा परिभाषित पाराबोला

en: Translate
ne: अनुवाद गर्नुहोस्

en: The translation of an object by a vector
ne: भेक्टरद्वारा वस्तुको अनुवाद

en: Reflect in Point
ne: बिन्दुमा प्रतिबिम्ब

en: An object reflected in a point
ne: बिन्दुमा प्रतिबिम्बित वस्तु

en: Reflect in Line
ne: रेखामा प्रतिबिम्ब

en: An object reflected in a line
ne: रेखामा प्रतिबिम्बित वस्तु

en: Rotate
ne: परिक्रमण

en: An object rotated by an angle around a point
ne: बिन्दुको वरिपरि कोणद्वारा परिक्रमण वस्तु

en: Scale
ne: मापन गर्नुहोस्

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
ne: खण्डको लम्बाइद्वारा दिएको अनुपातमा बिन्दु माथि वस्तु मापन गर्नुहोस्

en: Scale over Line
ne: रेखा माथि मापन गर्नुहोस्

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
ne: खण्डको लम्बाइद्वारा दिएको अनुपातमा रेखा माथि मापन गरिएको वस्तु

en: Scale (ratio given by two segments)
ne: मापन गर्नुहोस् (दुई खण्डले दिएको अनुपात)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
ne: दुई खण्डको लम्बाइद्वारा दिएको अनुपातमा बिन्दु माथि वस्तु मापन गर्नुहोस्

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
ne: रेखा माथि मापन गर्नुहोस् (दुई खण्डद्वारा दिएको अनुपात)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
ne: दुई खण्डको लम्बाइद्वारा दिएको अनुपातमा रेखा माथि मापन गरिएको वस्तु

en: Apply Similitude
ne: समानता लागू गर्नुहोस्

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
ne: एउटा वस्तुमा समानता लागू गर्नुहोस् ( केन्द्रको वरिपरि मापन र परिक्रमणको अनुक्रम )

en: Harmonic Homology
ne: हार्मोनिक होमोलोजी

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
ne: दिएको अक्ष र दिएको केन्द्रसँग हार्मोनिक होमोलोजी (यो प्रक्षेपित रूपान्तरण हो)

en: Draw Projective Shadow
ne: प्रक्षेपित छायाँ कोर्नुहोस्

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
ne: दिएको प्रकाश स्रोत र प्रक्षेपित प्लेनसँग वस्तुको छायाँ(रेखाद्वारा दर्शाइएको)

en: Asymptotes of a Hyperbola
ne: हाइपरबोलाको एसयम्टोस

en: The two asymptotes of a hyperbola.
ne: हाइपरबोलाको दुई एसयम्टोस

en: Triangle by Its Vertices
ne: यसको शीर्षद्वारा त्रिभुज

en: Construct a triangle given its three vertices.
ne: यसको तीन शीर्ष दिने त्रिभुज रचना गर्नुहोस्

en: Convex Hull
ne: कन्भेक्स हुल

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
ne: अन्य बहुभुजको कन्भेक्स हुलसँग संगत बहुभुज

en: Parallel Test
ne: समानान्तर परीक्षण

en: Test whether two given lines are parallel
ne: दिएको दुई रेखा समानान्तर छ कि छैन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Orthogonal Test
ne: आयतिय परीक्षण

en: Test whether two given lines are orthogonal
ne: दिएको दुई रेखाहरू आयतिय हुन् की परीक्षण गर्नुहोस्

en: Collinear Test
ne: एक रेखिय परीक्षण

en: Test whether three given points are collinear
ne: दिएको तीन बिन्दु एकै रेखामा छन् की परीक्षण गर्नुहोस्

en: Contains Test
ne: परीक्षण समाविष्ट गर्दछ

en: Test whether a given curve contains a given point
ne: दिएको वक्रले दुई बिन्दु समावेश गर्दछ की गर्दैन परीक्षण गर्नुहोस्

en: In Polygon Test
ne: बहुभुज परीक्षण

en: Test whether a given polygon contains a given point
ne: दिएको बहुभुजले दिएको बिन्दु समावेश गर्दछ की गर्दैन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Convex Polygon Test
ne: कन्भेक्स बहुभुज परीक्षण

en: Test whether a given polygon is convex
ne: दिएको बहुभुज कन्भेक्स हो की होइन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Existence Test
ne: अस्तित्व परीक्षण

en: Test whether a given object is constructible
ne: दिएको वस्तु रचनायोग्य हो होइन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Distance Test
ne: दूरी परीक्षण

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
ne: दिएको बिन्दु र अन्य दिएको बिन्दुबाट दिएको बिन्दुमा समान दूरी छ की छैन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Vector Equality Test
ne: भेक्टर समानता परीक्षण

en: Test whether two vectors are equal
ne: दुई भेक्टर बराबर छ की छैन परीक्षण गर्नुहोस्

en: Python Script
ne: पाइथोन स्क्रिप्ट

en: Construct a new Python script.
ne: नयाँ पाइथोन स्क्रिप्ट रचना गर्नुहोस् ।

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
ne: समकक्षलाई निम्न ढाँचा: "x;y" मा प्रविष्ट गर्नुहोस्,
    जहाँ x एक्स समकक्ष र y वाइ समकक्ष हो ।

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
ne: समकक्षहरूलाई निम्न ढाँचामा प्रविष्ट गर्नुहोस्: <b>"x;y"</b>,<br />जहाँ x, x समकक्ष हो र y, य समकक्ष हो ।

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
ne: समकक्षहरू : "r; θ°" ढाँचामा प्रविष्ट गर्नुहोस्,
    जहाँ r र θ पोलार समकक्ष हुन् ।

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
ne: समकक्षहरू निम्न ढाँचामा प्रविष्ट गर्नुहोस्: <b>"r; θ°"</b>,<br />जहाँ r र θ पोलार समकक्षहरू हुन् ।

en: &Euclidean
ne: युक्लिडेयन

en: &Polar
ne: पोलार

en: Set Euclidean Coordinate System
ne: युक्लिडेयन समकक्ष प्रणाली सेट गर्नुहोस्

en: Set Polar Coordinate System
ne: पोलार समकक्ष प्रणाली सेट गर्नुहोस्

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
ne: डिग्री

[ctx: Translators: Radians]
en: Rad
ne: रेडियन

[ctx: Translators: Gradians]
en: Grad
ne: ग्रेडियन्ट

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
ne: सामान्य बिन्दु जस्तै रेखा, वृत्त, खण्डमा संलग्न छ वा आत्मनिर्भर ।

en: Point
ne: बिन्दु

en: Construct a text label.
ne: पाठ लेबुल रचना गर्नुहोस् ।

en: Text Label
ne: पाठ लेबुल

en: Construct a Point by its Coordinates
ne: त्यसको समन्वयद्वारा बिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Point by Coordinates
ne: समन्वयद्वारा बिन्दु

en: Fixed Point
ne: स्थिर बिन्दु

en: Enter the coordinates for the new point.
ne: नयाँ बिन्दुका लागि समन्वय प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: Construct a Numeric Value
ne: सङ्ख्यात्मक मान रचना गर्नुहोस्

en: Numeric Value
ne: सङ्ख्यात्मक मान

en: Insert the new size of this angle:
ne: यो कोणको नयाँ साइज घुसाउनुहोस्:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
ne: यो कोणको साइज परिमार्जन गर्न यो सम्पादन फिल्ड प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
ne: तपाईँले यो कोणको साइज परिमार्जन गर्न चाहनुभएको ज्यामितिय एकाइ सूचीबाट यो छनोट गर्नुहोस् ।<br />
    यदि तपाईँले अन्य एकाइमा स्विच गर्नुभएमा, बायाँको सम्पादन फाँटमा मान नयाँ चयन गरेको एकाइमा रूपान्तरण गरिन्छ ।

en: Could not open macro file '%1'
ne: '%1' म्याक्रो फाइल खोल्न सकेन

en: Kig cannot open the macro file "%1".
ne: किगले "%1" म्याक्रो फाइल खोल्न सक्दैन ।

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
ne: यो फाइल धेरै पुरानो किग संस्करण (pre-0.4) द्वारा सिर्जना गरेको हो । यो ढाँचाको समर्थन हालको किग संस्करणद्वारा हटाइएको छ । तपाईँले पुरानो किग संस्करण (0.4 देखि 0.6) को प्रयोग गरेर यो म्याक्रो आयात गरेर नयाँ ढाँचामा निर्यात गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Unnamed Macro #%1
ne: बेनामी म्याक्रो #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
ne: यो किग फाइलले "%1" प्रकारको एउटा वस्तु प्रयोग गर्दछ, जहाँ यो किग संस्करणले समर्थन गर्दैन । तपाईँले यो वस्तु प्रकारका लागि समर्थन बिना किग कम्पाइल गर्नुभएको हुन सक्छ, वा तपाईँ एउटा पुरानो किग संस्करण प्रयोग गरिरहनु भएको हुन सक्छ ।

en: Radical Lines for Conics
ne: कोनिकका लागि रेडिकल रेखा

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
ne: दुई कोनिकको प्रतिच्छेदनबाट रचना गरेको रेखा ।  यसलाई प्रतिच्छेदन विहिन कोनिकको रूपमा पनि परिभाषित गरिन्छ ।

en: Moving Point
ne: चाल बिन्दु

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
ne: रेखाचित्र लोकसमा चल्ने चाल बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Following Point
ne: निम्न बिन्दु

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
ne: यस मार्फत कोरिने लोकस स्थानको निम्न बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Locus
ne: लोकस

en: A locus
ne: लोकस

en: Dependent Point
ne: निर्भर बिन्दु

en: Polygon by Its Vertices
ne: यसको कोणिय बिन्दुद्वारा बहुभुज

en: Construct a polygon by giving its vertices
ne: यसको कोणिय बिन्दु दिएर बहुभुज रचना गर्नुहोस्

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
ne: यो कोणिय बिन्दुसँग (रचना रोक्नका लागि पहिलो कोणिय बिन्दुमा क्लिक गर्नुहोस् )

en: Construct a polygon with this vertex
ne: यो कोणिय बिन्दुसँग बहुभुज रचना गर्नुहोस्

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
ne: नयाँ बहुभुजको कोणिय बिन्दु हुने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Polygon
ne: बहुभुज

en: Construct the vertices of this polygon...
ne: यो बहुभुजको कोणिय बिन्दु रचना गर्नुहोस्...

en: Vertices of a Polygon
ne: बहुभुजको कोणिय बिन्दु

en: The vertices of a polygon.
ne: बहुभुजको कोणिय बिन्दु

en: Construct the sides of this polygon...
ne: यो बहुभुजको भुजा रचना गर्नुहोस्...

en: Sides of a Polygon
ne: बहुभुजको भुजाहरू

en: The sides of a polygon.
ne: बहुभुजको भुजाहरू ।

en: Regular Polygon with Given Center
ne: दिएको केन्द्रसँग नियमित बहुभुज

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
ne: दिएको केन्द्र र कोणिय बिन्दुसँग नियमित बहुभुज रचना गर्नुहोस्

en: Construct a regular polygon with this center
ne: यो केन्द्रसँग नियमित बहुभुज रचना गर्नुहोस्

en: Construct a regular polygon with this vertex
ne: यो कोणिय बिन्दुसँग नियमित बहुभुज रचना गर्नुहोस्

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
ne: भुजाको सङ्ख्या (%1/%2) समायोजन गर्नुहोस्

en: Adjust the number of sides (%1)
ne: भुजाको सङ्ख्या (%1) समायोजन गर्नुहोस्

en: Select the center of the new polygon...
ne: नयाँ बहुभुजको केन्द्र चयन गर्नुहोस्...

en: Select a vertex for the new polygon...
ne: नयाँ बहुभुजका लागि कोणिय बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
ne: भुजाको आवश्यक सङ्ख्या प्राप्त गर्न कर्सर सार्नुहोस्...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
ne: यो वृत्तको रेडिकल रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Construct the Radical Lines of This Conic
ne: यो कोनिकको रेडिकल रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Generic Affinity
ne: जेनेरिक आकर्षण

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
ne: तीन अन्य बिन्दु (वा त्रिकोण) मा तीन बिन्दु (वा त्रिकोण) नक्शाङ्कन गर्ने अद्वितिय आकर्षण

en: Generic Projective Transformation
ne: जेनेरिक प्रक्षेपित रूपान्तरण

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
ne: चार अन्य बिन्दु (वा चतुर्भुज ) मा चार अन्य बिन्दुमा नक्शाङ्कन गर्ने अद्वितिय प्रक्षेपित रूपान्तरण

en: Inversion of Point, Line or Circle
ne: बिन्दु, रेखा वा वृत्तको व्युत्क्रम

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
ne: वृत्तसँग सम्बन्धित बिन्दु, रेखा वा वृत्तको व्युत्क्रम

en: Measure Transport
ne: परिवहन मापन गर्नुहोस

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
ne: वृत्त वा रेखा माथि खण्ड वा चापको मापन परिवहन गर्नुहोस्

en: Segment to transport
ne: परिवहनमा खण्ड

en: Arc to transport
ne: परिवहनमा चाप

en: Value to transport
ne: परिवहन गर्न मान

en: Transport a measure on this line
ne: यो रेखामा मापन परिवहन गर्नुहोस्

en: Transport a measure on this circle
ne: यो वृत्तमा मापन परिवहन गर्नुहोस्

en: Start transport from this point of the circle
ne: वृत्तको यो बिन्दुबाट परिवहन सुरु गर्नुहोस्

en: Start transport from this point of the line
ne: रेखाको यो बिन्दुबाट परिवहन सुरु गर्नुहोस्

en: Start transport from this point of the curve
ne: वक्रको यो बिन्दुबाट परिवहन सुरु गर्नुहोस्

en: Intersect with this conic
ne: यो कोनिकसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Intersect with this line
ne: यो रेखासँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Intersect with this circle
ne: यो वृत्तसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Intersect
ne: प्रतिच्छेद गर्नुह

en: The intersection of two objects
ne: दुई वस्तुको प्रतिच्छेदन

en: Intersect this Circle
ne: यो वृत्त प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Intersect this Conic
ne: यो कोनिक प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Intersect this Line
ne: यो रेखा प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Intersect this Cubic Curve
ne: यो क्युबिक वक्र प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Intersect this Arc
ne: यो चाप प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Intersect this Polygon
ne: यो बहुभुज प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: with this Circle
ne: यो वृत्तसँग

en: with this Conic
ne: यो कोनिकसँग

en: with this Line
ne: यो रेखासँग

en: with this Cubic Curve
ne: यो क्युबिक वक्रसँग

en: with this Arc
ne: यो चापसँग

en: with this Polygon
ne: यो बहुभुजसँग

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
ne: तपाईँले मध्यबिन्दु रचना गर्न चाहनुभएको बिन्दुको पहिलो बिन्दु चयन गर्नुहोस्

en: Construct the midpoint of this point and another one
ne: यो बिन्दु र अन्य कुनैको मध्यबिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
ne: तपाईँले मध्यबिन्दु रचना गर्न चाहनुभएको बिन्दुको अर्को चयन गर्नुहोस्

en: Select the first object to intersect...
ne: प्रतिच्छेदन गर्न पहिलो वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Select the second object to intersect...
ne: प्रतिच्छेदन गर्न दोस्रो वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Tangent
ne: ट्यान्जेन्ट

en: The line tangent to a curve
ne: यो रेखा वक्रमा छोएको छ

en: Tangent to This Circle
ne: यो वृत्तमा छुवाउनुहोस्

en: Tangent to This Conic
ne: यो कोनिकमा छुवाउनुहोस्

en: Tangent to This Arc
ne: यो चापमा छुवाउनुहोस्

en: Tangent to This Cubic Curve
ne: यो क्युबिक वक्रमा छुवाउनुहोस्

en: Tangent to This Curve
ne: यो वक्रमा छुवाउनुहोस्

en: Tangent at This Point
ne: यो बिन्दुमा छुवाउनुहोस्

en: Center Of Curvature
ne: वक्रताको केन्द्र

en: The center of the osculating circle to a curve
ne: वक्रमा छुने वृत्तको केन्द्र

en: Center of Curvature of This Conic
ne: यो कोनिकको वक्रताको केन्द्र

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
ne: यो क्यबिक वक्रको वक्रताको केन्द्र

en: Center of Curvature of This Curve
ne: यो वक्रको वक्रताको केन्द्र

en: Center of Curvature at This Point
ne: यो बिन्दुमा वक्रताको केन्द्र

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
ne: पिक्सेल

[ctx: Translators: Centimeter]
en: cm
ne: सेन्टिमिटर

[ctx: Translators: Inch]
en: in
ne: इञ्च

en: Which object?
ne: कुन वस्तु?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
ne: तपाईँले नयाँ बिन्दु राख्न चाहनुभएको स्थानमा वा तपाईँले यसमा संलग्र गर्न चाहनुभएको वस्तुमा क्लिक गर्नुहोस्...

en: Now select the location for the result label.
ne: परिणाम लेबुलका लागि स्थान चयन गर्नुहोस् ।

en: Here you can edit the name of the current macro type.
ne: यहाँ तपाईँले हालको म्याक्रो प्रकारको नाम सम्पादन गर्न सक्नुहुन्छ ।

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
ne: यहाँ तपाईँले हालको म्याक्रो प्रकारको वर्णन सम्पादन गर्न सक्नुहुन्छ । यो फिल्ड वैकल्पिक हो त्यसैले तपाईँले यसलाई त्यसै पनि छोड्न सक्नुहुन्छ: यदि तपाईँले यसो गर्नुभएमा तपाईँको म्याक्रो प्रकारमा कुनै वर्णन हुदैन ।

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
ne: हालको म्याक्रो प्रकारको प्रतिमा परिवर्तन गर्न यो बटन प्रयोग गर्नुहोस् ।

en: The name of the macro can not be empty.
ne: म्याक्रोको नाम खाली हुन सक्दछ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
ne: यहाँ तपाईँले नाम, वर्णन र म्याक्रो प्रकारको प्रतिमा परिमार्जन गर्न सक्नुहुन्छ ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
ne: नाम:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
ne: वर्णन:

en: Start of the construction
ne: निर्माण सुरु गर्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
ne: हालको चरणको वर्णन:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
ne: पहिलो चरण

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
ne: एक चरण पछाडि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
ne: एक चरण अगाडि

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
ne: अन्तिम चरण

en: Name
ne: नाम

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
ne: पाठमा तपाईँले यसका लागि मान चयन नगर्नुभएको '%n' भाग छ । कृपया पर्याप्त तर्क चयन गर्नुहोस् वा तिनीहरूलाई हटाउनुहोस् ।

en: argument %1
ne: तर्क %1

en: Selecting argument %1
ne: तर्क %1 चयन गर्दैछ

en: Change Label
ne: लेबुल परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Set Value
ne: मान सेट गर्नुहोस्

en: Enter value:
ne: मान प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Select the position for the new numeric value...
ne: नयाँ सङ्ख्यात्मक मानका लागि स्थिति चयन गर्नुहोस्...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
ne: तपाईँले चयन गरेको परिणाम वस्तुहरू मध्ये कुनै एउटालाई गणना गर्न सकिदैन । किगले यो कारणले गर्दा म्याक्रो गणना गर्न सक्दैन । कृपया 'पछाडि' थिच्नुहोस् र सही क्रममा वस्तु रचना गर्नुहोस्...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
ne: दिएको मध्य कुनै वस्तुलाई परिणाम वस्तुको गणनामा प्रयोग गर्न सकिदैन ।  तपाईँले किगले गर्न नसक्ने केही अपेक्षा गर्नुभएको हुन सक्छ ।  कृपया म्याक्रो जाँच गर्नुहोस् र फेरि प्रयास गर्नुहोस् ।

en: Given Objects
ne: दिइएको वस्तु

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
ne: तपाईँको नयाँ म्याक्रोका लागि "दिएको" वस्तु चयन गर्नुहोस् र "अगाडि" बटनमा क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Final Object
ne: अन्तिम वस्तु

en: Select the final object(s) for your new macro.
ne: तपाईँको नयाँ म्याक्रोका लागि अन्तिम वस्तु चयन गर्नुहोस् ।

en: Enter a name and description for your new type.
ne: तपाईँको नयाँ म्याक्रोका लागि नाम र वर्णन प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: &Name:
ne: नाम:

en: &Description:
ne: वर्णन:

en: &Icon:
ne: प्रतिमा:

en: Redefine Point
ne: बिन्दु पुन: परिभाषित गर्नुहोस्

en: Black
ne: कालो

en: Gray
ne: खैरो

en: Red
ne: रातो

en: Green
ne: हरियो

en: Cyan
ne: सायन

en: Yellow
ne: पहेँलो

en: Dark Red
ne: गाढा रातो

en: &Hide
ne: लुकाउनुहोस्

en: &Show
ne: देखाउनुहोस्

en: &Move
ne: सार्नुहोस्

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
ne: मेट्नुहोस्

en: &Custom Color
ne: अनुकूल रङ

en: Change Object Color
ne: वस्तु रङ परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Change Object Width
ne: वस्तु चौडाइ परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Change Point Style
ne: बिन्दु शैली परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Change Object Style
ne: वस्तु शैली परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Set &Name...
ne: नाम सेट गर्नुहोस्...

en: &Name
ne: नाम

en: Set Object Name
ne: वस्तु नाम सेट गर्नुहोस्

en: Set Name of this Object:
ne: यो वस्तुको नाम सेट गर्नुहोस्:

en: %1 Object | %1 Objects
ne[0]: %1 वस्तु
ne[1]: %1 वस्तु

en: Kig Document
ne: किग कागजात

en: &Transform
ne: रूपान्तरण

en: T&est
ne: परीक्षण

en: Const&ruct
ne: रचना गर्नुहोस्

en: &Start
ne: सुरु गर्नुहोस्

en: Add Te&xt Label
ne: पाठ लेबुल थप्नुहोस्

en: Set Co&lor
ne: रङ सेट गर्नुहोस्

en: Set &Pen Width
ne: कलम चौडाइ सेट गर्नुहोस्

en: Set St&yle
ne: शैली सेट गर्नुहोस्

en: Set Coordinate S&ystem
ne: समन्वय प्रणाली सेट गर्नुहोस्

en: Enter Label Text
ne: लेबुल पाठ प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
ne: तपाईँको स्तरका लागि पाठ प्रविष्ट गर्नुहोस् र "पछिल्लो" थिच्नुहोस् ।
    यदि तपाईँले चल पोर्ट देखाउन चाहनुहुन्छ भने उपयुक्त स्थानमा %1, %2, ... राख्नुहोस् (उदाहरणका लागि "यो खण्ड %1 एकाइ लामो छ ।")

en: Show text in a frame
ne: फ्रेममा पाठ देखाउनुहोस्

en: Select Arguments
ne: तर्क चयन गर्नुहोस्

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
ne: तपाईँलाई आवश्यक तर्क चयन गर्नुहोस् ।  प्रत्येक तर्कका लागि, यसमा क्लिक गर्नुहोस्, वस्तु र किग सञ्झ्यालमा विशेषता चयन गर्नुहोस् र सबै गरेपछि 'समाप्त' मा क्लिक गर्नुहोस्...

en: Macro
ne: म्याक्रो

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: वर्णन

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
ne: सम्पादन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
ne: निर्यात गर्नुहोस्...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
ne[0]: तपाईँ यस प्रकारको मेट्न निश्चित हुनुहुन्छ ?
ne[1]: तपाईँ %1 प्रकार मेट्न निश्चित हुनुहुन्छ ?

en: Are You Sure?
ne: तपाईँ निश्चित हुनुहुन्छ ?

en: Export Types
ne: निर्यात प्रकार

en: Import Types
ne: आयात प्रकार

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
ne: त्यहाँ एक भन्दा बढी प्रकार चयन गरिएको छ । तपाईँले एक समयमा केबल एउटा मात्र सम्पादन गर्न सक्नुहुन्छ । तपाईँले चाहनुभएको प्रकार मात्र चयन गर्नुहोस् र फेरि प्रयास गर्नुहोस् ।

en: More Than One Type Selected
ne: एक भन्दा बढी प्रकार चयन गरियो

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
ne: यहाँ प्रकार चयन गर्नुहोस्...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
ne: यो हालको म्याक्रो प्रकारको सूची हो... तपाईँले तिनीहरूलाई चयन, सम्पादन, मेट्न, निर्यात र आयात गर्न सक्नुहुन्छ...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
ne: चयन गरेको प्रकार सम्पादन गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
ne: सूचीमा सबै चयन गरेको प्रकार मेट्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
ne: फाइलमा सबै चयन गरेको प्रकार निर्यात गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
ne: एउटा वा बढी फाइलमा रहेको म्याक्रो आयात गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
ne: आयात गर्नुहोस्...

en: Construct an angle through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै कोण रचना गर्नुहोस्

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
ne: पहिलो आधा-रेखा हुँदै जाने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an angle at this point
ne: यो बिन्दुमा कोण रचना गर्नुहोस्

en: Select the point to construct the angle in...
ne: कोण रचना गर्न बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
ne: कोणको दोस्रो आधा-रेखा हुँदै जाने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Set Si&ze
ne: साइज सेट गर्नुहोस्

en: Resize Angle
ne: कोण रिसाइज गर्नुहोस्

en: Construct an arc starting at this point
ne: यो बिन्दुमा सुरु चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the start point of the new arc...
ne: नयाँ चापको सुरु बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an arc through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new arc to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ चापका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an arc ending at this point
ne: यो बिन्दुमा अन्त्य हुँने चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the end point of the new arc...
ne: नयाँ चापको अन्त्य बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an arc with this center
ne: यो केन्द्रसँग चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the center of the new arc...
ne: नयाँ चापको केन्द्र चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an arc with this angle
ne: यो कोणसँग चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the angle of the new arc...
ne: नयाँ चापको कोण चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic arc starting at this point
ne: बिन्दुबाट सुरु भएको कोनिक चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the start point of the new conic arc...
ne: नयाँ कोनिक चापको सुरुआत बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic arc through this point
ne: यो बिन्दु मार्फत कोनिक चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new conic arc to go through...
ne: यस मार्फत जान नयाँ कोनिक चापका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic arc ending at this point
ne: यो बिन्दुमा कोनिक चाप सङ्केतन रचना गर्नुहोस्

en: Select the end point of the new conic arc...
ne: नयाँ कोनिक चापको अन्त्य बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an conic arc with this center
ne: यो केन्द्रसँग एउटा कोनिक चाप रचना गर्नुहोस्

en: Select the center of the new conic arc...
ne: नयाँ कोनिक चापको केन्द्र चयन गर्नुहोस्...

en: Cartesian Equation
ne: कार्टेसियन समिकरण

en: Test Result
ne: परीक्षण परिणाम

en: Select the curve...
ne: वक्र चयन गर्नुहोस्...

en: Select a point on the curve...
ne: वक्रमा बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Surface
ne: सतह

en: Circumference
ne: परिधि

en: Radius
ne: अर्धव्यास

en: Center
ne: केन्द्र

en: Expanded Cartesian Equation
ne: विस्तारित कार्टेसियन समीकरण

en: Polar Equation
ne: ध्रुवीय समिकरण

en: rho = %1   [centered at %2]
ne: rho = %1   [ %2 मा केन्द्रित]

en: circle
ne: वृत्त

en: Select this circle
ne: यो वृत्त चयन गर्नुहोस्

en: Select circle %1
ne: %1 वृत्त चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Circle
ne: वृत हटाउनुहोस्

en: Add a Circle
ne: वृत्त थप्नुहोस्

en: Move a Circle
ne: वृत्त सार्नुहोस्

en: Attach to this circle
ne: यो वृत्तमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Circle
ne: वृत्त देखाउनुहोस्

en: Hide a Circle
ne: वृत्त लुकाउनुहोस्

en: Construct a circle through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै वृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Construct a circle with this center
ne: यो केन्द्रसँग वृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Select the center of the new circle...
ne: नयाँ वृत्तको केन्द्र चयन गर्नुहोस्...

en: Select a point for the new circle to go through...
ne: यो हुँदै जान नयाँ वृत्तका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: With this radius
ne: यो अर्धव्याससँग

en: Select the length of the radius...
ne: अर्धव्यासको लम्बाइ चयन गर्नुहोस्...

en: Conic Type
ne: कोनिक प्रकार

en: First Focus
ne: पहिलो फोकस

en: Second Focus
ne: दोस्रो फोकस

en: Ellipse
ne: दीर्घवृत्त

en: Hyperbola
ne: हाइपरबोला

en: Parabola
ne: पाराबोला

en: cos theta
ne: कस थिटा

en: sin theta
ne: साइन थिटा

en: [centered at %1]
ne: [%1 मा केन्द्रित]

en: conic
ne: कोनिक

en: Select this conic
ne: यो कोनिक चयन गर्नुहोस्

en: Select conic %1
ne:  %1 कोनिक चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Conic
ne: कोनिक हटाउनुहोस्

en: Add a Conic
ne: कोनिक थप्नुहोस्

en: Move a Conic
ne: कोनिक सार्नुहोस्

en: Attach to this conic
ne: यो कोनिकमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Conic
ne: कोनिक देखाउनुहोस्

en: Hide a Conic
ne: कोनिक लुकाउनुहोस्

en: Supporting Conic
ne: कोनिक समर्थन गर्दै

en: First End Point
ne: पहिलो अन्त्य बिन्दु

en: Second End Point
ne: दोस्रो अन्त्य बिन्दु

en: conic arc
ne: कोनिक चाप

en: Select this conic arc
ne: यो कोनिक चाप चयन गर्नुहोस्

en: Select conic arc %1
ne: %1 कोनिक चाप चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Conic Arc
ne: कोनिक चाप हटाउनुहोस्

en: Add a Conic Arc
ne: कोनिक चाप थप्नुहोस्

en: Move a Conic Arc
ne: कोनिक चाप सार्नुहोस्

en: Attach to this conic arc
ne: यो कोनिक चापमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Conic Arc
ne: कोनिक चाप देखाउनुहोस्

en: Hide a Conic Arc
ne: कोनिक चाप लुकाउनुहोस्

en: Construct a conic through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै कोनिक रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new conic to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ कोनिकका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic with this asymptote
ne: यो इसयम्टोससँग कोनिक रचना गर्नुहोस्

en: Select the first asymptote of the new conic...
ne: नयाँ कोनिकको पहिलो एसयम्टोट चयन गर्नुहोस्...

en: Select the second asymptote of the new conic...
ne: नयाँ कोनिकको दोस्रो एसयम्टोट चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an ellipse with this focus
ne: यो फोकससँग एउटा दीर्घवृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Select the first focus of the new ellipse...
ne: नयाँ दीर्घवृत्तको पहिलो फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Select the second focus of the new ellipse...
ne: नयाँ दीर्घवृत्तको दोस्रो फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Construct an ellipse through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै दीर्घवृत्त रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new ellipse to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ दीर्घवृत्तका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a hyperbola with this focus
ne: यो फोकससँग हाइपरबोला रचना गर्नुहोस्

en: Select the first focus of the new hyperbola...
ne: नयाँ हाइपरबोलाको पहिलो फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
ne: नयाँ हाइपरबोलाको दोस्रो फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a hyperbola through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै हाइपरबोला रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ हाइपरबोलाका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic with this line as directrix
ne: डाइरेक्ट्रिक्स जस्तै यो रेखासँग कोनिक रचना गर्नुहोस्

en: Select the directrix of the new conic...
ne: नयाँ कोनिकको डाइरेक्ट्रिक्स चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a conic with this point as focus
ne: फोकस जस्तै यो बिन्दुसँग कोनिक रचना गर्नुहोस्

en: Select the focus of the new conic...
ne: नयाँ कोनिकको फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a parabola through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै पाराबोला रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new parabola to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ पाराबोलाका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a polar point wrt. this conic
ne: यो कोनिक ध्रुवीय बिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
ne: ध्रुवीय बिन्दु रचना गर्न चाहनुभएको कोनिक चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the polar point of this line
ne: यो रेखाको ध्रुविय बिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
ne: तपाईँले ध्रुविय बिन्दु रचना गर्न चाहनुभएको रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a polar line wrt. this conic
ne: यो कोनिक ध्रुविय रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Construct the polar line of this point
ne: यो बिन्दुको ध्रुविय रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Construct the directrix of this conic
ne: यो कोनिकको डाइरेक्ट्रिक्स रचना गर्नुहोस्

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
ne: तपाईँले डाइरेक्ट्रिक्स रचना गर्न चाहनुभएको कोनिक चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a parabola with this directrix
ne: यो डाइरेक्ट्रिक्ससँग पाराबोला रचना गर्नुहोस्

en: Select the directrix of the new parabola...
ne: नयाँ पाराबोलाको डाइरेक्ट्रिक्स चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a parabola with this focus
ne: यो फोकससँग पाराबोला रचना गर्नुहोस्

en: Select the focus of the new parabola...
ne: नयाँ पाराबोलाको फोकस चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the asymptotes of this conic
ne: यो कोनिकको एसयम्टोस रचना गर्नुहोस्

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
ne: तपाईँले एसयम्टोस रचना गर्न चाहनुभएको कोनिक चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the radical lines of this conic
ne: यो कोनिकको रेडिकल रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
ne: तपाईँले रेडिकल रेखा रचना गर्न चाहनुभएको दुई मध्ये पहिलो कोनिक चयन गर्नुहोस्...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
ne: तपाईँले रेडिकल रेखा रचना गर्न चाहनुभएको दुई कोनिकको अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: Switch Radical Lines
ne: रेडिकल रेखा स्विच गर्नुहोस्

en: cubic curve
ne: क्युबिक वक्र

en: Select this cubic curve
ne: यो क्युबिक वक्र चयन गर्नुहोस्

en: Select cubic curve %1
ne: %1 क्युबिक वक्र चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Cubic Curve
ne: क्युबिक वक्र हटाउनुहोस्

en: Add a Cubic Curve
ne: क्युबिक वक्र थप्नुहोस्

en: Move a Cubic Curve
ne: क्युबिक वक्र सार्नुहोस्

en: Attach to this cubic curve
ne: यो क्युबिक वक्रमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Cubic Curve
ne: क्युबिक वक्र देखाउनुहोस्

en: Hide a Cubic Curve
ne: क्युबिक वक्र लुकाउनुहोस्

en: Construct a cubic curve through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै क्युबिक वक्र रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new cubic to go through...
ne: यो हुँदै जाने नयाँ क्युबिकका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: curve
ne: वक्र

en: Select this curve
ne: यो वक्र चयन गर्नुहोस्

en: Select curve %1
ne: %1 वक्र चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Curve
ne: वक्र हटाउनुहोस्

en: Add a Curve
ne: वक्र थप्नुहोस्

en: Move a Curve
ne: वक्र सार्नुहोस्

en: Attach to this curve
ne: यो वक्रमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Curve
ne: वक्र देखाउनुहोस्

en: Hide a Curve
ne: वक्र लुकाउनुहोस्

en: Intersect with this cubic curve
ne: यो क्युबिक वक्रसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Intersect with this arc
ne: यो चापसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Invert with respect to this circle
ne: यो वृत्तमा मिल्दो उल्टाउनुहोस्

en: Select the circle we want to invert against...
ne: हामिले फेरि उल्टाउन चाहेको वृत्त चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this object
ne: यो बिन्दुको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the object to invert...
ne: उल्टाउन वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this point
ne: यो बिन्दुको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the point to invert...
ne: उल्टाउन बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this line
ne: यो रेखाको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the line to invert...
ne: उल्टाउन रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this segment
ne: यो खण्डको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the segment to invert...
ne: उल्टाउन खण्ड चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this circle
ne: यो वृत्तको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the circle to invert...
ne: उल्टाउन वृत्त चयन गर्नुहोस्...

en: Compute the inversion of this arc
ne: यो चापको व्युत्क्रम गणना गर्नुहोस्

en: Select the arc to invert...
ne: उल्टाउन चाप चयन गर्नुहोस्...

en: Slope
ne: झुकाव

en: Equation
ne: समीकरण

en: Length
ne: लम्बाइ

en: Support Line
ne: समर्थन रेखा

en: End Point
ne: अन्त्य बिन्दु

en: line
ne: रेखा

en: Select a Line
ne: रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Select this line
ne: यो रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Select line %1
ne: %1 रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Line
ne: रेखा हटाउनुहोस्

en: Add a Line
ne: रेखा थप्नुहोस्

en: Move a Line
ne: रेखा सार्नुहोस्

en: Attach to this line
ne: यो रेखामा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Line
ne: रेखा देखाउनुहोस्

en: Hide a Line
ne: रेखा लुकाउनुहोस्

en: segment
ne: खण्ड

en: Select this segment
ne: यो खण्ड चयन गर्नुहोस्

en: Select segment %1
ne: %1 खण्ड चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Segment
ne: खण्ड हटाउनुहोस्

en: Add a Segment
ne: खण्ड थप्नुहोस्

en: Move a Segment
ne: खण्ड सार्नुहोस्

en: Attach to this segment
ne: यो खण्ड संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Segment
ne: खण्ड देखाउनुहोस्

en: Hide a Segment
ne: खण्ड लुकाउनुहोस्

en: half-line
ne: आधा-रेखा

en: Select this half-line
ne: यो आधा-रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Select half-line %1
ne: %1 आधा-रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Half-Line
ne: आधा-रेखा हटाउनुहोस्

en: Add a Half-Line
ne: आधा-रेखा थप्नुहोस्

en: Move a Half-Line
ne: आधा-रेखा सार्नुहोस्

en: Attach to this half-line
ne: यो आधा-रेखामा संलग्न गर्नुहोस्

en: Show a Half-Line
ne: आधा-रेखा देखाउनुहोस्

en: Hide a Half-Line
ne: आधा-रेखा लुकाउनुहोस्

en: Construct a segment starting at this point
ne: यो बिन्दुमा सुरु खण्ड रचना गर्नुहोस्

en: Select the start point of the new segment...
ne: नयाँ खण्डको सुरु बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a segment ending at this point
ne: यो बिन्दुमा अन्त्य खण्ड रचना गर्नुहोस्

en: Select the end point of the new segment...
ne: नयाँ खण्डको अन्त्य बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a line through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the line to go through...
ne: यो हुँदै जाने रेखाका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Select another point for the line to go through...
ne: यो हुँदै जाने रेखाका लागि अन्य बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a half-line starting at this point
ne: यो बिन्दुमा सुरु हुने आधा-रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select the start point of the new half-line...
ne: नयाँ आधा-रेखाको सुरु बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a half-line through this point
ne: यो बिन्दु हँदै आधा-रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the half-line to go through...
ne: यो हुँदै जाने आधा-रेखाका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the axis of this segment
ne: यो खण्डको अक्ष रचना गर्नुहोस्

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
ne: तपाईँले अक्ष कोर्न चाहनुभएको खण्ड चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a line parallel to this line
ne: यो रेखामा समानान्तर रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a line parallel to the new line...
ne: नयाँ रेखामा समानान्तर रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the parallel line through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै समानान्तर रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a point for the new line to go through...
ne: यो हुँदै नयाँ रेखाका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a line perpendicular to this line
ne: यो रेखामा परपेन्डिकुलर रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a line perpendicular to the new line...
ne: नयाँ रेखामा परपेन्डिकुलर रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a perpendicular line through this point
ne: यो बिन्दु हुँदै परपेन्डिकुलर रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Set &Length...
ne: लम्बाइ सेट गर्नुहोस्...

en: Set Segment Length
ne: खण्ड लम्बाइ सेट गर्नुहोस्

en: Choose the new length:
ne: नयाँ लम्बाइ छनोट गर्नुहोस्:

en: Resize Segment
ne: खण्ड रिसाइज गर्नुहोस्

en: Construct a line by this vector
ne: यो भेक्टरद्वारा रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a vector in the direction of the new line...
ne: नयाँ रेखाको दिशामा भेक्टर चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a half-line by this vector
ne: यो भेक्टरद्वारा आधा-रेखा रचना गर्नुहोस्

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
ne: नयाँ आधा-रेखाको दिशामा भेक्टर चयन गर्नुहोस्...

en: locus
ne: लोकस

en: Select this locus
ne: यो लोकस चयन गर्नुहोस्

en: Select locus %1
ne: %1 लोकस चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Locus
ne: लोकस हटाउनुहोस्

en: Add a Locus
ne: लोकस थप्नुहोस्

en: Move a Locus
ne: लोकस सार्नुहोस्

en: Attach to this locus
ne: यो लोकसमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Locus
ne: लोकस देखाउनुहोस्

en: Hide a Locus
ne: लोकस लुकाउनुहोस्

en: Object Type
ne: वस्तु प्रकार

en: Object
ne: वस्तु

en: Select this object
ne: यो वस्तु चयन गर्नुहोस्

en: Select object %1
ne: %1 वस्तु चयन गर्नुहोस्

en: Remove an object
ne: एउटा वस्तु हटाउनुहोस्

en: Add an object
ne: एउटा वस्तु थप्नुहोस्

en: Move an object
ne: एउटा वस्तु सार्नुहोस्

en: Attach to this object
ne: यो वस्तुमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show an object
ne: एउटा वस्तु देखाउनुहोस्

en: Hide an object
ne: एउटा वस्तु लुकाउनुहोस्

en: Angle in Radians
ne: रेडियनमा कोण

en: Angle in Degrees
ne: डिग्रीमा कोण

en: Midpoint
ne: मध्यबिन्दु

en: X length
ne: एक्स लम्बाइ

en: Y length
ne: वाइ लम्बाइ

en: Opposite Vector
ne: विपरित भेक्टर

en: Angle
ne: कोण

en: Sector Surface
ne: सेक्टर सतह

en: Arc Length
ne: चाप लम्बाइ

en: Support Circle
ne: समर्थन वृत्त

en: angle
ne: कोण

en: Select this angle
ne: यो कोण चयन गर्नुहोस्

en: Select angle %1
ne: %1 कोण चयन गर्नुहोस्

en: Remove an Angle
ne: कोण हटाउनुहोस्

en: Add an Angle
ne: एउटा कोण थप्नुहोस्

en: Move an Angle
ne: एउटा कोण सार्नुहोस्

en: Attach to this angle
ne: यो कोणमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show an Angle
ne: एउटा कोण देखाउनुहोस्

en: Hide an Angle
ne: एउटा कोण लुकाउनुहोस्

en: vector
ne: भेक्टर

en: Select this vector
ne: यो भेक्टर चयन गर्नुहोस्

en: Select vector %1
ne: %1 भेक्टर चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Vector
ne: भेक्टर हटाउनुहोस्

en: Add a Vector
ne: भेक्टर थप्नुहोस्

en: Move a Vector
ne: भेक्टर सार्नुहोस्

en: Attach to this vector
ne: यो भेक्टरमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Vector
ne: भेक्टर देखाउनुहोस्

en: Hide a Vector
ne: भेक्टर लुकाउनुहोस्

en: arc
ne: चाप

en: Select this arc
ne: यो चाप चयन गर्नुहोस्

en: Select arc %1
ne: %1 चाप चयन गर्नुहोस्

en: Remove an Arc
ne: एउटा चाप हटाउनुहोस्

en: Add an Arc
ne: एउटा चाप थप्नुहोस्

en: Move an Arc
ne: एउटा चाप सार्नुहोस्

en: Attach to this arc
ne: यो चापमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show an Arc
ne: एउटा चाप देखाउनुहोस्

en: Hide an Arc
ne: एउटा चाप लुकाउनुहोस्

en: Coordinate
ne: समकक्ष

en: X coordinate
ne: एक्स समकक्ष

en: Y coordinate
ne: वाइ समकक्ष

en: point
ne: बिन्दु

en: Select this point
ne: यो बिन्दु चयन गर्नुहोस्

en: Select point %1
ne: %1 बिन्दु चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Point
ne: बिन्दु हटाउनुहोस्

en: Add a Point
ne: बिन्दु थप्नुहोस्

en: Move a Point
ne: बिन्दु सार्नुहोस्

en: Attach to this point
ne: यो बिन्दुमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Point
ne: बिन्दु देखाउनुहोस्

en: Hide a Point
ne: बिन्दु लुकाउनुहोस्

en: Construct the midpoint of this point and another point
ne: यो बिन्दु र अन्य बिन्दुको मध्यबिन्दु रचना गर्नुहोस्

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
ne: तपाईँले रचना गर्न चाहेको बिन्दु दुई बिन्दुबाट पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
ne: तपाईँले रचना गर्न चाहेको बिन्दु दुई बिन्दुबाट अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: Set &Coordinate...
ne: समकक्ष सेट गर्नुहोस्...

en: Redefine
ne: पुन: परिभाषित गर्नुहोस्

en: Set &Parameter...
ne: परिमिति सेट गर्नुहोस्...

en: Set Coordinate
ne: समकक्ष सेट गर्नुहोस्

en: Enter the new coordinate.
ne: नयाँ समकक्ष प्रविष्ट गर्नुहोस् ।

en: Set Point Parameter
ne: बिन्दु परिमिति सेट गर्नुहोस्

en: Choose the new parameter:
ne: नयाँ परिमिति छनोट गर्नुहोस्:

en: Change Parameter of Constrained Point
ne: अवरोध बिन्दुको परिमिति परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Select the circle on which to transport a measure...
ne: मापन ट्रान्सपोर्ट गर्ने वृत्त चयन गर्नुहोस्...

en: Select a point on the circle...
ne: वृत्तमा बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Select the segment to transport on the circle...
ne: वृत्तमा ट्रान्सपोर्ट गर्ने खण्ड चयन गर्नुहोस्...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
ne: बिन्दुको x समकक्षको रुपमा सङ्ख्या/लम्बाइ चयन गर्नुहोस्...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
ne: बिन्दुको y समकक्षको रूपमा सङ्ख्या/लम्बाइ चयन गर्नुहोस्...

en: Number of sides
ne: किनाराको सङ्ख्या

en: Perimeter
ne: परिधि

en: Center of Mass of the Vertices
ne: भर्टेक्सको मासको केन्द्र

en: Winding Number
ne: वक्र सङ्ख्या

en: polygon
ne: बहुभुज

en: Select this polygon
ne: यो बहुभुज चयन गर्नुहोस्

en: Select polygon %1
ne: %1 बहुभुज चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Polygon
ne: बहुभुज हटाउनुहोस्

en: Add a Polygon
ne: बहुभुज थप्नुहोस्

en: Move a Polygon
ne: बहुभुज सार्नुहोस्

en: Attach to this polygon
ne: यो बहुभुज संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Polygon
ne: बहुभुज देखाउनुहोस्

en: Hide a Polygon
ne: बहुभुज लुकाउनुहोस्

en: triangle
ne: त्रिकोण

en: Select this triangle
ne: यो त्रिकोण चयन गर्नुहोस्

en: Select triangle %1
ne: %1 त्रिकोण चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Triangle
ne: त्रिकोण हटाउनुहोस्

en: Add a Triangle
ne: त्रिकोण थप्नुहोस्

en: Move a Triangle
ne: त्रिकोण सार्नुहोस्

en: Attach to this triangle
ne: यो त्रिकोण संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Triangle
ne: त्रिकोण देखाउनुहोस्

en: Hide a Triangle
ne: त्रिकोण लुकाउनुहोस्

en: quadrilateral
ne: चतुर्भुज

en: Select this quadrilateral
ne: यो चतुर्भुज चयन गर्नुहोस्

en: Select quadrilateral %1
ne: %1 चतुर्भुज चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Quadrilateral
ne: चतुर्भुज हटाउनुहोस्

en: Add a Quadrilateral
ne: चतुर्भुज थप्नुहोस्

en: Move a Quadrilateral
ne: चतुर्भुज सार्नुहोस्

en: Attach to this quadrilateral
ne: यो चतुर्भुजमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Quadrilateral
ne: चतुर्भुज देखाउनुहोस्

en: Hide a Quadrilateral
ne: चतुर्भुज लुकाउनुहोस्

en: Construct a triangle with this vertex
ne: यो भर्टेक्ससँग त्रिकोण रचना गर्नुहोस्

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
ne: नयाँ त्रिकोणको भेर्टेक्स हुने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Intersect this polygon with a line
ne: रेखासँग यो बहुभुज प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
ne: तपाईँले रेखासँग प्रतिच्छेदन गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Intersect this line with a polygon
ne: यो रेखा बहुभुजसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
ne: तपाईँले बहुभुजसँग प्रतिक्षेदन गर्न चाहनुभएको रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Intersect this polygon with another polygon
ne: यो बहुभुज अर्को बहुभुजसँग प्रतिच्छेद गर्नुहोस्

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
ne: तपाईँले अर्को बहुभुजसँग प्रतिच्छेदन गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Intersect with this polygon
ne: यो बहुभुजसँग प्रतिच्छेदन गर्नुहोस्

en: Select the second polygon for the intersection...
ne: प्रतिक्षेदनका लागि दोस्रो बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the vertices of this polygon
ne: यो बहुभुजको भर्टेक्स रचना गर्नुहोस्

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
ne: तपाईँले भर्टेक्स रचना गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the sides of this polygon
ne: यो बहुभुजको किनाराहरू रचना गर्नुहोस्

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
ne: तपाईँले किनारा रचना गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the convex hull of this polygon
ne: यो बहुभुजको कन्भेक्स हुल रचना गर्नुहोस्

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
ne: तपाईँले कन्भेक्स हुल रचना गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: Project this point onto the circle
ne: वृत्तमा यो बिन्दु प्रक्षेपण गर्नुहोस्

en: Select the point for the tangent to go through...
ne: यो हुँदै जाने ट्यान्जेन्टका लागि बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Is this line parallel?
ne: यो रेखा समानान्तर छ ?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
ne: दुई समानान्तर रेखाहरू मध्ये पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Parallel to this line?
ne: यो रेखासँग समानान्तर छ ?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
ne: दुई समानान्तर रेखाहरू मध्ये अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: These lines are parallel.
ne: ति रेखाहरू समानान्तर छन्

en: These lines are not parallel.
ne: ति रेखाहरू समानान्तर छैन्

en: Is this line orthogonal?
ne: यो रेखा आयतीय छ ?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
ne: दुई आयतीय रेखाहरूमा पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Orthogonal to this line?
ne: यो रेखामा आयतीय हो ?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
ne: दुई आयतीय रेखाहरूमा अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: These lines are orthogonal.
ne: ति रेखाहरू आयतीय छन् ।

en: These lines are not orthogonal.
ne: ति रेखाहरू आयतीय छैनन् ।

en: Check collinearity of this point
ne: यो बिन्दु एकै रेखा भएको जाँच गर्नुहोस्

en: Select the first of the three possibly collinear points...
ne: तीनवटा एकै रेखाको बिन्दुबाट पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: and this second point
ne: र यो दोस्रो बिन्दु

en: Select the second of the three possibly collinear points...
ne: तीनवटा एकै रेखाको बिन्दुबाट दोस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: with this third point
ne: यो तेस्रो बिन्दुसँग

en: Select the last of the three possibly collinear points...
ne: तीनवटा एकै रेखाको बिन्दुबाट अन्तिम चयन गर्नुहोस्...

en: These points are collinear.
ne: ति बिन्दुहरू एकै रेखामा छन्

en: These points are not collinear.
ne: ती बिन्दुहरू एकै रेखामा छैनन्

en: Check whether this point is on a curve
ne: यो बिन्दु वक्रमा छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the point you want to test...
ne: तपाईँले परीक्षण गर्न चाहनुभएको बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Check whether the point is on this curve
ne: यो वक्रमा बिन्दु छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the curve that the point might be on...
ne: बिन्दु भएको वक्र चयन गर्नुहोस्...

en: This curve contains the point.
ne: यो वक्रमा बिन्दु छ ।

en: This curve does not contain the point.
ne: यो वक्रमा बिन्दु छैन ।

en: Check whether this point is in a polygon
ne: यो बिन्दु बहुभुजमा छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Check whether the point is in this polygon
ne: यो बहुभुजमा बिन्दु छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the polygon that the point might be in...
ne: बिन्दु हुनसक्ने बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: This polygon contains the point.
ne: यो बहुभुजमा बिन्दु छ ।

en: This polygon does not contain the point.
ne: यो बहुभुजमा बिन्दु छैन ।

en: Check whether this polygon is convex
ne: यो बहुभुज कन्भेक्स हो की होइन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the polygon you want to test for convexity...
ne: तपाईँले कन्भेक्सिटि परीक्षण गर्न चाहनुभएको बहुभुज चयन गर्नुहोस्...

en: This polygon is convex.
ne: यो बहुभुज कन्भेक्स हो ।

en: This polygon is not convex.
ne: यो बहुभुज कन्भेक्स होइन ।

en: Check if this point has the same distance
ne: यो बिन्दु समान दूरीमा छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
ne: दुई अन्य बिन्दुबाट समान दूरीमा हुन सक्ने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: from this point
ne: यो बिन्दुबाट

en: Select the first of the two other points...
ne: दुई अन्य बिन्दुको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: and from this second point
ne: र यो दोस्रो बिन्दुबाट

en: Select the other of the two other points...
ne: दुई अन्य बिन्दुको अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: The two distances are the same.
ne: दुई दूरीहरू समान छ ।

en: The two distances are not the same.
ne: दुई दूरीहरू समान छैन ।

en: Check whether this vector is equal to another vector
ne: यो भेक्टर अन्य भेक्टरसँग बराबर छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
ne: दुई बराबर भेक्टरको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
ne: यो भेक्टर अर्को भेक्टरसँग बराबर छ की छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
ne: दुई समान भेक्टरको अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: The two vectors are the same.
ne: दुई भेक्टर समान छ ।

en: The two vectors are not the same.
ne: दुई भेक्टर समान छैन ।

en: Check whether this object exists
ne: यो वस्तु अवस्थित छ छैन जाँच गर्नुहोस्

en: Select the object for the existence check...
ne: अस्तित्व जाँचका लागि वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: The object exists.
ne: वस्तु अवस्थित छ ।

en: The object does not exist.
ne: वस्तु अवस्थित छैन ।

en: Text
ne: पाठ

en: label
ne: लेबुल

en: Select this label
ne: यो लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Select label %1
ne: %1 लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Label
ne: लेबुल हटाउनुहोस्

en: Add a Label
ne: लेबुल थप्नुहोस्

en: Move a Label
ne: लेबुल सार्नुहोस्

en: Attach to this label
ne: यो लेबुलमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Label
ne: लेबुल देखाउनुहोस्

en: Hide a Label
ne: लेबुल लुकाउनुहोस्

en: numeric label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल

en: Select this numeric label
ne: यो सङ्ख्यात्मक लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Select numeric label %1
ne: %1 सङ्ख्यात्मक लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Numeric Label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल हटाउनुहोस्

en: Add a Numeric Label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल थप्नुहोस्

en: Move a Numeric Label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल सार्नुहोस्

en: Attach to this numeric label
ne: यो सङ्ख्यात्मक लेबुलमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Numeric Label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल देखाउनुहोस्

en: Hide a Numeric Label
ne: सङ्ख्यात्मक लेबुल लुकाउनुहोस्

en: Numeric value
ne: सङ्ख्यात्मक मान

en: boolean label
ne: बूलियन लेबुल

en: Select this boolean label
ne: यो बूलियन लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Select boolean label %1
ne: %1 बूलियन लेबुल चयन गर्नुहोस्

en: Remove a Boolean Label
ne: बूलियन लेबुल हटाउनुहोस्

en: Add a Boolean Label
ne: बूलियन लेबुल थप्नुहोस्

en: Move a Boolean Label
ne: बूलियन लेबुल सार्नुहोस्

en: Attach to this boolean label
ne: यो बूलियन लेबुलमा संलग्र गर्नुहोस्

en: Show a Boolean Label
ne: बूलियन लेबुल देखाउनुहोस्

en: Hide a Boolean Label
ne: बूलियन लेबुल लुकाउनुहोस्

en: &Copy Text
ne: पाठ प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: &Toggle Frame
ne: फ्रेम टगल गर्नुहोस्

en: Set &Font...
ne: फन्ट सेट गर्नुहोस्...

en: Toggle Label Frame
ne: लेबुल फ्रेम टगल गर्नुहोस्

en: Change Label Font
ne: लेबुल फन्ट परिवर्तन गर्नुहोस्

en: &Redefine...
ne: पुन: परिभाषित गर्नुहोस्...

en: Change &Value...
ne: मान परिवर्तन गर्नुहोस्...

en: Enter the new value:
ne: नयाँ मान प्रविष्टि गर्नुहोस्:

en: Change Displayed Value
ne: प्रदर्शन गरिएका मान परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Translate this object
ne: यो वस्तु अनुवाद गर्नुहोस्

en: Select the object to translate...
ne: अनुवाद गर्ने वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Translate by this vector
ne: यो भेक्टरद्वारा अनुवाद गर्नुहोस्

en: Select the vector to translate by...
ne: यसद्वारा अनुवाद गर्ने भेक्टर चयन गर्नुहोस्...

en: Reflect this object
ne: यो वस्तु प्रतिबिम्बित गर्नुहोस्

en: Select the object to reflect...
ne: प्रतिबिम्बित गर्ने वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Reflect in this point
ne: यो बिन्दुमा प्रतिबिम्बित गर्नुहोस्

en: Select the point to reflect in...
ne: यसमा प्रतिबिम्बित गर्ने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Reflect in this line
ne: यो रेखामा प्रतिबिम्बित गर्नुहोस्

en: Select the line to reflect in...
ne: यसमा प्रतिबिम्बित गर्ने रेखा चयन गर्नुहोस्...

en: Rotate this object
ne: यो वस्तु घुमाउनुहोस्

en: Select the object to rotate...
ne: घुमाउने वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Rotate around this point
ne: यो बिन्दु वरिपरि घुमाउनुहोस्

en: Select the center point of the rotation...
ne: परिक्रमणको केन्द्र बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Rotate by this angle
ne: यो कोणद्वारा घुमाउनुहोस्

en: Select the angle of the rotation...
ne: परिक्रमणको कोण चयन गर्नुहोस्...

en: Scale this object
ne: यो वस्तु मापन गर्नुहोस्

en: Select the object to scale...
ne: मापनमा वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Scale with this center
ne: यो केन्द्रसँग मापन गर्नुहोस्

en: Select the center point of the scaling...
ne: मापनको केन्द्र बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Scale by this length
ne: यो लम्बाइद्वारा मापन गर्नुहोस्

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
ne: लम्बाइ वा खण्ड चयन गर्नुहोस् जसको लम्बाइ मापनको तत्व हो...

en: Scale this length...
ne: यो लम्बाइ मापन गर्नुहोस्...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
ne: पहिलो दुई लम्बाइहरू चयन गर्नुहोस् जसको अनुपात मापनको तत्व हो...

en: ...to this other length
ne: ...यो अन्य लम्बाइमा

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
ne: दोस्रो दुई लम्बाइहरू चयन गर्नुहोस् जसको अनुपात मापनको तत्व हो...

en: Select the object to scale
ne: मापन गर्न वस्तु चयन गर्नुहोस्

en: Scale over this line
ne: यो रेखा माथि मापन गर्नुहोस्

en: Select the line to scale over
ne: यसमा मापन गर्ने रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Projectively rotate this object
ne: यो वस्तु प्रक्षेपित रूपमा घुमाउनुहोस्

en: Select the object to rotate projectively
ne: प्रक्षेपित रूपमा घुमाउने वस्तु चयन गर्नुहोस्

en: Projectively rotate with this half-line
ne: यो आधा-रेखासँग प्रक्षेपित रूपमा घुमाउनुहोस्

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
ne: तपाईँले वस्तु लागू गर्न चाहनुभएको प्रक्षेपित परिक्रमणको आधा रेखा चयन गर्नुहोस्

en: Projectively rotate by this angle
ne: यो कोणद्वारा प्रक्षेपित रूपमा घुमाउनुहोस्

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
ne: तपाईँले वस्तुमा लागू गर्न चाहनुभएको प्रक्षेपित परिक्रमणको कोण चयन गर्नुहोस्

en: Harmonic Homology of this object
ne: यो वस्तुको हार्मोनिक होमोलोजी

en: Select the object to transform...
ne: रूपान्तरण गर्न वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Harmonic Homology with this center
ne: यो केन्द्रसँग हार्मोनिक होमोलोजी

en: Select the center point of the harmonic homology...
ne: हार्मोनिक होमोलोजीको केन्द्र बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Harmonic Homology with this axis
ne: यो अक्षसँग हार्मोनिक होमोलोजी

en: Select the axis of the harmonic homology...
ne: हार्मोनिक होमोलोजीको अक्ष चयन गर्नुहोस्...

en: Generic affinity of this object
ne: यो वस्तुको जेनेरिक आकर्षण

en: Map this triangle
ne: यो त्रिभुज नक्शाङ्कन गर्नुहोस्

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
ne: दिएको त्रिभुजमा रूपान्तरण गरिने त्रिभुज चयन गर्नुहोस्...

en: onto this other triangle
ne: यो अर्को त्रिभुजमा

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
ne: पहिलो त्रिभुजको आकर्षणद्वारा कल्पना गरेको त्रिभुज चयन गर्नुहोस्...

en: First of 3 starting points
ne: तीन सुरु बिन्दुमा पहिलो

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन सुरु बिन्दुको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Second of 3 starting points
ne: तीन सुरु बिन्दुको दोस्रो

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन सुरु बिन्दुको दोस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Third of 3 starting points
ne: तीन सुरु बिन्दुको तेस्रो

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन सुरु बिन्दुको तेस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Transformed position of first point
ne: पहिलो बिन्दुको रूपान्तरित स्थिति

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन अन्त्य बिन्दुको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Transformed position of second point
ne: दोस्रो बिन्दुको रूपान्तरित स्थिति

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन अन्त्य बिन्दुको दोस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Transformed position of third point
ne: तेस्रो बिन्दुको रूपान्तरित स्थिति

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
ne: जेनेरिक आकर्षणको तीन अन्त्य बिन्दुको तेस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Generic projective transformation of this object
ne: यो वस्तुको जेनेरिक प्रक्षेपित रूपान्तरण

en: Map this quadrilateral
ne: यो चतुर्भुज नक्शाङ्कन गर्नुहोस्

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
ne: दिएको चतुर्भुजमा रूपान्तरण गरिने चतुर्भुज चयन गर्नुहोस्...

en: onto this other quadrilateral
ne: यो अर्को चतुर्भुजमा

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
ne: पहिलो चतुर्भुजको प्रक्षेपित रूपान्तरणद्वारा कल्पना गरिएको चतुर्भुज चयन गर्नुहोस्...

en: First of 4 starting points
ne: चार सुरु बिन्दुको पहिलो

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपित चार सुरु बिन्दुको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Second of 4 starting points
ne: चार सुरु बिन्दुको दोस्रो

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपित चार सुरु बिन्दुको दोस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Third of 4 starting points
ne: चार सुरु बिन्दुको तेस्रो

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपितको चार सुरु बिन्दुको तेस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Fourth of 4 starting points
ne: चार सुरु बिन्दुको चौथो

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपित चार सुरु बिन्दुको चौथो चयन गर्नुहोस्...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपणको चार अन्त्य बिन्दुको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपणको चार अन्त्य बिन्दुको दोस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपणको चार अन्त्य बिन्दुको तेस्रो चयन गर्नुहोस्...

en: Transformed position of fourth point
ne: चौथो बिन्दुको रूपान्तरित स्थिति

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
ne: जेनेरिक प्रक्षेपित चार अन्त्य बिन्दुको चौथो चयन गर्नुहोस्...

en: Cast the shadow of this object
ne: यो वस्तुको छायाँ बनाउनुहोस्

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
ne: तपाईँले छायाँ बनाउन चाहनुभएको वस्तु चयन गर्नुहोस्...

en: Cast a shadow from this light source
ne: यो प्रकाश स्रोतबाट छायाँ बनाउनुहोस्

en: Select the light source from which the shadow should originate...
ne: छायाँ बनाइने प्रकाश स्रोत चयन गर्नुहोस्...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
ne: यो रेखाद्वारा तेर्सो प्रतिनिधित्व गर्ने छायाँ बनाउनुहोस्

en: Select the horizon for the shadow...
ne: यो छायाँका लागि छितिज चयन गर्नुहोस्...

en: Transform this object
ne: यो वस्तु रूपान्तरण गर्नुहोस्

en: Transform using this transformation
ne: यो रूपान्तरण प्रयोग गरेर रूपान्तरण गर्नुहोस्

en: Apply a similitude to this object
ne: यो वस्तुमा अनुरूपता लागू गर्नुहोस्

en: Apply a similitude with this center
ne: यो केन्द्रसँग अनुरूपता लागू गर्नुहोस्

en: Select the center for the similitude...
ne: अनुरूपताका लागि केन्द्र चयन गर्नुहोस्...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
ne: अन्य बिन्दुमा यो बिन्दु अनुरूपता मानचित्र लागू गर्नुहोस्

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
ne: अन्य बिन्दुमा नक्शाङ्कन गर्ने अनुरूपता बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
ne: यो बिन्दुमा अनुरूपता मानचित्र बिन्दु लागू गर्नुहोस्

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
ne: पहिलो बिन्दुमा अनुरूप नक्शाङ्कन गर्नु पर्ने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a vector from this point
ne: यो बिन्दुबाट भेक्टर रचना गर्नुहोस्

en: Select the start point of the new vector...
ne: नयाँ भेक्टरको सुरु बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct a vector to this point
ne: यो बिन्दुमा भेक्टर रचना गर्नुहोस्

en: Select the end point of the new vector...
ne: नयाँ भेक्टरको अन्त्य बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
ne: यो भेक्टर र अन्यको भेक्टर योग रचना गर्नुहोस्

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
ne: तपाईँले योग रचना गर्न चाहनुभएको दुई भेक्टरको पहिलो चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
ne: यो भेक्टर र अर्को एउटाको भेक्टर योग रचना गर्नुहोस्

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
ne: तपाईँले योग रचना गर्न चाहनुभएको दुई भेक्टरको अर्को चयन गर्नुहोस्...

en: Construct the vector sum starting at this point.
ne: यो बिन्दुमा सुरु भेक्टर योग रचना गर्नुहोस्

en: Select the point to construct the sum vector in...
ne: यसमा भेक्टर योग रचना गर्ने बिन्दु चयन गर्नुहोस्...

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
ne: किग सञ्झ्यालमा तर्क वस्तुहरू ( यदि कुनै छ भने )
    चयन गर्नुहोस् र "पछिल्लो" थिच्नुहोस् ।

en: Enter Code
ne: सङ्केत प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Now fill in the code:
ne: अब सङ्केत भर्नुहोस्:

en: Now fill in the Python code:
ne: पाइथोन सङ्केतमा अहिले भर्नुहोस्:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
ne: तपाईँको स्क्रिप्ट कार्यान्वयन गर्दा पाइथोन व्याख्यताले त्रुटि फेला पार्यो । कृपया स्क्रिप्ट समाधान गरेर समाप्त बटन फेरि क्लिक गर्नुहोस् ।

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
ne: पाइथोन व्याख्यताले निम्न त्रुटि निर्गत उत्पन्न गर्यो:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
ne: तपाईँको स्क्रिप्टमा त्रुटि देखिन्छ । पाइथोन व्याख्यताले कुनै त्रुटि प्रतिवेदन गर्दैन तर स्क्रिप्टले वैध वस्तु उत्पन्न गर्दैन । कृपया स्क्रिप्ट समाधान गर्नुहोस् र समाप्त बटनलाई फेरि क्लिक गर्नुहोस् ।

en: Edit Python Script
ne: पाइथोन स्क्रिप्ट सम्पादन गर्नुहोस्

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
ne: तपाईँको स्क्रिप्ट कार्यान्वयन गर्दा पाइथोन व्याख्यताले त्रुटि फेला पार्यो । कृपया स्क्रिप्ट समाधान गरेर समाप्त बटन फेरि क्लिक गर्नुहोस् ।

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
ne: तपाईँको स्क्रिप्टमा त्रुटि देखिन्छ । पाइथोन व्याख्यताले कुनै त्रुटि प्रतिवेदन गर्दैन तर स्क्रिप्टले वैध वस्तु उत्पन्न गर्दैन । कृपया स्क्रिप्ट समाधान गर्नुहोस् र समाप्त बटनलाई फेरि क्लिक गर्नुहोस् ।

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
ne: <p>तपाईँ "pykig" 
    पाइथोन स्क्रिप्ट मार्फत किग निर्माण नियन्त्रण गर्न सक्नुहुन्छ, जुन आदेश 
    <code>pykig.py</code> द्वारा कार्यान्वयन गर्न सकिन्छ ।  यहाँ राम्रो उदाहरण छ 
    (<code>hexagons.kpy</code>) तपाईँ प्रयास गर्न सक्नुहुन्छ:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
ne: <p>किगको सबै भन्दा महत्वपूर्ण उपकरण मध्येको मेनुलाई 
    तपाईँले वस्तुमा बायाँ क्लिक गरेर वा कागजातको खाली स्थानमा क्लिक गरेर
    प्रविष्ट गर्न सक्नुहुन्छ ।  तपाईँले तिनीहरूलाई वस्तुको नाम, तिनीहरूको रङ र लाइन शैली परिवर्तन गर्न
    र अन्य धेरै आकर्षक कुराहरू गर्न प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ ।</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
ne: <p>तपाईँले मेनु वा उपकरणपट्टीको प्रयोग बिना नै नयाँ बिन्दुहरू रचना गर्न सक्नुहुन्छ, सजिलोसँग 
    किग कागजातको कतै <em>मध्य माउस
    बटनले क्लिक गरेर पनि रचना गर्न सक्नुहुन्छ</em>।</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
ne: <p>किगले धेरै फाइल ढाँचाहरू खोल्न सक्दछ: यसको फाइलहरू (<code>.kig</code> फाइल),
    <em>KGeo</em> फाइल, <em>KSeg</em> फाइल र आंशिक रूपमा, <em>Dr. Geo</em>
    र <em>Cabri&#8482;</em> फाइल</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
ne: <p>किगसँग ८० भन्दा बढी निर्माणसँग २० वस्तुहरू र १० स्थानान्तरणहरू छन्
    जुन तपाईँ आफ्नो कागजातमा प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ: तिनीहरू सबैलाई हेर्न <em>वस्तु</em> 
    मेनु खोल्नुहोस् ।</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
ne: <p>तपाईँले वस्तु रचना सुरु गर्न चयन गरेको वस्तु प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ
    जसलाई चयन गरेको वस्तु तर्कको रूपमा हुन आवश्यक हुन्छ । उदाहरणका लागि, यदि तपाईँसँग दुई बिन्दु चयन छ भने
    , तपाईँले तीन बिन्दु वृत्त रचना सुरु गर्न 
    पपअप मेनुबाट<em>सुरु गर्नुहोस्->तीन बिन्दु वृत्त</em> छनोट गर्न सक्नुहुन्छ ।</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
ne: <p>यदि तपाईँसँग माउस तल एक भन्दा धेरै वस्तु छ र तपाईँले तिनीहरू मध्ये 
    कुनै चयन गर्न चाहनुहुन्छ भने, माउस कर्सर मुनिको वस्तुको सूची प्राप्त गर्न तपाईँले
    <em>सिफ्ट</em> कुञ्जी थिचेर,  <em>बायाँ माउस बटन</em> सँग क्लिक गर्न सक्नुहुन्छ, जसलाई 
    तपाईँले यसबाट चयन गर्न सक्नुहुन्छ ।</p>
