kig - en to sk translation catalogue (1246 entries)

en: Circle by Center && Line
sk: Kružnica pomocou stredu && priamky

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
sk: Kružnica vytvorená jej stredom a dotyčnicou k danej priamke

en: Construct a circle tangent to this line
sk: Vytvoriť dotykovú kružnicu k tejto priamke

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
sk: Vyberte priamku ktorá bude dotyčnicou budúcej kružnice...

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
sk: Kružnica pomocou bodu && úsečky (priemeru)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
sk: Kružnica definovaná jej stredom a dĺžkou úsečky ako priemeru kružnice

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
sk: Vytvoriť kružnicu s priemerom daným dĺžkou tejto úsečky

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
sk: Vyberte úsečku ktorej dĺžka bude priemerom novej kružnice...

en: Equilateral Triangle
sk: Rovnostranný trojuholník

en: Equilateral triangle with given two vertices
sk: Rovnostranný trojuholník s dvoma danými vrcholmi

en: Evolute
sk: Evoluta

en: Evolute of a curve
sk: Evoluta krivky

en: Evolute of this curve
sk: Evoluta tejto krivky

en: Osculating Circle
sk: Oskulačná kružnica

en: Osculating circle of a curve at a point
sk: Oskulačná kružnica pomocou krivky a bodu

en: Osculating circle of this curve
sk: Oskulačná kružnica z tejto krivky

en: Osculating circle at this point
sk: Oskulačná kružnica v tomto bode

en: Select the point...
sk: Vybrať bod...

en: Square
sk: Štvorec

en: Square with two given adjacent vertices
sk: Štvorec pomocou dvoch bodov

en: Vector Difference
sk: Vektorový rozdiel

en: Construct the vector difference of two vectors.
sk: Vytvoriť vektorový rozdiel z dvoch vektorov.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
sk: Vytvoriť vektorový rozdiel z tohto a iného vektoru.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
sk: Vytvoriť vektorový rozdiel z iného a tohto vektoru.

en: Construct the vector difference starting at this point.
sk: Vytvoriť vektorový rozdiel so začiatkom v tomto bode

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
sk: Vyberte prvý z dvoch vektorov z ktorých chcete vytvoriť rozdiel...

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
sk: Vyberte druhý z dvoch vektorov z ktorých chcete vytvoriť rozdiel...

en: Select the point to construct the difference vector in...
sk: Vyberte bod v ktorom vytvoriť vektorový rozdiel...

en: Export to &Asymptote...
sk: Exportovať do asymptoty...

en: &Asymptote...
sk: Asymptota...

en: Asymptote Documents (*.asy)
sk: Dokumenty asymptoty (*.asy)

en: Export as Asymptote script
sk: Exportovať ako skript asymptoty

en: Asymptote Options
sk: Voľby asymptoty

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
sk: Súbor "%1" sa nedá otvoriť. Prosím overte či sú správne nastavené prístupové práva k súboru.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
sk: Možnosti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
sk: Zobraziť dodatočný rámec

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
sk: Zobraziť osi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
sk: Zobraziť mriežku

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
sk: Toto je XFig súbor, nie Cabri obrázok.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
sk: Táto verzia Cabri (%1) ešte nie je podporovaná.
    Prosím kontaktujte autorov programu Kig na pomoc v podpore tejto verzie Cabri.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
sk: Súbor Cabri obsahuje "%1" objekt, ktorý Kig momentálne nepodporuje.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
sk: Nastala chyba na riadku %1 v súbore %2.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
sk: Dr. Geo súbor "%1" je makro súbor a neobsahuje žiadne obrázky.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
sk: V Dr. Geo súbore "%1" nie sú žiadne obrázky.

en: Dr. Geo Filter
sk: Dr. Geo filtre

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
sk: Aktuálny DR. Geo filter obsahuje viac ako jeden obrázok.
    Zvoľte, ktorý chcete importovať:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
sk: Dr. Geo súbor obsahuje objekt "%1 %2", ktorý Kig momentálne nepodporuje.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
sk: Tento Dr. Geo súbor obsahuje typ prieniku, ktorý Kig momentálne nepodporuje.

en: &Export to image
sk: &Exportovať ako obrázok

en: &Image...
sk: &Obrázok...

en: Export as Image
sk: Exportovať ako obrázok

en: Image Options
sk: Možnosti obrázku

en: Sorry, this file format is not supported.
sk: Prepáčte tento formát súboru nie je podporovaný.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
sk: Prepáčte, nastala chyba pri ukladaní do obrázku "%1"

en: &Export To
sk: &Exportovať do

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
sk: Nemôžem otvoriť súbor "%1". Pravdepodobne to znamená, že súbor neexistuje alebo nemôže byť otvorený kôli nastaveniam práv

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
sk: Pri analýze súboru došlo k chybe. Nedá sa otvoriť.

en: Parse Error
sk: Chyba analýzy

en: Not Supported
sk: Nepodporované

en: Kig cannot open this file.
sk: Kig nemôže otvoriť tento súbor.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
sk: Rozlíšenie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
sk: Zachovať pomer strán

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
sk: Výška:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
sk: Šírka:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
sk: Tento KSeg dokument používa transformáciu úpravy mierky, ktorú Kig momentálne nemôže importovať.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
sk: Tento KSeg súbor obsahuje vyplnenú kružnicu, ktorú Kig momentálne nepodporuje.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
sk: Tento KSeg súbor obsahuje kruhovú výseč, ktorú Kig momentálne nepodporuje.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
sk: Tento KSeg súbor obsahuje kruhový výsek, ktorý Kig momentálne nepodporuje.

en: Export to &Latex...
sk: Exportovať do &Latex súboru...

en: &Latex...
sk: &LaTeX...

en: Latex Documents (*.tex)
sk: LaTeX dokumenty (*.tex)

en: Export as Latex
sk: Exportovať do LaTeX súboru

en: Latex Options
sk: Možnosti LaTeX

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
sk: Formát výstupu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, asyRadioButton)
en: Asymptote
sk: Asymptota

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
sk: Voľby dokumentu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
sk: Iba obrázok

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
sk: Samostatný dokument

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
sk: Tento súbor bol vytvorený verziou Kig-u "%1", ktorú táto verzia nemôže otvoriť.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
sk: Tento súbor bol vytvorený verziou Kig-u "%1".
    Podpora starších formátov Kig-u (pred 0.4) bola z Kig-u odstránená.
    Môžte skúsiť tento súbor otvoriť staršou verziou Kig-u (0.4 až 0.6),
    a znova ho uložiť v novom formáte.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
sk: Tento Kig súbor má systém súradníc ktoré táto verzia nepodporuje.
    Bude použitý štandardný systém súradníc.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
sk: Tento Kig súbor používa objekt typu "%1", ktorý táto verzia nepodporuje. Možno ste skompilovali Kig bez podpory pre tento typ objektu, alebo používate staršiu verziu Kig-u.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
sk: Tento súbor Kig používa objekt typu "%1", ktorý je zastaraný, mali by ste uložiť konštrukciu s iným názvom a skontrolovať, či funguje, ako sa očakáva.

en: &Export to SVG...
sk: E&xportovať do SVG...

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
sk: Škálovateľná vektorová grafika (* .svg)

en: Export as SVG
sk: Exportovať ako SVG

en: SVG Options
sk: Voľby SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
sk: Prepáčte, pri ukladané SVG súboru "%1" došlo k chybe

en: Export to &XFig file
sk: Exportovať do &XFig súboru

en: &XFig File...
sk: &XFig súbor...

en: XFig Documents (*.fig)
sk: XFig dokumenty (*.fig)

en: Export as XFig File
sk: Exportovať do XFig súboru

en: KDE Interactive Geometry
sk: KDE interaktívna geometria

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
sk: (C) 2002-2004, vývojári Kig-u

en: Current maintainer.
sk: Aktuálny správca.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
sk: Pôvodný autor, bývalý správa, dizajn a veľa kódu.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
sk: Urobil mnoho dôležitej práce okolo Kig-u, včetne ale nie len kužeľosečiek, kvadratických útvarov, transformácií a podpory testov vlastností.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
sk: Terajší správca, Dr. Geo filter importný filter, štýly bodov a priamok, taliansky preklad, rôzne veci tu a tam.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
sk: Významnou mierou prispel k implementácii objektov Locus, prispel k správnosti zložitých matematických výrazov a Franko napísal väčšinu náročných častí.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
sk: Zodpovedný za počítanie algebraickej rovnice geometrického miesta.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
sk: Prispel k Bézierovým krivkám a súvisiacim ikonám.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
sk: Prispel k exportnému filtru 'asymptota'.

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
sk: Francúzky preklad, taktiež mi zaslal užitočnú spätnú väzbu, ako požiadavky vlastností a nejaké reporty chýb.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
sk: Autor KGeo, kde som bral inšpiráciu, nejaký kód a veľa predlôh.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
sk: Domiho brat, ktorý napísal algoritmus pre výpočet stredu kružnice definovanej troma bodmi.

en: Contributed a patch for some bugs.
sk: Pomohol s pachom na nejaké chyby.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
sk: Dal mi dobrú spätnú väzbu na Kig, nejaké požiadavky na vlastnosti, opravy štýlov a niekoho s kým pokecať na irc :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
sk: Zodpovedný za tú peknú SVG ikonu.

en: Responsible for the new object action icons.
sk: Zodpovedný za "nový objekt" ikonu.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
sk: Nedajú sa nájsť potrebné knižnice Kig-u, skontrolujte vašu inštaláciu.

[ctx: @title:window]
en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
sk[0]: Odstrániť %1 objekt
sk[1]: Presunúť %1 objektov
sk[2]: Presunúť %1 objektov

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
sk[0]: Pridať %1 objekt
sk[1]: Pridať %1 objekty
sk[2]: Pridať %1 objektov

en: &Set Coordinate System
sk: &Nastaviť súradnicový systém

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
sk: Voľby Kig

en: Show grid
sk: Zobraziť mriežku

en: Show axes
sk: Zobraziť osi

en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

en: &Delete Objects
sk: O&dstrániť objekty

en: Delete the selected objects
sk: Zmazať vybrané objekty

en: Cancel Construction
sk: Zrušiť vytváranie

en: Cancel the construction of the object being constructed
sk: Zrušiť vytváranie objektu

en: Repeat Construction
sk: Opakovať konštrukciu

en: Repeat the last construction (with new data)
sk: Opakovať poslednú konštrukciu (s novými údajmi)

en: U&nhide All
sk: Zobraziť &všetko

en: Show all hidden objects
sk: Zobraziť všetky skryté objekty

en: &New Macro...
sk: &Nové makro...

en: Define a new macro
sk: Definovať nové makro

en: Manage &Types...
sk: Spravovať &typy...

en: Manage macro types.
sk: Spravovať typy makier.

en: &Browse History...
sk: Prehliadať históriu...

en: Browse the history of the current construction.
sk: Prehliadať históriu aktuálnej konštrukcie.

en: Zoom in on the document
sk: Priblížiť dokument

en: Zoom out of the document
sk: Oddialiť dokument

en: Recenter the screen on the document
sk: Vystrediť dokument na obrazovke

en: View this document full-screen.
sk: Zobraziť tento dokument na celej obrazovke

en: &Select Shown Area
sk: &Výber zobrazenej oblasti

en: Select the area that you want to be shown in the window.
sk: Výber oblasti ktorú chcete vidieť v okne

en: S&elect Zoom Area
sk: &Zvoľte oblasť priblíženia

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
sk: Nastaviť presnosť súradníc...

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
sk: Nastaviť presnosť s plávajúcou desatinnou čiarkou súradníc v dokumente.

en: Show &Grid
sk: Zobraziť &mriežku

en: Show or hide the grid.
sk: Zobraziť alebo skryť mriežku

en: Show &Axes
sk: Zobraziť &osy

en: Show or hide the axes.
sk: Zobraziť alebo skryť osy.

en: Wear Infrared Glasses
sk: Zapnúť infračervený pohľad

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
sk: Povoliť/zakázať zobrazenie skrytých objektov.

en: Repeat Construction (%1)
sk: Opakovať konštrukciu (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
sk: Opakovať %1 (s novými údajmi)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
sk: Súbor "%1", ktorý chcete otvoriť neexistuje. Uistite sa, že ste zadali správnu cestu.

en: File Not Found
sk: Súbor Nenájdený

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
sk: Chcete otvoriť dokument typu "%1"; bohužiaľ Kig však tento formát nepodporuje. Pokiaľ sa domnievate, že by tento formát mal byť podporovaný, pošlite žiadosť do <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE bug tracking systému</a>

en: Format Not Supported
sk: Nepodporovaný formát

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
sk: Kig nepodporuje uloženie do iného formátu. Uložiť do formátu Kig?

en: Save Kig Format
sk: Uložiť Kig Formát

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
sk: Kig dokumenty (*.kig);;Komprimované Kig dokumenty (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
sk: Súbor "%1" už existuje. Chcete ho prepísať?

en: Overwrite File?
sk: Prepísať súbor?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
sk: Geometria tlače

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
sk[0]: Skryť %1 objekt
sk[1]: Skryť %1 objekty
sk[2]: Skryť %1 objektov

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
sk[0]: Zobraziť %1 objekt
sk[1]: Zobraziť %1 objekty
sk[2]: Zobraziť %1 objektov

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Recenter View
sk: Znova vystrediť pohľad

en: Select the rectangle that should be shown.
sk: Zvoľte trojuholník ktorý ma byť viditeľný.

en: Change Shown Part of Screen
sk: Zmeniť zobrazovanú časť obrazovky

en: Select Zoom Area
sk: Vybrať oblasť zväčšenia

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
sk: Vyberte oblasť zväčšenia vložením súradníc<br /> ľavého horného a pravého dolného rohu.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
sk: &Objekty

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
sk: &Body

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
sk: Čia&ry

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
sk: &Kruhy a oblúky

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
sk: Poly&góny

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
sk: &Vektory a úsečky

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
sk: K&užeľosečky a kvadratické útvary

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
sk: V&iac kvadratických útvarov

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
sk: Kv&adratické krivky

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
sk: Bézierove krivky

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
sk: &Uhly

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
sk: &Transformácie

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
sk: &Diferenciálna geometria

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
sk: &Testy

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
sk: &Iné

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
sk: &Typy

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sk: &Nástroje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
sk: Body

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
sk: Priamky

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
sk: Vektory a úsečky

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
sk: Kruhy a oblúky

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
sk: Kužeľosečky

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
sk: Bézierove krivky

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
sk: Uhly

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
sk: Transformácie

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
sk: Testy

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
sk: Iné objekty

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
sk: Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
sk: Nezobrazovať GUI. Konvertovať zadaný súbor na prirodzený Kig formát. Výstup bude presmerovaný na stdout pokiaľ nie je zadané --outfile.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
sk: Súbor pre výstup vytvoreného prirodzeného súboru. '-' znamená výstup na stdout. Štandardný je stdout.

en: Document to open
sk: Dokument na otvorenie

en: Point by Numeric Labels
sk: Bod cez číselné popisy

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
sk: Bod, ktorého súradnice sú dané dvoma číselnými popismi

en: Segment
sk: Úsečka

en: A segment constructed from its start and end point
sk: Úsečka vytvorená počiatočným a koncovým bodom.

en: Segment Axis
sk: Os úsečky

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
sk: Kolmá priamka cez stredový bod úsečky.

en: Line by Two Points
sk: Priamka pomocou dvoch bodov

en: A line constructed through two points
sk: Priamka vytvorená pomocou dvoch bodov

en: Half-Line
sk: Polopriamka

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
sk: Polopriamka pomocou začiatočného bodu a iného jej bodu.

en: Perpendicular
sk: Kolmica

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
sk: Priamka vytvorená cez bod, kolmá na inú priamku alebo úsečku.

en: Parallel
sk: Rovnobežka

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
sk: Priamka vytvorená cez bod, a rovnobežná k inej priamke alebo úsečke

en: Circle by Center && Point
sk: Kružnica pomocou stredu && bodu

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
sk: Kružnica vytvorená pomocou jej stredu a bodu ktorý jej patrí

en: Circle by Three Points
sk: Kružnica pomocou troch bodov

en: A circle constructed through three points
sk: Kružnica vytvorená cez tri body

en: Circle by Point && Radius
sk: Kružnica cez bod && polomer

en: A circle defined by its center and the length of the radius
sk: Kružnica definovaná jej stredom a dĺžkou polomeru

en: Construct Bisector of This Angle
sk: Vytvoriť sečnicu tohto uhla

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
sk: Vyberte uhol v ktorom chcete vytvoriť sečnicu...

en: Angle Bisector
sk: Sečnica uhlu

en: The bisector of an angle
sk: Sečnica uhlu

en: Conic by Five Points
sk: Kužeľosečka pomocou piatich bodov

en: A conic constructed through five points
sk: Kužeľosečka vytvorená pomocou piatich bodov

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
sk: Hyperbola pomocou asymptot && bodu

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
sk: Hyperbola s danými asymptotami cez daný bod

en: Ellipse by Focuses && Point
sk: Elipsa pomocou ohnísk && bodu

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
sk: Elipsa vytvorená pomocou jej ohnísk a bodu ktorý jej patrí

en: Hyperbola by Focuses && Point
sk: Hyperbola pomocou ohnísk a bodu

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
sk: Hyperbola vytvorená pomocou jej ohnísk a bodu ktorý jej patrí

en: Conic by Directrix, Focus && Point
sk: Kužeľosečka pomocou direktrisy, ohniska a bodu

en: A conic with given directrix and focus, through a point
sk: Kužeľosečka s danou direktrisou a ohniskom, cez bod

en: Vertical Parabola by Three Points
sk: Vertikálna parabola pomocou troch bodov

en: A vertical parabola constructed through three points
sk: Vertikálna parabola vytvorená cez tri body

en: Cubic Curve by Nine Points
sk: Kvadratická krivka pomocou deviatich bodov

en: A cubic curve constructed through nine points
sk: Kvadratická krivka vytvorená pomocou deviatich bodov

en: Polar Point of a Line
sk: Polárny bod priamky

en: The polar point of a line with respect to a conic.
sk: Polárny bod priamky vzhľadom na kužeľosečku.

en: Polar Line of a Point
sk: Polárna priamka bodu

en: The polar line of a point with respect to a conic.
sk: Polárna priamka bodu vzhľadom na kužeľosečku.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
sk: Kvadratická krivka s uzlom pomocou šiestich bodov.

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
sk: Kvadratická krivka s uzlovým bodom v nulovom bode pomocou šiestich bodov

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
sk: Kvadratická krivka s hrotom pomocou piatich bodov

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
sk: Kvadratická krivka s horizontálnym hrotom v nulovom bode pomocou piatich bodov

en: Cubic Function by Four Points
sk: Kubická funkcia pomocou štyroch bodov

en: A cubic function through four points
sk: Kubická funkcia cez štyri body

en: Directrix of a Conic
sk: Direktrisa kužeľosečky

en: The directrix line of a conic.
sk: Direktrisa kužeľosečky

en: Angle by Three Points
sk: Uhol pomocou troch bodov

en: An angle defined by three points
sk: Uhol definovaný tromi bodmi

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
sk: Rovnostranná hyperbola pomocou štyroch bodov

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
sk: Rovnostranná hyperbola vytvorená cez štyri body

en: Construct the midpoint of this segment
sk: Vytvoriť stredový bod tejto úsečky

en: Mid Point
sk: Stredný bod

en: The midpoint of a segment or two other points
sk: Stredový bod úsečky alebo dvoch iných bodov

en: Construct the golden ratio point of this segment
sk: Zostrojte bod zlatého rezu tejto úsečky

en: Golden Ratio Point
sk: Bod zlatého rezu

en: The golden ratio point of a segment or two other points
sk: Bod zlatého rezu úsečky alebo dvoch iných bodov

en: Vector
sk: Vektor

en: Construct a vector from two given points.
sk: Vytvoriť vektor z dvoch daných bodov

en: Vector Sum
sk: Súčet vektorov

en: Construct the vector sum of two vectors.
sk: Vytvoriť súčet dvoch vektorov.

en: Line by Vector
sk: Priamka pomocou vektoru

en: Construct the line by a given vector though a given point.
sk: Vytvoriť priamku pomocou daného vektoru cez daný bod.

en: Half-Line by Vector
sk: Polopriamka pomocou vektoru

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
sk: Vytvoriť polpriamku pomocou daného vektoru so začiatkom v danom bode.

en: Arc by Three Points
sk: Oblúk pomocou troch bodov

en: Construct an arc through three points.
sk: Vytvoriť oblúk cez tri body

en: Conic Arc by Center and Three Points
sk: Kužeľosečka pomocou stredu a troch bodov

en: Construct a conic arc with given center through three points.
sk: Vytvoriť kužeľosečku s daným stredom cez tri body.

en: Conic Arc by Five Points
sk: Kužeľosečka pomocou piatich bodov

en: Construct a conic arc through five points.
sk: Vytvoriť kužeľosečku cez päť bodov.

en: Arc by Center, Angle && Point
sk: Oblúk pomocou stredu, uhlu a bodu

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
sk: Vytvoriť oblúk pomocou jeho stredu, daného uhlu, so začiatkom v danom bode

en: Parabola by Directrix && Focus
sk: Parabola pomocou direktrisy a ohniska

en: A parabola defined by its directrix and focus
sk: Parabola definovaná svojou direktrisou a ohniskom

en: Translate
sk: Presunúť

en: The translation of an object by a vector
sk: Presun objektu podľa vektora

en: Reflect in Point
sk: Bodová súmernosť

en: An object reflected in a point
sk: Bodovo súmerný objekt

en: Reflect in Line
sk: Priamková súmernosť

en: An object reflected in a line
sk: Priamkovo súmerný objekt

en: Rotate
sk: Rotácia

en: An object rotated by an angle around a point
sk: Rotácia objektu o uhol okolo bodu

en: Scale
sk: Mierka

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
sk: Zmeniť mierku objektu cez bod, s pomerom daným dĺžkou úsečky

en: Scale over Line
sk: Zmeniť mierku cez priamku

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
sk: Zmeniť mierku objektu cez priamku, s pomerom daným dĺžkou úsečky

en: Scale (ratio given by two segments)
sk: Zmeniť mierku (mierka daná dvoma úsečkami)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
sk: Zmeniť mierku objektu cez bod, s pomerom daným dĺžkou dvoch úsečiek

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
sk: Zmeniť mierku cez priamku (mierka daná dvoma úsečkami)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
sk: Zmeniť mierku objektu cez priamku, s pomerom daným dĺžkou dvoch úsečiek

en: Apply Similitude
sk: Aplikovať podobnosť

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
sk: Aplikovať podobnosť na objekt (sekvencia zmeny mierky a rotácie okolo stredu)

en: Harmonic Homology
sk: Harmonická homológia

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
sk: Harmonická homológia s daným stredom a osou (transformácia premietnutím)

en: Draw Projective Shadow
sk: Kresliť projektívny tieň

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
sk: Tieň objektu s daným zdrojom svetla a projekčnou plochou (indikovanou priamkou)

en: Asymptotes of a Hyperbola
sk: Asymptoty hyperboly

en: The two asymptotes of a hyperbola.
sk: Dve asymptoty hyperboly

en: Triangle by Its Vertices
sk: Trojuholník pomocou vrcholov

en: Construct a triangle given its three vertices.
sk: Vytvoriť trojuholník definovaním jeho vrcholov

en: Convex Hull
sk: Konvexný obal

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
sk: Polygón ktorý zodpovedá konvexnému obalu iného polygónu

en: Bézier Quadratic by its Control Points
sk: Bézierova kvadratická krivka pomocou ovládacích bodov

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
sk: Vytvoriť Bézierovu kvadratickú krivku danú tromi ovládacími bodmi.

en: Bézier Cubic by its Control Points
sk: Bézierova kubika svojimi kontrolnými bodmi

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
sk: Vytvoriť Bézierovu kubiku danú štyrmi ovládacími bodmi.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
sk: Racionálna Bézierova kvadratická krivka pomocou ovládacích bodov

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
sk: Vytvoriť racionálnu Bézierovu kvadratickú krivku danú tromi ovládacími bodmi.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
sk: Racionálna Bézierova kubika svojimi kontrolnými bodmi

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
sk: Vytvoriť racionálnu Bézierovu kubiku danú štyrmi ovládacími bodmi.

en: Parallel Test
sk: Test rovnobežnosti

en: Test whether two given lines are parallel
sk: Testuje či sú dané priamky rovnobežné

en: Orthogonal Test
sk: Test pravouhlosti

en: Test whether two given lines are orthogonal
sk: Testuje či sú dané priamky pravouhle

en: Collinear Test
sk: Test kolineárnosti

en: Test whether three given points are collinear
sk: Testuje či dané tri body ležia na jednej priamke

en: Contains Test
sk: Test "obsahuje"

en: Test whether a given curve contains a given point
sk: Testuje či daná krivka obsahuje daný bod

en: In Polygon Test
sk: Test "v polygóne"

en: Test whether a given polygon contains a given point
sk: Testuje či daný polygón obsahuje daný bod

en: Convex Polygon Test
sk: Test konvexnosti polygónu

en: Test whether a given polygon is convex
sk: Testuje či je daný polygón konvexný

en: Existence Test
sk: Test existencie

en: Test whether a given object is constructible
sk: Test, či je daný objekt skonštruovateľný

en: Distance Test
sk: Test vzdialenosti

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
sk: Testuje či má jeden bod rovnakú vzdialenosť od daného bodu ako druhý bod

en: Vector Equality Test
sk: Test zhodnosti vektorov

en: Test whether two vectors are equal
sk: Testuje či sú dané dva vektory zhodné

en: Point Projection
sk: Bodová projekcia

en: Project a point on a line
sk: Premietnuť bod na čiaru

en: Python Script
sk: Python Skript

en: Construct a new Python script.
sk: Vytvoriť nový Python skript.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
sk: Zadajte súradnice vo formáte "x;y",
    kde x je súradnica x, a y je súradnica y.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
sk: Zadajte súradnice vo formáte: <b> "x;y"</b> ,<br /> kde x je súradnica x, a y je súradnica y.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
sk: Zadajte súradnice vo formáte "r; θ",
    kde r a θsú polárne súradnice.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
sk: Zadajte súradnice vo formáte: <b> "r; θ" </b>,<br /> kde r a θ sú polárne súradnice.

en: &Euclidean
sk: &Euklidovský

en: &Polar
sk: &Polárna

en: Set Euclidean Coordinate System
sk: Nastaviť euklidovský súradnicový systém

en: Set Polar Coordinate System
sk: Nastaviť polárny súradnicový systém

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
sk: Normálny bod, tzn. buď nezávislý alebo súčasť priamky, kružnice, úsečky.

en: Point
sk: Bod

en: Construct a text label.
sk: Vytvoriť testové pole

en: Text Label
sk: Textové pole

en: Construct a Point by its Coordinates
sk: Vytvoriť bod pomocou jeho súradníc

en: Point by Coordinates
sk: Bod pomocou súradníc

en: Fixed Point
sk: Pevný bod

en: Enter the coordinates for the new point.
sk: Zadajte súradnice pre nový bod.

en: Construct a Numeric Value
sk: Vytvoriť číselnú hodnotu

en: Numeric Value
sk: Číselná hodnota

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
sk: Použiť predvolenú presnosť súradníc

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
sk: Určiť presnosť súradníc:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
sk: Nastaviť veľkosť uhla

en: Insert the new size of this angle:
sk: Vložte novú veľkosť tohto uhla:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
sk: Použite toto editovacie pole pre zmenu veľkosti uhla

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
sk: Vyberte z tohto zoznamu goniometrický útvar, ktorý chcete použiť na zmenu veľkosti tohto uhla.<br />
    Ak prejdete na iný útvar, hodnota v editovacom poli vľavo bude konvertovaná na nový vybratý útvar.

en: Could not open macro file '%1'
sk: Nedá sa otvoriť súbor makra "%1"

en: Kig cannot open the macro file "%1".
sk: Kig nemôže otvoriť súbor makra "%1"

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
sk: Tento súbor bol vytvorený veľmi starou verziou Kig (pred 0.4). Podpora tohto formátu bola z posledných verzií Kig-u odstránená. Môžte skúsiť importovať toto makro použitím predchádzajúcich verzií Kig-u(0.4 až 0.6) a potom ho znova exportovať do nového formátu.

en: Unnamed Macro #%1
sk: Nepomenované makro #%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
sk: Tento Kig súbor používa objekt typu "%1", ktorý táto verzia nepodporuje. Možno ste skompilovali Kig bez podpory pre tento typ objektu, alebo používate staršiu verziu Kig-u.

en: Radical Lines for Conics
sk: Prieniková priamka kužeľosečiek

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
sk: Priamky vytvorené cez prieniky dvoch kužeľosečiek. Toto je taktiež definované pre kužeľosečky bez prieniku.

en: Moving Point
sk: Premenlivý bod

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
sk: Vyberte pohyblivý bod, ktorý sa bude pohybovať vôkol počas kreslenia locusu...

en: Following Point
sk: Plávajúci bod

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
sk: Vyberte nasledujúci bod, cez ktorého umiestnenie bude vykreslený locus...

en: A locus
sk: Locus

en: Dependent Point
sk: Závislý bod

en: Polygon by Its Vertices
sk: Polygón pomocou vrcholov

en: Construct a polygon by giving its vertices
sk: Vytvoriť polygón zadaním jeho vrcholov

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
sk: ... s týmto vrcholom (kliknite na prvý vrchol pre koniec)

en: Construct a polygon with this vertex
sk: Vytvoriť polygón s týmto vrcholom

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
sk: Vyberte bod ktorý bude vrcholom nového polygónu...

en: Open Polygon (Polygonal Line)
sk: Otvorený polygón (polygonálna čiara)

en: Construct an open polygon
sk: Vytvoriť otvorený polygón

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
sk: ... s týmto vrcholom (kliknite znova na posledný vrchol na ukončenie konštrukcie)

en: Construct a polygonal line with this vertex
sk: Vytvoriť polygonálnu čiaru s týmto vrcholom

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
sk: Vyberte bod, ktorý bude vrcholom novej polygonálnej čiary...

en: Polygon
sk: Polygón

en: Construct the vertices of this polygon...
sk: Vytvoriť vrcholy tohto polygónu...

en: Vertices of a Polygon
sk: Vrcholy polygónu

en: The vertices of a polygon.
sk: Vrcholy polygónu.

en: Construct the sides of this polygon...
sk: Vytvoriť strany polygónu

en: Sides of a Polygon
sk: Strany polygónu

en: The sides of a polygon.
sk: Strany polygónu

en: Regular Polygon with Given Center
sk: Pravidelný polygón s daným stredom

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
sk: Vytvoriť pravidelný polygón s daným stredom a vrcholom

en: Construct a regular polygon with this center
sk: Vytvoriť pravidelný polygón s týmto stredom

en: Construct a regular polygon with this vertex
sk: Vytvoriť pravidelný polygón s týmto vrcholom

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
sk: Zväčšiť počet strán (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
sk: Zväčšiť počet strán (%1)

en: Select the center of the new polygon...
sk: Vyberte stred pre nový polygón...

en: Select a vertex for the new polygon...
sk: Vyberte vrchol nového polygónu...

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
sk: Pohybujte kurzorom pre získanie požadovaného počtu strán...

en: Bézier Curve by its Control Points
sk: Bézierovka krivka pomocou ovládacích bodov

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
sk: Vytvoriť Bézierovu krivku zadaním ovládacích bodov

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
sk: ... s týmto ovládacím bodom (kliknite znova na posledný ovládací bod na ukončenie konštrukcie)

en: Construct a Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
sk: Vyberte bod, ktorý bude ovládacím bodom novej Bézierovej krivky...

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
sk: Racionálna Bézierova krivka pomocou ovládacích bodov

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
sk: Vytvoriť Bézierovu krivku zadaním ovládacích bodov a kladných váh

en: ... assign this weight to last selected control point
sk: ...priradiť túto váhu poslednému vybranému kontrolnému bodu

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
sk: ... s týmto ovládacím bodom (kliknite znova na posledný ovládací bod alebo váhu na ukončenie konštrukcie)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť racionálnu Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
sk: Vyberte bod, ktorý bude ovládacím bodom novej racionálnej Bézierovej krivky...

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
sk: Vyberte číselný popis, ktorý bude váhou posledného vybraného bodu...

en: Construct the Radical Lines of This Circle
sk: Vytvoriť prienikové priamky tejto kružnice

en: Construct the Radical Lines of This Conic
sk: Vytvoriť prienikové priamky tejto kužeľosečky

en: Generic Affinity
sk: Všeobecná podobnosť

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
sk: Jedinečná podobnosť ktorá mapuje tri body (alebo trojuholník) na tri iné body (alebo trojuholník)

en: Generic Projective Transformation
sk: Všeobecná transformácia priemetom

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
sk: Jedinečná transformácia priemetom ktorá mapuje štyri body (alebo štvoruholník) na iné štyri body (alebo štvoruholník)

en: Inversion of Point, Line or Circle
sk: Inverzia bodu, priamky alebo kružnice

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
sk: Inverzia bodu, priamky alebo kružnice vzhľadom na kružnicu

en: Measure Transport
sk: Transport mierky

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
sk: Transportovať mierku úsečky alebo oblúku cez priamku alebo kružnicu.

en: Segment to transport
sk: Úsečka na transport

en: Arc to transport
sk: Oblúk na transport

en: Value to transport
sk: Hodnota na prenos

en: Transport a measure on this line
sk: Transportovať mierku cez túto priamku

en: Transport a measure on this circle
sk: Transportovať mierku cez túto kružnicu

en: Start transport from this point of the circle
sk: Začať transport od tohto bodu kružnice

en: Start transport from this point of the line
sk: Začať transport od tohto bodu priamky

en: Start transport from this point of the curve
sk: Začať transport od tohto bodu krivky

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
sk: Vyberte segment, oblúk alebo číselný popis, ktorý sa má presunúť...

en: Select a destination line or circle...
sk: Vyberte cieľovú čiaru alebo kružnicu...

en: Choose a starting point on the line/circle...
sk: Vyberte začiatočný bod na čiare/kružnici...

en: Intersect with this conic
sk: prienik s touto kužeľosečkou

en: Intersect with this line
sk: Prienik s touto priamkou

en: Intersect with this cubic
sk: Pretnúť s touto kubikou

en: Intersect with this circle
sk: Prienik s touto kružnicou

en: Intersect
sk: Prienik

en: The intersection of two objects
sk: Prienik dvoch objektov

en: Intersect this Circle
sk: Prienik tejto kružnice

en: Intersect this Conic
sk: Prienik tejto kužeľosečky

en: Intersect this Segment
sk: Pretnúť s týmto segmentom

en: Intersect this Half-line
sk: Pretnúť s touto polpriamkou

en: Intersect this Line
sk: Prienik tejto priamky

en: Intersect this Cubic Curve
sk: Prienik tejto kvadratickej krivky

en: Intersect this Arc
sk: Prienik tohto oblúku

en: Intersect this Polygon
sk: Prienik tohto polygónu

en: Intersect this Polygonal
sk: Pretnúť tento polygón

en: with this Circle
sk: s touto kružnicou

en: with this Conic
sk: s touto kužeľosečkou

en: with this Segment
sk: s týmto segmentom

en: with this Half-line
sk: s touto polpriamkou

en: with this Line
sk: s touto priamkou

en: with this Cubic Curve
sk: s touto kvadratickou krivkou

en: with this Arc
sk: s týmto oblúkom

en: with this Polygon
sk: s týmto polygónom

en: with this Polygonal
sk: s týmto polygónom

en: Construct midpoint of this point and another one
sk: Vytvor stredový bod tohto a ďalšieho bodu

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
sk: Vyberte prvý z bodov z ktorých chcete vytvoriť stredový bod...

en: Construct the midpoint of this point and another one
sk: Vytvor stredový bod tohto a ďalšieho bodu

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
sk: Vyberte ďalší z bodov z ktorých chcete vytvoriť stredový bod...

en: Construct golden ratio point of this point and another one
sk: Vytvor bod zlatého rezu tohto a ďalšieho bodu

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
sk: Vyberte prvý z bodov z ktorých chcete vytvoriť bod zlatého rezu...

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
sk: Vytvor bod zlatého rezu tohto a ďalšieho bodu

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
sk: Vyberte ďalší z bodov, z ktorých chcete vytvoriť bod zlatého rezu...

en: Select the first object to intersect...
sk: Vyberte prvý objekt pre prienik...

en: Select the second object to intersect...
sk: Vyberte druhý objekt pre prienik...

en: Tangent
sk: Dotyčnica

en: The line tangent to a curve
sk: Dotyčnica ku krivke

en: Tangent to This Circle
sk: Dotyčnica k tejto kružnici

en: Tangent to This Conic
sk: Dotyčnica k tejto kužeľosečke

en: Tangent to This Arc
sk: Dotyčnica k tomuto oblúku

en: Tangent to This Cubic Curve
sk: Dotyčnica tejto kvadratickej krivky

en: Tangent to This Curve
sk: Dotyčnica k tejto krivke

en: Tangent at This Point
sk: Dotyčnica k tomuto bodu

en: Center Of Curvature
sk: Stred zakrivenia

en: The center of the osculating circle to a curve
sk: Stred oskulačnej kružnice krivky

en: Center of Curvature of This Conic
sk: Stred zakrivenia tejto kužeľosečky

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
sk: Stred zakrivenia tejto kvadratickej krivky

en: Center of Curvature of This Curve
sk: Stred zakrivenia tejto krivky

en: Center of Curvature at This Point
sk: Stred zakrivenia v tomto bode

en: Which object?
sk: Ktorý objekt?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
sk: Kliknite na miesto kde chcete umiestniť nový bod, alebo krivku ktorú chcete pripojiť...

en: Now select the location for the result label.
sk: Teraz vyberte miesto pre výsledkové pole

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
sk: Upraviť typ

en: Here you can edit the name of the current macro type.
sk: Tu môžete upraviť meno aktuálneho typu makra.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
sk: Tu môžete zmeniť popis aktuálneho typu makra. Táto položka je nepovinná, takže ju môžte nechať prázdnu: ak tak urobíte váš typ makra nebude mať popis.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
sk: Použite toto tlačítko pre zmenu ikony aktuálneho typu makra.

en: The name of the macro can not be empty.
sk: Meno makra nemôže byť prázdne.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
sk: Tu môžete zmeniť meno, popis a ikonu tohto typu makra.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
sk: Meno:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
sk: Popis:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
sk: Prehliadač histórie

en: Start of the construction
sk: Spustenie konštrukcie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
sk: Popis aktuálneho kroku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
sk: Prvý krok

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
sk: Jeden krok späť

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
sk: Jeden krok vpred

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
sk: Posledný krok

en: Name
sk: Meno

en: <unnamed object>
sk: <nepomenovaný objekt>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
sk: V texte je '%n' častí pre ktoré ste nevybrali hodnoty. Prosím odstráňte ich alebo vyberte dostatočné množstvo argumentov.

en: Selecting argument %1
sk: Vyberám argument %1

en: Change Label
sk: Zmeniť návesť

en: Set Value
sk: Nastaviť hodnotu

en: Enter value:
sk: Zadajte hodnotu:

en: Select the position for the new numeric value...
sk: Vyberte polohu nového číselného popisu...

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
sk: Jeden z výsledných objektov ktoré ste označili, nemôže byť vypočítaný z daných objektov. Kig preto nemôže vypočítať toto makro. Prosím stlačte Späť a vytvorte objekty v správnom poradí...

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
sk: Jeden z daných objektov nie je použitý pre výpočet výpočet výsledného objektu. To pravdepodobne znamená že od Kig-u očakávate nemožné. Prosím skontrolujte makro a skúste to znova.

en: Given Objects
sk: Zadané objekty

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
sk: Vyberte "zadané" objekty pre vaše nové makro a stlačte "Dopredu".

en: Final Object
sk: Konečný objekt

en: Select the final object(s) for your new macro.
sk: Vyberte konečný objekt(y) pre vaše nové makro.

en: Enter a name and description for your new type.
sk: Zadajte meno a popis vašeho nového typu.

en: &Name:
sk: &Názov:

en: &Description:
sk: &Popis:

en: &Icon:
sk: &Ikona:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
sk: Definovať nové makro

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
sk[0]: Presunúť %1 objekt
sk[1]: Presunúť %1 objekty
sk[2]: Presunúť %1 objektov

en: Redefine Point
sk: Predefinovať bod

en: Black
sk: Čierna

en: Gray
sk: Šedá

en: Red
sk: Červená

en: Green
sk: Zelená

en: Cyan
sk: Zelenomodrá

en: Yellow
sk: Žltá

en: Dark Red
sk: Tmavočervená

en: &Hide
sk: &Skryť

en: &Show
sk: Zobraziť

en: &Move
sk: &Presunúť

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
sk: O&dstrániť

en: &Custom Color
sk: Vlastná farba

en: Change Object Color
sk: Zmeniť farbu objektu

en: Change Object Width
sk: Zmeniť šírku objektu

en: Change Point Style
sk: Zmeniť štýl bodu

en: Change Object Style
sk: Zmeniť štýl objektu

en: Set &Name...
sk: &Nastaviť meno

en: &Name
sk: Meno

en: Set Object Name
sk: Nastaviť meno objektu

en: Set Name of this Object:
sk: Nastaviť meno tohto objektu

en: %1 Object | %1 Objects
sk[0]: %1 objekt
sk[1]: Pridať %1 objekty
sk[2]: Pridať %1 objektov

en: Kig Document
sk: Kig dokument

en: &Transform
sk: &Transformovať

en: T&est
sk: T&esty

en: Const&ruct
sk: &Vytvoriť

en: &Start
sk: Spustiť

en: Add Te&xt Label
sk: Pridať Te&xtový Popisok

en: Set Co&lor
sk: &Nastaviť farbu

en: Set &Pen Width
sk: Na&staviť hrúbku pera

en: Set St&yle
sk: Nastaviť š&týl

en: Set Coordinate S&ystem
sk: Nastaviť súradnicový systém

[ctx: More menu items]
en: More...
sk: Viac...

en: Edit Script...
sk: Upraviť skript...

en: Enter Label Text
sk: Zadajte text popisu

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
sk: Zadajte text pre váš popisok a stlačte "Ďalej".
    Ak chcete vidieť premenlivé časti vložte %1, %2, ... na príslušné miesta (napr: " Tento segment je %1 jednotiek dlhý").

en: Show text in a frame
sk: Zobraziť text v rámci

en: Select Arguments
sk: Vyberte argumenty

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
sk: Teraz označte argument(y) ktoré potrebujete. Pre každý argument, kliknite naň, označte objekt a vlastnosť v okne Kigu. Keď skončíte stlačte dokončiť...

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
sk: Vytvoriť popis

en: Macro
sk: Makro

en: Type
sk: Typ

en: Description
sk: Popis

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
sk: Spravovať typy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
sk: &Upraviť...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
sk: E&xportovať...

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
sk[0]: Naozaj chcete odstrániť tento typ?
sk[1]: Skutočne chcete zmazať tieto%1 typy?
sk[2]: Skutočne chcete zmazať týchto %1 typov?

en: Are You Sure?
sk: Ste si istý?

en: Export Types
sk: Exportovať typy

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
sk: Kig súbory typov (*.kigt);;Všetky súbory (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
sk: Súbory typu Kig (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
sk: Súbory nástroja Geogebra (*.ggt)

en: All Files (*)
sk: Všetky súbory (*)

en: Import Types
sk: Importovať typy

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
sk: Zvolili ste si viac ako jeden typ. Upravovať môžete len jeden typ. Zvoľte si prosím jeden typ, ktorý si prajete upraviť.

en: More Than One Type Selected
sk: Zvolený viac ako jeden typ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
sk: Tu zvoľte typy...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
sk: Toto je list aktuálnych makro typov... Môžte ich označiť, upraviť, zmazať, exportovať a importovať...

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
sk: Upraviť označený typ.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
sk: Vymazať všetky označené typy v zozname.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
sk: Exportovať všetky označené typy do súboru.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
sk: Importovať makrá ktoré sú obsiahnuté v jednom alebo viacerých súboroch.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
sk: &Importovať...

en: Construct an angle through this point
sk: Vytvoriť uhol cez tento bod

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý má ísť prvá polpriamka uhlu...

en: Construct an angle at this point
sk: Vytvoriť uhol na tom to bode

en: Select the point to construct the angle in...
sk: Vyberte bod v ktorom vytvoriť uhol...

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý má ísť druhá polpriamka uhlu...

en: Set Si&ze
sk: Nastaviť veľkosť

en: Toggle &Right Angle Mark
sk: Prepnúť značku pravého uhla

en: Resize Angle
sk: Zmeniť veľkosť uhlu

en: Construct an arc starting at this point
sk: Vytvoriť oblúk začínajúci v tomto bode

en: Select the start point of the new arc...
sk: Vyberte začiatočný bod nového oblúku

en: Construct an arc through this point
sk: Vytvoriť oblúk cez tento bod

en: Select a point for the new arc to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý pôjde nový oblúk...

en: Construct an arc ending at this point
sk: Vytvoriť oblúk s kontom v tomto bode

en: Select the end point of the new arc...
sk: Vybrať koncový bod nového oblúku...

en: Construct an arc with this center
sk: Vytvoriť oblúk s týmto stredom

en: Select the center of the new arc...
sk: Vyberte stred nového oblúku...

en: Construct an arc with this angle
sk: Vytvoriť oblúk s týmto uhlom

en: Select the angle of the new arc...
sk: Vyberte uhol nového oblúku...

en: Construct a conic arc starting at this point
sk: Vytvoriť kužeľosečku začínajúcu v tomto bode

en: Select the start point of the new conic arc...
sk: Vyberte začiatočný bod novej kužeľosečky...

en: Construct a conic arc through this point
sk: Vytvoriť kužeľosečku cez tento bod

en: Select a point for the new conic arc to go through...
sk: Vyberte bod, cez ktorý bude prechádzať nová kužeľosečka...

en: Construct a conic arc ending at this point
sk: Vytvoriť kužeľosečku s koncom v tomto bode

en: Select the end point of the new conic arc...
sk: Vyberte koncový bod novej kužeľosečky...

en: Construct an conic arc with this center
sk: Vytvoriť kužeľosečku s týmto stredom

en: Select the center of the new conic arc...
sk: Vyberte stred novej kužeľosečky...

en: Number of control points
sk: Počet ovládacích bodov

en: Control polygon
sk: Ovládací polygón

en: Cartesian Equation
sk: Kartézske rovnice

en: Bézier Curve
sk: Bézierova krivka

en: Select this Bézier Curve
sk: Vybrať túto Bézierovu krivku

en: Select Bézier Curve %1
sk: Vybrať Bézierovu krivku %1

en: Remove a Bézier Curve
sk: Odstrániť Bézierovu krivku

en: Add a Bézier Curve
sk: Pridať Bézierovu krivku

en: Move a Bézier Curve
sk: Presunúť Bézierovu krivku

en: Attach to this Bézier Curve
sk: Pripojiť k tejto Bézierovej krivke

en: Show a Bézier Curve
sk: Zobraziť Bézierovu krivku

en: Hide a Bézier Curve
sk: Skryť Bézierovu krivku

en: Bézier Quadratic
sk: Kvadratická Bézierova krivka

en: Select this Bézier Quadratic
sk: Vybrať túto kvadratickú Bézierovu krivku

en: Select Bézier Quadratic %1
sk: Vybrať kvadratickú Bézierovu krivku %1

en: Remove a Bézier Quadratic
sk: Odstrániť kvadratickú Bézierovu krivku

en: Add a Bézier Quadratic
sk: Pridať kvadratickú Bézierovu krivku

en: Move a Bézier Quadratic
sk: Presunúť kvadratickú Bézierovu krivku

en: Attach to this Bézier Quadratic
sk: Pripojiť k tejto kvadratickej Bézierovej krivke

en: Show a Bézier Quadratic
sk: Zobraziť kvadratickú Bézierovu krivku

en: Hide a Bézier Quadratic
sk: Skryť kvadratickú Bézierovu krivku

en: Bézier Cubic
sk: Bézierova kubika

en: Select this Bézier Cubic
sk: Vybrať túto Bézierovu kubiku

en: Select Bézier Cubic %1
sk: Vybrať Bézierovu kubiku %1

en: Remove a Bézier Cubic
sk: Odstrániť Bézierovu kubiku

en: Add a Bézier Cubic
sk: Pridať Bézierovu kubiku

en: Move a Bézier Cubic
sk: Presunúť Bézierovu kubiku

en: Attach to this Bézier Cubic
sk: Pripojiť k tejto Bézierovej kubike

en: Show a Bézier Cubic
sk: Zobraziť Bézierovu kubiku

en: Hide a Bézier Cubic
sk: Skryť Bézierovu kubiku

en: Rational Bézier Curve
sk: Racionálna Bézierova krivka

en: Select this Rational Bézier Curve
sk: Vybrať túto racionálnu Bézierovu krivku

en: Select Rational Bézier Curve %1
sk: Vyberte racionálnu Bézierovu krivku %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
sk: Odstrániť racionálnu Bézierovu krivku

en: Add a Rational Bézier Curve
sk: Pridať racionálnu Bézierovu krivku

en: Move a Rational Bézier Curve
sk: Presunúť racionálnu Bézierovu krivku

en: Attach to this Rational Bézier Curve
sk: Pripojiť k tejto racionálnej Bézierovej krivke

en: Show a Rational Bézier Curve
sk: Zobraziť racionálnu Bézierovu krivku

en: Hide a Rational Bézier Curve
sk: Skryť racionálnu Bézierovu krivku

en: Rational Bézier Quadratic
sk: Racionálna kvadratická Bézierova krivka

en: Select this Rational Bézier Quadratic
sk: Vybrať túto racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
sk: Vybrať racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
sk: Odstrániť racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Add a Rational Bézier Quadratic
sk: Pridať racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Move a Rational Bézier Quadratic
sk: Presunúť racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
sk: Pripojiť k tejto racionálnej kvadratickej Bézierovej krivke

en: Show a Rational Bézier Quadratic
sk: Zobraziť racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
sk: Skryť racionálnu kvadratickú Bézierovu krivku

en: Rational Bézier Cubic
sk: Racionálna Bézierova kubika

en: Select this Rational Bézier Cubic
sk: Vybrať túto racionálnu Bézierovu kubiku

en: Select Rational Bézier Cubic %1
sk: Vybrať racionálnu Bézierovu kubiku %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
sk: Odstrániť racionálnu Bézierovu kubiku

en: Add a Rational Bézier Cubic
sk: Pridať racionálnu Bézierovu kubiku

en: Move a Rational Bézier Cubic
sk: Presunúť racionálnu Bézierovu kubiku

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
sk: Pripojiť k tejto racionálnej Bézierovej kubike

en: Show a Rational Bézier Cubic
sk: Zobraziť racionálnu Bézierovu kubiku

en: Hide a Rational Bézier Cubic
sk: Skryť racionálnu Bézierovu kubiku

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť kvadratickú Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
sk: Vyberte bod, ktorý bude ovládacím bodom novej kvadratickej Bézierovej krivky...

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť kubickú Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
sk: Vyberte bod, ktorý bude ovládacím bodom novej kubickej Bézierovej krivky...

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť kvadratickú racionálnu Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
sk: Vyberte tri body a tri číselné hodnoty ako váhy na vytvorenie racionálnej Bézierovej krivky...

en: Select this value as weight
sk: Vybrať túto hodnotu ako váhu

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
sk: Vytvoriť kubickú racionálnu Bézierovu krivku s týmto ovládacím bodom

en: Test Result
sk: Testovať výsledok

en: Select the curve...
sk: Vybrať krivku...

en: Select a point on the curve...
sk: Vyberte bod na krivke...

en: Surface
sk: Plocha

en: Circumference
sk: Obvod kruhu

en: Radius
sk: Polomer

en: Center
sk: Vycentrovať

en: Expanded Cartesian Equation
sk: Rozšírené kartézske rovnice

en: Polar Equation
sk: Polárne rovnice

en: rho = %1   [centered at %2]
sk: rho = %1   [centrované na %2]

en: circle
sk: kruh

en: Select this circle
sk: Vybrať túto kružnicu

en: Select circle %1
sk: Vybrať kružnicu %1

en: Remove a Circle
sk: Odstrániť kružnicu

en: Add a Circle
sk: Pridať kruh

en: Move a Circle
sk: Presunúť kružnicu

en: Attach to this circle
sk: Pripojiť k tejto kružnici

en: Show a Circle
sk: Zobraziť kružnicu

en: Hide a Circle
sk: Skryť kružnicu

en: Construct a circle through this point
sk: Vytvoriť kružnicu cez tento bod

en: Construct a circle with this center
sk: Vytvoriť kružnicu s týmto stredom

en: Select the center of the new circle...
sk: Vyberte stred budúcej kružnice...

en: Select a point for the new circle to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová kružnica...

en: With this radius
sk: S týmto polomerom

en: Select the length of the radius...
sk: Vyberte dĺžku polomeru...

en: Conic Type
sk: Typ kužeľosečky

en: First Focus
sk: Prvé ohnisko

en: Second Focus
sk: Druhé ohnisko

en: Ellipse
sk: Elipsa

en: rho
sk: ró

en: [centered at %1]
sk: [centrované na %1]

en: conic
sk: kužeľosečka

en: Select this conic
sk: Vybrať túto kužeľosečku

en: Select conic %1
sk: Vybrať kužeľosečku %1

en: Remove a Conic
sk: Odstrániť kužeľosečku

en: Add a Conic
sk: Pridať kužeľosečku

en: Move a Conic
sk: Presunúť kužeľosečku

en: Attach to this conic
sk: Pripojiť k tejto kužeľosečke

en: Show a Conic
sk: Zobraziť kužeľosečku

en: Hide a Conic
sk: Skryť kužeľosečku

en: Supporting Conic
sk: Pomocná kužeľosečka

en: First End Point
sk: Prvý koncový bod

en: Second End Point
sk: Druhý koncový bod

en: conic arc
sk: kužeľový oblúk

en: Select this conic arc
sk: Vybrať tento kužeľový oblúk

en: Select conic arc %1
sk: Vybrať kužeľový oblúk %1

en: Remove a Conic Arc
sk: Odstrániť kužeľový oblúk

en: Add a Conic Arc
sk: Pridať kužeľový oblúk

en: Move a Conic Arc
sk: Presunúť kužeľový oblúk

en: Attach to this conic arc
sk: Pripojiť k tomuto kužeľovému oblúku

en: Show a Conic Arc
sk: Zobraziť kužeľový oblúk

en: Hide a Conic Arc
sk: Skryť kužeľový oblúk

en: Construct a conic through this point
sk: Vytvoriť kužeľosečku cez tento bod

en: Select a point for the new conic to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová kužeľosečka...

en: Construct a conic with this asymptote
sk: Vytvoriť kužeľosečku s touto asymptotou

en: Select the first asymptote of the new conic...
sk: Vyberte prvú asymptotu pre novú kužeľosečku...

en: Select the second asymptote of the new conic...
sk: Vyberte druhú asymptotu pre novú kužeľosečku

en: Construct an ellipse with this focus
sk: Vytvoriť elipsu s týmto ohniskom

en: Select the first focus of the new ellipse...
sk: Vyberte prvé ohnisko novej elipsy...

en: Select the second focus of the new ellipse...
sk: Vyberte druhé ohnisko novej elipsy...

en: Construct an ellipse through this point
sk: Vytvoriť elipsu cez tento bod

en: Select a point for the new ellipse to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová elipsa...

en: Construct a hyperbola with this focus
sk: Vytvoriť hyperbolu s týmto ohniskom

en: Select the first focus of the new hyperbola...
sk: Vyberte prvé ohnisko pre novú hyperbolu...

en: Select the second focus of the new hyperbola...
sk: Vyberte druhé ohnisko pre novú hyperbolu...

en: Construct a hyperbola through this point
sk: Vytvoriť hyperbolu cez tento bod

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová hyperbola...

en: Construct a conic with this line as directrix
sk: Vytvoriť kužeľosečku s touto priamkou ako direktrisou

en: Select the directrix of the new conic...
sk: Vyberte direktrisu pre novú kužeľosečku...

en: Construct a conic with this point as focus
sk: Vytvoriť kužeľosečku s ohniskom v tomto bode

en: Select the focus of the new conic...
sk: Vyberte ohnisko pre novú kužeľosečku...

en: Construct a parabola through this point
sk: Vytvoriť parabolu cez tento bod

en: Select a point for the new parabola to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová parabola...

en: Construct a polar point wrt. this conic
sk: Vytvoriť polárny bod vzhľadom na túto kužeľosečku

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
sk: Vyberte kužeľosečku vzhľadom na ktorú chcete vytvoriť polárny bod...

en: Construct the polar point of this line
sk: Vytvoriť polárny bod tejto priamky

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
sk: Vyberte priamku pre ktorú chcete vytvoriť polárny bod...

en: Construct a polar line wrt. this conic
sk: Vytvoriť polárnu priamku vzhľadom na túto kužeľosečku

en: Construct the polar line of this point
sk: Vytvoriť polárnu priamku tohto bodu

en: Construct the directrix of this conic
sk: Vytvoriť direktrisu tejto kužeľosečky

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
sk: Vyberte kužeľosečku pre ktorú chcete vytvoriť direktrisu...

en: Construct a parabola with this directrix
sk: Vytvoriť parabolu s touto direktrisou

en: Select the directrix of the new parabola...
sk: Vyberte direktrisu novej paraboly...

en: Construct a parabola with this focus
sk: Vytvoriť parabolu s týmto ohniskom

en: Select the focus of the new parabola...
sk: Vyberte ohnisko novej paraboly...

en: Construct the asymptotes of this conic
sk: Vytvoriť asymptoty tejto kužeľosečky

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
sk: Vyberte kužeľosečku z ktorej chcete vytvoriť asymptoty

en: Construct the radical lines of this conic
sk: Vytvoriť prienikové priamky tejto kužeľosečky

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
sk: Vyberte prvú z dvoch kužeľosečiek pre ktoré chcete vytvoriť prienikové priamky...

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
sk: Vyberte druhú z dvoch kužeľosečiek pre ktoré chcete vytvoriť prienikové priamky...

en: Switch Radical Lines
sk: Vymeniť prienikové priamky

en: Switch Conic Radical Lines
sk: Prepnúť kónické radiálne čiary

en: cubic curve
sk: Kvadratická krivka

en: Select this cubic curve
sk: Vybrať túto kvadratickú krivku

en: Select cubic curve %1
sk: Vybrať kvadratickú krivku %1

en: Remove a Cubic Curve
sk: Odstrániť kvadratickú krivku

en: Add a Cubic Curve
sk: Pridať kvadratickú krivku

en: Move a Cubic Curve
sk: Presunúť kvadratickú krivku

en: Attach to this cubic curve
sk: Pripojiť k tejto kvadratickej krivke

en: Show a Cubic Curve
sk: Zobraziť kvadratickú krivku

en: Hide a Cubic Curve
sk: Skryť kvadratickú krivku

en: Construct a cubic curve through this point
sk: Vytvoriť kvadratickú krivku cez tento bod

en: Select a point for the new cubic to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová kvadratická krivka...

en: curve
sk: krivka

en: Select this curve
sk: Vybrať túto krivku

en: Select curve %1
sk: Vybrať krivku %1

en: Remove a Curve
sk: Odstrániť krivku

en: Add a Curve
sk: Pridať krivku

en: Move a Curve
sk: Presunúť krivku

en: Attach to this curve
sk: Pripojiť k tejto krivke

en: Show a Curve
sk: Zobraziť krivku

en: Hide a Curve
sk: Skryť krivku

en: Possibly trascendental curve
sk: Možná transcendentálna krivka

en: Already computed intersection point
sk: Prienikové body už boli vypočítané

en: Intersect with this cubic curve
sk: Prienik s touto kvadratickou krivkou

en: Intersect with this arc
sk: Prienik s týmto oblúkom

en: Invert with respect to this circle
sk: Inverzia vzťahom na kružnicu

en: Select the circle we want to invert against...
sk: Vyberte kružnicu vzhľadom na ktorú budeme invertovať...

en: Compute the inversion of this object
sk: Vypočítať inverziu tohto objektu

en: Select the object to invert...
sk: Vyberte objekt na invertovanie...

en: Compute the inversion of this point
sk: Vypočítať inverziu tohto bodu

en: Select the point to invert...
sk: Vyberte bod pre inverziu...

en: Compute the inversion of this line
sk: Vypočítať inverziu tejto priamky

en: Select the line to invert...
sk: Vyberte priamku pre inverziu...

en: Compute the inversion of this segment
sk: Vypočítať inverziu tejto úsečky

en: Select the segment to invert...
sk: Vyberte úsečku pre inverziu...

en: Compute the inversion of this circle
sk: Vypočítať inverziu tejto kružnice

en: Select the circle to invert...
sk: Vyberte kružnicu na inverziu...

en: Compute the inversion of this arc
sk: Vypočítať inverziu tohto oblúku

en: Select the arc to invert...
sk: Vyberte oblúk pre inverziu...

en: Slope
sk: Sklon

en: Equation
sk: Rovnica

en: Length
sk: Dĺžka

en: Support Line
sk: Pomocná čiara

en: End Point
sk: Koncový bod

en: line
sk: čiara

en: Select a Line
sk: Vybrať priamku

en: Select this line
sk: Vybrať túto priamku

en: Select line %1
sk: Vybrať priamku %1

en: Remove a Line
sk: Odstrániť priamku

en: Add a Line
sk: Pridať čiaru

en: Move a Line
sk: Presunúť čiaru

en: Attach to this line
sk: Pripojiť k priamke

en: Show a Line
sk: Zobraziť priamku

en: Hide a Line
sk: Skryť priamku

en: segment
sk: úsečka

en: Select this segment
sk: Vybrať túto úsečku

en: Select segment %1
sk: Vybrať úsečku %1

en: Remove a Segment
sk: Odstrániť segment

en: Add a Segment
sk: Pridať segment

en: Move a Segment
sk: Presunúť segment

en: Attach to this segment
sk: Pripojiť k tejto úsečke

en: Show a Segment
sk: Zobraziť úsečku

en: Hide a Segment
sk: Skryť úsečku

en: half-line
sk: polpriamka

en: Select this half-line
sk: Vybrať túto polpriamku

en: Select half-line %1
sk: Vybrať polpriamku %1

en: Remove a Half-Line
sk: Odstrániť polpriamku

en: Add a Half-Line
sk: Pridať polpriamku

en: Move a Half-Line
sk: Presunúť polpriamku

en: Attach to this half-line
sk: Pripojiť k tejto polpriamke

en: Show a Half-Line
sk: Zobraziť polpriamku

en: Hide a Half-Line
sk: Skryť polpriamku

en: Construct a segment starting at this point
sk: Vytvoriť úsečku so začiatkom v tomto bode

en: Select the start point of the new segment...
sk: Vyberte začiatočný bod novej úsečky...

en: Construct a segment ending at this point
sk: Vytvoriť úsečku s koncom v tomto bode

en: Select the end point of the new segment...
sk: Vyberte koncový bod novej úsečky...

en: Construct a line through this point
sk: Vytvoriť priamku cez tento bod

en: Select a point for the line to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová priamka...

en: Select another point for the line to go through...
sk: Vyberte ďalší bod cez ktorý bude prechádzať nová priamka...

en: Construct a half-line starting at this point
sk: Vytvoriť polpriamku so začiatkom v tomto bode

en: Select the start point of the new half-line...
sk: Vyberte začiatočný bod novej polpriamky...

en: Construct a half-line through this point
sk: Vytvoriť polpriamku cez tento bod

en: Select a point for the half-line to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová polpriamka...

en: Construct the axis of this segment
sk: Vytvoriť os z tejto úsečky

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
sk: Vyberte úsečku z ktorej chcete vytvoriť os...

en: Construct a line parallel to this line
sk: Vytvoriť priamku rovnobežnú s touto priamkou

en: Select a line parallel to the new line...
sk: Vyberte priamku rovnobežnú k novej priamke...

en: Construct the parallel line through this point
sk: Vytvoriť rovnobežku cez tento bod

en: Select a point for the new line to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať nová rovnobežka...

en: Construct a line perpendicular to this line
sk: Vytvoriť priamku kolmú na túto priamku

en: Select a line perpendicular to the new line...
sk: Vyberte priamku kolmú na novú priamku...

en: Construct a perpendicular line through this point
sk: Vytvoriť kolmú priamku cez tento bod

en: Set &Length...
sk: Nastaviť &dĺžku...

en: Set Segment Length
sk: Nastaviť dĺžku úsečky

en: Choose the new length:
sk: Zvoľte novú dĺžku:

en: Resize Segment
sk: Zmeniť dĺžku úsečky

en: Construct a line by this vector
sk: Vytvoriť priamku s týmto vektorom

en: Select a vector in the direction of the new line...
sk: Vyberte vektor so smerom pre novú priamku...

en: Construct a half-line by this vector
sk: Vytvoriť polpriamku s týmto vektorom

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
sk: Vyberte vektor so smerom pre novú polpriamku...

en: locus
sk: umiestnenie

en: Select this locus
sk: Vybrať toto umiestnenie

en: Select locus %1
sk: Vybrať umiestnenie %1

en: Remove a Locus
sk: Odstrániť umiestnenie

en: Add a Locus
sk: Pridať umiestnenie

en: Move a Locus
sk: Presunúť umiestnenie

en: Attach to this locus
sk: Pripojiť k tomuto umiestneniu

en: Show a Locus
sk: Zobraziť umiestnenie

en: Hide a Locus
sk: Skryť umiestnenie

en: Object Type
sk: Typ objektu

en: Object
sk: Objekt

en: Select this object
sk: Vybrať tento objekt

en: Select object %1
sk: Vybrať objekt %1

en: Remove an object
sk: Odstrániť objekt

en: Add an object
sk: Pridať objekt

en: Move an object
sk: Presunúť objekt

en: Attach to this object
sk: Pripojiť k tomuto objektu

en: Show an object
sk: Zobraziť objekt

en: Hide an object
sk: Skryť objekt

en: Angle in Radians
sk: Uhol v radiánoch

en: Angle in Degrees
sk: Uhol v stupňoch

en: Midpoint
sk: Stredový bod

en: X length
sk: dĺžka X

en: Y length
sk: dĺžka Y

en: Opposite Vector
sk: Obrátený vektor

en: Angle
sk: Uhol

en: Sector Surface
sk: Plocha časti

en: Arc Length
sk: Oblúková dĺžka

en: Support Circle
sk: Pomocná kružnica

en: angle
sk: uhol

en: Select this angle
sk: Vybrať tento uhol

en: Select angle %1
sk: Vybrať uhol %1

en: Remove an Angle
sk: Odstrániť uhol

en: Add an Angle
sk: Pridať uhol

en: Move an Angle
sk: Presunúť uhol

en: Attach to this angle
sk: Pripojiť k uhlu

en: Show an Angle
sk: Zobraziť uhol

en: Hide an Angle
sk: Skryť uhol

en: vector
sk: vektor

en: Select this vector
sk: Vybrať tento vektor

en: Select vector %1
sk: Vybrať vektor %1

en: Remove a Vector
sk: Odstrániť vektor

en: Add a Vector
sk: Pridať vektor

en: Move a Vector
sk: Presunúť vektor

en: Attach to this vector
sk: Pripojiť k tomuto vektoru

en: Show a Vector
sk: Zobraziť vektor

en: Hide a Vector
sk: Skryť vektor

en: arc
sk: oblúk

en: Select this arc
sk: Vybrať tento oblúk

en: Select arc %1
sk: Vybrať oblúk %1

en: Remove an Arc
sk: Odstrániť oblúk

en: Add an Arc
sk: Pridať oblúk

en: Move an Arc
sk: Presunúť oblúk

en: Attach to this arc
sk: Pripojiť k tomuto oblúku

en: Show an Arc
sk: Zobraziť oblúk

en: Hide an Arc
sk: Skryť oblúk

en: Coordinate
sk: Súradnice

en: X coordinate
sk: súradnica X

en: Y coordinate
sk: súradnica Y

en: point
sk: bod

en: Select this point
sk: Vybrať tento bod

en: Select point %1
sk: Vybrať bod %1

en: Remove a Point
sk: Odstrániť bod

en: Add a Point
sk: Pridať bod

en: Move a Point
sk: Presunúť bod

en: Attach to this point
sk: Pripojiť k bodu

en: Show a Point
sk: Zobraziť bod

en: Hide a Point
sk: Skryť bod

en: Construct the midpoint of this point and another point
sk: Vytvoriť stredový bod z tohto a ďalšieho bodu

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
sk: Vyberte prvý z bodov z ktorých chcete vytvoriť stredový bod...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
sk: Vyberte druhý z bodov z ktorých chcete vytvoriť stredový bod...

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
sk: Vytvoriť bod zlatého rezu z tohto a ďalšieho bodu

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
sk: Vyberte prvý z bodov z ktorých chcete vytvoriť bod zlatého rezu...

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
sk: Vyberte druhý z bodov z ktorých chcete vytvoriť bod zlatého rezu...

en: Set &Coordinate...
sk: Nastaviť súradnice

en: Redefine
sk: Predefinovať

en: Set &Parameter...
sk: Nastaviť &Parameter.

en: Set Coordinate
sk: Nastaviť súradnice

en: Enter the new coordinate.
sk: Vložte nové súradnice

en: Set Point Parameter
sk: Nastaviť parameter bodu

en: Choose the new parameter:
sk: Zvoľte nový parameter:

en: Change Parameter of Constrained Point
sk: Zmeniť paramater viazaného bodu

en: Select the circle on which to transport a measure...
sk: Vyberte kružnicu cez ktorú transportovať mierku...

en: Select a point on the circle...
sk: Vyberte bod na kružnici...

en: Select the segment to transport on the circle...
sk: Vyberte úsečku pre transport na kružnicu...

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
sk: Vyberte číslo/dĺžku ako x súradnicu bodu...

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
sk: Vyberte číslo/dĺžku ako y súradnicu bodu...

en: Select a point to project onto a line...
sk: Vyberte bod na premietnutie na čiaru...

en: Line where the projected point will lie...
sk: Čiara, kde bude ležať premietnutý bod...

en: Number of sides
sk: Počet strán

en: Perimeter
sk: Obvod

en: Boundary Polygonal
sk: Ohraničený polygón

en: Open Boundary Polygonal
sk: Polygón s otvorenými hranicami

en: Center of Mass of the Vertices
sk: Stred zoskupenia vrcholov

en: Winding Number
sk: Počet záhybov

en: Inside Polygon
sk: V polygóne

en: Open Polygonal Curve
sk: Otvorená polygonálna krivka

en: Associated Polygon
sk: Priradený polygón

en: Closed Polygonal Curve
sk: Zatvorená polygonálna krivka

en: polygon
sk: polygón

en: Select this polygon
sk: Vybrať tento polygón

en: Select polygon %1
sk: Vybrať polygón %1

en: Remove a Polygon
sk: Odstrániť polygón

en: Add a Polygon
sk: Pridať polygón

en: Move a Polygon
sk: Presunúť polygón

en: Attach to this polygon
sk: Pripojiť k tomuto polygónu

en: Show a Polygon
sk: Zobraziť polygón

en: Hide a Polygon
sk: Skryť polygón

en: closed polygonal curve
sk: zatvorená polygonálna krivka

en: Select this closed polygonal curve
sk: Vybrať túto zatvorenú polygonálnu krivku

en: Select closed polygonal curve %1
sk: Vybrať zatvorenú polygonálnu krivku %1

en: Remove a closed polygonal curve
sk: Odstrániť zatvorenú polygonálnu krivku

en: Add a closed polygonal curve
sk: Pridať zatvorenú polygonálnu krivku

en: Move a closed polygonal curve
sk: Presunúť zatvorenú polygonálnu krivku

en: Attach to this closed polygonal curve
sk: Pripojiť k tejto zatvorenej polygonálnej krivke

en: Show a closed polygonal curve
sk: Zobraziť zatvorenú polygonálnu krivku

en: Hide a closed polygonal curve
sk: Skryť zatvorenú polygonálnu krivku

en: polygonal curve
sk: polygonálna krivka

en: Select this polygonal curve
sk: Vybrať túto polygonálnu krivku

en: Select polygonal curve %1
sk: Vybrať polygonálnu krivku %1

en: Remove a polygonal curve
sk: Odstrániť polygonálnu krivku

en: Add a polygonal curve
sk: Pridať polygonálnu krivku

en: Move a polygonal curve
sk: Presunúť polygonálnu krivku

en: Attach to this polygonal curve
sk: Pripojiť k tejto polygonálnej krivke

en: Show a polygonal curve
sk: Zobraziť polygonálnu krivku

en: Hide a polygonal curve
sk: Skryť polygonálnu krivku

en: triangle
sk: trojuholník

en: Select this triangle
sk: Vybrať tento trojuholník

en: Select triangle %1
sk: Vybrať trojuholník %1

en: Remove a Triangle
sk: Odstrániť trojuholník

en: Add a Triangle
sk: Pridať trojuholník

en: Move a Triangle
sk: Presunúť trojuholník

en: Attach to this triangle
sk: Pripojiť k trojuholníku

en: Show a Triangle
sk: Zobraziť trojuholník

en: Hide a Triangle
sk: Skryť trojuholník

en: quadrilateral
sk: štvoruholník

en: Select this quadrilateral
sk: Vybrať tento štvoruholník

en: Select quadrilateral %1
sk: Vybrať štvoruholník %1

en: Remove a Quadrilateral
sk: Odstrániť štvoruholník

en: Add a Quadrilateral
sk: Pridať štvoruholník

en: Move a Quadrilateral
sk: Presunúť štvoruholník

en: Attach to this quadrilateral
sk: Pripojiť k štvoruholníku

en: Show a Quadrilateral
sk: Zobraziť štvoruholník

en: Hide a Quadrilateral
sk: Skryť štvoruholník

en: Construct a triangle with this vertex
sk: Vytvoriť trojuholník s týmto vrcholom

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
sk: Vyberte bod ktorý bude vrcholom nového trojuholníka

en: Intersect this polygon with a line
sk: Prienik tohto polygónu s priamkou

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
sk: Vyberte polygón z ktorého chcete prienik s priamkou...

en: Intersect this line with a polygon
sk: Pretnúť túto čiaru s polygónom

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
sk: Vyberte čiaru, ktorú chcete pretnúť s polygónom...

en: Intersect this polygonal curve with a line
sk: Pretnúť túto polygonálnu krivku s čiarou

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
sk: Vyberte polygonálnu krivku, ktorú chcete pretnúť s čiarou...

en: Intersect this line with a polygonal curve
sk: Pretnúť túto čiaru s polygonálnou krivkou

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
sk: Vyberte čiaru, ktorú chcete pretnúť s polygonálnou krivkou...

en: Intersect this polygon with another polygon
sk: Pretnúť tento polygón s iným polygónom

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
sk: Vyberte polygón, ktorý chcete pretnúť s iným polygónom...

en: Intersect with this polygon
sk: Pretnúť tento polygón

en: Select the second polygon for the intersection...
sk: Vyberte druhý polygón na pretnutie...

en: Construct the vertices of this polygon
sk: Vytvoriť vrcholy tohto polygónu

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
sk: Vyberte polygón z ktorého chcete vytvoriť vrcholy

en: Construct the sides of this polygon
sk: Vytvoriť strany tohto polygónu

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
sk: Vyberte polygón z ktorého chcete vytvoriť strany...

en: Construct the convex hull of this polygon
sk: Vytvoriť konvexný obal tohto polygónu

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
sk: Vyberte polygón z ktorého chcete vytvoriť konvexný obal...

en: Project this point onto the circle
sk: Premietnuť tento bod na kružnicu

en: Select the point for the tangent to go through...
sk: Vyberte bod cez ktorý bude prechádzať dotyčnica...

en: Is this line parallel?
sk: Je táto čiara rovnobežná?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
sk: Vyberte prvú z dvojice možných rovnobežných čiar...

en: Parallel to this line?
sk: Rovnobežná k tejto čiare?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
sk: Vyberte druhú z dvojice možných rovnobežných čiar...

en: These lines are parallel.
sk: Tieto čiary sú rovnobežné.

en: These lines are not parallel.
sk: Tieto čiary nie sú rovnobežné.

en: Is this line orthogonal?
sk: Je táto čiara kolmá?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
sk: Vyberte prvú z dvojice možných kolmých čiar...

en: Orthogonal to this line?
sk: Kolmá na túto čiaru?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
sk: Vyberte druhú z dvojice možných kolmých čiar...

en: These lines are orthogonal.
sk: Tieto čiary sú na seba kolmé.

en: These lines are not orthogonal.
sk: Tieto čiary nie sú na seba kolmé.

en: Check collinearity of this point
sk: Skontrolovať kolineárnosť tohto bodu

en: Select the first of the three possibly collinear points...
sk: Vyberte prvý z troch snáď kolineárnych bodov...

en: and this second point
sk: a druhý bod

en: Select the second of the three possibly collinear points...
sk: Vyberte druhý z troch snáď kolineárnych bodov...

en: with this third point
sk: a tretí bod

en: Select the last of the three possibly collinear points...
sk: Vyberte tretí z troch snáď kolineárnych bodov...

en: These points are collinear.
sk: Tieto body sú kolineárne.

en: These points are not collinear.
sk: Tieto body nie sú kolineárne.

en: Check whether this point is on a curve
sk: Skontrolovať či sa tento bod nachádza na krivke

en: Select the point you want to test...
sk: Vyberte bod ktorý chcete testovať...

en: Check whether the point is on this curve
sk: Skontrolovať či je bod na tejto krivke

en: Select the curve that the point might be on...
sk: Vyberte krivku na ktorej môže byť bod...

en: This curve contains the point.
sk: Táto krivka obsahuje daný bod

en: This curve does not contain the point.
sk: Táto krivka neobsahuje daný bod

en: Check whether this point is in a polygon
sk: Skontrolovať či tento bod je súčasťou polygónu

en: Check whether the point is in this polygon
sk: Skontrolovať či sa bod nachádza v tomto polygóne

en: Select the polygon that the point might be in...
sk: Zvoľte polygón ktorý by bod mohol obsahovať...

en: This polygon contains the point.
sk: Tento polygón obsahuje daný bod.

en: This polygon does not contain the point.
sk: Tento polygón neobsahuje daný bod.

en: Check whether this polygon is convex
sk: Skontrolovať či tento polygón je konvexný

en: Select the polygon you want to test for convexity...
sk: Vyberte polygón ktorý chcete otestovať na konvexnosť...

en: This polygon is convex.
sk: Tento polygón je konvexný.

en: This polygon is not convex.
sk: Tento polygón nie je konvexný.

en: Check if this point has the same distance
sk: Overiť či tento bod má rovnakú vzdialenosť

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
sk: Vyberte bod ktorý by mohol byť rovnako vzdialený od dvoch ďalších bodov...

en: from this point
sk: od tohoto bodu

en: Select the first of the two other points...
sk: Vyberte prvý z dvoch ostatných bodov...

en: and from this second point
sk: a tohto druhého bodu

en: Select the other of the two other points...
sk: Vyberte prvý z dvoch ostatných bodov...

en: The two distances are the same.
sk: Vzdialenosti sú rovnaké.

en: The two distances are not the same.
sk: Vzdialenosti nie sú rovnaké.

en: Check whether this vector is equal to another vector
sk: Overiť či tento vektor je zhodný s iným

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
sk: Vyberte prvý z dvoch možno rovnakých vektorov...

en: Check whether this vector is equal to the other vector
sk: Overiť či je tento vektor zhodný s iným vektorom

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
sk: Vyberte druhý z dvoch možno rovnakých vektorov...

en: The two vectors are the same.
sk: Tieto dva vektory sú zhodné.

en: The two vectors are not the same.
sk: Tieto dva vektory nie sú zhodné.

en: Check whether this object exists
sk: Kontrola, či tento objekt existuje

en: Select the object for the existence check...
sk: Vyberte objekt na kontrolu existencie...

en: The object exists.
sk: Objekt existuje.

en: The object does not exist.
sk: Objekt neexistuje.

en: label
sk: Popisok

en: Select this label
sk: Vybrať tento popisok

en: Select label %1
sk: Vybrať popisok %1

en: Remove a Label
sk: Odstrániť popisok

en: Add a Label
sk: Pridať popisok

en: Move a Label
sk: Presunúť popisok

en: Attach to this label
sk: Pripojiť k tomuto popisku

en: Show a Label
sk: Zobraziť popisok

en: Hide a Label
sk: Skryť popisok

en: numeric label
sk: číselný popis

en: Select this numeric label
sk: Vybrať tento číselný popis

en: Select numeric label %1
sk: Vybrať číselný popis %1

en: Remove a Numeric Label
sk: Odstrániť číselný popis

en: Add a Numeric Label
sk: Pridať číselný popis

en: Move a Numeric Label
sk: Presunúť číselný popis

en: Attach to this numeric label
sk: Pripojiť k tomuto číselnému popisu

en: Show a Numeric Label
sk: Zobraziť číselný popis

en: Hide a Numeric Label
sk: Skryť číselný popis

en: Numeric value
sk: Číselná hodnota

en: boolean label
sk: logický popis

en: Select this boolean label
sk: Vybrať tento logický popis

en: Select boolean label %1
sk: Vybrať logický popis %1

en: Remove a Boolean Label
sk: Odstrániť logický popis

en: Add a Boolean Label
sk: Pridať logický popis

en: Move a Boolean Label
sk: Presunúť logický popis

en: Attach to this boolean label
sk: Pripojiť k tomuto logickému popisu

en: Show a Boolean Label
sk: Zobraziť logický popis

en: Hide a Boolean Label
sk: Skryť logický popis

en: &Copy Text
sk: &Kopírovať text

en: &Toggle Frame
sk: &Vypnúť/zapnúť rám

en: Set &Font...
sk: Nastaviť písmo...

en: Toggle Label Frame
sk: Vypnúť/zapnúť rám popisku

en: Change Label Font
sk: Zmeniť písmo popisu

en: &Redefine...
sk: &Predefinovať...

en: Change &Value...
sk: Zmeniť hodnotu...

en: Enter the new value:
sk: Zadajte novú hodnotu:

en: Change Displayed Value
sk: Zmeniť zobrazenú hodnotu

en: Translate this object
sk: Presunúť tento objekt

en: Select the object to translate...
sk: Vyberte objekt na presun...

en: Translate by this vector
sk: Presuňte podľa tohto vektoru

en: Select the vector to translate by...
sk: Vyberte vektor podľa ktorého presúvať...

en: Reflect this object
sk: Premietnuť tento objekt

en: Select the object to reflect...
sk: Vyberte objekt na premietnutie...

en: Reflect in this point
sk: Premietnuť cez tento bod

en: Select the point to reflect in...
sk: Vyberte bod cez ktorý sa bude premietať

en: Reflect in this line
sk: Premietať cez túto priamku

en: Select the line to reflect in...
sk: Vyberte priamku cez ktorú sa bude premietať...

en: Rotate this object
sk: Rotovať tento objekt

en: Select the object to rotate...
sk: Vybrať objekt rotácie...

en: Rotate around this point
sk: Rotovať okolo tohto bodu

en: Select the center point of the rotation...
sk: Vyberte stredový bod rotácie...

en: Rotate by this angle
sk: Rotovať o tento uhol

en: Select the angle of the rotation...
sk: Vyberte uhol rotácie...

en: Scale this object
sk: Vybrať tento objekt

en: Select the object to scale...
sk: Vyberte objekt ktorého veľkosť chcete zmeniť...

en: Scale with this center
sk: Zmeniť veľkosť s týmto stredom

en: Select the center point of the scaling...
sk: Vyberte stredový bod pre zmenu veľkosti...

en: Scale by this length
sk: Mierka podľa tejto dĺžky

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
sk: Vyberte úsečku alebo segment, ktorého dĺžka ovplyvní zmenu veľkosti...

en: Scale this length...
sk: Mierka tejto dĺžky...

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
sk: Vyberte prvú z dvoch úsečiek ktorých pomer bude určovať zmenu veľkosti...

en: ...to this other length
sk: ...na túto inú dĺžku

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
sk: Vyberte druhú z dvoch úsečiek ktorých pomer bude určovať zmenu veľkosti...

en: Select the object to scale
sk: Vyberte objekt pre zmenu veľkosti

en: Scale over this line
sk: Zmeniť veľkosť cez túto priamku

en: Select the line to scale over
sk: Vyberte priamku cez ktorú zmeniť veľkosť

en: Projectively rotate this object
sk: Projektívne rotovať tento objekt

en: Select the object to rotate projectively
sk: Vyberte objekt pre projektívnu rotáciu

en: Projectively rotate with this half-line
sk: Projektívne rotovať s touto polpriamkou

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
sk: Vyberte polpriamku projektívnej rotácie ktorú chcete aplikovať na objekt

en: Projectively rotate by this angle
sk: Projektívne rotovať o tento uhol

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
sk: Vyberte uhol projektívnej rotácie ktorý chcete aplikovať na objekt

en: Harmonic Homology of this object
sk: Harmonická homológia tohto objektu

en: Select the object to transform...
sk: Vyberte objekt na transformáciu...

en: Harmonic Homology with this center
sk: Harmonická homológia s týmto stredom

en: Select the center point of the harmonic homology...
sk: Vyberte stredový bod pre harmonickú homológiu...

en: Harmonic Homology with this axis
sk: Harmonická homológia s touto osou

en: Select the axis of the harmonic homology...
sk: Vyberte os pre harmonickú homológiu

en: Generic affinity of this object
sk: Všeobecná podobnosť tohto objektu

en: Map this triangle
sk: Mapovať tento trojuholník

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
sk: Vyberte trojuholník ktorý má byť transformovaný do daného trojuholníka...

en: onto this other triangle
sk: do tohto trojuholníka

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
sk: Vyberte trojuholník ktorý je obrazom podobnosti prvého trojuholníka...

en: First of 3 starting points
sk: Prvý z troch začiatočných bodov

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
sk: Vyberte prvý z troch začiatočných bodov všeobecnej podobnosti...

en: Second of 3 starting points
sk: Druhý z troch začiatočných bodov

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
sk: Vyberte druhý z troch začiatočných bodov všeobecnej podobnosti...

en: Third of 3 starting points
sk: Tretí z troch začiatočných bodov

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
sk: Vyberte tretí z troch začiatočných bodov všeobecnej podobnosti...

en: Transformed position of first point
sk: Transformovaná pozícia prvého bodu

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
sk: Vyberte prvý z troch koncových bodov všeobecnej podobnosti

en: Transformed position of second point
sk: Transformovaná pozícia druhého bodu

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
sk: Vyberte druhý z troch koncových bodov všeobecnej podobnosti

en: Transformed position of third point
sk: Transformovaná pozícia tretieho bodu

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
sk: Vyberte tretí z troch koncových bodov všeobecnej podobnosti...

en: Generic projective transformation of this object
sk: Všeobecná transformácia premietnutím tohto objektu

en: Map this quadrilateral
sk: Mapovať tento štvoruholník

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
sk: Vyberte štvoruholník ktorý má byť transformovaný na daný štvoruholník

en: onto this other quadrilateral
sk: na tento štvoruholník

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
sk: Vyberte štvoruholník ktorý je obrazom transformácie premietnutím prvého štvoruholníka...

en: First of 4 starting points
sk: Prvý zo štyroch počiatočných bodov

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
sk: Vyberte prvý zo štyroch počiatočných bodov všeobecného premietnutia...

en: Second of 4 starting points
sk: Druhý zo štyroch počiatočných bodov

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
sk: Vyberte druhý zo štyroch začiatočných bodov všeobecného premietnutia...

en: Third of 4 starting points
sk: tretí zo štyroch počiatočných bodov

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
sk: Vyberte tretí zo štyroch začiatočných bodov všeobecného premietnutia...

en: Fourth of 4 starting points
sk: Štvrtý zo štyroch počiatočných bodov

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
sk: Vyberte štvrtý zo štyroch začiatočných bodov všeobecného premietnutia...

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
sk: Vyberte prvý zo štyroch koncových bodov všeobecného premietnutia...

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
sk: Vyberte druhý zo štyroch koncových bodov všeobecného premietnutia...

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
sk: Vyberte tretí zo štyroch koncových bodov všeobecného premietnutia...

en: Transformed position of fourth point
sk: Transformovaná pozícia štvrtého bodu

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
sk: Vyberte štvrtý zo štyroch koncových bodov všeobecného premietnutia...

en: Cast the shadow of this object
sk: Vrhnúť tieň tohto objektu

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
sk: Vyberte objekt z ktorého chcete vytvoriť tieň...

en: Cast a shadow from this light source
sk: Vrhnúť tieň s týmto zdrojom svetla

en: Select the light source from which the shadow should originate...
sk: Vyberte zdroj svetla z ktorého má vzniknúť tieň

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
sk: Vrhnúť tieň na obzor reprezentovaný touto priamkou

en: Select the horizon for the shadow...
sk: Vyberte obzor pre tieň...

en: Transform this object
sk: Transformovať tento objekt

en: Transform using this transformation
sk: Transformovať použitím tejto transformácie

en: Apply a similitude to this object
sk: Použiť podobnosť na tento objekt

en: Apply a similitude with this center
sk: Aplikovať podobnosť s týmto stredom

en: Select the center for the similitude...
sk: Vyberte stred pre podobnosť...

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
sk: Použiť podobnosť mapujúcu tento bod na iný bod

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
sk: Vyberte bod ktorý má podobnosť mapovať na iný bod...

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
sk: Použiť podobnosť mapujúcu bod na tento bod

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
sk: Vyberte bod na ktorý má podobnosť mapovať prvý bod...

en: Construct a vector from this point
sk: Vytvoriť vektor z tohoto bodu

en: Select the start point of the new vector...
sk: Zvoľte počiatočný bod nového vektoru...

en: Construct a vector to this point
sk: Vytvoriť vektor do tohoto bodu

en: Select the end point of the new vector...
sk: Vyberte koncový bod nového vektoru...

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
sk: Vytvoriť vektorový súčet tohto a ďalšieho vektoru

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
sk: Vyberte prvý z dvoch vektorov z ktorých chcete vytvoriť súčet...

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
sk: Vytvoriť vektorový súčet tohto a iného vektoru

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
sk: Vyberte druhý z dvoch vektorov z ktorých chcete vytvoriť vektorový súčet...

en: Construct the vector sum starting at this point.
sk: Vytvoriť súčet vektorov so začiatkom v tomto bode.

en: Select the point to construct the sum vector in...
sk: Vyberte bod v ktorom bude vytvorený vektorový súčet

[ctx: @title:window]
en: New Script
sk: Nový skript

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
sk: Vyberte objekty argumentov (ak sú)
    v okne Kig-u a stlačte "Ďalej".

en: Enter Code
sk: Zadajte kód

en: Now fill in the code:
sk: Teraz vložte kód

en: Now fill in the Python code:
sk: Teraz vložte Python kód:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
sk: Python interpreter spôsobil chybu počas vykonávania vášho skriptu. Prosím opravte skript a kliknite znova na tlačítko Dokončiť

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
sk: Interpreter jazyka Python vrátil nasledujúce chybové hlásenie:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
sk: Vo vašom skripte je pravdepodobne chyba. Interpreter jazyka Python nevrátil žiadne chyby, ale skript nevygeneroval žiadny platný objekt. Prosím opravte skript, a kliknite znova na tlačítko Dokončiť.

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
sk: Upraviť skript

en: Edit Python Script
sk: Upraviť Python Skript

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
sk: Interpreter jazyka Python spôsobil chybu počas vykonávania vášho skriptu. Prosím opravte skript.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
sk: Vo vašom skripte je pravdepodobne chyba. Interpreter jazyka Python nevrátil žiadnu chybu, ale skript nevygeneroval žiadny platný objekt. Prosím opravte skript.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
sk: <p>Môžete ovládať konštrukciu kig pomocou pythonového skriptu "pykig",
    ktorý sa dá spustiť cez príkaz
    <code>pykig.py</code>. Tu je pekný príklad
    (<code>hexagons.kpy</code>) môžete skúsiť:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
sk: <p>Môžete opakovať poslednú konštrukciu jednoducho stlačením klávesu
    'Z'; toto je veľmi užitočné, ak potrebujete vytvoriť sekvenciu
    objektov s rovnakou konštrukciou, hlavne ak nie je žiadna skratka pre danú konštrukciu.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
sk: <p>Jedným z najsilnejších nástrojov v Kige sú ponuky, ktoré môžete
    vyvolať pravým kliknutím na objekt alebo na voľnú plochu niekde v dokumente.
    Pomocou nich môžete objekty pomenúvať, meniť ich farbu a štýl čiar
    a robiť iné zaujímavé veci.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
sk: <p>Nové body môžete zostrojiť aj bez použitia ponuky alebo lišty nástrojov, stačí
    kliknúť niekde v dokumente Kigy <em>stredným tlačidlom</em> myši.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
sk: <p>Kig dokáže otvoriť niekoľko súborových formátov: jej vlastné súbor <code>
    .kig</code> súbory), <em>KGeo</em> súbory, <em>KSeg</em> súbory a, čiastočne,
    súbory <em>Dr. Geo</em> a <em>Cabri&#8482;</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
sk: <p>Kig obsahuje viac než 20 objektov a 10 transformácií s viac ako 80
    konštrukciami, ktoré môžete použiť vo svojich dokumentoch:
    otvorte ponuku <em>Objekty</em> na ich zobrazenie.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
sk: <p>Môžete použiť označené objekty pre vytvorenie objektov
    ktoré požadujú označené objekty ako argumenty. Napríklad, ak máte označené dva
    body, môžte zvoliť <em>Štart->Kružnica pomocou troch bodov</em> z vyskakovacieho
    menu pre vytvorenie kružnice pomocou troch bodov.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can extends its object set using external macros. You can find some
    interesting macros on the Kig website:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>
sk: <p>Kig môže rozšíriť množinu objektov použitím externých makier
    Niektoré zaujímave makrá môžete nájsť na stránke Kig-u:
    <a href="http://edu.kde.org/kig">http://edu.kde.org/kig</a>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
sk: <p>Ak máte viac ako jeden objekt pod kurzorom myši, a chcete označiť niektorý z nich,
    môžte kliknúť s <em>ľavým tlačítkom myši</em>, za súčasného držania
    klávesy <em>Shift</em> a otvorí sa vám zoznam objektov pod kurzorom 
    z ktorých si následne môžete vybrať</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>When you construct a locus, you can click on it with the <em>right</em> mouse
    button and select <em>cartesian equation</em> to see its cartesian equation, 
    whenever it is an algebraic curve of low degree.</p>
sk: <p>Ak konštruujete geometrické miesto, môžete kliknúť naň <em>pravým</em> tlačidlom
    myši a vybrať <em>kartézske rovnice</em> na zobrazenie jeho kartézskych rovníc,
    kedykoľvek je to algebraická krivka nízkeho stupňa.</p>
