kigo - en to ca translation catalogue (116 entries)

[ctx: %1 stone coordinate]
en: White %1
ca: Blanques %1

en: White passed
ca: Les blanques passen

[ctx: %1 stone coordinate]
en: Black %1
ca: Negres %1

en: Black passed
ca: Les negres passen

en: White resigned
ca: El jugador de blanques ha renunciat

en: Black resigned
ca: El jugador de negres ha renunciat

[ctx: %1 response from Go engine]
en: White %1
ca: Blanques %1

[ctx: %1 response from Go engine]
en: Black %1
ca: Negres %1

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, backendGroupBox)
en: Backend
ca: Dorsal

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, engineExecutable)
en: Select the executable file to start the Go engine
ca: Seleccioneu el fitxer executable per a iniciar el motor de Go

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Parameters:
ca: Paràmetres:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, engineParameters)
en: Add here the necessary parameters to start the Engine in GTP mode
ca: Afegiu aquí els paràmetres necessaris per a iniciar el motor en el mode GTP

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_EngineCommand)
en: This is the resulting engine command which will be used by Kigo
ca: Aquesta és l'ordre resultant per al motor que usarà el Kigo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLed, engineLed)
en: Indicates whether the Go engine works correctly
ca: Indica si el motor Go funciona correctament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please select a Go engine that supports the <span style=" font-style:italic;">GnuGo Text Protocol (GTP)</span>. The indicator light turns green when the selected backend is working.</p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu un motor de Go que admeti el <span style=" font-style:italic;">Protocol de Text GNU Go (GTP)</span>. La llum de l'indicador es tornarà verda quan funcioni el dorsal seleccionat.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, appearanceGroupBox)
en: Appearance
ca: Aparença

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ShowBoardLabels)
en: Display Board Labels
ca: Mostra les etiquetes del tauler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Hint Visibility Time:
ca: Temps de visibilitat dels consells:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_HintVisibleTime)
en:  Seconds
ca:  segons

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
ca: &Joc

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
ca: &Mou

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ca: A&rranjament

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (dockers)
en: &Dockers
ca: Acobla&dors

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ca: Barra d'eines principal

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: ToolBar (moveToolBar)
en: Move Toolbar
ca: Barra d'eines de moviments

en: Set up a new game...
ca: Configura una partida nova...

en: Kigo Game Files (*.sgf)
ca: Fitxers de partida del Kigo (*.sgf)

en: Set up a loaded game...
ca: Configura una partida carregada...

en: Unable to load game...
ca: No s'ha pogut carregar la partida...

en: Game saved...
ca: S'ha desat la partida...

en: Unable to save game.
ca: No s'ha pogut desar la partida.

en: Game started...
ca: Ha començat la partida...

en: %1 (White)
ca: %1 (blanques)

en: %1 (Black)
ca: %1 (negres)

en: %1 won with a score of %2.
ca: %1 ha guanyat amb una puntuació de %2.

en: %1 won with a score of %2 (bounds: %3 and %4).
ca: %1 ha guanyat amb una puntuació de %2 (segueixen: %3 i %4).

en: Undone move
ca: Desfés un moviment

en: Redone move
ca: Refés un moviment

en: Themes
ca: Temes

en: Backend was changed, restart necessary...
ca: Ha canviat el dorsal, s'ha de reiniciar...

[ctx: @action]
en: Get More Games...
ca: Obtén més partides...

[ctx: @action]
en: Start Game
ca: Comença la partida

[ctx: @action]
en: Finish Game
ca: Finalitza la partida

[ctx: @action:inmenu Move]
en: Pass Move
ca: Passa el moviment

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show Move &Numbers
ca: Mostra els &números de moviment

[ctx: @title:window]
en: Game Setup
ca: Configuració de la partida

[ctx: @title:window]
en: Information
ca: Informació

[ctx: @title:window]
en: Moves
ca: Moviments

en: No move
ca: Cap moviment

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">Kigo was unable to find a  Go engine backend.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;">If you are sure that you already installed a suitable Go engine, you might want to configure Kigo to use that engine. Otherwise you should install a Go engine (like GnuGo).</span></p></body></html>
ca: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:8pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;">El Kigo no ha pogut trobar cap dorsal de Go.</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; color:#ff0000;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt;"> Si esteu segur que ja teniu un motor adequat de Go, podeu configurar el Kigo per a usar-lo. Altrament, haureu d'instal·lar-ne un (com ara el GNU Go),</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureButton)
en: Configure Kigo...
ca: Configura el Kigo...

en: Computer (level %1)
ca: Ordinador (nivell %1)

en: %1 Stone | %1 Stones
ca[0]: %1 pedra
ca[1]: %1 pedres

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (white)
ca: %1 (blanques)

[ctx: Indication who played the last move]
en: %1 (black)
ca: %1 (negres)

en: White's turn
ca: Mouen les blanques

en: Black's turn
ca: Mouen les negres

en: %1 capture | %1 captures
ca[0]: %1 captura
ca[1]: %1 captures

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Handicap:
ca: Desavantatge:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, komiLabel)
en: 0.5 Points
ca: 0,5 punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Last move:
ca: Últim moviment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Move:
ca: Moviment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, whiteNameLabel)
en: White Player
ca: Jugador de blanques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, blackNameLabel)
en: Black Player
ca: Jugador de negres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, finishButton)
en: Finish Game
ca: Finalitza la partida

en:  Stone |  Stones
ca[0]:  pedra
ca[1]:  pedres

[ctx: Time limit of a game in minutes]
en: %1 minute | %1 minutes
ca[0]: %1 minut
ca[1]: %1 minuts

[ctx: Time limit of a game, hours, minutes]
en: %1 hour, %2 | %1 hours, %2
ca[0]: %1 hora, %2
ca[1]: %1 hores, %2

en:  of %1
ca:  de %1

en: White to play
ca: Juguen les blanques

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, playerLabel)
en: Black to play
ca: Juguen les negres

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Board size:
ca: Mida del tauler:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeSmall)
en: &Tiny (9x9)
ca: &Minúscul (9x9)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeMedium)
en: Small (&13x13)
ca: Petit (&13x13)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, sizeOther)
en: &Custom:
ca: Per&sonalitzat:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: Handicap stones are an advantage for the black player.
    Black gets a number of stones on the board before the game starts.
ca: Les pedres de desavantatge són un avantatge per al jugador de les negres.
    Les negres reben un nombre de pedres en el tauler abans d'iniciar la partida.

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (KPluralHandlingSpinBox, handicapSpinBox)
en: No handicap
ca: Sense desavantatge

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en: Komi are points given to the white player at the end of the game.
    It balances out the advantage black has by making the first move.
ca: Els Komi són punts que es donen al jugador de blanques al final de la partida.
    Compensa l'avantatge que tenen les negres fent el primer moviment.

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, komiSpinBox)
en:  Points
ca:  punts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, eventStaticLabel)
en: Event:
ca: Esdeveniment:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationStaticLabel)
en: Location:
ca: Ubicació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, dateStaticLabel)
en: Date:
ca: Data:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, roundStaticLabel)
en: Round:
ca: Tanda:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scoreStaticLabel)
en: Score:
ca: Puntuació:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, continueStaticLabel)
en: Continue:
ca: Continua:

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en:  of 999
ca:  de 999

note: i18n: ectx: property (prefix), widget (QSpinBox, startMoveSpinBox)
en: Move
ca: Mou

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeStaticLabel)
en: Time limit:
ca: Límit de temps:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, whiteIsComputerCheckBox)
en: &Computer
ca: &Ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: &Name:
ca: &Nom:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1_3)
en: Weak
ca: Dèbil

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label2_3)
en: Strong
ca: Fort

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, blackIsComputerCheckBox)
en: C&omputer
ca: &Ordinador

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Na&me:
ca: No&m:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, startButton)
en: Start Game
ca: Comença la partida

note: i18n: ectx: label, entry (EngineCommand), group (Backend)
en: The current game engine command with (optional) parameters
ca: L'ordre actual del motor de joc amb paràmetres (opcional)

note: i18n: ectx: label, entry (Theme), group (UserInterface)
en: The graphical theme to be used
ca: El tema gràfic que s'usarà

note: i18n: ectx: label, entry (ShowBoardLabels), group (UserInterface)
en: Determines whether board labels are shown
ca: Determina si es mostren o no les etiquetes del tauler

note: i18n: ectx: label, entry (ShowMoveNumbers), group (UserInterface)
en: Move numbers are drawn onto stones if enabled
ca: Si està habilitada, es dibuixaran els números dels moviments en les pedres

note: i18n: ectx: label, entry (HintVisibleTime), group (UserInterface)
en: Number of seconds for which a hint is visible
ca: Nombre de segons durant els quals serà visible el consell

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerHuman), group (Game)
en: Is black a human player?
ca: Les negres són un jugador humà?

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerName), group (Game)
en: The name of the black player
ca: Nom del jugador de negres

note: i18n: ectx: label, entry (BlackPlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the black player
ca: Destresa del jugador de negres

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerHuman), group (Game)
en: Is white a human player?
ca: Les blanques són un jugador humà?

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerName), group (Game)
en: The name of the white player
ca: Nom del jugador de blanques

note: i18n: ectx: label, entry (WhitePlayerStrength), group (Game)
en: The strength of the white player
ca: Destresa del jugador de blanques

note: i18n: ectx: label, entry (BoardSize), group (Game)
en: Go board size
ca: Mida del tauler de Go

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Komi), group (Game)
en: With komi you can give the black player some extra points
ca: Amb komi podeu donar alguns punts extres al jugador de negres

note: i18n: ectx: label, entry (FixedHandicapValue), group (Game)
en: Extra stones for the black player
ca: Pedres extres per al jugador de les negres

en: KDE Go Board Game
ca: Joc de tauler Go, creat per la comunitat KDE

en: Original author
ca: Autor original

en: Documentation editor
ca: Editor de la documentació

en: Default theme designer
ca: Dissenyador del tema predeterminat

[ctx: @info:shell]
en: Game to load (SGF file)
ca: Partida a carregar (fitxer SGF)

[ctx: @info:shell]
en: gamefile
ca: fitxer de partida

[ctx: @info:shell]
en: [gamefile]
ca: [fitxer de partida]
