kig - en to pl translation catalogue (1247 entries)

en: Circle by Center && Line
pl: Okrąg o danym środku i prostej stycznej

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
pl: Okrąg zdefiniowany środkiem i styczną

en: Construct a circle tangent to this line
pl: Narysuj okrąg styczny do tej prostej

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
pl: Wybierz prostą, do której styczny powinien być nowy okrąg...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
pl: Okrąg o danym środku i odcinku (jako średnica)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
pl: Okrąg o środku w danym punkcie i średnicy równej długości odcinka

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
pl: Narysuj okrąg o średnicy równej długości tego odcinka

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
pl: Wybierz odcinek, którego długość będzie długością średnicy nowego okręgu...

en: Equilateral Triangle
pl: Trójkąt równoramienny

en: Equilateral triangle with given two vertices
pl: Trójkąt równoramienny o danych dwóch wierzchołkach

en: Evolute
pl: Ewoluta

en: Evolute of a curve
pl: Ewoluta krzywej

en: Evolute of this curve
pl: Ewoluta tej krzywej

en: Osculating Circle
pl: Okrąg ściśle styczny

en: Osculating circle of a curve at a point
pl: Okrąg ściśle styczny do krzywej w punkcie

en: Osculating circle of this curve
pl: Okrąg ściśle styczny do tej krzywej

en: Osculating circle at this point
pl: Okrąg ściśle styczny w tym punkcie

en: Select the point...
pl: Wybierz punkt...

en: Square
pl: Kwadrat

en: Square with two given adjacent vertices
pl: Kwadrat o dwóch danych wierzchołkach

en: Vector Difference
pl: Różnica wektorów

en: Construct the vector difference of two vectors.
pl: Narysuj różnicę wektorową dwóch wektorów.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
pl: Narysuj różnicę wektorową tego wektora i innego wektora.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
pl: Narysuj różnicę wektorową innego wektora i tego wektora.

en: Construct the vector difference starting at this point.
pl: Narysuj różnicę wektorów od tego punktu.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
pl: Wybierz pierwszy z dwóch wektorów, które chcesz od siebie odjąć...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
pl: Wybierz drugi z dwóch wektorów, które chcesz od siebie odjąć...

en: Select the point to construct the difference vector in...
pl: Wybierz punkt, od którego należy rysować wektor różnicy...

en: Export to &Asymptote...
pl: Wyeksportuj do &Asymptote...

en: Asymptote Documents (*.asy)
pl: Dokumenty Asymptote (*.asy)

en: Export as Asymptote script
pl: Wyeksportuj jako skrypt Asymptote

en: Asymptote Options
pl: Opcje Asymptote

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
pl: Nie można otworzyć pliku "%1". Proszę sprawdzić, czy uprawnienia do pliku są ustawione poprawnie.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
pl: Opcje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
pl: Pokaż dodatkową ramkę

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
pl: Pok&aż osie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
pl: Pokaż siat&kę

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
pl: To plik programu XFig, a nie rysunek Cabri.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
pl: Ta wersja Cabri (%1) nie jest obsługiwana. 
     Skontaktuj się z autorami Kig aby pomóc im w rozszerzeniu wsparcia Kig na tą wersję Cabri.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik Cabri zawiera obiekt "%1", którego Kig obecnie nie obsługuje.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
pl: Błąd przetwarzania pliku %2 w linii numer %1.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
pl: Plik Dr. Geo "%1" jest makrem i nie zawiera figur.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
pl: Nie ma figur w pliku Dr Geo "%1".

en: Dr. Geo Filter
pl: Filtr Dr. Geo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
pl: Ten plik Dr. Geo zawiera więcej niż jedną figurę.
    Wybierz, którą należy importować:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik Dr. Geo zawiera obiekt "%1 %2", którego Kig obecnie nie obsługuje.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik Dr. Geo zawiera rodzaj przecięcia, którego Kig obecnie nie obsługuje.

en: &Export to image
pl: Wy&eksportuj do pliku obrazu

en: &Image...
pl: &Obraz...

en: Export as Image
pl: Wyeksportuj jako obraz

en: Image Options
pl: Ustawienia obrazu

en: Sorry, this file format is not supported.
pl: Niestety, ten format pliku nie jest obsługiwany.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
pl: Niestety, wystąpił błąd podczas zapisywania obrazka "%1"

en: &Export To
pl: Wy&eksportuj do

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
pl: Nie można otworzyć pliku "%1". Prawdopodobnie oznacza to, że plik ten nie istnieje lub że nie można go otworzyć ze względu na ustawienia uprawnień do pliku

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania tego pliku. Nie można go otworzyć.

en: Parse Error
pl: Błąd przetwarzania

en: Not Supported
pl: Nieobsługiwany

en: Kig cannot open this file.
pl: Kig nie może otworzyć tego pliku.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
pl: Rozdzielczość

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
pl: Zachowaj &kształt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
pl: Wysokość:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
pl: Szerokość:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
pl: Ten dokument KSeg zawiera przekształcenia ze zmianą rozmiaru, których Kig nie może obecnie importować.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik KSeg zawiera koło, program Kig nie obsługuje rysowania kół.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik KSeg zawiera wycinek koła, którego Kig obecnie nie obsługuje.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
pl: Ten plik KSeg zawiera odcinek łuku, którego Kig obecnie nie obsługuje.

en: Export to &Latex...
pl: Wyeksportuj do pliku &Latex...

en: Latex Documents (*.tex)
pl: Dokumenty Latex (*.tex)

en: Export as Latex
pl: Wyeksportuj do pliku Latex

en: Latex Options
pl: Opcje Latex

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
pl: Format wyjściowy

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
pl: Ustawienia dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
pl: Tylko obrazy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
pl: Wolno-stojący dokument

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
pl: Plik ten stworzono w Kig wersja "%1", w tej wersji programu nie można go otworzyć.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
pl: Plik ten stworzono w Kig wersja "%1".
    Formaty stosowane w starszych wersjach Kig (przed 0.4) nie są obsługiwane.
    Możesz próbować otworzyć go starszą wersją Kig (0.4 do 0.6),
    a następnie zachować go w nowym formacie.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
pl: W tym pliku Kig występuje układ współrzędnych, którego obecna wersja nie obsługuje. 
    Zostanie użyty standardowy układ współrzędnych.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
pl: W tym pliku Kig występuje obiekt typu "%1", który nie jest obsługiwany przez używaną wersję Kig. Możliwe, że skompilowałeś Kig bez wsparcia dla obiektów tego typu lub używasz starszej wersji programu.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
pl: Ten plik zawiera obiekt rodzaju "%1", jaki jest już nieużywany. Spróbuj zapisać konstrukcję pod inną nazwą i sprawdź czy wtedy zadziała.

en: &Export to SVG...
pl: Wy&eksportuj do SVG...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
pl: Skalowalna grafika wektorowa (*.svg)

en: Export as SVG
pl: Wyeksportuj jako SVG

en: SVG Options
pl: Opcje SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
pl: Niestety, wystąpił błąd podczas zapisywania pliku SVG "%1"

en: Export to &XFig file
pl: Wyeksportuj do pliku &XFig

en: &XFig File...
pl: Plik &XFig...

en: XFig Documents (*.fig)
pl: Dokumenty XFig (*.fig)

en: Export as XFig File
pl: Wyeksportuj do pliku XFig

en: KDE Interactive Geometry
pl: KDE - Interaktywna Geometria

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
pl: (C) 2002-2005, Programiści Kig

en: Current maintainer.
pl: Obecny opiekun.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
pl: Autor pierwszej wersji, poprzedni opiekun, projektant i autor masy kodu.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
pl: Wykonał wiele pracy związanej z Kig, obejmującej (ale nie jest to lista kompletna) krzywe stożkowe, krzywe 3-go stopnia, transformacje i wsparcie dla testów właściwości.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
pl: Poprzedni opiekun, filtr importowy Dr. Geo, style punktów i linii oraz tłumaczenie włoskie, rozmaite inne zasługi.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
pl: Pomógł przy implementacji obiektu Locus, zrobienie tego prawidłowo wymagało użycia sporej wiedzy matematycznej, a Franco napisał najtrudniejsze fragmenty.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
pl: Odpowiedzialna za obliczenia wyrażeń algebraicznych dla miejsc geometrycznych.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
pl: Pracował nad krzywymi Béziera oraz związanymi z nimi ikonami.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
pl: Wspomógł filtr eksportu 'asymptote'.

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
pl: Francuski tłumacz, który podzielił się także kilkoma użytecznymi uwagi, takimi jak prośby o dodatkową funkcjonalność czy zgłoszenia o błędach.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
pl: Autor KGeo, źródła mojej inspiracji, skąd wziąłem część kodu i większość grafik.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
pl: Brat Domiego, któremu dał do napisania algorytm wyznaczania środka okręgu przy zadanych trzech punktach.

en: Contributed a patch for some bugs.
pl: Podzielił się łatką, usuwającą pewne błędy.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
pl: Podzielił się kilkoma użytecznymi uwagami na temat Kig, prosił o dodatkowe funkcje, zaproponował poprawki w stylu, doskonały kompan do pogaduszek na ircu :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
pl: Odpowiedzialny za ładną ikonkę SVG programu.

en: Responsible for the new object action icons.
pl: Odpowiedzialny za nowe ikony działań na obiektach.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
pl: Nie znaleziono niezbędnej biblioteki programu Kig, proszę sprawdzić swoją instalację.

[ctx: @title:window]
en: Open File
pl: Otwieranie pliku

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
pl[0]: Usuń %1 obiekt
pl[1]: Usuń %1 obiekty
pl[2]: Usuń %1 obiektów

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
pl[0]: Dodaj %1 obiekt
pl[1]: Dodaj %1 obiekty
pl[2]: Dodaj %1 obiektów

en: &Set Coordinate System
pl: Układ w&spółrzędnych

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
pl: Ustawienia Kig

en: Show grid
pl: Pokaż siatkę

en: Show axes
pl: Pokaż osie

en: Invert Selection
pl: Odwróć zaznaczenie

en: &Delete Objects
pl: U&suń obiekty

en: Delete the selected objects
pl: Usuwa zaznaczone obiekty

en: Cancel Construction
pl: Przerwij rysowanie

en: Cancel the construction of the object being constructed
pl: Przerywa tworzenie obiektu, który jest aktualnie rysowany

en: Repeat Construction
pl: Powtórz rysowanie

en: Repeat the last construction (with new data)
pl: Powtarza ostatnio narysowany obiekt (używając nowych danych)

en: U&nhide All
pl: O&dkryj wszystko

en: Show all hidden objects
pl: Pokaż wszystkie ukryte obiekty

en: &New Macro...
pl: &Nowe makro...

en: Define a new macro
pl: Określ nowe makro

en: Manage &Types...
pl: Zarządzanie &rodzajami...

en: Manage macro types.
pl: Zarządzanie makrami do tworzenia nowych rodzajów obiektów.

en: &Browse History...
pl: &Przeglądaj historię...

en: Browse the history of the current construction.
pl: Przeglądanie historii bieżącej konstrukcji.

en: Zoom in on the document
pl: Przybliża dokument

en: Zoom out of the document
pl: Pomniejsza dokument

en: Recenter the screen on the document
pl: Ustawia dokumentu centralnie na ekranie

en: View this document full-screen.
pl: Pokazuje dokument w widoku pełnoekranowym.

en: &Select Shown Area
pl: Wybierz widoczny ob&szar

en: Select the area that you want to be shown in the window.
pl: Pozwala wybrać obszar dokumentu, który ma być widoczny w oknie.

en: S&elect Zoom Area
pl: Wybierz obszar powiększ&enia

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
pl: Liczby dziesiętne ws&półrzędnych...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
pl: Ustaw liczbę miejsc dziesiętnych liczb rzeczywistych w dokumencie.

en: Show &Grid
pl: Pokaż siat&kę

en: Show or hide the grid.
pl: Pokaż lub ukryj siatkę.

en: Show &Axes
pl: Pok&aż osie

en: Show or hide the axes.
pl: Pokaż lub ukryj osie.

en: Wear Infrared Glasses
pl: Nałóż okulary do podczerwieni

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
pl: Włącz/wyłącz widoczność obiektów ukrytych.

en: Repeat Construction (%1)
pl: Powtórz tworzenie (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
pl: Powtórz %1 (używając nowych danych)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
pl: Plik "%1", który próbowałeś otworzyć, nie istnieje. Sprawdź, czy podałeś prawidłową ścieżkę.

en: File Not Found
pl: Nie znaleziono pliku

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
pl: Próbowano otworzyć dokument rodzaju "%1"; niestety, Kig nie obsługuje tego formatu. Jeśli uważasz, że warto byłoby wprowadzić obsługę plików tego rodzaju, możesz złożyć prośbę w <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">systemie śledzenia błędów KDE</a>

en: Format Not Supported
pl: Nieobsługiwany format

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
pl: Kig nie jest w stanie zapisać w żadnym innym formacie, oprócz własnego. Czy chcesz zachować w formacie programu Kig?

en: Save Kig Format
pl: Zapisz w formacie Kig

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
pl: Dokumenty Kig (*kig);;Skompresowane Dokumenty Kig (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
pl: Plik "%1" już istnieje. Czy chcesz go nadpisać?

en: Overwrite File?
pl: Nadpisać plik?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
pl: Drukowanie geometrii

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
pl[0]: Ukryj %1 obiekt
pl[1]: Ukryj %1 obiekty
pl[2]: Ukryj %1 obiektów

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
pl[0]: Pokaż %1 obiekt
pl[1]: Pokaż %1 obiekty
pl[2]: Pokaż %1 obiektów

en: Zoom In
pl: Powiększenie

en: Zoom Out
pl: Pomniejszenie

en: Recenter View
pl: Wyśrodkuj widok

en: Select the rectangle that should be shown.
pl: Wybierz prostokąt, który należy pokazać.

en: Change Shown Part of Screen
pl: Zmień pokazywaną część ekranu

en: Select Zoom Area
pl: Zaznacz powiększany obszar

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
pl: Wybierz obszar powiększany, wpisując współrzędne jego lewego, górnego i prawego, dolnego narożnika.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
pl: &Plik

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
pl: &Edycja

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
pl: &Widok

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
pl: &Obiekty

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
pl: &Punkty

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
pl: P&roste

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
pl: &Okręgi i łuki

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
pl: Wielo&kąty

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
pl: &Wektory i odcinki

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
pl: Krzywe stożkowe i 3. stop&nia

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
pl: Więcej krzywych stożkowych

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
pl: Krzywe &3. stopnia

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
pl: Krzywe &Béziera

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
pl: Kąt&y

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
pl: Przeksz&tałcenia

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
pl: Geo&metria różniczkowa

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
pl: T&esty

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
pl: I&nne

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
pl: &Rodzaje

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
pl: &Narzędzia

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
pl: Główny pasek narzędzi

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
pl: Punkty

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
pl: Proste

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
pl: Wektory i odcinki

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
pl: Okręgi i łuki

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
pl: Krzywe stożkowe

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
pl: Krzywe Béziera

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
pl: Kąty

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
pl: Przekształcenia

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
pl: Testy

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
pl: Inne obiekty

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
pl: Widok

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
pl: U&stawienia

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
pl: Nie pokazuj środowiska graficznego. Przekształć plik na format Kig. Plik wynikowy idzie do stdout, chyba że dodano opcję --outfile.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
pl: Plik wynikowy dla formatu natywnego Kig. '-' oznacza stdout. Wartością domyślną też jest stdout.

en: Document to open
pl: Dokument do otwarcia

en: Point by Numeric Labels
pl: Punkt na podstawie etykiet liczbowych

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
pl: Punkt o współrzędnych podanych przez dwie liczby

en: Segment
pl: Odcinek

en: A segment constructed from its start and end point
pl: Odcinek łączący dw

en: Segment Axis
pl: Oś odcinka

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
pl: Prosta prostopadła przechodząca przez środek odcinka.

en: Line by Two Points
pl: Prosta przez dwa punkty

en: A line constructed through two points
pl: Prosta przechodząca przez dwa punkty

en: Half-Line
pl: Półprosta

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
pl: Półprosta zdefiniowana punktem początkowym i innym punktem na niej położonym.

en: Perpendicular
pl: Prostopadła

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
pl: Prosta poprowadzona przez punkt, prostopadła do odcinka lub prostej.

en: Parallel
pl: Równoległa

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
pl: Prosta przechodząca przez punkt, równoległa do prostej lub odcinka

en: Circle by Center && Point
pl: Okrąg o danym środku i przez punkt

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
pl: Okrąg zdefiniowany przez swój środek i punkt należący do okręgu

en: Circle by Three Points
pl: Okrąg przez 3 punkty

en: A circle constructed through three points
pl: Okrąg przechodzący przez trzy punkty

en: Circle by Point && Radius
pl: Okrąg o danym środku i odcinku (jako promień)

en: A circle defined by its center and the length of the radius
pl: Okrąg zdefiniowany przez swój środek i długość odcinka równego promieniowi

en: Construct Bisector of This Angle
pl: Narysuj dwusieczną kąta

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
pl: Wybierz kąt, którego dwusieczną pragniesz stworzyć...

en: Angle Bisector
pl: Dwusieczna kąta

en: The bisector of an angle
pl: Dwusieczna kąta

en: Conic by Five Points
pl: Krzywa stożkowa przez 5 punktów

en: A conic constructed through five points
pl: Krzywa stożkowa przechodząca przez pięć podanych punktów

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
pl: Hiperbola na podstawie asymptoty i punktu

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
pl: Hiperbola o danej asymptocie przechodząca przez dany punkt

en: Ellipse by Focuses && Point
pl: Elipsa o danych ogniskach i przez punkt

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
pl: Elipsa na podstawie ognisk i leżącego na niej punkt

en: Hyperbola by Focuses && Point
pl: Hiperbola o danych ogniskach i przez punkt

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
pl: Hiperbola na podstawie ognisk i leżącego na niej punktu

en: Conic by Directrix, Focus && Point
pl: Krzywa stożkowa o danej kierownicy, ogniskach i przez punkt

en: A conic with given directrix and focus, through a point
pl: Krzywa stożkowa na podstawie danej kierownicy, ogniska i leżącego na niej punktu

en: Vertical Parabola by Three Points
pl: Parabola pionowa przez 3 punkty

en: A vertical parabola constructed through three points
pl: Parabola pionowa przechodząca przez trzy dane punkty

en: Cubic Curve by Nine Points
pl: Krzywa 3. stopnia przez 9 punktów

en: A cubic curve constructed through nine points
pl: Krzywa 3. stopnia przechodząca przez dziewięć danych punktów

en: Polar Point of a Line
pl: Punkt biegunowy prostej

en: The polar point of a line with respect to a conic.
pl: Punkt biegunowy prostej względem krzywej stożkowej.

en: Polar Line of a Point
pl: Prosta biegunowa punktu

en: The polar line of a point with respect to a conic.
pl: Prosta biegunowa punktu względem krzywej stożkowej.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
pl: Krzywa 3. stopnia z węzłem przez 6 punktów

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
pl: Krzywa 3. stopnia z punktem węzłowym na początku, przechodząca przez sześć danych punktów

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
pl: Krzywa 3. stopnia z punktem zwrotnym przez 4 punkty

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
pl: Krzywa 3. stopnia, z poziomym punktem zwrotnym w początku układu, przechodząca przez 4 dane punkty

en: Cubic Function by Four Points
pl: Krzywa 3. stopnia przez 4 punkty

en: A cubic function through four points
pl: Krzywa 3. stopnia przechodząca przez cztery dane punkty

en: Directrix of a Conic
pl: Kierownica krzywej stożkowej

en: The directrix line of a conic.
pl: Kierownica krzywej stożkowej.

en: Angle by Three Points
pl: Kąt na podstawie trzech punktów

en: An angle defined by three points
pl: Kąt zdefiniowany przez trzy punkty

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
pl: Hiperbola równoosiowa przez 4 punkty

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
pl: Hiperbola równoosiowa przechodząca przez cztery dane punkty

en: Construct the midpoint of this segment
pl: Narysuj punkt środkowy odcinka

en: Mid Point
pl: Punkt środkowy

en: The midpoint of a segment or two other points
pl: Punkt środkowy odcinka lub dwóch innych punktów

en: Construct the golden ratio point of this segment
pl: Narysuj punkt złotego podziału dla tego odcinka

en: Golden Ratio Point
pl: Punkt złotego podziału

en: The golden ratio point of a segment or two other points
pl: Punkt złotego podziału odcinka lub dwóch różnych punktów

en: Vector
pl: Wektor

en: Construct a vector from two given points.
pl: Narysuj wektor na podstawie dwóch punktów.

en: Vector Sum
pl: Suma wektorów

en: Construct the vector sum of two vectors.
pl: Narysuj sumę wektorową dwóch wektorów.

en: Line by Vector
pl: Prosta z wektora

en: Construct the line by a given vector though a given point.
pl: Narysuj prostą równoległą do wektora przechodzącą przez dany punkt.

en: Half-Line by Vector
pl: Półprosta z wektora

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
pl: Narysuj półprostą równoległą do wektora rozpoczynającą się w danym punkcie.

en: Arc by Three Points
pl: Łuk o danych 3 punktach

en: Construct an arc through three points.
pl: Narysuj łuk przechodzący przez trzy dane punkty.

en: Conic Arc by Center and Three Points
pl: Krzywa stożkowa o danym punkcie środkowym przez 3 punkty

en: Construct a conic arc with given center through three points.
pl: Narysuj krzywą stożkową o danym punkcie środkowym przechodzącą przez trzy dane punkty.

en: Conic Arc by Five Points
pl: Krzywa stożkowa przez 5 punktów

en: Construct a conic arc through five points.
pl: Narysuj krzywą stożkową przechodzącą przez pięć danych punktów.

en: Arc by Center, Angle && Point
pl: Łuk na podstawie środka, kąta i punktu

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
pl: Narysuj łuk na podstawie środka i kąta, przy zadanym punkcie początkowym

en: Parabola by Directrix && Focus
pl: Parabola na podstawie kierownicy i ogniskowej

en: A parabola defined by its directrix and focus
pl: Parabola zdefiniowana przez kierownicę i ogniskową

en: Translate
pl: Przemieszczenie

en: The translation of an object by a vector
pl: Przesunięcie obiektu o wektor

en: Reflect in Point
pl: Symetria względem punktu

en: An object reflected in a point
pl: Przekształcenie symetryczne obiektu względem punktu

en: Reflect in Line
pl: Symetria względem prostej

en: An object reflected in a line
pl: Przekształcenie symetryczne obiektu względem prostej

en: Rotate
pl: Obrót

en: An object rotated by an angle around a point
pl: Obrót obiektu o dany kąt wokół punktu

en: Scale
pl: Zmiana rozmiaru

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
pl: Zmiana rozmiaru obiektu względem punktu, skalę określa długość odcinka

en: Scale over Line
pl: Zmiana rozmiaru prostą

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
pl: Zmiana rozmiaru obiektu prostą, skalę określa długość odcinka

en: Scale (ratio given by two segments)
pl: Zmiana rozmiaru (stosunek wyznaczony przez dwa odcinki)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
pl: Zmiana rozmiaru obiektu względem punktu, skalę określa długość dwóch odcinków

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
pl: Zmiana rozmiaru prostą (stosunek dany dwoma odcinkami)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
pl: Zmiana rozmiaru obiektu względem prostej, skalę określa długość dwóch odcinków

en: Apply Similitude
pl: Podobieństwo

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
pl: Zastosuj podobieństwo do obiektu (sekwencja zmiany rozmiaru i rotacji wokół środka)

en: Harmonic Homology
pl: Homologia harmoniczna

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
pl: Homologia harmoniczna z danymi środkiem i osią (jest to przekształcenie rzutowe)

en: Draw Projective Shadow
pl: Cień rzutu

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
pl: Cień obiektu z danym źródłem światła i z daną płaszczyzną rzutu (pokazaną jako prosta)

en: Asymptotes of a Hyperbola
pl: Asymptoty hiperboli

en: The two asymptotes of a hyperbola.
pl: Obie asymptoty hiperboli.

en: Triangle by Its Vertices
pl: Trójkąt o danych wierzchołkach

en: Construct a triangle given its three vertices.
pl: Narysuj trójkąt o danych trzech wierzchołkach.

en: Convex Hull
pl: Powłoka wypukła

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
pl: Wielokąt odpowiadający powłoce wypukłej innego wielokąta

en: Bézier Quadratic by its Control Points
pl: Krzywa Béziera 2. stopnia o danych punktach sterujących

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
pl: Narysuj krzywą Béziera 2. stopnia na podstawie jej trzech punktów sterujących.

en: Bézier Cubic by its Control Points
pl: Krzywa Béziera 3. stopnia o danych punktach sterujących

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
pl: Narysuj krzywą Béziera 3. stopnia na podstawie jej czterech punktów sterujących.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
pl: Wymierna krzywa Béziera 2. stopnia o danych punktach sterujących

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
pl: Narysuj wymierną krzywą Béziera 2. stopnia na podstawie jej trzech punktów sterujących.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
pl: Wymierna krzywa Béziera 3. stopnia o danych punktach sterujących

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
pl: Narysuj wymierną krzywą Béziera 3. stopnia na podstawie jej czterech punktów sterujących.

en: Parallel Test
pl: Test równoległości

en: Test whether two given lines are parallel
pl: Test sprawdzający czy dwie proste są równoległe

en: Orthogonal Test
pl: Test prostopadłości

en: Test whether two given lines are orthogonal
pl: Test sprawdzający czy dwie proste są prostopadłe

en: Collinear Test
pl: Test współliniowości

en: Test whether three given points are collinear
pl: Test sprawdzający czy trzy dane punkty są współliniowe

en: Contains Test
pl: Test zawierania

en: Test whether a given curve contains a given point
pl: Test sprawdzający czy dana krzywa zawiera dany punkt

en: In Polygon Test
pl: Test zawierania się w wielokącie

en: Test whether a given polygon contains a given point
pl: Test sprawdzający czy dany wielokąt zawiera dany punkt

en: Convex Polygon Test
pl: Test wypukłości wielokąta

en: Test whether a given polygon is convex
pl: Test sprawdzający czy dany wielokąt jest wypukły

en: Existence Test
pl: Test istnienia

en: Test whether a given object is constructible
pl: Test sprawdzający czy dany obiekt można skonstruować

en: Distance Test
pl: Test odległości

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
pl: Test sprawdzający czy dany punkt jest w tej samej odległości od pewnego danego punktu i od innego danego punktu

en: Vector Equality Test
pl: Test równości wektorów

en: Test whether two vectors are equal
pl: Test sprawdzający czy dwa wektory są równe

en: Point Projection
pl: Rzut punktu

en: Project a point on a line
pl: Rzutuj punkt na linię

en: Python Script
pl: Skrypt Pythona

en: Construct a new Python script.
pl: Stwórz nowy skrypt Pythona.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
pl: Wpisz współrzędne w następującej postaci: "x;y",
    gdzie x to współrzędna x, a y współrzędna y.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
pl: Wpisz współrzędne w następującej postaci: <b>"x;y"</b>,gdzie x to współrzędna x (odcięta), a y współrzędna y (rzędna).

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
pl: Wpisz współrzędne w następującej postaci: "r;θ°",
    gdzie r i θ to  współrzędne biegunowe.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
pl: Wpisz współrzędne w następującej postaci: <b>"r;θ°"</b>,gdzie r i θ to  współrzędne biegunowe.

en: &Euclidean
pl: &Euklidesowy

en: &Polar
pl: &Biegunowy

en: Set Euclidean Coordinate System
pl: Wybierz euklidesowy układ współrzędnych

en: Set Polar Coordinate System
pl: Wybierz biegunowy układ współrzędnych

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
pl: St.

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
pl: Zwykły punkt, tzn. taki, który jest albo niezależny, albo jest elementem prostej, okręgu lub odcinka.

en: Point
pl: Punkt

en: Construct a text label.
pl: Stwórz etykietę tekstową.

en: Text Label
pl: Etykieta tekstowa

en: Construct a Point by its Coordinates
pl: Narysuj punkt na podstawie współrzędnych

en: Point by Coordinates
pl: Punkt o danych współrzędnych

en: Fixed Point
pl: Punkt stały

en: Enter the coordinates for the new point.
pl: Wpisz współrzędne nowego punktu.

en: Construct a Numeric Value
pl: Utwórz wartość liczbową

en: Numeric Value
pl: Wartość liczbowa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
pl: &Użyj domyślnej dokładności współrzędnej

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
pl: Wpi&sz liczbę liczb dziesiętnych współrzędnych:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
pl: Ustawianie rozmiaru kąta

en: Insert the new size of this angle:
pl: Wstaw nowy rozmiar tego kąta:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
pl: Użyj pola edycji do zmiany rozmiaru tego kąta.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
pl: Wybierz z listy jednostkę miary kąta, której chcesz użyć do zmiany rozmiaru tego kąta. <br />
    Po zmianie jednostki wartość w polu edycji zostanie przeliczona do wybranej nowej jednostki miary.

en: Could not open macro file '%1'
pl: Nie można było otworzyć pliku makro '%1'

en: Kig cannot open the macro file "%1".
pl: Kig nie może otworzyć pliku makro "%1".

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
pl: Plik ten stworzono w bardzo starej wersji Kig (przed 0.4). Zaniechano już obsługi starszych formatów Kig. Możesz próbować otworzyć go starszą wersją Kig (0.4 do 0.6),a następnie zachować go w nowym formacie.

en: Unnamed Macro #%1
pl: Nienazwane makro nr %1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
pl: W tym pliku Kig występuje obiekt rodzaju "%1", który nie jest obsługiwany przez używaną wersję Kig. Możliwe, że zbudowałeś Kig bez obsługi  dla obiektów tego rodzaju lub używasz starszej wersji programu.

en: Radical Lines for Conics
pl: Proste pierwiastkowe dla krzywych stożkowych

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
pl: Proste narysowane przez punkty przecięcia dwóch krzywych stożkowych. Definiuje się je również dla krzywych stożkowych nieprzecinających się.

en: Moving Point
pl: Punkt ruchomy

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
pl: Wybierz punkt ruchomy, który będzie się przemieszczał podczas rysowania zbioru punktów...

en: Following Point
pl: Punkt prowadzący

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
pl: Wybierz punkt prowadzący, przez którego lokalizacje będzie rysowany zbiór punktów...

en: Locus
pl: Miejsce geometryczne

en: A locus
pl: Miejsce geometryczne

en: Dependent Point
pl: Punkt zależny

en: Polygon by Its Vertices
pl: Wielokąt o danych wierzchołkach

en: Construct a polygon by giving its vertices
pl: Narysuj wielokąt na podstawie wierzchołków

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
pl: ... z tym wierzchołkiem (kliknij na pierwszy wierzchołek by zakończyć rysowanie)

en: Construct a polygon with this vertex
pl: Narysuj wielokąt z tym wierzchołkiem

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
pl: Wybierz punkt, który będzie wierzchołkiem nowego wielokąta...

en: Open Polygon (Polygonal Line)
pl: Linia łamana otwarta

en: Construct an open polygon
pl: Narysuj linię łamaną

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
pl: ... przechodzącą przez ten punkt (kliknij ponownie na ostatnim punkcie by zakończyć rysowanie)

en: Construct a polygonal line with this vertex
pl: Narysuj linię łamaną z tym wierzchołkiem

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
pl: Wybierz punkt, który będzie wierzchołkiem linii łamanej...

en: Polygon
pl: Wielokąt

en: Construct the vertices of this polygon...
pl: Narysuj wierzchołki tego wielokąta...

en: Vertices of a Polygon
pl: Wierzchołki wielokąta

en: The vertices of a polygon.
pl: Wierzchołki wielokąta.

en: Construct the sides of this polygon...
pl: Narysuj boki tego wielokąta...

en: Sides of a Polygon
pl: Boki wielokąta

en: The sides of a polygon.
pl: Boki wielokąta.

en: Regular Polygon with Given Center
pl: Wielokąt foremny o danym środku

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
pl: Narysuj wielokąt foremny o danym środku i wierzchołku

en: Construct a regular polygon with this center
pl: Narysuj wielokąt foremny ze środkiem w tym punkcie

en: Construct a regular polygon with this vertex
pl: Narysuj wielokąt foremny z wierzchołkiem w tym punkcie

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
pl: Ustaw liczbę boków (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
pl: Ustaw liczbę boków (%1)

en: Select the center of the new polygon...
pl: Wybierz środek nowego wielokąta...

en: Select a vertex for the new polygon...
pl: Wybierz wierzchołek nowego wielokąta...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
pl: Poruszaj kursorem by uzyskać pożądaną liczbę boków...

en: Bézier Curve by its Control Points
pl: Krzywa Béziera o danych punktach sterujących

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
pl: Narysuj krzywą Béziera na podstawie jej punktów sterujących

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
pl: ... z tym punktem sterującym (kliknij ponownie na ostatni punkt kontrolny aby zakończyć rysowanie)

en: Construct a Bézier curve with this control point
pl: Narysuj krzywą Béziera z tym punktem sterującym

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
pl: Wybierz punkt, który będzie punktem sterującym nowej krzywej Béziera...

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
pl: Wymierna krzywa Béziera o danych punktach sterujących

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
pl: Narysuj krzywą Béziera podając jej punkty sterujące i dodatnie wartości wag

en: ... assign this weight to last selected control point
pl: ... przypisz tą wartość jako wagę ostatniego wybranego punktu sterującego

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
pl: ... z tym punktem sterującym (kliknij ponownie na ostatnim punkcie by zakończyć rysowanie)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
pl: Narysuj wymierną krzywą Béziera z tym punktem sterującym

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
pl: Wybierz punkt, który będzie punktem sterującym nowej wymiernej krzywej Béziera...

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
pl: Wybierz etykietę liczbową jako wartość wagi ostatnio wybranego punktu...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
pl: Narysuj proste pierwiastkowe tego okręgu

en: Construct the Radical Lines of This Conic
pl: Narysuj proste pierwiastkowe tej krzywej stożkowej

en: Generic Affinity
pl: Dowolne przekształcenie afiniczne

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
pl: Unikalne przekształcenie afiniczne przekształcające 3 dane punkty (lub trójkąt) na 3 inne dane punkty (lub trójkąt)

en: Generic Projective Transformation
pl: Dowolne przekształcenie rzutowe

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
pl: Unikalne przekształcenie rzutowe przekształcające 4 dane punkty (lub czworobok) na 4 inne dane punkty (lub czworobok)

en: Inversion of Point, Line or Circle
pl: Odwrotność punktu, prostej lub okręgu

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
pl: Odwrotność punktu, prostej lub okręgu względem okręgu

en: Measure Transport
pl: Przenieś miarę

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
pl: Przenieś miarę odcinka lub łuku na prostą lub na okrąg.

en: Segment to transport
pl: Odcinek do przeniesienia

en: Arc to transport
pl: Łuk do przeniesienia

en: Value to transport
pl: Wartość do przeniesienia

en: Transport a measure on this line
pl: Przenieś miarę na tą prostą

en: Transport a measure on this circle
pl: Przenieś miarę na ten okrąg

en: Start transport from this point of the circle
pl: Zacznij przenoszenie miary od tego punktu okręgu

en: Start transport from this point of the line
pl: Zacznij przenoszenie miary od tego punktu prostej

en: Start transport from this point of the curve
pl: Zacznij przenoszenie miary od tego punktu krzywej

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
pl: Wybierz odcinek, łuk lub etykietę numeryczną do przeniesienia...

en: Select a destination line or circle...
pl: Wybierz docelową linię lub okrąg...

en: Choose a starting point on the line/circle...
pl: Wybierz punkt początkowy na linii/okręgu...

en: Intersect with this conic
pl: Przecięcie z tą krzywą stożkową

en: Intersect with this line
pl: Przecięcie z tą prostą

en: Intersect with this cubic
pl: Przecięcie z tą krzywą stożkową

en: Intersect with this circle
pl: Przecięcie z tym okręgiem

en: Intersect
pl: Przecięcie

en: The intersection of two objects
pl: Przecięcie dwóch obiektów

en: Intersect this Circle
pl: Przecięcie tego okręgu

en: Intersect this Conic
pl: Przecięcie tej krzywej stożkowej

en: Intersect this Segment
pl: Przecięcie tego odcinka

en: Intersect this Half-line
pl: Przecięcie tej półprostej

en: Intersect this Line
pl: Przecięcie tej prostej

en: Intersect this Cubic Curve
pl: Przecięcie tej krzywej 3. stopnia

en: Intersect this Arc
pl: Przecięcie tego łuku

en: Intersect this Polygon
pl: Przecięcie tego wielokątu

en: Intersect this Polygonal
pl: Przecięcie tej linii łamanej

en: with this Circle
pl: z tym okręgiem

en: with this Conic
pl: z tą krzywą stożkową

en: with this Segment
pl: z tym odcinkiem

en: with this Half-line
pl: z tą półprostą

en: with this Line
pl: z tą prostą

en: with this Cubic Curve
pl: z tą krzywą 3. stopnia

en: with this Arc
pl: z tym łukiem

en: with this Polygon
pl: z tym wielokątem

en: with this Polygonal
pl: z tą linią łamaną

en: Construct midpoint of this point and another one
pl: Narysuj punkt środkowy tego punktu i jakiegoś innego punktu

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
pl: Wybierz pierwszy punkt, dla którego chcesz narysować punkt środkowy...

en: Construct the midpoint of this point and another one
pl: Narysuj punkt środkowy dla tego punktu i jakiegoś innego

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
pl: Wybierz drugi z dwóch punktów, dla których chcesz narysować punkt środkowy...

en: Construct golden ratio point of this point and another one
pl: Narysuj punkt złotego podziału dla tego punktu i jakiegoś innego

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
pl: Wybierz pierwszy punkt, dla którego chcesz narysować punkt złotego podziału...

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
pl: Narysuj punkt złotego podziału dla tego punktu i jakiegoś innego

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
pl: Wybierz drugi z punktów, dla którego chcesz narysować punkt złotego podziału...

en: Select the first object to intersect...
pl: Wybierz pierwszy obiekt przecinający się...

en: Select the second object to intersect...
pl: Wybierz drugi obiekt przecinający się...

en: Tangent
pl: Styczna

en: The line tangent to a curve
pl: Prosta styczna do krzywej

en: Tangent to This Circle
pl: Styczna do tego okręgu

en: Tangent to This Conic
pl: Styczna do tej krzywej stożkowej

en: Tangent to This Arc
pl: Styczna do tego łuku

en: Tangent to This Cubic Curve
pl: Styczna do tej krzywej 3. stopnia

en: Tangent to This Curve
pl: Styczna do tej krzywej

en: Tangent at This Point
pl: Styczna w tym punkcie

en: Center Of Curvature
pl: Środek krzywizny

en: The center of the osculating circle to a curve
pl: Środek okręgu ściśle stycznego z krzywą

en: Center of Curvature of This Conic
pl: Środek krzywizny tej krzywej stożkowej

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
pl: Środek krzywizny tej krzywej 3. stopnia

en: Center of Curvature of This Curve
pl: Środek krzywizny tej krzywej

en: Center of Curvature at This Point
pl: Środek krzywizny w tym punkcie

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
pl: piksel

[ctx: Translators: Inch]
en: in
pl: cal

en: Which object?
pl: Który obiekt?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
pl: Kliknij na miejsce, w którym chcesz umieścić nowy punkt lub krzywą, na której chcesz go umieścić...

en: Now select the location for the result label.
pl: Teraz wybierz miejsce dla etykiety wyniku.

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
pl: Edycja rodzaju

en: Here you can edit the name of the current macro type.
pl: Tutaj możesz zmienić nazwę bieżącego rodzaju makra.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
pl: Tutaj możesz zmienić opis bieżącego rodzaju makra. Opis jest niewymagany, więc możesz niczego nie wpisywać: jeśli tak zrobisz, twoje makro nie będzie zawierało opisu.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
pl: Użyj tego przycisku, aby zmienić ikonę obecnego rodzaju makra.

en: The name of the macro can not be empty.
pl: Nazwa makro nie może być pusta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
pl: Tutaj możesz zmienić nazwę, opis i ikonę dla makra tego rodzaju.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
pl: Nazwa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
pl: Opis:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
pl: Przeglądarka historii

en: Start of the construction
pl: Rozpoczęcie konstrukcji

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
pl: Opis bieżącego kroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
pl: Pierwszy krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
pl: Cofnij o jeden krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
pl: Naprzód o jeden krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
pl: Poprzedni krok

en: Name
pl: Nazwa

en: <unnamed object>
pl: <nienazwany obiekt>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
pl: W tekście są elementy %n, dla których nie została wybrana wartość. Proszę je usunąć lub wybrać wystarczającą liczbę argumentów.

en: Selecting argument %1
pl: Wybieranie argumentu %1

en: Change Label
pl: Zmień etykietę

en: Set Value
pl: Ustaw wartość

en: Enter value:
pl: Wpisz wartość:

en: Select the position for the new numeric value...
pl: Wybierz położenie nowej wartości liczbowej...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
pl: Jeden z wybranych przez ciebie obiektów wynikowych nie może zostać obliczony z danych obiektów. Z tego względu Kig nie może obliczyć tego makra. Proszę wcisnąć Wstecz i skonstruować obiekty w prawidłowej kolejności...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
pl: Jeden z danych obiektów nie jest używany do obliczenia obiektów wynikowych. Prawdopodobnie oznacza to, że chcesz, by Kig zrobił coś niemożliwego. Proszę sprawdzić makro i spróbować ponownie.

en: Given Objects
pl: Zadane obiekty

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
pl: Wybierz "zadane" obiekty dla twojego makra i naciśnij "Dalej".

en: Final Object
pl: Obiekt końcowy

en: Select the final object(s) for your new macro.
pl: Wybierz obiekt lub obiekty końcowe dla swojego makra.

en: Enter a name and description for your new type.
pl: Wpisz nazwę i opis dla swojego nowego rodzaju.

en: &Name:
pl: &Nazwa:

en: &Description:
pl: Opis:

en: &Icon:
pl: &Ikona:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
pl: Określanie nowego makra

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
pl[0]: Przenieś %1 obiekt
pl[1]: Przenieś %1 obiekty
pl[2]: Przenieś %1 obiektów

en: Redefine Point
pl: ponownie zdefiniuj punkty

en: Black
pl: Czarny

en: Gray
pl: Szary

en: Red
pl: Czerwony

en: Green
pl: Zielony

en: Cyan
pl: Cyjan

en: Yellow
pl: Żółty

en: Dark Red
pl: Ciemna czerwień

en: &Hide
pl: Uk&ryj

en: &Show
pl: &Pokaż

en: &Move
pl: &Przenieś

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
pl: U&suń

en: &Custom Color
pl: K&olor użytkownika

en: Change Object Color
pl: Zmień kolor obiektu

en: Change Object Width
pl: Zmień szerokość obiektu

en: Change Point Style
pl: Zmień styl punktu

en: Change Object Style
pl: Zmień styl obiektu

en: Set &Name...
pl: Określ &nazwę...

en: &Name
pl: &Nazwa

en: Set Object Name
pl: Ustawienie nazwy obiektu

en: Set Name of this Object:
pl: Wpisz nazwę dla tego obiektu:

en: %1 Object | %1 Objects
pl[0]: %1 obiekty
pl[1]: %1 obiektów
pl[2]: %1 obiekty

en: Kig Document
pl: Dokument Kig

en: &Transform
pl: Przeksz&tałć

en: Const&ruct
pl: &Narysuj

en: Add Te&xt Label
pl: Dodaj etykietę te&kstową

en: Set Co&lor
pl: Określ ko&lor

en: Set &Pen Width
pl: Określ szerokość &pióra

en: Set St&yle
pl: Określ w&ygląd

en: Set Coordinate S&ystem
pl: Układ w&spółrzędnych

[ctx: More menu items]
en: More...
pl: Więcej...

en: Edit Script...
pl: Edytuj skrypt...

en: Enter Label Text
pl: Wpisz tekst etykiety

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
pl: Wpisz tekst dla swojej etykiety i naciśnij "Dalej".
    Jeśli chcesz wyświetlić wartości zmienne, to podaj %1, %2, ... w odpowiednich miejscach (np. Ten odcinek ma długość %1 jednostek).

en: Show text in a frame
pl: Pokaż tekst w ramce

en: Select Arguments
pl: Wybierz argumenty

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
pl: Teraz wybierz argumenty, których potrzebujesz. W przypadku każdego argumentu, wybierz obiekt i właściwość w oknie Kig, a następnie kliknij Zakończ...

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
pl: Tworzenie etykiety

en: Macro
pl: Makro

en: Type
pl: Rodzaj

en: Description
pl: Opis

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
pl: Zarządzanie rodzajami

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
pl: Zmi&eń...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
pl: Wye&ksportuj...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
pl[0]: Czy na pewno usunąć ten %1 rodzaj?
pl[1]: Czy na pewno usunąć te %1 rodzaje?
pl[2]: Czy na pewno usunąć tych %1 rodzajów?

en: Are You Sure?
pl: Czy na pewno?

en: Export Types
pl: Wyeksportuj rodzaje

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
pl: Pliki Kig (*.kigt);;Wszystkie pliki(*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
pl: Pliki Kig (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
pl: Pliki narzędzia Geogebra (*.ggt)

en: All Files (*)
pl: Wszystkie pliki (*)

en: Import Types
pl: Zaimportuj rodzaje

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
pl: Wybrano więcej niż jeden rodzaj. Można zmieniać tylko jeden plik na raz. Proszę wybrać tylko ten rodzaj, który zamierzasz zmienić i spróbować ponownie.

en: More Than One Type Selected
pl: Wybrano więcej niż jeden rodzaj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
pl: Tutaj wybierz rodzaje...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
pl: Oto lista bieżących rodzajów makr... Możesz je zaznaczyć, usunąć, wyeksportować lub zaimportować...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
pl: Zmień zaznaczony rodzaj.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
pl: Usuń wszystkie rodzaje zaznaczone na liście.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
pl: Wyeksportuj wszystkie zaznaczone rodzaje do pliku.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
pl: Zaimportuj makra zawarte w jednym lub więcej plikach.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
pl: Za&importuj...

en: Construct an angle through this point
pl: Narysuj kąt przez ten punkt

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
pl: Wybierz punkt, przez który powinna przechodzić pierwsza półprosta kąta...

en: Construct an angle at this point
pl: Narysuj kąt przy tym punkcie

en: Select the point to construct the angle in...
pl: Wybierz punkt będący wierzchołkiem kąta...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
pl: Wybierz punkt, przez który powinna przechodzić druga półprosta kąta...

en: Set Si&ze
pl: Określ ro&zmiar

en: Toggle &Right Angle Mark
pl: Przełącz znacznik p&rostopadłości

en: Resize Angle
pl: Zmień rozmiar kąta

en: Construct an arc starting at this point
pl: Narysuj łuk rozpoczynający się w tym punkcie

en: Select the start point of the new arc...
pl: Wybierz punkt, w którym zaczyna się łuk...

en: Construct an arc through this point
pl: Narysuj łuk przez ten punkt

en: Select a point for the new arc to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który powinien przechodzić łuk...

en: Construct an arc ending at this point
pl: Narysuj łuk kończący się w tym punkcie

en: Select the end point of the new arc...
pl: Wybierz punkt końcowy łuku...

en: Construct an arc with this center
pl: Narysuj łuk ze środkiem w tym miejscu

en: Select the center of the new arc...
pl: Wybierz środek łuku...

en: Construct an arc with this angle
pl: Narysuj łuk o takim kącie

en: Select the angle of the new arc...
pl: Wybierz kąt dla łuku...

en: Construct a conic arc starting at this point
pl: Narysuj krzywą stożkową rozpoczynającą się w tym punkcie

en: Select the start point of the new conic arc...
pl: Wybierz punkt, w którym ma zacząć się krzywa stożkowa...

en: Construct a conic arc through this point
pl: Narysuj krzywą stożkową przez ten punkt

en: Select a point for the new conic arc to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodziła krzywa stożkowa...

en: Construct a conic arc ending at this point
pl: Narysuj krzywą stożkową kończącą się w tym punkcie

en: Select the end point of the new conic arc...
pl: Wybierz punkt końcowy nowej krzywej stożkowej...

en: Construct an conic arc with this center
pl: Narysuj krzywą stożkową ze środkiem w tym miejscu

en: Select the center of the new conic arc...
pl: Wybierz środek łuku...

en: Number of control points
pl: Liczba punktów sterujących

en: Control polygon
pl: Wielokąt sterujący

en: Cartesian Equation
pl: Równanie kartezjańskie

en: Bézier Curve
pl: Krzywa Béziera

en: Select this Bézier Curve
pl: Wybierz tę krzywą Béziera

en: Select Bézier Curve %1
pl: Wybierz krzywą Béziera %1

en: Remove a Bézier Curve
pl: Usuń krzywą Béziera

en: Add a Bézier Curve
pl: Dodaj krzywą Béziera

en: Move a Bézier Curve
pl: Przesuń krzywą Béziera

en: Attach to this Bézier Curve
pl: Przyłącz do tej krzywej Béziera

en: Show a Bézier Curve
pl: Pokaż krzywą Béziera

en: Hide a Bézier Curve
pl: Ukryj krzywą Béziera

en: Bézier Quadratic
pl: Krzywa Béziera 2. stopnia

en: Select this Bézier Quadratic
pl: Wybierz tę krzywą Béziera 2. stopnia

en: Select Bézier Quadratic %1
pl: Wybierz krzywą Béziera 2. stopnia %1

en: Remove a Bézier Quadratic
pl: Usuń krzywą Béziera 2. stopnia

en: Add a Bézier Quadratic
pl: Dodaj krzywą Béziera 2. stopnia

en: Move a Bézier Quadratic
pl: Przesuń krzywą Béziera 2. stopnia

en: Attach to this Bézier Quadratic
pl: Przyłącz do tej krzywej Béziera 2. stopnia

en: Show a Bézier Quadratic
pl: Pokaż krzywą Béziera 2. stopnia

en: Hide a Bézier Quadratic
pl: Ukryj krzywą Béziera 2. stopnia

en: Bézier Cubic
pl: Krzywa Béziera trzeciego stopnia

en: Select this Bézier Cubic
pl: Wybierz tę krzywą Béziera 3. stopnia

en: Select Bézier Cubic %1
pl: Wybierz krzywą Béziera 3. stopnia %1

en: Remove a Bézier Cubic
pl: Usuń krzywą Béziera 3. stopnia

en: Add a Bézier Cubic
pl: Dodaj krzywą Béziera 3. stopnia

en: Move a Bézier Cubic
pl: Przesuń krzywą Béziera 3. stopnia

en: Attach to this Bézier Cubic
pl: Przyłącz do tej krzywej Béziera 3. stopnia

en: Show a Bézier Cubic
pl: Pokaż krzywą Béziera 3. stopnia

en: Hide a Bézier Cubic
pl: Ukryj krzywą Béziera 3. stopnia

en: Rational Bézier Curve
pl: Wymierna krzywa Béziera

en: Select this Rational Bézier Curve
pl: Wybierz tę wymierną krzywą Béziera

en: Select Rational Bézier Curve %1
pl: Wybierz wymierną krzywą Béziera %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
pl: Usuń wymierną krzywą Béziera

en: Add a Rational Bézier Curve
pl: Dodaj wymierną krzywą Béziera

en: Move a Rational Bézier Curve
pl: Przesuń wymierną krzywą Béziera

en: Attach to this Rational Bézier Curve
pl: Przyłącz do tej wymiernej krzywej Béziera

en: Show a Rational Bézier Curve
pl: Pokaż wymierną krzywą Béziera

en: Hide a Rational Bézier Curve
pl: Ukryj wymierną krzywą Béziera

en: Rational Bézier Quadratic
pl: Wymierna krzywa Béziera 2. stopnia

en: Select this Rational Bézier Quadratic
pl: Wybierz tę wymierną krzywą Béziera 2. stopnia

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
pl: Wybierz wymierną krzywą Béziera 2. stopnia %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
pl: Usuń wymierną krzywą Béziera 2. stopnia

en: Add a Rational Bézier Quadratic
pl: Dodaj wymierną krzywą Béziera 2. stopnia

en: Move a Rational Bézier Quadratic
pl: Przesuń wymierną krzywą Béziera 2. stopnia

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
pl: Przyłącz do tej wymiernej krzywej Béziera 2. stopnia

en: Show a Rational Bézier Quadratic
pl: Pokaż wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
pl: Ukryj wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Rational Bézier Cubic
pl: Wymierna krzywa Béziera 3. stopnia

en: Select this Rational Bézier Cubic
pl: Wybierz tę wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Select Rational Bézier Cubic %1
pl: Wybierz wymierną krzywą Béziera 3. stopnia %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
pl: Usuń wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Add a Rational Bézier Cubic
pl: Dodaj wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Move a Rational Bézier Cubic
pl: Przesuń wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
pl: Przyłącz do tej wymiernej krzywej Béziera 3. stopnia

en: Show a Rational Bézier Cubic
pl: Pokaż wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Hide a Rational Bézier Cubic
pl: Ukryj wymierną krzywą Béziera 3. stopnia

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
pl: Narysuj krzywą Béziera 2. stopnia z tym punktem sterującym

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
pl: Wybierz punkt, który będzie punktem sterującym nowej krzywej Béziera 2. stopnia...

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
pl: Narysuj krzywą Béziera 3. stopnia z tym punktem sterującym

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
pl: Wybierz punkt, który będzie punktem sterującym nowej krzywej Béziera 3. stopnia...

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
pl: Narysuj wymierną krzywą Béziera 2. stopnia z tym punktem sterującym

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
pl: Wybierz trzy punkty oraz trzy wartości liczbowe jako wartości wag aby utworzyć wymierną krzywą Béziera...

en: Select this value as weight
pl: Wybierz tę wartość jako wartości wagi

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
pl: Narysuj wymierną krzywą Béziera 3. stopnia z tym punktem sterującym

en: string
pl: ciąg znaków

en: Test Result
pl: Wynik testu

en: Select the curve...
pl: Wybierz tę krzywą...

en: Select a point on the curve...
pl: Wybierz punkt na krzywej...

en: Surface
pl: Powierzchnia

en: Circumference
pl: Obwód

en: Radius
pl: Promień

en: Center
pl: Środek

en: Expanded Cartesian Equation
pl: Rozwinięte równanie kartezjańskie

en: Polar Equation
pl: Równanie biegunowe

en: rho = %1   [centered at %2]
pl: rho = %1   [ze środkiem w %2]

en: circle
pl: okrąg

en: Select this circle
pl: Wybierz ten okrąg

en: Select circle %1
pl: Wybierz okrąg %1

en: Remove a Circle
pl: Usuń okrąg

en: Add a Circle
pl: Dodaj okrąg

en: Move a Circle
pl: Przesuń okrąg

en: Attach to this circle
pl: Przyłącz to tego okręgu

en: Show a Circle
pl: Pokaż okrąg

en: Hide a Circle
pl: Ukryj okrąg

en: Construct a circle through this point
pl: Narysuj okrąg przez ten punkt

en: Construct a circle with this center
pl: Narysuj okrąg z tym środkiem

en: Select the center of the new circle...
pl: Wybierz środek nowego okręgu...

en: Select a point for the new circle to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przebiegać okrąg...

en: With this radius
pl: o takim promieniu

en: Select the length of the radius...
pl: Wybierz długość promienia okręgu

en: Conic Type
pl: Rodzaj krzywej stożkowej

en: First Focus
pl: Pierwsza ogniskowa

en: Second Focus
pl: Druga ogniskowa

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Hyperbola
pl: Hiperbola

en: [centered at %1]
pl: [o środku w %1]

en: conic
pl: krzywa stożkowa

en: Select this conic
pl: Wybierz tę krzywą stożkową

en: Select conic %1
pl: Wybierz krzywą stożkową %1

en: Remove a Conic
pl: Usuń krzywą stożkową

en: Add a Conic
pl: Dodaj krzywą stożkową

en: Move a Conic
pl: Przesuń krzywą stożkową

en: Attach to this conic
pl: Przyłącz do tej krzywej stożkowej

en: Show a Conic
pl: Pokaż krzywą stożkową

en: Hide a Conic
pl: Ukryj krzywą stożkową

en: Supporting Conic
pl: Stożkowa podpierająca

en: First End Point
pl: Pierwszy punkt końcowy

en: Second End Point
pl: Drugi punkt końcowy

en: conic arc
pl: krzywa stożkowa

en: Select this conic arc
pl: Wybierz tę krzywą stożkową

en: Select conic arc %1
pl: Wybierz krzywą stożkową %1

en: Remove a Conic Arc
pl: Usuń krzywą stożkową

en: Add a Conic Arc
pl: Dodaj krzywą stożkową

en: Move a Conic Arc
pl: Przesuń krzywą stożkową

en: Attach to this conic arc
pl: Przyłącz do tej krzywej stożkowej

en: Show a Conic Arc
pl: Pokaż krzywą stożkową

en: Hide a Conic Arc
pl: Ukryj krzywą stożkową

en: Construct a conic through this point
pl: Narysuj krzywą stożkową przez ten punkt

en: Select a point for the new conic to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodziła krzywa stożkowa...

en: Construct a conic with this asymptote
pl: Narysuj krzywą stożkową z tą asymptotą

en: Select the first asymptote of the new conic...
pl: Wybierz pierwszą asymptotę nowej krzywej stożkowej...

en: Select the second asymptote of the new conic...
pl: Wybierz drugą asymptotę krzywej stożkowej...

en: Construct an ellipse with this focus
pl: Narysuj elipsę o tej ogniskowej

en: Select the first focus of the new ellipse...
pl: Wybierz pierwszą ogniskową dla elipsy...

en: Select the second focus of the new ellipse...
pl: Wybierz drugą ogniskową dla elipsy...

en: Construct an ellipse through this point
pl: Narysuj elipsę przez ten punkt

en: Select a point for the new ellipse to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodziła elipsa...

en: Construct a hyperbola with this focus
pl: Narysuj hiperbolę o tej ogniskowej

en: Select the first focus of the new hyperbola...
pl: Wybierz pierwszą ogniskową dla hiperboli...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
pl: Wybierz drugą ogniskową dla hiperboli...

en: Construct a hyperbola through this point
pl: Narysuj hiperbolę przez punkt

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który ma przechodzić hiperbola...

en: Construct a conic with this line as directrix
pl: Narysuj krzywą stożkową z tą prostą jako kierownicą

en: Select the directrix of the new conic...
pl: Wybierz kierownicę dla krzywej stożkowej...

en: Construct a conic with this point as focus
pl: Narysuj krzywą stożkową o tej ogniskowej

en: Select the focus of the new conic...
pl: Wybierz ogniskową nowej krzywej stożkowej...

en: Construct a parabola through this point
pl: Narysuj parabolę przez ten punkt

en: Select a point for the new parabola to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który przechodzić ma parabola...

en: Construct a polar point wrt. this conic
pl: Narysuj punkt biegunowy w stosunku do tej krzywej stożkowej

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
pl: Wybierz krzywą stożkową, względem której chcesz narysować punkt biegunowy...

en: Construct the polar point of this line
pl: Narysuj punkt biegunowy tej prostej

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
pl: Wybierz prostą, dla której chcesz narysować punkt biegunowy...

en: Construct a polar line wrt. this conic
pl: Narysuj prostą biegunową w stosunku do tej krzywej stożkowej

en: Construct the polar line of this point
pl: Narysuj prostą biegunową tego punktu

en: Construct the directrix of this conic
pl: Narysuj kierownicę tej krzywej stożkowej

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
pl: Wybierz krzywą stożkową, dla której chcesz narysować kierownicę...

en: Construct a parabola with this directrix
pl: Narysuj parabolę dla tej kierownicy

en: Select the directrix of the new parabola...
pl: Wybierz kierownicę paraboli...

en: Construct a parabola with this focus
pl: Narysuj parabolę dla tej ogniskowej

en: Select the focus of the new parabola...
pl: Wybierz ogniskową dla paraboli...

en: Construct the asymptotes of this conic
pl: Narysuj asymptoty tej krzywej stożkowej

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
pl: Wybierz krzywą stożkową, dla której chcesz narysować asymptoty...

en: Construct the radical lines of this conic
pl: Narysuj proste pierwiastkowe krzywej stożkowej

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
pl: Wybierz pierwszą z dwóch krzywych stożkowych, dla których chcesz narysować prostą pierwiastkową...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
pl: Wybierz drugą z dwóch krzywych stożkowych, dla których chcesz narysować prostą pierwiastkową...

en: Switch Radical Lines
pl: Zamień proste pierwiastkowe

en: Switch Conic Radical Lines
pl: Przełącz stożkowe proste potęgowe

en: cubic curve
pl: krzywa 3. stopnia

en: Select this cubic curve
pl: Wybierz tę krzywą 3. stopnia

en: Select cubic curve %1
pl: Wybierz krzywą 3. stopnia %1

en: Remove a Cubic Curve
pl: Usuń krzywą 3. stopnia

en: Add a Cubic Curve
pl: Dodaj krzywą 3. stopnia

en: Move a Cubic Curve
pl: Przesuń krzywą 3. stopnia

en: Attach to this cubic curve
pl: Przyłącz do tej krzywej 3. stopnia

en: Show a Cubic Curve
pl: Pokaż krzywą 3. stopnia

en: Hide a Cubic Curve
pl: Ukryj krzywą 3. stopnia

en: Construct a cubic curve through this point
pl: Narysuj krzywą 3. stopnia przez ten punkt

en: Select a point for the new cubic to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodzić krzywa 3. stopnia...

en: curve
pl: krzywa

en: Select this curve
pl: Wybierz tę krzywą

en: Select curve %1
pl: Wybierz krzywą %1

en: Remove a Curve
pl: Usuń krzywą

en: Add a Curve
pl: Dodaj krzywą

en: Move a Curve
pl: Przesuń krzywą

en: Attach to this curve
pl: Przyłącz do tej krzywej

en: Show a Curve
pl: Pokaż krzywą

en: Hide a Curve
pl: Ukryj krzywą

en: Possibly trascendental curve
pl: Prawdopodobnie krzywa transcendentalna

en: Already computed intersection point
pl: Już obliczony punkt przecięcia

en: Intersect with this cubic curve
pl: Przecięcie z tą krzywą 3. stopnia

en: Intersect with this arc
pl: Przecięcie z tym łukiem

en: Invert with respect to this circle
pl: Odwrotność w stosunku do okręgu

en: Select the circle we want to invert against...
pl: Wybierz okrąg, w stosunku do którego chcesz przeprowadzić odwrotność...

en: Compute the inversion of this object
pl: Oblicz odwrotność tego punktu

en: Select the object to invert...
pl: Wybierz obiekt do poddania odwrotności...

en: Compute the inversion of this point
pl: Oblicz odwrotność tego punktu

en: Select the point to invert...
pl: Wybierz punkt do odwrotności...

en: Compute the inversion of this line
pl: Oblicz odwrotność tej prostej

en: Select the line to invert...
pl: Wybierz prostą do odwrotności...

en: Compute the inversion of this segment
pl: Oblicz odwrotność tego odcinka

en: Select the segment to invert...
pl: Wybierz odcinek do odwrotności...

en: Compute the inversion of this circle
pl: Oblicz odwrotność tego okręgu

en: Select the circle to invert...
pl: Wybierz okrąg do odwrotności...

en: Compute the inversion of this arc
pl: Oblicz odwrotność tego łuku

en: Select the arc to invert...
pl: Wybierz łuk do odwrotności...

en: Slope
pl: Nachylenie

en: Equation
pl: Równanie

en: Length
pl: Długość

en: Support Line
pl: Linia podpierająca

en: End Point
pl: Punkt końcowy

en: line
pl: prosta

en: Select a Line
pl: Wybierz prostą

en: Select this line
pl: Wybierz tę prostą

en: Select line %1
pl: Wybierz prostą %1

en: Remove a Line
pl: Usuń prostą

en: Add a Line
pl: Dodaj prostą

en: Move a Line
pl: Przesuń prostą

en: Attach to this line
pl: Przyłącz do tej prostej

en: Show a Line
pl: Pokaż prostą

en: Hide a Line
pl: Ukryj prostą

en: segment
pl: odcinek

en: Select this segment
pl: Wybierz ten odcinek

en: Select segment %1
pl: Wybierz odcinek %1

en: Remove a Segment
pl: Usuń odcinek

en: Add a Segment
pl: Dodaj odcinek

en: Move a Segment
pl: Przesuń odcinek

en: Attach to this segment
pl: Przyłącz do odcinka

en: Show a Segment
pl: Pokaż odcinek

en: Hide a Segment
pl: Ukryj odcinek

en: half-line
pl: półprosta

en: Select this half-line
pl: Wybierz tę półprostą

en: Select half-line %1
pl: Wybierz półprostą %1

en: Remove a Half-Line
pl: Usuń półprostą

en: Add a Half-Line
pl: Dodaj półprostą

en: Move a Half-Line
pl: Przesuń półprostą

en: Attach to this half-line
pl: Przyłącz do tej półprostej

en: Show a Half-Line
pl: Pokaż półprostą

en: Hide a Half-Line
pl: Ukryj półprostą

en: Construct a segment starting at this point
pl: Narysuj odcinek rozpoczynający się w tym punkcie

en: Select the start point of the new segment...
pl: Wybierz punkt początkowy odcinka...

en: Construct a segment ending at this point
pl: Narysuj odcinek kończący się w tym punkcie

en: Select the end point of the new segment...
pl: Wybierz punkt końcowy odcinka...

en: Construct a line through this point
pl: Narysuj prostą przechodzącą przez ten punkt

en: Select a point for the line to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodziła prosta...

en: Select another point for the line to go through...
pl: Wybierz inny punkt, przez który będzie przechodziła prosta...

en: Construct a half-line starting at this point
pl: Narysuj półprostą rozpoczynającą się w tym punkcie

en: Select the start point of the new half-line...
pl: Wybierz punkt początkowy półprostej...

en: Construct a half-line through this point
pl: Narysuj półprostą przez ten punkt

en: Select a point for the half-line to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodziła półprosta...

en: Construct the axis of this segment
pl: Narysuj oś tego odcinka

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
pl: Wybierz odcinek, dla którego chcesz narysować oś...

en: Construct a line parallel to this line
pl: Narysuj prostą równoległą do tej prostej

en: Select a line parallel to the new line...
pl: Wybierz prostą, do której równoległa ma być nowa prosta...

en: Construct the parallel line through this point
pl: Narysuj prostą równoległą przechodzącą przez ten punkt

en: Select a point for the new line to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodzić prosta...

en: Construct a line perpendicular to this line
pl: Narysuj prostą prostopadłą do tej prostej

en: Select a line perpendicular to the new line...
pl: Wybierz prostą prostopadłą do nowej prostej...

en: Construct a perpendicular line through this point
pl: Narysuj prostą prostopadłą przechodzącą przez ten punkt

en: Set &Length...
pl: Okreś&l długość...

en: Set Segment Length
pl: Określ długość odcinka

en: Choose the new length:
pl: Wybierz nową długość:

en: Resize Segment
pl: Zmień rozmiar odcinka

en: Construct a line by this vector
pl: Narysuj prostą wzdłuż tego wektora

en: Select a vector in the direction of the new line...
pl: Wybierz wektor o kierunku takim jak nowa prosta...

en: Construct a half-line by this vector
pl: Narysuj półprostą wzdłuż wektora

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
pl: Wybierz wektor o kierunku takim jak nowa półprosta...

en: locus
pl: miejsce geometryczne

en: Select this locus
pl: Wybierz to miejsce geometryczne

en: Select locus %1
pl: Wybierz miejsce geometryczne %1

en: Remove a Locus
pl: Usuń miejsce geometryczne

en: Add a Locus
pl: Dodaj miejsce geometryczne

en: Move a Locus
pl: Przesuń miejsce geometryczne

en: Attach to this locus
pl: Dołącz do tego miejsca geometrycznego

en: Show a Locus
pl: Pokaż miejsce geometryczne

en: Hide a Locus
pl: Ukryj miejsce geometryczne

en: Object Type
pl: Rodzaj obiektu

en: Object
pl: Obiekt

en: Select this object
pl: Wybierz ten obiekt

en: Select object %1
pl: Wybierz obiekt %1

en: Remove an object
pl: Usuń obiekt

en: Add an object
pl: Dodaj obiekt

en: Move an object
pl: Przesuń obiekt

en: Attach to this object
pl: Przyłącz do tego obiektu

en: Show an object
pl: Pokaż obiekt

en: Hide an object
pl: Ukryj obiekt

en: Angle in Radians
pl: Kąt w radianach

en: Angle in Degrees
pl: Kąt w stopniach

en: Midpoint
pl: Punkt środkowy

en: X length
pl: Długość X

en: Y length
pl: Długość Y

en: Opposite Vector
pl: Wektor przeciwny

en: Angle
pl: Kąt

en: Sector Surface
pl: Powierzchnia wycinka koła

en: Arc Length
pl: Długość łuku

en: Support Circle
pl: Okrąg podpierający

en: angle
pl: kąt

en: Select this angle
pl: Wybierz ten kąt

en: Select angle %1
pl: Wybierz kąt %1

en: Remove an Angle
pl: Usuń kąt

en: Add an Angle
pl: Dodaj kąt

en: Move an Angle
pl: Przesuń kąt

en: Attach to this angle
pl: Przyłącz do tego kąta

en: Show an Angle
pl: Pokaż kąt

en: Hide an Angle
pl: Ukryj kąt

en: vector
pl: wektor

en: Select this vector
pl: Wybierz ten wektor

en: Select vector %1
pl: Wybierz wektor %1

en: Remove a Vector
pl: Usuń wektor

en: Add a Vector
pl: Dodaj wektor

en: Move a Vector
pl: Przesuń wektor

en: Attach to this vector
pl: Przyłącz do wektora

en: Show a Vector
pl: Pokaż wektor

en: Hide a Vector
pl: Ukryj wektor

en: arc
pl: łuk

en: Select this arc
pl: Wybierz ten łuk

en: Select arc %1
pl: Wybierz łuk %1

en: Remove an Arc
pl: Usuń łuk

en: Add an Arc
pl: Dodaj łuk

en: Move an Arc
pl: Przesuń łuk

en: Attach to this arc
pl: Przyłącz do łuku

en: Show an Arc
pl: Pokaż łuk

en: Hide an Arc
pl: Ukryj łuk

en: Coordinate
pl: Współrzędna

en: X coordinate
pl: Współrzędna X

en: Y coordinate
pl: Współrzędna Y

en: point
pl: punkt

en: Select this point
pl: Zaznacz ten punkt

en: Select point %1
pl: Wybierz punkt %1

en: Remove a Point
pl: Usuń punkt

en: Add a Point
pl: Dodaj punkt

en: Move a Point
pl: Przesuń punkt

en: Attach to this point
pl: Przyłącz do tego punktu

en: Show a Point
pl: Pokaż punkt

en: Hide a Point
pl: Ukryj punkt

en: Construct the midpoint of this point and another point
pl: Narysuj punkt dla środkowy dla tego punktu i pewnego innego punktu

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
pl: Wybierz pierwszy z dwóch punktów, dla których chcesz narysować punkt środkowy...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
pl: Wybierz drugi z dwóch punktów, dla których chcesz narysować punkt środkowy...

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
pl: Narysuj punkt złotego podziału dla tego punktu i jakiegoś innego

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
pl: Wybierz pierwszy punkt, dla którego chcesz narysować punkt złotego podziału...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
pl: Wybierz drugi z punktów, dla którego chcesz narysować punkt złotego podziału...

en: Set &Coordinate...
pl: Określ &współrzędną...

en: Redefine
pl: Określ ponownie

en: Set &Parameter...
pl: Określ &parametr...

en: Set Coordinate
pl: Określ współrzędną

en: Enter the new coordinate.
pl: Wpisz nową współrzędną.

en: Set Point Parameter
pl: Określ parametr punktu

en: Choose the new parameter:
pl: Wybierz nowy parametr:

en: Change Parameter of Constrained Point
pl: Zmień parametr punktu nieswobodnego

en: Select the circle on which to transport a measure...
pl: Wybierz okrąg, na który chcesz przenieść miarę...

en: Select a point on the circle...
pl: Wybierz punkt na okręgu...

en: Select the segment to transport on the circle...
pl: Wybierz okrąg do przeniesienia na okrąg...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
pl: Wybierz liczbę/długość jako odciętą punktu...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
pl: Wybierz liczbę lub długość jako rzędną punktu..

en: Select a point to project onto a line...
pl: Wybierz punkt do rzutowania na linię...

en: Line where the projected point will lie...
pl: Linia, na której zostanie umieszczony rzutowany punkt...

en: Number of sides
pl: Liczba boków

en: Perimeter
pl: Obwód

en: Boundary Polygonal
pl: Ograniczająca linia łamana

en: Open Boundary Polygonal
pl: Ograniczająca linia łamana otwarta

en: Center of Mass of the Vertices
pl: Środek masy wierzchołków

en: Winding Number
pl: Indeks krzywej

en: Inside Polygon
pl: Wewnętrzny wielokąt

en: Open Polygonal Curve
pl: Otwórz krzywą łamaną

en: Associated Polygon
pl: Wielokąt dualny

en: Closed Polygonal Curve
pl: Zamknięta krzywa łamana

en: polygon
pl: wielokąt

en: Select this polygon
pl: Wybierz ten wielokąt

en: Select polygon %1
pl: Wybierz wielokąt %1

en: Remove a Polygon
pl: Usuń wielokąt

en: Add a Polygon
pl: Dodaj wielokąt

en: Move a Polygon
pl: Przesuń wielokąt

en: Attach to this polygon
pl: Przyłącz do tego wielokąta

en: Show a Polygon
pl: Pokaż wielokąt

en: Hide a Polygon
pl: Ukryj wielokąt

en: closed polygonal curve
pl: zamknięta linia łamana

en: Select this closed polygonal curve
pl: Wybierz tą zamkniętą linię łamaną

en: Select closed polygonal curve %1
pl: Wybierz zamkniętą linię łamaną %1

en: Remove a closed polygonal curve
pl: Usuń zamkniętą linię łamaną

en: Add a closed polygonal curve
pl: Dodaj zamkniętą linię łamaną

en: Move a closed polygonal curve
pl: Przesuń zamkniętą linię łamaną

en: Attach to this closed polygonal curve
pl: Dołącz do tej zamkniętej linii łamanej

en: Show a closed polygonal curve
pl: Pokaż zamkniętą linię łamaną

en: Hide a closed polygonal curve
pl: Ukryj zamkniętą linię łamaną

en: polygonal curve
pl: linia łamana

en: Select this polygonal curve
pl: Wybierz tę linię łamaną

en: Select polygonal curve %1
pl: Wybierz linię łamaną %1

en: Remove a polygonal curve
pl: Usuń linię łamaną

en: Add a polygonal curve
pl: Dodaj linię łamaną

en: Move a polygonal curve
pl: Przesuń łamaną

en: Attach to this polygonal curve
pl: Przyłącz do tej linii łamanej

en: Show a polygonal curve
pl: Pokaż linę łamaną

en: Hide a polygonal curve
pl: Ukryj linie łamaną

en: triangle
pl: trójkąt

en: Select this triangle
pl: Wybierz ten trójkąt

en: Select triangle %1
pl: Wybierz trójkąt %1

en: Remove a Triangle
pl: Usuń trójkąt

en: Add a Triangle
pl: Dodaj trójkąt

en: Move a Triangle
pl: Przesuń trójkąt

en: Attach to this triangle
pl: Przyłącz do tego trójkąta

en: Show a Triangle
pl: Pokaż trójkąt

en: Hide a Triangle
pl: Ukryj trójkąt

en: quadrilateral
pl: czworokąt

en: Select this quadrilateral
pl: Wybierz ten czworokąt

en: Select quadrilateral %1
pl: Wybierz czworokąt %1

en: Remove a Quadrilateral
pl: Usuń czworokąt

en: Add a Quadrilateral
pl: Dodaj czworokąt

en: Move a Quadrilateral
pl: Przesuń czworokąt

en: Attach to this quadrilateral
pl: Przyłącz do tego czworokąta

en: Show a Quadrilateral
pl: Pokaż czworokąt

en: Hide a Quadrilateral
pl: Ukryj czworokąt

en: Construct a triangle with this vertex
pl: Narysuj trójkąt z tym wierzchołkiem

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
pl: Wybierz punkt, który będzie wierzchołkiem trójkąta...

en: Intersect this polygon with a line
pl: Przecięcie tego wielokąta z prostą

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
pl: Wybierz wielokąt, którego przecięcie z prostą chcesz utworzyć...

en: Intersect this line with a polygon
pl: Przecięcie tej prostej z wielokątem

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
pl: Wybierz linię dla której chcesz utworzyć przecięcie z wielokątem...

en: Intersect this polygonal curve with a line
pl: Przetnij tą linię łamaną z linią

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
pl: Wybierz linię łamaną, której przecięcie z prostą chcesz utworzyć...

en: Intersect this line with a polygonal curve
pl: Przetnij tą linię z linią łamaną

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
pl: Wybierz linię, dla której chcesz utworzyć przecięcie z linią łamaną...

en: Intersect this polygon with another polygon
pl: Przecięcie tego wielokąta z innym wielokątem

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
pl: Wybierz wielokąt, który chcesz przeciąć z innym wielokątem...

en: Intersect with this polygon
pl: Przecięcie z tym wielokątem

en: Select the second polygon for the intersection...
pl: Wybierz drugi wielokąt do wyznaczenia przecięcia...

en: Construct the vertices of this polygon
pl: Narysuj wierzchołki tego wielokąta

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
pl: Wybierz wielokąt, którego wierzchołki chcesz narysować...

en: Construct the sides of this polygon
pl: Narysuj boki tego wielokąta

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
pl: Wybierz wielokąt, którego boki chcesz narysować...

en: Construct the convex hull of this polygon
pl: Narysuj powłokę wypukłą wielokąta

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
pl: Wybierz wielokąt, którego powłokę wypukłą chcesz narysować...

en: Project this point onto the circle
pl: Rzutuj ten punkt na okrąg

en: Select the point for the tangent to go through...
pl: Wybierz punkt, przez który będzie przechodzić styczna...

en: Is this line parallel?
pl: Czy ta prosta jest równoległa?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
pl: Wybierz pierwszą z dwóch potencjalnie równoległych prostych...

en: Parallel to this line?
pl: Równoległa do tej prostej?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
pl: Wybierz drugą z dwóch potencjalnie równoległych prostych...

en: These lines are parallel.
pl: Te proste są równoległe.

en: These lines are not parallel.
pl: Te proste nie są równoległe.

en: Is this line orthogonal?
pl: Czy ta prosta jest prostopadła?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
pl: Wybierz pierwszą z dwóch potencjalnie prostopadłych prostych...

en: Orthogonal to this line?
pl: Prostopadła do tej prostej?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
pl: Wybierz drugą z dwóch potencjalnie prostopadłych prostych...

en: These lines are orthogonal.
pl: Te proste są prostopadłe.

en: These lines are not orthogonal.
pl: Te proste nie są prostopadłe.

en: Check collinearity of this point
pl: Sprawdź koliniowość tego punktu

en: Select the first of the three possibly collinear points...
pl: Wybierz pierwszy z trzech potencjalnie koliniowych punktów...

en: and this second point
pl: i drugiego punktu

en: Select the second of the three possibly collinear points...
pl: Wybierz drugi z trzech potencjalnie koliniowych punktów...

en: with this third point
pl: z tym trzecim punktem

en: Select the last of the three possibly collinear points...
pl: Wybierz ostatni z trzech potencjalnie koliniowych punktów...

en: These points are collinear.
pl: Te punkty są koliniowe.

en: These points are not collinear.
pl: Te punkty nie są koliniowe.

en: Check whether this point is on a curve
pl: Sprawdź, czy ten punkt jest na krzywej

en: Select the point you want to test...
pl: Wybierz punkt, który chcesz przetestować...

en: Check whether the point is on this curve
pl: Sprawdź, czy punkt jest na tej krzywej

en: Select the curve that the point might be on...
pl: Wybierz krzywą, na której potencjalnie może być ten punkt...

en: This curve contains the point.
pl: Ta krzywa zawiera ten punkt.

en: This curve does not contain the point.
pl: Ta krzywa nie zawiera tego punktu.

en: Check whether this point is in a polygon
pl: Sprawdź, czy ten punkt zawiera się w wielokącie

en: Check whether the point is in this polygon
pl: Sprawdź, czy ten punkt zawiera się w tym wielokącie

en: Select the polygon that the point might be in...
pl: Wybierz wielokąt, w którym może zawierać się punkt...

en: This polygon contains the point.
pl: Ten wielokąt zawiera wybrany punkt.

en: This polygon does not contain the point.
pl: Ten wielokąt nie zawiera wybranego punktu.

en: Check whether this polygon is convex
pl: Sprawdź, czy ten wielokąt jest wypukły

en: Select the polygon you want to test for convexity...
pl: Wybierz wielokąt, którego wypukłość chcesz sprawdzić...

en: This polygon is convex.
pl: Ten wielokąt jest wypukły.

en: This polygon is not convex.
pl: Ten wielokąt nie jest wypukły.

en: Check if this point has the same distance
pl: Sprawdź czy punkt jest równoodległy

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
pl: Wybierz punkt, który może znajdować się w równej odległości od dwóch innych punktów...

en: from this point
pl: od tego punktu

en: Select the first of the two other points...
pl: Wybierz pierwszy z dwóch innych punktów...

en: and from this second point
pl: i od tego drugiego punktu

en: Select the other of the two other points...
pl: Wybierz drugi z dwóch innych punktów...

en: The two distances are the same.
pl: Te dwie odległości są równe.

en: The two distances are not the same.
pl: Te dwie odległości nie są równe.

en: Check whether this vector is equal to another vector
pl: Sprawdź, czy ten wektor jest równy innemu wektorowi

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
pl: Wybierz pierwszy z dwóch potencjalnie równych wektorów...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
pl: Sprawdź, czy ten wektor jest równy innemu wektorowi

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
pl: Wybierz drugi z dwóch potencjalnie równych wektorów...

en: The two vectors are the same.
pl: Te dwa wektory są sobie równe.

en: The two vectors are not the same.
pl: Te dwa wektory nie są sobie równe.

en: Check whether this object exists
pl: Sprawdź, czy ten obiekt istnieje...

en: Select the object for the existence check...
pl: Wybierz obiekt aby sprawdzić jego istnienie...

en: The object exists.
pl: Obiekt istnieje.

en: The object does not exist.
pl: Obiekt nie istnieje.

en: Text
pl: Tekst

en: label
pl: etykieta

en: Select this label
pl: Wybierz tę etykietę

en: Select label %1
pl: Wybierz etykietę %1

en: Remove a Label
pl: Usuń etykietę

en: Add a Label
pl: Dodaj etykietę

en: Move a Label
pl: Przesuń etykietę

en: Attach to this label
pl: Przyłącz do tej etykiety

en: Show a Label
pl: Pokaż etykietę

en: Hide a Label
pl: Ukryj etykietę

en: numeric label
pl: etykieta liczbowa

en: Select this numeric label
pl: Wybierz tę etykietę liczbową

en: Select numeric label %1
pl: Wybierz etykietę liczbową %1

en: Remove a Numeric Label
pl: Usuń etykietę liczbową

en: Add a Numeric Label
pl: Dodaj etykietę liczbową

en: Move a Numeric Label
pl: Przesuń etykietę liczbową

en: Attach to this numeric label
pl: Przyłącz do tej etykiety liczbowej

en: Show a Numeric Label
pl: Pokaż etykietę liczbową

en: Hide a Numeric Label
pl: Ukryj etykietę liczbową

en: Numeric value
pl: Wartość liczbowa

en: boolean label
pl: etykieta logiczna

en: Select this boolean label
pl: Wybierz tę etykietę logiczną

en: Select boolean label %1
pl: Wybierz etykietę logiczną %1

en: Remove a Boolean Label
pl: Usuń etykietę logiczną

en: Add a Boolean Label
pl: Dodaj etykietę logiczną

en: Move a Boolean Label
pl: Przesuń etykietę logiczną

en: Attach to this boolean label
pl: Przyłącz do tej etykiety logicznej

en: Show a Boolean Label
pl: Pokaż etykietę logiczną

en: Hide a Boolean Label
pl: Ukryj etykietę logiczną

en: &Copy Text
pl: S&kopiuj tekst

en: &Toggle Frame
pl: &Włącz/wyłącz ramkę

en: Set &Font...
pl: Wybierz czcionkę...

en: Toggle Label Frame
pl: Włącz/wyłącz ramkę etykiety

en: Change Label Font
pl: Zmień czcionkę etykiety

en: &Redefine...
pl: &Ponownie zdefiniuj...

en: Change &Value...
pl: Zmień wartość

en: Enter the new value:
pl: Wpisz nową wartość:

en: Change Displayed Value
pl: Zmień wartość

en: Translate this object
pl: Przesunięcie równoległe tego obiektu

en: Select the object to translate...
pl: Wybierz obiekt do przesunięcia równoległego...

en: Translate by this vector
pl: Przesuń o wektor

en: Select the vector to translate by...
pl: Wybierz wektor, o który należy przesunąć...

en: Reflect this object
pl: Odwzoruj obiekt symetrycznie

en: Select the object to reflect...
pl: Wybierz obiekt do odwzorowania...

en: Reflect in this point
pl: Odwzoruj względem tego punktu

en: Select the point to reflect in...
pl: Wybierz punkt, względem którego należy odwzorować...

en: Reflect in this line
pl: Odwzoruj względem tej prostej

en: Select the line to reflect in...
pl: Wybierz prostą, względem której należy odwzorować...

en: Rotate this object
pl: Obróć obiekt

en: Select the object to rotate...
pl: Wybierz obiekt, który chcesz obrócić...

en: Rotate around this point
pl: Obróć względem tego punktu

en: Select the center point of the rotation...
pl: Wybierz środek obrotu...

en: Rotate by this angle
pl: Obróć o ten kąt

en: Select the angle of the rotation...
pl: Wybierz kąt obrotu...

en: Scale this object
pl: Zmień rozmiar obiektu

en: Select the object to scale...
pl: Wybierz obiekt, którego rozmiar chcesz zmienić...

en: Scale with this center
pl: Zmiana rozmiaru z tym punktem stałym

en: Select the center point of the scaling...
pl: Wybierz punkt stały zmiany rozmiaru...

en: Scale by this length
pl: Przeskaluj przez tą długość

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
pl: Wybierz odcinek, którego długość będzie współczynnikiem skalowania...

en: Scale this length...
pl: Skaluj tą długość...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
pl: Wskaż pierwszą z dwóch długości których stosunek będzie czynnikiem skalującym...

en: ...to this other length
pl: ...innej długości

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
pl: Wskaż drugą długość do obliczenia współczynnika skalowania...

en: Select the object to scale
pl: Wybierz obiekt, który zostanie poddany skalowaniu

en: Scale over this line
pl: Skaluj względem tej prostej

en: Select the line to scale over
pl: Wybierz prostą względem której skalować

en: Projectively rotate this object
pl: Rotacja rzutowa obiektu

en: Select the object to rotate projectively
pl: Wybierz obiekt do poddania rotacji rzutowej

en: Projectively rotate with this half-line
pl: Rotacja rzutowa wzdłuż tej półprostej

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
pl: Wybierz półprostą rotacji rzutowej, którą chcesz przeprowadzić na obiekcie

en: Projectively rotate by this angle
pl: Rotacja rzutowa o ten kąt

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
pl: Wybierz kąt rotacji

en: Harmonic Homology of this object
pl: Homologia harmoniczna tego obiektu

en: Select the object to transform...
pl: Wybierz obiekt do przekształcenia...

en: Harmonic Homology with this center
pl: Środek homologii harmonicznej

en: Select the center point of the harmonic homology...
pl: Wybierz środek homologii harmonicznej...

en: Harmonic Homology with this axis
pl: Homologia harmoniczna wzdłuż tej osi

en: Select the axis of the harmonic homology...
pl: Wybierz oś homologii harmonicznej...

en: Generic affinity of this object
pl: Ogólne przekształcenie afiniczne tego obiektu

en: Map this triangle
pl: Mapuj ten trójkąt

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
pl: Wybierz trójkąt, który ma zostać przekształcony na dany trójkąt...

en: onto this other triangle
pl: na ten trójkąt

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
pl: Wybierz trójkąt, który jest obrazem afinicznym pierwszego trójkąta...

en: First of 3 starting points
pl: Pierwszy z 3 punktów początkowych

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
pl: Wybierz pierwszy z trzech punktów początkowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Second of 3 starting points
pl: Drugi z trzech punktów początkowych

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
pl: Wybierz drugi z trzech punktów początkowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Third of 3 starting points
pl: Trzeci z trzech punktów początkowych

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
pl: Wybierz trzeci z trzech punktów początkowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Transformed position of first point
pl: Pozycja pierwszego punktu po przekształceniu

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
pl: Wybierz pierwszy z trzech punktów końcowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Transformed position of second point
pl: Pozycja drugiego punktu po przekształceniu

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
pl: Wybierz drugi z trzech punktów końcowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Transformed position of third point
pl: Pozycja trzeciego punktu po przekształceniu

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
pl: Wybierz trzeci z trzech punktów końcowych dowolnego przekształcenia afinicznego...

en: Generic projective transformation of this object
pl: Dowolne przekształcenie rzutowe tego obiektu

en: Map this quadrilateral
pl: Mapuj ten czworokąt

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
pl: Wybierz czworokąt, który chcesz przekształcić na dany czworokąt...

en: onto this other quadrilateral
pl: na ten czworokąt

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
pl: Wybierz czworokąt, który jest wynikiem transformacji projekcyjnej pierwszego czworokąta...

en: First of 4 starting points
pl: Pierwszy z 4 punktów początkowych

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
pl: Wybierz pierwszy z czterech punktów początkowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Second of 4 starting points
pl: Drugi z czterech punktów początkowych

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
pl: Wybierz drugi z czterech punktów początkowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Third of 4 starting points
pl: Trzeci z czterech punktów początkowych

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
pl: Wybierz trzeci z czterech punktów początkowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Fourth of 4 starting points
pl: Czwarty z czterech punktów początkowych

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
pl: Wybierz czwarty z czterech punktów początkowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
pl: Wybierz pierwszy z czterech punktów końcowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
pl: Wybierz drugi z czterech punktów końcowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
pl: Wybierz trzeci z czterech punktów końcowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Transformed position of fourth point
pl: Pozycja czwartego punktu po przekształceniu

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
pl: Wybierz czwarty z czterech punktów końcowych dowolnego przekształcenia rzutowego...

en: Cast the shadow of this object
pl: Rzuć cień tego obiektu

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
pl: Wybierz obiekt, którego cień pragniesz narysować...

en: Cast a shadow from this light source
pl: Rzuć cień względem tego źródła światła

en: Select the light source from which the shadow should originate...
pl: Wybierz źródło światła, z którego pochodziłby cień...

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
pl: Rzuć cień na horyzont reprezentowany przez tę prostą

en: Select the horizon for the shadow...
pl: Wybierz horyzont dla cienia...

en: Transform this object
pl: Transformacja obiektu

en: Transform using this transformation
pl: Transformuj używając tego przekształcenia

en: Apply a similitude to this object
pl: Zastosuj przekształcenie podobieństwa dla tego obiektu

en: Apply a similitude with this center
pl: Zastosuj przekształcenie podobieństwa ze środkiem w tym punkcie

en: Select the center for the similitude...
pl: Wybierz środek przekształcenia podobieństwa...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
pl: Zastosuj przekształcenie mapując ten punkt na inny punkt

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
pl: Wybierz punkt, który ma być mapowany na inny punkt...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
pl: Zastosuj przekształcenie podobieństwa mapując pewien punkt na ten punkt

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
pl: Wybierz punkt, na który przekształcenie powinno mapować punkt pierwszy...

en: Construct a vector from this point
pl: Narysuj wektor z tego punktu

en: Select the start point of the new vector...
pl: Wybierz punkt początkowy nowego wektora...

en: Construct a vector to this point
pl: Narysuj wektor do tego punktu

en: Select the end point of the new vector...
pl: Wybierz punkt końcowy wektora...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
pl: Narysuj sumę wektorową tego wektora i innego wektora.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
pl: Wybierz pierwszy z dwóch wektorów, które należy zsumować...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
pl: Narysuj sumę wektorową tego i pierwszego wektora.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
pl: Wybierz drugi z dwóch wektorów, które należy zsumować...

en: Construct the vector sum starting at this point.
pl: Narysuj sumę wektorów od tego punktu.

en: Select the point to construct the sum vector in...
pl: Wybierz punkt, od którego należy rysować sumę wektorową...

[ctx: @title:window]
en: New Script
pl: Tworzenie skryptu

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
pl: Zaznacz argumenty w oknie Kig 
    (jeśli są potrzebne) i naciśnij "Dalej".

en: Enter Code
pl: Wprowadź kod

en: Now fill in the code:
pl: Teraz wprowadź kod:

en: Now fill in the Python code:
pl: Teraz wprowadź kod Pythona:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
pl: Interpreter Pythona wychwycił błąd podczas wykonywania skryptu. Proszę poprawić skrypt i nacisnąć ponownie przycisk Zakończ.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
pl: Interpreter Pythona wygenerował następujący komunikat błędu:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
pl: Wygląda na to, że w skrypcie jest błąd. Interpreter Pythona nie zgłosił żadnych błędów, ale skrypt nie tworzy prawidłowego obiektu. Proszę poprawić skrypt i nacisnąć ponownie przycisk Zakończ.

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
pl: Edytowanie skryptu

en: Edit Python Script
pl: Edytuj skrypt Pythona

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
pl: Interpreter Pythona wychwycił błąd podczas wykonywania skryptu. Proszę poprawić skrypt.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
pl: Wygląda na to, że w skrypcie jest błąd. Interpreter Pythona nie zgłosił żadnych błędów, ale skrypt nie tworzy prawidłowego obiektu. Proszę poprawić skrypt.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
pl: <p>Możesz kontrolować konstrukcję w kig za pomocą skryptu Pythona o nazwie "pykig" 
    uruchamianego poleceniem 
    <code>pykig.py</code>.  Oto przykład 
    (<code>hexagons.kpy</code>) jaki możesz wypróbować::
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
pl: <p>Możesz powielić ostatnią konstrukcję za pomocą klawisza 
    'Z'; jest to bardzo wygodne przy tworzeniu zbioru obiektów o takiej samej konstrukcji,
    zwłaszcza gdy nie ma ona przypisanego skrótu klawiszowego</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
pl: <p>Jednym z najpotężniejszych narzędzi programu Kig są menu 
    wywoływane kliknięciem prawym klawiszem na obiekcie lub na pustej
    przestrzeni na dokumencie.  Za ich pomocą możesz nadać obiektom
    nazwy, zmienić ich kolor i styl linii oraz zrobić wiele innych ciekawych rzeczy.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
pl: <p>Możesz stworzyć nowe punkty bez używania menu ani paska narzędzi, 
    po prostu klikając <em>środkowym przyciskiem myszy</em> gdzieś 
    na dokumencie.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
pl: <p>Kig może otwierać pliki w kilku formatach: własne pliki (pliki <code>.kig</code>),
    pliki <em>KGeo</em>, pliki <em>KSeg</em> i, w pewnym zakresie, pliki
    <em>Dr. Geo</em>i <em>Cabri&#8482;</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
pl: <p>Kig dysponuje ponad 20 gotowymi obiektami, 10 przekształceniami oraz 80 konstrukcjami, które możesz wykorzystywać w swoich dokumentach. Otwórz menu <em>Obiekty</em> by zobaczyć ich listę.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
pl: <p> Możesz użyć wybranych obiektów do stworzenia obiektu wymagającego
    takich obiektów jako argumentów. Na przykład jeżeli wybierzesz dwa punkty,
    możesz wybrać <em>Start->Okrąg przez 3 punkty</em> z menu kontekstowego
    by rozpocząć rysowanie okręgu z trzech punktów.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can extends its object set using external macros. You can find some
    interesting macros on the Kig website:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>
pl: <p>Kig może rozszerzyć swój zestaw obiektów przy zastosowaniu zewnętrznych makr.
    Kilka interesujących makr można znaleźć na stronie internetowej Kig:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
pl: <p> Jeśli pod kursorem znajduje się więcej niż jeden obiekt i chcesz wybrać jeden z nich
    możesz kliknąć <em>lewym klawiszem myszy</em>, przyciskając jednocześnie
    klawisz <em>Shift</em>, uzyskasz w ten sposób listę obiektów pod kursorem,
    z której można wybrać pożądany obiekt.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>When you construct a locus, you can click on it with the <em>right</em> mouse
    button and select <em>cartesian equation</em> to see its cartesian equation, 
    whenever it is an algebraic curve of low degree.</p>
pl: <p>Po utworzeniu miejsca geometrycznego można kliknąć na nie <em>prawym</em> przyciskiem myszy i wybrać <em>równanie kartezjańskie</em>, aby wyświetlone zostało jego równanie kartezjańskie, 
    gdy jest on krzywą algebraiczną niskiego stopnia.</p>
