kig - en to uk translation catalogue (1262 entries)

en: Circle by Center && Line
uk: Коло за центром і прямою

en: A circle constructed by its center and tangent to a given line
uk: Коло, побудоване за його центром та дотичною прямою

en: Construct a circle tangent to this line
uk: Побудова кола дотичного до прямої

en: Select the line that the new circle should be tangent to...
uk: Виберіть пряму, до якої має дотикатися нове коло…

en: Circle by Point && Segment (as the Diameter)
uk: Коло за точкою та відрізком (діаметром)

en: A circle defined by its center and the length of a segment as the diameter
uk: Коло, що визначається своїм центром та довжиною відрізка-діаметра

en: Construct a circle with the diameter given by the length of this segment
uk: Побудова кола з діаметром заданим довжиною цього відрізка

en: Select the segment whose length gives the diameter of the new circle...
uk: Виберіть відрізок, чия довжина визначить діаметр нового кола…

en: Equilateral Triangle
uk: Рівносторонній трикутник

en: Equilateral triangle with given two vertices
uk: Рівносторонній трикутник за двома заданими вершинами

en: Evolute
uk: Еволюта

en: Evolute of a curve
uk: Еволюта кривої

en: Evolute of this curve
uk: Еволюта цієї кривої

en: Osculating Circle
uk: Співдотичне коло

en: Osculating circle of a curve at a point
uk: Співдотичне коло кривої у точці

en: Osculating circle of this curve
uk: Співдотичне коло цієї кривої

en: Osculating circle at this point
uk: Співдотичне коло у цій точці

en: Select the point...
uk: Виберіть точку…

en: Square
uk: Квадрат

en: Square with two given adjacent vertices
uk: Квадрат за двома відомими сусідніми вершинами

en: Vector Difference
uk: Різниця векторів

en: Construct the vector difference of two vectors.
uk: Побудувати різницю двох векторів.

en: Construct the vector difference of this vector and another one.
uk: Побудувати різницю цього вектора з іншим.

en: Construct the vector difference of the other vector and this one.
uk: Побудувати різницю іншого вектора і цього вектора.

en: Construct the vector difference starting at this point.
uk: Побудувати різницю векторів, що починається з цієї точки.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the difference...
uk: Виберіть перший з двох векторів, різницю яких ви хочете побудувати…

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the difference...
uk: Виберіть другий з двох векторів, різницю яких ви хочете побудувати…

en: Select the point to construct the difference vector in...
uk: Виберіть точку, з якої слід розпочати вектор різниці…

en: Export to &Asymptote...
uk: Експорт до &Asymptote…

en: &Asymptote...
uk: &Asymptote…

en: Asymptote Documents (*.asy)
uk: документи Asymptote (*.asy)

en: Export as Asymptote script
uk: Скрипт експорту даних Asymptote

en: Asymptote Options
uk: Параметри Asymptote

en: The file "%1" could not be opened. Please check if the file permissions are set correctly.
uk: Не вдалося відкрити файл «%1». Будь ласка, перевірте чи належним чином визначено права доступу.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
uk: Параметри

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showFrameCheckBox)
en: Show Extra Frame
uk: Показати додаткову рамку

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showAxesCheckBox)
en: Show Axes
uk: Показати осі

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showGridCheckBox)
en: Show Grid
uk: Показати ґратку

en: This is an XFig file, not a Cabri figure.
uk: Це файл XFig, а не фігура Cabri.

en: This Cabri version (%1) is not supported yet.
    Please contact the Kig authors to help supporting this Cabri version.
uk: Ця версія Cabri (%1) ще не підтримується.
    Будь ласка, зв’яжіться з авторами Kig, щоб допомогти у підтримці цієї версії Cabri.

en: This Cabri file contains a "%1" object, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл Cabri містить об’єкт «%1», який Kig поки що не підтримує.

en: An error was encountered at line %1 in file %2.
uk: На рядку %1 файла %2 сталася помилка.

en: The Dr. Geo file "%1" is a macro file so it contains no figures.
uk: Файл Dr. Geo «%1» є файлом макротипів, отже він не містить жодної фігури.

en: There are no figures in Dr. Geo file "%1".
uk: У файлі Dr. Geo «%1» немає фігур.

en: Dr. Geo Filter
uk: Фільтр Dr. Geo

en: The current Dr. Geo file contains more than one figure.
    Please select which to import:
uk: Поточний файл Dr. Geo містить більше однієї фігури.
    Будь ласка, виберіть потрібну для імпорту:

en: This Dr. Geo file contains a "%1 %2" object, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл Dr. Geo містить об’єкт «%1 %2», який Kig поки що не підтримує.

en: This Dr. Geo file contains an intersection type, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл Dr. Geo містить тип перетину, який Kig поки що не підтримує.

en: &Export to image
uk: &Експорт до зображення

en: &Image...
uk: &Зображення…

en: Export as Image
uk: Експорт у зображення

en: Image Options
uk: Параметри зображення

en: Sorry, this file format is not supported.
uk: Вибачте, цей формат файлів не підтримується.

en: Sorry, something went wrong while saving to image "%1"
uk: Вибачте, під час збереження зображення «%1» щось пішло не так

en: &Export To
uk: &Експортувати

en: The file "%1" could not be opened.  This probably means that it does not exist, or that it cannot be opened due to its permissions
uk: Не вдалося відкрити файл «%1». Це ймовірно означає, що його не існує, або його неможливо відкрити через відсутність відповідних дозволів.

en: An error was encountered while parsing this file.  It cannot be opened.
uk: Під час обробки файла сталася помилка. Його неможливо відкрити.

en: Parse Error
uk: Помилка аналізу

en: Not Supported
uk: Не підтримується

en: Kig cannot open this file.
uk: Kig не може відкрити цей файл.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Resolution
uk: Роздільна здатність

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, keepAspectRatio)
en: &Keep Aspect Ratio
uk: &Зберігати співвідношення сторін

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Height:
uk: Висота:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Width:
uk: Ширина:

en: This KSeg document uses a scaling transformation, which Kig currently cannot import.
uk: Цей документ KSeg використовує перетворення розмірів, яке Kig поки що не може імпортувати.

en: This KSeg file contains a filled circle, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл KSeg містить зафарбоване коло, що поки що не підтримується у Kig.

en: This KSeg file contains an arc sector, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл KSeg містить сектор дуги, який Kig поки що не підтримує.

en: This KSeg file contains an arc segment, which Kig does not currently support.
uk: Цей файл KSeg містить хорду дуги, яку Kig поки що не підтримує.

en: Export to &Latex...
uk: Експорт до &Latex…

en: &Latex...
uk: &Latex…

en: Latex Documents (*.tex)
uk: документи Latex (*.tex)

en: Export as Latex
uk: Експортувати як файл Latex

en: Latex Options
uk: Параметри Latex

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Output format
uk: Формат виводу

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Document options
uk: Параметри документа

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pictureRadioButton)
en: Picture only
uk: Лише зображення

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, documentRadioButton)
en: Standalone document
uk: Самодостатній документ

en: This file was created by Kig version "%1", which this version cannot open.
uk: Цей файл було створено за допомогою Kig версії «%1», яка не підтримується цією версією.

en: This file was created by Kig version "%1".
    Support for older Kig formats (pre-0.4) has been removed from Kig.
    You can try to open this file with an older Kig version (0.4 to 0.6),
    and then save it again, which will save it in the new format.
uk: Цей файл було створено за допомогою Kig версії «%1».
    Підтримку застарілих форматів Kig (до-0.4) було вилучено з Kig.
    Ви можете спробувати відкрити цей файл старішою версією Kig (від 0.4 до 0.6),
    а потім зберегти його знову у новому форматі.

en: This Kig file has a coordinate system that this Kig version does not support.
    A standard coordinate system will be used instead.
uk: Цей файл Kig містить координатну систему, яку ця версія Kig не підтримує.
    Замість неї буде використано стандартну координатну систему.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support.Perhaps you have compiled Kig without support for this object type,or perhaps you are using an older Kig version.
uk: Цей файл Kig використовує тип об’єктів «%1», який не підтримується цією версією Kig. Можливо Kig було зібрано без підтримки цього типу об’єктів, або ви використовуєте застарілу версію Kig.

en: This Kig file uses an object of type "%1", which is obsolete, you should save the construction with a different name and check that it works as expected.
uk: Цей файл Kig використовує тип об’єктів «%1», який застарів, вам слід зберегти побудову за іншою назвою і перевірити чи все функціонує нормально.

en: &Export to SVG...
uk: &Експорт до SVG…

en: &SVG...
uk: &SVG…

en: Scalable Vector Graphics (*.svg)
uk: масштабовна векторна графіка (*.svg)

en: Export as SVG
uk: Експорт як SVG

en: SVG Options
uk: Параметри SVG

en: Sorry, something went wrong while saving to SVG file "%1"
uk: Вибачте, під час збереження файла SVG «%1» сталася якась помилка

en: Export to &XFig file
uk: Експорт до файла &XFig

en: &XFig File...
uk: Файл &XFig…

en: XFig Documents (*.fig)
uk: документи XFig (*.fig)

en: Export as XFig File
uk: Експортувати як файл XFig

en: KDE Interactive Geometry
uk: Інтерактивна геометрія для KDE

en: (C) 2002-2005, The Kig developers
uk: © Розробники Kig, 2002–2005

en: Current maintainer.
uk: Поточний супровідник.

en: Original author, former maintainer, design and lots of code.
uk: Автор початкової версії, колишній супровідник, зовнішній вигляд та багато коду.

en: Did a lot of important work all around Kig, including, but not limited to conics, cubics, transformations and property tests support.
uk: Виконав багато важливої роботи для Kig, включаючи, але не обмежуючись лише ними, конічні перерізи, кубічні криві, перетворення та підтримку тестів властивостей.

en: Former maintainer, Dr. Geo import filter, point and line styles, Italian translation, miscellaneous stuff here and there.
uk: Колишній супровідник, фільтр імпорту Dr. Geo, стилі точок та ліній, переклад італійською, реалізація різних можливостей.

en: Helped a lot with the implementation of the Locus object, there's quite some math involved in doing it right, and Franco wrote the most difficult parts.
uk: Дуже допоміг з впровадженням об’єкта ГМТ; потрібні були деякі математичні розрахунки, щоб зробити це правильно, і Франко написав найскладніші частини.

en: Responsible for the computation of the algebraic equation of a locus.
uk: Відповідальна за побудову геометричних місць точок за алгебраїчним рівнянням.

en: Contributed the Bézier curves and related icons.
uk: Розробка побудови кривих Безьє та відповідні піктограми.

en: Contributed the 'asymptote' export filter.
uk: Створення фільтра експортування до «asymptote».

en: The French translator, who also contributed some useful feedback, like feature requests and bug reports.
uk: Переклад французькою, також надіслав деякі важливі повідомлення, такі, як запити на нові можливості та повідомлення про помилки.

en: Author of KGeo, where I got inspiration, some source, and most of the artwork from.
uk: Автор KGeo, з якого я черпав натхнення, трохи коду та більшість роботи над малюнками у програмі.

en: Domi's brother, who he got to write the algorithm for calculating the center of the circle with three points given.
uk: Брат Домі, якому він доручив написати алгоритм обчислення координат центру кола, якщо відомі три його точки.

en: Contributed a patch for some bugs.
uk: Надіслав латку для усунення декількох вад.

en: Contributed some good feedback on Kig, some feature requests, cleanups and style fixes, and someone to chat with on irc :)
uk: Надав хорошу зворотну інформацію про Kig, декілька запитів на реалізацію можливостей, чищення та виправлення стилю, та один зі співрозмовників у irc :)

en: Responsible for the nice application SVG Icon.
uk: Відповідальний за чудову SVG піктограму програми.

en: Responsible for the new object action icons.
uk: Відповідальний за нові піктограми дій з об’єктами.

en: Could not find the necessary Kig library, check your installation.
uk: Не знайдено необхідну бібліотеку для Kig, перевірте встановлене.

[ctx: @title:window]
en: Open File
uk: Відкриття файла

en: Remove %1 Object | Remove %1 Objects
uk[0]: вилучення %1 об’єкта
uk[1]: вилучення %1 об’єктів
uk[2]: вилучення %1 об’єктів
uk[3]: вилучення об’єкта

en: Add %1 Object | Add %1 Objects
uk[0]: додавання %1 об’єкта
uk[1]: додавання %1 об’єктів
uk[2]: додавання %1 об’єктів
uk[3]: додавання об’єкта

en: &Set Coordinate System
uk: &Встановити систему координат

[ctx: @title:window]
en: Kig Options
uk: Параметри Kig

en: Show grid
uk: Показати ґратку

en: Show axes
uk: Показати осі

en: Invert Selection
uk: Інвертувати вибір

en: &Delete Objects
uk: &Вилучити об’єкти

en: Delete the selected objects
uk: Вилучити вибрані об’єкти

en: Cancel Construction
uk: Скасувати побудову

en: Cancel the construction of the object being constructed
uk: Скасувати побудову об’єкта, що зараз будується

en: Repeat Construction
uk: Повторити побудову

en: Repeat the last construction (with new data)
uk: Повторити останню побудову (з новими даними)

en: U&nhide All
uk: Показати в&се

en: Show all hidden objects
uk: Показати всі приховані об’єкти

en: &New Macro...
uk: &Новий макротип…

en: Define a new macro
uk: Визначити новий макротип

en: Manage &Types...
uk: &Керування макротипами…

en: Manage macro types.
uk: Керувати макротипами.

en: &Browse History...
uk: &Перегляд журналу…

en: Browse the history of the current construction.
uk: Перегляд журналу поточної побудови.

en: Zoom in on the document
uk: Збільшити масштаб документа

en: Zoom out of the document
uk: Зменшити масштаб документа

en: Recenter the screen on the document
uk: Змінити центральну точку екрана відповідно до розмірів документа

en: View this document full-screen.
uk: Перегляд документа у повноекранному режимі.

en: &Select Shown Area
uk: Ви&брати область показу

en: Select the area that you want to be shown in the window.
uk: Вибрати область, яку ви бажаєте бачити на екрані.

en: S&elect Zoom Area
uk: В&ибрати область для зміни масштабу

note: i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) ); a->setWhatsThis( i18n( "Select the area that you want to be shown in the window." ) );
en: Set Coordinate &Precision...
uk: Встановити &точність координат…

en: Set the floating point precision of coordinates in the document.
uk: Встановити точність дробових значень координат у документі.

en: Show &Grid
uk: Показати &ґратку

en: Show or hide the grid.
uk: Показати або сховати сітку.

en: Show &Axes
uk: Показати &осі

en: Show or hide the axes.
uk: Показати або сховати осі.

en: Wear Infrared Glasses
uk: Вдягнути інфрачервоні окуляри

en: Enable/disable hidden objects' visibility.
uk: Дозволити або заборонити показ прихованих об’єктів.

en: Repeat Construction (%1)
uk: Повторити побудову (%1)

en: Repeat %1 (with new data)
uk: Повторити %1 (з новими даними)

en: The file "%1" you tried to open does not exist. Please verify that you entered the correct path.
uk: Файл «%1», який ви намагалися відкрити, не існує. Будь ласка, переконайтеся, що ви правильно ввели його адресу.

en: File Not Found
uk: Файл не знайдено

en: You tried to open a document of type "%1"; unfortunately, Kig does not support this format. If you think the format in question would be worth implementing support for, you can open a feature request in <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">KDE's bug tracking system</a>
uk: Ви намагалися відкрити документ типу «%1»; на жаль, Kig не підтримує цей формат. Якщо ви вважаєте, що підтримка цього формату варта уваги, ви можете створити запит щодо реалізації можливості у <a href="https://bugs.kde.org/enter_bug.cgi?product=kig&bug_severity=wishlist">системі стеження за вадами KDE</a>.

en: Format Not Supported
uk: Формат не підтримується

en: Kig does not support saving to any other file format than its own. Save to Kig's format instead?
uk: Kig не підтримує збереження до жодного іншого формату файлів, окрім свого власного. Зберегти інформацію у форматі Kig?

en: Save Kig Format
uk: Збереження у форматі Kig

en: Kig Documents (*.kig);;Compressed Kig Documents (*.kigz)
uk: документи Kig (*.kig);;стиснуті документи Kig (*.kigz)

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
uk: Файл «%1» вже існує. Бажаєте його перезаписати?

en: Overwrite File?
uk: Перезаписати файл?

[ctx: @title:window]
en: Print Geometry
uk: Геометрія друку

en: Hide %1 Object | Hide %1 Objects
uk[0]: приховування %1 об’єкта
uk[1]: приховування %1 об’єктів
uk[2]: приховування %1 об’єктів
uk[3]: приховування об’єкта

en: Show %1 Object | Show %1 Objects
uk[0]: показ %1 об’єкта
uk[1]: показ %1 об’єктів
uk[2]: показ %1 об’єктів
uk[3]: показ об’єкта

en: Zoom In
uk: збільшення

en: Zoom Out
uk: зменшення

en: Recenter View
uk: Переобчислити центр зображення

en: Select the rectangle that should be shown.
uk: Виберіть прямокутну область для відображення.

en: Change Shown Part of Screen
uk: зміну частини, показаної на екрані

en: Select Zoom Area
uk: Виберіть область для збільшення

en: Select the zoom area by entering the coordinates<br />of the upper left corner and the lower right corner.
uk: Виберіть область зміни масштабу, ввівши координати<br />верхнього лівого та нижнього правого кута.

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
uk: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
uk: З&міни

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
uk: П&ерегляд

note: i18n: ectx: Menu (objects)
en: &Objects
uk: &Об’єкти

note: i18n: ectx: Menu (new_point)
en: &Points
uk: &Точки

note: i18n: ectx: Menu (new_line)
en: &Lines
uk: &Лінії

note: i18n: ectx: Menu (new_circle)
en: &Circles && Arcs
uk: &Кола і дуги

note: i18n: ectx: Menu (new_poligon)
en: Poly&gons
uk: Багаток&утники

note: i18n: ectx: Menu (new_vector)
en: &Vectors && Segments
uk: &Вектори та відрізки

note: i18n: ectx: Menu (new_conic)
en: Co&nics && Cubics
uk: Ко&нічні перерізи та кубічні криві

note: i18n: ectx: Menu (new_moreconics)
en: More Conics
uk: Додаткові конічні перерізи

note: i18n: ectx: Menu (new_cubic)
en: Cu&bics
uk: Ку&бічні криві

note: i18n: ectx: Menu (new_bezier)
en: &Bézier curves
uk: Криві &Безьє

note: i18n: ectx: Menu (new_angle)
en: &Angles
uk: Ку&ти

note: i18n: ectx: Menu (new_transformation)
en: &Transformations
uk: &Перетворення

note: i18n: ectx: Menu (new_differentialgeometry)
en: &Differential geometry
uk: &Диференціальна геометрія

note: i18n: ectx: Menu (new_test)
en: T&ests
uk: П&еревірки

note: i18n: ectx: Menu (new_other)
en: &Other
uk: &Інше

note: i18n: ectx: Menu (types)
en: &Types
uk: &Типи

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
uk: &Інструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
uk: Головний пенал

note: i18n: ectx: ToolBar (points_toolbar)
en: Points
uk: Точки

note: i18n: ectx: ToolBar (line_toolbar)
en: Lines
uk: Лінії

note: i18n: ectx: ToolBar (vectseg_toolbar)
en: Vectors && Segments
uk: Вектори та відрізки

note: i18n: ectx: ToolBar (circle_toolbar)
en: Circles && Arcs
uk: Кола і дуги

note: i18n: ectx: ToolBar (conic_toolbar)
en: Conics
uk: Конічні перерізи

note: i18n: ectx: ToolBar (bezier_toolbar)
en: Bézier Curves
uk: Криві Безьє

note: i18n: ectx: ToolBar (angles_toolbar)
en: Angles
uk: Кути

note: i18n: ectx: ToolBar (transformation_toolbar)
en: Transformations
uk: Перетворення

note: i18n: ectx: ToolBar (tests_toolbar)
en: Tests
uk: Перевірки

note: i18n: ectx: ToolBar (rest_toolbar)
en: Other Objects
uk: Інші об’єкти

note: i18n: ectx: ToolBar (view_toolbar)
en: View
uk: Перегляд

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
uk: П&араметри

en: Do not show a GUI. Convert the specified file to the native Kig format. Output goes to stdout unless --outfile is specified.
uk: Без графічного інтерфейсу. Перетворити зазначений файл у рідний формат Kig. Інформацію буде виведено у stdout, якщо не вказано параметр --outfile.

en: File to output the created native file to. '-' means output to stdout. Default is stdout as well.
uk: Файл для виведення інформації. «-» означає стандартний файл виводу (stdout). Типовим файлом є також stdout.

en: Document to open
uk: Відкрити документ

en: Point by Numeric Labels
uk: Точка за числовими мітками

en: A point whose coordinates are given by two numeric labels
uk: Точка, чиї координати задаються двома числовими мітками

en: Segment
uk: Відрізок

en: A segment constructed from its start and end point
uk: Відрізок, що будується за початковою та кінцевою точками

en: Segment Axis
uk: Вісь відрізка

en: The perpendicular line through a given segment's mid point.
uk: Перпендикулярна до відрізка пряма, що проходить через його центр.

en: Line by Two Points
uk: Пряма за двома точками

en: A line constructed through two points
uk: Пряма, проведена через дві точки

en: Half-Line
uk: Промінь

en: A half-line by its start point, and another point somewhere on it.
uk: Промінь, побудований за початковою точкою та точкою на цьому промені.

en: Perpendicular
uk: Перпендикуляр

en: A line constructed through a point, perpendicular to another line or segment.
uk: Пряма, що проходить через точку перпендикулярно до іншої прямої або відрізка.

en: Parallel
uk: Паралельна

en: A line constructed through a point, and parallel to another line or segment
uk: Пряма, що проходить через точку паралельно до іншої прямої або відрізка

en: Circle by Center && Point
uk: Коло за центром і точкою

en: A circle constructed by its center and a point that pertains to it
uk: Коло, побудоване за центром і точкою, що йому належить

en: Circle by Three Points
uk: Коло за трьома точками

en: A circle constructed through three points
uk: Коло, проведене через три точки

en: Circle by Point && Radius
uk: Коло за точкою і радіусом

en: A circle defined by its center and the length of the radius
uk: Коло, що визначається центром та довжиною свого радіуса

en: Construct Bisector of This Angle
uk: Побудова серединної прямої цього кута

en: Select the angle you want to construct the bisector of...
uk: Виберіть кут, для якого ви бажаєте побудувати серединну пряму…

en: Angle Bisector
uk: Бісектриса кута

en: The bisector of an angle
uk: Бісектриса заданого кута

en: Conic by Five Points
uk: Конічний переріз за 5 точками

en: A conic constructed through five points
uk: Конічний переріз, що проходить через п’ять точок

en: Hyperbola by Asymptotes && Point
uk: Гіпербола за асимптотами та точкою

en: A hyperbola with given asymptotes through a point
uk: Гіпербола за заданими асимптотами та точкою, що їй належить

en: Ellipse by Focuses && Point
uk: Еліпс за фокусами та точкою

en: An ellipse constructed by its focuses and a point that pertains to it
uk: Еліпс, побудований за своїми фокусами та точкою, що йому належить

en: Hyperbola by Focuses && Point
uk: Гіпербола за фокусами і точкою

en: A hyperbola constructed by its focuses and a point that pertains to it
uk: Гіпербола, побудована за своїми фокусами та точкою, що їй належить

en: Conic by Directrix, Focus && Point
uk: Конічний переріз за директрисою, фокусом та точкою

en: A conic with given directrix and focus, through a point
uk: Конічний переріз, побудований за директрисою, фокусом та точкою, через яку він проходить

en: Vertical Parabola by Three Points
uk: Вертикальна парабола за трьома точками

en: A vertical parabola constructed through three points
uk: Вертикальна парабола, що проходить через три задані точки

en: Cubic Curve by Nine Points
uk: Кубічна крива за 9 точками

en: A cubic curve constructed through nine points
uk: Кубічна крива, що проходить через 9 заданих точок

en: Polar Point of a Line
uk: Полярна точка прямої щодо конічного перерізу

en: The polar point of a line with respect to a conic.
uk: Полярна точка прямої відносно конічного перерізу.

en: Polar Line of a Point
uk: Полярна пряма точки

en: The polar line of a point with respect to a conic.
uk: Полярна пряма точки відносно конічного перерізу.

en: Cubic Curve with Node by Six Points
uk: Кубічна крива з вузловою точкою за 6 точками

en: A cubic curve with a nodal point at the origin through six points
uk: Кубічна крива з вузловою точкою у початку координат, що проходить через 6 точок

en: Cubic Curve with Cusp by Four Points
uk: Кубічна крива з точкою перегину за 4 точками

en: A cubic curve with a horizontal cusp at the origin through four points
uk: Кубічна крива з горизонтальним перегином у початку координат, що проходить через 4 точки

en: Cubic Function by Four Points
uk: Кубічна крива за 4 точками

en: A cubic function through four points
uk: Кубічна крива, що проходить через чотири точки

en: Directrix of a Conic
uk: Директриса конічного перерізу

en: The directrix line of a conic.
uk: Пряма-директриса конічного перерізу.

en: Angle by Three Points
uk: Кут за трьома точками

en: An angle defined by three points
uk: Кут, що визначається трьома точками

en: Equilateral Hyperbola by Four Points
uk: Рівнобічна гіпербола за 4 точками

en: An equilateral hyperbola constructed through four points
uk: Рівнобічна гіпербола, що проходить через чотири точки

en: Construct the midpoint of this segment
uk: Побудувати середню точку відрізка

en: Mid Point
uk: Середня точка

en: The midpoint of a segment or two other points
uk: Точка посередині відрізка з кінцями у двох інших точках

en: Construct the golden ratio point of this segment
uk: Побудувати позицію «золотого» перерізу для цього відрізка

en: Golden Ratio Point
uk: Точка «золотого» перерізу

en: The golden ratio point of a segment or two other points
uk: Точка «золотого» перерізу відрізка з кінцями у двох інших точках

en: Vector
uk: Вектор

en: Construct a vector from two given points.
uk: Побудувати вектор за двома заданими точками.

en: Vector Sum
uk: Вектор суми

en: Construct the vector sum of two vectors.
uk: Побудувати вектор — суму двох векторів.

en: Line by Vector
uk: Пряма за вектором

en: Construct the line by a given vector though a given point.
uk: Побудувати пряму паралельну заданому вектору, що проходить через задану точку.

en: Half-Line by Vector
uk: Промінь за вектором

en: Construct the half-line by a given vector starting at given point.
uk: Побудувати промінь за вектором та точкою початку.

en: Arc by Three Points
uk: Дуга за трьома точками

en: Construct an arc through three points.
uk: Побудувати дугу, що проходить через три точки.

en: Conic Arc by Center and Three Points
uk: Дуга конічного перерізу за центром і трьома точками

en: Construct a conic arc with given center through three points.
uk: Побудувати дугу конічного перерізу за заданим центром та трьома точками, через які вона проходить.

en: Conic Arc by Five Points
uk: Дуга конічного перерізу за 5 точками

en: Construct a conic arc through five points.
uk: Побудувати дугу конічного перерізу, що проходить через п’ять точок.

en: Arc by Center, Angle && Point
uk: Дуга за центром, кутом та точкою

en: Construct an arc by its center and a given angle, starting at a given point
uk: Побудувати дугу за центром, центральним кутом та початковою точкою

en: Parabola by Directrix && Focus
uk: Парабола за директрисою та фокусом

en: A parabola defined by its directrix and focus
uk: Побудувати параболу, що визначається своєю директрисою та фокусом

en: Translate
uk: Пересунути

en: The translation of an object by a vector
uk: Пересування об’єкта за вектором

en: Reflect in Point
uk: Відбити відносно точки

en: An object reflected in a point
uk: Об’єкт, відображений за точкою

en: Reflect in Line
uk: Відбити відносно прямої

en: An object reflected in a line
uk: Об’єкт, відбитий за прямою

en: Rotate
uk: Обертати

en: An object rotated by an angle around a point
uk: Об’єкт обернутий на заданий кут навколо точки

en: Scale
uk: Змінити масштаб

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of a segment
uk: Відображення відносно точки зі зміною масштабу, що задається довжиною відрізка

en: Scale over Line
uk: Зміна масштабу відносно прямої

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of a segment
uk: Відображення відносно прямої зі зміною масштабу, що задається довжиною відрізка

en: Scale (ratio given by two segments)
uk: Змінити масштаб (за відношенням двох відрізків)

en: Scale an object over a point, by the ratio given by the length of two segments
uk: Відображення зі зміною масштабу об’єкта відносно точки, з коефіцієнтом зміни масштабу рівним відношенню довжини двох відрізків

en: Scale over Line (ratio given by two segments)
uk: Зміна масштабу відносно прямої (за двома відрізками)

en: An object scaled over a line, by the ratio given by the length of two segments
uk: Відображення зі зміною масштабу об’єкта відносно прямої, з коефіцієнтом зміни масштабу рівним відношенню довжин двох відрізків

en: Apply Similitude
uk: Застосувати перетворення подібності

en: Apply a similitude to an object (the sequence of a scaling and rotation around a center)
uk: Застосувати перетворення подібності до об’єкта (послідовність зміни масштабу і повороту навколо центру)

en: Harmonic Homology
uk: Гармонічна гомологія

en: The harmonic homology with a given center and a given axis (this is a projective transformation)
uk: Гармонічна гомологія за заданим центром та віссю (це проєктивне перетворення)

en: Draw Projective Shadow
uk: Намалювати проєктивну тінь

en: The shadow of an object with a given light source and projection plane (indicated by a line)
uk: Тінь об’єкта за вказаним розташуванням джерела світла та проєктивною площиною (показана прямою)

en: Asymptotes of a Hyperbola
uk: Асимптоти гіперболи

en: The two asymptotes of a hyperbola.
uk: Дві асимптоти гіперболи.

en: Triangle by Its Vertices
uk: Трикутник за його вершинами

en: Construct a triangle given its three vertices.
uk: Побудувати трикутник за трьома його вершинами.

en: Convex Hull
uk: Опукла оболонка

en: A polygon that corresponds to the convex hull of another polygon
uk: Багатокутник, що відповідає опуклій оболонці іншого багатокутника

en: Bézier Quadratic by its Control Points
uk: Квадратична крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Bézier quadratic given its three control points.
uk: Побудувати квадратичну криву Безьє за її трьома контрольними точками.

en: Bézier Cubic by its Control Points
uk: Кубічна крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Bézier cubic given its four control points.
uk: Побудувати кубічну криву Безьє за чотирма її контрольними точками.

en: Rational Bézier Quadratic by its Control Points
uk: Раціональна квадратична крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Rational Bézier quadratic given its three control points.
uk: Побудувати раціональну квадратичну криву Безьє за її трьома контрольними точками.

en: Rational Bézier Cubic by its Control Points
uk: Раціональна кубічна крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Rational Bézier cubic given its four control points.
uk: Побудувати раціональну кубічну криву Безьє за чотирма її контрольними точками.

en: Parallel Test
uk: Перевірка паралельності

en: Test whether two given lines are parallel
uk: Перевірити на паралельність дві задані прямі

en: Orthogonal Test
uk: Перевірка перпендикулярності

en: Test whether two given lines are orthogonal
uk: Перевірити перпендикулярність двох заданих прямих

en: Collinear Test
uk: Перевірка належності одній прямій

en: Test whether three given points are collinear
uk: Перевірити чи лежать задані три точки на одній прямій

en: Contains Test
uk: Перевірка належності кривій

en: Test whether a given curve contains a given point
uk: Перевірити належність заданої точки заданій кривій

en: In Polygon Test
uk: Належність багатокутнику

en: Test whether a given polygon contains a given point
uk: Перевірити належність заданої точки заданому багатокутнику

en: Convex Polygon Test
uk: Перевірка опуклості багатокутника

en: Test whether a given polygon is convex
uk: Перевірити чи є опуклим заданий багатокутник

en: Existence Test
uk: Перевірка можливості побудови

en: Test whether a given object is constructible
uk: Перевірити даний об’єкт на можливість побудови

en: Distance Test
uk: Перевірка відстані

en: Test whether a given point have the same distance from a given point and from another given point
uk: Перевірити рівність відстаней від заданої точки до двох інших заданих точок

en: Vector Equality Test
uk: Перевірка рівності векторів

en: Test whether two vectors are equal
uk: Перевірити чи рівні два вектори

en: Point Projection
uk: Проєктування точки

en: Project a point on a line
uk: Проєктувати точку на пряму

en: Python Script
uk: Скрипт Python

en: Construct a new Python script.
uk: Створити новий скрипт на мові Python.

en: Enter coordinates in the following format: "x;y",
    where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
uk: Введіть координати у форматі: «x;y»,
    де x — координата по осі x, y — координата по осі y.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"x;y"</b>,<br />where x is the x coordinate, and y is the y coordinate.
uk: Введіть координати у такому форматі: <b>«x;y»</b>, <br />де x — абсциса, y — ордината.

en: Enter coordinates in the following format: "r; θ°",
    where r and θ are the polar coordinates.
uk: Введіть координати у такому форматі: «r; θ°», де r і θ — полярні координати.

en: Enter coordinates in the following format: <b>"r; θ°"</b>,<br />where r and θ are the polar coordinates.
uk: Введіть координати у такому форматі: <b>«r; θ°»</b>,<br />де r і θ — полярні координати.

en: &Euclidean
uk: &Евклідова

en: &Polar
uk: &Полярна

en: Set Euclidean Coordinate System
uk: Встановити прямокутну евклідову систему координат

en: Set Polar Coordinate System
uk: Встановити полярну систему координат

[ctx: Translators: Degrees]
en: Deg
uk: Градусів

[ctx: Translators: Radians]
en: Rad
uk: Рад

[ctx: Translators: Gradians]
en: Grad
uk: Град

en: A normal point, i.e. one that is either independent or attached to a line, circle, segment.
uk: Звичайна точка (тобто незалежна, або така, що належить прямій, колу, відрізка).

en: Point
uk: Точка

en: Construct a text label.
uk: Створити текстову мітку.

en: Text Label
uk: Текстова мітка

en: Construct a Point by its Coordinates
uk: Побудувати точку за її координатами

en: Point by Coordinates
uk: Точка за координатами

en: Fixed Point
uk: Фіксована точка

en: Enter the coordinates for the new point.
uk: Введіть координати нової точки.

en: Construct a Numeric Value
uk: Створити числове значення

en: Numeric Value
uk: Число

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_defaultCheckBox)
en: &Use default coordinate precision
uk: &Типова точність для координат

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_precisionLabel)
en: &Specify coordinate precision:
uk: &Вказати точність для координат:

[ctx: @title:window]
en: Set Angle Size
uk: Встановлення міри кута

en: Insert the new size of this angle:
uk: Введіть нову міру цього кута:

en: Use this edit field to modify the size of this angle.
uk: Використайте це поле редагування для зміни міри цього кута.

en: Choose from this list the goniometric unit you want to use to modify the size of this angle.<br />
    If you switch to another unit, the value in the edit field on the left will be converted to the new selected unit.
uk: Виберіть з цього списку гоніометричну одиницю, яку ви бажаєте використовувати для зміни міри цього кута.<br />
    Якщо ви перейдете до нової одиниці, величина у полі редагування ліворуч буде перетворена до нової вибраної одиниці.

en: Could not open macro file '%1'
uk: Не вдалося відкрити файл макротипу «%1»

en: Kig cannot open the macro file "%1".
uk: Kig не вдалося відкрити файл макротипів «%1».

en: This file was created by a very old Kig version (pre-0.4). Support for this format has been removed from recent Kig versions. You can try to import this macro using a previous Kig version (0.4 to 0.6) and then export it again in the new format.
uk: Цей файл було створено за допомогою дуже застарілої версії Kig (до 0.4). Підтримку цього формату було вилучено з останніх версій Kig. Ви можете спробувати імпортувати цей макротип за допомогою Kig версій від 0.4 до 0.6, а потім експортувати її знову у новому форматі.

en: Unnamed Macro #%1
uk: Макрокоманда без назви №%1

en: This Kig file uses an object of type "%1", which this Kig version does not support. Perhaps you have compiled Kig without support for this object type, or perhaps you are using an older Kig version.
uk: Цей файл Kig використовує об’єкт типу «%1», який не підтримується цією версією Kig. Можливо, ваш Kig було зібрано без підтримки цього типу об’єктів, або ви використовуєте застарілу версію Kig.

en: Radical Lines for Conics
uk: Радикальні осі конічних перерізів

en: The lines constructed through the intersections of two conics.  This is also defined for non-intersecting conics.
uk: Побудувати прямі, що проходять через точки перетину двох конічних перерізів. Вони також можуть бути визначені і для двох конічних перерізів, що не перетинаються.

en: Moving Point
uk: Рухома точка

en: Select the moving point, which will be moved around while drawing the locus...
uk: Виберіть рухому точку, яка буде пересуватися за маршрутом побудови геометричного місця точок…

en: Following Point
uk: Ведена точка

en: Select the following point, whose locations the locus will be drawn through...
uk: Виберіть ведену точку, чиє розташування буде геометричним місцем точок…

en: Locus
uk: Геометричне місце точок

en: A locus
uk: Геометричне місце точок

en: Dependent Point
uk: Залежна точка

en: Polygon by Its Vertices
uk: Багатокутник за його вершинами

en: Construct a polygon by giving its vertices
uk: Побудувати багатокутник за його заданими вершинами

en: ... with this vertex (click on the first vertex to terminate construction)
uk: …з цією вершиною (клацніть на першій вершині, щоб припинити побудову)

en: Construct a polygon with this vertex
uk: Побудувати багатокутник з цією вершиною

en: Select a point to be a vertex of the new polygon...
uk: Виберіть точку — вершину нового багатокутника…

en: Open Polygon (Polygonal Line)
uk: Ламана лінія

en: Construct an open polygon
uk: Побудувати ламану лінію

en: ... with this vertex (click again on the last vertex to terminate construction)
uk: … з цією вершиною (клацніть ще раз на останній вершині, щоб припинити побудову)

en: Construct a polygonal line with this vertex
uk: Побудувати ламану з цією вершиною

en: Select a point to be a vertex of the new polygonal line...
uk: Виберіть точку — вершину нової ламаної…

en: Polygon
uk: Багатокутник

en: Construct the vertices of this polygon...
uk: Побудувати точки — вершини цього багатокутника…

en: Vertices of a Polygon
uk: Вершини багатокутника

en: The vertices of a polygon.
uk: Вершини багатокутника.

en: Construct the sides of this polygon...
uk: Побудувати сторони цього багатокутника…

en: Sides of a Polygon
uk: Сторони багатокутника

en: The sides of a polygon.
uk: Сторони багатокутника.

en: Regular Polygon with Given Center
uk: Правильний багатокутник з заданим центром

en: Construct a regular polygon with a given center and vertex
uk: Побудувати правильний багатокутник за заданим центром і вершиною

en: Construct a regular polygon with this center
uk: Побудувати правильний багатокутник з центром у цій точці

en: Construct a regular polygon with this vertex
uk: Побудувати правильний багатокутник з вершиною у цій точці

en: Adjust the number of sides (%1/%2)
uk: Змінити кількість сторін (%1/%2)

en: Adjust the number of sides (%1)
uk: Змінити кількість сторін (%1)

en: Select the center of the new polygon...
uk: Виберіть центр нового багатокутника…

en: Select a vertex for the new polygon...
uk: Виберіть вершину нового багатокутника…

en: Move the cursor to get the desired number of sides...
uk: Переміщуйте курсор, щоб отримати бажану кількість сторін…

en: Bézier Curve by its Control Points
uk: Крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Bézier curve by giving its control points
uk: Побудувати криву Безьє за її контрольними точками

en: ... with this control point (click again on the last control point to terminate construction)
uk: …з цією контрольною точкою (клацніть ще раз на останній контрольній точці, щоб припинити побудову)

en: Construct a Bézier curve with this control point
uk: Побудувати криву Безьє за цією контрольною точкою

en: Select a point to be a control point of the new Bézier curve...
uk: Виберіть контрольну точку нової кривої Безьє…

en: Rational Bézier Curve by its Control Points
uk: Раціональна крива Безьє за її контрольними точками

en: Construct a Bézier curve by giving its control points and positive weights
uk: Побудувати криву Безьє за її контрольними точками та додатними значеннями ваги

en: ... assign this weight to last selected control point
uk: …приписати цю вагу останній позначеній контрольній точці

en: ... with this control point (click again on the last control point or weight to terminate construction)
uk: …з цією контрольною точкою (клацніть ще раз на останній контрольній точці або вазі, щоб припинити побудову)

en: Construct a rational Bézier curve with this control point
uk: Побудувати раціональну криву Безьє за цією контрольною точкою

en: Select a point to be a control point of the new rational Bézier curve...
uk: Виберіть контрольну точку нової раціональної кривої Безьє…

en: Select a numeric label to be a weight of last selected point...
uk: Оберіть числову мітку ваги останньої позначеної точки…

en: Construct the Radical Lines of This Circle
uk: Побудувати радикальні осі цього кола

en: Construct the Radical Lines of This Conic
uk: Побудувати радикальні осі цього конічного перерізу

en: Generic Affinity
uk: Загальне афінне перетворення

en: The unique affinity that maps three points (or a triangle) onto three other points (or a triangle)
uk: Однозначне афінне перетворення, що відображає три точки (або трикутник) на три інші точки (або трикутник)

en: Generic Projective Transformation
uk: Загальне проєктивне перетворення

en: The unique projective transformation that maps four points (or a quadrilateral) onto four other points (or a quadrilateral)
uk: Однозначне проєктивне перетворення, що відображає 4 задані точки (або чотирикутник) на інші 4 точки (або чотирикутник)

en: Inversion of Point, Line or Circle
uk: Інверсія точки, прямої або кола

en: The inversion of a point, line or circle with respect to a circle
uk: Інверсія точки, прямої або кола відносно кола

en: Measure Transport
uk: Перенесення міри

en: Transport the measure of a segment or arc over a line or circle.
uk: Перенести міру відрізка або дуги на пряму або коло.

en: Segment to transport
uk: Відрізок для перенесення

en: Arc to transport
uk: Дуга для перенесення

en: Value to transport
uk: Значення для перенесення

en: Transport a measure on this line
uk: Перенести міру на цю пряму

en: Transport a measure on this circle
uk: Перенести міру на це коло

en: Start transport from this point of the circle
uk: Почати перенесення з цієї точки кола

en: Start transport from this point of the line
uk: Почати перенесення з цієї точки прямої

en: Start transport from this point of the curve
uk: Почати перенесення з цієї точки кривої

en: Select a segment, arc or numeric label to be transported...
uk: Виберіть відрізок, дугу або цифрову мітку для перенесення…

en: Select a destination line or circle...
uk: Виберіть лінію або коло призначення…

en: Choose a starting point on the line/circle...
uk: Виберіть початкову точку на лінії або колі…

en: Intersect with this conic
uk: Перетин з цим конічним перерізом

en: Intersect with this line
uk: Перетин з цією прямою

en: Intersect with this cubic
uk: Перетин з цією кубічною кривою

en: Intersect with this circle
uk: Перетин з цим колом

en: Intersect
uk: Перетин

en: The intersection of two objects
uk: Перетин двох об’єктів

en: Intersect this Circle
uk: Перетин з цим колом

en: Intersect this Conic
uk: Перетин з цим конічним перерізом

en: Intersect this Segment
uk: Перетин з цим відрізком

en: Intersect this Half-line
uk: Перетин з цим променем

en: Intersect this Line
uk: Перетин з цією прямою

en: Intersect this Cubic Curve
uk: Перетин з цією кубічною кривою

en: Intersect this Arc
uk: Перетин з цією дугою

en: Intersect this Polygon
uk: Перетин з цим багатокутником

en: Intersect this Polygonal
uk: Перетин з цією ламаною

en: with this Circle
uk: з цим колом

en: with this Conic
uk: з цим конічним перерізом

en: with this Segment
uk: з цим відрізком

en: with this Half-line
uk: з цим променем

en: with this Line
uk: з цією прямою

en: with this Cubic Curve
uk: з цією кубічною кривою

en: with this Arc
uk: з цією дугою

en: with this Polygon
uk: з цим багатокутником

en: with this Polygonal
uk: з цією ламаною

en: Construct midpoint of this point and another one
uk: Побудувати середину відрізка між цією та іншою точками

en: Select the first of the points of which you want to construct the midpoint...
uk: Виберіть першу з двох точок для побудови середньої точки…

en: Construct the midpoint of this point and another one
uk: Побудувати середину відрізка між цією та іншою точками

en: Select the other of the points of which to construct the midpoint...
uk: Виберіть другу з двох точок для побудови середньої точки…

en: Construct golden ratio point of this point and another one
uk: Побудувати точку «золотого» перерізу відрізка між цією та іншою точками

en: Select the first of the points of which you want to construct the golden ratio point...
uk: Виберіть першу з двох точок для побудови «золотого» перерізу…

en: Construct the golden ratio point of this point and another one
uk: Побудувати точку «золотого» перерізу відрізка між цією та іншою точками

en: Select the other of the points of which to construct the golden ratio point...
uk: Виберіть другу з двох точок для побудови «золотого» перерізу…

en: Select the first object to intersect...
uk: Виберіть перший об’єкт для побудови перетину…

en: Select the second object to intersect...
uk: Виберіть другий об’єкт для побудови перетину…

en: Tangent
uk: Дотична

en: The line tangent to a curve
uk: Пряма дотична до кривої

en: Tangent to This Circle
uk: Дотична до цього кола

en: Tangent to This Conic
uk: Дотична до цього конічного перерізу

en: Tangent to This Arc
uk: Дотична до цієї дуги

en: Tangent to This Cubic Curve
uk: Дотична до цієї кубічної кривої

en: Tangent to This Curve
uk: Дотична до цієї кривої

en: Tangent at This Point
uk: Дотична у цій точці

en: Center Of Curvature
uk: Центр кривини

en: The center of the osculating circle to a curve
uk: Центр співдотичного кола до кривої

en: Center of Curvature of This Conic
uk: Центр кривини цього конічного перерізу

en: Center of Curvature of This Cubic Curve
uk: Центр кривини цієї кубічної кривої

en: Center of Curvature of This Curve
uk: Центр кривини цієї кривої

en: Center of Curvature at This Point
uk: Центр кривини у цій точці

[ctx: Translators: Pixel]
en: pixel
uk: піксель

[ctx: Translators: Centimeter]
en: cm
uk: см

[ctx: Translators: Inch]
en: in
uk: дюйм

en: Which object?
uk: Який об’єкт?

en: Click the location where you want to place the new point, or the curve that you want to attach it to...
uk: Клацніть у місці, де ви бажаєте розташувати нову точку або крива, до якої ви бажаєте її долучити…

en: Now select the location for the result label.
uk: Тепер виберіть розташування нової мітки.

[ctx: @title:window]
en: Edit Type
uk: Редагування макротипу

en: Here you can edit the name of the current macro type.
uk: Тут ви можете змінити назву поточного макротипу.

en: Here you can edit the description of the current macro type. This field is optional, so you can also leave this empty: if you do so, then your macro type will have no description.
uk: Тут ви зможете змінити опис поточного макротипу. Це поле не є обов’язковим, отже його можна залишити порожнім. Якщо ви так і зробите, ваш макротип не матиме опису.

en: Use this button to change the icon of the current macro type.
uk: Натисніть цю кнопку, щоб змінити піктограму поточного макротипу.

en: The name of the macro can not be empty.
uk: Назва макротипу не може бути порожньою.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Here you can modify the name, the description and the icon of this macro type.
uk: Тут ви можете змінити назву, опис та піктограму цього макротипу.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_3)
en: Name:
uk: Назва:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2_2_2)
en: Description:
uk: Опис:

[ctx: @title:window]
en: History Browser
uk: Перегляд журналу

en: Start of the construction
uk: Початок побудови

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Description of the current step:
uk: Опис поточного кроку:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonFirst)
en: First step
uk: Перший крок

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonBack)
en: One step back
uk: Один крок назад

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonNext)
en: One step forward
uk: Один крок вперед

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, buttonLast)
en: Last step
uk: Останній крок

en: Name
uk: Назва

en: <unnamed object>
uk: <об’єкт без назви>

en: There are '%n' parts in the text that you have not selected a value for. Please remove them or select enough arguments.
uk: У введеному вами тексті є %n частин, для яких ви не обрали значення. Будь ласка, вилучіть їх або виберіть достатню кількість аргументів.

en: argument %1
uk: аргумент %1

en: Selecting argument %1
uk: Вибір аргументу %1

en: Change Label
uk: Змінити напис

en: Set Value
uk: Встановити значення

en: Enter value:
uk: Введіть значення:

en: Select the position for the new numeric value...
uk: Виберіть розташування для нового числового значення…

en: One of the result objects you selected cannot be calculated from the given objects. Kig cannot calculate this macro because of this. Please press Back, and construct the objects in the correct order...
uk: Один з вибраних вами вихідних об’єктів неможливо обчислити за даними об’єктами. Через це Kig не може виконати віддану макрокоманду. Будь ласка, натисніть кнопку «Назад» і побудуйте об’єкти у правильному порядку…

en: One of the given objects is not used in the calculation of the resultant objects.  This probably means you are expecting Kig to do something impossible.  Please check the macro and try again.
uk: Один з заданих об’єктів не було використано під час розрахунків об’єктів результату. Це, можливо, означає, що ви наказали Kig зробити щось неможливе. Будь ласка, перевірте макротип і спробуйте знову.

en: Given Objects
uk: Задані об’єкти

en: Select the "given" objects for your new macro and press "Next".
uk: Виберіть «початкові» об’єкти для вашого нового макротипу і натисніть «Далі».

en: Final Object
uk: Кінцевий об’єкт

en: Select the final object(s) for your new macro.
uk: Виберіть кінцевий об’єкт(и) для вашого нового макротипу.

en: Enter a name and description for your new type.
uk: Введіть назву і опис для вашого нового макротипу.

en: &Name:
uk: &Назва:

en: &Description:
uk: &Опис:

en: &Icon:
uk: П&іктограма:

[ctx: @title:window]
en: Define New Macro
uk: Визначення нового макротипу

en: Move %1 Object | Move %1 Objects
uk[0]: Пересунути %1 об’єкт
uk[1]: Пересунути %1 об’єкти
uk[2]: Пересунути %1 об’єктів
uk[3]: Пересунути об’єкт

en: Redefine Point
uk: Перевизначити точку

en: Black
uk: Чорний

en: Gray
uk: Сірий

en: Red
uk: Червоний

en: Green
uk: Зелений

en: Cyan
uk: Блакитний

en: Yellow
uk: Жовтий

en: Dark Red
uk: Темно-червоний

en: &Hide
uk: &Сховати

en: &Show
uk: &Показати

en: &Move
uk: Пере&сунути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: &Delete
uk: &Вилучити

en: &Custom Color
uk: &Інший колір

en: Change Object Color
uk: Змінити колір об’єкта

en: Change Object Width
uk: Змінити ширину об’єкта

en: Change Point Style
uk: Змінити стиль точки

en: Change Object Style
uk: Змінити стиль об’єкта

en: Set &Name...
uk: Вказати &назву…

en: &Name
uk: &Назва

en: Set Object Name
uk: Встановити тип об’єкта

en: Set Name of this Object:
uk: Встановити назву цього об’єкта:

en: %1 Object | %1 Objects
uk[0]: %1 об’єкт
uk[1]: %1 об’єкти
uk[2]: %1 об’єктів
uk[3]: 1 об’єкт

en: Kig Document
uk: Документ Kig

en: &Transform
uk: П&еретворення

en: T&est
uk: Пере&вірити

en: Const&ruct
uk: Побу&дувати

en: &Start
uk: По&чати

en: Add Te&xt Label
uk: Додати текстову &мітку

en: Set Co&lor
uk: Встановити &колір

en: Set &Pen Width
uk: Встановити &товщину ліній

en: Set St&yle
uk: Встановити &стиль

en: Set Coordinate S&ystem
uk: Встановити с&истему координат

[ctx: More menu items]
en: More...
uk: Більше…

en: Edit Script...
uk: Змінити скрипт…

en: Enter Label Text
uk: Введіть текст мітки

en: Enter the text for your label here and press "Next".
    If you want to show variable parts, then put %1, %2, ... at the appropriate places (e.g. "This segment is %1 units long.").
uk: Введіть тут текст вашої мітки і натисніть «Далі».
    Якщо ви бажаєте показати частину змінної, введіть %1, %2, … у потрібному місці (наприклад, «Цей відрізок має довжину %1 одиниць.»).

en: Show text in a frame
uk: Показувати текст у рамці

en: Select Arguments
uk: Виберіть аргументи

en: Now select the argument(s) you need.  For every argument, click on it, select an object and a property in the Kig window, and click finish when you are done...
uk: Тепер виберіть потрібні вам аргументи. Для кожного аргументу натисніть його позначку, виберіть об’єкт і його властивість у вікні Kig, а потім натисніть «Завершити»…

[ctx: @title:window]
en: Construct Label
uk: Створення мітки

en: Macro
uk: Макрос

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

[ctx: @title:window]
en: Manage Types
uk: Керування типами

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: &Edit...
uk: З&мінити…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonExport)
en: E&xport...
uk: Е&кспорт…

en: Are you sure you want to delete this type? | Are you sure you want to delete these %1 types?
uk[0]: Ви впевнені, що бажаєте вилучити %1 тип?
uk[1]: Ви впевнені, що бажаєте вилучити %1 типи?
uk[2]: Ви впевнені, що бажаєте вилучити %1 типів?
uk[3]: Ви впевнені, що бажаєте вилучити %1 тип?

en: Are You Sure?
uk: Ви впевнені?

en: Export Types
uk: Експорт типів

en: Kig Types Files (*.kigt);;All Files (*)
uk: файли типів Kig (*.kigt);;усі файли (*)

en: Kig Types Files (*.kigt)
uk: файли типів Kig (*.kigt)

en: Geogebra Tool Files (*.ggt)
uk: файли інструментів Geogebra (*.ggt)

en: All Files (*)
uk: усі файли (*)

en: Import Types
uk: Імпорт типів

en: There is more than one type selected. You can only edit one type at a time. Please select only the type you want to edit and try again.
uk: Вибрано більше одного типу. Можна змінювати лише по одному типу за раз. Будь ласка, виберіть лише один тип, який бажаєте змінити, і спробуйте ще раз.

en: More Than One Type Selected
uk: Вибрано більше одного типу

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, typeList)
en: Select types here...
uk: Виберіть макротипи…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, typeList)
en: This is a list of the current macro types... You can select, edit, delete, export and import them...
uk: Це список поточних макротипів… Ви можете вибрати, змінити, вилучити, експортувати та імпортувати їх…

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonEdit)
en: Edit the selected type.
uk: Змінити вибраний макротип.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonRemove)
en: Delete all the selected types in the list.
uk: Вилучити всі вибрані макротипи у списку.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonExport)
en: Export all the selected types to a file.
uk: Експортувати всі вибрані макротипи до файла.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, buttonImport)
en: Import macros that are contained in one or more files.
uk: Імпортувати макротипи, що містяться у одному або декількох файлах.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, buttonImport)
en: &Import...
uk: &Імпорт…

en: Construct an angle through this point
uk: Побудувати кут, що проходить через цю точку

en: Select a point that the first half-line of the angle should go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити перший з променів кута, що виходять з його вершини…

en: Construct an angle at this point
uk: Побудувати кут з вершиною у цій точці

en: Select the point to construct the angle in...
uk: Виберіть точку, у якій знаходитиметься вершина кута…

en: Select a point that the second half-line of the angle should go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити другий промінь, що виходить з його вершини…

en: Set Si&ze
uk: Встановити &міру

en: Toggle &Right Angle Mark
uk: Перемкнути позначку п&рямого кута

en: Resize Angle
uk: Змінити міру кута

en: Construct an arc starting at this point
uk: Побудувати дугу, що починається у цій точці

en: Select the start point of the new arc...
uk: Виберіть початкову точку нової дуги…

en: Construct an arc through this point
uk: Побудувати дугу, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new arc to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова дуга…

en: Construct an arc ending at this point
uk: Побудувати дугу, що закінчується у цій точці

en: Select the end point of the new arc...
uk: Виберіть кінцеву точку нової дуги…

en: Construct an arc with this center
uk: Побудувати дугу з центром у цій точці

en: Select the center of the new arc...
uk: Виберіть центр нової дуги…

en: Construct an arc with this angle
uk: Побудувати дугу з цим центральним кутом

en: Select the angle of the new arc...
uk: Виберіть центральний кут нової дуги…

en: Construct a conic arc starting at this point
uk: Побудувати дугу конічного перерізу, що починається у цій точці

en: Select the start point of the new conic arc...
uk: Виберіть початкову точку для нової дуги конічного перерізу…

en: Construct a conic arc through this point
uk: Побудувати дугу конічного перерізу, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new conic arc to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова дуга конічного перерізу…

en: Construct a conic arc ending at this point
uk: Побудувати дугу конічного перерізу, що закінчується у цій точці

en: Select the end point of the new conic arc...
uk: Виберіть кінцеву точку нової дуги конічного перерізу…

en: Construct an conic arc with this center
uk: Побудувати дугу конічного перерізу з центром у цій точці

en: Select the center of the new conic arc...
uk: Виберіть центр нової дуги конічного перерізу…

en: Number of control points
uk: Кількість контрольних точок

en: Control polygon
uk: Контрольна ламана

en: Cartesian Equation
uk: Рівняння у декартовій системі

en: Bézier Curve
uk: Крива Безьє

en: Select this Bézier Curve
uk: Позначити цю криву Безьє

en: Select Bézier Curve %1
uk: Позначити криву Безьє %1

en: Remove a Bézier Curve
uk: Вилучити криву Безьє

en: Add a Bézier Curve
uk: Додати криву Безьє

en: Move a Bézier Curve
uk: Пересунути криву Безьє

en: Attach to this Bézier Curve
uk: Приєднати до цієї кривої Безьє

en: Show a Bézier Curve
uk: Показати криву Безьє

en: Hide a Bézier Curve
uk: Сховати криву Безьє

en: Bézier Quadratic
uk: Квадратична крива Безьє

en: Select this Bézier Quadratic
uk: Позначити цю квадратичну криву Безьє

en: Select Bézier Quadratic %1
uk: Позначити квадратичну криву Безьє %1

en: Remove a Bézier Quadratic
uk: Вилучити квадратичну криву Безьє

en: Add a Bézier Quadratic
uk: Додати квадратичну криву Безьє

en: Move a Bézier Quadratic
uk: Пересунути квадратичну криву Безьє

en: Attach to this Bézier Quadratic
uk: Приєднати до цієї квадратичної кривої Безьє

en: Show a Bézier Quadratic
uk: Показати квадратичну криву Безьє

en: Hide a Bézier Quadratic
uk: Сховати квадратичну криву Безьє

en: Bézier Cubic
uk: Кубічна крива Безьє

en: Select this Bézier Cubic
uk: Позначити цю кубічну криву Безьє

en: Select Bézier Cubic %1
uk: Позначити кубічну криву Безьє %1

en: Remove a Bézier Cubic
uk: Вилучити кубічну криву Безьє

en: Add a Bézier Cubic
uk: Додати кубічну криву Безьє

en: Move a Bézier Cubic
uk: Пересунути кубічну криву Безьє

en: Attach to this Bézier Cubic
uk: Приєднати до цієї кубічної кривої Безьє

en: Show a Bézier Cubic
uk: Показати кубічну криву Безьє

en: Hide a Bézier Cubic
uk: Сховати кубічну криву Безьє

en: Rational Bézier Curve
uk: Раціональна крива Безьє

en: Select this Rational Bézier Curve
uk: Позначити цю раціональну криву Безьє

en: Select Rational Bézier Curve %1
uk: Позначити раціональну криву Безьє %1

en: Remove a Rational Bézier Curve
uk: Вилучити раціональну криву Безьє

en: Add a Rational Bézier Curve
uk: Додати раціональну криву Безьє

en: Move a Rational Bézier Curve
uk: Пересунути раціональну криву Безьє

en: Attach to this Rational Bézier Curve
uk: Приєднати до цієї раціональної кривої Безьє

en: Show a Rational Bézier Curve
uk: Показати раціональну криву Безьє

en: Hide a Rational Bézier Curve
uk: Сховати раціональну криву Безьє

en: Rational Bézier Quadratic
uk: Раціональна квадратична крива Безьє

en: Select this Rational Bézier Quadratic
uk: Позначити цю раціональну квадратичну криву Безьє

en: Select Rational Bézier Quadratic %1
uk: Позначити раціональну квадратичну криву Безьє %1

en: Remove a Rational Bézier Quadratic
uk: Вилучити раціональну квадратичну криву Безьє

en: Add a Rational Bézier Quadratic
uk: Додати раціональну квадратичну криву Безьє

en: Move a Rational Bézier Quadratic
uk: Пересунути раціональну квадратичну криву Безьє

en: Attach to this Rational Bézier Quadratic
uk: Приєднати до цієї раціональної квадратичної кривої Безьє

en: Show a Rational Bézier Quadratic
uk: Показати раціональну квадратичну криву Безьє

en: Hide a Rational Bézier Quadratic
uk: Сховати раціональну квадратичну криву Безьє

en: Rational Bézier Cubic
uk: Раціональна кубічна крива Безьє

en: Select this Rational Bézier Cubic
uk: Позначити цю раціональну кубічну криву Безьє

en: Select Rational Bézier Cubic %1
uk: Позначити раціональну кубічну криву Безьє %1

en: Remove a Rational Bézier Cubic
uk: Вилучити раціональну кубічну криву Безьє

en: Add a Rational Bézier Cubic
uk: Додати раціональну кубічну криву Безьє

en: Move a Rational Bézier Cubic
uk: Пересунути раціональну кубічну криву Безьє

en: Attach to this Rational Bézier Cubic
uk: Приєднати до цієї раціональної кубічної кривої Безьє

en: Show a Rational Bézier Cubic
uk: Показати раціональну кубічну криву Безьє

en: Hide a Rational Bézier Cubic
uk: Сховати раціональну кубічну криву Безьє

en: Construct a quadratic Bézier curve with this control point
uk: Побудувати квадратичну криву Безьє за цією контрольною точкою

en: Select a point to be a control point of the new quadratic Bézier curve...
uk: Виберіть контрольну точку нової квадратичної кривої Безьє…

en: Construct a cubic Bézier curve with this control point
uk: Побудувати кубічну криву Безьє за цією контрольною точкою

en: Select a point to be a control point of the new cubic Bézier curve...
uk: Виберіть контрольну точку нової кубічної кривої Безьє…

en: Construct a quadratic rational Bézier curve with this control point
uk: Побудувати квадратичну раціональну криву Безьє за цією контрольною точкою

en: Select three points and three numeric values as weights to construct rational Bézier curve...
uk: Виберіть три точки та три числових значення ваги для побудови раціональної кривої Безьє…

en: Select this value as weight
uk: Позначити це значення ваги

en: Construct a cubic rational Bézier curve with this control point
uk: Побудувати кубічну раціональну криву Безьє за цією контрольною точкою

en: string
uk: рядок

en: double
uk: подвійної точності

en: int
uk: ціле

en: Test Result
uk: Результат перевірки

en: Select the curve...
uk: Виберіть криву…

en: Select a point on the curve...
uk: Виберіть точку на кривій…

en: Surface
uk: Площа

en: Circumference
uk: Довжина кола

en: Radius
uk: Радіус

en: Center
uk: По центру

en: Expanded Cartesian Equation
uk: Розкладене рівняння у декартовій системі

en: Polar Equation
uk: Рівняння у полярних координатах

en: rho = %1   [centered at %2]
uk: rho = %1   [центр у %2]

en: circle
uk: коло

en: Select this circle
uk: Позначити це коло

en: Select circle %1
uk: Позначити коло %1

en: Remove a Circle
uk: вилучення кола

en: Add a Circle
uk: додавання кола

en: Move a Circle
uk: пересування кола

en: Attach to this circle
uk: приєднання до цього кола

en: Show a Circle
uk: Показати коло

en: Hide a Circle
uk: Сховати коло

en: Construct a circle through this point
uk: Побудувати коло, що проходить через цю точку

en: Construct a circle with this center
uk: Побудова кола з заданим центром

en: Select the center of the new circle...
uk: Виберіть центр нового кола…

en: Select a point for the new circle to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нове коло…

en: With this radius
uk: З цим радіусом

en: Select the length of the radius...
uk: Виберіть довжину радіуса…

en: Conic Type
uk: Тип конічного перерізу

en: First Focus
uk: Перший фокус

en: Second Focus
uk: Другий фокус

en: Ellipse
uk: Еліпс

en: Hyperbola
uk: Гіпербола

en: Parabola
uk: Парабола

en: rho
uk: ρ

en: cos theta
uk: cos θ

en: sin theta
uk: sin θ

en: [centered at %1]
uk: [центр у %1]

en: conic
uk: конічний переріз

en: Select this conic
uk: Позначити цей конічний переріз

en: Select conic %1
uk: Позначити конічний переріз %1

en: Remove a Conic
uk: Вилучити конічний переріз

en: Add a Conic
uk: Додати конічний переріз

en: Move a Conic
uk: Пересунути конічний переріз

en: Attach to this conic
uk: Приєднати до цього конічного перерізу

en: Show a Conic
uk: Показати конічний переріз

en: Hide a Conic
uk: Сховати конічний переріз

en: Supporting Conic
uk: Опорний конічний переріз

en: First End Point
uk: Перша кінцева точка

en: Second End Point
uk: Друга кінцева точка

en: conic arc
uk: дуга конічного перерізу

en: Select this conic arc
uk: Позначити цю дугу конічного перерізу

en: Select conic arc %1
uk: Позначити дугу конічного перерізу %1

en: Remove a Conic Arc
uk: Вилучити дугу конічного перерізу

en: Add a Conic Arc
uk: Додати дугу конічного перерізу

en: Move a Conic Arc
uk: Пересунути дугу конічного перерізу

en: Attach to this conic arc
uk: Приєднати до цієї дуги конічного перерізу

en: Show a Conic Arc
uk: Показати дугу конічного перерізу

en: Hide a Conic Arc
uk: Сховати дугу конічного перерізу

en: Construct a conic through this point
uk: Побудувати конічний переріз, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new conic to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити новий конічний переріз…

en: Construct a conic with this asymptote
uk: Побудувати конічний переріз з цією асимптотою

en: Select the first asymptote of the new conic...
uk: Виберіть першу асимптоту нового конічного перерізу…

en: Select the second asymptote of the new conic...
uk: Виберіть другу асимптоту нового конічного перерізу…

en: Construct an ellipse with this focus
uk: Побудувати еліпс з цим фокусом

en: Select the first focus of the new ellipse...
uk: Виберіть перший фокус нового еліпса…

en: Select the second focus of the new ellipse...
uk: Виберіть другий фокус нового еліпса…

en: Construct an ellipse through this point
uk: Побудувати еліпс, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new ellipse to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити новий еліпс…

en: Construct a hyperbola with this focus
uk: Побудувати гіперболу з цим фокусом

en: Select the first focus of the new hyperbola...
uk: Виберіть перший фокус нової гіперболи…

en: Select the second focus of the new hyperbola...
uk: Виберіть другий фокус нової гіперболи…

en: Construct a hyperbola through this point
uk: Побудувати гіперболу, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new hyperbola to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова гіпербола…

en: Construct a conic with this line as directrix
uk: Побудувати конічний переріз з цією прямою-директрисою

en: Select the directrix of the new conic...
uk: Виберіть директрису нового конічного перерізу…

en: Construct a conic with this point as focus
uk: Побудувати конічний переріз з цією точкою як фокусом

en: Select the focus of the new conic...
uk: Виберіть фокус нового конічного перерізу…

en: Construct a parabola through this point
uk: Побудувати параболу, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new parabola to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова парабола…

en: Construct a polar point wrt. this conic
uk: Побудувати полярну точку цього конічного перерізу

en: Select the conic wrt. which you want to construct a polar point...
uk: Виберіть конічний переріз, за яким ви бажаєте побудувати полярну точку…

en: Construct the polar point of this line
uk: Побудувати полярну точку цієї прямої

en: Select the line of which you want to construct the polar point...
uk: Виберіть пряму, за якою потрібно побудувати полярну точку…

en: Construct a polar line wrt. this conic
uk: Побудувати полярну пряму цього конічного перерізу

en: Construct the polar line of this point
uk: Побудувати полярну пряму цієї точки

en: Construct the directrix of this conic
uk: Побудувати директрису цього конічного перерізу

en: Select the conic of which you want to construct the directrix...
uk: Виберіть конічний переріз для побудови директриси…

en: Construct a parabola with this directrix
uk: Побудувати параболу з цією директрисою

en: Select the directrix of the new parabola...
uk: Виберіть директрису нової параболи…

en: Construct a parabola with this focus
uk: Побудувати параболу з цим фокусом

en: Select the focus of the new parabola...
uk: Виберіть фокус нової параболи…

en: Construct the asymptotes of this conic
uk: Побудувати асимптоти цього конічного перерізу

en: Select the conic of which you want to construct the asymptotes...
uk: Виберіть конічний переріз, для якого ви бажаєте побудувати асимптоти…

en: Construct the radical lines of this conic
uk: Побудувати радикальні осі цього конічного перерізу

en: Select the first of the two conics of which you want to construct the radical line...
uk: Виберіть перший з двох конічних перерізів для побудови радикальних осей…

en: Select the other of the two conic of which you want to construct the radical line...
uk: Виберіть другий з двох конічних перерізів для побудови радикальних осей…

en: Switch Radical Lines
uk: Перемкнути радикальні осі

en: Switch Conic Radical Lines
uk: Перемкнути конічні радикальні осі

en: cubic curve
uk: кубічна крива

en: Select this cubic curve
uk: Позначити цю кубічну криву

en: Select cubic curve %1
uk: Позначити кубічну криву %1

en: Remove a Cubic Curve
uk: Вилучити кубічну криву

en: Add a Cubic Curve
uk: Додати кубічну криву

en: Move a Cubic Curve
uk: Пересунути кубічну криву

en: Attach to this cubic curve
uk: Приєднати до цієї кубічної кривої

en: Show a Cubic Curve
uk: Показати кубічну криву

en: Hide a Cubic Curve
uk: Сховати кубічну криву

en: Construct a cubic curve through this point
uk: Побудувати кубічну криву, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new cubic to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова кубічна крива…

en: curve
uk: крива

en: Select this curve
uk: Позначити цю криву

en: Select curve %1
uk: Позначити криву %1

en: Remove a Curve
uk: Вилучити криву

en: Add a Curve
uk: Додати криву

en: Move a Curve
uk: Пересунути криву

en: Attach to this curve
uk: Приєднати до цієї кривої

en: Show a Curve
uk: Показати криву

en: Hide a Curve
uk: Сховати криву

en: Possibly trascendental curve
uk: Можливо, трансцендентна крива

en: Already computed intersection point
uk: Вже обчислена точка перетину

en: Intersect with this cubic curve
uk: Перетин з цією кубічною кривою

en: Intersect with this arc
uk: Перетин з цією дугою

en: Invert with respect to this circle
uk: Інверсія відносно цього кола

en: Select the circle we want to invert against...
uk: Виберіть коло, відносно якого слід проводити інверсію…

en: Compute the inversion of this object
uk: Обчислити інверсію цього об’єкта

en: Select the object to invert...
uk: Виберіть об’єкт для інверсії…

en: Compute the inversion of this point
uk: Обчислити інверсію цієї точки

en: Select the point to invert...
uk: Виберіть точку для інверсії…

en: Compute the inversion of this line
uk: Обчислити інверсію цієї прямої

en: Select the line to invert...
uk: Виберіть пряму для інверсії…

en: Compute the inversion of this segment
uk: Обчислити інверсію цього відрізка

en: Select the segment to invert...
uk: Виберіть відрізок для інверсії…

en: Compute the inversion of this circle
uk: Обчислити інверсію цього кола

en: Select the circle to invert...
uk: Виберіть коло для інверсії…

en: Compute the inversion of this arc
uk: Обчислити інверсію цієї дуги

en: Select the arc to invert...
uk: Виберіть дугу для інверсії…

en: Slope
uk: Нахил

en: Equation
uk: Рівняння

en: Length
uk: Довжина

en: Support Line
uk: Опорна пряма

en: End Point
uk: Кінцева точка

en: line
uk: пряма

en: Select a Line
uk: Позначити пряму

en: Select this line
uk: Позначити цю пряму

en: Select line %1
uk: Позначити пряму %1

en: Remove a Line
uk: Вилучити пряму

en: Add a Line
uk: додавання прямої

en: Move a Line
uk: Пересунути пряму

en: Attach to this line
uk: Приєднати до цієї прямої

en: Show a Line
uk: Показати пряму

en: Hide a Line
uk: Сховати пряму

en: segment
uk: відрізок

en: Select this segment
uk: Позначити цей відрізок

en: Select segment %1
uk: Позначити відрізок %1

en: Remove a Segment
uk: Вилучити відрізок

en: Add a Segment
uk: Додати відрізок

en: Move a Segment
uk: Пересунути відрізок

en: Attach to this segment
uk: Приєднати до цього відрізка

en: Show a Segment
uk: Показати відрізок

en: Hide a Segment
uk: Сховати відрізок

en: half-line
uk: промінь

en: Select this half-line
uk: Позначити цей промінь

en: Select half-line %1
uk: Позначити промінь %1

en: Remove a Half-Line
uk: Вилучити промінь

en: Add a Half-Line
uk: Додати промінь

en: Move a Half-Line
uk: Пересунути промінь

en: Attach to this half-line
uk: Приєднати до цього променя

en: Show a Half-Line
uk: Показати промінь

en: Hide a Half-Line
uk: Сховати промінь

en: Construct a segment starting at this point
uk: Побудувати відрізок, що починається у цій точці

en: Select the start point of the new segment...
uk: Виберіть початкову точку нового відрізка…

en: Construct a segment ending at this point
uk: Побудувати відрізок, що закінчується у цій точці

en: Select the end point of the new segment...
uk: Виберіть кінцеву точку нового відрізка…

en: Construct a line through this point
uk: Побудувати пряму, що проходить через цю точку

en: Select a point for the line to go through...
uk: Виберіть першу точку, через яку буде проходити пряма…

en: Select another point for the line to go through...
uk: Виберіть іншу точку, через яку буде проходити пряма…

en: Construct a half-line starting at this point
uk: Побудувати промінь, що починається у цій точці

en: Select the start point of the new half-line...
uk: Виберіть початкову точку нового променя…

en: Construct a half-line through this point
uk: Побудувати промінь, що проходить через цю точку

en: Select a point for the half-line to go through...
uk: Виберіть точку, через яку проходитиме промінь…

en: Construct the axis of this segment
uk: Побудова осі відрізка

en: Select the segment of which you want to draw the axis...
uk: Виберіть відрізок, для якого ви бажаєте побудувати вісь…

en: Construct a line parallel to this line
uk: Побудувати пряму, паралельну цій прямій

en: Select a line parallel to the new line...
uk: Виберіть пряму паралельну до нової прямої…

en: Construct the parallel line through this point
uk: Побудувати паралельну пряму, що проходить через цю точку

en: Select a point for the new line to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити нова пряма…

en: Construct a line perpendicular to this line
uk: Побудувати перпендикуляр до цієї прямої

en: Select a line perpendicular to the new line...
uk: Виберіть пряму перпендикулярну до нової прямої…

en: Construct a perpendicular line through this point
uk: Побудувати перпендикулярну пряму, що проходить через цю точку

en: Set &Length...
uk: Встановити &довжину…

en: Set Segment Length
uk: Встановити довжину відрізка

en: Choose the new length:
uk: Виберіть нову довжину:

en: Resize Segment
uk: Змінити розмір відрізка

en: Construct a line by this vector
uk: Побудувати прямую за цим вектором

en: Select a vector in the direction of the new line...
uk: Виберіть вектор співнапрямлений з новою прямою…

en: Construct a half-line by this vector
uk: Побудувати промінь за цим вектором

en: Select a vector in the direction of the new half-line...
uk: Виберіть вектор співнапрямлений з новим променем…

en: locus
uk: ГМТ

en: Select this locus
uk: Позначити це ГМТ

en: Select locus %1
uk: Позначити ГМТ %1

en: Remove a Locus
uk: Вилучити ГМТ

en: Add a Locus
uk: Додати ГМТ

en: Move a Locus
uk: Пересунути ГМТ

en: Attach to this locus
uk: Приєднати до цього ГМТ

en: Show a Locus
uk: Показати ГМТ

en: Hide a Locus
uk: Сховати ГМТ

en: Object Type
uk: Тип об'єкта

en: Object
uk: Об'єкт

en: Select this object
uk: Позначити цей об’єкт

en: Select object %1
uk: Позначити об’єкт %1

en: Remove an object
uk: Вилучити об’єкт

en: Add an object
uk: Додати об’єкт

en: Move an object
uk: Пересунути об’єкт

en: Attach to this object
uk: Приєднати до цього об’єкта

en: Show an object
uk: Показати об’єкт

en: Hide an object
uk: Сховати об’єкт

en: Angle in Radians
uk: Кут у радіанах

en: Angle in Degrees
uk: Кут у градусах

en: Midpoint
uk: Середня точка

en: X length
uk: Довжина за X

en: Y length
uk: Довжина за Y

en: Opposite Vector
uk: Протилежний вектор

en: Angle
uk: Кут

en: Sector Surface
uk: Площа сектора

en: Arc Length
uk: Довжина дуги

en: Support Circle
uk: Опорне коло

en: angle
uk: кут

en: Select this angle
uk: Позначити цей кут

en: Select angle %1
uk: Позначити кут %1

en: Remove an Angle
uk: Вилучити кут

en: Add an Angle
uk: Додати кут

en: Move an Angle
uk: Пересунути кут

en: Attach to this angle
uk: Приєднати до цього кута

en: Show an Angle
uk: Показати кут

en: Hide an Angle
uk: Сховати кут

en: vector
uk: вектор

en: Select this vector
uk: Позначити цей вектор

en: Select vector %1
uk: Позначити вектор %1

en: Remove a Vector
uk: Вилучити вектор

en: Add a Vector
uk: Додати вектор

en: Move a Vector
uk: Пересунути вектор

en: Attach to this vector
uk: Приєднати до цього вектора

en: Show a Vector
uk: Показати вектор

en: Hide a Vector
uk: Сховати вектор

en: arc
uk: дуга

en: Select this arc
uk: Позначити цю дугу

en: Select arc %1
uk: Позначити дугу %1

en: Remove an Arc
uk: Вилучити дугу

en: Add an Arc
uk: Додати дугу

en: Move an Arc
uk: Пересунути дугу

en: Attach to this arc
uk: Приєднати до цієї дуги

en: Show an Arc
uk: Показати дугу

en: Hide an Arc
uk: Сховати дугу

en: Coordinate
uk: Координата

en: X coordinate
uk: Координата X

en: Y coordinate
uk: Координата Y

en: point
uk: точка

en: Select this point
uk: Позначити цю точку

en: Select point %1
uk: Позначити точку %1

en: Remove a Point
uk: Вилучити точку

en: Add a Point
uk: Додати точку

en: Move a Point
uk: пересування точки

en: Attach to this point
uk: Приєднати до цієї точки

en: Show a Point
uk: Показати точку

en: Hide a Point
uk: Сховати точку

en: Construct the midpoint of this point and another point
uk: Побудувати середню точку між цією та іншою точками

en: Select the first of the two points of which you want to construct the midpoint...
uk: Виберіть першу з двох точок, для якої ви бажаєте побудувати середню точку…

en: Select the other of the two points of which you want to construct the midpoint...
uk: Виберіть другу з двох точок, для яких ви бажаєте побудувати середню точку…

en: Construct the golden ratio point of this point and another point
uk: Побудувати точку «золотого» перерізу відрізка між цією та іншою точками

en: Select the first of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
uk: Виберіть першу з двох точок для побудови «золотого» перерізу…

en: Select the other of the two points of which you want to construct the golden ratio point...
uk: Виберіть другу з двох точок для побудови «золотого» перерізу…

en: Set &Coordinate...
uk: Встановити &координату…

en: Redefine
uk: Перевизначити

en: Set &Parameter...
uk: Встановити &параметр…

en: Set Coordinate
uk: Встановити координату

en: Enter the new coordinate.
uk: Введіть нову координату.

en: Set Point Parameter
uk: Встановити параметр точки

en: Choose the new parameter:
uk: Виберіть новий параметр:

en: Change Parameter of Constrained Point
uk: Змінити параметр фіксованої точки

en: Select the circle on which to transport a measure...
uk: Виберіть коло, на яке слід перенести міру…

en: Select a point on the circle...
uk: Виберіть точку на колі…

en: Select the segment to transport on the circle...
uk: Виберіть відрізок для перенесення його міри на коло…

en: Select a number/length as x coordinate of the point...
uk: Виберіть число або довжину, яку буде використано як координату x точки…

en: Select a number/length as y coordinate of the point...
uk: Виберіть число або довжину, яку буде використано як координату y точки…

en: Select a point to project onto a line...
uk: Виберіть точку, яку буде спроєктовано на пряму…

en: Line where the projected point will lie...
uk: Пряма, на якій має лежати проєкція…

en: Number of sides
uk: Кількість сторін

en: Perimeter
uk: Периметр

en: Boundary Polygonal
uk: Обмежувальна ламана

en: Open Boundary Polygonal
uk: Ламана з відкритою межею

en: Center of Mass of the Vertices
uk: Центр мас вершин

en: Winding Number
uk: Кількість вигинів

en: Inside Polygon
uk: Вписана ламана

en: Open Polygonal Curve
uk: Незамкнена ламана

en: Associated Polygon
uk: Зв’язана ламана

en: Closed Polygonal Curve
uk: Замкнена ламана

en: polygon
uk: багатокутник

en: Select this polygon
uk: Позначити цей багатокутник

en: Select polygon %1
uk: Позначити багатокутник %1

en: Remove a Polygon
uk: Вилучити багатокутник

en: Add a Polygon
uk: Додати багатокутник

en: Move a Polygon
uk: Пересунути багатокутник

en: Attach to this polygon
uk: Приєднати до цього багатокутника

en: Show a Polygon
uk: Показати багатокутник

en: Hide a Polygon
uk: Сховати багатокутник

en: closed polygonal curve
uk: замкнена ламана

en: Select this closed polygonal curve
uk: Позначити цю замкнену ламану

en: Select closed polygonal curve %1
uk: Позначити замкнену ламану %1

en: Remove a closed polygonal curve
uk: Вилучити замкнену ламану

en: Add a closed polygonal curve
uk: Додати замкнену ламану

en: Move a closed polygonal curve
uk: Пересунути замкнену ламану

en: Attach to this closed polygonal curve
uk: Приєднати до цієї замкненої ламаної

en: Show a closed polygonal curve
uk: Показати замкнену ламану

en: Hide a closed polygonal curve
uk: Сховати замкнену ламану

en: polygonal curve
uk: ламана

en: Select this polygonal curve
uk: Позначити цю ламану

en: Select polygonal curve %1
uk: Позначити ламану %1

en: Remove a polygonal curve
uk: Вилучити ламану

en: Add a polygonal curve
uk: Додати ламану

en: Move a polygonal curve
uk: Пересунути ламану

en: Attach to this polygonal curve
uk: Приєднати до цієї ламаної

en: Show a polygonal curve
uk: Показати ламану

en: Hide a polygonal curve
uk: Сховати ламану

en: triangle
uk: трикутник

en: Select this triangle
uk: Позначити цей трикутник

en: Select triangle %1
uk: Позначити трикутник %1

en: Remove a Triangle
uk: Вилучити трикутник

en: Add a Triangle
uk: Додати трикутник

en: Move a Triangle
uk: Пересунути трикутник

en: Attach to this triangle
uk: Приєднати до цього трикутника

en: Show a Triangle
uk: Показати трикутник

en: Hide a Triangle
uk: Сховати трикутник

en: quadrilateral
uk: чотирикутник

en: Select this quadrilateral
uk: Позначити цей чотирикутник

en: Select quadrilateral %1
uk: Позначити чотирикутник %1

en: Remove a Quadrilateral
uk: Вилучити чотирикутник

en: Add a Quadrilateral
uk: Додати чотирикутник

en: Move a Quadrilateral
uk: Пересунути чотирикутник

en: Attach to this quadrilateral
uk: Приєднати до цього чотирикутника

en: Show a Quadrilateral
uk: Показати чотирикутник

en: Hide a Quadrilateral
uk: Сховати чотирикутник

en: Construct a triangle with this vertex
uk: Побудувати трикутник з вершиною у цій точці

en: Select a point to be a vertex of the new triangle...
uk: Виберіть точку-вершину нового трикутника…

en: Intersect this polygon with a line
uk: Перетин цього багатокутника з прямою

en: Select the polygon of which you want the intersection with a line...
uk: Виберіть багатокутник, точки перетину якого з прямою ви бажаєте побудувати…

en: Intersect this line with a polygon
uk: Перетин цієї прямої з багатокутником

en: Select the line of which you want the intersection with a polygon...
uk: Виберіть пряму, точки перетину якої з багатокутником ви бажаєте побудувати…

en: Intersect this polygonal curve with a line
uk: Перетин цієї ламаної з прямою

en: Select the polygonal curve of which you want the intersection with a line...
uk: Виберіть ламану, точки перетину якої з прямою ви бажаєте побудувати…

en: Intersect this line with a polygonal curve
uk: Перетин цієї прямої з ламаною

en: Select the line of which you want the intersection with a polygonal curve...
uk: Виберіть пряму, точки перетину якої з ламаною ви бажаєте побудувати…

en: Intersect this polygon with another polygon
uk: Перетин цього багатокутника з іншим багатокутником

en: Select the polygon of which you want the intersection with another polygon...
uk: Виберіть багатокутник, точки перетину якого з іншим багатокутником ви бажаєте побудувати…

en: Intersect with this polygon
uk: Перетин з цим багатокутником

en: Select the second polygon for the intersection...
uk: Виберіть другий об’єкт для побудови перетину…

en: Construct the vertices of this polygon
uk: Побудувати точки-вершини цього багатокутника

en: Select the polygon of which you want to construct the vertices...
uk: Виберіть багатокутник, для якого ви бажаєте побудувати вершини…

en: Construct the sides of this polygon
uk: Побудувати сторони цього багатокутника

en: Select the polygon of which you want to construct the sides...
uk: Виберіть багатокутник, сторони якого ви бажаєте побудувати…

en: Construct the convex hull of this polygon
uk: Побудувати опуклу оболонку цього багатокутника

en: Select the polygon of which you want to construct the convex hull...
uk: Виберіть багатокутник, опуклу оболонку якого ви бажаєте побудувати…

en: Project this point onto the circle
uk: Проєктувати цю точку в коло

en: Select the point for the tangent to go through...
uk: Виберіть точку, через яку буде проходити дотична…

en: Is this line parallel?
uk: Чи паралельні прямі?

en: Select the first of the two possibly parallel lines...
uk: Виберіть першу з можливо паралельних прямих…

en: Parallel to this line?
uk: Чи паралельна до цієї прямої друга пряма?

en: Select the other of the two possibly parallel lines...
uk: Виберіть другу двох можливо паралельних прямих…

en: These lines are parallel.
uk: Ці прямі паралельні.

en: These lines are not parallel.
uk: Ці прямі не паралельні.

en: Is this line orthogonal?
uk: Чи перпендикулярні прямі?

en: Select the first of the two possibly orthogonal lines...
uk: Виберіть першу з двох можливо перпендикулярних прямих…

en: Orthogonal to this line?
uk: Чи перпендикулярна ця пряма до другої прямої?

en: Select the other of the two possibly orthogonal lines...
uk: Виберіть другу з двох можливо перпендикулярних прямих…

en: These lines are orthogonal.
uk: Ці прямі перпендикулярні.

en: These lines are not orthogonal.
uk: Ці прямі не перпендикулярні.

en: Check collinearity of this point
uk: Перевірка належності одній прямій точок

en: Select the first of the three possibly collinear points...
uk: Виберіть першу з трьох точок, що можуть лежати на одній прямій…

en: and this second point
uk: і ця друга точка

en: Select the second of the three possibly collinear points...
uk: Виберіть другу з трьох точок, що можливо лежать на одній прямій…

en: with this third point
uk: з цією третьою точкою

en: Select the last of the three possibly collinear points...
uk: Виберіть останню з трьох точок, що можливо лежать на одній прямій…

en: These points are collinear.
uk: Ці точки лежать на одній прямій.

en: These points are not collinear.
uk: Ці точки не лежать на одній прямій.

en: Check whether this point is on a curve
uk: Перевірка належності точок кривій

en: Select the point you want to test...
uk: Виберіть точку, яку бажаєте перевірити…

en: Check whether the point is on this curve
uk: Перевірити чи належить точка цій кривій

en: Select the curve that the point might be on...
uk: Виберіть криву, якій може належати ця точка…

en: This curve contains the point.
uk: Крива проходить через точку.

en: This curve does not contain the point.
uk: Крива не проходить через точку.

en: Check whether this point is in a polygon
uk: Перевірка належності точки багатокутнику

en: Check whether the point is in this polygon
uk: Перевірити чи знаходиться точка у цьому багатокутнику

en: Select the polygon that the point might be in...
uk: Виберіть багатокутник, у якому може знаходитися точка…

en: This polygon contains the point.
uk: Точка лежить у багатокутнику.

en: This polygon does not contain the point.
uk: Точка не лежить у багатокутнику.

en: Check whether this polygon is convex
uk: Перевірка опуклості багатокутника

en: Select the polygon you want to test for convexity...
uk: Виберіть багатокутник, який ви бажаєте перевірити…

en: This polygon is convex.
uk: Багатокутник є опуклим.

en: This polygon is not convex.
uk: Багатокутник не є опуклим.

en: Check if this point has the same distance
uk: Перевірити чи знаходиться ця точка на тій же відстані

en: Select the point which might have the same distance from two other points...
uk: Виберіть точку, яка може знаходитися на однаковій відстані від двох інших точок…

en: from this point
uk: від цієї точки

en: Select the first of the two other points...
uk: Виберіть першу з двох інших точок…

en: and from this second point
uk: і від цієї другої точки

en: Select the other of the two other points...
uk: Виберіть другу з двох інших точок…

en: The two distances are the same.
uk: Відстані є однаковими.

en: The two distances are not the same.
uk: Відстані не є однаковими.

en: Check whether this vector is equal to another vector
uk: Перевірити чи рівні між собою вектори

en: Select the first of the two possibly equal vectors...
uk: Виберіть перший з двох можливо рівних векторів…

en: Check whether this vector is equal to the other vector
uk: Перевірити чи рівний цей вектор іншому векторові

en: Select the other of the two possibly equal vectors...
uk: Виберіть другий з двох можливо рівних векторів…

en: The two vectors are the same.
uk: Два вектори рівні.

en: The two vectors are not the same.
uk: Два вектори не рівні.

en: Check whether this object exists
uk: Перевірити чи можливе існування об’єкта

en: Select the object for the existence check...
uk: Виберіть об’єкт для перевірки його існування…

en: The object exists.
uk: Об’єкт існує.

en: The object does not exist.
uk: Об’єкт не існує.

en: Text
uk: Текст

en: label
uk: мітка

en: Select this label
uk: Позначити цю мітку

en: Select label %1
uk: Позначити мітку %1

en: Remove a Label
uk: Вилучити мітку

en: Add a Label
uk: Додати мітку

en: Move a Label
uk: Пересунути мітку

en: Attach to this label
uk: Приєднати до цієї мітки

en: Show a Label
uk: Показати мітку

en: Hide a Label
uk: Сховати мітку

en: numeric label
uk: числова мітка

en: Select this numeric label
uk: Позначити цю числову мітку

en: Select numeric label %1
uk: Позначити числову мітку %1

en: Remove a Numeric Label
uk: Вилучити числову мітку

en: Add a Numeric Label
uk: Додати числову мітку

en: Move a Numeric Label
uk: Пересунути числову мітку

en: Attach to this numeric label
uk: Приєднати до цієї числової мітки

en: Show a Numeric Label
uk: Показати числову мітку

en: Hide a Numeric Label
uk: Сховати числову мітку

en: Numeric value
uk: Числове значення

en: boolean label
uk: булівська мітка

en: Select this boolean label
uk: Позначити цю булівську мітку

en: Select boolean label %1
uk: Позначити булівську мітку %1

en: Remove a Boolean Label
uk: Вилучити булівську мітку

en: Add a Boolean Label
uk: Додати булівську мітку

en: Move a Boolean Label
uk: Пересунути булівську мітку

en: Attach to this boolean label
uk: Приєднати до цієї булівської мітки

en: Show a Boolean Label
uk: Показати булівську мітку

en: Hide a Boolean Label
uk: Сховати булівську мітку

en: &Copy Text
uk: &Копіювати текст

en: &Toggle Frame
uk: &Перемикач рамки

en: Set &Font...
uk: Встановити &шрифт…

en: Toggle Label Frame
uk: Сховати або показати рамку навколо мітки

en: Change Label Font
uk: Змінити шрифт мітки

en: &Redefine...
uk: &Перевизначити…

en: Change &Value...
uk: Змінити &значення…

en: Enter the new value:
uk: Введіть нове значення:

en: Change Displayed Value
uk: Змінити значення, що відображається

en: Translate this object
uk: Пересунути паралельно цей об’єкт

en: Select the object to translate...
uk: Виберіть об’єкт для паралельного перенесення…

en: Translate by this vector
uk: Пересунути паралельно на цей вектор

en: Select the vector to translate by...
uk: Виберіть вектор, на який слід пересунути об’єкт…

en: Reflect this object
uk: Відбити цей об’єкт

en: Select the object to reflect...
uk: Виберіть об’єкт для відбиття…

en: Reflect in this point
uk: Відбити через цю точку

en: Select the point to reflect in...
uk: Виберіть точку, через яку буде відбито об’єкт…

en: Reflect in this line
uk: Відбити через цю пряму

en: Select the line to reflect in...
uk: Виберіть пряму для відбиття через неї…

en: Rotate this object
uk: Обертати цей об’єкт

en: Select the object to rotate...
uk: Виберіть об’єкт для обертання…

en: Rotate around this point
uk: Обертати навколо цієї точки

en: Select the center point of the rotation...
uk: Виберіть центр обертання…

en: Rotate by this angle
uk: Обернути на цей кут

en: Select the angle of the rotation...
uk: Виберіть кут обертання…

en: Scale this object
uk: Змінити масштаб цього об’єкта

en: Select the object to scale...
uk: Виберіть об’єкт для зміни масштабу…

en: Scale with this center
uk: Змінити масштаб за цим центром

en: Select the center point of the scaling...
uk: Виберіть центральну точку зміни масштабу…

en: Scale by this length
uk: Змінити масштаб за цією довжиною

en: Select a length or a segment whose length is the factor of the scaling...
uk: Виберіть довжину або відрізок, чия довжина буде коефіцієнтом зміни масштабу…

en: Scale this length...
uk: Змінити масштаб з цим коефіцієнтом…

en: Select the first of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
uk: Виберіть перший з двох відрізків, відношення довжин яких буде коефіцієнтом зміни масштабу…

en: ...to this other length
uk: …до цієї іншої довжини

en: Select the second of two lengths whose ratio is the factor of the scaling...
uk: Виберіть другий з двох відрізків, відношення довжин яких буде коефіцієнтом зміни масштабу…

en: Select the object to scale
uk: Виберіть об’єкт для зміни масштабу

en: Scale over this line
uk: Змінити масштаб відносно цю пряму

en: Select the line to scale over
uk: Виберіть пряму, відносно якої буде проводитися зміна масштабу

en: Projectively rotate this object
uk: Проєктивне обертання цього об’єкта

en: Select the object to rotate projectively
uk: Виберіть об’єкт для проєктивного обертання

en: Projectively rotate with this half-line
uk: Проєктивно обертати відносно цього променя

en: Select the half line of the projective rotation that you want to apply to the object
uk: Виберіть промінь проєктивного обертання, яке ви бажаєте застосувати до цього об’єкта

en: Projectively rotate by this angle
uk: Проєктивно обертати на цей кут

en: Select the angle of the projective rotation that you want to apply to the object
uk: Виберіть кут проєктивного обертання, яке ви бажаєте застосувати до цього об’єкта

en: Harmonic Homology of this object
uk: Гармонічна гомологія цього об’єкта

en: Select the object to transform...
uk: Виберіть об’єкт перетворення…

en: Harmonic Homology with this center
uk: Гармонічна гомологія з цим центром

en: Select the center point of the harmonic homology...
uk: Виберіть центральну точку гармонічної гомології…

en: Harmonic Homology with this axis
uk: Гармонічна гомологія з цієї віссю

en: Select the axis of the harmonic homology...
uk: Виберіть вісь гармонічної гомології…

en: Generic affinity of this object
uk: Загальне афінне перетворення цього об’єкта

en: Map this triangle
uk: Відобразити цей трикутник

en: Select the triangle that has to be transformed onto a given triangle...
uk: Виберіть трикутник, який потрібно перетворити у заданий трикутник…

en: onto this other triangle
uk: на цей інший трикутник

en: Select the triangle that is the image by the affinity of the first triangle...
uk: Виберіть трикутник, який є результатом афінного перетворення першого трикутника…

en: First of 3 starting points
uk: Перша з трьох початкових точок

en: Select the first of the three starting points of the generic affinity...
uk: Виберіть першу з трьох початкових точок загальної афінного перетворення…

en: Second of 3 starting points
uk: Друга з трьох початкових точок

en: Select the second of the three starting points of the generic affinity...
uk: Виберіть другу з трьох початкових точок загальної афінного перетворення…

en: Third of 3 starting points
uk: Третя з трьох початкових точок

en: Select the third of the three starting points of the generic affinity...
uk: Виберіть останню з трьох початкових точок загальної афінного перетворення…

en: Transformed position of first point
uk: Розташування першої точки після перетворення

en: Select the first of the three end points of the generic affinity...
uk: Виберіть першу з трьох кінцевих точок афінного перетворення…

en: Transformed position of second point
uk: Розташування другої точки після перетворення

en: Select the second of the three end points of the generic affinity...
uk: Виберіть другу з трьох кінцевих точок афінного перетворення…

en: Transformed position of third point
uk: Розташування третьої точки після перетворення

en: Select the third of the three end points of the generic affinity...
uk: Виберіть останню з трьох кінцевих точок афінного перетворення…

en: Generic projective transformation of this object
uk: Загальне проєктивне перетворення цього об’єкта

en: Map this quadrilateral
uk: Відобразити цей чотирикутник

en: Select the quadrilateral that has to be transformed onto a given quadrilateral...
uk: Виберіть чотирикутник, який слід перетворити у інший заданий чотирикутник…

en: onto this other quadrilateral
uk: у цей інший чотирикутник

en: Select the quadrilateral that is the image by the projective transformation of the first quadrilateral...
uk: Виберіть чотирикутник, що є образом, отриманим за допомогою проєктивного перетворення, першого чотирикутника…

en: First of 4 starting points
uk: Перша з чотирьох початкових точок

en: Select the first of the four starting points of the generic projectivity...
uk: Виберіть першу з чотирьох початкових точок проєктивного перетворення…

en: Second of 4 starting points
uk: Друга з чотирьох початкових точок

en: Select the second of the four starting points of the generic projectivity...
uk: Виберіть другу з чотирьох початкових точок проєктивного перетворення…

en: Third of 4 starting points
uk: Третя з чотирьох початкових точок

en: Select the third of the four starting points of the generic projectivity...
uk: Виберіть третю з чотирьох початкових точок проєктивного перетворення…

en: Fourth of 4 starting points
uk: Четверта з чотирьох початкових точок

en: Select the fourth of the four starting points of the generic projectivity...
uk: Виберіть останню з чотирьох початкових точок проєктивного перетворення…

en: Select the first of the four end points of the generic projectivity...
uk: Виберіть першу з чотирьох кінцевих точок проєктивного перетворення…

en: Select the second of the four end points of the generic projectivity...
uk: Виберіть другу з чотирьох кінцевих точок проєктивного перетворення…

en: Select the third of the four end points of the generic projectivity...
uk: Виберіть третю з чотирьох кінцевих точок проєктивного перетворення…

en: Transformed position of fourth point
uk: Розташування перетворення четвертої точки

en: Select the fourth of the four end points of the generic projectivity...
uk: Виберіть останню з чотирьох кінцевих точок проєктивного перетворення…

en: Cast the shadow of this object
uk: Цей об’єкт відкидає тінь

en: Select the object of which you want to construct the shadow...
uk: Виберіть об’єкт, для якого ви бажаєте побудувати тінь…

en: Cast a shadow from this light source
uk: Тінь відкидається від цього джерела світла

en: Select the light source from which the shadow should originate...
uk: Виберіть джерело світла, яке призводить до утворення тіні…

en: Cast a shadow on the horizon represented by this line
uk: Відкидати тінь на плані, що визначається цією прямою

en: Select the horizon for the shadow...
uk: Виберіть горизонт тіні…

en: Transform this object
uk: Перетворити цей об’єкт

en: Transform using this transformation
uk: Перетворити за допомогою цього перетворення

en: Apply a similitude to this object
uk: Застосувати перетворення подібності до цього об’єкта

en: Apply a similitude with this center
uk: Застосувати перетворення подібності використовуючи цей центр

en: Select the center for the similitude...
uk: Виберіть центр перетворення подібності…

en: Apply a similitude mapping this point onto another point
uk: Застосувати перетворення подібності цієї точки на іншу точку

en: Select the point which the similitude should map onto another point...
uk: Виберіть точку, яку перетворення подібності буде відображати у іншу точку…

en: Apply a similitude mapping a point onto this point
uk: Застосувати перетворення подібності, що відображає точку на цю точку

en: Select the point onto which the similitude should map the first point...
uk: Виберіть точку, в яку перетворення подібності буде відображати першу точку…

en: Construct a vector from this point
uk: Побудувати вектор з початком у цій точці

en: Select the start point of the new vector...
uk: Виберіть початкову точку нового вектора…

en: Construct a vector to this point
uk: Побудувати вектор з кінцем у цій точці

en: Select the end point of the new vector...
uk: Виберіть точку кінця нового вектора…

en: Construct the vector sum of this vector and another one.
uk: Побудувати суму цього і іншого векторів.

en: Select the first of the two vectors of which you want to construct the sum...
uk: Виберіть перший з двох векторів, для яких ви бажаєте побудувати суму…

en: Construct the vector sum of this vector and the other one.
uk: Побудувати суму цього і попереднього векторів.

en: Select the other of the two vectors of which you want to construct the sum...
uk: Виберіть другий з двох векторів, для яких ви бажаєте побудувати суму…

en: Construct the vector sum starting at this point.
uk: Побудувати вектор суми з початком у цій точці.

en: Select the point to construct the sum vector in...
uk: Виберіть точку, з якої починатиметься вектор суми…

[ctx: @title:window]
en: New Script
uk: Новий скрипт

en: Select the argument objects (if any)
    in the Kig window and press "Next".
uk: Виберіть об’єкти-аргументи (якщо такі є)
    у вікні Kig і натисніть кнопку «Далі».

en: Enter Code
uk: Ввести код

en: Now fill in the code:
uk: Тепер введіть код:

en: Now fill in the Python code:
uk: Тепер введіть код на Python:

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script and click the Finish button again.
uk: Інтерпретатор мови Python знайшов у вашому скрипті помилку під час виконання. Будь ласка, виправте скрипт і натисніть кнопку «Завершити» ще раз.

en: The Python Interpreter generated the following error output:
    %1
uk: Помилка, про яку повідомив інтерпретатор Python:
    %1

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script, and click the Finish button again.
uk: Здається у вашому скрипті є помилка. Інтерпретатор Python не повідомляв про помилки, але скрипт не створив жодного чинного об’єкта. Будь ласка, виправте помилку і натисніть кнопку «Завершити» ще раз.

[ctx: @title:window 'Edit' is a verb]
en: Edit Script
uk: Редагування скрипту

en: Edit Python Script
uk: Змінити скрипт Python

en: The Python interpreter caught an error during the execution of your script. Please fix the script.
uk: Інтерпретатор Python повідомив про помилку у вашому скрипті. Будь ласка, виправте її.

en: There seems to be an error in your script. The Python interpreter reported no errors, but the script does not generate a valid object. Please fix the script.
uk: Здається у вашому скрипті є помилка. Інтерпретатор Python не повідомляв про помилки, але скрипт не створив жодного чинного об’єкта. Будь ласка, виправте помилку.

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can control a kig construction by means of a "pykig" 
    python script, that can be executed with the command 
    <code>pykig.py</code>.  Here is a nice example 
    (<code>hexagons.kpy</code>) you can try:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>
uk: <p>Ви можете контролювати побудову в kig за допомогою «pykig» 
    — скрипту на мові python, його можна виконати за допомогою команди
    <code>pykig.py</code>. Ось непоганий приклад 
    (<code>hexagons.kpy</code>), спробуйте виконати:
    <code><pre>
    kigdocument.hideobjects()
    def hexagons (c, v, n):
      hexagon = PolygonBCV (c, v, 6)
      if n &lt;= 0:
        hexagon.show()
        for i in range(6): 
          PolygonSide (hexagon, i, True)
        return
      cnew = MidPoints (c, v)
      hexagons (cnew, v, n-1)
      for k in [2,4]:
        v1 = PolygonVertex (hexagon, k)
        cnew = MidPoints (c, v1)
        hexagons (cnew, v1, n-1)
    hexagons (Point(0,0), Point(1,0), 5)
    </pre></code>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can repeat the latest construction simply by pressing the key
    'Z'; this comes in very handy if you need to construct a sequence
    of objects with the same construction, especially if there is
    no shortcut for that construction.</p>
uk: <p>Ви можете повторити останню побудову простим натисканням клавіші
    «Z»; це дуже зручно, якщо вам потрібно побудувати послідовність об’єктів
    зі спільною формою, особливо, якщо для їхньої побудови не передбачено
    клавіатурного скорочення.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>One of the most powerful tools in Kig are the menus that you can
    enter by right-clicking on an object, or on some empty space in the
    document.  You can use them to give objects names, change their colors
    and line styles, and lots of other interesting things.</p>
uk: <p>Одними з найпотужніших інструментів Kig є меню, які можна відкрити
    за допомогою клацання правою кнопкою миші на об’єкті
    або на деякому порожньому місці у документі. Ви можете
    використовувати їх для надання об’єктам назв, зміни їхнього кольору,
    стилю ліній та багатьох інших цікавих речей.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can construct new points without using the menu or the toolbar, simply
    clicking somewhere on the Kig document with the <em>middle mouse
    button</em>.</p>
uk: <p>Ви можете будувати нові точки, не використовуючи меню або інструменти:
    просто клацніть у потрібному місці документа <em>середньою кнопкою
    миші</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can open several file formats: its files (<code>.kig</code> files),
    <em>KGeo</em> files, <em>KSeg</em> files, and, partially, <em>Dr. Geo</em>
    and <em>Cabri&#8482;</em> files.</p>
uk: <p>Kig може відкривати декілька форматів файлів: свої файли (файли <code>.kig</code>),
    файли <em>KGeo</em>, файли <em>KSeg</em>, та, частково, файли <em>Dr. Geo</em>
    та <em>Cabri&#8482;</em>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig has more than 20 objects and 10 transformations with more than 80 
    constructions you can use in your documents: open the <em>Objects</em> 
    menu to see them all.</p>
uk: <p>Kig відомі більш, ніж 20 об’єктів і 10 перетворень, а також більше, ніж 80 
    готових побудов, які ви можете використовувати у свої документах: відкрийте 
    меню  <em>Об’єкти</em>, щоб побачити повний список.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>You can use the selected objects to start the construction of an object
    which requires the selected objects as arguments. For example, if you have two
    points selected, you can choose <em>Start->Circle by Three Points</em> from the
    popup menu to start constructing a circle by three points.</p>
uk: <p>Ви можете використовувати вибрані об’єкти, щоб розпочати побудову об’єкта,
    у якій буде використано вибрані об’єкти як аргументи. Наприклад, якщо ви вибрали
    дві точки, ви можете вибрати <em>Почати->Коло за трьома точками</em> з
    контекстного меню, щоб почати побудову кола за трьома точками, дві з яких ви вже вказали.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>Kig can extends its object set using external macros. You can find some
    interesting macros on the Kig website:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>
uk: <p>Kig може розширити множину своїх об’єктів за допомогою зовнішніх
    макросів. Ви можете знайти деякі з них на сайті Kig:
    <a href="https://edu.kde.org/kig">https://edu.kde.org/kig</a>.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>If you have more than one object under the mouse, and you want to select any
    of them, you can click with the <em>left mouse button</em>, while holding the
    <em>Shift</em> key, to get a list of the objects under the mouse cursor which
    you can then select from.</p>
uk: <p>Якщо під вказівником знаходяться декілька об’єктів, а ви бажаєте
    вибрати один з них, ви можете клацнути по них <em>лівою кнопкою миші</em>,
    одночасно утримуючи клавішу <em>Shift</em>, щоб отримати список об’єктів
    під вказівником, з цього списку ви і можете вибрати потрібний об’єкт.</p>

note: i18n: ectx: @info:tipoftheday
en: <p>When you construct a locus, you can click on it with the <em>right</em> mouse
    button and select <em>cartesian equation</em> to see its cartesian equation, 
    whenever it is an algebraic curve of low degree.</p>
uk: <p>Якщо ви побудували геометричне місце точок, ви можете навести на нього вказівник, клацнути <em>правою</em> кнопкою
    і вибрати пункт <em>декартове рівняння</em>, щоб побачити рівняння ГМТ у декартовій системі, 
    координат, якщо це алгебраїчна крива низького порядку.</p>
