kdeedu - en to sq translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sq: &Skedar

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sq: &Modifiko

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sq: &Shfaq

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
sq: &Objektet

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
sq: &Pikat

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
sq: &Vijat

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
sq: &Rrathët && Harqet

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
sq: Poli&gonet

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
sq: &Vektorët && Segmentet

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
sq: Ko&nike && Kubike

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
sq: Më tepër Konike

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
sq: Ku&bike

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
sq: &këndet

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
sq: &Transformimet

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
sq: &Gjeometri e Diferencuar

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
sq: T&estet

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
sq: &Të Tjera

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
sq: &Tipat

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
sq: &Mjetet

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sq: Shiriti Kryesor

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
sq: Pikat

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
sq: Vijat

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
sq: Vektorët && Segmentet

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
sq: Rrethet && Harqet

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
sq: Konikët

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
sq: Këndet

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
sq: Transformimet

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
sq: Testet
